Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2021 14:05 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
V prezentaci máš napsaný písek 1-3 mm to co máš v akvária, ale je tak 0,5-1 cm a v horším případě je to klasická černobílá drť mramor-čedič. Do toho CO2 dávat je zbytečnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 13:46 Muž Lojza007 [1204] Re: jakaf
Náplň do dropcheckeru od Dennerle, samotný dropchecker dle preferencí, ale Dennerle je dělá takový pěkně malý, byť jsou o něco dražší. Na zkoušku bych radši koupil set od Rataje, je levnější a nejspíš brzy zjistíš, že se to z kvasnic chová trochu divoce a dá hodně práce to odladit a jednodušší je dát cca 2 tisíce za set s bombou. Přesně tím jsem si prošel a nakonec jsem si set poskládal z dílů.
Pokud máš doma Sodastream, tak je lepší to na zkoušku postavit z něho a pak případně koupit bombu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 13:07 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: kus
Dík za odkaz,stejně jsem dnes do večera v práci,tak objednám a ve středu vyzvednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:54 Brodys Re: jakaf
Já to chápu,ale 500 na zkoušku mi přijde škoda. Drop nemá smysl do akvária dávat dřív, než budeš bublat, protože budeš mít jistojistě CO2 málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:54 Muž kus [200] - RostlinyRe: jakaf
Kdyby jsi si vzpomněl dřív, mohl jsi si pro něj dnes dojít. Ale bohužel v jednu zavírají. ;-)
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 12:41 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Brodys
Já chci to CO2 jen vyzkoušet,tak klidně těch 500 obětuju,jen chci mít dřív ten drop,abych měl přehled o CO2 a PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2021 12:36 Brodys Re: jakaf
Drop s originální kapalinou, tudíž ne míchání s destilkou nebo akvarijní vodou. Dobré zkušenosti mám s Dennerle.
K tomu setu, když se ti CO2 bude líbit,vyhodíš 500 a kolem 2000 tisíc už koupíš slušnou CO2 sestavu s lahví. Tak jestli nejít rovnou tím směrem a nebo s minimálními náklady s petkou a kvasnicemi.....ale to je jen taková myšlenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2021 11:08 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Dropchecker
Ahoj,hodlám si koupit set CO2 pro začátečníky - zkrátka ho vyzkoušet.Jaký mě doporučíte koupit dropchecker,abych měl přehled o množství CO2?
Co2 set mám v plánu koupit tenhle:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Díky všem za rady - i negativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2021 23:07 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
Koupila jsi dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:03 Žena Venusa915 [8] Re: vaclav
Viem ale videla som v e-shopoch také náplne ktoré sa do dropcheckra namiešali niektoré s destilkou v určitom pomere alebo niektoré s vodou z akvária. Ja som kúpila takú čo sa len nakvapká do dropcheckra a mala by fungovať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 15:39 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
S vodou se nic míchat nesmí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 14:29 Žena Venusa915 [8] Re: vaclav
Originál náplne znamená ktoré? Tie čo sa nemiešajú s vodou?

Ja mám momentálne od Aqua Nova (15 kvapiek), kupovala som od nich aj difuzér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2021 12:09 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
Pokud máš v drop checkeru originál náplně tak se řiď jím a na ostatní nekoukej. Chyba v měření bývá značná a můžou to ovlivňovat další látky takže tabulka neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 12:05 Brodys Re: Venusa915
Dropchecker ovlivňují i jiné věci,ne jen co2, také záleží na jeho umístění a čím rozpouštíš,respektive distrubujuješ po nádrži. Ber to spíš orientačně, tmavě zelená ok, světle pozor, modrá prázdná láhev ;-) Primárně bych to ladil dle pH. A vlevo výstupní, vpravo láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 11:26 Žena Venusa915 [8] Re: pepesepe
Ďakujem, takže podľa návodu. To len aby som vedela odsledovať kedy plniť fľašu. Výstupný tlak sa nedá regulovať normálnym ventilom (iba ihlový mám), preto som si nevedela overiť ktorý je ktorý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 11:04 Muž pepesepe [11] Re: Venusa915
zdravím, ten budík vlevo ukazuje výstupní tlak. už jen pohledem na budíky (bohužel ukazující v psi a ne v bar nebo mpa)vidět, že ten vlevo ukazuje cca 10x menší tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 10:40 Žena Venusa915 [8] – CO2 začiatočník
Fotka k příspěvku Zdravím, začínam s CO2 a nemám ešte skúsenosti. Dnes som namerala hidnoty vody pH6,5 KnK 4,5 a CM 7,5 podľa tabuľky tk vychádza príliš veľa CO2, ale dropchecker je tmavo zelený. Ako to mám doladiť?

Pus ďalšia otázka, neviem, ktorý manometer mi ukazuje tlak vi fľaši a ktorý výstupný tlak. Podľa návodu pravý -vysoky tlak - vo fľaši a ľavý výstupný. Podľa človeka čo mi to predal je to presne opačne....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 19:59 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Perlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2021 19:06 Brodys Re: Perlas
Jestli chceš šetřit, vykašli se na noční vypínání, vlastní zkušenost stydim Dá se to a ještě není výkyv ph a tím pádem řasy......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 18:39 Muž Perlas [546] Re: vaclav
Dropchecker uz je na ceste. Jj, pravdu mas s tim rozpalenim. Take jsem to nekde cetl a pak v zapalu boje to opomenul. Nekde psali, ze je ta teplota tak velka, ze se to blizi k neudrzeni ruky na tom. Jestli si dobre vzpominam. A asi to neni sranda, kdyby to prasklo. Takze opet zklouzavam do cech. Vodu musim upravit v prezentaci. Je to brnenska, ale jsou tu 2 vetve pro brno, tak musim zjistit ktera.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 18:18 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Perlas
Tak chceš ušetřit, ale tlakový regulátor z hliníku ještě bez pojistky tak do toho bych asi nešel. Nevím, jestli ti budou pasovat na sebe závity (asi ne) Magnet ventil může být nějaká hřející potvora a rozpálit se tyhle věcičky umí (někde tu byl jejich test) máš tam dva zpětné ventily asi bych ten plastový nepoužil. Neobjednal jsi si, ale drop checker bez toho bych se do toho nepouštěl. To hlavní je jakou máš k dispozici vodu, aby ses nemusel pořizovat ještě osmózu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 17:24 Muž Perlas [546] – Co sestava z alika

Vize: www.profiplants.cz/…

Toto jsem vybral a doufam, ze je to vse a ze se to bude dat zkompletovat a bude to funkcni.

Automaticky vypinac:
a.aliexpress.com/…

Zavit na bombu s budikem
a.aliexpress.com/…

Udelatko kam se da pocitadlo bublin
a.aliexpress.com/…

Pocitadlo bublin
a.aliexpress.com/…

Difuzor vcetne zpetneho ventilu
a.aliexpress.com/…

Pojistka pro zpetny chod
a.aliexpress.com/…

Dekuji za pripominky

Cca toto je za 900,-

Edit: uz by melo platit 20% na vse od 1centu vyse :( ale stale se to vyplati, ale jeste neni schvalena novela o dph

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 20:38 Muž Perlas [546] Re: Son-Draken, Lojza007
Pokud bych domaci vyhazel veci se skrinky a provrtal ji ( tu skrin ), tak mne zabije. Uz ted mam doma peklo, kdyz jsem ted stravil 7h na predelavani celeho AQ :))) z kopce jsem udelal rovinu a kvitka hodil do rajonu. sic to urco jeste budu predelavat casem, ale zatim jsem spoko. Upgradnu pak prezentaci

Btw: u alika se bojim, aby to melo nejakou normu a nebuchlo by mi to, ikdyz nepocitam ze na tom svitim v cele domacnosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 13:01 Muž Son-Draken [42] Re: Perlas
Řešil jsem něco podobnýho a nakonec vyhrala sodastream lahev, ktera je hubenounka a do toho tvyho prostoru si vleze jak nic 6-7 cm průměr ktomu si zbouchas malej stojanek pro sych, redukcni a jehlovej ventil za par drobnych z ali a uz to bubla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 11:22 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Jinak pokud to jde, tak je lepší tu bombu schovat do skříňky nebo někam do rohu a natáhnout delší hadičku, metr jí stojí pár kaček. Líp se to pak reguluje a kontroluje, že jde správný počet bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 00:39 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
To uz mam namyslene, ze bych udelal vypln pomoci zateplovaciho polystyrenu. Rspktive udelat komin a do neho polozit bombu. Bude to chtit prescas v hokne na ty srandy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 22:34 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Ta 2kg bomba je prostorově dost na hraně, možná by se vešla, možná ne, rozhodně je riziko, pokud bude za akvárkem, že do něho klepneš. Případně zkusit najít někoho v okolí, kdo ji má a půjčí na hodinu na vyzkoušení. Potom bych šel do této půlkilovky: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ventil už ti poradili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 21:19 Muž Perlas [546] Re:
Je to do 70ky a muzu to dat za akvatko kde je sirka 14cm, ted je jeste otazka jak blizko to muze byt u skla akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 17:19 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
To bych teda radši volil bombičku do sodastreamu nebo podobnou alternativu. Životnost neomezená, větší kapacita, pořizovací náklady prakticky totožné. Ale pokud se vejde, tak doporučuju 2kg bombu, výška podobná jako sodastream, je samozřejmě bachratější, ale mnohem větší kapacita. Samozřejmě chápu, že pokud není místo, tak je lepší volit něco menšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 17:04 Brodys Re: Perlas
To co doporučuje vaclav je dobrá volba, sám ho mám a skvěle se reguluje. Trochu bych se zamyslel nad tou bombičkou, 350 ml není nic moc,pokud to není do nano akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 15:47 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Perlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 15:05 Muž Perlas [546] – Painball lahev na co2 set
www.paintballshop.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…


Pujde tato sada na tu lahvicku z panitball shopu?
Lahvicka ma cca 350 ml a naplni to za 60kc po dobu 5let, nez vyprsi expirace (revize) lahve.
Je to male a velke veci mi neprosli.
Ten zavit 21.8 znaci co pls?
Borec v pnbl shopu meril zavit bombicky a ukazalo to cca 21.
Popr co2 set z ciny vs radsi tady v CZ popr jety?

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 14:28 Muž aquafan [1] Re: aquafan
Omlouvám se, už to jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 13:56 Muž aquafan [1] – žádost o radu
Zdravím,
mám CO2 set a byl jsem po roce naplnit 5l láhev, našrouboval jsem budíky, otevřel hlavní ventil, levý budík naskočil na 60, dal do zásuvky EMG ventil, a začal dotahovat redukční ventil, bublinky se rozeběhly, ale postupně přestávaly bublat až přestaly úplně, opět jsem RV dotáhnul, zase začaly bublat a postupně přestávaly, nevím proč nebublají pořád, když jsem to měnil před rokem, tak to normálně hned jelo. Dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 20:44 Muž Rexistens [16]
Zdravim,
nedavno jsem narazil na aliexpresu na tento "vynález"... 1url.cz/…
V podstate tlakova lahev, do ktere se nasype soda a kyselina citronova + voda, ze ktere se "vyrobi" CO2 a diky elektromagnetickemu ventilu je možné na noc vypinat. Vypada to jako vic bezpecna a regulovatelna varianta vyroby co2 v pet lahvých.

Mne to přišlo zajímave pro lidi, kteří mají plničku daleko, připadně jim alternative ze Sodastreamu přijde přiliš draha (za tech 200 Kč co stoji naplněni sodastream bonbičky by se dalo vyrobi daleko vic co2 se sody a kyseliny citronove).

Uvazuju, ze bych to pořidil k akvari co maji rodice, protože ti by rozhodně z te vesnice kde bydli do plničky nejezdili,ale vysypat dva prasky a zalit vodou zvladnou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 09:15 Muž Roman.Kl [27] Re: Shimi
Fotka k příspěvku Všem tady díky za rady. V úterý to zkusím dotáhnout se stávající podložkou. Když by se nedařilo, začnu shánět to hliníkový těsnění.
A jasně, láhev zavřít.

Úterý 30.3.: takže budík dotažen. Šlo to až příliš lehce, otočení asi o 35°a pak náhle doraz. Skoro mám z toho pocit, že to ve výrobě někdo smontoval, nebylo to rovně, tak to trochu vrátili zpět ne

Vypadá to ošklivě, ale drží! Díky každému z vás za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 16:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Roman.Kl
Jj, ponoření do vody nějaká pěna jen tak nenahradí... :-)
Evidentně výrobce tenhle postup nezná nebo si s těsností hlavu neláme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 15:00 Muž jarovo [1695] Re: Roman.Kl
Fotka k příspěvku Manometer má na konci závitu osadenie / malý priemer/ na ktorý podložku nasadíš - ten ju centruje a doťahovaním ju stlačí. Musí sa to len doťahovať, aj najmenší pohyb naspäť spôsobí netesnosť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2021 14:54 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Když děláš něco na redukčním ventilu měl bys pro jistotu zavřít lahev. Vezmi klíč a tu čtyřhrannou matku pod budíkem utáhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2021 14:47 Muž Shimi [683] Re: Roman.Kl
Ty k tomu přistupuješ, jak kdyby to bylo z papíru. Vem klíč a normálně to dotáhni, je to závit jako kterýkoliv jiný, nedělej z toho kovbojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 14:15 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Já to ani nezkoušel dotahovat, je ve správné poloze a určitě jsem jej já doma žádnému tlaku nevystavil...
A je to "nadějná" cesta nebo raději nesahat řešit reklamaci?

Něco podobnýho dělat u bazénového filtru není problém, ale do tohoto budíku jde 60 bar.

Hliníková podložka - to je myšleno uvnitř závitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 13:01 Muž jarovo [1695] Re: Roman.Kl
Na tesnenie budíkov sa používa hrubá hliníková "podložka" orientačne je to priemer 9.5mm dierka 5mm a cca 2.5 - 3 mm hrúbka. Nasadíš ju na koniec budíka a pri doťahovaní to tesní na "čelo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2021 12:31 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Nejdřív zkus dotáhnout, jestli to nepomůže tak budík odšroubuj a tady ti ta teflonová páska pomůže bohužel už asi nedocílíš toho, aby byl stejně orientovaný jako předtím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 12:03 Muž Roman.Kl [27] Re: Sid
Fotka k příspěvku Takže netěsnost odhalena. Ponořil jsme (téměř) vše do vody. Převlečnou matku jsem musel dotáhnout, ale pomohlo to. Jenže při "ponoru" jsem objevil docela slušný únik CO2 okolo závitu prvního budíku.

Dá se to nějak opravit, zalepit? Nebo to reklamovat? Ani jsem nezkoušel jej dotáhnout v závitu, abych tomu neublížil.
To tedy žádná kvalita na to, že to mám zhruba dva měsíce.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 00:02 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Pánové to je převlečná matka nebo jak se říká holendr, obalovat závit na něm je nesmysl na redukci to je něco jiného ale je to, jak s tou jeptiškou jistota je jistota. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 21:32 Muž Roman.Kl [27] Re: Brodys
Zkusím se ještě na teflonovou pásku/niť zeptat při plnění, v pátek. Ta zkouška se změnou na budících se mi nezdá. Nevím, jestli by změna byť po hodině byla vidět, přičemž v řádu dvou týdnů může být únik citelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:03 Brodys Re: Roman.Kl
Já teď na větší lahev kupoval redukci a v obchodě teflonovou pásku doporučili,respektive nit,tak jsem to tam dal. Těsnění také vyměnil a mám sichr. Test těsnosti se mi líbí dle návodu jednoho internetového akvaristického obchodu. Otevřít láhev,na redukčním ventilu nastavit požadovaný tlak a nechat aspoň 15 minut být. Pokud tlak za tu dobu neklesne,soustava těsní a není důvod spoje něčím patlat nebo namáčet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:34 Muž Roman.Kl [27] Re: Sid
Asi to taky zkusím. V pátek jdu plnit, tak to ponořím, ať vidím, co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Roman.Kl
Těsnění měním jednou za "uherský rok"... Asi proto, že spoje neutahuji "na krev", ale tak, jak jsem napsal - aby těsnily, což kontroluji ponořením do vody.
O "budíky" strach nemám; voda, co do nich nateče, zase odteče. :) Obvykle jí trochu pomůžu tím, že oddělám "plexisklíčko".
Nenabádám k následování, jen konstatuji, že si s tím hlavu nelámu a zatím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:15 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Otevírám ji skoro nadoraz, pak jedna otočka zpět. Už jsem zde četl tento problém - v záhlaví.
Nicméně, jak často vy dva měníte to těsnění?

A díky za odkaz.
Škoda jen, že doprava bude nejspíš dražší než 10 těsnění. Nevím jestli těsnění seženu někde v bydlišti.

A máte někdo zkušenost se ponořením vršku do vody včetně měřáků?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=151