Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 19:40 Žena Mesala [22] Re: afc1886
Aha... Mně to doporučoval totiž i někdo tady, tak jsem si myslela, že to tam k něčemu bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 18:57 R Muž afc1886 [14631] Re: Mesala
Nebo vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 16:54 Žena Mesala [22] – CO2 na radu prodavače...
Ahoj, dnes jsme byli v zoo Braník (akvaristika) a tam mi prodavač doporučil tekuté CO2, ale dávkování je 1-4 ml na 100l vody. Problém je, že já mám jen 10ti litrovou nádrž... Kolik toho tam dát? Děkuji
Edit-Nebo to tam nestříkat tak často? hmm Prosím poraďte...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 17:08 R Muž afc1886 [14631] Re: Lorennzo
Tady máš něco levnějšího rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 17:04 Muž Lorennzo [5]
tak nechci kupovat systém za 3000,-. Navíc teď jsem se díval a našel hagen nutrafin co2 co2-hnojeni-rostlin.heureka.cz/… příjde mě to cenové dostupné, navíc jednoduché. Nechci kupovat bomby a regulátory za několik tisíc. Navíc mám v menším akváriu Dennerle Bio 60 CO2 Set a úplně to stačí. Teď hledám něco pro akvárium na 200 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 16:38 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Lorennzo
při ceně náhradních náplní a samotného ,,výrobku" nějak nechápu tvou větu o hledání levnějších variant sycení...

do teď si fungoval na čem? nedá to moc práce spočítat si, že tohle levná sranda na provoz nebude



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 11:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Lorennzo
no nevím, ale tohoto systému bych se i bál. Jestli jsem ten systém pochopil, nejde to nijak regulovat a v tom bych viděl velkou slabinu a dost riskantní systém, pokud jsou v nádrži ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 11:04 Muž Lorennzo [5] – SÖCHTING CARBONATOR do 250 litrů
Mám dotaz, hledám levnější řešení dávkování CO2 do akvária o oběmu 200l. Našel jsem SÖCHTING CARBONATOR do 250 litrů (abc-zoo.cz/…). Nemáte s tým nějaké zkušenosti. Popřípadě doporučily jste něco jinného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2016 15:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Ještě mi napadlo, že můj předchozí příspěvek nemusí být zcela správný, a to v případě, kdyby tu alkalitu způsobovalo něco jiného než jen hydrogenuhličitany. V takovém případě by prostě ten vztah mezi pH, kH a koncentrací CO2 neplatil. To by však taky znamenalo, že alkalita je nízká a přihnojení CO2 by mohlo vést k prudkému snížení pH, jak napsal KarlosS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.01.2016 14:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: llang
navíc tak měkká voda má nízkou pufrační schopnost, takže jak bys začal přidávat co2, ph by drasticky skokově spadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.01.2016 14:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: llang
Tady není problém jen v tom, že jsou ty hodnoty nízké. Problém je hlavně v tom, že pH a alkalita jsou (v rovnovážném stavu) svázané s koncentrací CO2 ve vodě. No a podle Tillmanovy tabulky (která tuhle vazbu mapuje) vychází, že při hodnotách pH a kH, které jsi naměřil, by byla koncentrace CO2 tak vysoká, že by tam ty krevetky moc nepřežily. Takže v těch číslech, která si napsal, něco není zcela v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 14:08 Muž llang [5] Re: vaaclav
To je na me asi moc odborné, nejak tomu nerozumim. Proc bys do CO2 nesel? Do nadrze davam vodu z reverzky a hodnoty mam: pH 5.9 kH 1-2 a dGh 5-6. Vim ze jsou to nizke hodnoty, ale pro krevetky idealni. Musim drzet nizkou vodivost 200-300.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 12:07 GP Re: jamajcan
oops ;-) ale zbytek snad ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 11:09 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: llang
Pokud máš takhle nízkou kH do CO2 bych se nepouštěl. Bohužel něco v tvém měření je hodně špatně pH 5,8 a kH 1 = 47,7mg/l CO2 :-)
5,9 a 2 = 75.8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2016 11:05 jamajcan Re: GP
Zásadou se ph zvyšuje, pokud se nepletu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 10:44 GP Re: llang
ph jde snizit pridanim zasady (hydroxidu), ale imho to nebude mit dlouhotrvajici ucinek jako zvednuti alkality. tezko rict, jestli to ten kontroler zvladne uhlidat pri tak nizke alkalite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 10:31 Muž llang [5] – llang
Ahoj lidi. Mam akva s krevetkami a rad bych si poridil CO2 s pH metrem. Problem je v tom, ze mam vodu pro krevetky s pH 5.9 a nemuzu níž. Je znamo, ze CO2 snizuje pH. Jak to mam tedy udelat, abych mohl prihnojovat CO2 a nesnizoval tim pH vody? Nemohu zvysit ph umele jedlou sodou, tim bych zvysil dKH ktere musim drzet mezi 1-2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 00:07 Kulisek Re: scorpio163
Přesně tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:45 scorpio163 Re: Kulisek
TO je paráda, díky! Takže 30ml tohoto, 470ml vody a je hotovo a ihned to můžu používat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:28 Kulisek Re: scorpio163
Samozřejmě že může být u každého trochu jiná koncentrace a ještě výhodněji ti to vyjde, když si to namícháš sám ;-)
akvarijni-hnojivo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:55 scorpio163 Re: vaaclav
Zrovna moudrý z toho nejsem... Ať je v těch 2 naředěný jak chce, tak do stejného objemu jde stejné množství, podle popisu 2ml/100l, takže tam takový rozdíl být podle mne nemůže. Proč je jedno tedy 3x levnější a přitom podle pár názorů i účinnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: scorpio163
Je to jen v tom jak je neředěný Glutaraldehyd cs.wikipedia.org/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 20:30 scorpio163
Ahoj, nevíte, jaký je rozdíl mezi "Easy Life Easy Carbo" a "tekutém uhlíku od vitaplant"? Druhé zmiňované je levnější a četl jsem, že i účinější. Může to tak být, nebo na výrobci nezáleží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 14:26 Jindras Re: Jifi
Jasný,já měl CO2,před necelým rokem,měl jsem ho asi 2měs,z kvasničáku. Efekt 0. Proto jsem ho vyhodil. Ale asi to bylo nekontrolovatelností dávkování,po poradě s kamarádem,který mi říkal,že musím mít normální bombu,celý set,pak že je to jiné. Že ho prostě koupit musím,když chci mít zdravé a hezké rostliny. Proto jsem ho nepoužíval vůbec. Ale už mi ho dnes poslali,set. Zítra ho mám. Všude o CO2 čtu,že je nezbytné. Jenže pro mne je 3tis.dost. Před 25lety se CO2 nepoužívalo-nebo jsem o tom alespoň nevěděl. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 21:44 Muž Jifi [675] Re: Jindras
Jindras napsal: CO2 jsem se vyhýbal,myslel jsem,že je to komerce a že se akva samo,přirozeně,postará o CO2.
No, je dobré si nastudovat základní věci. Ono akvárium je takový malý živý svět. Pokud nepochopíš základní zákonitosti, tak to bude fungovat hůř.
Ono to jde i bez toho externě dodávaného CO2, pokud máš low-tech akvárium.
Ale to jsme už zase u toho nastudování základů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:06 Jindras Re: samboo
Tak jo,zkusím to. CO2 jsem se vyhýbal,myslel jsem,že je to komerce a že se akva samo,přirozeně,postará o CO2. Dneska mne ale kamarád-v Akvaristice- přesvědčil,ať jdu do toho. Tak uvidím. Díky za rady,moc. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:03 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
Spousta akvaristů dávkuje co2 nonstop a rybky jsou v pohodě, začni dávkovat zvolna a nebudeš muset vypínat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:57 Jindras Re: samboo
Super,díky,bude muset mě to bavit,nechci otrávit ryby,na to mám malé akva-jen 200l a mám tam dost,16 ryb. 10x Akara hnědá,4x SAE a 2x Ancistruse. Já vím,je to hodně,na mé akva. Nevadí,budu zavírat každý večer. Co bych pro ně neudělal,než je otrávit. Díky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:50 Muž samboo [3] - RostlinyRe: vaaclav
jj, taky sem pak psal, že bych to nechal nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 18:45 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: samboo
Ušetříš levné CO2 ale ne drahou elektriku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindras
Každá lahev má svůj ventil který můžeš kdykoliv ručně zavřít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:42 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
jde, hlavním redukčním ventilem, ale nevím zda tě to bude bavit večer zavírat a ráno pouštět, to bych spíš nechal nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:34 Jindras Re: samboo
To jo,to jsem vyčetl,jen mne zajímá,jestli jde lahev zavřít ručně-přes noc. Díky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:33 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
jinak mrkni na ten odkaz tady nahoře, trochu si tím uděláš představu co k čemu slouží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:31 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
Tím myslí noční vypínání, jde o elektromagnetický ventil, který přes časový hodiny vypne co2 na noc, šetří to co2.
Když svítíš 8h, tak 16h šetříš co2, v noci není potřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 18:24 Jindras Re: samboo
Tak jo,díky,už jsem ho objednal. 700Kč je dost,ale já tomu vůbec nerozumím,tak jsem rád za celý set. Jen mi není jasné-bez nočního zavření-tzn.bez automatického zavírání? To ale nevadí,ne? Přece se snad dá rukou bomba zavřít,nebo ne? Ptam se,jak hloupej,ale fakt to neznám. Měl jsem kvasničák,asi před 8 měsíci,ale dal jsem ho pryč. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 17:32 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
Neměl by být problém, mám podobný, jen sem si ho sestavil sám, úspora 700,-, ale víc starostí ;-)
Akorát si myslím, že si časem koupíš k tvému 200l akva větší láhev, tato zůstane jako záložní. Takovou šesti kylovku ti naplní jen o zlomek ceny dráž a nemusíš tam tak často palec
Já plním 2l za 200,- a 20l za 600,-
jen pro představu, ceny plnění se všude trochu lišej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 15:48 Jindras – CO2-set
Zdravím všechny,mám prosbu,rozhodl jsem se pro CO2,jen nevím jaké. Potřebuji poradit-znáte někdo tohle..,nebo co doporučíte? Děkuju. www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2015 07:21 Muž Stenly [44] Re: PepaZ
Tohle jsem zkoušel, když jsem měl CO2 z burčáku. Rozhodně nedoporučuji. Filtr byl plný vzduchu (CO2) a přínos nulový. Pokud chceš lepší rozpouštění, tak zkus popřemýšlet nad externím atomizérem, který se dává na výpustní hadici z filtru. Část CO2 se rozpustí proudem v hadici a zbytek roznese proud po akvariu. Jediná nevýhoda je, že pokud dávkuješ větší množství CO2 (2-3 bublinky/vteřinu), tak ty jemné bublinky vytvoří v akvariu mlhu.
PS: fotky CO2 s vnějším atomizérem mám ve své prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 20:07 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PepaZ
Je to trochu jinak, ne že by jsi bakterie vyvraždil ale obecně s klesajícím pH prý klesá i jejich počet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 19:18 Muž PepaZ [0] Re: vaaclav
Děkuji všem co se vyjádřili k mému tématu. Jsem rád, že jste mi otevřeli oči coze Zřejmě by opravdu docházelo k zavzdušnění filtru a o úhyn nitrifikačních bakterií taky nestojím...
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 18:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
Řekl bych že pokud rozpouštíš v malém filtru bude tam trochu nižší pH než potom v akváriu. Čím nižší pH tím méně nitrifikačních bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 07:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Barakainus
Bakteriím musí být úplně stejně, jako těm co žijí v akváriu.Stejně ta úplně stejně nasycená voda jde přes filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 02:58 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: PepaZ
napad je to dobrej, ale nefunguje. filtr se zavzdusni a kdovi jak je bakteriim a kovovym castem vysoce kysela voda po chuti. chvili jsem to tak provozoval, ale nejak me to nenadchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2015 21:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: PepaZ
Taky to tak zle praktikovat, ovšem pozor na zavzdušnění filtru.Pak dělá filtr rámus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:09 Muž PepaZ [0] – Aplikace Co2 pod sání filtru
Ahoj, stále se tu setkávám s tím, že spousta akvaristů pouští bublinky co2 z difuzoru do směru výpustě filtru, aby ho vycházející proud vody lépe rozpustil, pokud k tomu nedojde samovolně při stoupání bublinek k hladině. Mě napadlo nechat ty bublinky stoupat k sání externího filtru a ten by ho svojí činností dokonale rozpustil ve vodě a vracel by už obohacenou vodu o co2. Myslíte, že je to dobrý nápad a pokud už to někdo zkoušel můžete napsat zkušenosti? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2015 23:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vaaclav
A tiež záleží akú dierku má počítadlo ;-) Do môjho mini som objednal z Číny a bol som vrchovato spokojný, tak som objednal ešte jeden rovnaký do veľkého, kde už mám množstvo vyladené a nestačil som sa diviť, akým fofrom to bublinkovalo. Potom som ich skúsil aj prehodiť, ale výsledok rovnaký, a tak je odložené a som spokojný so starým v difúzore, len je ne neho blbo vidieť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.06.2015 17:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukynnn
Záleží jak velkou máš alkalitu (kH) maniakva.sweb.cz/… a hlavně jak účinně CO2 rozpouštíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 17:25 Muž Lukynnn [0] Re: cezarmilan
Tomu samozřejmě rozumím, ale aby byl drop checker světlý, tak musím valit tak že to nejsou ani bublinky už, což se mi zdá hodně, jakoby se špatně rozpouštělo, ale proč ? .... Nebo snad může být akva, které potřebuje tak moc CO2 ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 17:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lukynnn
Pomocou ihlového ventilu nastavíš počet bubliniek v počítačke bublín a začneš napr. 1-2 bublinky za sekundu. Ak nestačí postupne pridávaš počet bubliniek. Dôležitá je výška akvária, teda vodného stĺpca
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=651