Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 00:19 kreek – Re: ustavprochore
Dělají si reklamu, ale pod svojí hlavičkou. Já jsem spokojený zákazník. Můžeš si koupit slovenskou složeninu z Hydoru a spolu, nebo polsko bez jakékoli záruky. Kdo to umí, složí si svoje podomácku, taky ho mám doma. Ale kdo to neumí, měl by se obrátit na toho kdo to umí. Pokud se někdo ptá, jestli si má koupit produkt ze Slovenska, tak asi nechce stavět něco doma. Pak radím, obraťte se na odborníka. Jinak ať si každý z toho vezme, co chce. Možná že se najde víc spokojených s touto firmou. Nebo naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 23:56 Žena ustavprochore [567] – Re: kreek
OT: To je fakt taková krize, že si firma akvaristik.cz musí dělat neplacenou reklamu na každém druhém českém akvawebu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:51 Usine – Re: kreek
Klidně si kup originál z 3letou zárukou mě stačí dvouletá. Funguje mě to 10 let bez sebemenší chybky. Ryby si CO2 otráví jen ten co tomu nerozumí. Permanentní test jsou vyhozené peníze, doporučuji si radši koupit phmetr, jen s ním jde CO2 dělat seriózně a ne způsobem pokus omyl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:16 kreek – Re: vaclav
Určitě to jde, jak píšeš, ale je třeba dát pozor, jak to všechno funguje, taky by se mohlo stát, že se ráno probudíš a ryby jsou otrávené. Taky mám doma lahev se svářecíma hodinama, ale jen na 1000 l akváriu, tam se nemůže stát tragédie tak rychle. Tyhle originální věci fungujou a lze je opravovat a reklamovat... Každému doporučuji dlouhodobý test CO2 v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:08 kreek – Re: Bart
Doporučuji originální set, kde je všechno pohromadě a s 3 letou zárukou. Za 4000 Kč na www.akvaristik.cz
Určitě se vyplatí mít to, co funguje. Lze ho bez problémů doplňovat a rozšiřovat. Jejich sety začínají na 3000 Kč a všechny jsou originál od Dennerle. Stačí tam poslat mail, nebo zavolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:46 Usine – Re: Bart
Jestli nejseš na obě ruce uplně levej tak si to sestav sám. Kup si starší lahev v plnírně, nejlépe 1,5kg
Ve svářecích potřebách redukční ventil MINI, nemusí mít ani jeden budík.
Jehloví ventil si můžeš udělat podle návodu na Akvárko.cz ze zapalovače.
Kup si nádobku na odstraňování hlenů pro kojence (počítadlo) a jsi vcelku připraven to spustit. Nepotřebuješ ani manet. ventil. CO2 lze pouštět do akvária po 24 hodin. Až to dáš dohromady tak napiš a já ti řeknu jak to bezpečně zprovoznit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 17:12 Bart – Re: JuraS
mhm to jsou tyhle polské sety www.aquario.pl/… je to nějaký obchod v Katowicích a bud oni nebo někdo soukromě to nabízí přes Aukro. Nevím nejsem technik ... ale cenově to vychází docela slušně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:32 JuraS – Re: Bart
??? každá láhev kterou chceš naplnit MUSÍ mít atest..leda by ti to dělal někdo v garáži za flašku..to co já koupil za 1500 by stálo celé víc jak 6 ku...je to akvaristické...čili drahé..
pár odkazů na aukro
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…

láhve tam teď moc nejsou..skončili o víkendu..de fakto ti stačí láhev z kovoslužby a redukční ventil..závity jsou normované..k tomu elektromagnetický ventil a ....hodiny nebo řídící jednotku...za 5 tisíc seskládám celou sestavu i s řídící jednotkou...

je tady hodně členů fóra co sestavovali set úplně homemade a za pár kaček..já jsem z těch co se do bastlení nepouští a raději najdu výhodný prodej originálního zboží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:16 Bart – Re: JuraS
ok dík za info, takže ty jedeš na láhev = Co2 HP bez uprav, kterej má atest chápu to dobře? To plní střediska co plní hasičáky? Já vím že snad tu někdo v Praze doporučoval www.kovosluzba-hp.cz/… že ti to plní. Tady na foru někdo říkal že potřeba odstranovat nějakou trubku, další zas říkali že je to blbost. Tak mě to zmátlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:28 JuraS
a jen doplním, že "kuchat" nějaký hasičák...v tom kovopodniku mi museli udělat pevnostní zkoušku je na 10 let..přišel tam děda s 2 mi hasičáky..řekl bych dobrý.. že je má na chatě a chtěl by je naplanit..rovnou mu je vyhodil do popelnice..že nesplňují atesty..je lepší koupit to s čím nebudeš mít problém naplnit..jo a moje zkušenost..zatím z prvního plnění..hledal jsem po praze takovu firmu kde mi to bez problémů naplní a to v takové době abych si kvůli tomu nemusel brát dovolenou..rozhodně nejsou na každém rohu..a mraky z těch co plní to dělá formou výměny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:43 JuraS – Re: Bart
prolez si celý fórum..najdeš mraky rad..já koupil set 1500 gr bomba, elm ventil za 1500 cestou aukra..na aukru teď o víkendu byly bomby 6 kg i menší plné za necelou tisícovku..ventily seženeš na aukru za 800..nějakej polák tam prodává celé sety za 1500..ventily, elmg ventil, bublinkoměr..byl jsem plnit láhev v kovopodniku..plná láhev 2000 gr za 1000 a 5 lt nebo taková nějaká za 1800..ti prodejci jsou jen přebalovači nálepek a bagrovači peněz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:36 Bart – Re: JuraS
já nad tím tady furt spekuluju, ted budu předělávát kompletně akva 290l, kytkám se mi nikdy zvlášt nedařilo, tak přemýšlím o přidávání Co2. A váhám jestli koupit nějaký set, nebo experimentovat s nějakou bio výrobou CO2. Pět litrů za ten set není málo, ale zas takovej kutil abych tu kuchal hasičák a stavěl si vlastní set nejsem (určitě by to vyšlo levnějc). Z toho co je v prodeji mi tenhle set připadá rozumnej ale nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:27 JuraS – Re: bart
teď mám zapojenu náhradní 500 gr a ta má dno oblé..sama nestojí a tak jsem ji zapřel našikmo mezi stěny skříňky...čemu by to mělo vadit ???? plyn je vevnitř v kapalném stavu a ven jde v plynném..plynu je to šumafuk..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:16 bart
a ještě jeden asi hloupý dotaz. Mám skřínku pod akváriem cca 55cm čistá výška. Lahev s manometrem je cca 56cm. Nevadí pokud nebude lahev uplně ve svislé poloze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 13:09 Bart – CO2 set ze www.shopakva.cz
uvažuju o CO2 setu ze shopakva.sk, asi tento www.shopakva.sk/… Máte s tímto obchodem nějaké zkušenosti? resp. jak funguje ta dobírka když je cena v EUR. Jakým kurzem to naše milá česká pošta překlopí do kč? Nebo popř. dají se ty jejich sety koupit někde tady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 17:32 JuraS
Hlásím, že jsem byl na té kovoslužbě..jednání..no SUPER..zkouška těsnosti na 10 let a naplnění během 20 minut..cena lidová..jo a kdyby náhodou někdo potřeboval láhev na co2 tak jich tam mají mraky..a za poloviční ceny jako v katalozích známých akva prodejců...prostě bomba...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:12 JuraS
plánuju že ve čtvrtek vyrazím z práce do té kovoslužby..no doufám, že v práci neudělám poprask když si přinesu ráno bombu v tašce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:56 JuraS – Re: BC/.Killer
kde ? třeba by mohli někde mít i co2...kde naplňují všichni ti bojovníci a barvou ? vídávám jich v metru hafo jak vyráží na bojůvky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:54 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: JuraS
v obi mají kyslík a acetylén X-) to jsou hlavní dva nejprodávanější technické plyny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:53 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: JuraS
Pokud máš platnej atest, tak v ničem není problém X-) hasiči až pojedou naplnit hasící přístroje, tak vezmou i tudle lahev X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:52 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...presne - tam kde "bombu" kupis - mohli bi aj plnit alebo vymienat za plnu...
...ja som za ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:37 JuraS
tak plnění budu muset brzo uskutečnit..o víkendu mi "odešla" 1500 gramovka a tak teď bublám záložní 500 gr...jen mě zaráží jedna věc..proč v různých obi, baumaxex, bauhausech, horbacích nemají plničku technických plynů ? prodávají tam tlakové láhve, pB bomby. svářečky na co2 a techniku s tím spojenou a tak by mohli tam mít i stanici plnění... a nebo akvaristiky..prodávají bomby na co2 a nezajistí plnění..díra v marketingu..a pak že je krize !!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 14:42 zrada
JuraS napsal: www.akvarista.cz/…

V to odkazu Romy píše něco o rozpouštění krunýřů ? Já to četl několikrát a nic takového jsem nenašel ?
Mohl bys být konkrétnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:54 GP – Re: rogosak
musi se pouzit vlastni zkusenost. do 56l muze kvasit klidne pomalu, takze tak 2-3dc cukru na spicku noze susenych kvasnic a dolit na 1,5l vodou. reakce zacne treba dele ale taky dele skonci. kazdopadne to chce upravit s pristi davkou podle potreby... jsou to jen rady, ne dogmata... nezapomenout na vliv teploty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:14 JuraS – Re: rogosak
těžko se radí "správná nálož". záleží na kvalitě vody kterou použiješ, druhu a výrobci kvasnic a cukru..vzájemné kombinaci kvasnic a cukru..podle manželky vím, že kvalita sušených kvasnic není vždy stejná (občas nadává, že jí buchta kyne pomalu..) a cukr taky nemusí mít furt tu stejnou kvalitu..takže je to taková alchymie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:04 rogosak – Re: prisavnik
mám 56litru zhruba15 rostlin,filtr atman na 150litrove akvo a zpomaleny rezim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 07:48 JuraS – Re: zrada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 21:14 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: rogosak
Musis napisat viac info. Ake velke AQ, co pouzivas ako difuzor, kolko mas rastlin...............
Az potom mozes uvazovat o namiesani davky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:41 rogosak – Re: JuraS
jo ale mám krevetkárium,které není v mém profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:37 rogosak – Re: Tommys
Díky,je to divné ale dneska mi to vyhaslo tak se chystám dělat novou nálož palec asi jsem to špatně nadávkoval nemůžete někdo napsat přesný recept a náplň do co2?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 14:58 zrada
JuraS napsal: a potom..dávat do krabího akvárka co2 a rozpustíš jim krunýře..co2 ve vodě dělá kyselinu uhličitou..

On se dá kysličníkem rozpustit krabí krunýř? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 14:12 JuraS – Re: Plastick
Super díííííky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 13:47 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...tak to iste - ono kazdy musi vediet co vlastne chce... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 13:33 Muž Plastick [9]
JuraS napsal: frmol napsal: www.kovosluzba-hp.cz
díky..a naplní mě bez keců že to není hasičák a na počkání ?


Dnes jsem tam byl, plní to na počkání a nemusí to být pouze hasičák. Měl jsem starou láhev ze 70 let kterou tchán vyhrabal ve sklepě, ale tu museli nejprve otestovat. Platnost testu je 10 let a za 15 minut na mě čekala již naplněná.

Vchod není z Průběžné, ale z vedlejší ulice. Stačí projít rovnou do dvora a tam je buňka ve tvaru "L" kde Vás obslouží.


www.mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:20 JuraS – Re: kortezhugo
to jo ale dávat co2 do akva kam nepatří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:18 Muž kortezhugo [983]
JuraS napsal: a potom..dávat do krabího akvárka co2 a rozpustíš jim krunýře..co2 ve vodě dělá kyselinu uhličitou..

...to musi mat strasne vela CO2 na rozpustenie "krunýře" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 07:48 JuraS – Re: rogosak
a potom..dávat do krabího akvárka co2 a rozpustíš jim krunýře..co2 ve vodě dělá kyselinu uhličitou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:12 Usine – Re: rogosak
Jestli je to pro tvoje 12 litrové akvárium tak to snad ani nezkoušej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 16:55 Tommys – Re: rogosak
"třeba že by to pouštělo alkohol" ne e, v případě že se ti nevykydne, nepřevrátí petka tak aby ti ta dobrota vytekla do akva, myslím že se ožralých rybek bát nemusíš, osobně kvasim cca 1 rok, ze začátku jsem reguloval, zkoušel ruzný difuzory, postupně co2 přidával až teďka valím CO2 z petky permanentně nonstop, nereguluju a místo difuzoru pouštím cočko přes vrtulku čerpadýlka, nejideálnější rozprašovač na kterej jsem zatím přišel, akva zvládá v pohodě první prudší reakci kdy začíná burčák kvasit a pak už je to v poho, ale mám hodně zarostýno a hodně světla, akva v mém profilu 54L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 16:31 rogosak – Re: Vodník
skoušel jsem si vyrobit toto rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac
ale bojím se aby to nepouštělo alkohol a nebylo to nebezpečné pro ryby. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 16:25 rogosak
hele lidi vyrobil jsem si toto co2 myslíte že by to mohlo být nějak škodlivé vůči rybám.třeba že by to pouštělo alkohol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 10:23 JuraS – Re: Kuba
Teď jsem tam volal..rozváží výměnou prázdná za plná nějaké jejich standardní láhve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 09:30 Kuba
Tady sem našel plnění lahví i s dovozem po Praze, kdyby se s tím někomu nechtělo tahat :-D

www.bomby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 07:25 JuraS – Re: BC/.Killer
hatiti (tak jim říkal můj syn když byl ještě malej) ??? To myslíš jako stanici hasičů ? Normální služebnu ? Zaťukat..sorry pánové naplníte mi flašku co2 za karton minerálek ??? Tak nějak ? Včera jsem obvolával 2 firmy co dělají revize hasičáků v praze..v 11 dopo..nikdo mi nezvedal dráťák...tak nevím asi moc práce a nebo dovolená..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:29 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – JuraS
naplní ti to hasiči, odvezeš jim to tam a oni ti to naplní. samozdřejmě za nějakej poplatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:40 Muž kortezhugo [983]
...ono ked sa plnili "hasicaky" - tak sa to otvorilo a vycistilo...a robili sme sodu - colu - sampus...-a kamos u hasicov to plnil...
...a ta trubka isla asi "von" - az tam bola - ani neviem...ale problem tam nebol ziadny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 21:40 Usine – Re: JuraS
Rozdíl v lahvích je ten že hasicí přístroje mají v sobě trubku až ke dnu a ostatní většinou svářecí ji nemají. Pro akvaristku je to jedno. Není důležité ani jestli je to potravinářské CO2 nebo technické.
Tak to jsme sousedi já bydlím na Koněvce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:18 Muž frmol [14] – Re: JuraS
melo by to byt bez problemu a na pockani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:16 JuraS
frmol napsal: www.kovosluzba-hp.cz
díky..a naplní mě bez keců že to není hasičák a na počkání ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:14 Muž frmol [14]
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3751