Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:22 Muž Ezcool [0]
tak bych rad vedel jak ta pracka funguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 10:33 Muž JuraH. [5] – Pračka na co2
Můžu se zeptat jak ta tvoje "pračka" na co2 fůnguje ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 09:47 samot10 – Re: Sanka
tak ako vravis som mal riesene CO2 asi 2 roky...a fungovalo to :-) ... CO2 sa rozpustalo sice trochu tazsie, kedze bublinky isli rychlo k hladine a tych "minibubliniek" bolo menej, ale po dlhsej aplikacii sa zacalo hybat aj Ph...teraz som vsak v novom akvisku vyskusal tzv. "pracku" a pri nej zostanem uz asi navzdy...zatial najlepsi sposob akym som CO2 rozpustal... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 22:40 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: Sanka
Hadicku do vyvodu z filtru asi moc velky vyznam nebude mit(nepocitaje vetsi radost pokojovych kytek :-) ),kdyz uz do filtru tak do jeho sani,ma to daleko vetsi sanci na rozpusteni ve vode!Ale,jak uz tu napsal Sid,zmer to a uvidis!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:34 Muž JuraH. [5] – Re: Sanka
no já bych řekl že to moc účinné není, také jsem to zkoušel, když jsem teď dal co2 přes vzduchovací kamínek tak de mnohem více menších bublinek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 19:04 Usine – Re: JuraHonč
To si musíš vygooglit kde je plnírna CO2 u tebe nejblíž. V některých prodejnách svářecích potřeb nebo hasicích přístrojů to také dělají výměnným způsobem. (prázdnou za plnou)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 18:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sanka
Zkuste to a uvidíte. Poměřte si, jestli vám tento způsob aplikace při nějakém pro vás standardním dávkování, (používáte počítadlo bublinek?), "pohne" pH, případně - jak s ním pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 18:05 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Tak kolegové,poraďte někdo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 14:05 Muž Sanka [10] – CO2 a Aquael
Fotka k příspěvku Ahoj,napadlo mě připojit na vývod filtru hadičku,kterou aplikuju CO2 z lahve,myslíte,že by to šlo?Asi by se CO2 nestihlo pořádně rozpustit ve vodě,že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:01 Muž JuraH. [5] – Tlakové láhve
Trochu uvažuji o CO2 přes tlakové láhve. Cena za set je dost vysoká ale když už bych to kupoval tak by mě první zajímalo kde se dá CO2 naplnit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 19:34 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Nechci zakladat novy tema, tak se zeptam tady, kde si nechavate brnaci plnit co2 tlak. lahve ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 08:32 Muž JohnyD [6] – Re: Moucha
aby se rostlinám dařilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JohnyD
a vysvetlili ti proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 22:01 Muž JohnyD [6] – Re: Sid
že jo? To nemá chybu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JohnyD
Dobrá rada nad zlato. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:45 Muž JohnyD [6]
ahoj, mě v akvaristice řekli, že mám jednou týdně dát do 100 l akvaria skleničku minerálky, co na to říkáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:24 R Muž Silent [5949] – Re: Deathbull
Velkorysé finance :) . Osobně můžu s klidným srdcem doporučit tento komplet renomované značky Dennerle www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:08 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Zdravím, jelikož se blíží má Kristova léta...tak se mě přátelé ptali copak bych tak chtěl. No a protože jsem strašně líný a pohodlný člověk, volba padla na nějaký CO2 set. Hotový, komerční produkt. Tak se chci zeptat co je tak nejlepší, prosím značku a model. Musí to také nějak vypadat a na finance řekněme do 12ti tisíc, nebo lehce přez..

Požadavky : minimálně 2litry láhev a kompletní sestava včetně kontroleru a elmag. ventilu.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 17:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
a jak myslis ze funguje krasovy jev? vlivem vody a co2 dochazi k rozpousteni a usazovani uhlicitanu a pak je obdivujeme jako ruzne krapniky apod.

jinak vyskyt vysrazenych uhlicitanu v akvariu je jen vyjimecny jev vlivem zvyseneho pH a nedostupneho volneho CO2 (rozpusteneho ve vode) nektere rostliny pak zacnou cerpat HCO3 a dochazi ke vzniku povlaku na jejich listech (anubias, egerie)
naslednym opetovnym snizenim pH dojde k rozpusteni techto usazenin a prechodneho zvyseni KH

usazovani je pozvolne a dochazi k poklesu KH, ale diky vymene vody KH zase stoupne, pak najednou okyselis vodu (co2, raseina ruzne kysliny) a dojde k rozpusteni usazenin....
nemam cas to sepisovat, huz se to tu rozebiral se SIDem ve vlaknu o CO2, najdi si to a precti si to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:59 Žena ustavprochore [567] – Re: katterinecka
Nn, já to chápu tak, že jde o odlišné veličiny. Tvrdost jako sumu Ca a Mg a alkalitu jako obsah solí se zásaditě reagujícím aniontem. (Uff, snad jsem se v těch aniontech a kationtech nezamotala, už se mi spousta věcí z chemie vykouřilo z hlavy. stydim )
A ten uhlík vám z akvária neuteče, celé je to o tom, že se v závislosti na pH bude vyskytovat v různých formách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ustavprochore
Píší tam že klesnutím obsahu CO2 se vysráží CaCO3 a tím se sníží tvrdost, při opětném přidání CO2 se uhličitany zase rozpustí a tvrdost se zvýší. To mi příjde jako pravej opak. Pokud vím tak celková tvrdost je právě z části tvořená uhličitanovou tvrdostí (o alkalitě se nebavím) tak by mě zajímalo jakým způsobem by CO2 z vody ty uhličitany dostalo. Ani v možnostech na snížení tvrdosti na těch stránkách nepíší že by pomohlo CO2 a kdyby CO2 snižovalo uhličitanovou tvrdost, tak by se snížila i celková a to by tam snad někdo napsal. Jestli se mýlím tak mě klidně opravte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2010 14:35 Žena ustavprochore [567] – Re: katterinecka
Ale snižuje. Jo, kdyby se tu furt dokola neopakovalo nevhodné označení "uhličitanová tvrdost", ale psalo se "alkalita" nebo "kyselinová neutralizační kapacita", nenapsala byste to, co jste napsala.
maniakva.sweb.cz/… - i pro "Jetta" (předchozí kapitoly jsou taky bezva). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 13:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Moucha
vždyť přidávání CO2 nesnižuje uhličitanovou tvrdost, jen pH hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 13:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jetta
to co se chystas nejni dobrej napad.... spotreba co2 se zvysi az kdyz zacnou rostliny rust

zmena pH je zavisla na mnozstvi co2 a na uhlicitanove tvrdosti (KH).... pri pridani co2 poklesne uhlicitanova tvrdost a pak i pH (jedine pokud by jsi tam mel vapenec ci vysrazene uhlicitany tak muze dojit k jejich rozpusteni a prechodnemu narustu uhlicitanove tvrdosti)

nevic pochybuju ze budes schopen(a) ukocirovat staly tlak a tim i stale davkovani co2, takze muze dojit k "nehode" - tj. k otrave rybiho osazenstva

rybicky se daji vypustit po stabilizaci podminek a poklesu koncetrace NO2 na 0 (nemeritelne), ale stejne ze zacatku radsi min rybek nez se ustali cely ekosystem a ziskas zkusenosti, krevetky zalezi na druhu, byvaji citlive na obsah medi a dusicnanu(NO3)

doporucuji ti prostudovat vsecky cisla casopisu www.klub.akva.sk/…

a pridavat co2 bych zacal az by to bylo nezbytne nutne a to opravdu opatrne - taky zalezi jak dokonale rozpoustis co2 ve vode, skokove zmeny jeho koncetrace mohou byt kontraproduktivni

pokud si rostliny zvyknou na urcite podminky (chemicke, svetelne, teplotni apod.) tak pri jejich zmene jim nejakou dobu trva nez se prizpusobi, pokud ovsem nejsou mimo jejich schopnost se jim prizpusobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:39 Jetta – Požití a konec používání CO2
Prosím ,Jak je to se zmněnou PH atd.v souvislosti s koncem používání Co2
Příklad: AQ 43l spousta rostlin světlo 18W a při zabíhání použit burčák,
po 3týdnech a nebo vybublání jedné dávky co2 odstranit.

pomuže to na začátek rostlinám,a za jak dlouho mužu do AQ dát rybičky a krevetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:25 Muž Jiřmond [16] – Re: hf
Měl bych prosbu, právě mi dorazil ten set CO2 od poláka včetně elekr.mag. ventilu, který bych chtěl zapojit přímo na redukčák a jehlový ventil, tedy bez hadiček. V setu ale nejsou ty kovové spojky, jen ty rychlospojky na hadičky. Mohl bys mi prosím poslat odkaz z těch polských stránek na ně, abych věděl, které koupit? A propó, jak si s odstupem času spokojen s tím zařízením?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 21:15 Žena ustavprochore [567] – Re: bali
Zkuste napsat Effovi, ten jí používal - rybicky.net/nadrze/1384 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:31 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: bali
lze vyrobit redukci v podstatě na všechno, důležité je dávkování - redukční ventil. K redukčním ventilům lze vyrobit redukci na dodanou lahev. Ne vždy se to ale vyplatí. Když to všechno sečteš, stojí to někdy nakonec stejně, jako kdybys to pořídil originál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 19:37 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: akvaristik
co2 chapu, de mi o tu lahev hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:06 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: bali
Pokud tomu nerozumíš, chce si o tom něco přečíst akvaristik.cz/…
Existují i rozsáhlejší články. V tomto případě ale doporučuji pořídit něco funkčního. Většina systémů se dá lehce dostavět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 22:08 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – paintball co2 lahev
da se nejak pouzit painballova co2 lahev? pin ventil atd.. ? da se to pres nejaky redukce? laicky dotaz :) vubec tomu nerozumim tak se ptam.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:27 Muž karelpavel [18] – Re: reddriver
samozřejmě že sníží, je to jen jedna taková momentální varianta - ale problém to neřeší - zkus jiný způsob rozpouštění ;-) třebas ten flipper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:32 reddriver
nesníží se tím délka použitelnosti náplně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:32 reddriver
no tak asi zvolim variantu mačkání lahve, když přijede sestra..ta na to není zvyklá a nespala kvůli tomu celou noc:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 23:22 R Muž Silent [5949] – Re: reddriver
Pokud tě rozčiluje "cvrkání" tak použij jiný způsob rozpouštění CO2. Třeba systém flipper. Ten je naprosto tichý a poměrně účinný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 19:58 Muž karelpavel [18] – Re: Sid
Vím že je to těžký, ale když už to hodně otravuje - dělal jsem to tak že jsem prostě víc zmáčkl Petku, a naráz to víc vybublalo a chvíli byl klid :-) ale samozřejmě, že to daný problém neřeší stále. Vyzkoušel bych víc variant rozpouštění - je jich dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 19:42 Muž obelix [0]
já si myslím že to cvrkání nejde nějak zmírnit to nedělá ten aparát ale bublinky jedině nechat bez kamínku ale to pudou zas velké bubliny a nebudou se dobře rozpouštět ve vodě tak bych doporučil to vydržet nebo špunty do uší :-D ale moje otázka zní co lipové dřívko nepomohlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 18:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: reddriver
...je to jako zvuk cvrčků...
Mně tohle "cvrkání" slouží jako "indikátor funkčnosti" - když ho neslyším, je nejvyšší čas vyměnit náplň. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 18:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
...zkus ...snížit tlak ...ale stále zachovat potřebný počet přidávaného Co2...
To jde? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 15:12 Muž karelpavel [18] – Re: reddriver
zkus dávkovat přes něco jiného a nebo i snížit tlak ( stlačením pet ) ale stále zachovat potřebný počet přidávaného Co2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 14:58 reddriver
lidi máte někdo stejný problém s bubláním z kvasnic, že to bublání ruší pří spaní? je to jako zvuk cvrčků, jde to nějak odstranit dávkuji pres kaminek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 14:53 Muž karelpavel [18]
No nic, já bych to shrnul - další adept do Františkovýho klubu. A pro tyto , bych zřídil sólo web ano
Myslím si, že bych se tam i rád podíval, co se tam děje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 10:57 Muž Joseph [2] – Re: katterinecka
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 08:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: anonym
vyrobit si CO2 přístroj se kterým nemáš žádné zkušenosti a to ani teoretické, jen tak narychlo protože spěcháš na chalupu, to je opravdu "ikve tikve" (i když tykev se píše s ypsilon a o slovu IQ se ani zmiňovat nebudu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 23:28 Muž hf [54] – Re: Joseph
Naprosto správně. Ta hodnota je jen orientační aby člověk tušil s čím asi začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:02 Muž Joseph [2]
Někde jsem tu četl, že počet bublin CO2 na počítadle by se měl rovnat dKH * velikost akvária v litrech / 50. Vyšlo mi na mojí nárdž 7,6. Ale nezáleží i na tom, jak je schopen difuzor nebo kamínek rozpouštět ve vodě CO2, výšce sloupce vody a rychlosti proudění vody? Podle mě je to jen orientační a poslouží to spíš lépe na nastavení optimální hodnoty CO2. Takže se stejně musí měřit pH dokud se to nenastaví správně na ventilu? Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 14:12 hanis
já žádný bublinkoměr nebo pocítadlo nemám já mám pet láhev z náplní vršek a z toho vede hadička až do akvária tam je na dně s vzduchovacím kamínkem tod vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 13:57 hanis
sory že otravuju ale kde to je na tom co2 přístroji (pred pocitadlem bublin)děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 10:25 Žena Lola [28] – Re: galbin alias hanis
To jsi dlouho nevydržel bez rybiček.net smich
No, tak když tedy znovu začínáš, tak si znovu zkus přečíst ty články a taky se nad nimi zkus zamyslet, jak už ti tu několik akvaristů poradilo:

www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

a pak se třeba sám dozvíš odpovědi na své otázky a nemusíš zaplňovat zdejší fórum stále stejnými dotazy... Budeš mít dobrý pocit, že jsi to dokázal sám smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2010 10:08 galbin
dobrý den vyrobil jsem si ten přístroj na co2 a nevím kde a vůbec k čemu tam je to škrtítko a nevím jestli to má dělat tak málo malinkých bublin ta má flaška není tvrdá jako beton spíš naopak je měká nevím jestli to tak má být poradte děkuji sad
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3051