Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 08:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
no dost lidi ma RO i v panelaku.... to vis vzdy je neco za neco, taky si musis ujasnit kolik casu a financi tomu chces obetovat... a jake ryby a rostliny chces chovat/pestovat.... rostliny nemusi bublat, aby se jim darilo, o no nejni zase prijemny kazdy tejden vyhazovat kupu ustrihanych a vytrhanych kytek na jedny strane a na druhy tam rvat hromadu hnojiva, co2 a svetla

je nutny najit kompromis.... me osobne staci, kdyz mi kytky rostou, neprej si videt akvarko po tom co musis vytrnout prerostly echynac, ktery ti zabere podstatnou cast akva a temer zastavi proudeni vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 08:24 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
No já nevim, to už mi přijde dost komplikovaný. Nemám na to prostor m ít ještě někde barel na RO vodu a řešit jak to pak dostat do akva nějakym čerpadlem... panelák je holt panelák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 08:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
tedka treba zacnes setrit na RO, jako vetsina stredocechu z tve oblasti (kladensko je na tom stejne, proto mam rybky v praglu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:45 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Tohle je moc hezké: rybicky.net/clanky/656
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 22:12 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: vaclav
no že já to už dřív nehodil z okna... teď už je pozdě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 22:11 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Nakonec mi to bazénová chemie celkem objasnila: www.chemiebazenova.eu/…

Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:52 Usine Re: ČichavecTom
Trochu tě už dopředu lituji, protože pokud se do studování pustíš, zjistíš že všechno je trochu jinak než sis možná myslíš. Jinak rvát CO2 do tak tvrdé vody se ti trochu prodraží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Podle uhličitanové tvrdosti a pH se obsah volného CO2 spočítat dá, ale v akváriu tahle rovnice tak docela neplatí.
Bude lepší, když si opravdu o tom něco pozjišťujete - i ve zdejší diskusi jsou toho mraky. :-)
Jinak zkuste strejdu Gúgla třeba s heslem "uhličitanová rovnováha".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:36 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Já myslím že to znát je, ale těžko soudit po týdnu, uvidíme za měsíc...

Zeptám se možná hloupě - když je vyšší tvrdost vody, cpe se tam víc CO2 než při nízké tvrdosti... nějak nechytám to že podle té známé tabulky (tvrdost X pH) lze určit množství CO2 ve vodě... ale přece to co tam leze z tlakové lahve a rozpustí se tak to je ve vodě... no asi si půjdu ještě něco přečíst hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:28 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: vaclav
Václave je to tak, je to tvrdý... (testem od rataje to ani nešlo změřit... bych tam vykapal celou lahvičku :-D)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 20:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Tak to jo. ;-)
Teď aby to ještě bylo znát na kytkách! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:55 Usine Re: ČichavecTom
V Kralupech je tvrdá voda, tak se nedivým že tam toho musíš tolik cpát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:46 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
osazenstvo se má již týden čile k světu. Všechno jde do reaktoru a vše se rozpustí...
Víc přidávat nebudu, nejsem dílna se svářecí technikou :-D
Rostliny bublají takže to asi všechno spotřebují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Mně už se stalo, že mi 1,5 kg láhev vydržela jen přes noc. :-O
Vyfučela špatně utěsněným spojem. :)

Sledujte teď víc osazenstvo akva - zelená barva roztoku permanentního testu nezaručuje, že ve vodě nebude nadbytek volného CO2. Záleží na alkalitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:23 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Tak jsem to risknul a "přitlačil na pilu". Mám ten Sera Flore 1000 a bublám přes něj asi 250 bublinek za minutu (počítat už to fakt nejde). Premanentní CO2 je tmavě zelené (předtím bylo zelenomodré). Tomu říkám spotřeba, snad ta lehev vydrží alespoň měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 17:14 Muž kaqpo [7] Re: Jack
Nehľadaj spôsobom vyhledat v diskuzi tak nič nenájdeš, ale otvor si zložku fórum a na ľavej strane máš zoznam sekcií a podsekcií napr. si vybrieš CO2 a máš tam všetko od miešania kvasníc až po výrobu CO2 z hasiaceho prístroja len treba hľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 16:24 Muž Jack [7]
Promiň :-( ale když něco hledám tak mi to pokaždé ukáže že na fóru není záznam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 16:02 R Muž romant [27977] Re: Jack
Nejdřív měj v akváriu dostatek rostlin, aby to použití CO2 mělo nějaký smysl. X-) Na Tvoje otázky je tady na fóru dostatek vláken, stačí pohledat a není nutný zakládat další. Prosím někoho ze správců o sloučení s patřičným vláknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:51 Muž Jack [7] – CO2- mám nebo nemám?
Ahoj. Dlouho nad CO2 uvažuji. Začal bych domácí výrobou- kvasnice. Ale spousta lidí mě od toho odrazuje. Jeden říká že mi ta flaša bouchne a že se mi do vody dostane alkohol. Zatím nemám ph tester nemám. A jaké složení náplně by ta flaša měla mít? (kvasnice, cukr...)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:52 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: filipsi
No to nééé, nic se nesnažím dostat někam jen podle toho že to je někde napsané. Chci mít CO2 set kterej tam není jen na parádu a bude ve prospěch rostlinám a tím celému akváriu. Rostliny sleduji přednostně a změny dělám pomalu a po několikerém ověření a zvážení. Jsem rád že tady s vámi mohu podiskutovat, to je cenný zdroj informací...

Nakonec jsem se rozhodl pro čisté řešení, pořídím Sera flore CO2 Aktivní reaktor 1000 a ten umístím do skříňky za filtr. Zbavím se tak jakýchkoliv pochybností že CO2 puštěné do filtru by mohlo ovlivňovat filtraci (věřím že i pan Akvaristik má nyní radost :-D) nebo cokoliv jiného, bude to takto mnohem elegantnější a splní to mou podmínku na nehyzdění akvária nějakým obřím obracečem bublinek...

Až to zapojím tak budu postupně přidávat CO2 a sledovat změny.

Ale stejně, víte co mají moje kytky nejraději? Výměnu vody. Vždycky pak bublají ještě dva dny potom...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 10:14 filipsi
RadekCX napsal: v kazdem pripade ve fitru musi byt vyssi (i kdyz treba jen o malo presto musi byt vyssi) koncentrace nez v akvariu - pokud by byla stejna tak nic nepridavam - pres to nejede vlak..

No to je uplne samozrejme, ze vyssi je. Ale o "nic", pokud filtr nekolikrat za hodinu akva precerpa. Niz byla rec o koncentracich radove vyssich, ze se stane ... (sam nevim co)
A ani v ucpani filtru bych v takovem pripade problem nevidel. Teda ne vetsi, nez kdyz tam co2 neni. Bakterie proste spotrebuji dostupny kyslik, a postupne budou hynout, nehlede na co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 07:34 Muž RadekCX [219]
no tak ciste z chemickeho hlediska jde o redeni koncentraci dvou roztoku kyseliny uhlicite - takze pokud chci zvedat koncentraci v akvariu (nebo ji udrzovat protoze se snizuje) tak jednoznacne MUSIM prilevat roztok s VYSSI koncentraci - otazkou je jen kolik ceho prilevam a v jake koncentraci - pokud hodne tak staci jen o malo vyssi koncentrace, pokud prilevam malo musim prilevat vyrazne vyssi koncentraci

zalezi jen na prutoku filtrem a spotrebe akvaria CO2 - v kazdem pripade ve fitru musi byt vyssi (i kdyz treba jen o malo presto musi byt vyssi) koncentrace nez v akvariu - pokud by byla stejna tak nic nepridavam - pres to nejede vlak

prifukovani pred filtru je problematicky z jednoho prosteho duvodu a tim je mozne zacpani vstupu - stalo se mi to zrovna nedavno - v kosi zacala rust zelene vlaknita rasa - filtr jel stale dobre ta rasa je celkem prodysna - jenz zrejme se neco povrtalo ve dne nebo nevim co - pres noc se na tu rasu nabalil nejaky bordel a filtr v podstate skokove jen tak kapal (celou noc zrejme a celej den nez jsem prisel z prace) - v tomhle pripade mate za par minut ve filtru sodovku

Sid napsal:
Logické by to mohlo být snad jen v případě, že byste CO2 aplikoval formou "velkého pšouku". :) Jestliže do filtru proudí CO2 kontinuálně "rychlostí", řekněme, 1 bublinka/sec., a tímtéž filtrem proteče za hodinu několik set litrů vody, pak k žádnému přesycení (několikanásobnému zvýšení koncentrace CO2 oproti vodě v akva) dojít nemůže.
Nezlobte se na mne, ale snažit se dospělému člověku vysvětlit takto triviální věc bez lehké ironie nedokážu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:52 Muž filipsi [1295] Re: ČichavecTom
Klasickým kapkovým testem nemáš šanci změřit několikadesetinové změny Ph, ke kterým u tebe dochází. Ani permanentním testem. Při tomhle dávkování asi máš v akva co2 už dost. Orientuj se podle rostlin, a citem, nesnaž se "dostat" Ph někam, jen protože sis někde bez souvislosti přečetl, že je to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ČichavecTom
Riskněte to a "přitlačte na pilu". ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:44 Muž filipsi [1295] Re: akvaristik
coze Proboha proč? To snad ta voda bude měnit Ph dramaticky během desítek sekund, než to změřím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:40 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: filipsi
Měřil jsem to testem od Rataje mnohokrát v různé denní doby před i po zavedení CO2 systému.
Po zavedení CO2 jsem instaloval permanentní CO2 test a začal 20 bublin na minutu. Pak jsem postupně přidával 40, 60, 80 vždy po týdnu předchozího provozu na nové nastavení a o víkendu abych mohl pozorovat změny a případně zachraňovat ryby :o)

Permanentní test se za celou dobu ani nehnul - stále tmavě tyrkysová barva. Na 80 bublinách jsem dostal strach a dál jsem nešel - takto to běží už asi 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:39 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Sid
Muselo by se to udělat za provozu elektrodou. V nabrané (napuštěné vodě z filtru) se to podle mě nedá porovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:37 Muž filipsi [1295] Re: akvaristik
To snad není žádná vyšší dívčí, ne?
Budu přidávat co2 do filtru, změřím Ph vody vyékající z filtru, a Ph vody nabrané v akva.
Pak budu přidávat flipperem, a udělám to samé. Změřím Ph v akva, a vody vytékající z filtru.

Kdo dokáže naměřit rozdíly větší než chyba měření, tomu čest :-D Těším se na Tvé sebemrskačství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: akvaristik
Abyste nemusel tak usilovně přemýšlet, poradím vám, jak to změřit. :-)
Změřte pH vody nabrané kdekoli z akva a vody, která vychází z filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:33 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Sid
Nezlobím se na Vás, i když to nemusí být. Usilovně přemýšlím nad způsobem, jak to změřit. Pokud se mi to povede, určitě výsledek zveřejním, ať bude potvrzovat Vaši, nebo moji teorii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:33 Muž filipsi [1295] Re: ČichavecTom
Čím si to Ph měřil? Bylo to OPRAVDU ve stejnou denni dobu? Prostě to zkus znovu, jak jsem popsal, vasdim na to, že tam pár desetin rozdílu bude.
Na Ph 6.8 se s tvojí vodou bez úprav, pouze přidáváním CO2, prostě dostat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Haimdol
Tak to jsem rád, že jsem dobře koupil. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:26 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Teď jsem se koukal na Ratajův shop. Ceny těchto difuzerů tam jsou velmi příznivé. Kvalitu u firmy Blau předpokládám prvotřídní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:23 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: filipsi
pH 7,6 není úplně optimální, ale nepotřebuji s ním nutně hýbat, takto akva také funguje, nicméně pokud se sníží, beru to jako důkaz toho, že se voda více nasytila CO2 což prospěje rostlinám. Navíc pokud se nepletu tak optimální pH pro příjem živin rostlinami je někde kolem 6.8 (možná uvádím nepřesný údaj, musel bych ověřit), takže takovému snížení se nebráním. Před zapojením CO2 systému jsem pH měřil se stejným výsledkem.

Add rašelina jak tu padlo o pár příspěvků zpět.
Nechce se mi to moc zkoušet, protože nevěřím tomu že udržím při pravidelných výměnách vody stabilní tvrdost a navíc to snížení je minimální a na míle daleko od optimálních hodnot tvrdosti. To budu raději více bublat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Haimdol
Vím, že nejde o žádný "zázrak", jen standard. :-)
Ale mám do budoucna v plánu malou nádržku (cca 35 l), kam mi tenhle difuzor svými rozměry a provedením "sedne". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: konopnik36
Jak dlouho "koupat" difuzor v Savu? To se těžko odhaduje. Dělám to zřídka, v podstatě až jdou z patrony velké bublin(k)y. Pak difuzor ponořím do neředěného Sava a vytáhnu jej, (po pár desítkách minut?), až je patrona dokonale čistá. Pak jej dobře oplachuji pod tekoucí vodou a pomocí injekční stříkačky s jehlou na plnění inkoustových kazet (to abych se nepopíchal :)) čistím i "zevnitř".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:18 Muž konopnik36 [42] Re: ČichavecTom
té rašelině trvalo sand týden něž se nasákla a šla ke dnu je lepší si ji předmáčet ve sklenici,nebudí to moc pěkný dojem kdýž to plave po hladině,pak jsem to dal do punčochy a potoplil pomoci magnetické škrabky na řasy,ale jak jsem psal učinek byl znatelný cca po 14 dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:15 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
Jak elegantně vysvětleno. Díky :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:13 Muž filipsi [1295]
ČichavecTom napsal:..tvrdá voda cca 10 uhličitanová a celková 20+, 80 bublin na minutu a s Ph to ani nehne...Podotýkám že tvrdost vody měnit nemůžu a ani nechci...

A proc chces nutne hybat s Ph? "Ani nehne" meris cim? Kam a o kolik chces "hybat"?

Zkus schvalne pokus - par dni nepridavej co2 a zmer Ph pul hodiny pred vypnutim svetel. Pak par dni pridavej, a udelej totez ve stejnou dobu. Treba zjistis, ze hne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: akvaristik
...Mě se to zdá logické. Pokud dávám dávku CO2 do malého objemu filtru, a tato dávka mi následně zvýší obsah CO2 v celé nádrži, je podle mě v daný moment voda ve filtru přesycená oxidem uhličitým...
Logické by to mohlo být snad jen v případě, že byste CO2 aplikoval formou "velkého pšouku". :) Jestliže do filtru proudí CO2 kontinuálně "rychlostí", řekněme, 1 bublinka/sec., a tímtéž filtrem proteče za hodinu několik set litrů vody, pak k žádnému přesycení (několikanásobnému zvýšení koncentrace CO2 oproti vodě v akva) dojít nemůže.
Nezlobte se na mne, ale snažit se dospělému člověku vysvětlit takto triviální věc bez lehké ironie nedokážu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:07 Muž konopnik36 [42] Re: ČichavecTom
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:07 Muž konopnik36 [42] Re: Sid
Dobrý večer,když píšete o difuzoru,mam jeden doma,nebyl používan cca 2-3 měsíce,ted jsem ho chtěl dát do 2 akva a ouvej neprošla ani bublinka,proto se ptám????
Jak dlouho ho mam koupat v savo?
Uplně čistém savu?

btw difuzor byl položen ve skřínce,prach vzduch atd. Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: konopnik36
to je na to 130ti litrové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:04 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Takže skleněnokeramický standard :) . Jsou v něčem jiné než podobné Boyu nebo Dennerle (nemyslím cenu ;-) ) Španělské Blau se u nás poměrně rozbíhá a to je dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Haimdol
Difuzéry BLAU. Už je má na stránkách. :-)
A já už mám tento doma. :)
shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:01 Usine Re: ČichavecTom
Já bych se nebál podstatně zvýšit počet bublin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:58 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Sid
Mě se to zdá logické. Pokud dávám dávku CO2 do malého objemu filtru, a tato dávka mi následně zvýší obsah CO2 v celé nádrži, je podle mě v daný moment voda ve filtru přesycená oxidem uhličitým. Podobně jako ve Flipperu. Jinka pokud neumíte jinak diskutovat, než s impertinencemi, nevím, proč bych Vám měl odpovídat. Opakuji to po několikáté, evidentně neúspěšně. Nevadí mi, že se mnou nesouhlasíte. Diskutují zde ale dospělí lidé, pojďte se tak chovat, co Vy na to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:57 Muž konopnik36 [42] Re: ČichavecTom
ja mam GH24 Kh11 pouštím cca 2b/s a do vody jsem jěště nasypal hrst rašeliny Sera GH 17 KH 9pH 7,1,ale víc už stím neudělám,co2 bych eventuelně mohl podle indikátoru trošku přidat,ale nechávám to tak,CO2 sníží pH a KH,rašelina Gh,jen to trošku trva než si rašelina hsedne na dno a začne učinkovat,hrts na 100l cca 5-7 Gh dolů,nezkoušel jsem přidávat,možná že bych se dostal jěště niž............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 21:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: akvaristik
...K čištění dochází působením bakterií. Ty potřebují ke svému životu hlavně kyslík. CO2 je pro ně jedovaté, stejně jako pro ryby. V koncentraci, jaká je v akváriu jim nevadí, pokud ale ženete do filtru CO2 přímo z lahve jde o několikanásobnou koncentraci...
Už dříve jsem se pokusil (evidentně neúspěšně) vaše argumenty vyvrátit, znovu to dělat nebudu. :-) Co ale znovu udělám, je, že se zeptám: jakým mechanismem dojde k tomu, že když poženu CO2 do filtru přímo z lahve, že se koncentrace CO2 ve filtru oproti koncentraci CO2 ve vodě v akváriu zvedne několikanásobně?! :)
Prosil bych o dání do souvislosti především se skutečností, že se běžně doporučuje, aby se objem vody v rostlinném akva přečerpal filtrem cca 1x-2x za hodinu, přičemž nás není málo, kteří razíme myšlenku, (a praktikujeme), že lépe je přečerpat objem akva 4x-5x, ale i vícekrát za hodinu...
Jak je tedy možné, že se při tak intenzivním průtoku vody filtrem koncentrace CO2 v něm několikanásobně oproti vodě v akva zvýší?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=2601