Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 17:44 - Re: cezarmilan
Pýtal som sa,lebo na mojom budíku mám rovnakú redukciu a nevedel som čo je to zač.To by mala byť vnútorný závit G3/4 normál na vonkajší závit W21/18x1/14 argon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 17:15 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Chlapi nechcem sa vam do toho miesat no nestaci len matku vymenit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 16:26 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pre porovnanie, toto stojí 11€
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 16:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: prasan
To užšie volajú ( :) ) W21/8 x 1/14"
No a ten väčší klasika G 3/4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:38 Muž rybka1 [178] Re: prasan
Viem ze neni sak tak som dopadol vdaka e-shopu vydis jak ma odzubali.ked to nebude mat uplne jemne doladenie cele im to vratim nech mi poslu love.ked to budem spustat zavolam ti ze ma budes navigovat palec a zajtra pridem na 90% len este musim svokru pitat ci bude z detmi vecer ti brnknem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:25 - Re: rybka1
Len bacha na ihlák(to nie je camozzi), aby ti ho neodfajčilo pri spúšťaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 15:09 Muž rybka1 [178] – uz to bude
Fotka k příspěvku Mne uz len treba spojku medzi emg a ihlak (nahradit tu skaredu hadicku :-D ) v pondelok by mala byt susruznik ju vyrobi kedze opet som v kk nic nezohnal :-D sa cudujem ze vobec teflonove pasky na plyn som zohnal :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:08 - Re: cezarmilan
Aké je presné označenie tejto redukcie? A závity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
a co svářecké potřeby?? hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: slavko
V Matejovciach dokopy nič nemajú, zato voda,kúrenie
imagizer.imageshack.us/…

tuším niejakých 80 centov
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 06:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deck
3-4 týdny podle podmínek
jinak příště rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 23:22 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – burčák
Ahoj, jak přibližně dlouho vydrží burčák? 2/6 droždí (ze 42g kostky), 8 velkých lžic cukru v 2L petce (4/5 vody) Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 21:51 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: rybka1
V plničke v Sp. Belej som sa svojho času pýtal. Nemajú. Obehal som aj rôzne predajne typu Kúrenie-Voda-Plyn, bez úspechu. Každopádne, skôr ako v železiarstve, by som hľadal v zváračských potrebách. Viem o jednom obchode v Matejovciach, ale netvrdím, že redukcie majú. Ja som tam kupoval redukčný ventil a keďže nemali so správnou maticou, kúpil som aj druhú matku a vymenil ju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:12 Muž rybka1 [178] Re: rybka1
V sp. Belej som plnil bombu.odkial mam vediet ze tam maju aj redukcie??? Neber to v zlom su plnicka nie zeleziarstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 17:45 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Abc-zoo aquashop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 17:43 Muž rybka1 [178] Re: slavko
Nieje ale vodary tu su robil som si ho sam a na vytok mi trebalo priechodku no nula bodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:07 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Chlapi, myslím prasan slavko, keby šiel do Sp. Belej do plničky, tak by ho redukciami zasypali.

rybka1, neber to v zlom, dá sa aj v tvojom okolí, v ktorom, že e-shope ťa tak vybabrali,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 07:54 - Re: slavko,rybka1
A čo takto sa opýtať tu,sokolíci :-)
www.numa.sk a je to na skok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: rybka1
rybka1 napsal: hehe zhanal som priechodku na filter do jazierka a vsade kde som u nas v meste bol pozerali
Neviem o tom, že by bol v Kežmarku špecializovaný obchod na jazierka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:22 Muž rybka1 [178] Re: misan26
Fotka k příspěvku Aaaaaa uz to mam redukcia nech sa paaaaci este ze mame sikovnych sustruznikov
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 22:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rybka1
protoze s vodou z akva nedodrzis 4°dKH!!! tim padem pokazdy mas trosku jiny slozeni indikacniho roztoku a to proste je spatne....
prosti si tema o dropchekrech a snad ti to dojde....
sera neni vzdy zarukou kvality... vyrobce se muze snazit jak chce, ale kdyz je to pak blbe skladovany, nebo prosly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:45 Muž rybka1 [178] Re: Moucha
Cital som vyzsie co si pisal ze ds kde sa pridava voda z akva neni dobry preco?????? Ja mam od sery a nevidrzi vzdy rovnako niekedy mi uz po cca troch dnoch vybledne cim to je???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:37 Muž rybka1 [178] Re: Moucha
E shop mi ani nespominaj teraz som objednaval emg+ihlovy ani nechci vediet poslali mi emg bez ihlaku poslal som to na reklamacku prislo mi to a zas iny uz som mal toho dost volal som tam mailoval a prisla mi odpoved ze ten co som objednaval sa uz neviraba!!! Sak to ma mali hned informovat strasne om bol s toho celeho znechuteny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:17 Muž rybka1 [178] Re: matlala
Ale ja som ho tam ani nevopchal na budiku je troskuuuuu mensi zavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:16 Muž rybka1 [178] Re: misan26
Kamos mi to zobral do roboty sustruznikovi a ze to urobi dnes mi to ma doniest a to mas fakt pravdu ze len v dobrom obchode!!!hehe zhanal som priechodku na filter do jazierka a vsade kde som u nas v meste bol pozerali na mna co chcem.ze take sa nic neviraba hehehe a na nete to mal kazdy a jeden.cudne mesto mi sme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:12 Muž misan26 [2] Re: matlala
ja mam vetsinu lepenou prumyslovim tekutym kovem a vse drzi a jeto nejlepsi co muze byt :) vlastni zkusenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rybka1
ja mam asi stejny zavit, cpal jsem do toho ty spojky pro automatizaci, mají jemnější stoupání závitu s lepidlem na závity drzí, ale to píši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:50 Muž misan26 [2] Re: rybka1
v kazdem slusnem krame se daj poridit redukce mne to delali teda kluci na cnc ale kdyz sem koukal neni problem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:42 Muž rybka1 [178] Re: matlala
Fotka k příspěvku no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:41 Muž rybka1 [178] Re: matlala
Fotka k příspěvku Ten clanok je ok len jedna otazka!!mam hasiaci tak jak je tam,mam budiky take ako su tam a nepasuje mi zavit na emg!!!!! Tam je 1/8g!!! Tak aky je na budikoch???uz mi robia sustruznici redukciu.prikladam foto!!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2014 07:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vendy
čtu že používáš vodu ze studny, takže leze předpokládat tvrdší vodu
je dobré aby jsi si aspoň ze začátku změřila uhličitanovou tvrdost, nebo jestli jste si někdy nechali dělat rozbor vody, tak by tam měla být alkalita-uhličitanová tvrdost uvedena

dropcheker je asi pro tebe nejednodušší indikátor pro dávkování co2, jen si dej pozor na správnou náplň, ty které se rozmíchávají do akvarijní vody aní nekupuj, princip dopchekru je že se měří pH (pomocí barviva měnící svou barvu podle hodnoty pH) ve vodě o alkalitě 4°dKH (alkalita rozhoduje jak snadno se to pH mení, cím vyšši alkalita tím je potřeba víc co2 aby se pH změnilo)

hnojení nepodceňuj, hnojením se vybalancovává a doplňuje obsah živin v akvarijní vodě tak aby vyhovovala rostlinám a když jim chybý byť jediný dúležitý prvek, tak prostě nerostou
a někdy se také stává, že když výrazně přebývá nekterý prvek, tak blokuje přístup k jinému dúležitému prvku...

a na záver si uvědom že co2 je jen jeden limitující faktor pro dobrý růst rostlin i když jeho vlivem se může změnit pH a tím se zlepší přístup rostlin k určitým živinám, ale není samospasitelný
doporučuji ti pročíst si horácovo stránky zvláště www.horacovoakvarium.cz/…

nikdo učený z nebe nespadl, v akvaristice je důležitá trpělivost, časem to všecko zvládněš

jen ješte na okraj pokud máš UV lampu, tak ji moct nepoužívej, dlouhodobé užívání může škodit jak rostlinám tak rybám !!!
jo a to aktivní uhlí co se dává k filtru je jen na začátek, velmi rychle ztrácí účinost a je tam jen aby absorbovalo některé látky vznikající při zábehu (ale ty by stějně vymizely i bez toho uhlí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 00:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rybka1
jak píše slavko. Navíc dávkování CO2 má za důsledek i udržení nižšího pH, asi by ti prospělo projít si můj článek a hlavně tu část s polemikou a odkazy na další zdroje o vypínání CO2 v noci, možná přehodnotíš názor.

No a bacha je to velmi, velmi, ale velmi hutné čtení smich :-D
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: rybka1
rybka1 napsal: Nic som nerobil len vypinal co2 na noc a zmizla
Tým to určite nebolo, teda určite nie púšťaním CO2 i v noci. Mne ide nonstop vo veľkom i v malom. Skôr to vidím na vyčerpanie niektorej živiny, čo spôsobilo nerovnováhu. Vypínaním CO2 sa hodnota znížila, zmenila sa potreba iných živín, čím sa obnovila rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:25 Muž rybka1 [178] Re: matlala
Aj prave preto mam mini 17l na skusku pred prerobenim 450l uz som nieco pocital na nete aj to ze co2 mozes pustat aj cez noc ale v noci neprebieha fotosinteza cize ak ma rastlina svetlo co2 preraba na kyslik a v noci naopak a ze ked v noci nebudes pustat vydrzi ti flasa dlhsie o polovicu.studujem co sa da aby som sa vyhol skodam a smutku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
Máš tam všetko. Do akvária difúzor, alebo reaktor. alebo externý reaktor a k tomu ešte permanentný test, teda DC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rybka1
no spíš bych tipoval že se změnil nějak podstatněji chemismus vody, konkrétně třeba ORP, vypozoroval jsme že to je dost dobrý ukazatel zda je prostředí pro řasy vhodné a téměř jistě porostou (třeba to stíhaj žrát ryby) nebo to není pro řasy vhodné a prostě nepudou.
Ta hranice pro řasy je cca 250mV a výše

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:59 Muž rybka1 [178] Re: matlala
Nic som nerobil len vypinal co2 na noc a zmizla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:57 Žena vendy [27] - CichlidyRe: cezarmilan
Nevím co tam ještě má být nebo nemá být, ale mám doma tohle :
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: rybka1
estli ta řasa nebyla něčím jiným. CO2 nezpůsobuje řasu samo o sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Príčinou bolo práve málo CO2. To vyvolalo nerovnováhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:49 Muž rybka1 [178] Re: vendy
Ked nechas co2 aj v noci bude to slapat nehovorim ze nie no moze sa ti pocase objavit riasa!mne sa to stalo v 450l bublal som 1b za sekundu reaktor bol filter1000l hodina hadicka zavedena pod rotor a na vyvode bol este lopatkovy reaktor uuuplne mikro bublinky skoro jak zvyreny prach to vyzeralo. No musel som to zrusit nemal som kde zazimovat ryby z jazierka uz na jar to prerabam naspet na rastlinne tiez som laik no pisem z vlastnej skusenosti doterajsej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2014 20:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vendy
Pri 560L by bola zbytočná investícia do el.magnet.ventilu a 1bubl./3sek. je nič. Bol by som smelší.
Ku setu CO2 je ozaj dobre mať DC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: nigelxx
volaly jsme s panem a zatim bezi 1bublinka za3vteriny akva ma 560l
a zatím běží i v noci nestihly sme to nastavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:00 Muž nigelxx [4] Re: vendy
Já jsem to šteloval podle dropcheckru.Jehlák jsem malinko povolil,počkal pár hodin,zase přidal,dokud nebyl zelený.Nebo si můžeš pořídit počítadlo bublin,ale přes to by ti CO2 mohlo ucházet.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2014 19:49 Muž nigelxx [4]
CO2 není nutné vypínat na noc,mě běží furt(a nejen mě) a nic se neotrávilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 19:05 Muž rybka1 [178] Re: vendy
Ked kamos vie tak nech ti poradi hlavne pozor na ph ze to neotravis!!!!!!!! A na noc vypinat!!!! Kup si do akva dlhodoby test ked nemas merak na ph. A zacinaj pomali!!!!! Ja som tiez nevedel peckoval som a dlhodoby test ma odstup cca 1hodku no uz bolo neskoro!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:19 Žena vendy [27] - Cichlidy – co2 sada
Ahoj dnes přijde co2 set, kamarád něco ví a má to zapojit, ale já tedy nemám ani ponětí jak to mám zapojit,dávkovat,jak se to hlídá, aby nebyla otrava apod. Přečetla jsem nějaké návody zde na článkách, ale přeci jen není nějaký návod pro "blbečky"? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2014 08:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
je to stejná řada, menší má menší průtok, jemnější štelování, ale je dražší

RFO - 352 - M5 má max. průtok cca 55 Nl/min
RFO - 383 - 1/8 má max. průtok cca 145 nl/min
navíc né všechno šroubení se dá sehnat ve verzi M5 na rozdíl od 1/8"

hodil by se RFO 382, ale ten tech-con nemá v nabídce... takže záleží na tobě kolik potřebuješ dávkovat, ale já mám 45 a 75L nádrže a měkkou vodu, takže dávkuju poměrně málo

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 08:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Moucha
koukám, že máš jehláky každej s jiným závitem. Který je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2014 07:22 - Re: vor all
Určitě se najdou lidé, kteří budou řešit pořadí při použití elektromagnetického ventilu. Než ale napíšu obě varianty, zamyslete se nad tím, jak se plyn tlakuje. Opět je to fyzika a vím, že ji nemáte rádi, popravdě já taky ne - ale je občas nutná.

Varianty:

a) redukční ventil -> jehlový ventil -> elektromagnetický ventil

b) redukční ventil -> elektromagnetický ventil-> jehlový ventil
Při uzavření se za redukčním ventilem ještě nějakou chvíli dále zvyšuje tlak (ne moc, u mě odhaduji tak 0,5baru) a při otevření elektromagnetického ventilu se tlak uvolní a vytvoří dále v systému tlakový ráz. Takže po otevření bude dávka plynu krátkodobě vyšší tlak a dávka plynu se krátkodobě zvýší.

Proto považuji variantu b za lepší, pokud budeme mít elektromagnetický ventil ještě před jehlovým, tak jehlový po otevření tento ráz utlumí. někdo může ještě namítat, že se jehlový ventil může poškodit, ale to by musel být nějaký šmejd od Qpneumatic. Zároveň je dobré udělat spojení redukčního ventilu a zbytku co nejkratší kvůli objemu plynu, který vyletí.
Viď. článok:
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1251