Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 18:55 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Záleží jakou máš alkalitu, čím vyšší tím více CO2 spotřebuješ na změnu pH. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 18:52 Muž Škroby [1] Re: jiri609
Díky moc,se zpětnými ventily samozřejmě počítám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 18:51 Muž Škroby [1] Re: pendergast
No nevím,nemeril jsem to,ale usuzuji hlavně podle pH,všichni říkají,jak ho CO2 snižuje,a mě se skoro nehlo,a chtěl bych ho snížit,mám cca 7,2-7,4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 18:13 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Škroby
Ahoj. Ta jedna to nestiha vykryvat? Ptam se proto, jelikoz 2 petky zaraz na 112 l akva je uz slusnej vykon a samozrejme co2 nemuzes skladovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 18:09 Muž jiri609 [91] Re: Škroby
se nemá co přetlačovat, v systému se vytvoří společný tlak... doporučím stejně použít na obou lahvích zpětný ventil, ať jde nezávisle na sobě měnit láhve, střídavě, cca třeba po 10-14dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 17:05 Muž Škroby [1]
Zdravím,přemýšlím,že bych do akva 112l přidal ještě jedu láhev burcaku,ale bojím se,aby se dvě lahve nepretlacovaly,je na to nějaký trik? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 13:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
OK, ale v princípe to nič nemení - neexistuje niečo ako "nastavenie tlaku", ktoré by zároveň nebolo nastavením rýchlosti prúdenia, to som chcel povedať. Ak má biokvas nízky tlak, tak to proste nebude bublať, tlak sa bude stále zvyšovať, až:
a) začne niekde "fučať";
b) dosiahne hodnotu potrebnú na pretlačenie prekážky a začne bublať.

Ak by bol tlak vyšší, bude bublať viac. Prechod do situácie b) je závislý na intenzite reakcie / nastavenom prietoku na ihlovom ventile.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2015 09:37 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Hm,asi jsi cetl mezi radky.Klepacovi nemaji atomizer ani co2 set. Atomizer ma membranu (neco podobyho jako patrona v RO,kde tlak vody hraje taky svou roli) na jejiz "profouknuti" je potreba urcity tlak. Na co2 set si takovy vystupni tlak muzes nastavit. Maji difuzor s keram patronou a hnoji co2 kvasnicak.Pokud tam neni jehlovy ventil tak to moc nelze ani regulovat. Jsi vlastne zavisly na sile probihajici reakce.Pri koncici reakci uz to bude asi slabsi. Aspon se domnivam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sid
V princípe nemožno regulovať tlak v atomizéri inak ako reguláciou prietoku. To by musel byť ventil až na výstupe z atomizéra - ale relatívny tlak (pred a za membránou) by to i tak neovplyvnilo. Inak povedané: ak nechceme viac bubliniek za sekundu, tlak nezmeníme. Chyba bude asi inde. Mne idú veľké bubliny, pokiaľ nie je prúd vody, no pri prúdení vody sú strhávané už malé tvoriace sa bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: klepáčovi
Příčinou velkých bublinek bývá skutečně malý tlak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 15:28 Muž RBeil [174] Re: klepáčovi
Když už tak silikonem a ne vteřiňákem, ten je jedovatý !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 14:28 Muž klepáčovi [2] Re: pendergast
malý tlak nevím protože jedu z kvasnic a 1b/s zkoušel jsem přidávat a spíš šlo víc těch větších bublin... no asi to tak má být oproti vzduchovacímu kameni je to paráda, asi jsem od toho očekával moc :-D ale ty větší bubliny jdou jen při kraji tak mě napadlo právě to zakápnout že tam může být vada od výroby že by to špatnětěsnilo kraje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 14:25 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: klepáčovi
Nemate to zanesene nejakym neporadkem z vyroby? Ja bych to nezakapaval, protoze kdyby to tak melo byt tak to vyrrobce udelal sam. Nemate maly tlak na co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 14:15 Muž klepáčovi [2] – velké bubliny
Dobrý den, dnes jsem dal do akva nový difuzor www.rostlinna-akvaria.cz/… bublinky my jdou ale jen cca z poloviny plochy keram. vložky navíc ve dvou sloupcích mi jdou docela velké bublinky napadlo mě tu část odkud vylétavájí velké bubliny zaslepit (nejspíš zakápnout vteřinovým lepidlem a následně pořádně vymít) myslíte že to má cenu? bubliny mají průměr cca 1mm. v jiných sloupcích stoupají krásné droboulinkaté bublinky které se skoro všechny rozpustí než dojdou k hladině

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 19:45 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vitezslav
Rataj má více pochromované komponenty to ale neznamená že ty mosazné jsou horší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 18:33 Marcel G Re: vitezslav
Já mám od rostlinna-akvaria.cz už druhý CO2 set a jsem s nimi maximálně spokojený. Za celou dobu jsem nezaznamenal žádný problém. Oba sety, co mám, jsou opravdu kvalitní a hlavně byly levné (což se dnes často nevidí). Na výrobky od Rataje moc dobré ohlasy na fórech nebývají, ale osobní zkušenost s nimi nemám, takže nemohu soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 14:59 vitezslav Re: RBeil
Máte pravdu, co se týče recenze na sety od rostlinna-akvaria.cz, tak jsou recenze kladné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:58 Muž RBeil [174] Re: vitezslav
Navíc na to jak to má rataj drahé tak bych šel do rostlinná-akvaria.cz, mají větší a za levnější cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:39 Muž RBeil [174] Re: vitezslav
Kvalita si myslim výjde tak nastejno, Ale i 1500g se mi zdá málo. Nejsou na googlu nějake recenze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:37 vitezslav Re: RBeil
Dobrá, ale spíše bych potřeboval porovnat kvalitu těchto dvou setů. ;-) . Kdybych kupoval gejzír, tak bych tedy vzal 1500g
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:23 Muž RBeil [174] Re: vitezslav
500g láhev máš málo, s tím budeš furt lítat do plnírny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:18 vitezslav – Který co2 set je kvalitnější?
Dobrý den,

chtěl bych si zakoupit co2 systém do svého 160 litrového akvária a do oka mi padly dva sety:
1) od Rataj profi gejzír www.rataj-spk.cz/… ( asi 500g láhev)
2) od www.rostlinna-akvaria.cz www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nejedná se mi o velikost lahve, plnírnu mám za domem. Spíše o kvalitu zpracování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 18:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burak125
sinice je o poměru N ku P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 18:23 Burak125 Re: Designer
Proč z EL vyhodít fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 17:39 Muž RBeil [174] Re: Designer
Ona přišla teď nedávno, změřil jsem NO3 a bylo 10mg/l tak jsem ho zvýšil o 20mg a sinice zmizla... Ono tam bylo hodně zásahu najednou, změna světla, výměna dna, přidávaní hnojiva a vše v rozestupu jednoho měsíce takže když se to dalo dokupy zas jsem to rozvrtal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 17:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Mozna Ti v akvariu neco vyhniva, nebo mas filtr plny "kafe", zkus to najit, jestli se neco takoveho nedeje, to jsem zazil u sebe. Z EI vyhod fosfor, vymen parkrat vodu s odsatim sinice jak to jde, a jede se dal, ona zase zmizi.
Zatemnovani samotne sice sinici resi, s mene a mene svetlem ji posouva do vyssich pater akvaria az na hladinu, a pak uz ji nestaci svetlo nikde, ale jak zacnes zase svitit, a nenajdes pricinu, ona zase prijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 11:34 Muž RBeil [174] Re: visek
Ono to že to pouštíš pře filtr to CO2 neznamená rychlý růst rostlin. Ono ty rostliny rostou bo mají nějaké živiny a vůbec nějaké CO2 + světlo. Takže na způsob rozptylu CO2 bych to neházel, to už je věc šetření CO2 aby láhev vydržela co nejvíc. Jinak ja začal hnojit metodou EI a začala mi bujet sinice, dostalo se to do takové fáze že jsem musel zatemnit celé akva a na EI to nehážu protože po důkladném uvažování je tam milión jiných příčin proč nastala sínice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.04.2015 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: klepáčovi
Fotka k příspěvku Nedávno som odskúšal takéto rozpúšťanie a zo všetkých mixerov je tento najúčinnejší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:01 Muž visek [75] - Tetry
ja mam atman-202 a co2 poustim vyvodem.musim casto kytky diky tomu strihat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 17:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Idealne tak, aby se voda obohacena CO2 co nejlepe roznasela po akvariu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:54 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
dobrá, a ještě dotaz výstup z COčka pod filtr a nebo na protější roh (myslím po delší straně akva)? na druhé straně od filtru mám i náročnější rostliny na živiny tak bych to dal nejspíš tam, ale nechám si poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
KNO3 dej taky, NO3 10mg/l neni nic moc a v PMDD se ho zase az tolik neprida (myslim v PMDD s tim pridavkem). A jestli mas v akvariu zelenou prisedlou rasu, pridej i KH2PO4, pokud ji tam nemas, kup si ho do budoucna pro strycka prihodu, zatim nedavej, v supleti to chleba nezere.

Mockrat uz to zaznelo, akvarium plne zivin neznamena rasu. Rasa je projevem toho, ze rostliny spatne rostou a ze naopak jeste neco chybi, nez by prebyvalo. Ono se da neco prehnat, ze treba uz je moc drasliku, ale to u PMDD fakt moc nehrozi, a pri klasickych vymenach vody uz vubec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 11:09 Muž visek [75] - Tetry
ja mam 6 kilovou bombu a uzivam ji 15 mesicu a jeste tam je 50 procent .kdyz jsi spocitam cukr-kvasnice a cas?muzes ji ten jeste udelat.me vysel na 1260kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 10:43 Muž klepáčovi [2] Re: visek
No ty 2000 je na mě (resp na mou přítelkyni - asi by mě hnala) celkem dost zkusím to udělat po doma kvasnicový co jsem našel na netu, ještě dotaz pmdd radši bez KN03 a nebo s ? vzhledem na rybí osádku, NO3 meřené testem od rataje je 10mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 10:01 Muž visek [75] - Tetry
opatrne s tim pmdd.zacal jsem je pouzivat a udelala se mi rasa.me staci jenom co2.jde sehnat original set s 6 litrovou lahvy za 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:24 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
děkuji zítra objednám PMDD a poohlídnu se co je potřeba k výrobě CO2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2015 22:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
PMDD pridat hned i bez CO2, mozna je to duvod, proc to po pridani svetla nakonec prestava rust, ze chybi ziviny.

EDIT: Jeste dodam jednu obecne znamou pravdu. Cokoli rostlinam chybi, byt by to byla i ta nejmensi soucast jejich vyzivy, je limituje v rustu. A jedine co muze rostlinu v rustu limitovat "korektne", aby v akvariu (ale i v rostline samotne) nenastal problem, je svetlo. Kdyz pridam svetlo, vzroste spotreba vseho a neco samozrejme muze dojit, pokud se to nedodava. Casto pri vice svetle rychle dochazi CO2, proto se pro osvetlenejsi akvaria pridava, aby rostlinam nechybelo. Pak je ale potreba i hnojit.

Pokud tohle vsechno nechci resit, mam jedinou moznost, stahnout svetlo tak, aby stacilo i to, co je ve vodovodni vode, a CO2 ktere je k dispozici bez pridavani.

Ohledne hnojeni jeste dodam, jsou lokality, kde vodovodni voda neobsahuje dostatek vyzivy pro rostliny ani ve stavu akvaria s malo svetlem, bud to pak dohani ryby, nebo se musi prihnojovat.

A ohledne PMDD, doporucene davky nic neudelaji ani akvariu s mene svetlem, pokud se spravne meni voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:07 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
No protože se rostlinky po přidání osvětlení rozrostly a teď růst začal stagnovat tak jsem přemýšlel jak jim pomoc navíc jsem si pořídíl HC tak jsem začal uvažovat o CO2 tak na základě vašich rad zkusím kouknout po tom jak udělat CO2 z burčáku :) děkuji za rozhřešení. ještě jen dotaz chtěl bych začít s pmmd mám počkat s CO2 jak bude akva reagovat a neboto tam začít dávkovat současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Musis uvazit, ze "tekute CO2" neni CO2. Jen se zjistilo, ze nektere rostliny jsou schopny onu latku prijimat jako zdroj uhliku. Kdyz jsme ale pocitali, kolik si z toho vlastne mohou rostliny vzit, vyslo, ze to pro akvarium s pridavanim CO2 nema zadny vyznam, a v akvariu bez pridavani to sice muze rostlinam pomoct, ale rozhodne to nikdy nebude totez.

Kdyz si podle beznych doporuceni udelas klasicky "burcak", prijde to opravdu jen na par korun, a je to i tak co to chce. A jestli ne, provozuj akvarium jako "low-tech", pridavani CO2 neres vubec, a i tak muzes mit pod vodou peknou zahradku :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 21:48 Muž klepáčovi [2] – CO2 tekuté vs rataj biokvas
Dobrý den, chtěl bych se optat na váš názor pro naše 50L akva bylo by vhodnější aplikovat tekuté CO2 www.rostlinna-akvaria.cz/… a nebo radši biokvas od rataje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 08:47 TOSKAR
Fotka k příspěvku Nazdar planujem zalozit mensie rastlinne akvarium 25litrov vodu pouzijem uz z 5 rokov zalozeneho 40 litroveho akvaria na zaciatok tam dam aj filter zo stareho nez sa trocha akva zabehne planujem donho pustat cez zvon aj co2 z burciaku no neviem aky velky zvon pouzit aby vidrzal priblizne cely den moze bit obiem asi 1.5dcl? Dalsia vec mam ho pridavat hnrd alebo az po niakom case ked bude akva zabehnute? Kedze nemam ako zistit kolko tam dodam co2 z kvasnic planujem ho zbierat v baloniku ako na foto a z neho len kazde rano napustit zvon cez hadicku skusal to niekto aj takymto sposobom? Pred utesnenim balonika som vytlacil vsetkot vzduch z flase von ked som to zapaskoval a pustil stlacenu flasu balonik vcuclo dnu a viplnil cely volny priestor vo flasi dalsia vec je potrebne to co2 este prehnat cez vodu kym ho pustim do akva? Alebo druha flasa sluzi len na zamedzenie uniku kvasnic do akva? Za odpovede dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 17:46 Muž Tomson [1] Re: ŠtefanT
Jo Stefan ma dobrou a hlavne plnou cenu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:33 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
Teda neviem, chlapi, ja som prišiel do plničky s hasičákom a odišiel so sivou fľašou. Jednoducho mi to vymenili + 15 € za úpravu. Je fakt, že to nie je prostá plnička, či výmenná stanica, ale servisné stredisko tlakových fliaš, ale i tak... Samozrejme, nešiel som na blind, ale najprv som tam zavolal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.02.2015 12:59 jamajcan Re: vaaclav
To já nevím,proč by sis ho ničil,hlavně nevím,proč by sis ho kupoval k sycení akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:56 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Stále netuším proč bych si ničil hasicí přístroj a vyhazoval zbytečně peníze. Měl bych potom i problémy z jeho naplněním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:49 jamajcan Re: vaaclav
Václave,rozčílený reaguju jinak.
Znovu říkám,možná nemusí a jde to udělat amatérsky.Já kdybych si upravoval nově zakoupený 5kg sněhový,hasící přístroj z marketu,o kterém celá tato debata započala,ten stlačovací kohout/viděl jsem,že to lidi používají i s ním a zajistí to nějakou svorkou,já bych to tak ale neudělal/ vyměním,za klasický otočný ventil a při té příležitosti vyjmu stoupací trubku a je z hasičáku,klasická tlaková láhev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:31 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Zbytečně se rozčiluješ tohle téma považuji už hodně dlouho za uzavřené a 1000 krát opakované. Závěr je ale stejný, žádná trubka ani ventil se měnit nemusí. :-)
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:08 jamajcan Re: vaaclav
Znovu Ti říkám,o normách mě nepoučuj.A nikoho nestraším,nevymýšlej si zase svoje teze.Ovšem tak mi připadá,že Ty a matlala,jste minimálně státní zkušební komisaři,co se hašeni a svařování Co2 týká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:02 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Jestli máš vyndanou trubku a vyměněný ventil protože jsou to lahve na svařování je tvoje věc ale nestraš s tím ostatní pro akvária je to nesmysl. Tak jako jsou podle normy hasičáky červené tak lahve na svařování CO2 jsou šedivé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:01 jamajcan Re: matlala
Samozřejmě,amátersky se to dá udělat a nějak to funguje,tak proč to dělat pořádně a profesionálně.Zbytečná debata.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=751