Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 15:00 kubis – CO2 použiti
nevati že to utěsnim sekunďakem a lepici pistali???? nebude vaditže tam bude sekundove lepidlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 14:00 kubis – CO2 použiti
Naházíme kvasnice do PET láhve, zalijeme trochou vlažné vody a pořádně promícháme (na to ten druhý vršek :-) ), až jsou kvasnice rozpuštěné nasypeme cukr:.... To mam počkat až se mi rozpusti kvasnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:48 Žena petrys [107]
pokud nebudou kvasnice dole total kaput, tak by to mělo fungovat, ale já většinou jaksi zapomenu doplnit, takže pak pro jistotu přidám trochu nových suchých a bublá to ostošest, řekla bych, že líp, než když to namícháš celý zase znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:46 Vrubouš – petrys
Petrys,ja myslel,ze ta sracka co zbyde na dne flasky je uz dale nepouzitelna :-D kdyz dam cukr a udelam novou napln,bude to bublat znova?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:42 Žena petrys [107]
já na 1,5l lahev dám 100g cukru a asi 3g such. kvasnic, vydrží to tak 14dní, když už to dobublá, tak tu "vodu" či co to je vyleju, ale ty kvasnice na dně nechám a doplním pak míň kvasnic, dodám cukru a jede se znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:45 R Muž Mrakoplash [1776]
ja napustil vodu nasypal kvasnice, cukr a hotovka nikdy sem to nemichal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:36 kubis – CO2 použiti
Makroplash:::::mam to rozmichat zvlašť??? nebo muže byt dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:20 Vrubouš – Co2
Proc 2 flasky?Staci jedna.Ctvrt kavove lzicky kvasnic + 6 polevkovych lzic cukru.Vsechno poradne rozmichat,nejlepe kazdou surovinu zvlast ve vlazne vode.Pak nalej do flasky,tu dolij asi 10 cm od vrchu lahve.Tot vse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:17 R Muž Mrakoplash [1776]
nekde to tu urcite je kdyz pohledas
ja daval 2/3 vody do dvoulitrovky
hrnek cukru a malicko kvasnic
Trvalo to sice dyl nez to zacalo bublat ale vydrzelo to nekolik tejdnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:11 kubis – CO2 použiti
dnes se chystam vyrobit CO2 se suchymi kvasnicemi nevite nějaky přesny recept na namichani poměru cukru a kvasnic????? a samozdřejmě taky vody!!!! mam 200 litrove akva a budu to dělat přes 2 pet lahve!!!! jenom bych potřeboval navod jak to namichat! palec palec palec palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:20 Sidonius – To Kubis
K čemu má ve vašem akva přidávání CO2 sloužit?

K věci - použijte raději 2 l PETku, jinak O.K.
Ještě před aplikací si změřte alkalitu a pokud naměříte méně než cca 4 st. dKH, víte, co máte dělat, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:11 kubis – CO2
jeden hrnek cukru a 3ml kvasnic v prášku a deme to 3/4 pet lahve muže to tak byt?
!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 12:07 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 22:50 Muž isamik [180]
Jen doplnim, ze je to ve druhem dile. Ale za stahnuti stoji vsechny potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 22:47 Usine
Záleží jaký způsob si zvolíš, ale když budeš chvíli hledat tak najdeš na většinu svých otázek odpověď. Je toho tu spoustu a jinde ještě více. Ale jsou i hlasy proti. Velice pěkný článek najdeš na www.akva.sk v jejich časopise. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 20:54 kubis – CO2
mam 200litrove akva potřebuju přesněě poradit kolik toho potřebuju jake mate skušenosti s CO2 v 200litrovem akva řekněte kolik mam čeho dat se svych skušenostech pls!! hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 10:40 Muž matlala [798] - Rostliny
no počítaj se bublinky co jdou z te hadice přimo od lahve (jako bez kamínku ponoříš konec hadičky pod vodu a počítáš "bubliny" sou asi 4-6mm velke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 22:24 Muž []
Jak mám rozumět tomu počítání bublinek vždyt kdyš to pouštím přec kámen jsou tak malé a tolik že se to snad spočítat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 11:53 Muž matlala [798] - Rostliny
no ratj píše že 0,5 kg lahev vydrží pro 400l cca 4 měsíce
a uvádí dávkování 1 bublinka na 10l vody/minutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 20:44 Usine – stenli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 19:50 stenli
ZDRAVÍM VŠECHNY A CHTĚL BYCH INFO,JAK DLOUHO VYDRŽÍ BUBLAT 1/2 KG LÁHEV CÉOČKA DO 400l AKVA.
DÍKY ZA ODPOVĚD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:49 tonik666
Jen pro tvé info, někteří mají i zkušenost s prasklou lahví (tedy přesněji hasičákem), tak bych se z 200 místo 70 tak moc neradoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 19:31 jen
coze coze coze to je husta cena, dikec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 16:39 Libor – jen - odpověď co2
Rehas jsou jen opraváři hasících přístrojů, ale máš je po cestě, když vyskočíš z trajfu pod kopcem v Černovicích je to asi 50 mtr.od zastávky. CO2 jsem zakoupil na Staré Osadě ve Sklorexu (spousta pěněz - hodně jsem se kroutil), cena 5651,- a pokud to nechceš ráno a večír otvírat a zavírat, tak je třeba elektroventil za 1950,-, ale týpek byl akční dal 5% slevu. Mám 450 ltr. dal jsem tam dennerle na 300 ltr. a bohatě stačí mám zeleno až až.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 10:20 jen
2libor, plis ten donnerle tos koupil taky u nich? nejak ho nemuzu najit, na kolik te prisel? dikec za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 06:52 Libor – for stenli
Zdar, jestli občas jedeš přes Brno tak na ulici Olomoucké jsou opraváři hasících přístrojů ,,Rehas". Jsem si zakoupil system ,,Donnerle", za naplnění lahvinky z tohoto systému borci chtěli napoprvé 35 bez DPH a když jsem se dostavil (trvá to dva dny asi to někam vozí)tak se pán zeptal jestli je třeba papírů říkám ne a přišlo to na rovných 20 na stůl, když jsem to dal na budík bylo tam 200 a orig.se má plnit na 70, no prostě hodně muziky za málo peněz. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 17:36 stenli – PLNĚNÍ LÁHVÍ CO2
PORADÍ MI NĚKDO,KDE NAPLNÍM LÁHEV NA CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 15:11 Muž Norton [109]
... Pecko, doporučuji použít na ovládání osvětlení spínacích hodin, probém se tím vyřeší a rostlinkám bude jistě také lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 14:19 Pecka z mrkve – CO 2 pres den
Zdarec,potreboval bych vedet jestli,rostliny prijimaji CO2 pres den i kdyz je zhasnuty svetlo v akva jedu totiz pryc a redsi to nebudu nechavat rousvicene......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 20:13 Muž Norton [109]
Veroniko, velmi přehledně je toto téma rozbíráno zde: www.klub.akva.sk/…
Je to sice několik "mega" na stažení, ale určitě stojí za to! Tématu CO2 je venován obsáhlý članek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 20:12 Muž Horác [3942]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 19:34 Veronick – CO2
Na co je vlastně dobré???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 12:45 JANA – SIDONIUS-ODPOVED
MOC DIKY SIDONIE.SBIRAM INFO,NEBOT NECHCI NIC POKAZIT-BUDOU TAM ZIVY TVOROVE.LITERATURA SE DOST ROZSCHAZI V NAVODECH PRO ZACATECNIKY.MAM AKVA-SET-60*35*30CM.DALA JSEM 57L VODY.8DRUHU ROSTLIN/13KS/.PODKLAD PISEK SMICHANY S FLORAPOL HNOJIVEM/NA 3ROKY/POSYPALA STERKEM/5MM/8KG+DEKORACE.PO 10DNECH ZACNU OSAZOVAT RYBKAMI-ALCISTRUS,PLATYS SKVRNITY,TETRA CERNA A SAMOZREJME NEONKY-10KS.PAK UVIDIM CO DAL CELKEM TAK ASI 18RYBICEK.DOUFAM ZE JE TO OK.MOC SE ME LIBI BETA ALE TO VIM ZE NESMIM.DIKY ZE KAZDOU RADU JANA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 11:56 Sidonius – CO2 ?
S přidáváním CO2 určitě nespěchejte. Nic neztratíte. Jako začátečnice byste si neměla pořizovat náročné rostliny, které vyžadují vysoký obsah volného CO2. Ty méně náročné, které jsou pro vás vhodnější volbou, se bez sycení CO2 obejdou. Více pozornosti než CO2 raději věnujte správnému založení akva, ať si do budoucna nezaděláte na zbytečné problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 10:45 JANA – HNOJENI CO2
PRAVE JSEM SI ZALOZILA PRVNI AKVARKO/ZATIM BEZ RYB/,ALE JSEM DOST ZMATENA PRAVE Z ROZDILNYCH RAD CO SE TYKA CO2.KOUPILA JSEM SI HO V TABLETACH S NESROZUMITELNYM NAVODEM/220KC/.V PATEK BUDU DAVAT PRVNI RYBKY TAK MAM STRACH ABYCH JIM NEUBLIZILA.PROSIM PORADTE ZACATECNIKOVI DIK JANA

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 22:35 Sidonius – To Paulinn
:-) Držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 22:00 paulinn – To Sidonius
Tak jsem se těšila, že ti budu radit, abys šel plakat taky, ale bohužel nepovedlo se: smich smich
On je totiž Marťas línej jako každej normální chlap :-| Si budu muset pomoci sama.. a dám pak vědět ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 21:53 Sidonius – To Vik-a
Není to o velikosti akva. Sytit CO2 se dá i v malých nádržích. A třeba i s minimálními náklady - kvašením cukru. Je ale nezbytné vědět, čeho se přidáváním CO2 "dopouštíme" a zda je to vůbec nutné...:-)
Rizika pro "neznalé" jsou příliš vysoká! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 21:00 Muž [] – CO2
hmm asi sa neoplati kupovat CO2 do 37,5 litroveho akvaria, co? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 20:56 Sidonius – To Paulinn
Hodně zajímavé čtení... :-)
Tak ať se dílo podaří! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 14:39 paulinn – to Sidonius
Ahoj Side,
koukla jsem na to, ani ty trubice nejsou moc drahé. Díky palec
Co se týče krytu, nevím. Samotný kryt by až takový problém nebyl , ale ta elektrika mě celkem děsí, tak jsem udělala pokus: pláčem Martina obměkčit, aby mi ho udělal. Ještě to neví, ale až si to přečte..........má to "za rohem".... a když mu podržím třeba šroubovák, tak by to mohlo klapnout :-D Když to tak čtu po sobě, nejspíš se se mnou přestane bavit a bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 11:45 Sidonius – To Paulinn
Výroba krytu je podle mne nejlepším řešením. :-) (To se skutečně hodláš do výroby pustit osobně?! Pokud ano a dopadne to, pak se připrav na zakázku - taky budu potřebovat vyrobit kryt!! :) )
Jj, jako obvykle - jsi v obraze... ;-) Třípásmové zářivky jsou značeny trojčíslím 8xx.
Odkazy přidávám. (A věřím, že až je nastuduješ, blekotat budou prodavači! smich)
http://narva.netdirect.cz/?fts=290
http://narva.netdirect.cz/?fts=291
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 17:42 paulinn – to sidonius
Ahoj Side,
trojpásmové značí ty s označením co začíná osmičkou? Nemohl bys mi prosím "nahodit" nějaký odkaz na web, abych v obchodě neblekotala? :-D
Na stávající 200l akva si ten kryt (raději to napíšu přesně;-)) asi udělám sama podle návodu Martina76 na jeho stránkách, neb mám furt zaměstnanýho muže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 16:53 Sidonius – To Paulinn
Ahoj Paulinn,
zkusil jsem se poptat u nás... V "podobném" rozměru, přesněji - 818 mm, by se daly sehnat JEDNOPÁSMOVÉ denní bílé nebo studené bílé trubice. Což není nic moc... A cena také nepotěší - skoro 300,-/ks...
Nejlepším řešením určitě bude nový kryt na aspoň 3* 90cm a dát do něj třípásmové trubice.
(Preventivně bych ten kryt doporučil udělat na 4 zářivky. Co kdyby ses někdy chtěla pustit do zahradničení...?! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 09:53 paulinn – to sidonius
jsem věděla, že to tak dopadně :-D Mám Atman AT-90B... tzn 80tku.. a nemaj :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 09:38 Sidonius – To Paulinn
Ahoj Paulinn,
jsem rád, že se daří! :-) Jaká je délka trubic, které potřebuješ? (A s těmi soukromými záležitostmi buď opatrnější - tyhle stránky nečtou jen dospělí! smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 08:58 paulinn – to Sidonius
Ahojky Side, kytky opravdu hodně rostou, dokonce i červenaj jak maj, takže zatím nic neřeším a zmíněné udělátko "dobublává". Rekvalifikace na Popelku proběhla, vyměnila jsem komplet dno, ale to pH..pořád je 7,5. Ale víš co.. přestávám to řešit, protože mi nic v akvárku nestrádá, rybky jsou v poho.. a nakonec konečně i ty kytky. A to, že mi nejdou bublinky z kytek přisuzuji především slabému osvětlení. Mimochodem jsem se rozhoupala a šla zjistit, jak jsou na tom zářivkové trubice v obchodě. Jsem idiot koupila tak nevhodnou délku osvětlovacího tělesa, že rozměr trubice nejde sehnat tone Tak ukecávám manžela, aby mi to udělal ručně. :-D no... :-D ...šak víš ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 14:03 Sidonius – To Mrakoplash
Souhlasím.
Myslím si, že každý akvarista, který si začne klást otázky, co se to vlastně odehrává v jeho akva, se k Rejpalovu dílu dopracuje... :-) ;-)
Já tomu říkám "základní povinná četba" akvaristy. :)
Je samozřejmě více takových zásadních materiálů a jejich "původců". (Jmenovat je nebudu, abych některého neopomenul a tím jej neurazil. :-))
A je samozřejmě dobré o nich vědět. A předávat tyto informace dál... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 11:02 R Muž Mrakoplash [1776] – jeste jeden
a myslim ze tohle je taky velmi zajimavej clanek

http://planta.aquariana.cz/vyziva.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 10:26 Sidonius – To Mrakoplash
"Ten odkaz je dost zajimavej ..."
To každopádně!!! Dobře jste udělal! :-) ;-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [91] 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4501