Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:30 Muž hf [54] – Re: BART
Jo, já to mám zapojený přes ten externí plastikovej kyblík. Protože už ho jednou mám a je mi líto to vyhodit, (stál asi 600), a je v tom vidět jak se bublá. Až někde začne týct (je s tím děsný sraní při jakékoliv manipulaci), tak to vyhodím a strčím rovnou do hadice na výstupu. V Obi sem na to koupil T hadicovou spojku, která má ten vršek T tlustej (na hadici z filtru a do akvárka) a nožičku "T" má maličkou, že tam šla narvat 6mm hadička od CO2. Myslím že to bylo původně určeno na rozvod kapénkové závlahy. Ty jehly se mi moc nelíbily, sice z nich šly rovnou maličké bublinky ale jak jsem později zjistil, bylo to úplně jedno.

Jinak lahev nová/stará je dost zavádějící. Někdo ve fóru psal že ze shopakva dostal lahev vyrobenou v roce 1982, tedy sice ji ještě může 3 roky používat (atest má), ale za 3 roky mu ji už nenaplněj ale sešrotujou (životnost 30let). Nevím co je na tom pravdy ale přijde mi smysluplnější koupit lahev tam, kde v podstatě nic jiného nedělají...

No a ten turboreaktor... Větší <|> aby člověk pohledal. Hnusná věc co plaší ryby, musí se zapojit na elektriku a eště z toho šly bubliny až k hladině i na tom jejich demonstračním videu... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 07:40 klavzam – Re: kaote
skus sem hodit fotku. dikes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 00:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kaote
Na mne příliš složité. :) Bez obrázku si to ani neumím dost dobře představit... hmm Vypadá to, že zůstanu u plýtvání - tlaková láhev -> difuzér... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:19 kaote – Re: Sid
Ne, už jsme to tu někde popisoval - CO2 se hromadí v malé nádobce slepené ze skla se skleněnými přepážkami. Pokud ho je nadprodukce, volně vybublá spodem (nebo lépe je odvedeno hadičkou mimo akvárium - přeci jen není dobré nechat labyrintky dýchat vzduch obohacovaný o CO2). No a do téhle nádobky ústí vývod z filtru (jen část, já jsem vedl jen malou část vody pod nízkým tlakem vzduchovací hadičkou zasunutou do takové té kropicí trubky od eheimu) a přes kaskádu voda teče dolů. Je to, pokud nedochází k nadprodukci, 100% účinné, absolutně tiché a pokud vypne elektřina (tma, nefunkční filtrace), rozpouštění se automaticky zastaví. Navíc člověk okamžitě vidí, pokud se produkce CO2 snižuje. Vyrobeno z odpadků za 5 minut + čekání na zaschnutí silikonu. K burčáku imho ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kaote
...CO2 je lepší zavádět do výstupu...
To mi přijde (alespoň v mých podmínkách) jako zbytečnost. Bublinky CO2 vyfučí s podobným efektem, jako z difuzéru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:11 Muž BART [3] – Re: hf
a ty to máš do hadice, já myslel že máš ten reaktor z Aquaria? Jak tam mám případně přídělat jehlu na konec hadičky. Mám asi blbý dotazy hehe. Ale ty si pro mě nepřeberná studnice zkušeností.

Pokusím se taky pak popsat své zkušenosti s montáží a instalací až to všechno dorazí a smontuju to a zapojím... Třeba to někomu pomůže. Minimálně jako pozitivni/negativní zkušenost s www.aquario.pl a případně i dodanými komponenty. Zatím když to předběžně počítám tak to finačně to vychází že takhle vyjdou ventily /elmag,redukčák, jehla, hadička, nyplíky na spojení do jednoho celku/ a použitá 2kg lahev na cca 2500 kč(vč poštovného) Samozřejmě můžou se ještě objevit nějaké další náklady....
Kdybych objednal nový set na tom www.shopakva.cz tak s lahví je to 180 EUR + 14 EUR poštovné = cca 5000 kč, ale lahev je nová a je k tomu ten turboreaktor.
www.shopakva.sk/…

Tak je to asi na zvážení :-) Klidně bych si mohl objednat profi set od dennerle peníze na to mám, ale to by mě tak nebavilo. ;-) zatím mám ten prima pocit že jsem ušetřil, snad toho nebudu litovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:56 Muž BART [3] – Re: JuraS
v bytě sklep nemám :-) ale jo budeme stavět a pak by to možná šlo dát do sklepa ... každopádně si jí nechám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:16 Muž hf [54] – Re: filipsi
Prosimtě kolik bubláš vs. hodinový průtok? Já když jsem experimentálně zvýšil bublání na smrtících 40 bublin / min, tak při průtoku filtrace cca 160l/h bylo v kolínku, kterým jde voda přes okraj akvárka dovnitř do rozstřikovací rampy, slyšet jak se tam to co2 mele ale z rampy nešla po 3 hodinách ani bublinka. Když dám místo rampy průhlednou hadici tak je vidět, že jen opravdu jemné bublinky mají šanci být vodou stlačeny a doneseny dolů, ale už jsou tak pidimalé, že než projdou celou rampou až nakonec (rampa stříká směrem dolů), tak se rozpustí úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:06 Muž hf [54] – Re: BART
CO2 se nepřepouští ale přelejvá. Jestli to je vyloženě hasičák tak tím lépe, bude mít tu stoupací trubici aby z něj CO2 teklo, takže stačí na něj přes příslušnou redukci našroubovat prázdnou 2kg lahev, pustit do ní trochu CO2, to zase vypustit (láhev se ochladí a vytlačí se z ní alespoň částečně vzduch (jestli byla úplně vypuštěná), pak 2kg láhev zvážit a napouštět CO2 dokud nedosáhnu požadované váhy (vyraženo na kovovém těle lahve).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 14:53 JuraS – Re: BART
bomba může být třeba ve sklepě a tahat to o patro nahoru tenkou hadičkou nebude problém...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 14:51 filipsi – Re: BART
Myslim, ze prepousteni a shaneni nejakych ventilu nema cenu, naplneni je "za par korun" (me to plni myslim jak se vyspi, naposledy jsem daval za 0.5+2kg dohromady 60kc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 11:28 kaote – Re: Sid
CO2 je lepší zavádět do výstupu. Je to i ochrana proti předávkování, pokud se burčák zblázní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 11:26 Muž BART [3] – přepouštění CO2
ještě dotaz byt není uplně akutní. Kromě té 2kg lahve (plné) která je na cestě, mám u našich 6kg CO2 plný hasící přístroj /starý bez revize/. Až spotřebuju CO2 v 2kg lahvy dá se to nějak přepustit? vím že různě na netu jsou paintbolové stránky a tam to určitě přepouštějí z velkých lahví ale spíš jestli jste to někdo nedělal. 6kg se mi pod akva nevejde, mám to v obýváku takže to není kam schovat, navíc to má ten pákový ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:54 Muž BART [3] – Re: hf
tak dneska mi volali z Bělotína že 2kg lahev posílají, nějak podražili chtějí 650 kč /bez DPH/ no neva i tak to vychází cca o 2 stovky levnějc než co mi říkali v Radotíně. A nemusím se proto někam harcat. :-(. Asi se zvýšil zájem, po tvém příspěvku tady a zjistili že to prodají i dráž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 12:15 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ano, me by to mozna take delal, ale je to eheim3, ktery si umi se zavzdusnovanim poradit asi lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 11:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Mně se při experimentu zavedení CO2 do vstupu Tetra Tec Ex 700 tento "zavzdušňoval"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 08:19 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Me to rikat nemusis, ja to tak mam. Ale casto se prilis nezatezuju s ladenim poctu bublinek (mam controller), a z filtru (rampy) prskaji minibublinky, ackoli projdou vsemi filtracnimi medii, cerpadlem i hadicemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 00:18 Muž hf [54] – Re: filipsi
Tu bublinku ta pumpa rozmydlí ještě dřív než tam dorazí další. To není jako obyčejný vzduch, který tam zůstane a trvá to několik dní než se rozmydlí a zmizí do vody, tohle je CO2, to je v silnějším proudu vody rozpuštěný během pár vteřin.

Navíc obvykle je pumpa až na výstupu filtru, tzn. voda jde nejdřív přes všechny filtrační média. IMHO bez šance že by se plynný co2 dostal až k čerpadlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 23:46 Muž filipsi [1295] – Re: BART
No, pokud je pred cerpadlem filtru dost hmoty, a bubinku ceka delsi cesta, uz tam nedorazi. Ale jestli tech bublinek bude vic, nez se rozpusti cestou, muze se filtr zavzdusnovat a zlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 22:05 Usine – Re: BART
Samozřejmě to zvýší hlučnost filtru a časem se může i zavzdušňovat. Jednotlivé bublinky v čerpadle zachrastí jak je vrtulka rozmydlí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:49 Muž BART [3] – Re: BART
ještě opakuji tenhle dotaz: Kdybych píchnul jehlu do sací hadice filtru a budu dávkovat CO2 do hadice - nebude to pak zvyšovat hlučnost filtru /obdobně jako když tam zůstane trochu vzduchu po čištění/?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:47 Muž BART [3] – Re: vaclav
nebo tak :-) spíš jde o to že nepoužívám správné názvy - prostě nějaký bazmek co to vyřeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:43 Usine – Re: BART
Většinou stačí vyměnit jen převlečnou matku. Přechodky moc nedoporučuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 21:24 Muž BART [3] – Re: hf
Fotka k příspěvku nevím zatím to nepřišlo psali mi v pátek že to posílají tak to čekám někdy v úterý nebo středu. Ale tvrdil mi že závit je G3/4. Z tý fotky to moc poznat není, objednal jsem si tenhle MINI. Navíc nevím co za závit bude mít ta lahev z Bělotína. No když tak to vyřeším nějakou přechodkou snad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:09 filipsi
hf napsal: T... Takže asi je to fakt úplně jedno...

Prave ze uplne jedno ne, mrkni na specifikace tveho elmag ventilu. Pokud je na to ale konstruovany, pak vcelku jedno ne, jen se hure serizuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:47 Muž hf [54] – Re: vaclav
No ten co mám v reaktoru je poměrně solidní na bázi gumové podložky a pružinky, navíc v reaktoru je tlak generovaný čerpadlem a vahou vody nad tím (je to na výstupní hadici). Ale jinak máš pravdu, na druhou stranu pokud nebude někde netěsnost, tak ta voda dojde k bombě až za několik dní od jejího vyčerpání a to jen díky rozpouštění CO2 přes hladinu vody přímo v hadičce. A to není nijak extra rychlé tedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:42 Usine – Re: hf
Příliš se na zpětný ventil nespoléhej, mě nevydržel ani jeden(3). Když došla bomba, byla voda až za ním, takže už je tam nedávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:31 Muž hf [54] – Re: filipsi
Tak je fakt že těch 10atm mi tam zůstalo z těch pokusů, v podstatě pro to není reálný důvod. Stačí jakýkoliv tlak který překoná odpor zpětného ventilu. Takže asi je to fakt úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:20 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Pokud neni vedeni mezi ventily extremne dlouhe (objemne), neni argument s tlaky a psouknutimi spravny.
10atm za redukcnim? Neni to moc? tyto elmag pracuji vetsinou s tlaky mensimi, ja mam napr. cca 1atm (privod co2 do hadice filtru nahore na vstupu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:38 Muž hf [54]
Koukám že aquario má všechny ty redukční ventily na argon, tzn. závit bude spíš ta "německá norma" W něco něco. Bacha na to až budeš objednávat lahev.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:34 Muž hf [54] – Re: BART
S tím akvario.pl maximální spokojenost. Všechno přišlo během pár dnů (výrazně rychleji než ze Slovenska)

Podle me je úplně jedno jak to zapojíš, ale na variantě redukční, elmang a jehlový ventil vidím dvě výhody.

1. méně se to zahřívá (odvod tepla z elmag. i do jehlového ventilu)
2. (imho hlavní důvod), nedojde k uvolnění naakumulovaného tlaku (do výše nastavení na redukčním ventilu) po otevření elmag. ventilu (musí se to procpat ještě jehlovým ventilem). Pokud je elmag. ventil až na konci, tak po dobu jeho zavření se před ním vytvoří tlak odpovídající tlaku na redukčním ventilu (u mě 10 psi) a ten by pak sepnutím elmag. ventilu "pšouknul". Do externího CO2 reaktoru to ničemu nevadí, ale co to bude dělat třeba přímo do hadice (nevím jaké to je množství plynu) nedokážu posoudit.

P.S. Jaký máš závit na lahev na tom red. ventilu z Aquario.pl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 10:50 Muž BART [3] – Re: hf
tak nakonec 1690 czk, polák má ten účet v CSOB v korunách a přepočetl si takhle. Zásilka odeslána tak uvidím. Ještě dotaz - aquario doporučuje spojení v pořadí redukčák, elmag ventil pak jehlový ventil, ale na tom shopu www.shopakva.cz to vypadá na redukčák, pak jehla a pak teprve elmag. www.shopakva.sk/…
je to jedno nebo je některé pořadí lepší. Ten polskej set se dá pospojovat různě jsou tam stejný nyplíky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:23 Muž BART [3] – Re: hf
no jasný spíš to bude záviset na průtoku. já mám ten Eheim 2073 a nijak ho nešktím tak nevím jestli by to na výstupu fachčilo. . Kdybych píchnul jehlu do sací hadice - nebude to pak zvyšovat hlučnost filtru /obdobně jako když tam zůstane trochu vzduchu po čištění?
Jo a nevydržel jsem čekání na C02 lahev a objednal jsem si na www.aquario.pl redukčák verze mini ten standardní je moc velkej) , jehlovej ventil a elmag ventil + ty 2 spojky na spojeni všech ventilů do jednoho celku a kabel k elmag ventilu + 3m hadičky . Pokud to budu platit do čobky (kde mám učet taky) mělo by to vyjít cca za 1638 kč vč poštovného = 265 zl - tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 14:23 Muž hf [54]
On ten vtip je v tom, přivádět to do místa, ze kterého jde voda hadicí ještě dále směrem dolů, pokud není průtok extrémní tak to nemá šanci ty bublinky strhnout dolů a vypustit je volně do akva. Já mám tu rozstřikovací rampičku asi 10cm pod okrajem akvárka (navíc výrazně pod hladinou vody), no a těch 10cm kdy jde voda hadicí směrem dolů stačí na to, aby tím neprošla ani bublinka.

Pokud máš větší průtok nebo nemáš dostatečné místo (délku klesající hadice) kde by se co2 stíhalo rozpouštět, tak nevidím sebemenší důvod proč nebublat do přívodu filtru a nenechat to navíc mixovat čerpací hlavou. Čerpadlu to nijak nevadí, a ani "bakteriím".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 13:35 JuraS – Re: BART
Já osobně jsem to zkoušel..hadice cca metr a 40 cm trubka s malými dírkami. Po akvárku mi lítali miniaturní bublinky co2 z nichž aspoň 50% vystoupalo k hladině bez rozpuštění..teď mám de -fakto to stejné jen s tím rozdílem, že mi čerpadlo nasává miniaturní bublinky z difuzéru co je umístěný pod čerpadlem...jiné řešení mě pro filtr umístěný za akva nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 13:05 Muž BART [3] – Re: hf
Dík za podnětný popis, myslím že to řadě lidí usnadní řešení. Mě se snad rýsuje 2kg lahev z Bělotína /lahev už je, ještě čekají na ventil/ a pak by jí měli poslat. Uvidím asi počkám až přijde a pak objednám zbytek /furt váhám mezi těma slovákama a Aquariem/. Já mám zatím ten Reaktor flipper od Dennerle /byl součástí toho biosetu/, ale nevím nepřijde mi to že by to bylo buh ví co,navíc dost zarustá řasama. Na vstup do filtru se mi to dávat nechce, spíš bych viděl tu variantu píchnout jehlu před tu rozstřikovací rampu. Myslíš že by se to rozpustilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 08:40 JuraS – Re: hf
super, ať se daří....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 23:53 Muž hf [54]
Při příští výměně vody (víkend) vrátím ten zpětný ventil do reaktoru, protože to tedy nebyl ten důvod nemožnosti seřídit to celé.

Mám silně zarostlé akvárko, po cca 3 týdnech ladění množství co2 jsem na cca 14ti bublinách (jsou to relativně velké bubliny z té klasické bublifukové hadičky - jo a počítadlo bublinek nemám, to je defacto automaticky v reaktoru). Svítím konečně trvale naplno 4ma 30W zářivkama, pH držím na 6.7+- a kytky krásně bublají. Konečně spokojenost....

Ale kdybych se teď měl rozhodovat tak nevím jestli bych do toho šel znova tímhle způsobem. Mám sice teď relativně "profesionální" CO2 set ale stálo mě to nějaké úsilí. Zase to bylo o něco málo levnější, mám "dospělé" komponenty (6kg lahev, velký redukční ventil s dvěma manometry, velký externí CO2 reaktor (žádný strašák v akvárku)) ale nic z toho v podstatě není pro CO2 hnojení potřeba. Ale nakonec to byla zábava, naučil jsem se pár nových věcí a stálo to méně než to koupit jako sadu, tak co už...

P.S. Už jsem to psal jinde, CO2 reaktor není vůbec na nic potřeba pokud máte externí filtraci. Stačí skutečně jehličky zapíchlé do hadic filtru, nebo T kus s napojením na přívod CO2 a bublat přímo do vstupu do filtru. Lze i bublat do výstupu z filtru, protože hadice co jde nahoru do akvárka stejně jde přes jeho horní hranu a tvoří tak "obrácené písmeno U". Tím pádem se bublinky co2 usazují v nejvyšším místě kde jsou omývány plným proudem vody z filtru a rozpustí se během chviličky. A čím víc jich tam je, tím rychleji se rozpouštějí a je to 100% rozpuštění a odpadne naprosto zbytečný (snad jen dobrý na počítání bublinek) co2 reaktor, navíc další místo potencionálního úniku vody nebo CO2. Mě teď funguje a líbí se mi do toho koukat, takže ho tam nechám, ale je opravdu úplně zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 23:42 Muž hf [54] – Re: BART
Jo, už asi 14dní bublám s definitivní instalací.

Co mě překvapilo:

- elmag. ventil nehřeje skoro vůbec když je namontován přímo na redukční ventil a nikoliv přes hadičky. Ono jak je to masivní tak to to teplo odvádí do ventilu / bomby. Takže to celé má trvale pokojovou teplotu a rozdíl v bublání teplé / studené (rozuměj po zapnutí a po delší době provozu) není žádný.

- na diagnostikování úníků CO2 _nestačí_ mýdlová voda.

A teď popis zprovoznění.:

I bez jehlového ventilu jsem dokázal systém přivést do stavu chtěné frekvence bublání. Problém byl, že i po krátkém odpojení a znovuzapojení elmag. ventilu se systém nevrátil do stejného stavu, většinou to přešlo do stavu nebubláme vůbec... Neuměl sem si to vysvětlit jinak, než že redukční ventil má prostě nejakou hysterezi a že se prostě bez jehlového ventilu neobjedu. Takže jsem namontoval jehlový ventil (setup je redukční ventil, elmag ventil, jehlový ventil, (je to z toho důvodu, aby byl elmag. ventil napojený na kov z obou stran kůli odvodu tepla a ušetřil jsem tak jednu přechodku kterou bych jinak musel ještě dokoupit)... Celé to zapojil a, a zase to nešlo seřídit... Už jsem myslel že mi hrábne, a rozmlátím to i s akvárkem... Jediné co ještě mohlo celý systém ovlivňovat byl zpětný ventil vestavěný v tom externím CO2 reaktoru. Takže jsem CO2 reaktor odpojil (protože nemám kohouty na hadicích, tak to znamená snížit hladinu v akvu pod rozstřikovací rampu, zavřít průtok filtrem, strčit reaktor do kýblu, otevřít ho a vypustit z něj a z hadic vodu....) a zpětný ventil demontoval (dvě kulatá gumová těsnění a jedna pružinka). Zapnul elmag. ventil a bublalo to, vypnul elmag. ventil a .... voda z reaktoru začala postupovat co2 hadičkou rychlostí cca 1cm / min směrem k bombě.... A bylo jasno.

Takže jsem zjistit, že hadicová přechodka (rychlospojka) utíká (ale i když sem to obalil pěnou z jaru tak nebylo vidět vůbec nic) a když voda dosáhla jehlového ventilu tak začala vykapávat i z toho jehláče kolem osičky kterou se ventil seřizuje (to nechápu do teď, jak to že tam voda prosákne ale CO2 tam neuniká?). Spojku sem vyměnil a teď (bez zpětného ventilu) voda do hadičky při uzavřeném elmag. ventilu vůbec neleze. Resp. za noc vleze asi do 10cm hadičky, což je dle mého názoru způsobeno rozpouštěním CO2 do vody přímo v hadičce. Takže setup je stabilní, bublá to krásně stejně ráno po zapnutí i večer před vypnutím, jen ráno to potřebuje asi 20minut než to pomaličku vytlačí tu vodu s asimilovaným coz konce hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:16 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: martina
Zkuste dát do akvária něco, co trochu kyselí, třeba rašelinu do filtru, nebo kousek kořenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 19:51 Usine – Re: martina
Nedej se zblbnout reklamou, taková voda teče běžně z kohoutků a pro spoustu osazenstva v akváriu je přijatelná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 19:06 martina
ahoj prosím dnes sem si poprve koupila ph test a namerila sem ph 7,6 v navodu se pise ze mam pridat CO2 nebo acidon jak ho mam sehnat a jak se davkuje mohu pouzit i neco uplne jineho?

dekuji predem za odpoved :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 16:58 Muž BART [3] – Re: hf
tak co už ti to poslali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2009 00:27 Muž hf [54]
Sice už difusor mám a funguje skvěle (rybicky.net/nadrz/6311/25.jpg) ale při jeho zapojování sem si experimentálně ověřil že je úplně zbytečnej. (No nechám si ho, když nic tak vypadá pěkně).

Mám externí filtr a vývod z filtru je veden hadicí k akvárku nad filtrem tam přechází do trubky ve tvaru obráceného U (přes hranu akva) a jde cca 10 cm pod hladinu a pak přes kolénko podél zadní stěny do rozstřikovací rampy. No a co se stane když pustím co2 přímo za vývod z filtru dole ve skříňce? Bublinky jedou s vodou nahoru ale co2 zůstane v tom obráceném U kde je rozpouštěno veškerou vodou jdoucí z filtru (mám 200, takže cca 200l vody / hodinu). Normálně bublám kolem 20ti / min, zkoušel jsem hodinu bublat 60/min stejně se to stíhalo rozpouštět.

Dle mého názoru není difuzor (v případě externího filtru) vůbec potřeba. Po cestě je několik možností jak CO2 dostatečně rozpustit. Třeba ta jehla do hadice na vstupu do filtru. To u mě fungovalo taky naprosto bez problémů. Ale kdo chce cpát další krám (difuser) přímo dovnitř do akva, ať si cpe... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 15:22 JuraS – Re: akvaristik
Souhlas, už mě to nebaví zjišťovat čím to je a stále chodit kolem akva kolik pH zrovna má...prozatím se mi podařilo nadávkovat tolik bublinek aby bylo stabilně mezi 6,7 a 6,8...každopádně to prozatím nechám na řešení prodejci..ono mám kabely protažené za stolem a není to jednoduché to protahovat a vracet to z5..díky za nabídku, jakmile by se situace nedala vyřešit s prodejcem tak bych se ozval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 09:49 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: JuraS
Nabízím pomoc: Pokud se nebude dařit, máme od Dennerleho u nás jeden controller na předvádění. Dalo by se to s ním porovnat, jak to funguje, stejně jsem ho chtěl vyzkoušet. Pokud nejste poblíž nás, třeba byste mi ho mohl poslat. Nevím, jestli je to zrealizovatelné, je to jen nápad, jak pomoci. Když má člověk něco, co nefunguje, je to k vzteku... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 08:08 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Pokud controller meri (a je jedno jestli meri blbe nebo dobre), a nespina, nemuze byt chyba v sonde. Bud spinaci rele zasuvky, nebo neco v elektronice controlleru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 07:51 JuraS
super cena
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 06:57 JuraS
Doplním jen aktuální stav řešení problému...v předchozím emailu sjem do hongumdu popsal jak testuji sestavu na funkčnost. Do 3 dnů byla odpověď z5, vstřícná a chápavá..ptali se mě zda nemám možnost vyzkoušet jinou sondu abych zjistil co je chybující. Odpověděl jsem jim obratem včera, že bohužel nemám a čekám co bude dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 22:46 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: hf
Hmmmm....to jsme na tom stejně,mě taky fascinujou a musim je mít smich smich

Kdyby byly ty budíky digitální,tak jsou mně šumák,ale ty ručičky jsou fantastický. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3501