Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:19 vitek38
Já sám si v tom nejsem zase tak 100% jist. Nechci brát rybičky na lehkou váhu, četl jsem maniakva.cz/… že potŕebují relativně kyselou a měkkou vodu. Každopádně s nimi zkušenosti nemám, jiní zase tvrdí, že rybička žádné takové nároky nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:17 Muž filipsi [1295] – Re: vitek38
A proc chces to Ph snizovat? Nestalo by za to popremyslet vsechno nechat tak jak je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:50 vitek38
Dobrý den, chtěl bych Co2 použit kvůli snižování Ph vody v 27l akváriu. Parametry vody josu : PH:7 Dkh:10 z čehož vyplívá že je ve vodě Co2 celkem dost, mohu jej pŕes to ddo vody pŕidávat kvašením ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 09:37 R Muž romant [27977] – Re: !!!
Závislost se dá vybudovat na ledasčems a to platí o CO2. Prostě na lepší se rychle zvyká a pomalu odvyká. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 09:34 !!!
Ahoj,muzou byt rostliny na co2 zavisli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 16:22 GP – Re: Moucha
ja tedy nevim, urcite to mate promakany, ale jak by mel treba fungovat pretlakovy ventil, pokud by se to preplnilo?
edit: to si tedy dokazu predstavit, ale ne na velky objem hadicek i tak to vychazi na 2 slabe hadicky...
edit2: a neodpovida 1 atmosfera vodnimu sloupci cca 10m?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 15:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stenly
ten model co tedka budu delat se vejde do dvou krabic od A4kovejch papiru + dve kvasny nadoby+0,25ml PET pocitadlo bublin... vlastni zasobnik by se vesel do skrinky, druha cast by mohla byt o patro vejs, aspon by to melo poradnej tlak (cca 2,5-3m vodniho sloupce)... a hadice by se daly schovat do listy - jedna se o 4hadice... 3x 4/6mm a jedna 8/10mm, skrtit by se to asi muselo nejakym jehlovim ventilem, prece jenom skoro tri atmosféry, to uz je na hranici pevnosti bezne PETky

huz vic jak rok chystam clanek.... tedka udelam fotecky jak se to vyrabi (vrta, lepi, ohejba a i kompletuje).... a snad do leta neco vyplodim a frknu to do članků, snazim se, aby to bylo modularni a snadno upravitelny.....

kdyz jsem to prezentoval v hospe u 3trojek tak jsem si vyslouzil prezdivku "kral hadicek"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 15:29 Muž Stenly [44] – Re: Mejla
Psal jsem už jen o tom mixéru. Samozřejmě, že pokud to chce někdo na noc odstavit, tak je záhodno k tomu mít extra pumpu. Ale spousta lidí (včetně mě) bublá nonstop. V tom případě to lze mít napojený na filtr. Jen se pak musí podlídat noční nasycení vody aby ho ráno v akva nebylo až moc... myslím tím celkově nižší dávky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 14:19 Muž Mejla [21]
Stenly napsal: Nemusím mít zvlášť čerpadlo. Tenhle reaktor se dá napojit na výstup z filtru.. ale pojede to pořád i v noci.

Myslel jsem, že se řešilo jestli vyndavat na noc nebo ne, a že je to po čase vopruz, proto jsem hlavně reagoval. Jinak s tebou souhlasim. Čím méně techniky uvnitř tím líp, ale míru toho má každý svou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:33 Muž Stenly [44] – Re: Moucha
KOukal jsem na to v tvé prezentaci.. máš to dost vychytaný, ale pro mě jeden zádrhel.. chce to místo kam to naskládat.. když se koukneš do mé prezentace, tak zjistíš, že to nemám kam dát... teda tak aby to nebylo vidět. Takže se pořád přikláním k tomu mixéru ať už koupenému nebo doma vyrobenému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stenly
kdyby jsi mel hydrostaticky zasobnik CO2 jako ja tak by jsi nic nemusel poustet do vzduchu... teda obcas neco utece, ale jen kdyz se zasobnik naplni... zrovna o vikendu se chystam lepit vetsi verzi (cca 12-15L), ten muj soucasnej ma huz nekdo zamluvenej (kapacita cca 4.5L, pro 30L akva asi tak na 2-3dny, kdyz dojde burcak)

jinak davkuju pomoci zvonu a diky stalymu tlaku to dokazu vystelovat, tak ze jen menim burcak, kdyz dojde a jednou za cas doleju vodu do zasobniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 13:03 Muž Stenly [44] – Re: Stenly
rybicky.net/forum/9484-difuzor-nebo-mixer tady jsem našeljako poslední reakci názor na ten mixér. hf tam píše že je to na prd a že se to dá udělat (zručný kutil to zmákne) a taky píše, že to opravdu rozpouští bezezbytku.... tudíž pro ty co bublají z flašky to znamená úsporu plynu. Pro nás co máme burčák to má význam jen ten, že se plyn kvalitně rozpustí... přebytek vykvašeného plynu stejně musíme odpouštět kvůli přesycení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:47 Muž Stenly [44] – Re: Mejla
Nemusím mít zvlášť čerpadlo. Tenhle reaktor se dá napojit na výstup z filtru.. ale pojede to pořád i v noci. Je to uzavřenej systém, tak to klidně může být mimo akva - stejně jako externí filtr. Záleží asi na každém z nás.. já se snažím mít přímo v akva co nejmíň techniky. Právě abych nemusel nic maskovat a neubíral prostor, který raději nechám na využití rybám a rostlinkám. Jinak ještě k tomu rozpouštění CO2. Jen jsem si nebyl jistý jestli mluvíš o rozpouštění v závislosti na tom jestli je den nebo noc nebo právě o rozpouštění v souvislosti s tou pračkou. Jasně že pokud vypnu filtr nebo čerpadlo, tak razantně klesne proudění a tím se sníží rozpouštění CO2 do vody. Zatím používám burčák, ale jak se vše ustálí a akva řádně zaroste, tak nejspíš přejdu na flašku s automatikou a Ph metrem...na 99% to bude systém z aquario.pl a to kvůli ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 11:33 Muž Mejla [21] – Re: Stenly
Vypadá to jako přetlakový ventil, jen nějak nechápu jak to může být mimo akvárium..
V případě malých akvárií to asi má cenu řešit, ale jinak samotnej reaktor zabere minimum místa a dá se snadno schovat kamkoli a čerpadlo v akváriu budeš muset mít tak jako tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 11:32 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 11:21 Muž Mejla [21] – Re: Stenly
V podstatě tak jak píšeš, oba faktory, proud rozbíjí bublinky na menší a s větší plochou je rozpustnost vyšší,rychlejší, proudem se aktivně dostává do akvária. V noci se plyn pouze hromadí, rozpouštění je pomalejší, nižší, přebytky uniknou formou velkých bublin ze ze zásobníku(stříkačky)ven. Ostatně viz. videa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:59 Muž Stenly [44] – Re: milan666
Vím, ale ten princip je totožný. Navíc se mi líbí právě to, že to nehyzdí akva a nezabírá to v něm místo. Je to sice v polštině, ale podle obrázků bych řekl že je na tom i pojistný ventil proti přetlakování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:50 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Stenly
To je reaktor, ten je mimo akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:48 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tento spôsob používam v rastlinných akváriach, je to dobrý spôsob. Pri burčiaku to chce dva filtre, jeden non-stop kvôli biologickej filtrácií a druhý niejaký mini, ktorý pôjde na spínacie hodiny. pre lepšie pochopenie som našiel na nete

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:44 Muž Stenly [44]
Mejla napsal: Přes noc se CO2 vstřebává jen pasivně malou styčnou plochou a přebytečnej plyn vybublá ven.

Teď nevím jestli jsem to dobře pochopil.. jako že v noci je plocha bublinek menší a proto se hůř vstřebává?? Nebo je to myšleno v návaznosti na tu pračku. Jinak jsem viděl tohle www.aquario.pl/… je to napojená na výstup z filtru a CO2 neuniká zbytečně do ovzduší. Lze to samozřejmě napojit na extra čerpadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 10:12 Muž Mejla [21]
Já sem tu někde čet o možnosti dávkovat CO2 pomocí "pračky" udělané z napajedla pro ptáky nebo z injekční stříkačky, kde proud vody zajišťuje zvlášť čerpadýlko a to se klasicky spínacíma hodinama na noc vypne. Přes noc se CO2 vstřebává jen pasivně malou styčnou plochou a přebytečnej plyn vybublá ven. Nemám to vyzkoušený, ale uvažuju o tom. Myslím ale, že to už tady někdo určitě používá a třeba se ozve se zkušenostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 20:30 Muž Stenly [44] – Re:
Přidám svoji zkušenost s burčákem. První "zkušební" dávka byla 1l vlažné vody, kávová lžička sušených kvasnic a menší hrnek cukru. Bublalo mi to jen krátce ale stejným tempem 1bublinka/2sec. Všera jsem namíchal 1,5l vody, 300g cukru a kávová lžička sušených kvasnic. Nástup mírný a opět mi to dává 1bublinka/2sec. první noc jsem moc v klidu nebyl, jestli se reakce víc nerozjede, ale nerozjela, takže nereguluji, a bublám nonstop. Mimochodem roztok mám u vnějšího filtru v teplotě cca 22-25°C.
Takže pokud namícháte kvásek ráno a přes den hlídáte vývoj reakce, tak není nutné to na noc přerušovat.
Ještě doplním, že je třeba hlídat množství CO2 v akva v závislosti na Ph a KH/UT (pomocí Tillmanovy tabulky)... nebo přímo testy na CO2 aby ho zase nebylo moc a ryby by se neudusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:50 Muž sollik [257] - Cichlidy
tomas3000 napsal: nebo bych to nemel resit?
Přesně tak. Stejně tě to přestane za nějaký čas bavit neustále ráno a večer přepínat. Takže buď sahneš po bombě s náležitým vybavením včetně elektromag. ventilu, nebo to jednou zkusíš a budeš bublat nonstop. Navíc by neměl být problém vyzkoušet namíchat burčák tak, aby ti bublal "tak akorát" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:47 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
GP napsal: hledal bych pufracni schonost vody a souvislost s uhlicitanovou tvrdosti. ja bublam stale. mylim, ze lidi, co maji ridici jednotky je spise mensina.
Presne tak,ešte by som odsledoval ako, teda koľko CO2 sa ti dokáže vo vode rozpustiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:10 GP – Re: tomas3000
hledal bych pufracni schonost vody a souvislost s uhlicitanovou tvrdosti. ja bublam stale. mylim, ze lidi, co maji ridici jednotky je spise mensina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:56 Muž tomas3000 [15]
Díky za rady...takze CO2 kdyztak na noc zaskrtit a udelat si pomoci tecka odbocku, kam bude CO2 odchazet, fajn...ale neklesa PH vody stale a stale, kdyz to neni nijak regulovany? u bomby je ph sonda napojena na el.mag. ventil a ten vypina CO2, ale kvasinkovac tahle provozovat nejde,ne? nebo bych to nemel resit? Ph nebude stale klesat, kdyz neni proces rizen ph sondou aby se prisun Co2 kdyztak vypnul? naspiste mi, jestli mi unikaji nejake souvislosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 08:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: tomas3000
Pokiaľ máš obavy, tak si to doplň T-čkom, (rozdvojkou) a škrtitkami, na noc priškrtiš prívod do akva a uvolníš druhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2011 08:04 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: tomas3000
Já ho nevypínám. První noc jsem se byl asi 3x podívat jak jsou na tom ryby a od té doby to neřeším a bublám pořád ... (Jedna PET lahev na 200l akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 23:44 Žena Kajka99 [229] – Re: tomas3000
heh...já na noc prostě vyndám dřívko z akvária a dál to neřeším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 23:43 Muž tomas3000 [15]
pokud se to uz řešilo, tak mi prosím pošlete link na forum, kde to najdu...děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:57 Muž tomas3000 [15]
Zdravím...chci se jen zepatt na jednu věc...pokud už byla zodpovězena, tak se omlouvám...toto forum je dosti rozsáhle:-) k věci...jak kontrolujete PH a případně odstavujete bublání z kvasnic, kdyz hodnota ph moc poklesne...u bomby to chapu...tak je elektromaneticky ventil a asi nejake cidlo ph, ktere vypne elektromag. ventil, kdyz ph klesne pod nastavenou hodnotu..ale jak to regulujete u kvasnic? to prece porad nemerite ph rucne, nebo ano? a co s CO2 z petky, kdyz je ho v akva moc, jak ho zastavujete... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:39 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Klikni tu, vedľa je téma, myslím, že ti pomôže

rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:13 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Brnko
Je plnitelná a objem má 2 litry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:06 Muž Brnko [0] – Re: achyles73
OK, dík. A ta butla je plnitelná alebo neplnitelná. Objem má štandartne 2L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 10:02 GP – Re: achyles73
tam to je sice vse po kupe, ale stale to vyjde draz, nez to poskladat ve svarecskych potrebach v blizkosti bydliste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:55 Muž achyles73 [12] - Živorodky
www. aquario.pl, tam vše najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:51 Muž Brnko [0] – Najlacnejší set co2
Zdar akváči. Prosím poraďte najlacnejší CO2 set. Doteraz si miešam vo fľaši od Rataja burčák, ale chcem to mat bezpečnejšie a trvácnejšie. Zo začiatku mi stačí základ, som zvyknutý každý večer a každé ráno fľašu zatvoriť a otvoriť, takže to zvládnem aj s ventilom. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:06 Usine – Re: Sid
To znám moc dobře, mě takhle vydržela plná jen týden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
No..., už mi taky 1,5kg láhev (nově naplněná!) bublala jen asi 8 hodin - od večera do rána.... :-O :-D
Netěsnost, kterou se mi po připojení "budíků" nepodařilo "zaregistrovat" testem mýdlovou pěnou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:57 Usine – Re: Sid
Tak to jsem se trefil já mluvím o 24hodinách :-) ale u 0,5kg lahve ti to nevěřím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
8 měsíců mi běžela tímto tempem (cca 1bubl/sec, 12h/den) láhev s 0,5kg CO2... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:50 Usine – Re: maros77
Asi tak 3 až 5 měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 11:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: maros77
Pokud jinak sestava těsní, tipl bych nejméně rok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 09:55 Muž maros77 [0] – 1,5kg fľaša co2
Prosím vas ako dlho vydrží 1,5kg fľaša pri 1 bublinke za sekundu? Približne. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:32 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: vaclav
Mno tak jak rikam, koupim jehlovy ventil a muzeme na tom delat ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:32 GP – Re: Tragett
z toho redukcniho ventilu muze jit i dost maly tlak, ale vetsinou nedokazou udrzet prutok treba 10 bublin/min a proto se tam pridava ten jehlovy, ktery muzete koupit, nebo pokud vam to da uz celkem maly tlak, tak skoro zadara pouzit ty zapalovace (ja vim ze to tu stale propaguju, ale je to zadara a funguje... mozna ne tak idealne, ale treba na vyzkouseni, jestli to staci...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:32 Usine – Re: Tragett
Takhle jednoduše to nepůjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tragett
Koupil bych si hotový kompletní systém. :)
Pokud někdo "bastlí", měl by si IMHO pořídit i jehlový ventil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:29 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
A jak bys postupoval? koupil ten jehlovy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Tragett
Ptejte se Václava. (Já bych takto nepostupoval.)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2751