Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 23:05 Žena Terez [1] Re: Lojza007
Jojo, cíl je v mlze.. resp.vim co chci ale nevím jak toho dosáhnout hmm proto hledám varianty, a nějaké rady a zkušenosti od vás zkušených..
Ph mám nižší (i bez platinum soilu jsem měla 6.5 a naopak jsem musela pak pH zvyšovat protože se pak dařilo sinicim) vodu měkkou, vyšší sloupec vody v akvarku (ale to je tak všechno) takže ano, i terče jsem zkusila... ale plánuji to komplet nové, s novou osádkou. 2 hejna malých rybek (razborky a třeba tetry nebo neonky dolu pár pancerniku, otiky a párek ramirezek..
Co se týká rostlin, vím že to chci barevnější když to půjde, a zarostlé. Líbí se mi kobercovky, ale ze svých zkušeností vim že mi nejdou (ano nemám to co2) ale tak zkusila jsem no.. co kdyby to náhodou vyšlo hmm
Mé začátky byly takový pokus omyl, a právě proto to chci teď vyšpekulovat tak aby to prostě byla prosperující nádrž co bude dělat radost několik let :-)
Investic se úplně nebojím, ale zase se nechci už nechat napálit nebo zlákat reklamou. Co2 jsem původně v plánu neměla (mám k němu respekt, ale to je tim ze to je proste plyn v bombě) ale začínám o něm čím dál víc přemýšlet.. jen nevím jestli na to mám (nemyslím finančně) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 22:11 Muž Lojza007 [1198] Re: 4Sima
Já jsem to pochopil tak, že to akvárko bude zakládat komplet znovu. A zatím je cíl trochu v mlze, ale pokud si to nějak vymyslí, tak půjde poradit dost konkrétně, jestli má CO2 smysl nebo ne a proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 21:54 Muž 4Sima [1894] Re: Lojza007
Však jasné, psala něco o terčovcích, tam by se to právě dalo použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 21:52 Muž Lojza007 [1198] Re: 4Sima
Proto jsem napsal "víceméně". A podle dotazu, kdy Terez sama moc neví, je naprosto jasný, že CO2 na sražení pH používat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 20:45 Muž 4Sima [1894] Re: Lojza007
A co třeba když chce někdo lehce stáhnout PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 20:34 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
No a co kdyby CO2 bral člověk jen jako nejdůležitější hnojivo a jen to tam lehce probublával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2023 13:34 Muž Lojza007 [1198] Re: Terez
Ty rostliny jsou ovšem zcela zásadní, kvůli ničemu jinýmu to CO2 víceméně není. A to je velký rozhodnutí - vyhodit docela dost peněz za CO2 systém, přidat další krámy, zvýšit finanční náročnost (doplňování CO2, větší množství hnojiva), zvětšit množství údržby rostlin, vyladit množství CO2, světla a hnojiva. Děláš z toho high tech a dá to práci a peníze navíc. To si vážně dobře rozmysli. Existuje spousta míň náročných rostlin, kterým stačí dost světla a trocha hnojení a udělají parádu. A pak existují prostě rostliny, který bez denních dávek hnojiva, hodně světla a CO2 neporostou a budou stagnovat. Myslím, že toto je ideální chvíle rozhodnout, kam to směřovat a kolik za to dát. Doteď to obecně nebyly zásadní změny (dno, filtr), ale CO2 je velká změna, které je třeba přizpůsobit akvárium. Fakt nemá smysl pořídit microsorum, dva echynáče a valisnerii a do toho valit CO2 a litry hnojiva. Pokud jsou pro tebe zásadní ryby a rostliny jsou prostě, aby tam něco taky bylo, tak ho asi nepořizuj. Pokud chceš kobereček, červený rostliny a různý zajímavě vypadající rostliny a cíl je zarostlá nádrž, kde časem nebude vidět zadní stěna, tak jdi do toho. Ale opakuji, při správně zvolených rostlinách jde to druhý udělat i bez CO2. Jenom to je mnohem těžší a bude horší výběr.
Až budeš mít rozhodnuto, dej vědět a případně poradím, co pořídit, ať to nestojí nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 12:20 Žena Terez [1]
Tak jo, začínám vážně uvažovat o co2, ale je mi jasné, že si prostě koupím set. Nejsem shopna to sestavit...
Akvarium lido 120l (čistý objem bude cca 100l) světlo mám helialux spektrum 600 s controlem, a dno by byl kremič.pisek,
Filtr eheim prof.4+ a rostliny uvidim (ano je to taky důležitý,ale nejsem ještě úplně rozhodnuta) po mých předchozích neúplně zdařilých začátcích a skoro ročnimu ladění akva se chci vyhnout chybám,co mě budou stát opět nemalé peníze hmm

Takže chápu dobře, že noční vypínání asi není úplně potřeba? A co se týká velikosti lahve- když vezmu 2l budu plnit tak cca každý půlrok, nebo častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 13:55 Muž Lojza007 [1198] Re: ola
Těch setů podle archivního webu nabízeli fakt hodně. Podle všeho česká firma, takže bych tipoval, že to bude nějaká skládačka pod jejich jménem. I podle fotek to vypadá na klasický redukční ventily, jehlový ventil a případně elmag. ventil. Tam není moc co vymýšlet. Předpokládám, že dotaz bude směřovat k pH controlleru, ten by mohl být podobný nebo shodný s tím, co nabízí třeba Rataj nebo Invital.
Asi by to chtělo fotku.
web.archive.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 13:40 Žena ola [31] – Návod - AQUATO
Zdravím, mám prosbu, nemá někdo návod k CO2 setu AQUATO? Již není k dostání. V minulosti prodával např. AquaScape. Děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2023 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: V3ntur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2023 16:02 Muž V3ntur [1] – Co2 generátor Invital
Ahoj, používá někdo z vás ? Mám sadu s nočním vypínáním. Rád bych se zeptal zda si někdo z vás dělá do toho vlastní náplně nebo pouze kupujete ty jejich ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2022 17:49 Muž Jozef [311] Re: Twelfi
Nie, neanalyzuje sa inak. Voda/činidlo v drop checkri neprichádza do kontaktu s akva vodou.
CO2 sa do nej dostane cez bublinu.
Tillmanova tabuľka v tomto prípade neplatí pre vodu v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2022 16:37 Žena Twelfi [21] Re: vaclav
vaclav napsal: Tyhle substráty snižují pH pomocí huminových kyselin a v tom případě neplatí Tillmanova tabulka o obsahu CO2 ve vodě. :-)

Prosím o dovysvetlenie. Znamená to, že výsledná farba kvapaliny v dropcheckery sa analyzuje inak v tomto prípade ? Nerozumiem :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2022 13:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Romish
Tyhle substráty snižují pH pomocí huminových kyselin a v tom případě neplatí Tillmanova tabulka o obsahu CO2 ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 12:30 Muž Romish [10] - Rostliny – Japannese Soil + Co2
Zdravím mám otázku zda má smysl přidavat do akvária se substrátem od Japannese Soil plynné Co2. Jelikož substrát sám snižuje PH na 6. A přidávání Co2 taktéž snižuje Ph. Musím mezi tím najít nějaký balanc nebo to není vubec možné. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2022 15:59 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Twelfi
V té hadičce od bomby je kapalina průhledná, tak mě zarazilo, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2022 14:23 Žena Twelfi [21] Re: Lojza007
Aha, tak ďakujem, pozriem to. Som si myslela, že ten zpätný ventil čo je akože v počítadle je OK. Ale nechám si poradiť, nevyznám sa v tom vôbec, tak ešte verím predajcom :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2022 09:14 Muž Lojza007 [1198] Re: Twelfi
Mezi počítadlo bublin a elmag. ventil je potřeba dát ještě zpětný ventil. Byť se to počítadlo tváří jako zpětný ventil, tak propouští. A do bomby se nesmí dostat jakákoliv vlhkost.
Navíc bych doporučil ten elmag. ventil vyměnit za normální jehlový Camozzi nebo Oxyturbo. V akváriu pak nebude kolísat pH a při správným nastavení to CO2 může bez problémů běžet celou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 22:03 Žena Twelfi [21] Re: Twelfi
Tak zistila som, že fajka má prasknutý ten náustok, kde sa nasadzuje hadička, tak tým pádom to nedrží, takže už je to jasné, prečo to tam nedržalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 20:43 Žena Twelfi [21] Re: Sha
Na fajku tá hadička nejde viac natlačiť, ona je tam totiž úplne navoľno, chodí hore-dolu a tým pádom ani nedrží, napriek tomu, že ju nastrčím nadoraz, onedlho sa samovoľne posunie späť a v podstate je skoro vypadnutá.. Odstrihnem si kúsok z hadičky a zajtra pozriem novú fajku, ktorá tam bude držať, táto "nano" čo som kúpila je asi na nejakú inú hadičku, lebo inak to nechápem, prečo je tak odveci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 20:36 Muž Sha [500] Re: Twelfi
Hadičku na fajfku zkuste víc nastrčit, jestli to zvládnete. Vzduchovací kamínek bude dělat větší bublinky, dejte ho aspoň tak ať proudící voda strhává bubliny zpátky ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 20:13 Žena Twelfi [21] Re: Rovano
Ta v počítadle bublín ? To bolo k setu, taká hustá kvapalina. Či tá žltá na prvom obrázku ? To je kvapalina do dropcheckeru, origo ešte nepoužitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 20:08 Žena Twelfi [21] Re: Sha
OK, kúpim teda Dennerle pre kľud v duši. Ten spoj, čo sa mi nevidí, som zatiaľ utesnila teflónovou páskou, čo sa používa na utesnenie závitov. EMG ventil odstránim pri najbližšej výmene náplne. Nastavila som zatiaľ na 1b/8s. Zajtra kúpim novú kvapalinu a doupravím podľa toho.
Edit: a ešte momentálne vzniknutá podotázka: môžem miesto tej fajky na konci použiť vzduchovací kamienok ? Ono mi totiž hadička skoro nedrží na tej fajke a ako pozerám, tak bubliny idú pomedzi ten spoj a nie do fajky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 20:07 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Twelfi
Co je ta kapalina v tom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 19:54 Muž Sha [500] Re: Twelfi
Ke kapalině nebyl nějaký měrný štítek? Uživateli musí být jasné jaké zabarvení je ok a jaké ko. Jak psal Lojza, pořiďte si kapalinu s klasickým modrým zbarvením ať máte klid.
Cosi porézního bude opravdu zřejmě filtr nečistot z bomby. Na fotce sestavy vypadá vše ok. Osobně bych elmag. ventil demontoval. Bublat 1b/4s je myslím bezpečné do vaší litráže. Doupravíte si podle dropu s novou kapalinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 19:19 Žena Twelfi [21] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku prikladám foto zostavy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 18:46 Muž Lojza007 [1198] Re: Twelfi
Zcela upřímně bych raději pořídil náplň od Dennerle, ta už je taky hotová a má správnou barvu. Tohle vidět v akváriu, tak mě to dost vyděsí, při této barvě plavou už některý ryby břichem nahoru.
Jinak to chce fotku toho zapojení. Osobně tipuju, že podle popisu něco bude blbě, tipuju zpětný ventil. A taky doporučuju odpojit elmag. ventil, běžet bez něho a hlavně celý to pak ponořit do kýblu vody, aby bylo vidět, kudy to uniká. Většinou aspoň jeden šroubovaný spoj utíká a bomba pak vyfučí za pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 18:27 Žena Twelfi [21] Re: Sha
Fotka k příspěvku 2. som sa zle vyjadrila. Myslela som farbu pred použitím, vo fľaštičke origo dodané (prikladám obrázok, aby sme sa rozumeli). Keďže žltá znamená priveľa CO2, tak mi nie je jasné, ako to, že je tá kvapalina žltá keď je utesnená "z výroby", nepoužitá, bez prístupu co2 (a je to vraj už namiešaná kvapalina, bez potreby riediť s vodou)
3. to je prvotné nastavenie, aby som to neprehnala kvôli krevetkám
5. foto už neviem spraviť, keďže je to zostavené a toto je zvnútra fľaše - naspodu ventilu. Ja som predpokladala, že je to nejaký filter na nečistoty, keďže som niekde čítala, že sa tam niečo také dáva. Je to porézne, no nevadí, napíšem dodávateľovi, že čo to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 17:45 Muž Sha [500] Re: Twelfi
1. Elektromag. ventil bych dal pryč, jen další možnost úniku CO2.
2. Žlutá barva kapaliny? Dejte nějaké fotky, myšleno i celého zapojení.
3. 1b/1m je naprosto zbytečné sycení.
4. Bublinky opravdu nebudou.
5. Bez fotek se nehneme z místa.
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2022 17:17 Žena Twelfi [21] – Meria dropchecker správne ?
Ahojte, tak po prvotnom odmietaní CO2 (z rôznych dôvodov) som sa predsa len rozhodla riešiť CO2 (taktiež nastalo viac dôvodov :-) ). Kúpila som CO2 generátor s nočným vypínaním. Včera som ho zapájala a mám pár nejasností. 1. spojenie od ventilu k elektromag. ventilu sa mi zdá, že nie je úplne tesné, neuniká tadiaľ CO2 pomimo ? Keď to napojím bez emg ventilu, tak je spojenie pevnejšie. 2. kvapalina do dropcheckeru je originál žltá, ako to ? Nemala by byť modrá, keďže tam nie je žiaden CO2 ? S tým súvisí otázka č. 3. Dávku som nastavila na 1 bublinku za 60 sec., od včera sa dostala farba kvapaliny na svetlo zelenú, lenže pH sa mi vôbec neznížilo, stále je 7,5 (KH mám 5). Nejako mi to potom nevychádza na tú farbu dropcheckeru. Niečo mi tam nesedí. 4. Cez difuzér pri tak malom dávkovaní CO2 idú bublinky ? Lebo mne z toho nejde nič. Akokeby to tam ani nebolo. 5. Redukčný ventil ma odspodu takú bielu "vec". To je nejaký filter ? K tomu som ešte dostala v balení druhú takú "vec" ktorá je pripevnená na plastovej rúrke. Namontovala som aj to na fľašu, takže teraz sú tam dve "veci". Neviem, či to tak malo byť, ale návod na zostavenie nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2022 13:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bergham
Bergham napsal: Voda proudí v celém akva i kolem Dropcheckeru.
- zkusil bych ho umístit do klidnější části akvária
- proudění může ovlivňit hodnoty měření Dropcheckeru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2022 10:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Bergham
Bergham napsal: Ahoj, před týdnem jsem si založil akvárium (120L) a začal dávkovat CO2...a Drobchecker stále nezelená. :(
Souhlas s tím co už bylo napsáno.
Bez prezentace,nebo uceleného popisu se těžko reaguje. :-)

1.je systém těsný?, jak jste to vyzkoušel?
2. je v dropchekeru "funkční" kapalina?
3.co znamená voda v normě?
4. Kolik je PH v akváriu při těch 100 bublinách?
5.jaký systém CO2 vlastně používáte?
ahoj
PS: dejte vědět čím to bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2022 22:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bergham
1) jak už bylo zmíněno jak CO2 rozpouštíš?
2) čeřením hladiny při umělém přidávání CO2 může zásadně CO2 ve vodě ubývat
3) jakou má tvoje voda alkalitu? Při vysoké alkalitě se přidávání CO2 prakticky míjí účinkem aby upravilo PH a tedy i barvu dropcheckru. Čti k tomu články o chemismu vody a snaž se pochopit souvislosti: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 22:08 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Bergham
Ne. Bude to tou věcí, kde se CO2 "rozpouští" do vody.
A raději bych neriskoval otravu celého akva a prvně vyřešil problém, než to jen tak přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 20:16 Bergham
Ahoj, před týdnem jsem si založil akvárium (120L) a začal dávkovat CO2. Začal jsem na 25 bublinách. Dropchecker tmavě modrý. Teď jsem na 100!! bublinách za minutu, a Drobchecker stále nezelená. Parametry vody jsou v normě (dělám test 6v1 - proužkový). Voda proudí v celém akva i kolem Dropcheckeru.
Je pravda, že mám výkonnou filtraci a hladina je hodně načeřená. Může však toto způsobit tak brutální ztráty CO2?

Vložil bych i fotku, ale z mobilu to buhužel nejde. :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 21:08 Muž Lojza007 [1198] Re: vaclav
Tipuju, že to bylo v setu i s difusorem a ten je potřeba tlačit pevnýma hadičkama pro CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 20:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej47
Protože jsi neuvedl nic o tvém systému nemůžeš čekat nějakou kloudnou odpověď. Silikonové hadičky používám na Co2 normálně ale tlak tam mám minimální max lipové dřívko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 18:19 Muž Ondřej47 [39] Re: Lojza007
Aha tak díky moc, protože byla dodána v setu, tak to díky za informaci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 17:51 Muž Lojza007 [1198] Re: Ondřej47
Ta hadička do akvária vypadá jako vzduchovací. Ta tlak CO2 nevydrží, buď vystřelí nebo praskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2022 17:10 Muž Ondřej47 [39] – Neproudí CO2
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém menší… nainstalovat jsem zpětný ventil a nevím zda je dobře nainstalován, ale včera CO2 normálně proudilo a dnes vůbec, po nějaké době vystřelí i hadička co je napojena do akvaria… někdo nějaká zkušenost
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 09:37 Muž Lojza007 [1198] Re: MVano
Ty doporučení můžeš prostě ignorovat. Já bych taky měl mít asi tak 1 bublinku za sekundu, ale abych měl dropchecker tmavě zelený, tak potřebuju asi 5 bublinek.
Takže pokud se několik dní drží skoro na modré, je čas jednu až dvě bublinky přidat a zase třeba den čekat, jak se to projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 09:07 Muž Jozef [311] Re: MVano
To bude asi silne individuálne. Jeden faktor - parametre vody? Čím väčšie kH, tým sa horšie rozpúšťa (viac bubliniek, potrebných pre požadovanú koncentráciu)?
Tie návody budú hodne orientačné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 06:37 Muž MVano [58]
Fotka k příspěvku Jak jsem psal níž, koupil jsem tento set:
www.juwelakvarium.cz/…
Nastavil tlak na 0,2 a jehlový ventil tak, aby dával 6-8 bublinek za minutu. Po cca 2 dnech se tlak ustálil a nebylo už potřeba ho regulovat. Množství bublin jsem prozatím nechal na těch cca 7 za minutu. Difuzor mám na pravé straně, a kuličku s měřením množství CO2 na levé. Ta ale stále ukazuje modrozelenou až modrou barvu. V návodech i ve fóru se ale píše udržet v zelené. Zároveň se ale píše o přibližném množství bublin, 2 za minutu. Proto mě mate moje dodávané množství CO2 a barva. Jak to máte přibližně vy, v těch nejmenších akváriích?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 12:48 Muž vrkal [1] Re: Buldr
Super díky. Počítadlo hodím na hadicku tady toto www.rostlinna-akvaria.cz/… a zapojim jak píšeš. Samozřejmě aby počítadlo bylo kolmo vzhůru, tam jak má být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 11:23 Muž vorvan [1] Re: vrkal
Zapojeno je to dobře (i když jsem viděl jiné pořadí). Elmag. ventil za redukcí, pak jehlový a poslední zpětný (ve směru láhev -> akvárium). Počitadlo bublin mezi jehlový a zpětný ventil. Zpětný ventil má zabránit tomu, aby se nedostala voda z akvária při vypnutí CO2 do jehláku a elmag. ventilu. Jehlový patří za elmag. proto, že při zavření a otevření elmag. ventilu může docházet k tlakovému rázu a ten je schopen jehlák redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 11:08 Muž vrkal [1] – Zapojení?
Fotka k příspěvku Dostal jsem od kolegy co2 set, chci se zeptat,
zda tento není už od prvopočátku špatně zapojen? Nemá být na redukční ventil zapojen jehlový, pak zpětný a nakonec elektromagnetický a pak třeba počítadlo bublin, které tam chci dokoupit? Tedy vše bez toho kousku hadičky co tam je napojena?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2022 22:30 Muž Jozef [311] Re: Lojza007; vlka
Veď píše, že ho má už zapojený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 20:48 Muž Lojza007 [1198] Re: MVano
Vem radši ten od Rataje, kromě vzhledu a trošku menších celkových rozměrů nemá ten o tisícovku dražší žádnou přidanou hodnotu, zvlášť pokud to budeš mít zavřený ve skříňce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MVano
Těch extrémně bublin do akvária ti zařídilo že drop kecá, protože se dostanou až do něj. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=51