Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:19 Breaker – Re: ustavprochore
Já mám filt utrhnutý od prázdné dutinky.Jak dlouho vydrží??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:01 Žena ustavprochore [567] – Re: Breaker
Já používám samostatné filtry (balíček asi 100 ks za nějakých 20 Kč), konec jen lehce zmáčknu a v pohodě natlačím do hadičky, ale asi budou o něco tenčí než ty z cigaret... Bublinky jsou velmi jemné, ale taky se úplně nerozpustí, každopádně na kytkách pozitivní vliv vidět je, tak tu efektivitu zas moc neřeším. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 10:39 Usine – Re: Breaker
Filtr bude dávat větší bubliny než dřívko. Jinak se ale nasazuje do koncovky od propisky. Dříve se také uváděl uhel (černý na kreslení) ale to jsem nikdy nezkoušel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2010 20:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Breaker
Nacpat ho do hadičky.

OT: "přes" se píše s "s" na konci, proboha! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:34 Breaker – rozpuštění
Ahoj
Snažím se rozpouštět co2 do akvária přez lip.dřívko,ale bublinky se nestíhají rozpouštět a ulétají až k hladině,vyčetl jsem tip na cigaretový filtr a schází mi rada jak ten filt připevnit k hadičce???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:44 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Redukování náběhové křivky CO2
Někde jsem četl že soda dokáže blokovat strmý náběh kvašení, takže po pár hodinách už máte konstantní křivku, což ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 17:09 Muž ČUPR [204] - Tetry
Ten sliz vyčisti při údržbě akvária zubním kartáčkem - na chvíli budeš mit pokoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: losos
Protože mu chutná CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:47 losos
bublám co2 a vždy se mi na kamínku vytvoří bílý sliz nevíte proč se ten sliz na něm vytváří? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 22:01 Muž BART [3] – Re: hf
zdar, zatím jedu stále na tu 2kg láhev, už 4,5 měsíce cca 20bublin za minutu, od 8h - 21h. To jde. Citlivost toho jehláku fakt není nijak zazračná. Ale popravdě to neřešim. Ryby si nestěžujou, kytkám to svědčí. tak co....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:14 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: MrJan
ten set je totez jako petlahev s hadickou ve vicku, akorat ze petlahev nestoji 500

nechapu, proc kolem toho burcaku tolik nadelate do 1.5 litrove lahve dam kelimek od jogurtu cukru, na spicku nože susenych kvasnic a zaleju vodou aby nahore bylo 5-10cm volne, zacne to kvasit za 2-3 dny(nekdy dele) a vydrzi 1,5-3 mesice jako reaktor pouzivam obracenou nadobu(lahev voda voda seriznuta na cca 10cm)do ktere mam zavedenou skrz vrsek hadicku kterou tece cast vody z filtru aby se to rozpoustelo trochu rychleji. kdyz je produkce co2 moc vysoka proste a jednoduse to unikne jako velka bublina.
kdyz se nekdo boji ze priotravi ryby at si tam da vzduchovani.

re: ČUPR jak dlouho ti to vydrzi, kdyz tam das celou lzicku kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:03 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Mě se osvědčil následující recept:
Na 2 litrovou PET láhev dávám 300 g cukru, 1 rovnou kávovou lžičku sušeného droždí (Dr.Oetker) a vody tak 1,5 litru. Reakce začne do druhého dne a vydrží mi bublat 24 dnů při pokojové teplotě cca 21 °C. K rozptýlení bublinek používám CO2 Micro Perler - viz obrázek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:48 MrJan – Re: filipsi
Dobra koncime nbudeme to tady zbytecne spamovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:46 Muž filipsi [1295] – Re: MrJan
Myslis neco jako ja :) Ph6.6, Dkh 0, Dgh 2, vodivost 70uS/cm?
Jeste nejake otazky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:42 MrJan – Re: filipsi
A nema ten clovicek treba mekou vodu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:37 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj.
řekne tu teda vůbec někdo, jaký je ten set? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 22:29 Muž filipsi [1295] – Re: MrJan
Muzeme, pac ten recepis je tak na bezpecne strane, ze si nedokazu predstavit akvarko, kde by to udelalo problem.
(ono vubec v akvarku "priotravit" ryby bublanim z "burcaku" neni tak jednoduche, jak to na prvni pohled mozna vypada)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 22:18 MrJan – Re: Sid
coze Panove jak muzete tvrdit ze 1,5 ml kvasnic a hrnek cukru je presne na 50 litru akva coze Radeji at si ten clovek nastuduje jak pozna ze se mu travi ryby a ne sypat z rukavu nejake pomery jak na babovku rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:25 creation
vadí když jej přendávám do různých akvárek, jakože třeba jeden den v jednom a druhý jinde ( mám dvě akvárka- jedno rostliny+ ryby a druhé jen rostliny- snažím se pěstovat emerzně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: creation
CO2 se dávkuje nonstop nebo v horším případě přes celý den. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 16:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: creation
ja bublam do 30L akvarka nonstop, ale ja mam rizenej burcak se zasobnikem a navic mam bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:58 creation – CO2
Mám dotaz. Jak dlouho přes den se má domácí "burčák" nechávat ve vodě ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 12:07 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Já plním v Praze-Strašnicích na Průběžný v kovoslužbě kde repasujou hasičáky, stačí přijít, zaplatit a naplní... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:52 masek – Re: milous
plnění co2 v Praze dělají třeba kovoslužby opravující hasící přístroje stačí internet a najdeš. Já mám odzkoušenou plnírnu za Prahou ve Zlatníkách u Jesenice ,přijedu naplní zaplatím a jedu. Nutno říc že používám tedy flašku z hasičáku ,ale nevidím problém s jinou bombou max. bude problém se závitem ,ale to snad vyřeší, předpokládám že mají redukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 12:23 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: maser
Tady je vyčerpávající odpověď:
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 12:16 maser – dávkování
Mám dotaz prosím, kolik přesně dávkovat CO2 na 300l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 12:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
ano kvasny proces je kapitola sama pro sebe.... krome slozeni vody, cukru a kvality kvasnic je tu jeste faktor teploty, hlavne v pocatku procesu, ale tohle vsecko se tu huz mnohokrate probiralo.... je to dalsi z evergreenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:13 JuraS – Re: pancéřníček
ono je to taky o tom, že tohle je o chemické reakci..jiné to bude reagovat s vodou z prahy 3 a jinak z prahy 5 a nedej bože z horní dolní..kvůli pH a tvrdosti..jiné jsou sušené kvasnice od pepíka a jiné od helmuta..a taky jiný je cukr od franty a jinej od boženy...osobně taky nikdy nevařím přesně podle receptu a všechno dochucuju podle chuti...prostě..musíš si to sám vyzkoušet jak ti to bude fungovat..návodů tady na webu najdeš stovky a každý bude jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pavolk
udava se cca 1 bublinka na 10L za minutu.... ale to je takovej odhad.... strasne zalezi jak to co2 rozpoustish (reaktor ci aplikator, kaminek, zvon apod), taky zalezi na vyreni hladiny.... pri vychytavani davkovani je treba sledovat ryby, sledovat pH, sledovat reakce rostlin, ale plati zde jako vzdy pri hnojeni... "radsi min nez vic"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:51 Žena Rebbie [71] – Re: johnax
Mi z toho filtru šly tak velejemný bublinky, že se to s kamínkem nedalo srovnat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:47 Muž pancéřníček [168]
gogle napsal: náplň jsem dal následující: 1 lžička kvasnic,1 hrnek cukru a 1L vlažné vody
1 lžička kávová nebo polévková,pohárová?
1 hrnek čajový,tuplák,pohárový?
Copak podle těchto množství jde něco nadávkovat,někomu poradit nebo čekat že někdo poradí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:33 johnax – Re: Rebbie
No o filtru jsem už taky četl, ale není to defacto na stejné bázi, jako mini vzduchovací kamínek?Já na konci mám právě ten kamínek a sice mi jedou maličký bublinky, ale stejně se nerozpustěj sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:27 Žena Rebbie [71] – Re: johnax
Filtr z cigarety :-) nepouzitej,samozrejme! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavol
Co ten kámoš, co se vyzná - ten by vám nemohl poradit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 19:15 pavol – co2
chcem sa spytat moze dojst k otrave ryb z CO2?
ked mam akva 45l kolko bz mi malo ist bubliniek asi 1 za 5 sekund???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 17:35 johnax – Re: Moucha
Tak už mi CO2 jede, nastavil jsem to pomocí škrtítka na 1 bublinku za sekundu, ale problém je, že budu muset přikoupit nějakej difuzer, protože bublinka se nestihne rozpustit, než doputuje k hladině :-( Máte někdo něco odskoušenýho? Díky za rady... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 16:02 Muž Kuca [43] - Cichlidy
náplň jsem dal následující: 1 lžička kvasnic,1 hrnek cukru a 1L vlažné vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 15:39 johnax – Re: Moucha
Světla je zatím míň, než akorát stydim Udělal jsem si klasiku - petka - zpětný ventil a na konci miniaturní vzduchovací kamíneček potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 15:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: johnax
mas zpetnej ventil takze nemusi byt na urovni akvarka, pocitadlo bublin si muzesh vyrobit treba i z maly PET např.: rybicky.net/nadrz/6763/7.jpg
s bublanim bych zacinal opatrne... a cim to budesh rozpustet? myslim jaky budesh mit aplikator?

ja mam miniakvarka a davkuju furt.. ale taky mam bublifuky... takze po pocatecnich pokusech se mi pH ustalilo na 6,8-7 coz je optimalni a kytky to davaj znat....
jo jen doufam zemash pro ty kytky dostatek svetla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 15:23 johnax – 120l
Ahoj bratři akvaristi...na akvaristické výstavě v HK jsem si zakoupil poměrně dost rostlin (nějak jsem neodolal - měl jsem jich vybraných asi 30,ale všechny hold neměli:( ).
Proto bych rád začal přihnojovat s CO2...Vlastní výrobu PETky mám hotovou - utěsněnou a přilepenou hadičku k víčku, zpětný ventil (radši), ale jde mi o to, jestli se vyplatí koupit počítadlo bublinek, když mám tolik kytek a dám málo kvasnic na pozvolnější reakci? Regulovat budu škrtítkem, i když to je prý regulace jak stehno, tak uvidím.Ph mám dost vysoké a mám v plánu v noci okysličovat a na noc vyndávat CO2 a ve dne samozřejmě opak.
Další věc je, jestli samotná PETka musí být na úrovni akvária? Chtěl bych ji mít na zemi, což je asi 60cm pod dnem akvária. Díky za reakce hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 14:55 Muž PetrS [4] – Re: gogle
Podivej se na nadrz Ustavprochore. Ma tam vse polopaticky vysvetleno. A nediv se,ze to po 3 hodinach jeste nebubla. Me trvalo 5 hodin,nez se to rozjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 13:14 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Zdrawím,chtěl bych se zeptat v jakém poměru namíchat náplň do pet lahve.
Mám 80l akva a nechci,aby došlo k výbuchu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 12:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sakul
...Nechytejte me za slovo, psal jsem na pochopeni...
Vás je ale nutné chytit za slovo, protože používáte konkrétní čísla, a to čísla nesmyslná! Jak píše Ustavprochore - chytit se toho, co jste ve svém příspěvku "stvořil", nějaký věci neznalý člověk, tak zapláče... :-| Škrtítko-neškrtítko!
Pokud považujete CO2 za prostředek negativně ovlivňující kvalitu rostlin, pak byste si mohl něco počíst o Liebigově zákonu minima. Z něj pochopíte, že kvalitu rostlin ovlivňuje nejvíc ten faktor, kterého je v prostředí "relativně nejméně".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 11:28 Muž Spycee [9] - Rostliny
Fotka k příspěvku co2 napojen na filtracni hadicku - rozvoj primo do akvaria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 10:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Sakul
Nikdo vás nenutí přesné poměry počítat, ale přečte si to tu nějaký začátečník, lupne to tam a pak se bude hrozně divit, že si otrávil ryby. Už chápete, proč jsem reagovala? ;-)
A ty "rychlokvašky"? Je to všechno o rovnováze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 02:55 GP – Re: joxa
tu hadici do akva samozreme musis vest z co2 ne z vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 00:57 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: ustavprochore
Nechytejte me za slovo, psal jsem na pochopeni. Nebudu počítat přesný poměry a taky záleží jak hodně rozpouštíte a navíc existujou taky škrtítka atd. Jináč kytky s co2 mi přijdou docelal rychlokvašky, zlatě kdyš rostou normálně jak maj pěkně zelenoučký listy. Věc názoru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 22:29 Žena ustavprochore [567]
Sakul napsal: Chtěl bych jen podotknout, že používání co2 jde na úkor kvality rostlin!!!

Tak já mám asi nějaký divný kytky, na umělé sycení akva CO2 si rozhodně nestěžujou. :)

A jen tak mimochodem, to dávkování půl kila cukru a 5 - 10 g kvasnic na 90 l akva máte vyzkoušené? Slušná "prda", dovedu si to představit tak akorát na silně osvícené a hnojené akva bez ryb, jinak bez znalostí parametrů vody ani omylem! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 21:44 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Kdyš bych to polopaticky vysvetlil. Je to uplne jednoduchy. Množství cukru určuje čas. Množství kvasnic určuje sílu reakce, např. Půl kg cukru + 5-10 g kvasnic plus mínus v tomto poměru to poběží 2 aš 3 týdny a reakce bude dostačující pro cca 90 l aq.
Půl kg cukru + 10-15 g kvasnic- doba reakce cca 9 dní reakce dostačující pro 200-300l
Můj poměr 3/4 kg cukru a 15g kvasnic (polevková žíce) a mam na dva týdny pokoj.
Chtěl bych jen podotknout, že používání co2 jde na úkor kvality rostlin!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavol
...5g kvasnic 3 male lyzicky cukru a 0,4 l teplej vody... som tam pridal este asi 3,5g kvasnic a asi 2 lyzicky cukru...
Zkusil jste si něco o přípravě "burčáku" přečíst?! A ten kámoš, co se dost vyzná - ten se vyzná v čem?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3201