Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:32 debian – Jehlový ventil k hasícímu přístroji?
Ahoj, nechal jsem si u firmy Rehas předělat 2kg hasičák na tlakovou CO2 nádobu. Redukční ventil mám od Choboly Oxyturbo Mini, jehlových ventilů za 15Kč mám doma 5, hledám nějakou dlouhodobě lépe funkční variantu. Jediné co jsem vygooglil je jehlový ventil od Rataje, ale vůbec netuším jak a jestli se dá k mému redukčnímu ventilu připojit. Nemáte někdo zkušenost s lepším řešením jehlového ventilu než za 15Kč? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 15:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ninco
CO2 je ve vodě každého akviška, záleží ale na tom, kolik ho je v jaké formě. Některé rostlinky (označované jako náročné) při přirozené koncentraci volného CO2 neporostou. Je tedy potřeba vybírat takové kytky, které přihnojování CO2 nepotřebují. (Je jich celá hromada, nejspíš většina.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 14:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Robča08
Neporostou tak rychle jako s pridavanim CO2, ale neboj se nejake RAZANTNI zmeny, kdyz davkovat prestanes, rust se zpomali, ale rostlinky porostou hezky take. Ve vode je CO2 i bez jeho pridavani ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 13:44 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Robča08
Libit se jim to moc nebude, nejspis zacnou stagnovat v rustu, ale jestli nemas narocne druhy, tak urcite neodejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 13:39 Muž Robča08 [3] – CO2
Ahojte, chtěl bych se zeptat. Když začnu používat CO2, podomácky vyrobené (jak je to psané v návodu)a pak ho přestanu třeba používat, uškodí to moc rostlinkám? Můžu čekat nějaký razatní úhyn rostlin po vysazení CO2?Vím, že už tu ohledně tohoto tématu bylo dost, ale tohle sem tam moc nenašel, díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:30 R Muž Silent [5949] – Re: Bledule
Počítadlo bublinek je třeba u difusorů které plyn tříští na drobné bublinky, nebo rozpouští plyn v protiproudu. U Nutrafinu natural system není třeba. Tam je difusor konstruovaný tak, že se dá počet bublin snadno odečíst. Plyn totiž uniká do difusoru po bublinách přímo z hadičky. Jen je třeba na něj dobře vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 12:10 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Bledule
Počítadlo si myslím že musí být aby si věděla kolik plynu (CO2) ti jde do akva. Můžeš použít jen tu zkumavku (10ml), dírky na hadičku z obou stran snad zvládneš a zpětný ventil dáš na spodní hadičku.
Počítání je důležité já dávkuji 1bublinka za vteřinu nonstop, je to ale individuální každý si svůj počet bublin musí stanovit měřením PH sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:59 Žena Bledule [0] – Re: DrBolíto
Vypadá to dobře. Já ale bohužel nejsem moc manuálně zručný typ :)
musí tam být to počítadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:14 Muž jajaapaja [174] – Re: DrBolíto
palec šikulka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 08:14 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Bledule
Fotka k příspěvku Počítadlo bublinek se dá s trochou zručnosti vyrobit, já jsem si ho vyrobil z plastové zkumavky viz. foto. Cena zkumavky je 2kč zpětný ventil kolik stál už si nepamatuji asi cca 30kč, pokud se ale vynechá tak jsou náklady do 5kč. palec
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:59 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bledule
Princip stejný, jen cena desetinásobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:37 Žena Bledule [0]
Má někdo zkušenosti s tímto?
www.zoo-hobby.cz/…
trochu mě znepokojuje, že to nemá počítadlo bublinek, difuzér atd....nebo jestli to všechno nahradí ta placička? :-O Počítám, že to pracuje na stejném principu jako pet flaška s burčákem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 21:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
Aha! :-D
Vybavuji si, že už jsme se na toto téma bavili... :)
Mno..., já difuzéry od Boya (ty menší - bez spirály) používám a jsem s nimi spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:17 JuraS – Re: Sid
Nebyl k němu žádnej návod..ani obrázek nic..na netu nikde není ani fotka toho jak by měl pracovat..nalít do něj vodu ? jak ? nedávat ? kdo ví ? proč je vevnitř ta skleněná spirála když dole je dírka a bubliny unikají tudy ? když jsem pracně do něj naplnil stříkačkou vodu a zacákal okolo celou koupelnu tak jsem z něj nevyloudil bublinku ani vysokotlakou pumpou kterou hustím vysokotlaký motorový člun..no a když dám jen trochu vody abych viděl na průchod bublinky tak sice bublinky jdou jak o život ale na pH se nic nezmění ani po celé noci bublání..jednoduché přidání hadičky s co2 do nasávací vzduchové hadičky čerpadla a musel jsem krotit pomocí jehlového ventilu jinak bych ryby za pár hodin vytrávil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 17:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
...ještě, že ten šmejd difuzer od boya není tak dokonalý jinak by ryby byla hore kopytama...
V čem je problém toho difuzéru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 17:12 JuraS
Tak jsem se vykašlal na "moje zlepšení" - průchodky víčkem-hliníkové trubičky..vytrhl jsem je pryč a do dírek o cca 2 mm užším než hadička jsem tu hadičku protáhl..včera po zakloktání s petkou po chvíli začala včera reakce která trvá do teď...ještě, že ten šmejd difuzer od boya není tak dokonalý jinak by ryby byla hore kopytama..tolik bublinek bublá od včera..dneska v drogerii teta (nedělám jim reklamu) jsem koupil hrst pytlíků živné soli pro kvasinky..prý do 10 litrů vody jeden pytlík na jeden pytlík kvasinek..až doma mě doteklo, že jsem tam možná mohl koupit nějaké fajné kvasinky..jestli tedy libovolným kvašením dochází k uvolňování co2 pak ve sklepě mám několik velkých pet na 5 i víc litrů..to bude bublinek !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 10:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ale sranda ze po tomto incidente sa doba kvasenia ovela skrati ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:29 Muž Kourahon [3] - Sumci – Re: filipsi
no vida, konečně někdo kdo tomu rozumí. Díky Filipsi - Já tušil že žvatláme nesmysly. Rychlost reakce se tlakem nemění, to jen plyn obsazený ve vodě se snížením tlaku rychleji uvolní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:51 Muž filipsi [1295]
prisavnik napsal: ... system na 1 atm. a odpojim hadicku alebo prudko znizim tlak, taksa to rozbehne na plne pecky....

Tohle je presne ta vec, rozpustnost plynu ve vode pri urcite teplote a tlaku (to co resime ve vedlejsim tematu o syceni co2). Neznamena to, ze kdyz tlat prudce snizis, ze se rozbehne rychleji nejaka "reakce", nebo ze zacnou kvasinky rychleji kvasit. Je to jen a pouze prudke uvolneni plynu v roztoku obsazenych, vznikle poklesem tlaku (to same, jako otevreni mineralky, take bublinky nevidis, po otevreni, prip. naliti je bublinek plna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:59 JuraS
Takže jsem udělal snad už poslední pokus. Do 2 lt. petky od cc jsem nalil cca 1,7 lt vlažné vody. V hrnku na kávu (ne na nescafe, klasický na turka) jsem smíchal cukr krupice a kávovou lžičku "lahůdkového droždí, jedlé sušené se 7% sladového výtažku"..vsypal do petky a prošejkroval jsem obsah. Připojil do soustavy a nechal stát na podlaze cca 0,5 metru od topení..jsem zvědavej jestli se něco vůbec uděje..nechám to tam ležet do víkendu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:12 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: vejvar
Chcelo by to vyskusat. Ja tomu moc neverim. Aj keby to fungovalo tak mnozstvo vyprodukovaneho plynu by bolo strasne male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:07 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
myslim, ze v tomhle pripade nedosahnes takoveho tlaku, aby ti to nejak vyrazne ovlivnilo reakci.
mnohem vic ji ovlivnis teplotou a mnozstvim kvasnic

na jednom foru sem cetl, ze kdyz das malo kvasnic (jen na spicku kavove lzicky) bude se reakce zozjizdet treba tejden, ale vydrzi az pul roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:42 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Kourahon
Ano zle som si to precital. Ale teoreticky by to malo byt naopak. Aspon tak nam to ucitelka vysvetlovala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:09 Muž Kourahon [3] - Sumci – Re: prisavnik
To přece není opačná zkušenost - když se sníží tlak tak se reakce rozjede - neboli ve větším tlaku se reakce zpomaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:06 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Kourahon
Akurat sme na sa chcemii ucili, ze chcem. reakciu ovplyvnuje aj tlak. Cim vacsi tlak tym je reakcia rychlejsia.
Neviem ci to plati aj pri kvasinkach. Urcite sa nejedna o velky tlak vo flasy s kvasinkami, tak by som to ani neriesil ;-)
Ja mam zas opacny skusenost. Ked mam napumpovany system na 1 atm. a odpojim hadicku alebo prudko znizim tlak, taksa to rozbehne na plne pecky :-D Vytvori sa pena ktora potom vychadza z flase. Tak nwm ako je to stym tlakom... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:58 Muž Kourahon [3] - Sumci – Re: Jurasek
To víš že mi to bublá minimálně 3 týdny, klidně i měsíc - na těch 10dní nekoukej. Mám právě zkušenost že čím jemněji to míchám a snižuju doporučené/zaručené dávky, tím déle mi to pak při pomalé, mírné a stabilní reakci vydrží.

Je tu někdo chemik, kdo by mohl potvrdit mou hypotézu že ve větším tlaku se reakce mírně zpomaluje? Respektive jinak: čím prudší je reakce, tím rychleji se Kvasinky vožerou, a tím dříve chcípnou, kdežto když si jen tak mírně dělaj každej den malou "vopičku" tak vydržej o to dýl - třeba i několik týdnů. Je to tak? Nebo plácám nesmysly? :-D Nejsem chemik ani mikrobilolog ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:27 Muž Jurasek [137] – Aktivátor
Fotka k příspěvku Nevíte co dává Rataj na vylepšení do Biokvasu? Ty kapsle aktivátoru? Něco jsem tu našel, že pro podporu reakce se dává nějaká živná sůl, mohlo by to být ono? Jsou tam takové malé granulky, při styku s vlhem se stávají mazlavými. Chuť lehce do slana.
Edit: Má to takový specifický pach...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:03 Muž Jurasek [137] – Re: Kourahon
Těch udávaných 10 dní mi přijde docela málo. Sice mám malé akvárko (72), ale už to mám přes dva týdny a bublá. Odhadem šálek cukru a půl lžičky sušených kvasnic. Dlouho se to rozbíhalo, ale stabilní, bublá čím dál stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 21:18 Muž Kourahon [3] - Sumci – Re: Bammaboy
Dávám číslo 3 z tabulky na Chickovo stránkách: www.chickoaqua.estranky.cz/…
(snad nic neporušuju, když je tu uvedu hmm )

číslo 5 který doporučuje Chicko je možná dobrý do velkýho, ale na mini sem to musel hodně škrtit a upouštět. Dokonce u tý trojky dávám malinko méně než zarovnanou kávovou lžičku - sušené Dr. Oetker - cukru max 150g nemám váhu ale spíš 100 - 120g, vodu vidíš z fotky něco málo přes litr, zásadně studenou, aby to neběželo hned, hodně to zamíchám jako v šejkru, klidně i minutu, a pak děj se vůle Boží, respektive kvasinková ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:15 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ja nemam ziadne problemy z ihlovymi ventilmy zo zapalovacov. Da sa celkom presne nadstavit prietok Co2 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:15 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: kristian
no nevím jestli záleží na barvě, ale já tento výrobek koupil v šedivé barvě na nějaké akvaburze za 15,- a byly to vyhozené peníze. Horší šmejd jsem neviděl. Buď to nepropouštělo nic nebo všechno a mělo to i poměrně solidní ztráty do okolí. Ale asi závisí i na kvalitě provedení a nemusí jít jen o jednoho výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 17:10 Muž Bammaboy [0]
To Kourahon:
Můžu se zeptat jaký máš poměr kvasnice-cukr-voda u toho minička?
popř. sušené nebo čerstvé?
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 11:41 Muž kristian [80] – Re: milan666
Toto škrtítko je opravdu spolehlivé, mohu též doporučit. Používám jej jako misto jehlového ventilu mezi CO2 sifonovou flaškou a reaktorem v akva. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 11:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku No a na davkovanie počtu bublin si zožeňte tento ventilček, u nás ho majú bežne, stojí 15,-sk, resp. 0,5.-€. Zistil som, že výrobca je sera a vyrába ho v zelenom prevedení. Ešte dodám, že je fakt spoľahlivý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 11:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak tu je ten difúzny zvon
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:57 R Muž Silent [5949] – Re: prisavnik
O to strach nemám. Difusor mám asi dva měsíce a čistit jsem ho musel jednou. To ho dříve rozbiju neopatrnou manipulací než by ho zničilo Savo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:50 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Haimdol
Ale aj tak to nemozes do nekonecna umyvat savom. Kolko to vydrzi dokym to nezarastie riasamy a inym bordelom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:46 R Muž Silent [5949] – Re: prisavnik
Já jsem tohle řešil u difusoru od Dennerle. Tam je keramická patrona taky na fest, ale protože je celý ze skla tak jsem ho šoupnul do Sava, nechal půl hodiny "vyluhovat" a následně řádně propláchl čistou vodou. A ejhle, je jak nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:03 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Kourahon
Ale ta keramika, co robi te jemne bublinky sa musi casom menit. ja myslim ze stym moze byt problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 07:22 Muž Snofrev [54] – Re: Kourahon
já mám difozor z propisky a cig. filtru

to, že občas začal dělat velký bublinky jsem měl taky, ale pak jsem vzal menší propisku, takovou aby do ní ten filtr šel špatně zandat a musel se trochu zmáčknout
už je tam od listopadu a menší bublinky jsem neměl ani z lipového dřívka, které časem nasaje vodu a bublinky se změní

propiska mi obrůstá řasou a filtr stále krášně bílý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 06:58 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: darka
eshop.jezirka.info/…

strejda google našel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 00:05 Žena darka [520] – Re: Kourahon
Kde se dá sehnat, taky by se mi hodil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:11 Muž Kourahon [3] - Sumci – Difusor Boyu CO-100
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 22:07 Muž Kourahon [3] - Sumci – mikrobublinky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:59 Muž Kourahon [3] - Sumci – jiný nápad
Fotka k příspěvku Já jsem naopak z nevýhody udělal výhodu - namísto toho abych precizně lepil a utěsňoval hadičky do víček PET lahví a pak přes Téčko vymýšlel přetlakový ventil kvůli obavě z narůstajícího tlaku v PETce, tak malinkaté netěsnění hadiček ve víčkách využívám právě pro samo-snižování případného vysokého tlaku. palec

Pro 20l miniakva dávám s klidem menší dávku, rozjíždí se to sice 2 dny, ale pak to na okně pomalinku přede, navíc v relativnim chladu.. (vím že v létě to kvůli slunci takhle nepůjde, ale to už bude jinde i miniakva :)

No a škrtím už jen hadičku k difuzoru - tím nastavím ideální minibublinky - Používám minidifusor Boyu (lipový dřívko i cigaretovej filtr mi buď hnili, nebo nečekaně měnili malý bublinky na velký) Boyu je jedinej luxus v burčák setu kterej sem si dovolil (99,-Kč) Vyžaduje určitej tlak, než se začnou mlžit mikrobublinky ale díky tomu nemá výkyvy. Bouchnutí PETky se nebojím, neb případný přetlak fakt uchází netěsněním hadiček ve víčku - kdybych dával velkou dávku, a ještě teplou vodu tak by to možná nestačilo utíkat, ale proč bych to dělal? Jde přece o délku a stabilitu reakce a né o rychlost no

Spokojenost bez výhrad. vy nějké máte? :-D
Apropos, tak malinké mikrobublinky ste neviděli :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 19:38 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ked chce nekto skusat kolko naozaj vydrzia, tak nech skusi, ale ked buchne 250 atm tak by som nechcel byt v tom štáte :-D Ja to naozaj nechcem skusat smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:22 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
220-250 atm. tak k takovému tlaku tam 100% nedojde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr
Skutečně? To je pro mne novinka. Nikdy jsem po tom nepátral... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:07 Petr
Sid napsal: Zajímavé, jak jsou ty kvasinky odolné... :-) Tlak 9 atm není zrovna málo. :)

Kvasinky by měly vydržet tlak cca 220-250 atm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 14:54 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
natlakoval jsem PETlahev na 10 atm. láhev nešla promáčknout palcem ani o 1 mm, kompresorem jsem zvednul tlak na 11 atm. na láhvy se udělala boule ( už jsem se k tomu radči nepřibližoval ) a při 12,5 atm. explodovala :-) byla to ohromná rána. ahoj ( použil jsem láhev od Mattoni 1,5L )
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4101