Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 10:57 Muž Joseph [2] – Re: katterinecka
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 08:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: anonym
vyrobit si CO2 přístroj se kterým nemáš žádné zkušenosti a to ani teoretické, jen tak narychlo protože spěcháš na chalupu, to je opravdu "ikve tikve" (i když tykev se píše s ypsilon a o slovu IQ se ani zmiňovat nebudu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 23:28 Muž hf [54] – Re: Joseph
Naprosto správně. Ta hodnota je jen orientační aby člověk tušil s čím asi začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:02 Muž Joseph [2]
Někde jsem tu četl, že počet bublin CO2 na počítadle by se měl rovnat dKH * velikost akvária v litrech / 50. Vyšlo mi na mojí nárdž 7,6. Ale nezáleží i na tom, jak je schopen difuzor nebo kamínek rozpouštět ve vodě CO2, výšce sloupce vody a rychlosti proudění vody? Podle mě je to jen orientační a poslouží to spíš lépe na nastavení optimální hodnoty CO2. Takže se stejně musí měřit pH dokud se to nenastaví správně na ventilu? Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 14:12 hanis
já žádný bublinkoměr nebo pocítadlo nemám já mám pet láhev z náplní vršek a z toho vede hadička až do akvária tam je na dně s vzduchovacím kamínkem tod vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 13:57 hanis
sory že otravuju ale kde to je na tom co2 přístroji (pred pocitadlem bublin)děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:25 Žena Lola [28] – Re: galbin alias hanis
To jsi dlouho nevydržel bez rybiček.net smich
No, tak když tedy znovu začínáš, tak si znovu zkus přečíst ty články a taky se nad nimi zkus zamyslet, jak už ti tu několik akvaristů poradilo:

www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

a pak se třeba sám dozvíš odpovědi na své otázky a nemusíš zaplňovat zdejší fórum stále stejnými dotazy... Budeš mít dobrý pocit, že jsi to dokázal sám smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2010 10:08 galbin
dobrý den vyrobil jsem si ten přístroj na co2 a nevím kde a vůbec k čemu tam je to škrtítko a nevím jestli to má dělat tak málo malinkých bublin ta má flaška není tvrdá jako beton spíš naopak je měká nevím jestli to tak má být poradte děkuji sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 15:13 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Moucha
dělá to opravdu jemné bublinky :-) moc děkuju za návod ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 23:52 Muž karelpavel [18]
no ! lepší otázka ( nebo rada ) by byla - proč to Co2 ? je to vůbec potřeba ? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kent
když daš tak málo cukru tak ti to moc dlouho nevydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:02 švíco – Re: Moucha
A hlavně je to o tom umět číst a dokázat vyvodit závěr... dnešní mládež totiž není vůbec zvyklá samostatně přemýšlet, uvažovat a vyvozovat závěry. Všechno se jim musí říct přesně jak to mají udělat a když jim řekneš, přečti si toto a toto a pak se zeptej, tak si nepřečtou nic a ptají se rovnou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.06.2010 20:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hanis
kdyz ti dvakrat napisu ze ne vic jak 1/4 kostky drozdi a ze se tam ma dat hrnek cukru a nekolikrat te odkazu na clanek a ty nasledne napises nejakou hovadinu jako 5kostek drozdi nebo 1/2kostky tak se nediv
a ja to myslym smrtelne vazne, protoze kdyz se naseru tak jsem fakt nebezpecnej


hele kdyz 12leta holka dokaze celkem slusne ovladat genetiku chovu, tak by jsi snad mohl pochopit zakladni veci okolo kvaseni.... coz je spis o biologii nez o chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.06.2010 20:32 Hanis
už to jde a funguje to ale jde tam nějak málo bublinek a postupoval jsem přesně podle návodu asi málo droždí to byla sranda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 20:09 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
uz to ide .. len to muselo znova natlakovat . .:d uz aj heminatus bublinkuje .. je t ov pohode .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 19:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kent
1,5 lzice cukru.... to mi nejde do hlavy na kvasnicich nesetrice a cukr skudlite a pak se divite ze to nejede..... zakladni recept jsem pred chvili psal....viz vyse herdek

kvasnice potrebuji urcitou koncentraci cukru, se snizujici koncentraci kvasny proces zpomaluje, odpadni kvasak jsem nekolikrat ochutnaval a vzdy byl pomerne sladky (o neco min nez bezny limonady)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:47 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
ja som dal 3/4 + cca 1,5 polievkovych lyzic cukru .. no a moc to teda nejde .. a vody cca 1,3L do 2L flase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hanis
a jeste jedno pravidlo, ktere plati nejen v akvaristice - "radsi min nez vic"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
jeste ze se ochladilo... protoze kdyby byly vedra.... radsi nedomyslet....
no stejne se bojim ze dojde k natlakovani cele soustavy do te miry ze dosahne kriticke meze a v nejslabsim miste dojde k mohutnemu uniku plynu a nasledne i obsahu kvasne nadoby do okoli,bohuzel tento jev je (z pravidla) nevratny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hanis
ty tele jedno blbe (to urazim ty ctyrnohe roztomile tvorecky),
copak jste ve skole neprobirali zlomky????
kdyby jsi cetl ty clanky tak vis, ze se ke kvasne nadobe pripoji bezpecnostni ventil a skrcena hadicka (na hadicce je sktritko) do pocitadla bublin, ktere ma mino jine zabranit pruniku kvasnic do akvaria, a to je propojeno hadickou se zpetnym ventilem s aplikatorem/reaktorem/kaminkem

zakaleni akvaria pri aplikaci CO2 z kvasnic tim, ze se cast obsahu kvasne nadoby dostane do akvaria, coz je pruser a vzhledem k tvemu pristupu je dost pravdepodobne ze k tomu dojde!

jo a ze zdravim rodice a preji jim pevne nervy, kdyz maji tak natvrdleho syna

(doufam ze ocenite ze jsem se drzizel a nezacal byt sprosty)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:40 Muž kortezhugo [983] – Re: katterinecka
Ako? - tak ako pisal Sid... :-D 5 kociek je na "barak" - a polka na jednu izbu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:39 Muž kortezhugo [983] – Re: Hanis
"dal jsem půlku z jedné kostičky" to si do coho dal??? - ved to je strasne vela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Moucha
to je fajn, reknete mu ne vic jak ctvrt kostky a on tam da pulku :-D To me teda zajima jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Hanis
nesmí ti to vybublat do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
5 kostek to je pomalu na barel samohonky, ten kluk je asi peknej postrach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2010 17:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hanis
ty tululum jedno hloupy, to je jasny ze cerstvy drozdi ma vetsi "silu" (je aktivnejsi) nez suseny (ktere musi nabobtnat a teprve se rozjet) takze bych tam dal opravdu kousek ne vic jak 1/4 kostky, taky zalezi do kolika vody to davas a jak mas velkou kvasnou nadobu (vestsinou se dava kousek drozdi + 300ml cukru+cca 1,5L vlazne vody do 2L PET od cocacoly-je pevnejsi) a kdyby jsi si ty troubo precetl ty dva clanky tak by jsi se tak blbe neptal

a pokud jsi tak malo inteligentni ze nedokazes pochopit par zakladnich pomeru a principu tak se na cely CO2 vykasli, nez aby jsi otravil akvarko, ci ti to bouchlo (to by te rodice asi nepochvalili)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:18 hanis
tak může být to čerstvé droždí ted to delám tak poradte a kolik tech kostek?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hanis
5 kostek vám vyhodí barák do luftu! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:11 hanis
ahoj ten kvasnicovač můžu tam dát čerstvé droždí jestli jo tak bode stačit 5 kostek děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:49 JuraS – Re: Moucha
jirko nepsal jsem to tady snad 100x..mladí dnes umí jen tupé ctrl+c a ctrl+v aniž by si To vlastně přečetli..na tohle nepomůže žádná reforma školství...leda nějakýho robota aby všechny referáty a hotové písemky smáznul z webu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 14:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hanis
tak to mnohe vysvetluje.... na tohle huz nemam nervy.... meju si nad tebou ruce, protoze nemas ani dobrou vuli se neco naucit a neco nastudovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 14:03 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
uz bulbinkuju! a hned cca 3 hod. po zapnuti prvi krat! SUPER!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 13:30 Muž kortezhugo [983] – Re: hanis
"přez noc to je jak poradte"???... :-D
neviem sice kolko mas rokov - ale to sa uci na Zakladnej skole ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 13:22 hanis
a to je kde je láhev a ztoho vede hadička až ke vzdušnému kamínku tak kde děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 13:14 hanis
takže přes noc dýchají kyslík a vydechují co2.jo a jak je ten kvasnicovač tak můžu to rozdvojkou připojit na hadičku od přístroje na bublinky nestane se nic nebo to mám dát zvlášt dík moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 11:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hanis
Přes noc je to naopak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hanis
pred pocitadlem bublin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:16 hanis
ahoj jak je to z rostlinama přes den dýchají co2 a vydechují kyslík a přez noc to je jak poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:04 hanis
prosím vás jak jsou ty rady ten přístroj na co2 to škrtítko má být kde můžete poslat foto

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 18:30 Muž voko [9] - Živorodky – Re: koyack
No takhle se to těžko určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 11:17 Muž koyack [87]
Je zajímavé, že Neonek červených,Black moll a Ancistruse se plíseň vyhýbá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 10:00 R Muž Silent [5949] – Re: koyack
Nezdá se mi to pravděpodobné. Maximálně nějak sekundárně, že došlo ke změně prostředí (pH) a tím ke stresu ryb a snížení jejich imunity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 09:53 Muž koyack [87]
Je možné, že by CO2-neřízený burčák podpořil nebo zavinil zaplísnění ploutví-Tetrazony a Razbory klínoskvrné. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Smatts
vzdycky tyhle rovnice jsou orientacni, zalezi na dalsich faktorech, treba jak dobre rozpoustis co2 (jaky mas aplikator), teplota vody, cereni hladiny, spotreba co2 kytkama apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:16 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
chci se zeptat jestli je tato rovnice spravne ....počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50 :-) našel jsem to na netu ale radeji se chci presvedcit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 14:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: matlala
to si radsi v pondeli empiricky zmerim, hadicka je normalni 4/6mm vzduchovaci, jak jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 14:50 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Moucha
jo, ale víš přesně jak velká je "bublina", záleží to na průměru hadičky, ale odhadem bych to spočetl jako kouli, bylo by to ale dost orientační a nepřesné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 13:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – objem bublin
panove mam takovy dotaz, tedka pres vikend si to nemuzu sam zmerit, ale kolik tak asi ma objemove 10 bublin (samozrejme staly tlak), pripadne kolik bublin je z 1ml co2
je to kvuli dimenzovani zasobniku co2, aby se dala spocitat spotreba co2 v litrech za den, pri ruznym davkovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:58 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Yirka
jojo o tom jsem se bavil s PaDou ,ale děkuji za upozornění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:22 Muž Yirka [9126] – Re: Smatts
Tak nějak bych postupoval, pozor jen na jednu věc. Vybrané rybky přidávat po částech - ne najednou - je to pak vždy velká změna a přináší to problémy. Vždy po cca týdnu přidat třeba další druh.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82574x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3101