Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 12:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Toník
ja mam zvon pripojenej pres plastovej jehlak akvarista.cz/…

zvon saha od hladiny az do cca 1/2 vysky akva, cim vic se plni tim v nem vzrusta tlak a snizuje se prutok plynu, jehlak je hodne priskrcenej, takze se zvon plni treba celej den

v podstate dojde k rovnovaznymu stavu...
zalezi:
tlaku co2 v soustave
priskrceni jehlaku
hloubce umisteni zvonu
proudeni a teplota vody

ukazka pri plneni zvonu: rybicky.net/fotogalerie.php…

bezne je hladina co2/voda u spodni hrany zvonu, takze je temer nefotitelna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 12:10 Muž Toník [396] Re: katterinecka
Na rychlost rozpouštění by měla mít vliv i hloubka ponoření "kesonu" s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 11:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dvorak
dvorak napsal: Navíc na jedno "puštění" plynu "to bublá" cca 20 sekund. Což je blbý. Pro co nejlepší využití bych musel co 20 sekund mačkat a pouštět plyn. Což je blbost.
Dá se to řešit tak, že dáš do akvária otočenou nádobu a do ní se plyn "foukne", plyn se pak samovolně rozpouští do akvárka. Rychlost rozpouštění pak závisí na ploše hladiny v té nádobě. A další plyn doplníš až se ten předchozí rozpustí, takže třeba jednou dvakrát denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 00:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dvorak
proč ne, ja to tak mám, jen flašku mám jednu od kámoše za 300 a druhou z plnírny skoro zánovní za 1350 bez náplně.
redukčák aukro.cz/…
jehlák www.tech-con.cz/…
a ty serepetičky hledat nebudu, cca 36,- je za výstup na hadičku 6/4 s převlečenou maticí a I vsuvka mezi redukčák a jehlák cca 16,-, případně koupit 3 ty spojky na hadičku a natáhnout si to dál, podle mě to i lépe drží a mám to taky tak.

Ale to se řeší v tom vlákně co2 z hasičáku a já to tu píši asi po 5té.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 23:39 Muž kofejn [963] Re: Miso
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:48 Muž Miso [470] Re: dvorak
pri 240l akva nad tym ani neuvazuj, ak chces riesit CO2 tak kup normalny set, ak nie radsej by som sa zameral na to ako sa to da vpohode bez neho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dvorak
Jenže tenhle levný set se ti značně prodraží tím dokupováním bombiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:47 Žena sonetka [136] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak dnes jsme zvážily láhev, provokativně velkým písmem napsáno i váha na láhev a při převzetí sebou vezmu i ruční váhu. A jestli tam nebude 1,5kg plynu, tak si to v Rehasu pěkně odskáčou tone tone tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 20:15 Muž Spiike [63] Re: tomilubka
Pokud sháníš difuzor a máš ext filtr tak se o tom docela mluvilo zde:
rybicky.net/forum/9905-kdo-mi-poradi-s-co2-difuzorem
jedná se o tento typ:
www.ebay.com/…

A pokud nemáš externí filtr tak bych doporučil toto:
www.ebay.com/…

Je to v podstatě to samé jako to nad tím ale v provedení do akvária.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 17:42 tomilubka
zdravim poprosim o radu aky typ reaktora mam pouzit na co2 flasu do 240l. akva dekuji poprosim zaslite mi spravu dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: dvorak
Jak píše jamajcan, teplota problém nebude. Možná jsi měl špatné kvasnice, nekdě ti to netěsnilo nebo tak něco. Občas se dají sehnat i vinařské kvasnice když jsme u toho. Ty ti pofrčí i při deseti stupních. Jinak ta bomba je hold dražší varianta, ale za to pohodlí mi to stálo a doufám, že se mi to nakonec vrátí za pár let při plnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2013 15:39 jamajcan Re: dvorak
Teplotu v báráku mám v noci zhruba stejnou,takže v tomhle asi problém nebyl.Kvasný proces při 18 stupních funguje bez problému.Viz vinné sklepy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 15:26 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: matlala
Takže cena takovýho setu by mohla bejt 800 + nějaká ta láhev jo??? To se mi nějak nezdá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 15:25 Muž dvorak [94] - Rostliny
Zkušenosti s CO2 mám. Principy si myslím, že taky chápu. Burčák jsem měl cca 5 měsíců. Topíme krbem a protože v noci nepřikládám a do rána krb vyhasne, bývá v místnosti ráno teplota cca 18°C a přes den tak 20-22°C. Burčák mi nikdy pořádně nešel. Příčinu vidím v tý teplotě, protože jsem zkoušel různý poměru kvasnic, cukru ;)

Teď jsem měl asi 3 možná 4 měsíce syfonovou láhev. Koupil jsem jí už jetou na aukru. Za prvý je už docela v háji těsnění, ale to by šlo asi opravit - koupit jiný. A za druhý mě nebaví pořád otevírat skříňku pod akva a pouštět plyn. Navíc na jedno "puštění" plynu "to bublá" cca 20 sekund. Což je blbý. Pro co nejlepší využití bych musel co 20 sekund mačkat a pouštět plyn. Což je blbost.

Takže bych chtěl nějakej ten set. Ale jak jsem už psal. Nechce se mi do toho dávat kolem těch 2000 kč. ;) Proto hledám levnější alternativu. Že je ta bombička malá na můj objem akva, vím. To jsem také psal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 15:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dvorak
jak píší ostatní, investice do velké flašky je u domácího pořízení cca 500 redukčák + 200 jehlák + cca 100 spojky a připojení hadiček + bomba buď zadara přes známého nebo v plnírně v mém případě 1550,- s náplní za 6kg a plnění za 200,- ale seženeš levněji
viz téma jak aplikovat co z hasičáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 14:56 jamajcan Re: dvorak
A vzhledem k tomu,že tři kusy těchto náhradních,20g bombiček,stojí cca.340kč,bylo by to pro Tebe ekonomicky krajně nevýhodné.Takže pokud nemůžeš investovat peníze do co2setu,být Tebou,použiju ten již výše zmíněný burčák.Investice minimální a pro začatek experimentování a pochopení zákonitostí hnojením Co2,ideální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 14:55 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Toník
Samozřejmě. šlo mi v podstatě jen o to že ne vždy platí že je nesmysl vypínat Cočko. Prostě ano, proč ne, klidně bublat i přes noc, pokud mám jistotu že mi to nevytráví osazenstvo akvárka (aspoń mám dostatek CO2 při startu světel), ale ne vždy.
Libor: Jasny, neboj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 14:51 jamajcan Re: dvorak
Vzhledem k tomu,že tento set ,má jen 20g bombičku,je to max.pro nanoakvária.Je to psáno i v názvu.Pro Tvou třístovku zvol bud klasický burčák/kvasnice+cukr+voda+soda,popř.+nějaký zdroj sacharidů/,anebo co2 set s plnitelnou lahví./min.2kg,ale může být i větší objem/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 14:44 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jojo, do třístovky ;) Teď tam mám jakože syfonovou láhev, ale nebaví mě neustále mačkat "spoušť" u láhve. Navíc, když to zmáčknu, aby šel do akva plyn, tak během 20 sekund se rozpustí. Tak bych chtěl něco dlouhodobějšího. A toto je asi nejlevnější.

Nechci si kupovat nějaký extra velký profi set za 2000 a více. Tolik za prvé nemám a za druhé ani tolik do toho nechci vrazit. Takže jsem našel tenhle malý výrobek. Vím, že 20g není moc, teda že je to spíš málo na mou nádrž, ale jednak nechci nijak moc hnojit CO2 a druhak je to asi nejlevnější možnost ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 14:41 jamajcan Re: dvorak
Plánuješ to do nádrže,kterou máš v prezentaci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 14:39 Muž dvorak [94] - Rostliny
Mohl by ste mi někdo poradit s tímto výrobkem: www.akvaristik.eu/…

Jestli máte někdo zkušenosti, tak by to bylo asi nejlepší. Pokud ne, ocením i názor ostatních na tento výrobek.

Díky za odpovědi!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Toník
Pravda.... souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 12:13 Muž Toník [396] Re: stafflik
Řekl bych, že pH vod, kde žijí diskusi nebo některé druhy bet, nebude závislé ani tak na obsahu volného CO2, jako spíš na obsahu huminových a fulvonových kyselin ap.
Takovou koncentraci CO2, jakou je schopen v akváriu vytvořit akvarista, skutečně v přírodě jen tak nenajdeme. Proto tam taky nerostou rostliny závislé na vysoké koncentraci CO2 ve vodě. Tam, kde rostou, tyto koncentrace jednoduše jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: stafflik
Ale najdeš, i daleko vyšší... podívej se do potoků a řek s tzv. black water, v nichž žijí třeba diskusi (ph okolo 5,5) nebo některé betty (pH 4). A já to jako vtip bral, víme oba stejně dobře, že v přírodě se C02 do vody dodává poněkud jiným způsobem než sycením CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:51 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Toník
On to měl byt na Libora vtip . Ale pokud si změříš obsah CO2 ve vodě v přírodě, tak pochybuju že dosáhneš výsledku jaký mám v akváriu. U rostliných se koncentrace cpe až k hranici kterou vydrží živočišstvo. Osobně mám drochecker žlutý, nikoli zelený. Takovou koncentraci v potoku, jakožto navíc tekoucí vodě, opravdu hned tak nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 10:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sonetka
Máš právo na svůj názor. Ale přesto budu tvrdit, že méně náročné rostliny mohou být krásné i bez CO2. Jen to chce najít tu optimální rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.02.2013 10:31 Muž Toník [396] Re: sonetka
Ony ty základní stavební prvky, v tomto případě uhlík, jsou k dispozici i v jiných formách. CO2 získávají rostliny nejen z jeho volné formy, ale i vázané - hydrouhličitanů, případně - v závislosti na pH - i uhličitanů. Fígl je v tom, že volná forma CO2 je rostlinami přijímána v podstatě bez nároků na energetický výdaj - prostou difuzí. Proto je "tempo" příjmu této základní živiny "jiné", než když ho rostlina musí "pracně dolovat" z vázaných forem.
To je jedna stránka věci. Tou druhou je fakt, že různé druhy rostlin mají různě "propracovanou" schopnost získávat CO2 z vázaných forem, některé to dokonce nedokážou vůbec.
Takže z toho plyne jasný závěr: dostatek volného CO2 přivítají všechny rostliny, pro některé je pak základní podmínkou pro jejich úspěšné pěstování.
(BTW: Některé sinice mají raději tu vázanou formu. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2013 10:16 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: malyLibor
S tím si dovolím nesouhlasit, uhlík, jako takový, je základním stavebním kamenem všech rostlin a nelze kapitálně říci, že je CO2 vhodné pouze pro náročné rostliny. My máme v akváriu pouze nenáročné rostliny a před aplikací CO2 rostliny sice rostly, ale tak nějak živořily i přes každodenní hnojení. Po aplikaci CO2 rostliny nezkutečným způsobem ožily vybarvily se do krásné zelené a prostě na pohled byly zdravé.
Prostě bez základních staveních prvků rostlin nikdy nebudou ve 100% stavu a jen to chce najít tu optimální hranici. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 09:55 Muž Toník [396] Re: Miso
V akváriu, když si sycení CO2 dobře nastavíte, nejsou změny jeho koncentrace tak velké, aby to stálo za lámání si hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 09:23 Muž Miso [470] Re: Toník
ano ale ten ekosystem je tak velky ze k zmnenam urovne CO2 nebude dochadzat (alebo len minimalne), nehovoriac o tecucej vode ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 09:20 Muž Toník [396] Re: stafflik
V přírodě sice nikdo do potoka z flašky nebublá, ale pokud voda obsahuje vyšší koncentraci CO2, jeho zdroje skutečně nikdo na noc nevypíná. Kdybychom byli detailisté, mohli bychom spekulovat například o vlivu teploty na intenzitu "sycení" vody CO2 vlivem rozkladu organické hmoty ap. (Netýká se podzemních vod jako zdrojů CO2.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jezour
Na první otázku ti odpověděl romant, na druhou zkusím já. CO2 je dobrá pomůcka pro ty, kdo chtějí pěstovat vysoce náročné rostliny, které potřebují hodně světla a živin. Pro běžné nenáročné rostliny potřeba není. Někdy se ale i do akvárií s nenáročnými rostlinami a běžným osvětlením přidává, například z důvodu snížení pH pro potřeby chovaných živočichů.
Neptal bych se tedy jestli bublat hned nebo později, ale položil bych si nejdříve otázku jakou cestou chci jít, jaké rostliny a ryby chci chovat a jaké jsou jejich potřeby, jaké mám parametry vstupní vody a když si na tyto otázky odpovíš, budeš vědět, zda CO2 potřebuješ nebo ne. Pokud se rozhodneš pro náročné rostliny, pak je vhodné svítit, bublat CO2 a hnojit od počátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:01 jezour Re: vaaclav
měl bys nějaké dobré odkazy na nějaké články o CO2 ? Díky moc.
nevím jestli to mám nejdřív zkusit bez CO2 a pak se uvidí, nebo rovnou s ním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 07:27 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: malyLibor
No jóó, ale v přirodě nikdo do potoka z flašky nebublá, proto se v přirodě nemusi ani na noc vypínat ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 23:23 Muž DrChila [243] Re: matlala
jo takhle.. no tak to si myslim že je nejlepší řešení:) ale to dám teda už na tu druhou lahev přes kterou to bude jakoby bublat tlak je všude stejnej takže to je jedno:) a světlo ty kvasinky nemusej mít odhaduju takže to budu moct mít normálně ve skříni:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 23:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miso
Přesně, já se snažím k akváriu přistupovat jako ke kusu přírody, přírodu co nejvíc napodobit a zasahovat co nejméně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 23:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DrChila
jejda, je to autoventilek, na něm se nic nastavit nedá, při nafukování ti propustí přes 3 nebo 5 barů-na kole myslim 3 pro auto 5, když ho vlepíš naopak tak upustí pač plyn jde jakoby ve směru nafukování v případě že si představíš jak to je v duši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:49 Muž Miso [470] Re: malyLibor
V přírodě taky nikdo zdroje CO2 nevypíná... nebo jo?
no a to je to o com sa tu minimalne mi dvaja vecsinou prieme, ty sa snazis pristupovat k par litrom vody ako k prirode a ja si myslim ze to nejde a musis tomu hodne pomoct. Rovnako ako si myslim ze samotnej prirode by clovek pomahat radsej nemal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:49 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
jakože když by to začlo třeba nějak přetejkat nebo tak to je myšleno že to neskončí v akvariu?
A ta pojistka autoventilku? nějak nechápu jak to funguje a jak se nastaví maximální tlak při kterym to povolí. Oni lahve vydrží docela hodně:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2013 22:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Z kvasné láhve jde hadička do láhve stejného objemu z 1/3 naplněné vodou. Z té už to jde do akvária. Za a) to slouží jako počítadlo bublin - věc podle mne zcela zbytečná, ale za b) to slouží k tomu, když se ti zblázní burčák, tak neskončí v akvárku, ale v pojistné láhvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Rozhodně to bublej přes filtrační láhev. Mě se bez toho dělala slepá hladina. A ze začátku jsem vypínal tím, že jsem otevřel pojistnou stříkačku, ale později jsem na to kašlal. Teď mám bombu s nočním vypínáním tak zas vypínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DrChila
k tomu ti ještě doporučím za 5-10,- koupit v cyklo autoventilek na kolo (bez pružinky nebo převlečené gumičky) a vlepit ho obráceně než se šroubuje do hadičky a připojit hnedka před jehlák za flašku jako pojistku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:36 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
a stou pojistnou lahví to myslíš jak? :) to je fakt že se to nevypíná jen mi je blbý to tam sitit CO2 když kytky ho v noci produkujou taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Já jedu furt. Ve Třístovce i v padesátilitrovém Krystalkově. V přírodě taky nikdo zdroje CO2 nevypíná... nebo jo? Jo a jehlový ventil nanic... praktičtější je udělat si pojistnou láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:25 Muž DrChila [243]
Tak dneska sem studoval všechny možný návody jak udělat CO2 z kvasnic a rozhodl sem se jít do toho:) Dneska jsem si udělal víčko s hadičkou na tvrdo a ventil jehlovej podle nějakýho návodu ze zapalovače a zítra můžu pokračovat v pokusu:). Technická otázka jak to děláte v noci? asi to bude potřeba vypínat v 80L akvarium. Nebo to nechat natlakovat a čekat až to bouchne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 21:30 Muž Miso [470] Re: dravec
ale podla mna to je hlavne tym, ze tvoje rastliny boli na to zvyknute, a zmenili sa podmienky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:15 Muž dravec [72] - RostlinyRe: jezour
ANo urcite sa to pozitivne prejavi, hlavne pri narocnejsich druhoch. Ja som teraz 10 dni bez co2 a vidim dosledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:06 Muž Miso [470] Re: jezour
nemozes to takto vytrhnut z kontextu, ale ano ak su splnene aj ostatne podmienky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 20:27 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jezour
Tak to si přečti těch článků více, nelze na to odpovědět ano, někdy to bývá i naopak. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2051