Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Jeste k tomu dodam,ze muzes pouzivat Ph controller(k dosazeni a udrzeni nasyceni CO2)a jeste jako "bonus"mas ochranu pred "syndromem koncici lahve". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 22:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Marcel G
podotýkám že hodně záleží na způsobu distribuce. Třeba atomizér dokáže srazit pH (a tudíž změnit koncentraci, ale pH se meří rychle, zatímco obsah CO2 je test na hodiny a není to přesné s dropcheckery) o jednu celou jendotku klidně za 5-10minut. A to při rozumném nastavení. Proto mám raději pH kontrolér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:27 Marcel G Re: Kamilstrom
Měl bych k tomu "malé" upřesnění:

1) Když jsem ve svém 60L akvárku přidával CO2 v množství 3 b/s (bez vzduchování a čeření vodní hladiny), tak mi od zapnutí (9h) do vypnutí (20h) jeho koncentrace narůstala od 20 mg/L do 80 mg/L. (Po vypnutí mi hladina CO2 přes noc pomalu klesala až k 20 mg/L, ale pod tuto hranici se nestihla nedostat.)

2) Když jsem navíc poměrně výrazně čeřil vodní hladinu (pomocí rozstřikovací rampy namířené směrem k hladině), tak se mi koncentrace CO2 po třech hodinách zastavila na zhruba 35-40 mg/L. Navíc mi po vypnutí přísunu CO2 klesla jeho koncentrace (přes noc) až na 5 mg/L => díky čeření hladiny.

3) Když jsem ubral množství přidávaného CO2 na 0.5 b/s (bez vzduchování a čeření hladiny), trvalo 21 hodin, než se hladina CO2 ustálila. Při zapnutí byla jeho koncentrace 2 mg/L, při vypnutí pak 14 mg/L.

Tím chci říct, že to, jak rychle dosáhne CO2 požadované koncentrace, závisí především na množství, které se do akvárka přidává. Pokud budu ve svém akvárku přidávat 0.5 b/s, dosáhnu koncentrace 15 mg/L přibližně za 20 hodin. Pokud budu přidávat 3 b/s, dosáhnu stejné koncentrace prakticky okamžitě. Ovšem pokud budu přidávat do svého akvárka hodně CO2 (např. 3 b/s), tak mi sice jeho koncentrace bude rychle stoupat, ale velmi pravděpodobně se mi nezastaví na nějaké vhodné úrovni (např. 30 mg/L), ale bude vesele stoupat třeba až k 80 mg/L. Aby k něčemu takovému nedošlo, je nutné hromadící se plyn z vody "řízeně upouštět" pomocí provzdušňování vody. Čím vydatnější čeření, tím níže bude strop maximální koncentrace CO2.

Pokud chce tedy někdo docílit toho, aby mu koncentrace CO2 po zapnutí rychle vystoupala třeba na 30 mg/L, a na této úrovni se držela po celý den, tak musí: a) dostatečně otevřít ventil od přísunu CO2, b) dostatečně čeřit vodní hladinu (díky čemuž se mu koncentrace CO2 bude držet na určité stabilní úrovni). Obojí se ale nastavuje poměrně obtížně - chce to zkoušet a ladit, dokud nenajdete tu správnou "intenzitu" obojího. Takže jenom otočit ventil samo o sobě nestačí. Je třeba to spojit s vhodnou intenzitou čeření hladiny. (Mimochodem vzduchování pomocí vzduchovacího kamínku v mém 60L akváriu nemělo na hladinu CO2 prakticky žádný vliv.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ciffik
nebo se mrknout do záhlaví tohoto fóra na článek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:23 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vernon33
z toho setu je použitelná láhev a možná redukčák, zbytek je v plastu polsko-čínské kvality...

za stejné peníze můžeš mít funkční set např odtud www.rostlinna-akvaria.cz/…

a za 3 tis i s ,,nočním vypínáním"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 22:10 vernon33
Zdravím nemá prosím někdo zkušennosti s touhle sadou CO2? aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 21:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Celiny
Jedine co pri vypinani na noc mohlo zpusobit kolisani je,ze ty dve hodiny pred spustenim svetel byly malo pro zajisteni dostatecneho nasyceni CO2 potrebneho pro rostliny(a tudiz rostli rasy),v noci rostliny,jak je znamo,CO2 nespotrebovavaji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 21:02 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Kamilstrom
Diky za nazor, akvarium mam asi od brezna, bublal jsem nonstop, nekdy na konci dubna jsem zaexperimentoval z vypinanim na noc (dve hodky pred svetly a hodku pred vypnutim), hnojeni stejne, vymena vody taktez, jedina zmena byla v poctu red cherryn. Zacala se mi tvorit zelena vlaknita rasa (zelene chuchvalce, asi vcichni vime o cem je rec). Vydedukoval jsem, ze za to muze to kolisani pH, resp. CO2 proto opet ten nabeh na 24/7. Co se tyce te klimy, mam jednu dole v kancelari, ale absolutne netusim, jak bych udelal vyvod z klimy (do strechy??) a dalsi vec je, ze to zere 2 kW..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Celiny
Sorry za to co te postihlo,neni potreba bublat nonstop,staci zapnout pomoci spin.hodin(predpokladam ze set ma selenoid)2 hodiny pred svetly a vypnout 1 hod. pred vyp. svetel,dale nasmeruj vyvod z filtru k hladine aby ji mirne ceril,nebo zapni na noc(pres spin.hodiny) vzducovani jak bylo uz receno.Nebo mit klimatizaci(AC)v byte,takove leto nebude v Evrope do budoucna vyjimkou! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:32 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Designer
Cenim si, ze si to nepustil k vode:) Bohuzel i tuhle variantu vyvracim..lahev byla v levem rohu u predniho skla, ve stejnem miste na zadní strane je koleno od rozstrikovaci rampy,tudiz zrovna kolem flasky by mel byt logicky nejmensi proud, (jeste podotknu, ze lahev byla vertikalne, nikoliv horizontalne... zhrnu-li to, mam 80 cm akvarium, difuzor cca ve 3/4 akvaria, tedy ZHRUBA 50-60 cm od lahve...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Celiny
On nebyl problem s tou flaskou ledu, ta sama by tohle nezvladla, ale to, zes ji dal hned k difuzeru, to byl ten prusvih! Nemylim se, ze ne?

Daval jsem si dohromady po ceste domu, jak to mohlo cele fungovat, malinko si pocital... Dosel jsem k tomu, ze voda proudici kolem lahve se v jeji blizkosti ochlazovala a v tom miste musela probihat i difuze CO2 do vody. Tim se stalo to, ze ta ochlazena voda pobere rychle co je okolo k mani, a k mani je okolo ohledne plynu jen CO2 z difuzeru. Syceni CO2 se tim silne zefektivnilo.

Ale at uz to bylo jakkoli, nevzdavej to, prusvihu jsme zazili vsichni dost, zase bude dobre, drzim palce ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:11 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: matlala
nene, flaska ukazuje plny stav, byla plnena dva tydny zpatky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:16 Muž matlala [798] - Rostliny
a co stav plynu v lahvi? mohla někde ujít a tlak na výstupu je nepřímo úměrný výstupnímu v momentě kdy flaška dochází
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:22 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
Asi ano v byte ci prizemi v dome, ja mam pokoj v podkrovi, nad hlavou mam cca 50m2 cerne strechy, dve stresni okna, kdy jedno je fixni...Mam tady fakt peklo, proto jsem to resil zmrzlou pet flaskou. Priste uz si dam pozor a radeji vypnu CO2..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:07 R Muž romant [27977] Re: Celiny
Vím, že to teď bude znít tak trochu blbě, ale stačilo by použít onen archaický přístroj jakým je vzduchovací motorek a kusem hadičky a kamínkem na konci a bylo by vyřešeno pro tyto středomořský teploty ideální řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Celiny
Dokud tomu fyzikovi nereknes vychozi teplotu toho ledu, nebude toho schopen ;-) . A i pak bude mit problem, protoze bude muset zohlednit dalsi ohrivani akvaria vnejsimi vlivy (teplotou okoli) a resit ne zcela trivialni problem prenosu tepla pres PET lahev, pres sklo, pres hladinu, pres nedefinovany dekl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:51 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Designer
Dekuji za nazor, take to byla ma prvni domnenka, ze s mnozstvim rozpusteneho plynu bude mit souvislost ta teplota. Jen se mi nezda, ze byl 1,5l ledu schladilo 100l vody o tolik stupnu, aby se ten jev na tolik projevil...bohuzel, netroufnu si tvrdit o kolik stupnu voda schladla (za predpokladu, ze rano uz byla voda opet ,,ohrata,, na 28°C). Snad se tu najde nejaky fyzik, ktery dokaze alespon priblizne vypocitat o kolik stupnu je schopna 1,5l pet lahev schladit cca 100l vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 17:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Celiny
Mnozstvi plynu ve vode je zavisle na teplote. Kdyz se teplota zvysi, voda plyny vyzene, kdyz se snizi, voda je zase pojme. Jenze ne kazdy plyn jde do vody stejne snadno, a CO2 jde do ni vyrazne lepe nez O2 (jde o rozdil v radech). Takze voda se pomerne skokove schladi a co ma po ruce, do sebe nasaje. A prvni na rane je CO2, bere jej velice snadno, takze hura, nacucne se jim jak to jen jde.

A vysledek uz jsi videl sam.

I kdyz je to zase jen ma teorie a nejspis ma i trhliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:29 Muž Celiny [293] - Rostliny
Ahoj, postihla me katastrofa, otravil sem si obyvatele akvaria CO2, avsak absolutne nevim co jsem udelal spatne, snad mi poradite. Bohuzel neprezily 3/4 SAE, 1/6 otiku a asi 100 Red cherryn. Bublam CO2 ze setu od rataje pres super diffuser, nonstop, dropchecker dennerle, mesic stara napln, bomba byla menena asi pred 3mi tydny. pravidelna vymena cca 50 % vody co 5 dni. UT 6, CT 10, N02 0 mg/l. Jiz delsi dobu bublam non stop, drop byl svetle zeleny, v techto vedrech vystoupala voda na 30 °C, proto jsem dal do 112l nadrze 1,5l zmrzlou pet lahev a nechal ji tam pres noc, rano se vzbudim, drop uplne zluty, voda mela 28°C, vsude oranzove mrtve krevety, ryby jeste zily, ale uz byly malatne, prestehoval jsem je okamzite do druhe nadrze, nektere to zvladly, nektere bohuzel ne...okamzite jsem vymenil 70 % vody, vypnul co2, pridal silne vzduchovani... muzete mi nekdo prosim rici, kde jsem udelal chybu? Mam sto chuti s tim seknout, clovek si to pul roku pipla a pak behem par hodin prijde skoro o vse. Dekuji za rady, rad bych se takove katastrofe v budoucnu vyhnul.. rybicky.net/nadrze/18005

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 12:22 Muž souky [592] - RostlinyRe: kortezhugo
masožravkáři taky zkouší....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 07:54 Muž kortezhugo [983] Re: ludvik
Nás neoklamú.Všecia akvaristi "rastlinkári" vedia že je v atmosfére málo CO2. X-) :)
PS:Ešte dodám že už som to videl pridavať pri pestovaní v skleníkoch -už dávnejsie v daakom dokumente.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:20 Muž Bin [144] - AmerikaRe: vaaclav
ale ja nevravím o rybách ale o sebe no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:18 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bin
Zas tak úžasná vlastnost to není, Některým rybám dýchající vzduch z hladiny se to nemusí moc líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 20:59 Muž Bin [144] - AmerikaRe: kortezhugo
super spím na poschodovke takže môžem kúpiť aj kamion a vopchať ho izby hop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 20:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ludvik
Proč se třeba v dnešním počasí tak snadno tvoří bouřkové mraky, které jsou kilometry vysoké. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 20:54 Muž ludvik [1082] Re: kortezhugo
Stejně je to zajímavé - je to těžší než vzduch, drží se při zemi. Tak jak to, že je to sakra nebezpečný skleníkový plyn? Aby to mělo skleníkový efekt, musí to být vysoko v atmosféře ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 20:35 Muž kortezhugo [983] Re: Radek59
Z 2kg CO2 máme cca 1000l (kubík) plynu.Ako píšu kolegovia - je ťažší ako vzduch a drží sa pri zemi.Ked počítam "normálnu" miestnosť 5x4m tak sa napustí 5cm. :-)
Teda tolko je to ked sa vypustí 2kg flaša priamo v miestnosti - tak že spať možete kludne aj z večšou "bombou". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
navic se co2 drzi u země, takže pokud je nějaká škvíra ve dveřích.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Radek59
Tak nad tím mě nikdy nenapadlo ani přemýšlet, ale podíval bych se při hledání infa na to o kolik může 2kg CO2 zvednout jeho koncentraci v uzavřené místnosti jejíž objem si snadno spočítáš.
A to bude stav že ti najednou uteče celá lahev. Když to bude řízeno kontrolerem tak bych se nad tím ani nezamýšlel. Bude to podle mého názoru neměřitelné, natož aby to ovlivňovalo naše zdraví. V noci totiž budou rostliny v akva CO2 sami produkovat a tak kontroler jeho přívod z lahve uzavře, ne? Takže to bude jako by sis tam dal několik rostlin v květináči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Radek59
pokud nemáš místnost úplně vzduchotěsnou, tak není čeho se bát (pro případ netěsnosti a většího úniku CO2)
víc co2 vyprodukuji suchozemstí obyvatelé bytu nez unik co2 hladinou nádrže
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 10:47 Muž Radek59 [0] – Množství CO2 ve vzduchu.
Má někdo prosím zkušenosti kolik CO2 se dostane do vzduchu v místnosti?
CO2 z 2 kg tlakové láhve řízené kontrolérem.
Zajímá mně to s ohledem na naše zdraví,protože v této místnosti spíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2013 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
To je hezké, ale kde je uvedeno že přechod ze zelené do modré je lineární mezi hodnotami 10 a 20mg/L? Co když ještě 12mg/L ukazuje zeleně a pak teprve dojde k přechodu do modré? Takže tam klidně můžeš mít 13mg/L (což by stejně mělo být dost).
Já jsem si DC osobně nikdy právě pro jeho nepřesnost a relativně dlouhému odstupu toho co ukazuje od skutečnosti, nepořídil. Prostě jen měřím PH a to se snažím držet někde pod 7 a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 20:03 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Kamilstrom
Fotka k příspěvku No já se řídím podle barevné stupnice co k tomu byla ... přesně tuhle barvu DC ukazoval v té mojí nádrži tak si myslím že to těch 20mg/l bude
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 19:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ganjamir
V te referencni bance je namichan roztok o (baravne) hodnote 35 mg/l(ppm).DC je schopen ukazovat,mam pocit,tak do kolem 45 mg/l.To vse pri pouziti 4 dKh + B.Modr.Posledni dobou se zacina prosazovat zpet pouzivani Kh/Ph tabulka pro vypocet CO2 nasyceni,nebo mereni ph primo v DC. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 18:45 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Kamilstrom
No určitě v baňkách nemáš kapalinu od dennerle jak já to de poznat, ale je tam tmavá zelená řekl bych že zrovna těch 20mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 17:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ganjamir
Fotka k příspěvku Kdyz mas takovy odhad v barvach,tak kolik si myslis,ze ukazuje spodni banka na tomto mem dropcheckeru(4 dKh + B.M.)?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:50 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: lhajek
Modrou od zelené poznám :) Teď sem ten DC zkoušel v odstáté vodě z kohoutku a zmodral tak je asi možný že mi tam ty rybky naprdí tolik co2 :-D ... nebo mě ještě napadlo jestli to nemůže měřit to PMFE co přidávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 11:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
A nebo také méně :-)Je to měření plus mínus autobus. Nic co by se dalo brát s absolutní přesností. Podívá se na to někdo jiný a bude tvrdit že ten odstín je o trochu jinde a najednou bude i odhadovaný obsah CO2 někde jinde ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 10:50 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Kamilstrom
Tmavá zelená = 20mg/l , a dokonce to sedí i podle té tabulky, zkusím ten dc dát ještě do jiné nádrže a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 19:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ganjamir
A jak si to na tom DC poznal,tech 20mg/l CO2? Nebo si pouzil kh/ph tabulku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:30 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Miso
náplň mám od dennerle , není možný že to nadejchaj ryby? :-D KH 7 GH 9 PH 7, rostliny tam nějaký mám viz. prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:18 Muž Miso [470] Re: Ganjamir
teoreticky asi ano, mekka voda a hodne tlsta vrstva sedimentu, malo rastlin, len neviem ako dlho by take akva fungovalo. Problem bude asi v DC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ganjamir
Asi ne,leda ze by si mel velke mnozstvi CO2 ve vzduchu kolem nadrze :) a drop checker bude dobry jen asi ta napln ne,pouzil si 4 dKh(ne vodu z akva.) + cinido na mereni Ph(B.Modr)? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ganjamir
my především ani nevíme jaký máš drpopchecker, tak nemůžeme soudit, protože by s vodou z akvária měří všechno jen ne hladinu CO2. Navíc jak dlouho atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2013 17:59 Muž NIKO [527] Re: CrazyMonkey
Nehrabe Ti.Mám vytipovaný cukr,který už nekoupím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:34 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – CO2
Lidi mám dotaz, je možný mít hladinu co2 20mg/l i víc, bez přidávání co2???? Nebo měří dropchecker špatně a utratil jsem za něj zbytečně peníze??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 16:27 CrazyMonkey Re: Designer
ale to som pozoroval aj v zime ...napr. používal som Lidlovský cukor a ten spôsoboval jemnejsiu reakciu co bolo velmi dobre :-) a ked som pouzival cukor taký v modrom obale asi z kauflandu tak ten mal silnejšiu reakciu... aj keď je pravda že vodu na CO2 som nemeral že či dávam rovnakú teplotu ale zhruba ano možno +-5C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 15:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: CrazyMonkey
A nemuze to byt spis tim, ze kdyz jeste v obchode meli jiny cukr nez ted, byla jeste zima, doma 18°C, a ted mas doma 30°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 15:36 CrazyMonkey
Nazdra ľudia ahoj ako tak sledujem svoje CO2 a niekedy mením cukor tak som spozoroval to že keď používam rozličný cukor tak sa mení intenzita ale aj začiatok ;-) ide mi len o to či len mne hrabe alebo či ste to aj vy spozorovali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:42 Muž sabbath [8] – SÖCHTING CARBONÁTOR do 250 litrů
Čauky přátelé, SÖCHTING CARBONÁTOR do 250 litrů má někdo zkušenosti s tímto pro mně zajímavém výrobkem a nebo to je jen marketinkový tah... www.juwelakvarium.cz/…

Proč mi nejde vložit aktivní odkaz :-(
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=1501