Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:38 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Bammaboy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:36 Muž Bammaboy [0]
Sid: prosím vás mohli by jste mi říct kolik bude těch kvasnic když použiju čerstvé a jak je tam dostat? (rozmíchat je s vodou?). A jak velikou PETku použít? :-)
Jsem v tomhle docela amatér a chtěl bych to zkusit, všchno je v živote poprvé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2009 11:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
Kolik dáváte do směsi kvasnic? Pokud to s kvasnicemi přeženete, dojde k "velkému pšouku" a konec...
Zkuste hrnek cukru a 1,5 ml sušených kvasnic. Cukr můžete rozpustit v polovičním množství horké vody, před přidáním kvasnic dolejte studenou. Při teplotě 22st.C se proces bude rozbíhat 24 i více hodin! Ale vydržte to! Pokud se CO2 nerozjede ani po dvou dnech, hledejte netěsnost v systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 11:05 Muž Jurasek [137]
karlos55 napsal: ...že špatně těsni víčko. S tímhle jsem taky bojoval, nejlíp se mi osvědčilo hadičku přilepit montážním lepidlem Soudal 49. Drží to jak vzteklý a těsnost je skvělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:50 karlos55 – Re: JuraS
Taky jsem měl takoví problém v jednom akva bublal přes týden druhé 1 den a šlus.nakonec jsem zjistil že špatně těsni víčko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:47 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: JuraS
To bude možná tím, že to děláte tak složitě. Horkou vodu používáte kvůli nastartování reakce? Zkuste jen teplou (asi 30-40 °C), mohlo by to pomoct. Raději nemíchejte různé kvasnice. Neexperimentujte tolik s topením, 22 °C je ok.
Zkuste to udělat jednodušeji a jak jsem napsal a uvidíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 10:26 JuraS
Poraďte mi kde dělám problém.
Sestavil jsem kvasinkovač podle řady návodů na netu. Petka od 2 lt cc, metrová hadička do další petky s trochou vody jako odlučovač, z této petky hadička přes zpětný ventil do difuzeru.
Plnění : 1,5 lt horké vody z kohoutku + 6 vrchovatých lžic krystalového cukru řádně rozpuštěných. Přidávám jak sušené kvasnice od různých výrobců tak i zralé droždí. Případně oboje.
Problém : reakce probíhá maximálně jeden den. 24 hodin..zkoušel jsem petky umístit mimo dosah topení (v místnosti trvale 22), postavit na topení. prostě po 24 hodinách maximálně se reakce zastaví. Zkouším přidávat cukr do reakční petky, kvasnice..občas se reakce na chvíli rozjede..kde je chyba ? Trápím se s tím už 3 týdny a na řešení jsem nepřišel..ještě, že mám tak tolerantní manželku..ty kila cukru jsou fakt už doma vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 13:18 R Muž Silent [5949] – Re: KILL
Od toho jsou tu inzeráty! Jinak zkus se podívat tady: www.horaky-pb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 13:17 KILL
Ahoj,schaním redukčni ventil na has.přístroj s CO2. Prosím o radu,popřípade odkoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 13:14 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lumír
Může, Co2 jako CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2009 12:57 Lumír
zdravim,mám dotaz jestli někdo nevíte,zda se muže používat CO2 z hasicího přístroje(tech.co2)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 22:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: karel
Tak to ti přesně nepovím, co2 nepoužívám, ale vím, že tam hodně lidi chodili plnit. Nemůžeš to minout, je to hned v prvním bloku, je tam myslím jen jeden vchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:58 karel – Re: PaDa
Dík moc palec co to je za firmu,hasicí přistroje nebo technické plyny. A bych věděl co hledat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 13:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
karel napsal: ahoj Chlapi kam dáváte naplnit co2 lahve v Praze?
V Praze 10 se dá naplnit v Kolovratské ulici, když jdeš od tramvaje z Průbežné, je to hned kousek od křižovatky po levé straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 17:21 Usine – Re: Gimlous + kristian
Já se nikoho neptal a nikdo jí nevyndal. Zabývám se CO2 už dlouho, pár lahví už jsem vystřídal, tak mě tady nepřesvědčujte že něco nejde. Pokud lahev používáš na sváření tak ti to z hasičákem nepůjde. Na bublání do akvária je ale úplně jedno jestli tam je trubka nebo není a jestli je CO2 potravinářské nebo průmyslové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:49 Muž kristian [80] – Re: vaclav
Uz zde ve foru byly vystaveny dokumenty, ve kterych je chovani co2 popsano dosti dukladne, nerad bych tu nekoho presvedcoval, kdyz ma svou pravdu. Co2 v tlkove flasce je ve stavu kdy je pod stejnym tlakem i v plynnem i tekutem stadiu. Tudiz pokud mas stoupaci trubicy ve flasce tak k redukcnimu ventilu jde co2 v tekutem stadiu, jelikoz je ma stejnou teplotu i stejny tlak! jako ve flasce. Pokud ovsem mate Tlakovou flasku plnenu jen plynnym co2, tak by to mozne bylo, ale to by v ni byl minimalni objem plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:48 Gimlous – Re: vaclav
a jste si jist, že tam tu trubici v tom hasičáku máte?
nedemontovali vám ji, když jste řekl na co to chete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:27 Usine – Re: kristian
Používám jak hasicí přístroj (6 kg červený) tak i lahev bez vnitřní trubky (1,5 kg černou) Pokud by jsi měl pravdu tak hasičák bych musel mít vzhůru nohama aby mě do ventilu nešel tekutý CO2. Ten se do redukčního ventilu stejně nedostane protože odběr je hrozně malý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:43 Muž kristian [80] – Re: vaclav
Nevim z ceho soudite ze je jedno jestli lahev stoji ci lezi. JEDNO to rozhodne neni. V tlakove flasce je co2 v tekutem stavu. Neni mozne poustet tekute co2 do redukcniho ventilu. Pro prepousteni je nutna stoupaci trubice, nebo obracena lahev, ale mate pravdu v tom ze je to nebezpecne, zarznuty ventil na tlakove flasce neni sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:39 Usine – Re: DrBolíto
Pokud jde o akvária tak je jedno jestli jde o hasičák a nebo lahev na sváření. Výstupní tlak je tak malý že je jedno jestli má vevnitř trubku, nebo ne a jestli stojí, leží, nebo je vzhůru nohama.. Přepouštět se dá, já to tedy skoušel jen u kyslíku, kde je ještě větší tlak než v CO2. Je to poměrně nebezpečná záležitost pokud použiješ nějaký samodomo přepoštěč vzhledem k tlakům jaké v lahvích jsou. Plyn se předehřívá při sváření, aby nezamrzl redukční ventil(velký odběr) Při přepouštění se ale nepoužívá. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:21 Muž kristian [80] – Re: DrBolíto
2kg tekuteho co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:14 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Hm nosil bych jí do firmy kde jsem dělal, sváří se tam o sto šest a musí se plyn oteplovat před redukčním v. Tak že leda položit láhev co? Nevíte odhadem kolik v % do 2kg se vejde jen v plynu (z plné nepoužité láhve)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kristian
To je fakt, nedalo by se to pořádně regulovat. Sám mám dva hasičáky se stoupačkou a k akvárku si je dát netroufám. No každopádně, pokud plnit, pak jedině se stoupačkou, protože do cílové lahve potřebuješ dostat tekutý CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:05 Muž kristian [80] – Re: Eff
Pri svareni byt nemuze. Pri svareni se co2 redukuje na nizky tlak a pouziva se v plynnem stavu. Rekl bych ze by se stoupacka redukcnimu ventilu moc nezamlouvala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kristian
Stoupačku do té svářečské lahve našroubují v každé profi plnírně. Cena bych řekl že do 200 kč. Pokud tedy ta lahev má sloužit k plnění a ne ke sváření (ikdyž sváření nerozumím, možná tam i tak stoupačka být může)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 11:57 Muž kristian [80] – Re: DrBolíto
ze svarecske lahve budes mit problem, v takove flasce neni stoupacka, tudiz by jsi plnil plynem a nikoliv tekutym co2 jak se plniva se stoupackou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 11:55 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DrBolíto
Viz můj příspěvek z 13.01.09 11:27:30 - plnění se stoupací trubicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 11:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Někde na paintball fórech jsem to četl, matně si vzpomínám, že to tam popisovali tak, že první do láhve jde plyn a až se vyrovná tlak, tak začne přecházet do tekutého stavu.
Pokud s tím máš zkušenosti napiš jak to přesně děláš, mám tu 2x 2kg kyslíkovou láhev (test 400K) a chtěl bych po výměně kohoutu či redukci si jí plnit.

EDIT: Plnit jí budu ze svářecké láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 10:38 Muž Eff [417] - Rostliny
DrBolíto napsal: Kdesi jsem četl, že se musejí nechat láhve spojené aspoň 15min, aby došlo k přeplnění do menší.

Za 15 minut naplním do plna 30 půlkilových CO2 lahví. S přepouštecí trubicí v láhvi zdrojové. Tím to opravdu nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 23:19 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
filipsi, myslím si že tam kam si to odnesl mají přepouštěcí trubici a někdo tam prostě jen fouk mysleje, že je už plná.hmm

Kdesi jsem četl, že se musejí nechat láhve spojené aspoň 15min, aby došlo k přeplnění do menší.
Ještě jsem vyštrachal 2 pojednání o CO2.
photografie.kvalitne.cz/…
photografie.kvalitne.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:59 Gimlous – co2
měl bych dotaz z jiného soudku
dělá se mi na hladině mastný povlak a nevím z čeho by to mohlo být
mám podezření na CO2 z lahve, může to být tím, že je náplň nekvalitní?
má někdo podobné zkušensti?

a nebo ještě teď když to píšu, tak mě napadá, že nejvíc bordelu tam je, když kvetou echinodory, tak může to být z květů echinodorů, který vykvetou pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:59 karel – co2 lahve
ahoj Chlapi kam dáváte naplnit co2 lahve v Praze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 00:40 Muž kristian [80] – Re: Olda68
On ani jinak nez na stojaka byt nemuze! Jinak by se dostavalo tekute co2 do redukcniho ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 23:00 Muž jung [24] – CO2
Výška i s kohoutem 50cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 21:29 Muž Olda68 [1] - Afrika – re : jung
můžu mít ještě dotaz, jaká je výška toho upravenýho hasičáku i s redukčákem, ohledně výšky skříňky, aby tak vlezl na stojáka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 16:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marnoff
Ocet se u vás doma nenajde? Pár kapek do testované vody a uvidíte, jestli váš test funguje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 16:05 Polux – Re: marnoff
A co pouzivas za testy ? Doufam ze kapickove ? Protoze ty Ph atd papirky jsou na 2 veci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 16:01 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: marnoff
Tak si zkus změřit tř. minerálku sycenou CO2, jestli ten test vůbec pracuje.
Jinak PH se ti bude měnit až začneš přidávat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 15:08 Muž Jurasek [137] – Re: marnoff
Pokud nepoužíváš žádnou úpravu vody, tak se to změní samo jen velmi nepatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 15:06 Muž marnoff [2]
jj svetle zelena ,muzu si je zmerit ale nejde mi do hlavy ze at vemu vodu odkudkoliv tak je barva stejna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 15:02 Muž Spycee [9] - Rostliny
pH : jaka barva ? zelená ? ta je neutralni 7,0 a sul nesnizuje pH (jen o neco malo 0,00001) :-D :-D



CO2 : si muzes vyrobit za par korun sam doma viz.: v rady CO2



a ty testy si dokazes snad zmerit sam, ne ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 14:48 Muž marnoff [2] – prosim poradte mi
chci vas poprosit jak mam zmerit ph a co2 ve svem akvariu chci koupit CO2 set a nevim jak ho pouzit ,koupil jsem si testy na mereni ale at dam vodu z velkeho ci maleho akvaria nebo rovnou z vodovodu,i kdyz pridam sul tak barva na mereni ph je porad stejna a ja si uz nevim rady co s tim dekuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 14:55 Muž kristian [80]
bogo napsal: ahojte ..ja len tolko ze budik je na to aby ti zredukoval tlak ktorý mas vo flaske a je tam tlak riadny...to by ziadny ihlovy ventil bez ujmy nevydržal a hadičky??tie by praskali jedna radosť...na budiku si nastavis vychodzi tlak na napr 1 bar s ktorym potom pracujes a upravujes ho ihlakom a vypinas elmagnetakom.... ;-)

Od toho neni budik, ale redukcni ventil pod nim, Budik je jen luxus diky kteremu ten tlak muzes merit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 13:57 Usine – Re: bogo
Co jsi nám tím chtěl zdělit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 13:28 bogo
vaclav napsal: A jsme zase na začátku. Já si na redukčním ventilu nastavím zhruba 10 - 15 bublin /10 vteřin. Jehlovým ventilem to snížím na 8/10 to používám 24hodin denně, pokud do tohohle okruhu vřadím magnet ventil, nebude mě to fungovat? Já bych řekl že ano. Na co potom potřebuji budík? :-)

ahojte ..ja len tolko ze budik je na to aby ti zredukoval tlak ktorý mas vo flaske a je tam tlak riadny...to by ziadny ihlovy ventil bez ujmy nevydržal a hadičky??tie by praskali jedna radosť...na budiku si nastavis vychodzi tlak na napr 1 bar s ktorym potom pracujes a upravujes ho ihlakom a vypinas elmagnetakom.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 23:22 Usine – Re: filipsi
Já jsem si s ním naopak hrál hodně. Původně jsem totiž z bomby plnil zásobník vlepený do rohu akva.
Seřídit to celé aby nešly bubliny přes okraj byl poměrně nadlidský úkol. Proto jsem po pár letech úmorného snažení přešel na tento na seřízení podstatně jednoduší a účinější systém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:43 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
To Ti ale udela uplne to same, i kdyz to bude opacne. Kdyz teda nepocitam pripad, ze mezi ventily vlozis misto par cm hadicky nejakou vetsi tlakovou nadobu.
I ne vsechny male ventily jdou tak hezky jemne regulovat. Mam seramic, a nejde (treba to jen neumim a nehral jsem si s nim dost). Ale do akvarka mi nic "nehrkne".
(edit - ale uz si asi rozumime, tak z me strany staci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:25 Usine – Re: filipsi
Tak a teď jsme u toho problému když si pořídíš větší redukční ventil (na kterém jdou nízké tlaky nastavit špatně), takže musíš mít tlak větší a máš magnetický ventil až za jehlovým stane se ti to že přes noc se tlaky za ventilem vyrovnají a ráno při otevření ventilu ti ten zvýšený tlak pěkně zahučí do akva. Nedej bože aby redukčák trochu podcházel. www.akvarista.cz/…= :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:07 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Pokud mas tak dobry (vhodny) redukcni ventil, ktery dokaze nastavit a hlavne udrzet takovy nizky tlak, tak to pak jo, to gratuluju. Ne kazdy to umi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 20:56 Usine – Re: filipsi
A jsme zase na začátku. Já si na redukčním ventilu nastavím zhruba 10 - 15 bublin /10 vteřin. Jehlovým ventilem to snížím na 8/10 to používám 24hodin denně, pokud do tohohle okruhu vřadím magnet ventil, nebude mě to fungovat? Já bych řekl že ano. Na co potom potřebuji budík? :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4201