Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 19:44 Muž Gordon [22] – Re: jirka.p
Díky, už to přibublává :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 16:53 Muž AlQuds [161] – Re: Maza
To vypada dobre. Dokonce jsem neco takoveho i videl jako soucast nejakeho CO2 setu, akorat jsem netusil, ze se ten stojanek vyrabi i samostatne. Diky! Sakrys, dalsi investice. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 16:43 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
www.sklorex-akvarium.cz/… ;-)

Mám 0,5kg od Rataje a tento stojánek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 16:15 Muž AlQuds [161] – fixace tlakove lahve?
Mam takovy, zjevne hloupy, dotaz. Na tlakove lahvi s CO2 se pise, ze ma byt ve vztycene poloze. Je to opravdu nutne? Poridil jsem si 0.5kg lahev gejzir od Rataje, konkretne
shop.rataj-spk.cz/…
a premyslim, jak ji umistit, aniz bych musel zatloukat do steny vedle akvarka nejake uchyty. Lahev sice ma takovy zelezny vesak (ci jak to nazvat), ale bez tyce ze zdi nebo dvou hacku vyvedenych ze zdi nevim, jak ho vyuzit. Samozrejme si muzu vyrobit nejaky podstavec nebo skrinku, do ktere lahev umistit, ale to mi prijde trochu pracne. Mate nekdo jine, elegantni reseni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 13:58 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Ninco
Fotka k příspěvku Tady zasilam foto pro inspiraci :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 13:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tragett
Já mam přesně toto v akva, akorat misto čerpadylka jsem použil vývod z rampy externího filtru, takže jsem ušetřil za čerpadlo :P Jo a funguje to! Stalo mě to 0Kč. Použil jsem starou pixličku od krmení pro rybičky udělal do ní díru a nasadil na rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 13:36 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: 2lizard
Ja jsem si podle inspirace tady udelal takovou "pracku" taky jsem cerpal tady: www.youtube.com/… Prijde mi to super napad a podle me to musi skvele fungovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 12:19 2lizard – Re: Jenny
Ahoj, možná že s tím jdu již pozdě, ale já si pořídil toto
hydor.cz/…
za nějakých 1.350,-Kč s DPH
Je to set bez bomby, ale tu mi pořídil kámoš z hospody v ceně 400,-Kč (500g).
Jediné co nemá, tak je elektro magnetický ventil, tak to zatím řeším tak, že přes noc se mi se světlem vypíná ten jejich CO2 difuzor. Ventil už mám vyhlýdnutý v prodejně se svářecí technikou za nějakých 800,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 10:44 Muž pancéřníček [168] – Re: Bob
Tak si pořiď počitadlo bublin,nebo Co2 prožeň přes další PET lahev a nemusíš se ničeho bát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 08:58 Bob
CO2 poustim pres ratajuv biokvas (darovany) na konci je kaminek ktery dela velmi jemne mikro bublinky. Ale je jich moc a pocitat to nejde. Zkratka to nemam pod kontrolou a na noc hadicku vytahuju. Mam strach z otravy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:57 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:36 Muž jirka.p [60] – Re: Gordon
Já dávám do 2l pet lahve 90g cukru, doleji do 1.5l vody a přidám 0.5 ml sušených kvasnic.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:22 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Bob
Zalezi na tom, kolik se ti ho vstrebava, jestli ti to pojede pres difuzor, flipper ci vzduchovaci kaminek (kolik CO2 se rozpusti) kazdopadne vodu zmer, musis vychytat, kolik muzes do vody pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 07:09 Bob
Je mozne otravit 240 l akva kdyz budu pridavat CO2 z 1 l pet (pri rozumne davce kvasnic) nonstop? Vim, ze zalezi na uh. tvrdosti a ph ale jde mi pouze o to, zda tak velke akva jde z 1 l lahve predavkovat? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 15:46 Muž Gordon [22]
Ahoj, poradíte mi prosím jaké dávkování pro zásobování 12 litrového akva?
Mám 0,5l pet, balíček kvasnic, cukr a případně jedlou sodu.
V akva není kromě jednoho náhodného mláděte žádná ryba, ale je tam dost náročných rostlin.
Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 07:11 Bob
Zkousel jsem poprve poustet CO2 pres BIOKVAS. Namichal jsem smes, a asi za 20 minut zacali vychazet malinke bublinky.
Jenze po chvilce bylo bublinek spousta a kdyz to prezenu tak bych mohl rict, ze to vypadalo jako takove mini vzduchovani. Proste to ani nahodou nebylo cca 1 bublinka/s ale o hooodne vic. Kde byla tedy chyba? Smes uz jsem koupil hotovou (200 g cukru, 2 aktivatory, 2 kapsle mikroorganizmu) Proste presne podle navodu. Mohlo to byt tim, ze jsem to vice protrepal? Po hodine jsem hadicku radsi vytahl at neotravim ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mOOOm
Připravte se na průšvih, až se vám to rozběhne!
Ještě byste měl znát alkalitu, která je narozdíl od tvrdosti důležitá.
Přesto - ať máte alkalitu v akva "jakoukoli" - cca 10g sušených kvasnic je asi tak 5tinásobek toho, s čím byste měl své experimenty začínat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:38 mOOOm
Sid napsal:
Podmínkou ovšem je, že celý systém těsní! Pokud netěsní, bublinek se nedočkáte.


Ano, samozřejmě že to těsní.

Jak velká je nádrž, do které chcete tímto "burčákem" bublat?

akva je cca 40l

Jaká je její rybí a rostlinná obsádka?

Živorodky, menší tetry.

Máte představu o parametrech vody v ní? X-)

pH je 6,8, tvrdost v normálu, teplota pokojová(asi 25 stupňů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mOOOm
Nějakou dobu trvá, než se roztok rozkvasí - musíte mít trpělivost. V závislosti na množství kvasnic a teplotě může tento proces trvat i řadu hodin.
(Podmínkou ovšem je, že celý systém těsní! Pokud netěsní, bublinek se nedočkáte.)
Jestli jste posupoval podle tohoto návodu: "Dvě čajové lžičky práškových kvasnic, nebo zhruba čtvrtku balíčku těch balených, rozpustíme ve 2 dcl vody teplé cca 40°C. Přidáme dvě čajové lžičky cukru a necháme hodinu někde na teplejším místě. Za hodinu musí začít kvasnice bublat a vypouštět CO2. V tuto chvíli naplníme 40°C teplou vodou 2 litrovou láhev do 3/4 obsahu a rozmícháme dva hrnky cukru. Potom vlijeme rozbublané kvasnice a lehce přimícháme. Tím je náplň hotova. Bublat by měla tak 2-3 týdny v použitelném množství.", připravte se na fofr. :)
Jak velká je nádrž, do které chcete tímto "burčákem" bublat? Jaká je její rybí a rostlinná obsádka? Máte představu o parametrech vody v ní? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 19:12 mOOOm
Dobrý den.Mám problém s podomácku vyrobeném CO2.Roztok kvasnic jsem dělal podle návodu na [urlhttp://www.aquasat.cz/postrehy-1-12.html[/url] .Vše jsem udělal tak, jak je tam napsané a nic. Když jsem tam dal hadičku a tu následně dal do akvária, nic se nestalo.Z hadičky nejdou žádné bublinky a ani nic jiného. Prosím poraďte. Předem dík za odpověď dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.09.2010 14:55 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Sid
Ja sa tiež čudujem, ale asi nevedia, že ty si burčiak doviedol k takej dokonalosti, že výrobcov setov pošleš do dejín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:07 Muž ghulek [0] - malawi – Re: Sanka
podle mě by to nebylo zas tak zlé.. rozpouští se celkem rychle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:02 Muž AlQuds [161] – Re: hf
Dekuji. S tou zivotnosti jste me mirne vydesil, to jsem netusil, ze muze byt takovyto problem. Na lahvi jsem zadny popis nenasel. hmm CO2 set jsem poridil na inzerat, uz pouzivany, tak snad to dobre dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:59 Muž AlQuds [161] – Re: Sid
Aha, taky jsem si mohl dohledat, odkud vlastne jste. To vite, nepobyvam tady dlouho a jeste se tu ne zcela oryentyruji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:43 Muž hf [54]
Kovoslužba hasicí přístroje, a.s
Průběžná 41/387, 100 87 Praha 10 - Česká republika
Tel: +420274814751-2 Fax: +420274811963 Mail: mailto:koha@login.cz
Provozní doba: Pondělí - Čtvrtek 7.00 až 16.00, Pátek 7.00 až 14.00

Ale nejdřív se podívejte na životnost a atest té lahve co máte od Rataje, abyste nebyl nepříjemně překvapen až vám jí v Kovoslužbě sešrotujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: AlQuds
V Olomouci znám "plniče", v Praze netuším... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:11 Muž AlQuds [161] – Re: Sid
To se omlouvam, ale Moucha si rekl jako prvni. S tim CO2 plnenim neporadite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 19:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: AlQuds
Taky jste si na mě mohl vzpomenout s tím TIBI... :-O :)
Teď budu muset s prosíkem na Mouchu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:45 Muž AlQuds [161] – Re: Sid
TIBI u mne dostalo svou sanci a nedokazalo ji vyuzit. Holt jsem asi zpatecnik. ;-) Svou nasadu TIBI predam Mouchovi k dalsimu experimentovani, pokud tedy jeste o ni bude stat. Burcak taky jeste dostane sanci, pocet akvarek se mi rozrusta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: AlQuds
Proč utrácíte za CO2-set, když máte "TIBI"?! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 18:37 Muž AlQuds [161] – plneni co2 v Praze
Poridil jsem si set CO2 a rad bych poprosil o radu, kde v Praze naplnit lahev (0,5kg, Rataj). Idealne nekde na Praze 9 nebo po ceste metra linky B mezi centrem a Cernym Mostem. Omlouvam se, pokud tu nekde ta odpoved uz je, nepovedlo se mi ji dostatecne rychle dohledat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 22:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jenny
nebo cidla a dalkove to ridit pres compik...

add zasobnik, nakres mam u svy nadrze antistres, je to na principu spojenych nadob, dokonce snad v tomhle vlaknu jsem kvuli sidovy pocital objem bublinek a nasledny dimenze zžasobniku

problem je ze je treba mit "tlakovou" nadobu urciteho objemu a pak druhou jako zasobnik vody pro tlakovani a ta musi byt o neco vetsi (pocitam tak o 10-25%) da se to vyrobit treba z PVC rour
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 22:28 Jenny – Re: vaclav
Nj to máš pravdu,jako nejlepe pořídit si rovnou nějakého domácího robota a mužu tam mít i ten podomacku vyrobený :-D a nebo zaškolím kocoura,on tam stejně furt chodí chlastat vodu,tak ať se stará :-D ....no rozmyslím se a uvidím,ale tak zkusit s CO2 bych to chtěla,uvidím jak se mi to povede zkoordinovat,třeba přijdu na nějakou vychytávku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 22:16 Usine – Re: Jenny
Já používám CO2 už dlouho, ale protože mám dost velkou nádrž tak takové udělátka nepotřebuji. Nestačí ale jen sledovat pH ale, musíš i UT, Ta když ti moc klesne a není to nic divného, začne padat pH prudce dolů. Sice ti automatika vypne CO2 ale nebude ti to nic platné. Budeš muset používat určitě i nějaké hnojivo a dávkovat jednou za 14 dní nebude stačit.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 22:16 Jenny – Re: Moucha
No právě asi takhle to nakonec vyřeším,konstantní dávkování by mohlo stačit...při pravidelne udržbě,akorád problem by byl,kdyby se něco stalo když tam nebudu,přece jen 70 l to je hodně málo a blbě se tam udržuje rovnováha,kdybych měla velke akva tak je to něco jineho,hydrostatický zásobník CO2 ? jak to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 21:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jenny
no a nestacilo by ti konstantni davkovani CO2? ja si postupne zdokonaluju svuj hydrostaticky zasobnik CO2, pri patricne dimenzaci by mohl vydrzet i 14dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 21:36 Jenny – Re: vaclav
Tak jasně že se může něco stát...právě proto chci s řídící jednotkou...a něco už sem si o tom přečetla,a něco vím,teda aspoň bych měla když pracuju ve zverimexu :-D mě šlo jen o to,kdyby náhodou někdo nevěděl o něčem konkretním levnějším,třeba tady na těchto stránkách www.akvarko.cz/… se píše že se dají pořídit i za 4.800 ale co jsem se tak dívala u všech co jsou kolem 5ti tisíc je jen ventil,který umožňuje nastavit to,ale ne automaticky kontrolovat,což já potřebuju...nj nejlepší vykašlat se na CO2 :( ,ty do svoji nadrže přidáváš co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 20:53 Usine – Re: Jenny
Já ti to nechci vymlouvat, ale 14 dni je poměrně dlouhá doba a při CO2 se lehce může něco stát. Měl by si to trochu nastudovat. Nějaké základy třeba tady. www.akvarko.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 20:20 Jenny – Re: vaclav
No to je právě ten problém,zkusila jsem bez,akvarko sem měla až do ted a rostlinky nic moc,samozřejmě kryptocoryny a anubiasy to zvládaly,nebo rychlerostoucí,ale jakmile jsem přidala něco jiného,chvilku to rostlo a za chvilku stejně začlo skomírat,a ze zkušeností zákazníků,kteří k nám do zverimexu chodí nakupovat všichni říkali že jakmile začali přidávat CO2 tak se rostlinky vzpamatovaly,a mají tam hotový prales,takže myslím že cenu to má :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 20:13 Usine – Re: Jenny
Zkusil bych to bez CO2 taky ti rostliny porostou. Jednou za 14 dní kontrolovat akvárium z CO2 je trochu problém. Když budeš mít i měkkou vodu tak ten problém bude ještě větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 19:10 Jenny – Sera seramic
Zdravím,potřebovala bych poradit,chci si zařídit biotopní akvarium 70l a samozřejmě chci aby mi v něm rostlinky maximálně prosperovaly,nemám žádnou zkušenost s CO2 systemy a taky nebudu moct kontrolovat akvarium denně,pouze jednou za 14 dní když přijedu domů,jako nejlepší řešení mi přijde system s automaticky řídícím přívodem CO2,bohužel u nás jsem našla že jsou dostupne jen sera seramic a podobne v ceně okolo 10ti taců,nevíte někdo o něčem levnějším?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: samot10
Nejlepší věci jsou jednoduché a funkční. Selský rozum mě říká, že to prostě fungovat musí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:02 samot10 – Re: Ezcool
urcite ste to uz videli, pojem "pracka" tomu dal niekto na nemenovanom fore a zapacil sa mi, tak som to pouzil aj ja :-D
funguje to na tomto principe: www.youtube.com/…

mam malu skatulku. v jej dolnej casti je otvor vyplneny filtracnou hmotou aby mohla voda odtekat, zo spodnej casti je tiez hadicka s CO2 a z vrchnej casti prichadza voda z filtra. Je to jednoduche a osvedcilo sa mi to... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mates
Nutné není. (Ale umí kytky pěkně "nakopnout", když se to umí. :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 16:20 Muž Mates [0] - Tetry – CO2
je opravdu nutne nebo je to jen tak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:47 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:43 dan – CO2
Co říkáte tomuhle aukro.cz/… nemá s tímto někdo zkušenosti?Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 21:35 Usine – Re: lukaspd
2kg lahev není nic velkého. Já mám 6 kg a měl jsem i 8 kg. Klidně může i ležet. 1,5 kg mě vydrží 3-4 měsíce. Když to někde uchází ale i 14 dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 12:14 R Muž Silent [5949] – Re: lukaspd
Já mám nádrž 300 litrů a půlkilová flaška mi při bublání 60 bublinek za minutu nonstop vydrží tři měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 12:11 lukaspd – vydrz co2 flase
vedeli by ste mi poradit niekto ohladne vydrze co2 flase??? viem, je to velmi individualne (mnozstvo ryb, mnozstvo rastlin, parametre vody, rozpustanie co2, atd, atd....), ale aspon tak zhruba kolko cca moze vydrzat 2 kilova flasa.... 3-mesiace, pol roka, rok???? alebo kolko vydrzi vam/ake mate velke akvarko?
aaaa potom druha otazka.... ked som tak pozeral akvaristicke e-shopy, tak pri flasiach 2 kg pisu, ze su od 400-500 litrov. je neaka nevyhoda skladovat velku flasu co2, teda okrem zabrateho priestoru? :-) lebo vacsinou plati, cim vacsie, tym lacnejsie, tak rozmyslam prave o dojkilovej flasi...
Moc vam dakujem za odpovede :-)))
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3001