Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 15:50 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Ještě doplním hasicí přístroje na CO2 mají životnost 40 let a pak se vyřazují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 15:34 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Životnost lahví je asi 40 let pokud ztratí 20% váhy musí se vyřadit takže pokud není moc stará, stačí udělat novou tlakovou zkoušku a můžeš jí používat dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:51 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: ZdenekBMW
Malej zalozni zdroj najdes to pod nazvem ups. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:51 Muž Kapr [9] Re: Provpe
No neboj drop checker mam a vim kolik tam toho cpat uz z predesle lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:50 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Kapr
No jde o to kolik toho tam davas vid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:49 Muž Kapr [9] – Stara lahev
Dalsi blba otazka. Muze se co2 v lahvi skazit? Kdyz se budeme bavit o napr. 10 letech. Jednu tokovou jsem koupil ale jaksi jsem se zapomnel zeptat kdy byla plnena a stari lahve je 10 let. Posledni revize 8 let z5. Ptam se protoze co jsem ji zacal pouzivat mi uz umrelo asi 10 krevetek. Ryby zatim zadna. V noci jsem to co2 vypnul a zkusim 2-3 dny bez nej jestli je to tim ci ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 15:23 ZdenekBMW Re: LeRi
ahoj, a ještě zkušenost z poslední doby. dobrá jste asi profíci připravený na vše, já ne. nemám centrálu ( a pořizovat ji nebudu) a nebojím se ani o mrazák, natož o rybičky, takže když po poslední vichřici nešel proud 36 hodin tak co? jak to teda řešíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 15:04 ZdenekBMW Re: vaaclav
dneska nemám den, příspěvěk píšu potřetí, ale.. samo Ty děláš akvaristiku 30 let, já 3 roky takže spolu ani nemůžeme diskutovat, nicméně, stejně si každej budeme dělat co chceme, takže pokud mi filtr během dne vypíná, tak vypínat bude, ale... koupil jsem ten set na CO2 s nočním vypínáním a tam se bojím, že pár měsíců poleží pod akvárkem. nedávno jsem začal dávkovat carbon a když vidím (pozitivně( co dokáže, tak u toho céóčka se bojím průseru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 14:34 ZdenekBMW Re: LeRi
nejdelší vypnutí jsou asi 2 hoďky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 16:49 Muž LeRi [315] Re: ZdenekBMW
Takže když koukáš 4 hodiny na TV filtr je vypnutý? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 17:41 ZdenekBMW Re: vaaclav
poraď si sám :-) nee, nemám asi zrovna nejkvalitnější vnější filtr, takže je slyšet a při sledování televize mi to vadí, takže proto vyp..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 23:04 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZdenekBMW
No nezlob se na mě už jsem slyšel leccos ale tohle ještě ne a to dělám akvaristiku 30 let. Filtr jede 24hodin v kuse a nevidím důvod ho vypínat. Kdo ti to poradil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 20:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ZdenekBMW
Neber to ako schválenie toho vypínania, toho zmysel fakt nevidím, zato boli vznesené pádne argumenty proti. Ale je to tvoje akvárium, vypínanie na hodinu asi katastrofu nespôsobí, nota bene asi ti to tak už nejaký piatok beží.

Btw. už hodne dlho z Prahy... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:49 ZdenekBMW Re: Magic
jo dík, tak bych to viděl. sjednotit čas spínání filtru a CO2.
díky kamaráde zo slovenska :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:44 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ZdenekBMW
Warum nicht.
V tom prípade sa vraciam späť na začiatok a konštatujem, že bez prúdu z filtru oxidom uhličitým nesýtiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:42 ZdenekBMW Re: Magic
nevypínám to na 6 hodin v kuse ale 6x během dne třeba na hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:40 ZdenekBMW Re: ZdenekBMW
dík, ale asi pojedu v zajetých kolejích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:39 ZdenekBMW Re: afc1886
:-) no nic, díky za každej názor, samo, že bez filtru to nejde, ale aby šel imrvére 24 hodin denně se mi zdá ulítlý. ale s tím už jsem se tu taky setkal, když jsem psal, že 330 litrový akvárko odsávám o 1/3 za tři měsíce a rovněž filtr čistím jednou za čtvrt roku a nehodlám to měnit :) a byl jsem označen za ... no za podivnou existenci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 19:37 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ZdenekBMW
Baktérie vo filtri potrebujú kyslík. Keď vypneš filter, žiaden nedostanú a po pár hodinách začnú hynúť. Filter buď nepoužívať (čo je rozhodne vyšší level) alebo nevypínať. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2017 19:26 R Muž ctibum [6838] Re: ZdenekBMW
Aha. Tak v tom případě bych místo zkoumání CO2 prozkoumal něco málo ze základů akvaristiky. Možná i něco víc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:25 R Muž afc1886 [14631] Re: ZdenekBMW
V tom případě nechej akvárium úplně bez filtru. Žádné co2 a další věci prostě low tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:24 ZdenekBMW Re: Magic
:-) no v podstatě jediný důvod. nevím proč by měl jít filtr 24 hodin denně. i on a i osádka akvária předpokládám si potřebuje odpočinout a užít trochu klidu, takže během dne si cca na 6 hodin odpočine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:07 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ZdenekBMW
Vzhľadom na to, že filter je spravidla to, čo zabezpečuje prúdenie vody v akváriu, tak bez neho by som CO2 nedávkoval. Difúzia je pomalá, spravilo by ti to lokálne extrémy v koncentrácii.

Ale hlavne, ako ctibum správne naznačuje - filter sa nevypína nikdy (s výnimkou výmeny vody atp.) Prečo sa vypína tebe? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:54 R Muž ctibum [6838] Re: ZdenekBMW
Sorry, CO2 jsem nikdy neměl, takže ti neporadím. Ale zajímalo by mě, proč ti filtr několikrát za den vypíná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:28 ZdenekBMW Re: ctibum
ahoj, ještě jedna věc. koupil jsem ten set a vnější atomizér. chci aby v akvárku bylo co nejméně p.....n vnější filtr několikrát za den vypíná. co se stane když cóčko dám na jiný spínačky a bude nastravený dávkovat v době, kdy filtr nefachá, můžu něco po...t? dám tam samozřejmě zpětný ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 18:24 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Tohle už je milionkrát probrané téma. Problém je ale ne při dodávání CO2 do akvária ale při svařování v ochranné atmosféře, kdy je potřeba podstatně větší průtok plynu a tou stoupací trubkou jde ven tekuté CO2 a ne ve formě plynu a redukční ventil zamrzá. To se ti ale při x bublinách za minutu nemůže stát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:22 ZdenekBMW Re: Tučňák
prý při maximálním tlaku může hodit do systému tekutý CO2 a tím pok....t některý z ventilů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:20 ZdenekBMW Re: vaaclav
koupil jsem set s nočním vypínáním, prý pokud je láhev plná a má uvnitř stoupačku nemá být používána ve svislé poloze. zkušenost revizáka (dost dobrý kamarád, kde nepředpokládám, že si ze mě dělá p...l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:18 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: ZdenekBMW
Nevyznám se v tom a rád bych se poučil (ne, že bych plánoval CO2 z hasičáku). V čem přesně je problém u stojatého hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:15 ZdenekBMW Re: ctibum
to, že má bejt minimálně položený při plný láhvi mi řekl člověk který láhve reviduje a plní. Pokud je to šedá lahev pro svařování má odstraněnou stoupačku, může být postavená, hasičák nikoliv.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2017 13:34 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZdenekBMW
Podle toho jakou budeš mít lahev takový si musíš koupit i redukční ventil. Šedá lahev CO2 3/4 coulový závit, červená hasičák redukční ventil na Argon je tam na lahvi jiný závit whitworth. To že by musel být vzhůru nohama je nesmysl to platí jedině při velkém průtoku při svařování. Kdo ale nečte návody protože je líný tak to ať se pak nediví že si něco při spouštění zničí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2017 13:25 R Muž ctibum [6838] Re: ZdenekBMW
ZdenekBMW napsal: vůbec mě nebaví číst nějaká fˇora, proto se ptám takto
A myslíš, že někoho bude bavit psát něco, co už tu bylo 100x napsaný a co ty jsi línej číst...? hmm
To, že má lahev ležet nebo stát vhůru nohama ti řekl kdo? Řekl bych, že v tom "hasičáku" je natlakovaný CO2, takže mu je buřt, v jaký je lahev poloze...
EDIT
Odkaz na návod na sestavení máš tady, nahoře v modrým rámečku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 13:09 ZdenekBMW
Ahoj, mám láhev z hasičáku (6 kg), chci pořídit komplet set s nočním vypínáním (první nabídka bratru 1 700,-) dál jsem nehledal, řekl bych solidní cena. Ale nemám s tím žádnou zkušenost, dávkování nastaví ten ventil? abych něco nepo.....l, vůbec mě nebaví číst nějaká fˇora, proto se ptám takto. Jediný co vím, tak že hasičák musí ležet nebo stát vzhůru nohama.. :-)
Díky za rady
Zdenek BMW

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 16:38 Muž Březka [10] Re: vaaclav
Děkuju za rychlou reakci vaaclave. Upravovat ho nebudu jen tam dam redukčni a jehlový ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 22:35 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Březka
Když jsem ho používal na sváření tak byl vzhůru nohama, na poloze nezáleží a upravovat ho nijak nemusíš. Je to tak malý průtok že to nestojí za to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 21:11 Muž Březka [10]
Zdravim, mam jeden dotaz. Mam hasicak na CO naplněný. Pokud ho položim vodorovně, bude nějaka změna. nebo musí stát svisle. Hasicak neni nijak upravovan tak ve vnitř bude i trubka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sputnik
Hodně zaber při povolování, jak se říká na krev. Pár lahví mě takhle uteklo. Jarová voda nebo pěna na holení ti zjistí jestli netěsní. Pokud na tom nemáš elektriku tak to jde potopit i pod vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:08 GP Re: Sputnik
Zkusit pritahnout a pak povolit nadoraz. Me ale rekli, ze je to na vymenu pri pristim plneni.
Pokud to vylozene nefici a meni to nic obriho, tak to na otravu neni.
Edit: to koleclo ventilu, ne matku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:06 Muž Sputnik [12] - Rostliny – únik plynu
Zdravím,setkal se už někdo z vás s únikem plynu kolem hřídelky na hasičáku?Mám pocit že mi trošku utíká.Je tam matice,která by teoreticky měla jít utáhnout,ale prakticky s ní nehnu.Bomba je skoro plná,nedávno měněna.V prodejně těsnost ověřit nelze,jelikož je ventil zavřený.Mám strach ať se neotravime.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 14:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Blluma
je možný že je to nějaký vadný kus, taky jeden takový doma mám. Zkus savo a uvidíš. Jinak jakej přesně máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 12:09 Blluma Re: matlala
tak sem nastavil 3 bary a je to skoro stejny. Asi budu muset odpojit atomizer a vyzkousim ho vycistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Blluma
cca 2bary? zkusils 3?
Většinou mi tohle dělá při malém tlaku když dochází flaška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 15:54 Blluma
Měl bych dotaz, sestavil jsem si sadu na CO2 podle zdejšího článku. V akváriu mám umístěný vnější atomizér (rostlinna-akvaria). Sadu už mám cca 8 měsíců. Po naplnění jsem vše dělal opět podle návodu. Všechny ventily uzavřeny:

1. jsem otevřel hlavní ventil na lahvi
2. povoloval jsem redukční ventil, na manometru nastavil cca 2 bary
3. pak povoluji jehlový ventil

A teď dotaz. Když povoluji jehlový ventil, začnou jít malé bublinky z rozstřikovací rampy. Nechal jsem vše cca den, pak podle drop checkeru koukám že jde málo CO2, tak že přidám, ale když jsem povolil jehlový ventil trochu víc, nejde z rampy víc malých bublinek, ale začnou jít velké bubliny. Čím to je? Zanešený atomizér, nebo špatný tlak na redukčním ventilu? Jaký je správný postup? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:07 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: RBeil
Jeste ty zluty nalepky tam davaji aby vedeli jako u STK ze jim to konci. Verejny sektor ma jiny pravidla a je to prece urceno primarne k haseni a ne pro rybicky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:02 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: RBeil
Tak ta plomba je tam kvuli hasicum, ze stim nebylo manipulovano. V plnirne ji tam nedavaji. Jinak jednou za pet let delaji tlakovou zkousku (na lahvi je vyrazeno prvotni datum vyroby, na 6kg lahev stoji cca 400,-) dle nacelnika HZS :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:16 Muž RBeil [174] Re: pendergast
Tady to montují přímo, ten článek jsem už taky četl, ovšem toto byl jediný článek kde to tak bylo napsané tak se radši ujišťuju... Možná že plomba tam je jenom kvůli revizákum že s láhví nebylo manipulováno. Co jsem si všim na škole tak tam lepili žluté nálepky kdy má být provedena další kontrola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:07 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: RBeil
Ahoj. Zrovna vcera jsem se na to dival, chci si poridit jete jedno co2 v jinym patre. Tenhle clanek neni spatny www.rostlinna-akvaria.cz/….
Nemam s tim zadnou zkusenost ale nedavaji ji tam kvuli neporusenosti obsahu pro hasebni ucely nebo neslouzi zaroven i jako revizka? (neco jako znamka od STK?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 16:42 Muž RBeil [174]
Mám v plánu kupovat CO2 hasičák 2Kg www.h-b-s.cz/… Pokud jsem správně pochopil tak stačí namontovat redukční ventil přímo na ústí hasičáku ? A jak je to s plombou ? Budu muset po každem doplnění platit plombu protože to je hasišák ? Ať jsem hledal jak jsem hledal tak jsem kolem toho nenašel moc velké podrobnosti a jestli to tu někde je tak jsem to zřejmě přehlíd :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 09:26 Muž visek [75] - Tetry
rozdil nezi flaskama co2 a praskovym je sila steny flaSKY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 18:41 Muž RBeil [174] Re: ŠtefanT
Můžeš mi to trochu objasnit ? Trochu jsem hledal na netu a nic jsem takového nenašel, všude je životnost falšek na CO2 40 let a přez to vlak nejede....

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810