Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:29 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
jak tak koukám tak to akva asi zase vypustím :-D takových chyb sakra tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:28 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
:-D fakt ? takže šup snim ven ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:27 R Muž Silent [5949] – Re: Smatts
To pH můžeš snížit anorganickými kyselinami. Nikdy organickými. Ovšem je možné použít i rašelinu, případně rašelinné výluhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:25 R Muž Silent [5949] – Re: Smatts
A co myslíš že je mramor. Krystalický vápenec :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:25 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vaclav
ocet ne ?:-D strejda říkal dřevěný uhlí :-D tak ja už nevim co a zatím sem nikde nenašel jak snížit PH jen zvýšit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:24 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vaclav
dno je obyčejný ''říční šterk'' z Obi :-D a vápenec myslím že ne .... koupil jsem 3 mramorové kameny a přihodil oblázky z moře ( vyvařene )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:22 Usine – Re: Smatts
Žádný ocet nepoužívej. Zabiješ si ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:21 Usine – Re: Smatts
Klidně to zkus pokud ti to bude fungovat tak ti při dobrém růstu rostlin klesne (UT).
Je ale i další důležitá podmínka a to dno, nebo dekorace nesmí obsahovat vápenec.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:19 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: katterinecka
úpdle atlasu je to tak na hranici :( jak snížím tu KH ? ocet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Smatts
většina akvarijních rostlin je z tropů, kde je měkká voda, takže na takové hodnoty nejsou zvyklé (některé druhy mají rady i tvrdou)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:11 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vaclav
co tedy doporučujete pro lepší růst rostlin nebo jak snížit KH ? sem začátečník takže se v tom moc nevyznám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
tak to mam stesti ze mam jen 9 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:09 Usine – Re: katterinecka
Jestliže je uhličitanová tvrdost větší než 10 je pufrační schopnost vody tak velká že se ph nehne a obsah CO2 se nezvětší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:03 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vaclav
no mam ph kolem 7.5 a KH neco kolem 10 (ty barvicky jsou si podobny :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 19:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
vždyť v tvrdé vodě to není zbytečné, ne? CO2 tam přibude, jen možná tolik neklesne pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 19:46 Usine – Re: Smatts
Nejdříve si zjisti co máš za vodu jestli není příliš tvrdá. To je přidávání CO2 zbytečné. Nebo naopak příliš měkká to zas hrozí rychlé snížení Ph. Jinak ale můžeš CO2 používat od té doby co máš v akváriu dostatek rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:07 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobrý den chci se zeptat kdy začít s CO2 od založení akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:19 Usine – Re: jarda
CO2 ti určitě PH nezvýší, ale udělají to rostliny svojí spotřebou (asimilací). Se zvětšujícím se objemem rostlin se musí zvýšit i dodávání CO2 jinak ti bude ph stoupat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 08:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: jarda
rekl bych ze se spletl, co2 zvysuje kyselost, pri davkovani CO2 jde pH dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:25 jarda – CO2 zvyšuje pH
Známý mi tvrdil, že dávkování CO2 může zvyšovat pH.
Ať přemýšlím jak chci, nezdá se mi to možné. Jak by to mohlo fungovat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 12:16 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...ja to mam zas takto cez kamen deravy hadicka z infuzie na tom klasicka vzduchovacia a koniec som nahrial a roztiahol a pouzivam lip.drievko....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2010 11:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – vylepseni
Fotka k příspěvku dovolil jsem si trosku vylepsit aplikator pomoci cigaretoveho filtru
na Tcko je napojena obycejna silikonova vzduchovaci hadicka 4/6mm a na tu jsem nasunul beztlakou silikonovou hadici 5/7mm co jsem koupil v zelezarstvi a do te se uz ten filtr velice snadno zasune (ta 2ml strikacka je jen pro porovnani velikosti)
prisun co2 se tak da vest ve dne a nad substrat muze koukat jen kousek hadicky s filtrem

pouzivam tyto filtry, jen ho vybalim z toho papirku
rybicky.net/nadrz/6763/13.jpg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 09:56 Muž kortezhugo [983]
...neico podobne bolo aj u mna -burcak "neskrtim" a ked bola flasa na "zemi" menila sa teplota tak sa aj rychlost kvasenia menila...
...teraz to riesim tak ze vyuzivam teplo z osvetlenia resp.tlmivky...ta udrzuje teplotu burcaku na cca 28 stupnoch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:48 Muž kortezhugo [983] – Re: Frodo
...ta teplota je dvolezita - to je fakt - ako pisal Sid
ono treba si to odskusat "co a ako" :-)
"kamínek ani dřívko to ''neprofoukne''" - ver tomu ze "hej" :) ...
...neidem tu rozoberat kolko cukru a kvasnic ....lebo ja to "Turbujem"...a ked to namiesam tak do hodiny to "frci"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Frodo
Pokud máte správně namíchanou směs ke kvašení, "burčák" máte v prostředí s přiměřenou teplotou a pokud uplynula dostatečně dlouhá doba od zahájení procesu, pak někde evidentně systém netěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 19:20 Frodo – Co2...
Prosím pomoc... začala jsem hnojit CO2-kvůli hemianthusu. Ale ta směs v láhvi nedokáže vivinout takový tlak, aby CO2 protlačil hadičkou. :-( Musím jí zmáčknout, až pak proběhne bublinka. Ale ty jsou zase děsně velké, kamínek ani dřívko to ''neprofoukne''. sad Napište vzkaz... Díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 12:30 Muž Snofrev [54] – Re: RadekCX
Láhev normálně stojí v držáku s redukčákem nahoru.
Právě teď ukazuje manometr už jen cca 75barrů. Takže někdy v polovině týdně by se to mohlo dostat na tech udávaných 60barrů a pak to už snad padat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 14:36 Muž filipsi [1295]
vaclav napsal: Když lahev končí tlak se zvedá. :-)

Jeste tohle, aby si to nekdo nevykladal spatne - Kdyz lahev konci, tlak v ni klesa, ale tlak za redukcnim ventilem, ktery byl nastaveny podle vyssiho tlaku v lahvi, zpravidla stoupa (bez opetovneho serizeni. Protoze Snofrev mluvil o tlaku v lahvi, a ty na redukcnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 14:32 Muž filipsi [1295]
vaclav napsal: ...Také jsem tvrdil že to není možné, že to můj redukční ventil nedělá. Neměl jsem ale pravdu...

Uf, to mi dalo. Co ja od te doby prohledl konstrukci redukcnich ventilu, a premyslel, proc to ten Tvuj take levny nedela :-) Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 10:34 Usine – Re: Bak
Bohužel nemáš pravdu. Nakonec to zde najdeš v diskusi. Já si myslel také že to není pravda, ale počet bublin se mě víc jak zdvojnásobil, sice jen na krátkou dobu, ale v menším akváriu by mohly nastat problémy. Já to dříve nezjistil až když jsem se na to po zdejší diskusi zaměřil. Také jsem tvrdil že to není možné, že to můj redukční ventil nedělá. Neměl jsem ale pravdu.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 10:27 zrada – Re: filipsi
Ano. Nicméně pro náš případ je odchylka od ideálu naprosto nepodstatná. (teda krom toho, že se o ní dá naplkat spousta příspěvků) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 01:56 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Jinak když láhev končí tlak se zvedá, to je nějaký divný redukčák, asi bych ho vyměnil, asi zmetek nebo co. Neslučitelný s hoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 00:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Protože zbývají poslední zbytky typu nečistoty které mají vyšší tenzi par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 23:31 Usine – Re: Snofrev
Když lahev končí tlak se zvedá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:25 Muž filipsi [1295] – Re: zrada
No, a na tom gymplu se pak clovek dozvi, ze "idealni kapalina" neexistuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:19 Muž RadekCX [219] – Re: Snofrev
ano mel by byt zavisly jen na teplote

nemas tu flasku polozenou? redukcak ani manomtry nejsou delany na kapaliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 20:23 Muž Snofrev [54]
Tak dle manometru tlak o něco klesnul. Už ukazuje něco málo přes 100 barrů.
Ale je mi to celé nějaké divné, u COčka by přeci měl být stálý tlak od začátku do konce a až když je tam toho plynu opravdu málo (už ne kapalný), tak by měl tlak začít klesat.
No, funguje to, tak to nebudu řešit, pojistka tam pro případ je, budu věřit, že to napustili správně.
Ještě jednou díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 18:22 zrada
RadekCX napsal:

to ze kapaliny jsou nestlacitelne se neuci uz ani na gymnaziich


To je fakt, my to brali už na základce.
Tuším, v sedmičce nám fyzikářka tvrdila, že ideální kapalina je nestlačitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:02 Muž RadekCX [219]
JuraS napsal: Nemyslím si, že by firma která má certifikát něco pokazila a nacpala do flašky víc než je na ní napsáno jako bezpečné maximum. nehledě na to, že kapalina se prostě víc než je možné zmáčknout nedá a do flašky o 1 lt se 2 lt prostě nevlezou..a pak jako potvrzení bych plnou flašku zvážil..

to ze kapaliny jsou nestlacitelne se neuci uz ani na gymnaziich

ale i kdybych to pominul - predstav si co se stane kdyz naplnis flasku s vodou az na doraz a zmrazis ji nebo naopak ohrejes

takze staci 1l flasku naplnit 1l a hodit si ji do auta na slunicku - to ze ti foukne je zcela na 100% prestoze normalne by tam bylo pri 80stC treba jen 150 atm coz jeste pojistku nevyrazi

naplnit kapalnej plyn zase takova prca neni pokud neni flaska standard - bezne se to plni na vaze coz neni problem kdyz je to znama flaska - pokud ji plnirna nezna tak ji naplni plus minus na to co je na ni uvedeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:58 Muž RadekCX [219]
vaclav napsal: Záleží jaký je tlak v lahvi z které přepouštíš a jak je velká. Tolik toho tam pak dostaneš. Jinak ale moc nedoporučuji něco na přepouštění uklohnit doma je tam přeci jen velký tlak. Musíš i počítat že se lahev i přepouštěcí trubka hodně ochladí. :-)

no pokud prepoustim kapalinu tak se tlaky musi vyrovnat - zalezi ale hodne na tom jak se plni - pokud spatnym postupem tak tam take nemusis dostat nic

ja mam origo prepoustaky jak na argon tak na co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:31 JuraS
Nemyslím si, že by firma která má certifikát něco pokazila a nacpala do flašky víc než je na ní napsáno jako bezpečné maximum. nehledě na to, že kapalina se prostě víc než je možné zmáčknout nedá a do flašky o 1 lt se 2 lt prostě nevlezou..a pak jako potvrzení bych plnou flašku zvážil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:17 Usine – Re: RadekCX
Záleží jaký je tlak v lahvi z které přepouštíš a jak je velká. Tolik toho tam pak dostaneš. Jinak ale moc nedoporučuji něco na přepouštění uklohnit doma je tam přeci jen velký tlak. Musíš i počítat že se lahev i přepouštěcí trubka hodně ochladí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:54 Muž RadekCX [219] – Re: Snofrev
no to je jasne, ze nemaji radi kdyz se tam nekdo mota

flasku nechladil....ona se ochladi tim, ze tam expanduje plyn - pri expanzi dochazi k prudkemu ochlazovani (naopak pri stlacovani se to silne ohriva - treba vystup z kompresoru) - takze tim se ta flaska ochladi

ja pred 14 dny prepoustel CO2 z hasicaku a bylo venku samo o sobe docela zima a malem jsem tu flasku upustil jak me zabla - ochladi se to opravdu hodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:50 Muž Snofrev [54] – Re: RadekCX
Nechal jsem to plnit přímo ve velké průmyslové plnírně.Přímo do dílny mě ten chlap nebral, že prý ostatní zaměstannci neradi vidí, když se cizí lidé procházejí po dílně firmy. Takže jsem proces pnění neviděl, nemohu tedy říct co přesně dělal. Jen vím, že když byl uvnitř, tak se ozýval docela velký hluk a když mi to vracel, tak lahve i držáky nad ventilem byly hodně ledový, zřejmě je i nechal zchladit. Tím pádem se tam vešlo zas o trošku plynu více.
COčko od včera odpoledne bublá, až přijdu domu, kouknu jestli to už nespadlo a určitě dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:41 Muž RadekCX [219] – Re: Snofrev
kdyztak sem pak pisni jak to dopadlo - osobne me to zajima, protoze stale s kolegou resime ciste teoreticky zda lze skutecne tu flasku naplnit na doraz a jak - prostym prepustenim treba z hasicaku si myslime, ze ne, ale v plnirne to dle meho muzou umet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:37 Muž Snofrev [54] – Re: RadekCX
JJ, je tam, jen jsem to blbě napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:36 Muž RadekCX [219] – Re: Snofrev
pojistka musi byt na ventilu u flasky (na redukcaku je ti prd platna) - je to takovej vystupek vetsinou zacpanej takovym plastovym spuntikem zboku lahvoveho ventilu

pokud tam neni tak to neni ventil (flaska) na CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:32 Muž Snofrev [54] – Re: RadekCX
Díkes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:30 Muž RadekCX [219] – Re: Snofrev
no to je nejake divne - CO2 je kapalny plyn - takze tlak nad kapalinou je urcen jen teplotou (bez ohledu na to kolik v lahvi zbyva plynu - ty tlakomery jsou na tech redukcacich uplne nanic) - pri pokojove teplote je tam tak okolo 60 atm (6MPa). Pokud je na flasce spravny lahvovy ventil tak prinejhorsi ufoukne (musi se pak vymenit ta pojistka).

Takze ti bud spatne meri tlakomer a nebo tam neni CO2.

Nooo jeste jedna moznost - ze ti je naplnili uplne nadoraz - pak neni zadnej prostor nad hladinou a tlak muze byt vyssi. Zkus to trosku ufouknout - pokud to rychle spadne na tech cca 60atm tak to preplnili - pokud to bude stale stejne tak ti keca tlakomer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:22 Muž Snofrev [54] – náplň láhve
Včera jsem si nechal naplnit dvě 0,5kg láhve u jiné firmy (levnější, ale přitom větší a známější). V návodu se psalo, že by v ní měl být tlak 60barrů (je to myslím i vyraženo na té lahvi, teď nejsem doma, tak nemohu ověřit) a když jsem ji připojil, tak na redukčáku mi první manometr ukázal 120 barrů. Znamená to, že je tam dvojnásobné množství plynu? Mám se něčeho obávat? Redukčák má bezpečnostní ventil, který drží a nic nevypustil, tak nevím, jestli mám být znepokojen nebo ne?
Nová firma, mi za stejnou cenu jako ta první naplnila lahve dvě a jak na to koukám, tak možná i dvojnásobnym množstvím.Takže na první pohled jsem spokojen, ale nevím co na to ty lahve?
Má někdo podobnou zkušenost?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3151