Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 12:55 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Moucha
Ale vždyt já nemám slepou hladinu. Mám puštěnej filtr 1000 l/h na 2/3 výkonu a hladinu to čeří fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lucie
ta fotka ukazuje tzv. slepou hladinu, chtelo by to aspon trosku cerit hladinu, pripadne odstranit ten povlak pomoci neceho saveho (kapesnicek, pijak, papir....)
jinak receno pokud ti na hladine zustavaji bublinky a nepraskaji, tak je nekde problem....

me cigaretovy filtrik plne vyhovuje.... ale ja mam male akvarka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:38 lucie
nikdo neporadí?????-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:51 lucie
to zajímá i mě-))vadí ty bublinky na hladině???navíc se zeptam koupila jsem skleněny difuzor shop.khanh-aquarium.cz/… ale přijde mi že dělá stejné bublinky jako cigaretvý filtr,nebo se v tom difuzeru děje něco navíc????děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:38 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem začal přidávat do nové založené dvoustovky CO2 kvasničovačem přes vzduch. kamínek. A mám spoustu malých bublinek po celé hladině, vadí to nečemu ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 03:42 Muž Djimmy [0] – CO2
Fotka k příspěvku Já používám CO2 z kvasnic návod je tady na obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:51 Muž Yirka [9117] – Re: Květa
Ale to musíš nejdříve vědět, že jim ta výživa schází. Nová nádrž by měla být plná rychlerostoucích rostlin pomáhajích rychle nastolit rovnováhu. Pak většinou postupně porosty měníš na stálý design. Podle jejich prospívání pak případně volíš přihnojování. CO2 je opravdu nadstavba. Hovořím o běžných nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
a rostliny odejdou podle toho jak je vybíráš, pokud jim nestačí tvoje osvětlení, nebo jsou náročné a neuděláš jim vhodné podmínky. Jenom málo rostlin odejde jen tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
CO2 se do vody nedostává jen od ryb, ale i ze vzduchu. Pokud tam není příliš rostlin a přesvětleno tak by to mělo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:37 Žena Květa [1] – Re: Yirka
Za přesný účel považuji to, že rostliny budou mít výživu. Když tam nejsou ryby, aby byl zdroj CO2 od nich. Sice jsem při zakládání použila Tetra Plant Complete Substrat, ale nevím, jestli bude mít účinek. Mám na něm totiž asi 3,5 - 8 cm štěrku nebo písku :-( Taky jsem zde na fóru četla, že asi 40% nových rostlin odejde, tak bych tomu ráda předešla a zajistila jim vhodné podmínky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:22 Muž Yirka [9117] – Re: Květa
Ono to "Starter" určitě není míněno do nově založeného akvárka, i když to trochu ponouká. CO2 by mělo jít až cíleně do stabilizované nádrže, za přesným účelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:03 Žena Květa [1]
Zdravím, v zakoupeném setu od Eheim byl i BIO STARTER CO2 od Dennerle. Akvárko je nově založené, tak jsem si řekla, že bych to zkusila, než tam přijdou ryby. Ale není tam ani slovo česky, na netu jsem návod nenašla, poradíte mi co s tím nebo hodíte odkaz, kde bych něco našla? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zdenda25
Co se filtrační techniky týče, jakákoli doporučení bych nechal na jiných; Fluval není značka, kterou bych znal z praxe.
Obecně ale mohu vyjádřit názor, že správně dimenzovaný filtr zastane řadu funkcí, včetně dostatečného zásobení akva kyslíkem. :-)
Pokud máte potřebu "bavit se" s přihnojováním CO2, na začátek testněte tu stávající "sestavu". Máte-li vodu dostatečně pufrovanou, (alkalitu alespoň 3-4 dKH), časem pravděpodobně dospějete k výkonnějšímu "zařízení". Tím může být znovu "kvasnicovač", ale s "jinými parametry".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:28 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy – Re: Sid
Vzduchování bylo takhle dáno z důvodu, že v něm bylo asi jenom 5 rostlin. Od vzduchování nonstop chci odejít na občasné sepnutí vzduch. motoru. Ze 3 filru se chystám přejít na Fluvat 405 ktery si myslím by měl postačit bez dalších vnitřních filtrů. Jestli by jste měl další rady, jak upravit přidělat odebrat nebo jakýmkoliv způsobem přizpůsobit akva nebo techniku budu jenom rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zdenda25
Pro 3xx l nádrž bude produkce takto připravené směsi nízká, bublat CO2 můžete nechat i přes noc.
Každý pohyb vody přispívá k uvolnění CO2, pokud je tento plyn ve vodě obsažen ve větší, než přirozené koncentraci; vy "honíte" vodu třemi filtry a k tomu intenzivně vzduchujete - u vás přesycení CO2 nehrozí. (Ten systém filtrace a vzduchování máte takto nastaven proč? :-))
I když rostliny vnímají jakékoli zvýšení koncentrace CO2, domnívám se, že ve vašem případě to na nich nejspíš nepoznáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zdenda25
Tolik kvasnic nedávejte, pokud nechcete bublat dva dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 09:03 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
Ahoj, dlouho jsem si myslel, že CO2 nepotřebuji, jenže jak to byvá brouček tak dlouho vrtal v hlavě až nakonec mám kvasničák. Pár možná opakujících se otázek na které jsem si nedokázal odpovědět. Jenom pro jistotu klasika 1,5l petka zhruba 3-4ml sušenych kvasnic, hrnek cukru. Používám dřívko a mám 360lt akva, čisty objem nevím. Můžu při dodávání CO2 vzduchovat ? nesnižuji tím učinnost? za jak dlouho se zhruba projeví učinnost co2 na rostlinách, přes noc vytáhnout nebo v mojem případě nechat, přeci jenom 1,5lt petka na takové akva je dostačující nebo přidat další? Děkuji začínám s kvasnicema stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:49 Libcin – Co2
Hlavně si hned pořiď 6kg hasičák, ten s klasickým ventilem. Já koupil nějaký malý a ty nemají uzpůsobené těsnění na tak velké zadržování tlaku. Koupil jsem nějaký polský Co2 set, český elektromagnetický ventil a bublu. Difúzor jsem umístil pod nasávání JBL 1500, a tak rozpuštěné CO2 vháním do akvária. Ohledně hasičáku se obrať na někoho, kdo dělá revize, zároveň ti ho může plnit a možná prodá za babku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:33 Usine – Re:
Je to poměrně jednoduché, stačí zadat do vyhledávače. Najdeš spoustu návodů. Až si to přečteš, teprve se ptej na to čemu nerozumíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:03 Anonym – Začátek s CO2
Potřebuju pradit, mam asi 3 mesice zalozenou nadrz o 300l,(rostlinky moc nerostou) vím toho o akvaristice docela dost ale o co jsem se nikdy nezajimal a co jsem nikdy nepouzival bylo hnojeni s co2. Potreboval bych postupny popis vyroby a kdyztak na co si mam dat pozor. dik za odpovedi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 10:00 Žena annis [21] – Re: hf
Já za ještě větší babku-do 50,- Výhoda je,že se neusím trápit,co dát na konec.Žádné filtry,lipová dřívka,kamínky a jiné zanášející se keramické membrány.Bublinky se v tom doslova umelou.Obávala jsem se akorát slepé hladiny,která mě občas trápila.Při rozpouštění tímto způsobem se ale vůbec neobjevila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 01:26 Muž hf [54] – Re: annis
Já s tímto.:

rybicky.net/nadrz/6311/25.jpg

Za babku (cca 600 kč) z Aquario.pl.
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 00:44 Žena annis [21] – Re: mrst
Já jsem spokojená s tímto
akvarium.napady.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:54 R Muž Silent [5949] – Re: mrst
Předpokládám, že asi budeš chtít difuzor s pasivním rozpouštěním. Nejlepší bude asi tenhle www.akvaristik.eu/… s tímhle typem mám ty nejlepší zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:49 Muž mrst [5] – difuzor
kdo ví , jaký je největší difusor....za kolik a odkud?mám akva 600l
dík za info potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 22:37 DrEdison – Re: Maza
Tak oprava pánové budu rozpoštět. smich
Díky za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 21:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
akvaristik napsal: Myslím, že lepší, než rozbít bubliny, je lepší je rozpustit ve Flipperu. Nepotřebujete k tomu žádnou vnější energii. Rozpuštění je téměř dokonalé.
Mám ten menší reaktor od Sery. Bubliny "nerozbijí", ale rozpouští CO2 pomocí dvou vrtulek uvnitř reaktoru, které jsou hnány výtokovou vodou z ext. filtru. Rozpouštění je stoprocentní, voda je z reaktoru odebírána vespod.
Jo a k předchozímu dotazu DrEdisona - Ne, rozbíjení bublin je proces téměř neslyšitelný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:33 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:31 lucie – Re: akvaristik
mužu poprosit o odkaz na koupi toho fliperu?????????dškuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:00 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: DrEdison
Myslím, že lepší, než rozbít bubliny, je lepší je rozpustit ve Flipperu. Nepotřebujete k tomu žádnou vnější energii. Rozpuštění je téměř dokonalé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:23 DrEdison – Re: tube
Díky.Jde u toho turbodifuzoru slyšet jak rozbíjí bubliny CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:18 tube – Re: DrEdison
Tady je odkaz
www.akvarista.cz/…
Existují tři druhy dle velikosti nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:14 tube – Re: DrEdison
Mám je docela hlučný. Nebo lépe vibrace se přenášejí na sklo přes gumové přísavky.
Jinak rozpouští celkem dobře.Já jsem to řešil na konec koupením mixeru (vnější) od Sery který je napojen na výstup filtru a má dvojitou vrtulku která se točí průtokem vody.
Je sice dražší ale řekl bych že účinost je téměř stoprocentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 11:20 DrEdison – Turbo difuzér CO2
Ahojte máte někdo zkušenost s Turbo difuzérem CO2 :http://www.shopakva.cz/co2-difuzer-turbo-motoricky-p-1957.html
Jde mi hlavně o hlučnost,jestli se u něj dá spát? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:05 johny – Re: hf
Toho jsem se bál :-( Jak říkáš, musim tedy moc opatrně. Díky moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 17:58 Muž hf [54] – Re: johny
No to může, pokud máš nad akvárkem kryt a hodně CO2 bude probublávat vodním sloupcem a unikat volně nad hladinu, tak si bety uspíš celkem spolehlivě. Rozpouštět CO2 přímo v akvárku (navíc s bettama) je potřeba opravdu opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:48 johny – co2 bojovnice
Ahoj všem, po dlouhém studiu problematiky co2 na tomto fóru jsem našel asi vše co jsem potřeboval, ale trápí mě ještě jedna věc. Mám 54l akva a dnes bych konečně chtěl pridávat co2 "burčákem",ale zajímá mě jestli se nemůže nevstřebané ceóčko nějak hromadit na hladině,respektive pod krytem akva a tím uškodit bojovnicím, které se tam nadechují. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:13 JuraS – Re: Moucha
Nechci se hádat o lepidlech, ale když jsem to používal já tak mi stačilo vyvrtat správnou díru a hadička těsnila sama o sobě vlastním roztažením tlakem..obyčejnej selskej rozum a trochu tý znalosti z fyziky...a k vteřiňákům..ty prodávané za 10 kč jsou jebky co slepí spolehlivě na chvíli prsty k sobě ale nic jiného pořádně na dlouhou dobu ne..a pak jsou to všechno kyanokryláty či jak se to píše a kcn v jejich vzorci (jestli tam je) je dostatečně pro mě odpuzující abych to použil na něco do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 23:32 Muž smoldo [0] – Re: Kuřátko
Tak najprv na hnojenie co2 je dobré keď máš v prvom rade dostatk svetla a dobre zabehnutá akva. Na rastlinky podla mojho nazoru nie je ani tak potrebné hnojiť co2 ale svetlo a živiny v dne. Akva skorej prihnoj hnojivom do dna ako su guličky od p.Rataja alebo iné .A svetlo to je alfa omegy to musíš mať na tvoju litráž akva minimum 0,6W na liter. Ja osobne hnojim co2 ale začal som až vtedy ked keď už sa rastlinkám ako tak darilo pridal som svetlo a vela svetla a na samé dno akva som dal TERTRA PLANTA SUBSTRAT .Potom to už išlo aj bez co2 ,co2 je len aby to rýclejšie rástlo a aby som mohol viac sa v tom akva hrabat a presádzať . NECH SA DÁRÍ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 23:31 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Mithrandir napsal:
Drží, je to pružné, dobře se s tím manipuluje a určitě 100% těsní.
palec

To jo, akorát to na tom víčku z petky a na hadičce nedrží, rozuměj nelepí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 23:04 Mithrandir – Re: JuraS
Nevím přesně tedy o čem je řeč, protože se mi nechce věřit, že se tady tak dlouz eřeší lepidlo na hadičku a víčko....
Nejjednodušší zalepit obyčejným transparentní (průhledným), nebo bílým sanitárním silikonem. Silikon na to dáte a s navlčenými prsty mýdlovou vodou pěkně uhladíte. Spotřeba je minimální. Možná by vám nějaký kutil vymáčknul z tuby do nějaké UZAVŘENÉ krabyčky nebo pytlíku.
Drží, je to pružné, dobře se s tím manipuluje a určitě 100% těsní.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 22:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
...pokud nemáš moc dokonalé rozpouštění (třeba já mám jen vzduchovací kamínek kde se většina bublinek ani nerozpustí) tak se nemusíš bát otravy...
Tak to POZOR! tone
I při sycení vody přes vzduchovací kamínek můžete ryby otrávit!
Je to o množství plynu, které se stihne rozpustit, nikoli o tom, jaká je procentuální účinnost rozpouštění při použití vzduchovacího kamínku! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 19:34 Muž jajaapaja [174] – Re: Kuřátko
Žadnou prezentaci jsem nenašel? ;-) A jinak souhlasím z Bitis007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 15:37 Kuřátko – Re: Bitis007
filtr bude hned jak budou peníze na ten se chystám už dlouho, parmičku kupuju tento týden:-) tak snad pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 15:36 Kuřátko
no já pouštím co2 do akva přez filtr, no ale to je právě težký to přesně namíchat:-D dávám hrnek cukru a tak odhadem 3g sušených kvasnic :-D a bubule mi to teda tak 2-3týdny, ale ty první dny to buble hodně to bych se asi bála to tam nechat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 15:20 Muž Aqua Ostrava [1] - Afrika – Re: Kuřátko
Řeknu ti v čem máš problém. Kup si lepší filtr ( vnější ), parmičku černopruhou a šneka - Neritina natalensis. Přesně takový problém jsem měl já, a už je po problému. Měj se pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 14:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Gordon
Este dodam ze pri tomto "Systeme" -ked ide o "miesto"...sa nemusia pouzit trebas 2L PET ale stacia trebars 1 - 0,5 Litrove trebars aj 4...
Zalezi "kolko" CO2 akva "potrebuje"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 14:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Gordon
3 flasky 2 tecka a su pospajane este k tomu 3 skrtitka...tie su ale len na to ked menim flasu...
...tak ze namiesas 1. o 10dni 2. o 10dni 3. a o 10 menis 1. atd...
...to znamena ze to mas "zalozene" 30dni a lepsie s vyuzije cukor...

PS:tiez ma stvalo "zoslabovanie" - presne o to ide...za aj ked to buble - tak uz ovela menej...toto riesenie "kompenzuje" pokles...a spotreba cukru je o dost mensia...-lebo to nevylievas nedokvasene X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 13:45 Muž Gordon [22] – Re: kortezhugo
Můžete mi to prosím nějak vysvětlit? Ty 3 flašky s odstupem 10 dnů? Nechápu to a zajímá mě to, protože to zeslabování kvasnic mě štve :(

Taky používám kamínek a ve velkém akva ho nechávám přes noc. Z malého akva vyndavám - strach :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 13:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kuřátko
pokud nemáš moc dokonalé rozpouštění (třeba já mám jen vzduchovací kamínek kde se většina bublinek ani nerozpustí) tak se nemusíš bát otravy. Kytky mi rostou fajn, takže to zatím ňák víc neřeším
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2901