Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:23 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Sid
Mno ja planuju sani CO2 pimo do vstup externiho filtru. Takze ciste teoreticky staci kdyz si necham lahev naplnit a pres ten menometr ci co to je nahore muzu normalka aplikovat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Haimdol
Jj, ty obyčejné tvrdnou i bez CO2, ta silikonová až s ním. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:25 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Já používám taky silikonovou připojenou na patronu. Ta je v pohodě, ale ty levnější, které jsou vyrobené z PVC, tvrdnou při použití CO2 a jsou brzo nepoužitelné :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 13:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
...můžeš použít normální akvaristickou hadičku... Nesmíš si ale pořídit třeba keramickou patronu pro rozpouštění co2, protože tam už je potřeba větší tlak a to hadičky nevydrží...
Mylsíš, Václave, "klasickou" vzduchovací hadičku?
Já používám silikonovou "vzduchovací" hadičku k dopravě CO2 do difuzéru s keramickou patronou (BOYU 100) a hadička drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 11:38 Usine – Re: Tragett
Z redukčního ventilu ti vychází tak minimální tlak, že můžeš použít normální akvaristickou hadičku, jako to mají u burčáku. Pro lepší pocit můžeš použít něco silnějšího. Nesmíš si ale pořídit třeba keramickou patronu pro rozpouštění co2, protože tam už je potřeba větší tlak a to hadičky nevydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:26 GP – Re: Tragett
snad neva, ze odkazuji konkurencni server...
www.akvarko.cz/…
je to funkcni a dle me i bezpecne... vic stupnu vic bezpecne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 09:56 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Tragett
Ten link čo si dal, tak tam bol original redukčak na CO2, ten, ktorý ukazuješ teraz je na kyslík, čiže na O2. Nevravím, že sa nedá použiť len........ Na ihlový ventil použi klasickú hadičku a pripoj na vývod, tam kde máš ten povoľovací kohútik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 02:18 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: vaclav
mno pocitadlo bublinek mam, ale otazka jak sem na tom s timhle ventilem, jak na to dostanu ten jehlovej :( myslite vaclave ze to pujde v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 22:26 Usine – Re: Tragett
Musíš si pořídit jehlový ventil a počítadlo bublinek.
Pokud budeš spouštět tak následujícím způsobem. Před uvedením do provozu povol co nejvíce (vlevo) redukční ventil(T) a jehlový ventil otevři na plno.
Drobet otevři ventil na láhvi a redukčním ventilem otáčej vpravo. Nastav zhruba 10 bublin / 10vteřin (nebo i méně). Potom nastav jehlovým ventilem požadovaný počet bublin.
počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50
Povol hlavní uzávěr láhve na doraz a zkontroluj jarovou vodou jestli to někde neuchází a to i hlavní uzávěr lahve.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 21:09 GP – Re: Tragett
tento neznam, ale celkem pochybuju, ze to bude tak jemny aby to slo pouzit. ja mam za redukcakem jen dva stupne ze zapalovace a sapokojenost, sice to netesni dokonale, ale unik minimalni a funkce 100%
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 17:49 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Tragett
Podle pana od ktereho sem si ji privezl je mozne rovnou napojit hadicku, udajne jsou tam mechanismy, krete to budou redukovat na velmi jemny prutok, tak nevim nevim, dam radsi na zkusene nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:28 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Tragett
Fotka k příspěvku Tak dneska se mi povedlo sehnat velkou tlakovou lahev na CO2, sice prazdnou, ale zase to bylo gratis, nicmene potrebuju poradit s tema hodinama, nize foto, jak s tim jehlovym ventilem na to ... ? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 12:37 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: milan666
Pocitacku mam, takze zbyva jen jehlovy ventil :) super, diky moc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:57 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: petr93
u nás na Slovensku plnia aj tieto, alebo aspoň tu kde bývam, radil by som ti obrátiť sa mailom na najbližšiu plničku u vás palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:55 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Tragett
Ano ihlový a počitačku bublin, ktorú si pohodlne spravíš z odsávačky hlienu, (kúpiš v lekárni cca1€, resp. 25kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:00 petr93 – polská láhev co2
ahoj,dle poláků se dá plnit po celé EU bez problémů.Jaká je realita tady u nás?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:28 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: milan666
mno a pak je treba jeste jehlovy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:19 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fľašu mu vymenia, životnosť týchto fliaš je 40 rokov. Koniec koncov len ten redukčný ventil je niekoľkokrát dr.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 01:01 Muž hf [54] – Re: Tragett
No hlavně si dej pozor, do kdy má ta lahev životnost. Aby si pak v plnírně nezjistil, že Ti lahev za poplatek sešrotují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 00:37 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Poradte prosim
Zdracim, kdyz koupim tuto lahev:
aukro.cz/…
Co jeste bude treba, abych mohl foukat do akva? :) chybi nejaky ventil, ale ja se v tom ztracim ... :( diky :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:42 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja tiež používam kockové droždie. Doteraz som dával 0,5l vody, 5 lyžíc cukru a 1/8 kocky droždia do 1,5l flaše, avšak nepostačovalo to na pretlačenie cez nový difúzor. Dnes som si zarobil dvojnásobnú dávku do tej istej flaše (1l vody, 10 lyžíc cukru a 1/4 kocky droždia). Neviem síce za ako dlho to začalo bublať ale s nízkym tlakom už problém nemám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 21:13 Muž boumi [0]
Neboj udělam noví nehodlam si zničit aq :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: boumi
a namíchal si to znovu? doufám že to nehodláš použít s tou jednou kostkou kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:23 Muž boumi [0]
pomalu to kvasit začíná jo a v tý 2L petce to mam. A díííky...... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: boumi
celou kostku drozdi? coze a bez bezpecnostniho ventilu coze

pokud 13lzicek da cca 0,25-0,3L cukru (+- objem normalniho hrnku) tak to by mohlo byt ok,
ale to drozdi chce jen trochu, dal bych 1/8-1/6 kostky, predpokladam ze objem kvasu je po doliti vodou cca 1,5L a dava se to do 2L PET od cocacoly

nejcastejsi problemy proc to nekvasi jsou:
1) spatny pomer surovin
2) stary drozdi, ci spatna kvalita
3) nizka teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:08 Muž boumi [0]
Neva kdyýž sem tam dal kostkové droždí? Jestli ne tak sem tam dal jednu kostku droždí a asi 13 lžiček cukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 17:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: boumi
a kolik čeho si tam dal a jakou máš teplotu tam kde je láhev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 17:30 Muž boumi [0]
Udělal sem to tak jak tu píšete.A po 1 dni mi pořád nic nekvasí jakto?
tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 06:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kajka99
kdyby to bylo opravdu vykvasene tak je kvas pruzracny a na dne je bila az sedava vrstvicka... nekdy to chvili trva nez se kvasnice "rozjedou", nez se nasyti kvas(voda) co2 a nez se to natlakuje.....


Jinak jsem zkousel rozpoustet co2 v mym novym akva pomoci jemnych bublinek z cigaretoveho fitru, nad kterym byla cerpaci hlava... vysledek nic moc co2 se nedostatecne rozpoustelo, tak jsem se nastval zrusil ten cigaretovej filtr a dal tam rozpousteci zvon udelanej ze dna PETky (puvodne 2,5L ale nekdo mi do ni dal varici vodu a ona se zdrcla, takze jeji prumer je mezi 2L a 1,5L PET), vysledek daleko lepsi, s upevnenim jsem si nedelal starost, privodni hadici jsem pripevnil prisavkou, zvon se vznasi volne v komore a je oprenej o delene kryci sklo

s puvodnim resenim jsem mel pH okolo 7,6-8 (tmave zelena, Rataj)
se zvonem mam pH okolo 7 (svetle zelena, Rataj)

jen musim jeste vychytat nastaveni ventilu, jako v krevetarku, aby prisun co2 se priblizne rovnal rozpousteni, v krevetarku se mi po povedlo cirou nahodou a funguje to uz rok.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 01:27 Žena Kajka99 [229] – Re: hf
rybicky.net/forum/9941-znici-co2-rasy

teda já nevím jak vás, ale mně by fakt nebavilo psát pořád ty samé věci dokola a dokola a dokola a dokola a dokola a .... a určitě je to tu někde i mezi těmi 31 stránkami tohoto tématu a určitě se o tom píše i v dalších tématech...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 01:14 Muž hf [54] – Re: Sid
A proč to nevysvětlíte? Je tu spousta nových lidi, takže ač chápu, že Vás to neustále nebaví opakovat, tak spousta těchto nových lidí (včetně mě) Vaše jednovětové narážky vůbec nechápe a nerozumí tomu, co tím chtěl básník říci...

Proč řasy někde, kde se daří vyšším rostlinám rostou a někde ne? Když zjevně živin (pro vyšší rostliny), světla i CO2 tam jest dostatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 00:04 Žena Kajka99 [229] – Re: mmulcr
včera jsem si zadělala kvásek jako na těsto z čerstvých kvasnic, přidala ještě víc vody a cukru, a dneska to bylo bílé, vykvašené...budu muset zkusit ty sušené, třeba to bude lepší...i když je možné že ty moje "čerstvé" zas až tak čerstvé nebyly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: smik
Taky jsem se dřív podobného zjednodušení dopouštěl, hmm a to proto, abych situaci "nekomplikoval". Je jednodušší napsat "když se rostlinám daří, vyčerpají živiny a na řasy nezbude", než vysvětlovat, proč tam, kde se daří vyšším rostlinám, řasy nenajdou vhodné podmínky, přestože voda může být živinami doslova bohatá... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:45 Muž mmulcr [86] – Re: boumi
Fotka k příspěvku v každém krámě ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:42 R Muž Silent [5949] – Re: boumi
Ty nevíš kde se kupuje cukr a kvasnice? S vodou by taky neměl být problém, ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:38 Muž boumi [0]
Kde je seženu?
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:27 Muž mmulcr [86]
boumi napsal: Tak co podle tebe mam použít
:-|

Viděl bych to na to samé, co dávají všichni do petky. Kvasnice, cukr vodu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:07 Muž boumi [0]
Tak co podle tebe mam použít
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:02 R Muž Silent [5949] – Re: boumi
Není to trochu škoda? :-) Navíc pivo už není "živé" takže za chvíli vyvětrá. Leda použít pivovarské kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:58 Muž boumi [0]
Myslíte že by se dalo pivo použít jako nápň do pet lahve.A to jako Co2 zdroj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:16 smik
Jurasek napsal:
smik: Klidně jste mohl napsat mi nepěknost, třeba by mě to dřív donutilo zamyslet se nad sebou :-)


Psát nepěknosti není můj styl :-) .
Jen mě občas nadzvedne, žo po X letech co tady třeba i Sid píše, že to s těmi nulovými živinami a řasou nebude úplně pravda tak se ta teorie pořád dál uplatňuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 23:08 Muž Jurasek [137] – Re: Sid
Ano, to co jsem napsal nedává smysl. Přiznávám. Nicméně doufám, že se alespoň shodneme v tom, že v akvárku s rostoucími rostlinkami se řasa drží na uzdě a vyskytuje se v minimálním a množství. Takže pokud přidáním CO2 dosáhneme podpořením růstu rostlin, tak tím znepříjemníme řase podmínky pro život. Na rovinu přiznám, že proč v akvárku s rozjetými rostlinkami se řasám nedaří nevím, protože i odborné články a diskuse na toto téma se rozbíhají k různým závěrům, od "likvidace" odpadních látek, zejména N a P, přes částečně reklamní články, kde se v závěru dozvím, že "bez našeho CO2 systému nebude akvárko prosperující", po závěr, že dobře rostoucí rostlinky produkují protiřasové látky, které růst řas neumožňují.
smik: Klidně jste mohl napsat mi nepěknost, třeba by mě to dřív donutilo zamyslet se nad sebou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 17:38 smik – Re: Sid
Už jsem se k tomu chtěl vyjádři v poledne ale napadali mě samé nepěknosti tak jsem se na to nakonec vybodl.
Škoda že se tak málo používá selského rozumu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 17:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jurasek
...Spíš to podpoří rostlinky v jejich růstu a na řasu už pak moc živin nezbývá...
A jak to s tím "nezbýváním živin pro řasy" vlastně funguje? :)
Proč se pak běžně přihodí, že v akva je živin "hromada", (a ta "hromada" živin je cílevědomě budována a udržována), vyšší rostliny si lebedí a řasy nikde?! hmm
Že by to s tím "nezbýváním živin pro řasy" nebyla až tak pravda? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:05 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: boumi
Když ti to nebouchne a nevyleje se, tak rozhodně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:01 Muž boumi [0]
Chce se zeptat když si udělam co2 z nějakých kvasnic nebo nečeho co kvasí nesmrdí to pak po místnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 12:45 Žena Kajka99 [229] – Re: Jurasek
jojo, odškubávám je pinzetou...tak jdu koupit nějaký lahodný mok v petce s cucátkem :) Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:30 Muž Jurasek [137] – Re: Kajka99
Co nejvíce řasy bych zkusil dát pryč mechanicky, třeba motáním na špejli. A s CO2, pokud ho chcete přidávat klidně začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:22 Žena Kajka99 [229] – Re: Jurasek
a platí to i u zelené řasy, resp. žabího vlasu? Četla jsem, že potřeby zelených řas jsou velmi blízké vyšším rostlinám. Přemýšlím o CO2 v mém mini, ale teď bylo pár dní jasno a na akva svítilo přímé sluneční světlo a udělal se mi žabí vlas. Co myslíte, že se stane po aplikaci CO2? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 11:19 Muž Jurasek [137] – Re: Oggy
Spíš to podpoří rostlinky v jejich růstu a na řasu už pak moc živin nezbývá.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2801