Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 21:54 mailla Re: vaclav
100l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 21:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mailla
Do jak velkého akvária s CO2 počítáš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 21:15 mailla – Aquario CO2 set 5l bez nočního vypínání
Zdravim,prosim mate nekdo zkusenost s timto setem?
Aquario CO2 set 5l bez nočního vypínání.
A dalsi otazka,je lepsi set s nocnim vypinanim ci bez nej.
Jsem uplny lajk.
Dekuji za Vase nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 20:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ajsty
Pokud je v lahvi tekuté CO2 bude ti to ukazovat stále stejný tlak v závislosti na okolní teplotě. Jedině jak zjistit kolik je v lahvi CO2 je ji zvážit. Musí to být na ní vyražené, pokud totiž jako prázdná ztratí určité procento své váhy jde do šrotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 20:15 Muž Ajsty [1] – Co2
Fotka k příspěvku No je tam přesně 50..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 20:11 Muž Ajsty [1] Re: vaclav
to jsem taky cetl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 19:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ajsty
Lahve se nesmí posílat plné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 18:26 Muž Ajsty [1] Re: jarovo
No balík vážil cca 11 kg tak nějak tak si myslím že to bude plny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:50 Žena Icestar [592] Re: jarovo
Dík za info, taky dobrý vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:44 Muž jarovo [1695] Re: Ajsty
Tak veľký únik aby tlak klesol na 50b by si počul - syčalo by to
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:35 Muž Ajsty [1] Re: jarovo
A nebo to někde uniká.. Když sem to otevřel tak to ukazovalo něco málo pod 50 b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:33 Muž Ajsty [1] Re: jarovo
Jo dobře podivam se na to... A zvažím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:21 Muž jarovo [1695] Re: Icestar
Dvojka prázdna je cca 3kg a plná cca 5kg, plná 5-ka je cca 12kg prázdnu ešte neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:10 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
To je různé ale musí to být na každé láhvi napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 17:04 Žena Icestar [592] Re: jarovo
A kolik váží prázdná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 16:43 Muž jarovo [1695] Re: Ajsty
Ja by som povedal že to až také dobré nieje, naplnená flaša pri teplote cca 23C má zhruba 60 barov - záleží to od teploty. Pokiaľ ti manometer pri plnom otvorení ventilu na flaši ukazuje 50 barov tak je už tesne pred koncom - skoro prázdna.
Edit: skús ju zvážiť a podľa toho poznáš či je plná alebo prázdna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 14:59 Muž Ajsty [1] Re: Smetany
Tak to je asi dobrý díky za odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 14:45 Muž Smetany [1226] Re: Ajsty
Měla by mít 60 ale to není o tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 14:03 Muž Ajsty [1] – Co2
Ahoj.. Měl bych dotaz je možný že když koupím novou láhev na co2 tak je jen natlakovana na 50 baru není to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 10:42 Žena Icestar [592] Re: vaclav
Atomizér mám (z Invitalu, 45mm) a mlhu nedělá, v akva 54l 1-1,5 b/s jde ta "mlha" sotva vidět. To musím pořádně zatopit pod kotlem, abych něco viděla :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 09:14 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: medamedas
S atomizérem ti neporadím já používám reaktory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 21:43 Muž medamedas [6] - TetryRe: vaclav
Díky za tip. Je v záruce, ani ne 4 měsíce v provozu, uvidím co mi řeknou v obchodě. Pokud by nevyměnili obratem, budu muset hned koupit nový a nečekat na reklamaci. Zkusím ale místo značky Aqua koupit třeba JBL.
Nebo doporučí někdo jiný kvalitní atomizér? Stand to není úplně OOT příspěvěk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 21:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: medamedas
Pokud ti nevadí mlha v akváriu tak kup atomizér, reaktor je pro ty co jim to vadí. Mě se už nelíbí ani dělat z rostlin vzduchovací kamení takže to tam tolik necpu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2019 21:23 Muž medamedas [6] - Tetry
vaclav napsal: Pokud ti nefunguje CO2 tak tam bych se zaměřil. Na tenhle typ si lidi dost stěžují, praskají závity a převlečné matky a pokud by jsi ho chtěl vyčistit tak asi savem. Já bych ti doporučil nějaký reaktor. :-)
No všiml jsem si, že mi začaly bublinky mnohem rychleji běhat v počítadle a zdá se, že kolem přívodu, matky jakoby něco lehce foukalo. Takže opravdu vypadá, že tam něco prasklo. Aspoň tyto indície tomu napovídají.
Měření provedu asi zítra. Ale tohle asi opravdu vypadá na to CO2.
Reaktor doporučuješ? Já myslel, že dnes se spíš mezi nejúčinější řadí atomizéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2019 00:11 Maq Re: vaclav
vaclav napsal: Jen se zeptám ty jsi ten obsah kyslíku nějak změřil. Nebo je tu zase sedimentační jezerní nebo mořské dno v hloubce v metrech a ne centimetrech. :-)
Dělá se to mikrosenzory a speciální přístroje nastavují jejich umístění s přesností na několik setin milimetru. Cenu takových přístrojů si ani neumím představit.
Samozřejmě, jako vždy, nikoho nezajímají akvaristické aplikace. Dělá se to za účelem zkoumání procesů v přírodě. Jenže potápět se na dno jezera a pracovat tam s takovým vercajkem je docela problém. Není-li zbytí, dělá se to. Ale je-li to jen trochu možné, simuluje se to v laboratorních podmínkách. A tu si představ, nebudeš tomu věřit, ale dělá se to v akváriích.
Píší se o tom vědecké práce, je jich docela dost, a zkoumají to ze všech stran. Například i vliv rychlosti proudění nebo zrnitosti substrátu, nebo co se stane, když tam vhánějí vzduch. Nebo tam třeba dají rostliny a mikrosenzoricky měří obsah kyslíku a CO2 v difúzní vrstvě na povrchu listů vodních (akvarijních) rostlin, na povrchu kořenů a v jejich bezprostředním okolí, a podobně. Jsou taky studie o vlivu periphytonu (bordelu včetně mikrobů a řas) na povrchu listů, vlivu proudění a koncentrace kyslíku ve volné vodě na to, co se pak děje v listech, substrátu a v kořenech.
Takže, když se k těmhle věcem vyjadřuji, není to na základě přečtení dvou reklamních letáčků z Tesca. A vůbec, Tvoje snaha mě nachytat, že nevím o čem mluvím, zlehčovat všechno co napíšu, to pokládáš za zdvořilé? Ve vedlejším vlákně vyslovuješ zas nějaké poznámky namířené proti mému doporučení používat aktivní uhlí. No, já sice akvarijní prameny moc nečtu, ale Horácův článeček o AU znám. Fór je v tom, že já, než jsem začal aktivní uhlí propagovat, jsem předtím nastudoval mnoho dalších, velmi důkladných pramenů a řadu měsíců aktivní uhlí prakticky zkoušel a testoval.
Co proti tomu můžeš postavit Ty? Dobrý Horácův článek o desíti odstavcích, co dál? Povídej... z čeho vlastně bereš kuráž mě takhle zkoušet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 19:07 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Jen se zeptám ty jsi ten obsah kyslíku nějak změřil. Nebo je tu zase sedimentační jezerní nebo mořské dno v hloubce v metrech a ne centimetrech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2019 18:17 Maq
Koncentrace CO2 v přírodních vodách je běžně mnohonásobkem rovnovážné koncentrace, a to i v případech, kdy se hladina "vrtí" a čeří poměrně dost. Netýká se to jenom stojatých vod a bezvětří, platí to i pro řeky a potoky. Ryby jsou bezvýznamné, dominuje mikrobiální produkce.
V našich eutrofních akváriích je to podobné - několik mg/L CO2 je běžné i bez sycení. Teď si ale uvědomme, že všechen ten CO2 vzniká respirací, a tedy na 1 mg CO2 se spotřebuje 0.73 mg O2. Mikrobiální respirace se odehrává převážně na povrchu substrátu, takže o pár milimetrů níž už je anoxické prostředí. Ve skutečnosti limitním faktorem mikrobiální dekompozice je v akváriích kyslík, nikoli osídlovací plocha. (!)
Přes den funguje fotosyntéza rostlin, ale v noci respirují i ty rostliny, a to tím víc, čím víc přes den fotosyntetizovaly.
Výměna plynů přes hladinu je relativně pomalá; dost pomalá na to, aby zdaleka nestačila kompenzovat kolísání obsahu obou plynů během dne a noci. Čeření hladiny rozstřikovací rampou je dobré, ale nepraktické pro sytiče: nemůžeme filtr přes den vypínat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 17:00 Muž Tref [20] – vyplatí se přidávat CO2?
Ahoj, četl jsem,že v některých případech se moc nevyplatí přidávat CO2. Rád bych něco přidával, spíš menší množství bez nočního vypínání. Má to smysl u parametrů vody +-7,2pH a 9-10dKH? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2019 19:34 Muž jarovo [1695] Re: Zubic
Návod v pdf - set by mal byť už zložený, takže napojíš počítadlo a na koniec dáš atomizer. Prvé spustenie alebo nastavenie sa tu už popisovalo mnohokrát - ale pre istotu
- naplno otvoríš otáčaním sivého koliečka - kužela na redukčnom ventile doľava !
- ihlový ventil - kovová kostička camozzi otáčaním doprava zavrieš
- elektromagnetický ventil - odpojený zo siete
- pomaly otváraš ventil na flaši - na ľavom manometri začne stúpať tlak - pri maximálnom otvorení cca 60barov
- pomaly otáčaním sivého kolieska - kužela na redukčnom ventile doprava utahujeme - pridávame tlak na pravom manometri
- veľkosť nastaveného tlaku je podľa toho čo je pripojené na konci na rozpúšťanie CO2
- zapneme elektroventil do 220V
- otváraním ihlového ventilu nastavíme počet bublín za minútu - je potrebné chvíľu počkať na odozvu.
Veľa zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 19:23 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zubic
Návod asi neseženeš ale tady je zhruba výčet jednotlivých komponent. Pokud ti jde jen o redukční ventil a jeho nastavení tak se ptej. :-) rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 19:08 Muž Zubic [18] – Návod
Nemá někdo návod v.pdf na tento set: www.rostlinna-akvaria.cz/…. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 12:42 Žena gabinka632 [14] Re: silviebaris
No, jelikož tam jsou jen kytky, tak jsem tam toho půl litru zatím vždy pomalu nalila najednou. Zatím si kytky nestěžovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2019 12:13 Muž ZDRI [1415] Re: silviebaris
Silvo, jestli mluvíš o svém akvárku (cca 60 l vody), tak Ti nejspíš při výpočtu "uletěla" desetinná čárka, nebo se pomíchaly jednotky. 3 ml sodovky - to je "homeopatické" dávkování :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 12:11 Silviebaris Re: gabinka632
A ještě technická otázka,jak tam těch 0,5l dávkuješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 11:53 Žena gabinka632 [14] Re: silviebaris
Dávkování jsem vypočítala podle tohoto vzorce pitipitipa.pise.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 10:51 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Mám. Asi 3 týdny jsem přidával sodovku, pak mě to přestalo bavit tak bylo akvárium asi 2 měsíce bez ničeho pak jsem chtěl vyzkoušet "burčák" ten mě bavil asi 3 měsíce. Od té doby je akvárium bez CO2. A nepozoroval sem po vysazení CO2 žádný problém co se řas týče jen se o něco zpomalil růst a přestalo se dařit pogostemon erektus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 10:36 jamajcan Re: Pavla28
V pořádku. Jsem rád, že se daří. Pokud se člověk rozhodne pro Co2, tak lití minerálky bude velmi brzy nedostatečné. Z mnoha důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 10:33 Žena Pavla28 [210] Re: jamajcan
Zkusím zatím se mi hezky daří i bez CO2 :-) a když to bude vypadat úžasně s CO2 (což asi bude podle všech těch krásných nádrží s CO2, které tu jsou) tak to případně budu mít na přechodnou dobu než to vyřeším jinak :-)jasně, že už se to pak dá rozpracovat, pořídit apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 10:26 jamajcan Re: Pavla28
Pavla28 napsala: hm.. tak to zkusím než budu investovat do CO2 systému. a to dávkování po půl litru? nebo podle mg Co2 v minerálce?

děkuji

Zkusíš, což vlastní aktivitu cením. Stejně přijdeš na to, že ten sifón/pro lidi z jiného konce republiky sodovku /, je lepší udělat rovnou v akváriu, než ho tam lít z petky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 10:14 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Ty to máš odzkoušené takovéhle jednorázové zvyšování obsahu CO2? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2019 09:49 Muž Smetany [1226] Re: Pavla28
Dávkování podle obsahu CO2 a podle objemu vody v akváriu. Obsah CO2 v sycené vodě se pohybuje od 1500 do 6000 mg/l a z toho spočítáš podle objemu akvária kolik přidat aby si se dostala někam mezi 10-15 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2019 09:48 Muž Shimi [678] Re: Pavla28
Když si doma přeliješ perlivou vodu z PETky do skleničky, vyprchá kompletně CO2? Nevyprchá, že? Ono kompletně nevyprchá ani když s tou PETkou zatřeseš a to i několikrát po sobě. OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 09:44 Žena Pavla28 [210] Re: Smetany
hm.. tak to zkusím než budu investovat do CO2 systému. a to dávkování po půl litru? nebo podle mg Co2 v minerálce?

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 09:42 Muž Smetany [1226] Re: Pavla28
No určitě víc než z tekutého CO2. Asi to není dlouhodobé řešení ale jako podpora růstu rostlin v nové založeném akváriu mi to přijde použitelné. Konec konců začínal takhle i pan Amano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 09:39 Žena Pavla28 [210] – CO2 ze sodovky
Shimi napsal: Těmi 500 ml přidá do jejího akva (čistý objem 150 litrů) nějakých 13,3 mg CO2, to ti přijde jako "strašně moc"? Mě by spíš zajímalo, kdo tobě poradil přidávat 3 ml? Pokud bych bral v úvahu stejný poměr CO2 v perlivé vodě jako má gabinka632 tj. 4g/litr, tak těmi tvými 3 ml dodáš do svého akva (čistý objem 58 litrů) 0,2 mg CO2, což je v podstatě nic.
Mám jenom dotaz, má to vůbec cenu, lít tam sodovku? Nevyprchá to hned po přidání, to tam opravdu dokáže z té sodovky něco zůstat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 09:37 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Poradil jsem to já a taky mi to přijde v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2019 09:30 Muž Shimi [678] Re: silviebaris
Těmi 500 ml přidá do jejího akva (čistý objem 150 litrů) nějakých 13,3 mg CO2, to ti přijde jako "strašně moc"? Mě by spíš zajímalo, kdo tobě poradil přidávat 3 ml? Pokud bych bral v úvahu stejný poměr CO2 v perlivé vodě jako má gabinka632 tj. 4g/litr, tak těmi tvými 3 ml dodáš do svého akva (čistý objem 58 litrů) 0,2 mg CO2, což je v podstatě nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 08:55 Silviebaris
gabinka632 napsal: CO2: Denně 500ml perlivé vody, obsah 4g/l
Ty tam dáváš 500ml perlivé vody...kdo ti tolik poradil,to je strašně moc...já davám 3ml rozdělenou na dvě dávky,tak ty max 8ml denně... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 12:51 Muž Luky13 [60] Re: brukiz
Tož dobrá rada palec díky moc. Mám rozstřikovací rampu těsně pod hladinou, že je i kousíček na suchu. Zkusím ji posouvat a uvidím co se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 11:14 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Luky13
Kdysi jsem měl taky velké podezření na Skimmer, ale nakonec jsem během pravidelné údržby zjistil, že stačilo, aby klesla hladina lehce na úroveň rozstřikovací rampy a okamžitě se stále dávkovalo CO2. Takže stačí opravdu jenom lehký pohyb hladiny a ty změny CO2 jsou hodně znát. U mě jede Skimmer nonstop, takže jeho účinek na snižování CO2 můžu bez problému popřít.

Po údržbě hladina na max a spínání CO2 v průběhu dne běželo. Před údržbou hladina pod úroveň a CO2 jelo skoro neustále.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=351