Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kuba
Pokud tam máš gumové těsnění tak tomu celkem jistě CO2 nesvědčí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:49 Muž Kuba [5] - Afrika
tak mě dnes po měsíci a půl začalo unikat co2. Z ničeho nic začal plyn masivně unikat kolem napojení redukční ventil-lahev. Odšrouboval jsem ho a znovu našrouboval a už je to v pořádku. Stalo se to už někomu? Zdá se, že při úplném dotažení je to tak naknap s jedním těsněním, zkoušeli jste někdo dát dvě těsnění na sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 15:37 Muž rybka1 [178] Re: Olik
Ja ked som mal 14rokov tak som nevedel ani ze co2 sa dava do piva neto este do akva. :-D :-D urcite mas niekoho kto by ti s tym pomohol.drzim ti palce,id skor do tych tibi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 15:29 - Re: Olik
Išiel by so skôr do TIBI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 14:48 Muž lojzalojzovic [327] Re: Olik
není to špatný nápad, ale prostuduj si vlákna biokvas a co2 z kvasnic - i u kvasnic a cukru jsou nějaká rizika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:35 Muž DrChila [243] Re: Olik
No ono to není o manuální zručnosti. Stačí nějaká hadička 2 flašky. 3 spojky jeden třeba hřebík a kleště hřebík nažhavíš propíchneš výčko narveš tam spojku ze vnitř. A nebo vrtákem uděláš díru a zalepíš to vteřiňákem. A zpětný ventil. Investice 25kč a to jen za ten zpětný ventil. Takže to je spíš o lenosti. Pokud to budeš mít schovaný je jedno jak to vypadá. Jinak když chceš biokvas zkus kliknout na FAQ- nejčastější témata a vyhledat Biokvas je tam o tom vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:29 Olik – co2?
Ahoj, je mi 14 let a akvaristou jsem 7 měsíců a uvažuji o co2. Z tlakových láhví mám velký respekt a není vhodné, abych ji ve 14.letech obsluhoval, a tak jsem se pídil po kompletech na formu kvašení a velmi mi padl do oka biokvas 200 od rataje. Je to již vyrobené, spotřeboval bych kapsle a pak bych jel 300g cukru a 3g sušených kvasnic dr.Oetker. Vyrábět se mi nic nechce, neb nejsem manuálně zručný a cena 221,-Kč není tak hrozná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 16:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jamajcan
Dík za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 11:15 Muž Robo [45] Re: Pepyyczek
A důvod? ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 06:07 jamajcan Re: cezarmilan
Mnohem,mnohem větší!Proto se používájí elektricky nahřívané manometry,které mají tendenci zamrzat,hlavně,svařuje-li se v chladném prostředí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 06:04 jamajcan Re: DrChila
Můžeš si jí klidně celou natřít olejem.Kombinace Co2 a mastnoty není třaskavá./narozdíl od mastnoty+O2/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:23 Muž Miso [470]
to co pustame do akva je tak minimalne mnozstvo ze to musi byt jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:22 Muž Pepyyczek [17]
Tak tedy veřejně se omlouvám za mylnou informaci o poloze lahve. :)
Stejně si ale tu stoupačku nechám vyndat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:50 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
a může se na ní šahat mastnejma rukama? :-D Nebo to je jako s kyslíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:33 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepyyczek
Lahev může být v jakékoliv poloze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Pepyyczek
Pepyyczek napsal: Rozdíl mezi hasičákem a original lahví k akvaristickým či svářecím účelům je ten,že hasičák má stoupací trubici,která slouží k doručení kapalného co2 ven z lahve
veľmi správne. Až budete púšťať do akva niekoľko litrov CO2 za minútu, je na mieste sa báť. Pokiaľ však tečie niekoľko deci/min tak sa to pri bežnej izbovej teplote stihne ohriať. Mne sa to nechce rátať, ale 5 kg CO2 mi vystačí cca 8 mesiacov nepretržitého toku, tak si vyrátajte prietok a porovnajte so zváraním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:57 Muž rybka1 [178] Re: Pepyyczek
Zvarac bi nebol nadseny stupacou trubkou no ty nemas taky prietok normalne ju postav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pepyyczek
Naozaj je to zbytočné ano Pri tomto prietoku ti to nezmrzne. Pri zváraní je prietok vyšší podľa mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:54 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Pepyyczek
i tahle poloha je naprosto zbytečná. Klidně může být položená. Při těch malých průtocích které používáme v akvaristice ti to zamrznout nemůže. A stoupací trubka tam klidněmůže zůstat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:23 Muž Pepyyczek [17] Re: fido16
Fotka k příspěvku Ha tak už vás pánové chápu.Vy totiž vzhůru nohama berete doslova. :) Ale já to blbě napsal taky nemám lahev postavenou úplně vzhůru nohama,ale mám jí pod cca 45°. potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:17 Muž fido16 [631] Re: Pepyyczek
Ano to je dobrá cena. Já sehnal 2 hasičáky staré 1,5 kg za 500. Nechal jsem je předělat cca za 600,- platnost flašek ještě 20 let. Následně jsem jeden prodal protože jsem měl již 2kg co jsem koupil na výše uvedeném shopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:14 Muž Pepyyczek [17] Re: fido16
Omlouvám se ti,zadával jsem cenu za kterou mi nabídli lahev tady u nás,čekal jsem tak 1000,-.Proto jsem taky šel do hasičáku,protože ten jsem odkoupil od kamaráda který mi ho nabízel za 300,- a tak taky poté prodal.Je to rok výroby 2011 takže jsem neváhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:13 Muž fido16 [631] Re: Pepyyczek
Ano zamrznout může pokud není trubka odstraněna, ale opravdu není nutností mít bombu s co2 postavenou vzhůru nohama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:04 Muž Pepyyczek [17] Re: vaaclav
Rozdíl mezi hasičákem a original lahví k akvaristickým či svářecím účelům je ten,že hasičák má stoupací trubici,která slouží k doručení kapalného co2 ven z lahve.Zažil jsem na vlastní kůži zamrznutí redukčního ventilu a cca 1m hadice u sváření,kde jde co2 pod poměrně vyšším tlakem než je tomu u akva.A proto ti nebudu oponovat,ale po mé zkušenosti bych si netroufl před vyndáním stoupací trubice mít hasičák postavený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:51 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepyyczek
Žádný hasišák nemusíš dávat vzhůru nohama. To je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:08 Muž Miso [470] Re: fido16
ide o celkove prudenie v akva, a je jedno ci ho zabezpecis rampou alebo bez nej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 17:12 Muž fido16 [631]
Čau pánové chci se zeptat teď jsem do svého akva 150L umístil rostřikovací rampu. A zajímá mne mám co2 reactor a co 2 tudíž pouštím do rampy a tak se chci zeptat nebude problém s distribucí co2 bude hladina stejná v celém akva? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:16 GP Re: Pepyyczek
sice to mozna moc nepridava redukcaku, ale stale mam flasku na lezato a nic se nedeje natoz aby se stlacene "kapalne" co2 dostalo k rybickam

edit: pokud to nechce rvat na krev em nepotrebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:14 Muž Miso [470] Re: romanticek
podla mna sa ti EM ventil kupovat neoplati, ja ho mam a nepouzivam. ani na noc nevzduchujem, ale to si budes musiet odsledovat sam ci bude treba vzduchovat na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 06:49 Muž fido16 [631] Re: Pepyyczek
Čau pane kdyby ses mrknul po netu tak novou láhev co2 2 kg seženeš od 13 stovek a závit si můžeš dokonce vybrat :-). Láhev je nová a má životnost 50 let :-) Sám jsem si ji tady v tomto shopu kupoval. Chce to líp hledat :-)

pozarnitechnika.eu/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:31 Muž Pepyyczek [17] Re: romanticek
romanticek napsal: Kolik mže stát nová láhev 2kg?

Jestli máš někoho ze známých u hasičů,tak ať ti zkusí sehnat německý CO2 hasičák.Má stejný závit jako CO2/Argon redukční ventil co se normálně prodávají v sadách a nepotřebuješ redukci.Jinak nová flaška stojí cca 2000 a nahoru.Jediná nevýhoda hasičáku je ta,že do prvního naplnění ho musíš mít vzhůru nohama,aby jsi rybičkám pouštěl plynné CO2 a ne kapalné.Až ho pujdeš poprvé naplnit,tak akorát řekneš,že to máš k akvárku,nebo na sváření a oni ti odstraněj podávací trubku co vede vnitřkem hasičáku.Pak už ho dáš na stojáka a foukáš jako král.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:19 Muž Pepyyczek [17] Re: romanticek
Já kupoval cca před měsícem z této stránky www.zoo-hobby.cz/… ,ale s jehlovým Camozzi jinak mají ten samý set co mám já i na www.rostlinna-akvaria.cz/… a složit si to umí každý kdo je trošku zručný a má základní nářadí doma,takže skoro každý akvarista to smontuje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:57 romanticek Re: romanticek
Tak, teď mám dilema vzít to od toho pána nebo si koupit rataj gejzír 500g
www.akvarista.cz/…
rozzureny pivo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:47 romanticek Re: romanticek
Koupil bych to přes aukro
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:44 romanticek Re: NooBob
Takže pořídit atman at-9500 a nemusím kupovat elektromagnetický ventil? Pán mi napsal
Cituji:-Dobrý den,
není problém smontovat a poslat vše kromě lahve. Tlakové nádoby se nesmí posílat a stejně do budoucna musíte mít kde láhev plnit. Tam si ji můžete i koupit.
Zbytek sestavím a pošlu.
Jde o to co vše by jste chtěl.
Základ je redukční ventil, jehlový ventil, hadička a difusor. To v současné mdobě nabízím jako komplet za 999,- Kč
Dále doporučuji přikoupit kovový zpětný ventil za 190,- Kč. Co naopak nedoporučuji pokud, je elektromagnetický ventil. Je to zbytečné vyhazování peněz pokud nemáte i pH kontroler.
Dále bych ještě doporučil permanentní test na CO2 za 290,- Kč včetně náplní.
Kolik mže stát nová láhev 2kg? Nemohu se do toho moc pouštět, je mi teprve 15

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 19:41 Muž PedroRabiaSorda [83]
Nemám elektromag. ventil a CO2 pouštím non-stop. Přes noc pouštím vzduchování. Množství CO2 rozpuštěného ve vodě kontroluji jen přes drop checker (náplně Dennerle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:34 romanticek Re: Miso
A mohu se tě zeptat, když jsem každý den doma, tak vyplatí se koupě elektromagnetického ventilu, když nemám PH controller. Dostal jsem nabídku od jednoho pána, že by mi smotnoval kompletně co2 a poslal mi to bez lahve. Lahev bych si zakoupil v nedaleké plnírně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:05 Muž Miso [470] Re: romanticek
z tych troch vyber podla ceny, ja som na noc vypinat prestal, mnozstvo CO2 mam nastavene tak aby v dobe ked je koncentracia najvecsia (pred zapnutim svetla) bola na bezpecnej urovni pre ryby.
najidealnejsie je samozrejme s EM ventil + ph kontroler, no to sa ti cena zdvojnasobi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:59 romanticek Re: DrChila
KarlosS napsal: Zeptej se v plnírně na starší lahev, potom podle závitu (standardně pro co2 G3/4)kup redukčák na aukru. Základ máš, no a potom kup jehl. ventil a zpěťák camozzi, nějakej difuzor a počítadlo budlinek (pokud ho difuzor neobsahuje) nejlépe u mě:-)
Hadičku na Co2 kup jen ten kus, co bude v akva, na venkovní vedení stačí obyčejná silikonová vzduchovací. Pokud koupíš něco levněji a výhodně, stejně některé komponenty časem budeš měnit a skončíš stejně u Camozzi:-)
Případně elmag ventil pro noční vypínání nebo ph kontrolér. Noční vypínání ale nedoporučuji. To už je lepší vyhánět co2 přes noc vzduchováním, zabiješ tím dvě mouchy jednou ranou.
Článek od matlaly doporučuji, akorát bych to nedělal přes hadičky a všechno (redukčák, ventil, zpěťák) sešrouboval přes spojky k sobě. Správně však má být zpěťák co nejblíže k akváriu, hned před difuzorem.

Tady to nedoporučuje. A který je z těch setů nej? Podle zkušeností ostatních? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:56 Muž DrChila [243] Re: romanticek
Tak s nočním vypínáním se hodí na to když nejsi moc často doma nebudeš to stíhat zapínat. To dáš do zásuvky na spínací hodiny na který nastavíš kdy se zásuvka zapne po dobu kdy zásuvka poběží tak poběží CO2. Pokud by běželo i přes noc mohlo by dojít k okyselení vody a umrtí ryb. Běžná akvaria v kterém nebudou náročné kytky je někdy zcela zbytečné CO2 používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:41 romanticek – jaké
Ahoj jaké si mám pořídit co2 do akvária 150L. Chci,aby to bylo formou bomba
Zde mám nějaké typy: www.rataj-spk.cz/…
nevím jestli je důležité noční vypínaní
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Dennerle:
www.zoo-hobby.cz/…
Potřebuji nějaký poradit max. 4000,-Kč pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:34 Muž Miso [470] Re: rybka1
ja nic nekupujem ;) ja mam, a zrovna na www.rostlinna-akvaria.cz ak si myslel to, maju skvor tie lacnejsie veci, aj ked nepochybujem ze funkcne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:18 Muž rybka1 [178] Re: Miso
Davaj pozor co kupujes!!!!! Aby si nedopadol jak ja a budes dva krat kupovat!!! Kupil som lacny a nic s neho tak som sa nahneval a kupil z rastlinneho funguje skvele:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:12 Muž fido16 [631] Re: Miso
Dá se to sehnat celkem za dobrou cenu. Sám jsem si set skládal takže už vím co a jak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:52 Muž Miso [470] Re: fido16
no budes mat stastie ak sa ozve niekto kdo to ma. redukcny s ihlovym kupis za 40eur + pocitadlo bublin spetny ventil a difuzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:48 Muž fido16 [631] Re: Miso
JJ to jsem si taky myslel. Jako mám náhradní bobmu takže mi stačí sehnat akorát redukční ventil a jehlák a můžu fungovat :-) Ale zajímalo mne zda s tím někdo funguje vypadalo to dobře ale cena té bombičky je trošku mooc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 20:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lojzalojzovic
ten roztok používám a je výbornej i co do trvanlivosti. Dropčekr je standartní, ale já mám radši skleněný baňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:45 Muž Miso [470] Re: fido16
tipujem ze mesiac max, to znamena ze za par mesiacov si na cene klasickeho CO2 setu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 20:42 Zdenok Re: lojzalojzovic
Ja ho mám tiež teraz. Je fakt hodne tmavý, takže pozor, hlavne keď je za ním tmavé pozadie. Ja som to vyriešil tak, že za ním mám umiestnenú magnetickú stierku ktorá je biela a tým pádom jasne vidím ako je farba bledozelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:42 Muž fido16 [631] Re: Miso
Čauky tak důvod bych měl :-) chci pořídit místo 25L akva 60L nano cube a chtěl jsem k tomu co2 a tak mě napadnul tento set. Ale právě nevím jak dlouho vydrží ta bombička osobně si myslím že tak měsíc max. Ale popravdě nevím proto jsem chtěl znát názor ostatních. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1101