Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 08:26 Muž kortezhugo [983]
To mas technicke CO2 a potravynarske CO2.Pouzit mozes aj technicke.Rozdiel je tam len ze to potr.je akoze cistejsie a o daco drahsie.Ved z hasicakom sme normalne robili sodu aj sampus a hasici nam to plnili za sampus. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: trodat
To by mne taky zajímalo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:49 Muž trodat [11]
takže pokud budu mít flašku s co2 na svařování mohu jí použít do aq,protože mě prodejce tech plynů upozornil ,že s tím pivo sytit nemůžu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 09:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: debian
Už jsem měl trošku dojem jako, když se tu řešilo co je lepší jestli zářivky nebo výbojky...
Jak se to vezme... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 23:43 debian – Re: Sid
Už jsem měl trošku dojem jako, když se tu řešilo co je lepší jestli zářivky nebo výbojky. :)
Co se týče měření a regulace CO2 rozpuštěného ve vodě přemíšlím ušetřené peníze investovat do nějaké řídící jednotky, máte někdo zkušenost s nějakým konkrétním zařízením s ph sondou? Kapkové a jiné testy než na základě sondy jsou hodně nepřesné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 23:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
Tzv. permanentnímu testu CO2 důvěřuji jen "přiměřeně". pH-metru a testu alkality přeci jen trochu víc. :) (Ale taky ne "slepě"! ;-))
Nepodařilo se vám náhodou zjistit, kdo vyrábí láhve, budíky a ventily pro Dennerleho, JBL, Rataje, Tetru, Seru atd. ...? :-)
Abych to za sebe nějak uzavřel...
Je vaše právo rozhodnout se, jaký set si pořídíte a proč. Je také na vás, jak si takový krok zdůvodníte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:53 J4ck
Sid napsal: 1200? no nevim tedy kde jste vzal tu cenu... jedine ze to berete za Vasi puvodni nakupni...ted nejlevnejsi set od aquato stoji 4490kc a dennerle stoji 4799 takze rozdil je cca 300kc.. od aquato je tam navic elmag. ventil v cene cca 900kc..
Ano, "můj" set stojí aktuálně 4.500,- Kč, "váš" 4.800,- Kč. Ovšem ten váš neobsahuje elmagventil za nějakých 1000,- Kč, (což je docela šikovná součástka), zato má oproti mému navíc CO2 test za cca 500,- Kč, (což je docela šílená cena za takovou "skorozbytečnost"). :)
Takže rozdíl skutečně není 1.200,- Kč, ale 1.300,- Kč... :-D
(Předtím jsem kalkuloval cenu elmagventilu jen 900,- Kč...)
Ten "test CO2" skutečně neuvažuji jako nějakou "hodnotu". A když tak - jen za pofiderní... Dostal jsem darem podobný od fy. AZOO, tak jsem ho testnul a závěr je ten, že jak jsem se bez něj leta obešel, obejdu se i nadále. :-)
Díval jsem se na ty filtry od AQATO a hóóódně mi připomínají ATMANy CF... :)
Nebál bych se jich. ;-)
Mimochodem - na ATMANy CF jsou náhradní díly bežně k mání a líbí se mi i pro pár šikovných vychytávek... :-)
Zapomnel jste odecist ten co2 test..i kdyz si myslim ze to je proto.. ze jsi myslite ze to je zbytecnost..no...nevim... kdyz poprve jdete pridavat co2 do akvaria tak to asi tak moc zbytecne neni..tot muj nazor... a k tomu Vasemu setu od JBL ...tak jsem dnes byl v Nemecku a stavil se v akvaristice... a jestli mate zelenou flasu...zelene budiky...flipper...atd a na vsem vyrazeno JBL tak opravdu mate set od JBL... mel jsem to tam v ruce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 22:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: debian
Tak se nečilte a začněte konat. :-)
Těch, co na podobných fórech veřejně zvažují pořízení CO2-setu, není málo. A ne každý má chuť bastlit. ;-) Tak toho využijte a bastlete za ně a pro ně. Domluvte si rozumnou cenu a můžete být spokojeni všici. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 20:28 debian – teta Kateřina
Co jako myslíš tím nejistým výsledkem? Kdo chce kam..., ať si koupí set s reálnou hodnotou max. 2500 za 5000. Kompletaci bych srovnal se zavázáním tkaniček u bot, za to by se taky dalo účtovat 2500Kč smich smich smich Osobně se nepovažuju za hračičku ani sociální případ, ale u CO2 setů jsou ceny hrubě přes únosnou míru a ze stejných komponent co se používají jinde. Co se času týče v době internetu nemusíš ani vytáhnout paty z domu a vše se dá objednat mailem nebo telefonicky. Říká se dobrá rada nad zlato, každý svého štěstí strůjcem a každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Škrabošku mi Saturnin předal tak se radši pakuju. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 18:39 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: debian
čas, který bych nad tím strávil já, navíc s nejistým výsledkem mi to asi vynahradí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 17:07 debian – Re: arnošt
Samozřejmě je to věc každého. Někdo ty bastíře typu Rataj a Aquato živit musí. Jen mi ty jejich ceny přijdou strašně přemrštěné, mít na něčem 100 procent zisku při překupu je fak síla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 15:36 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Haimdol
asi tak nějak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:06 R Muž Silent [5949]
Nějak mi uniká smysl tohoto dohadování o cenách a jestli koupit set, nebo si to doma sestavit sám. Kdo chce mít vše po kupě bez problémů se sháněním ať si pořídí komplet. Na trhu je velký výběr v různých cenových relacích. Kdo je hračička, nebo nemá dostatek financí, ať si komplet sestaví sám z porůznu sehnaných komponentů. Pokud to v důsledku dobře funguje, tak proč se dohadovat jestli jsem ušetřil 1000.- nebo zbytečně utratil 2000.-. Hlavně že to jde rostlinám k duhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 14:02 debian – Re: debian
Jestli Vám jde o tu samolepku na flašku co ani bez podstavce sama nestojí. Je asi levnější nechat si ji v nebližší reklamce nechat na plotru vyřezat... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 13:57 debian – Re: Sid
Pánové stále nechápu proč potřebujete za zařízení, které Vám složí v akvaristice dávat takové částky 4000-5000,- Kč mi přijde stašně předražené. Díval jsem se na sety Aquato a Rataj. Redukční ventil mám jeden s těch co používá Rataj s jedním budíkem ukazujícím tlak na výstupu pořizovací cena 700. Nedělají se speciálně pro akvaristy, ale pro svářecí techniku a veškeré redukčáky v setech jsou původně svářečeské ať si říká kdo chce co chce! Jehlový ventil mám stejný jako u setu aquato a jak už jsem psal toto je jediná speciální komponenta pro akvaristiku. Co se týče elektromagnetického ventilu zase nic speciálního pro akvaristiku. Dělají se buď na hadičku nebo přímo na výstup z jehlového ventilu, běžná cena kolem 500. Navíc v provedení od SMC je kvalitativně daleko lepší než ty co dávají akvaprodejci do setů. Vyberte si sami jestli se Vám za stejné věci vyplatí dát více jak dvojnásobnou cenu! Co se týče tlak láhve zase žádná speciálka... lidi neblázněte... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 12:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
...kdyz jsem prostudoval jednotlive komponenty Co2 a zjistil kolik komponenty stoji (kvalitni) tak rozdil byl hrozny... + tri leta zaruka se taky hodi od dennerle...
O tom, co si myslím o výrobcích komponentů, jsem již psal. Pokud nemáte nějaký jasný a přesvědčivá důkaz, že komponenty jednoho setu jsou naprostý aušus, zatím co druhého špičková technika, tento argument bych si moc nepřipouštěl. Jediné, co stojí z mého pohledu za úvahu, je o rok prodloužená záruka. Přestože jde spíš o marketinkový tah, uznávám, že může mít svou váhu. :-)
(A to přesto a právě proto, že jsem jak s tlakovými láhvemi, tak s tlakoměry a "spol." více než 10 let pracoval... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 12:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
1200? no nevim tedy kde jste vzal tu cenu... jedine ze to berete za Vasi puvodni nakupni...ted nejlevnejsi set od aquato stoji 4490kc a dennerle stoji 4799 takze rozdil je cca 300kc.. od aquato je tam navic elmag. ventil v cene cca 900kc..
Ano, "můj" set stojí aktuálně 4.500,- Kč, "váš" 4.800,- Kč. Ovšem ten váš neobsahuje elmagventil za nějakých 1000,- Kč, (což je docela šikovná součástka), zato má oproti mému navíc CO2 test za cca 500,- Kč, (což je docela šílená cena za takovou "skorozbytečnost"). :)
Takže rozdíl skutečně není 1.200,- Kč, ale 1.300,- Kč... :-D
(Předtím jsem kalkuloval cenu elmagventilu jen 900,- Kč...)
Ten "test CO2" skutečně neuvažuji jako nějakou "hodnotu". A když tak - jen za pofiderní... Dostal jsem darem podobný od fy. AZOO, tak jsem ho testnul a závěr je ten, že jak jsem se bez něj leta obešel, obejdu se i nadále. :-)
Díval jsem se na ty filtry od AQATO a hóóódně mi připomínají ATMANy CF... :)
Nebál bych se jich. ;-)
Mimochodem - na ATMANy CF jsou náhradní díly bežně k mání a líbí se mi i pro pár šikovných vychytávek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:43 J4ck
Sid napsal: No vidíte. :-)
Vy tam někde máte vyraženo "Dennerle", já mám jen prostou samolepku "JBL"... :-O
Tento detail vás stojí přibližně 1200,- Kč... :)
Ostatně - kdyby to stálo za ten čas a námahu, asi by se nám podařilo zjistit, jestli (náááhodou) nekupují jak Dennerle, tak JBL veškeré komponenty z jednoho zdroje.
Netvrdím, že tlakové lahve vyrábí jediný výrobce, stejně jako měřící a regulační techniku; přesto bych si kvůli tomu nerval žíly. :-)
1200?:) no nevim tedy kde jste vzal tu cenu... jedine ze to berete za Vasi puvodni nakupni...ted nejlevnejsi set od aquato stoji 4490kc a dennerle stoji 4799 takze rozdil je cca 300kc.. od aquato je tam navic elmag. ventil v cene cca 900kc.. a v dennerle je navic Co2 test za cca 500kc.. takze jestli dobre pocitam tak je rozdil 700kc? coz neni tak moc... pokud by na aquato nemeli ty silene filtry:) tak jsem objednal od nich...ale kdyz jsem prostudoval jednotlive komponenty Co2 a zjistil kolik komponenty stoji ( kvalitni ) tak rozdil byl hrozny... + tri leta zaruka se taky hodi od dennerle:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
No vidíte. :-)
Vy tam někde máte vyraženo "Dennerle", já mám jen prostou samolepku "JBL"... :-O
Tento detail vás stojí přibližně 1200,- Kč... :)
Ostatně - kdyby to stálo za ten čas a námahu, asi by se nám podařilo zjistit, jestli (náááhodou) nekupují jak Dennerle, tak JBL veškeré komponenty z jednoho zdroje.
Netvrdím, že tlakové lahve vyrábí jediný výrobce, stejně jako měřící a regulační techniku; přesto bych si kvůli tomu nerval žíly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:22 J4ck
Sid napsal: Mate nekde ... vyraazenou..vytistenou znacku JBL?
Na té "vaší" flašce, ventilech... je vyraženo Dennerle? :)

Ano...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arnošt
Plnění láhve na počkání v plnírně technických plynů. 0,5kg CO2 za 52,- Kč vč. DPH. :)
(Ale to jsem tu už psal... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:07 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
je fakt že aquato prodává všechny náhradní díly přímo na svých stránkách, takže tady bych o ně strach neměl - a jak to máš side s plnění - nemají nějaký spešl ventil, který se nedá dobře plnit - taky jsem o tom jen slyšel
teď musím pryč - odpolko kouknu na odpověď - díky chlapi, že radíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
Mate nekde ... vyraazenou..vytistenou znacku JBL?
Na té "vaší" flašce, ventilech... je vyraženo Dennerle? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
Ono nejde tak o kopirovani jak o to ze na to nejdou sehnat nahr. dily.. ( na filtry... CO2 by melo byt normalizovano "snad" ) Filtry jsou hlucne... nemaji takovy vykon jak uvadeji atd. atd.. ( mluvim z doslechu.. nemam vlastni zkusenost..)
Není nad vlastní zkušenost. Může se stát, že se výrazně liší od "doslechutého"... :)
...ja po dlouhem hledani, po precteni plno diskuzi a jeste po hodne mluveni jsem dospel k nazoru ze si pujdu koupit set od Dennerle... Znacka je to velmi kvalitni... plneni je zajisteno vymenym zpusobem...
JBL s elmagventilem za 4490,- nebo Dennerle bez něj za 4799,-? To je dilema, co?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:02 J4ck
arnošt napsal: takže se k tomu případně přidat dá? do jablonce to mám z práglu daleko - naopak to aquato mám kousek - je to za říčanama... ano..pridat se da.. a neni to nic sloziteho..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 11:01 J4ck – Re: Sid
Mate nekde na "flasce" ci redukcnim ventilu..jehlovem... zpetnem.. elmg. ventilu ...vyrazenou..vytistenou znacku JBL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 10:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: J4ck
Tak tyto sety nejsou od JBL... je tam jenom test od JBL ci flipper od Nutrafin... kdyz jsi zvetsite obrazek je to videt...
Mno..., pokud se bavíme na stejné téma, (CO2 sety od fy. AQUATO), pak nemusím koukat na obrázky, stačí mi pohled do komody, na které stojí mé akva. :)
Mám ten set sestávající z 0,5kg láhve, redukčního, pojistného, elektromagnetického, jehlového a zpětného ventilu, flipperu, hadice a montážního klíče, aktuálně za 4.490,-, já za něj dal před časem 3.990,-... (Jiný kurz CZK.)
Mám možnost porovnat tento (podle mne jednoznačně) set od JBL s obdobným setem od Dennerleho a až na pár detailů v "designu" jsou totožné. Jediné, čím se výrazně liší, (a to ve prospěch JBL), je cena. :)
...osobne jsem si to chtel tez objednat, ale zarazilo me po upozorneni jednoho pana ze prodavaji kopie filtru Eheim... takze jsem usoudil ze ten set bude neco podobneho..zadna znacka nic... jenom to prodavaji pod svou firmou a nikdo nevi kdo to montuje... takze ja jsem pro profi set od renomovane znacky...
Kopie filtru EHEIM... :-O
Když už jsme u těch EHEIMů - někde jsem se tu zmínil, že mám problém s EHEIM 2217.
Potřeboval jsem upravit průtok na cca 25% a ono to nejde bez toho, aby filtr "nechutně vrčel". Někteří kolegové zde mi radili, abych důvod hledal ve "vyosení" osičky vrtule. Mně přišlo jednodušší zkusit přiškrtit jiný filtr 2217, (zaběhnutý, cca 0,5 roku v provozu), a výsledek - začal "nechutně vrčet" taktéž... hmm
Z toho pro mne plyne, že EHEIM 2217 se "slušně" chová do doby, než přiškrtíme jeho průtok asi na 50%; pak je to o nervy. Proto se nedá použít v nádržích, kde bychom využili jeho poměrně velký objem, ale vadil by příliš velký výkon... (Ač vše za poměrně velmi dobrou cenu...)
Klasickou kopii EHEIMu vidím ve filtrech řady ATMAN CF.
Když opomenu fakt, že se jak EHEIM, tak ATMAN vyrábí v PRC, na ATMANU se mi líbí, že ho není slyšet, a to ani když jeho průtok přiškrtím třeba až na nějakých 10%... A pak si vyberte! :-D
Že jste pro "profi-set od renomované značky" je vaše svobodné rozhodnutí. :-) Stejně, jako toho, kdo se rozhodne, že si raději podobnou sestavu "zbastlí" sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 10:35 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: J4ck
takže se k tomu případně přidat dá? do jablonce to mám z práglu daleko - naopak to aquato mám kousek - je to za říčanama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 10:24 J4ck – Re: arnošt
jojo...to ano... ale tak stoji 990kc... mesic to preziju a z dalsi vyplaty si ho koupim:) a pokud to mas blizko do Jablonce nad Nisou tak to budes mit i za pekny prachy... Ty co2 sety co tam ma jsem nikde levneji nenasel..ani na internetu coz uz je co rict:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 10:17 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: J4ck
o tomhle setu jsem taky přemýšlel, ale tam mi právě schází zase elektromagnetický ventil, abych to nemusel vypínat a zapínat...
nechat to běžet i přes noc mi přijde zbytečný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 09:55 J4ck – Re: arnošt
Ono nejde tak o kopirovani jak o to ze na to nejdou sehnat nahr. dily.. ( na filtry... CO2 by melo byt normalizovano "snad" ) Filtry jsou hlucne... nemaji takovy vykon jak uvadeji atd. atd.. ( mluvim z doslechu.. nemam vlastni zkusenost..) ja po dlouhem hledani,po precteni plno diskuzi a jeste po hodne mluveni jsem dospel k nazoru ze si pujdu koupit set od Dennerle... Znacka je to velmi kvalitni... plneni je zajisteno vymenym zpusobem.. ( akvaristiku mam cca 30km ) elmag. ventil stoji 900kc.. (tez v te akvaristice) a maji to tam za 4799kc prikladam odkaz na ten set akvarista.cz/… (ale je tu o dost drazsi) a co jsem se dozvedel tam manometry jsou na "flasce" skoro zbytecne..ale jelikoz jsem delal s "flaskama" takze jsem si na ne zvykl:)a ten samy set bez manometru a dlouhodobeho testu Co2..za 3999kc coz si myslim neni tak velky rozdil.. drzim palce pri vyberu:) me to zabralo spoustu casu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 09:44 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: J4ck
na ty sety jsem koukal a přijde mi to ale o dost profesionálněji dělané než na shopakva.sk - hlavně se mi hodně líbí slučování co2 mimo akvarium a plno dalších vychytávek - navíc za ty ceny to vypadá dost slušně... a záruka 24 měsíců by tam měla být taky
navíc co se týká kopírování - asi by se to nemělo, ale co se v tomhle má vymýšlet nového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 09:21 J4ck
Sid napsal: ...mám v akva poměrně náročné kytky a sice rostou, ale nemají takové barvy, jak bych si představoval...
Skutečně svítíte 11 hod. denně 4 zářivkami, jak píšete v prezentaci, a kytky "nemají barvu"? Není na čase vyměnit trubice? :)
CO2 set zkuste pohledat tady. Prodávají sestavy od JBL, tak snad to na vás nebude působit jako "udělané na koleně"... :-)
www.aquato.org/…
Mimochodem - 500g náplň mi vydržela u 112 l akva víc než 6 měsíců.


Tak tyto sety nejsou od JBL... je tam jenom test od JBL ci flipper od Nutrafin... kdyz jsi zvetsite obrazek je to videt... a osobne jsem si to chtel tez objednat..ale zarazilo me po upozorneni jednoho pana ze prodavaji kopie filtru Eheim.. takze jsem usoudil ze ten set bude neco podobneho..zadna znacka nic... jenom to prodavaji pod svou firmou a nikdo nevi kdo to montuje... takze ja jsem pro profi set od renomovane znacky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 06:51 Muž filipsi [1295]
Sid napsal: ...Bastl je něco, co je fušeřina a pořádně nefunguje...
Tak tomuhle se říká "bastl"... :-O


Nejenom, spis je to slovo pouzivane ve smyslu dobrem, predevsim v elektronice. typicky bastl je Technikova ridici jednotka. Co je fuserina a nefunguje, je zpraseny bastl :-) .
K pouze slozeni co2 setu z komponentu, koupenych ventilu ... se to slovo asi moc nehodi. Nicmene kazdy mu stejne rozumi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 23:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: debian
...Bastl je něco, co je fušeřina a pořádně nefunguje...
Tak tomuhle se říká "bastl"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 23:10 debian – Re: Sid
Nevím co na tom schledáváte za bastlení? Tlaková láhev je tlaková láhev jako u setu, redukční ventil je stejný jako u setu, jehlový jiný než akvaristický je nepoužitelný - standardní komponenta. Jestliže někomu přijde utáhnutí jedné matky a našroubování jehlového ventilu na redukční jako bastlení, zvlášť pokud jsou komponenty identické s tím co prodávají v rádoby profi setech za dvojnásobnou cenu... Bastl je něco, co je fušeřina a pořádně nefunguje, v tomto případě to dle mého nemá s bastlením nic společného. Je to jen způsob jak složit profi set za poloviční náklady ze stejných komponent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 21:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: debian
Bastlením myslím to, co popisujete 24.04.09 v 17:48:52.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 18:15 debian – Re: Sid
Například pan Rataj má na plnění spešl ventil..., našroubování jehlového ventilu místo původní výusti a přišroubování celku na láhev nepovažuju za bastlení. Toto je potřeba udělat i při plnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 18:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arnošt
Tlakovou láhev od JBL si nechávám plnit v plnírně technických plynů. 0,5kg - 52,- Kč.
Ale co se týče bastlení, je to věc volby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 18:00 debian – Re: arnošt
El. magnet ventil se dá koupit třeba i u SMC cca 500,- Kč. Práce s tím nebyla žádná jen jsem nakupoval ve víc obchodech. Co se týče láhve-hasičáku pro naplnění budeš stejně hledat nejbližší firmu. Sety mají jedinou dost podstatnou nevíhodu, občas mají atipický uzávěr pro plnění a je třeba posílat láhve prodejci kompletu pro naplnění. Ke každému plnění ještě poštovné, dvoujnásobný čas, to se jistě vyplatí. Ujišťuju tě že pokud dokážeš utáhnout matku tak tohle rozhodně zvládneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arnošt
Půl roku u GLOGLO - nejvyšší čas na výměnu! :) Už po 4 měsících rapidně klesá jejich účinnost.
Pokud jsou ty "původní setové" také širokospektrální, pryč s nimi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:55 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
teď nevím co jsou ty setovky zač, ale doma na to mrknu a napíšu - jsou to nějaké obyčejné
ty gločka mám asi 4 měsíce max půl roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: debian
ještě ale jde o ten elektromagnetický, aby se mi to samo vypínalo a zapínalo... hele - tohle já bych do kupy, ale stejně asi nedal - bylo by s tím hafo starostí a na to nemám moc času - radši si litr dva připlatím a dostanu hotovku...
ale díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:48 debian – kašlat na set
1. Sežeň si CO2 hasičák, a nech ho předělat na tlakovou láhev s plnícím ventilem cca 1000,- Kč
2. Redukční ventil 700,- Kč, prodejny svářečské techniky
3. Jehlový ventil, bez toho ti to nepůjde pořádně vyladit, akvaristika...
4. Počítadlo bublinek cca 200,- Kč

Celkový náklad by neměl přesáhnout 2000,- Kč
Bližší info o redukčním a jehlovém ventilu mám v profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arnošt
A máte alespoň hrubou představu o tom, jak dlouho vám už ty trubice svítí?
A co jsou zač ty "původní setové 18W"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Sid
ty trubice by měly ještě nějaký pátek určitě vydržet - tím to asi nebude spíš mám takového samozařízeného holanďana a přestává to stačit. ten co2 optimat musím třeba plnit i dvakrát nebo třikrát denně
díky za odkaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: arnošt
...mám v akva poměrně náročné kytky a sice rostou, ale nemají takové barvy, jak bych si představoval...
Skutečně svítíte 11 hod. denně 4 zářivkami, jak píšete v prezentaci, a kytky "nemají barvu"? Není na čase vyměnit trubice? :)
CO2 set zkuste pohledat tady. Prodávají sestavy od JBL, tak snad to na vás nebude působit jako "udělané na koleně"... :-)
www.aquato.org/…
Mimochodem - 500g náplň mi vydržela u 112 l akva víc než 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:31 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: arnošt
Mozem, tvrdit ze sa moj kvasnicovy set vyrovna aj profi setu. Ja stym nemam ziadne problemy, ked uz tak si dokupim emg. ventil aby to bolo 100%ne a bude. Ten vodou chladeny emg. z pracky funguje, len to je tak o hubu smich
Ten isty ucel to splni a nemusis chodit naplnat flase iba raz za dva tyzdne spravis novy burcak :) A o cene ani nehovorim...
To je len moja teoria :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:21 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: filipsi
právě že hračička jsem, ale ne moc na tyhle věci - takhle něco vyřezat, slepit smontovat, ale ladit nějaký ventily atd...
spíš jsem chtěl radu stylem - kup si gejzír od rataje a bude to óká... ještě počkám, zda se někdo nevyjádří k shopakva.sk, protože za ty peníze mi to přijde hodně moc divadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:18 Muž filipsi [1295] – Re: arnošt
Moznosti mam neomezene :)

Tak reknu konkretni radu - pokud nejsi hracicka, co ma rad "udelatka", rad se o ne stara a kouka jak blikaji cislice, porid pouze lahev, redukcni a jehlovy ventil.
Do rampy od filtru to asi moc nepujde (malo casu na rozpousteni), ale ja treba davkuji do vstupu ext. filtru.
Rucne nastavit pocet bublin, pozorovat a zpocatku vice hlidat Ph, a za chvili uz budes vedet jak to jde a jen obcas poupravis pocet bublinek, co bude ujizdet.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3901