Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vagascan
...asi 2-3 g drozdia... co som spravil zle?...
2-3g kvasnic?! coze No potěš hodiny! Který dobrák vám to nakukal?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:56 Muž PetrS [4]
Ja napoustel vodu 30,4 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:53 joxa – Re: vaclav
JO sorry někde je chyba hodím to na ulozto...http://www.ulozto.cz/3976480/co2.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:47 Usine – Re: joxa
Ten obrázek se ti moc nepovedl. Koukni se na jeho velikost a formát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:42 joxa
Fotka k příspěvku ahoj, chci také začít přidávat CO2 vlastní výroby, mám vymyšlené dvě lahve a z té druhé do nasávání filtru viz obrázek. Může to tak být nebo to udělat jako Martafix, jen bez kamínku v lahvi abych mohl počítat bublinky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:33 pavol – co2
sry no ale asi na nieco tak ta tepla voda trochu je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:31 Pavol – co2
u mna bol vcera kams ktory sa do toho dost vyzna a vie o tom strasne vela tak mi povedal za taku teplu ale nie moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:29 Muž PetrS [4]
Myslim,ze tady nikdo nepsal, ze je dulezite zamichat drozdi s vlaznou vodou. Ja jsem to nechal takhle asi pul hodiny. Pak jsem teprve pridal cukr a zbytek vody. Mam to ve 2l PET. Delam to poprve,takze radit by mel nekdo jiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 17:23 Muž vagascan [0]
ahojte.. taktiez som si vcera namiesal kvasinky... asi 2-3 g drozdia... 3 dl vody.. a 80 g cukru... do 0,5 l flase... a ani bublika... :( .. co som spravil zle?? daujem za raday..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:37 Muž PetrS [4]
Diky za rady. Jeste mas nejakou specialitku, co dat na konec hadicky? Mam vetsi lipove drivko a zatim to vypada slusne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: PetrS
Při těch poměrech bych řekl, že ti to bude dělat od zítřka jednu bublinu za 2-3 vteřiny, po dobu cca 10 dní, pak to může začít klesat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:32 Muž PetrS [4]
Diky. A nejsilnejsi reakce? Teplota doma je zhruba tech 22 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: PetrS
Při teplotě nad 23 stupňů můžeš do dvou hodin očekávat první bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:21 Muž PetrS [4]
...mel bych prosbu: Za jak dlouho zacne bublat cerstve udelany burcak? 1,2l vody,2 ml susene drozdi, 250g cukru. Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:25 Muž Lada2 [11]
dneska jsem koukal v bamumaxu na difuser jako sem daval foto Cupr.Napojuje se na vyvod filtru treba na konec rampy a v nem se micha voda s CO2 cena 90KC vyrobce Vitacraft.Instalace cca 5 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:17 GP – Re: Wrata
proti logice mirne receno... prosim, co jste tim sledoval? jiank burcak dokaze vyvinout poradny tlak a pokud mate tl. lahev, tak je to jedno, ne? kazdopadne si rozmyslete jestli chcete cig. filtr nebo kaminek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Wrata
Je to o tlaku a Jack má pravdu - dát za filtr kamínek je proti logice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:03 Muž Wrata [21] – Re: Jack
Nevim..mozna mas pravdu.. To by se videlo kdyby to fungovalo..Nechi zbytecne rozdelavat burčák,když nevím jestli stejne nebudu muset vymyslet neco jineho..protoze rozhrabavat substrat se mi moc nechce.

Otazka zni: Ma CO2 lepsi pruchodnost nez vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:52 Jack – Re: Wrata
Takze jestli to dobre chapu... tak jsi dal do hadicky cigaretovy filtr..a za nej nasadil vzduchovaci kaminek? Pokud ano... tak si myslim ze ten cig. filtr je tam k nicemu... pac za nim se mikrobublinky ktere udela zase spoji a vyjdou pres vzduch. kaminek tak velke.. jako by tam zadny cig. filtr nebyl ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wrata
tak to zkus pomoci injekcni strikacky ci pumpicky na kolo.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:44 Muž Wrata [21] – Re: Moucha
To netusim,je to takova relikvie...ale utahne bez problemu tri filtry - bublifuky. Asi to budu s tim CO2 proste muset vyzkouset..

Spise jsem mysel, jestli treba nekdo nevi, jestli nema Co2 lepsi pruchodnost, mensi molekuly nebo tak neco..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wrata
zalezi jaky mash vzduchovaci motorek... jaky tlak dokaze vyvinout... co2 muze mit dost vysokej tlak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:04 Muž Wrata [21] – Cigaretovy filtr
Tak jsem vyzkousel nacpat cigarerovy fitr do hadicky..dal jsem tam zhruba 1/3 z celeho fitru a aby se nenamocil pod vodou daal jsem jeste vzduchovaci kaminek a cele to strcil pri zakladani akva do pisku..vysledek? Testoval jsem to s malym vzduchovacim motorkem,ale ten to neprofoukne..:( Bude to fungovat s CO2? Projde zkrz to kdyz vzduch ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:51 Muž technik [3] – Re: melias
U mě jsou vidět okamžitě v rychlosti růstu..
Zatím používám CO2 krátce, ale jede non-stop a dle měření pH(nejnižší 6,6 ráno) při 6,5KH.
Asi to bude tím, že se nesnažím o co nejvyšší účinost difuzérem. Mám "pouze" malý kamínek, který tvoří bublinky o jemnosti cca 0,8mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.01.2010 01:05 jose – Re: pancéřníček
to sa mi nezda, v normalnej vode by sa to stat nemalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:58 Muž pancéřníček [168] – Re: kortezhugo
Já naopak s lipovým dřívkem dobrý zkušenosti nemám,do 3 týdnů vždycky shnilo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 23:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 23:42 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
No jak se znám, tak bych to taky určitě rozbila, tak zůstanu u low-tech řešení - cigaretový filtr. Balíček 100 ks asi za 20 Ká mi nějaký ten rok vystačí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:21 Muž kortezhugo [983] – Re: mailo
tiez som pouzival cig.filter :-) ten mam tiez "zadara" len obcas som mal cigu kratsiu... :)
"problem" je len v tom ze cim dlhsie tim vecsie mas bublinky...
to lipove drievko je lepsie a hlavne "stabilnejsie"

tieto keramicke sa mi pacia - co sem dal Sid...-dobra cena...

ale tiez to daako "moc" neriesim v jednom akva mi ide "burcak" non-stop...
to ma len tak napadlo vyrobit tu patronu z L.dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:50 Muž mailo [14] - Rostliny
Ja som si vcera spravil bublinkovac z cig. filtru a podla mna tie bublinky su perfektne. Potreboval som k tomu len kusok rurky z pera, spojku na hadicku ktoru som tam prilepil sekundovim lepidlom a napchal tam ten filter z cigarety. 10 min roboty a bolo hotovo. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Jeden takový difuzér jsem zlikvidoval poměrně brzy... :) Nedošlo mi, že sklo je křehké a při nasazování hadičky jsem ulomil tu skleněnou tyčinku... hmm
Vyzkoušenou životnost u Boyu 100 mám - v mém případě asi 1-1,5 roku. Na horní části patrony se usazovaly přisedlé zelené řasy - ty jsem čas od času vyčistil pomocí Sava a kartáčku. Dělal jsem to vždy, když se průchodnost patrony snížila natolik, že tlak plynu "vytrhl" hadičku z difuzéru...
(Ta ač silikonová, přesto po čase ztratila pružnost a neustála narůstající tlak.)
Možná je to jen subjektivní pocit, ale intervaly zanášení patrony se zkracovaly(?).
Nedávno jsem natrefil na klasické pískovcové (vzduchovací) kamínky a jedním z nich jsem difuzér nahradil. Velikost bublinek je sice trochu větší než u Boyu, ale zase je to "bezúdržbové zařízení". :)
Dokonalost rozpouštění tak nějak neřeším; mám odsledováno, jak namíchat burčák (a kdy jej vyměnit), aby to rostlinám něco dalo a rybkám neuškodilo. :-)
EDIT: A ještě postřeh: postupně, jak se patrona zanášela, hledal si tlak plynu snazší cestu, takže "před vytrhnutím hadičky" už šly docela velké bubliny z několika málo míst a ne drobounké bublinky většinou plochy patrony, jako když ta byla nová nebo vyčištěná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:06 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Jj, vypadají fakt dobře a cena je super, ale zatím jsem je neviděla nikde jinde, než na tomhle e-shopu. Máš nějakou představu, jakou životnost může mít ta keramická patrona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:21 Muž karelpavel [18]
Tak vyráběj ;-) já myslím že to bude fungovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
no X-) toto je fakt dobra cena... palec

ja zatial pouzivam lipove drievko lebo lipa mi rastie pod oknom...len ma tak napadlo nieco take vyrobit -tu patronu z lipoveho dreva...-urcite ta keramika je jemnejsia len ta lipa je "zadara" a ja mam tazke nutkanie nieco vyrabat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2010 10:02 Muž Sid [6629] - Rostliny
Doporučuji - velmi jemné bublinky + počítadlo bublinek + cena!
eshop.jezirka.info/…
eshop.jezirka.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 01:35 Muž ČUPR [204] - Tetry – CO2 Micro perler
Fotka k příspěvku Doporučuji - velmi jemné bublinky + počítadlo bublinek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 00:53 Muž hf [54] – Re: K
Dyk sem to tu psal v tomhle vlákně 08.10.09 00:27:53 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:46 K – Re: akvaristik
Aha ja o koze ty o voze.Ja myslel ten z těch polských stránek. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:36 K – Re: akvaristik
Tak to jsem to blbě pochopil myslel jsem že co2 jde tou prostřední hadičkou.Vystoupá na horu tam se mele až se rozpustí. Bohužel Polsky neumím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:15 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: K
Tak to není moc podobné, Micro-perler je v podstatě difuzér, který vytváří přes keramickou patronu mikrobublinky, které jdou s vodou do filtru. Výhoda je, že není absolutně vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:58 K – Re: Thomas29
www.aquario.pl/… tohle je podobné ale zkušenost s tím nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 20:16 Jiří
Nemáte někdo zkušenost s tímhle - www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 14:07 Thomas29
Ahoj.Začínám se zajímat o problematiku co2 v akváriu.Teď jsem u toho jak ho do té vody nejlépe dostat.Narazil jsem na CO2 reaktor BlackJet
www.aquato.cz/… .Jestli to dobře chápu tak je to napojené na výpust z vnějšího filtru , smíchá se tam v tom voda s co2 a do akva už jde obohacená voda?
Je to tedy dost peněz , ale vypadá to celkem efektivně a v akva nepřekáží další technika. Nebo máte nějakej typ na něco levnějšího , ale podobnej princip??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:35 Muž milosak [66] - Rostliny
Mám půlkilovku od Rataje a zkouším hledat někoho z Prahy, nebo středních Čech kdo již má někde vyzkoušené
bezproblémové plněn ?? :-)
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:46 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Technicke CO2 by se melo od potravinarskeho lisit poute tim, ze muze obsahovat vyssi % necistot. Jinak to jsou naprosto stejne plyny a pro akvaristiku to technicke bohate staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:52 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ok - díky za pomoc - už jsem začal předběžně hledat plnírnu v Pze, tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:43 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
jeste neco jsem nasel an strankach Linde-"necistotami se rozumi vlhkost a kyslik v zadnem pripade se nejedna o skodlive necistoty nebo chemikalie"
asi na tom neco bude protoze mi i v púlnirne rekli ze je dobre po nekolikerem napusteni otocit flasku a "upsouknout" srazenou vodu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:29 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
to jsou nazory odborniku .Dej si to do Google sou tam i odkazy primo na Linde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:16 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ok - ale zkus se stejně ještě poptat - zajímal by mě názor odborníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:12 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
tak jsem trosku Googloval a nejak sem si potvrdil svou teorii.Rozdil je v tom ze kdyz plni potravinarsky castecne napusti a vypusti lahev a tim ji "vyplachnou" na potravinarsky je papir aby te nekdo nenapadl ze tvou vinou treba onemocnel nicmene nikde jsem nenasel ze yb to rybickam melo ublizit.Dokonce i na zahranicnich stranka to reili a plno lidi psalo ze pouzivaji technicky.Jinak do hasicaku se dava technicky a plno lidi ho primo pouziva.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3251