Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: BART
Zkusil jste ten test se sodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:17 Usine – Re: BART
Jsou tři druhy pražské vody, Želivka, Káraný a směs. Já mám až tu poslední a uhličitanová tvrdost je nízká. Budeš muset přidávat sodu, jinak ti může padat PH, mě se to stalo a už bylo z 6,5 na 5,5 a to už není sranda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:46 Muž BART [3] – jedna fotka
Fotka k příspěvku set Aquario + lahev z Haseo Bělotín
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:43 Muž BART [3] – Re: Sid
zkusím, je to normální pražská voda z vodovodu, bublal jsem už 2 měsíce z bio setu a ryby v pohodě a kytkám to zjevně svědčí. Bublin to mělo mín cca 15 za minutu ale jelo to 24h ted se to v noci vypíná. ale zkusím to za denního světla. Je to poměrně velký objem vody 288l brutto, tak to tak citlivé na CO2 asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: BART
...Tak jsem kapal, modré to nebylo vůbec, žluté hned...
Možná máte vodu s velmi nízkou alkalitou. Pak by bylo přidávání CO2 potencionálně riskantní.
Zkuste ji testnout ještě jednou, ale předtím v ní rozpusťte malé množství jedlé sody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:21 Muž BART [3] – Re: hf
Heureka bubláme ;-). Táta nezklamal garáž plná těsnění, velké ploché klíče, zafungovalo. Zjistil jsem že polák zaslal správné nyplíky na spojení ventilů do jednoho celku ale na těsnění zapomněl. Ty koncovky na hadičku silikonové těsnění mají, nyplíky nikoliv a u nich to utíkalo nejvíc. Mělo by tam být malé ploché silikonové těsnění, zatím jsme vyřešili gumovým o kroužkem co se dává do kohoutků. Což není ideeální ale zjevně to těsní, alespon bublinky v jaru žádné. Matici na lahvi pomohlo dotažení klíčem. Nastavil jsem zatím cca 20bublin za minutu, elmag ventil krásně vypnul cca 1/2h před vypnutím světla (samostatné hodiny). Mám doma test na KH od JBL a asi s tím nějak neumím.
Píšou v návodu. že se má kapat reakční roztok do do 5ml testované vody dokud se barva nezmění z modré na žlutou/oranžovou a podle počtu kapek určím uhličitanovou tvrdost. Tak jsem kapal, modré to nebylo vůbec, žluté hned.... tak nevím jak určit... asi dělám někde chybu. PH je kolem 6,8 odhad zase testem takže přesnost je závislá na tom jak jsem se trefil do barvy v tabulce, Bylo to večer za umělého osvětlení tak to zkusím o víkendu za denního světla.

Zatím to pouštím do toho clipperu co mám od Dennerle. Uvidím pokud by se mi zdálo že se to nerozpouští tak to budu pouštět do hadice filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:22 Muž BART [3] – Re: hf
zatím nijak utíká mi to u té matky u lahve, musím k našim do garáže, nemám doma pořádnej klíč a musím někde koupit nové těsnění. To originální z přechodky jsem někde vytrousil a dal jsem tam použité starší a to je možná problém + snaha dotánnout sikovkama taky není ideální, nechci ožužlat tu matku, potřebuju správnej plochej klíč kterej doma nemám a dotáhnout to . Doufám že to pomuže. Pokud ne tak nevím. V přechodce problém nebude, ta krásně pasuje na oba závity jak na ten , spíš se mi jeví že na tom ventilu lahve není pořádná ploška na hraně závitu a těsnění proto nesedí -viz foto lahve výše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 09:35 Muž hf [54] – Re: BART
Tak jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 22:03 Muž BART [3] – Re: vaclav
heureka pasuje to na oba zavity. Ale podařilo se mi někde vytrousit těsnění. Tak snad zítra to zprovozním . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 19:01 JuraS
Zaslanou pH sondu jsem dnes podrobil stejnému testu s výsledkem : připojené světlo stále svítí při všech dostupných situacích (4 možné). Prodejci jsem do Honkongu poslal email s výsledky testu, příští týden najdu vhodnou krabičku a celé zařízení včetně dvou elektrod odešlu na cesty...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 16:36 Muž BART [3] – Re: vaclav
překvapivě dneska se mi jí podařilo koupit za 160kč v jednom krámku kousek od práce na Radlické -obchod se svářecí technikou. Doufám že to je ta správná nejsou tam totiž ta čísla závitů ale jen to že je to redukce Ar/C02. Paní to zkoušela na nějaký Argonový ventil a šlo jí to našroubovat tak uvidím. To zjistím až dorazím domů večer. Musím říc že jsou v týhle branži dobrý spready v cenách. Když si vezmeš že se jedná de fakto o stejný kus kovu a pohybuje se to od 100 - 280 kč. No on ten stejný redukčák co mi poslali poláci se u nás prodává v cenových relacích od 600 - 1150 kč alespon co jsem videl ceny na netu, v kamenejch obchodech to může být i víc. No na druhou stranu co se divím Fluval 305 měl PETSHOP /ale to jsou lautr zloději/ za 5800 a v horbachu byl cca o 2000 levnější /abych neporovnával internetové ceny/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 15:33 Usine – Re: BART
Ta redukce je už správná ale pěkně drahá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 11:09 Muž BART [3] – Re: vaclav
převlečná matice je taky řešení ale zkoušel jsem to včera je tak k sobě přiložit a ta ploška s těsněním na tom redukčáku je malá a leželo by to jen na krajíčku vnitřní hrany ventilu lahve. Nebyla by tam dostatečná styčná plocha aby to těsnění opravdu těsnilo. Bojím se že by to tam mohlo ucházet. Tak asi koupím spíš tu redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 10:53 Muž matrix069 [79] – Re: BART
Čo sa týka tej rýchlosposky a hadičky,rýchlospojku(ten konec) musíš zatlačit a potom zaroveň potiahnuť hadičku von.(Aspoň tak fungujú rýchlospojky firiem Festo,SMC.....) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 10:40 Muž BART [3] – Re: Eff
No uplně správná redukce je asi tahle www.weldpoint.eu/…
trochu dražší, volal jsem do jednoho obchodu se svařovací technikou tam za ní chtěli cca 280 kč.
takže je to jedno když k tomuhle připočtu poštovný tak to vyjde na 300.

prej bych to asi narval i na tu 1/2 ale kurvil bych závit a doporučujou opravdu tuhle na witwort
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 09:14 Muž BART [3] – Re: hf
je sranda jak je to malý, nevím já nikdy před tím elmag ventil ani jehlovej ventil neviděl a myslel jsem si že to bude tak 2x takový . Redukčák měl táta doma na autogenu a to byly pořádný budíky.

Na první pohled to celý vypadá docela kvalitní líp než na těch fotkách. První musím vyřešit to napojení na lahev.
Blbý je že všechny tyhle obchody jsou většinou někde v p..... na kraji Prahy, otevírací doba optimálních 8-16h v lepším případě do 17h, v sobotu samozřejmě zavřeno. Můžu si to nechat poslat ale stojí to pár korun a poštovný maj tak 150 korun. Tady byl obchod se svařovací technikou na Ujezdě, tak jsem tam včera byl a prodejna se na potvoru zrovna asi předělává nebo ruši. Tak budu muset říc tátovi ten končí dřív v práci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 08:59 Muž BART [3] – Re: hf
no to jsem udělal ale stejně to nefachčilo, ještě to jednou zkusím. Když je to bez té gumy tak v poho fachá takže je to o kontaktu té vidlice. Dík za upozornění na rychlospojky uvidím. Je fakt že jich mám zásobu, byly tam asi 5x (jedna k redukčáku a 2 k jehle a 2 k elmagu) a já to mám spojeno těmi nyply napevno tak jich tolik nepotřebuju, vlastně jen jednu na konec. Hele hadičku jsem do té rychlospojky zasunul a drží tam dost zavile. Dá se to nějak rozpojit? Hrubá síla nebo na to je nějaký grif.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 17:57 Muž hf [54] – Re: BART
Myslíš to gumový těsnění mezi elektromagnetem a zástrčkou? Musíš to pořádně domáčknout a přišroubovat tím šroubkem skrz. Jinak bacha na tu rychlospojku co máš na jehlovém ventilu. Přesně tu sem musel vyměnit, protože ta ucházela. Zkus to tak, že až to budeš mít celý hotový, tak otevři jehlový ventil, zavři elmag. ventil a do hadičky pust pod alespoň nějakým tlakem vodu (třeba z vodovodu). Pokud to nebude nikde ucházet tak voda vleze do hadičky jen pár cm a dál nepoleze, pokud to ucházet bude tak ti voda bude pomalu postupovat až k místu úniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 17:17 Usine – Re: BART
Já bych řekl že to je normální redukce 3/4" - 1/2"
www.svarecky-obchod.cz/… To je to co potřebuješ
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 13:58 Muž BART [3] – Re: hf
hele ještě ty máš taky elmag ventil od aquaria, když jsem spojil tu část se šnurou a vlastní část kde je civka a dal jsem tam tu gumovou podložku co tam k tomu byla, tak to nefachčilo, když jsem to spojil bez té gumy tak to krásně spíná. Zatím jsem to kontroloval jen tak že když je to bez proudu nedá se to profouknout, když to zapnu tak to cvakne a vzduch prochází. Tak je to asi ok, jen nevím zda to nebude nějak vadit když tam nebude ta gumová podložka mezi oběma částmi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 00:26 Muž hf [54]
Jen pro jistotu uvádím ale správné označení obou závitů:

Připojení CO2/O2 - G 3/4"
Připojení Argon/směsi - W 21,8 x 1/14".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 00:19 Muž hf [54] – Re: Eff
Jako je to v sekci sváření, to bude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 23:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: BART
Je to ono, halelujá. Šikovná věcička. Taky mě už nebaví měnit převlečnou matku neb mám rúzné lahve. Člověk si pak domrví závit na retukčáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 23:13 Muž BART [3] – Re: hf
mohlo by to bejt tohle?
www.uni-max.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 23:07 Muž BART [3] – Re: hf
no už jsem googlil a zatím hovno :-( ale neházím flintu do žita. To se vyřeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:59 Muž hf [54] – Re: BART
Lahev je normální G3/4 závit. Redukční ventil je Witwort. (německá norma pro CO2 a česká pro Argon a eště něco...).

Hledej přechodku (normálně vygooglíš) nebo si jen sežeň tu jinou matici, odšroubuju tu vstupní trubku, sundej W matici a dej tam tu tříštvrtku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:56 Muž BART [3] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku abych správně chápal - když se mrkneš na fotku toho ventilu . Co je wilwort - to co je na redukčáku nebo to co je na té lähvi. Sorry za dotazy nějsem v tom zběhlej.Matka na redučním ventilu je menší než závit lahve. Přidávám ještě detailní foto závitu lahve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:34 Muž BART [3] – Re: BART
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:32 Muž BART [3] – Re: BART
Fotka k příspěvku a jëště jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:31 Muž BART [3] – Re: BART
Fotka k příspěvku další
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:29 Muž BART [3] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku je fakt že táta má plnou garáž ruzných věcí tak se tam mrknu. Podívám se přidávám pár fotek jak to vypadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:22 Usine – Re: BART
Nemůže být lepší 3/4 coulová matka když máš witwortuv zavit. ;-)
U svého prvního redukčáku jsem matku vyřešil zakoupením robustní mosazné ucpávky z vnitřním závitem a do středu jen vyvrtal díru. Sloužila dobře a dlouho než jsem si koupil nový redukčák. Kde jsem sehnal matku z witwortem ti neřeknu, asi jsem ji našel v práci v haraburdí se starými věcmi na autogen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:02 GP – Re: vaclav
to by bylo uplne super. diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:01 GP – Re: BART
neni to spis posledni zkouska 12/06?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:48 Muž BART [3] – rozbaleno
Tak přátelé, vše jsem rozbalil, zásilka z Polska ok, trochu amatersky zabaleno do novin. Bohužel návod žádný a bylo to trochu rozebrané. Ale nakonec jsem to dal do kupy. Bylo to tak lehké protože, jak mě překvapilo je ten elmag ventil a jehlový ventil hrozně malý. Foto přidám v zápětí. Snad jsem to smontoval správně. Budu muset pak otestovat tesnost. Předtím však dva dotazy:

1) jak předjímal HF převlečná matka na redukčním ventilu je menší než závit na lahvi. Jak řešit, kde koupit nějakou redukci popř větší převlečnou matku. Vaclav sice říkal že je lepši větší matka, ale pak si myslím že by byl problém s těsněním, že by nesedělo na plošku u lahve.

2) lahev dorazila taky ta vypadá ok, nový lak, nový ventil. Tady dotaz je na ní vyraženo 12 06 znamená to revize do června 2012? Jinak rok výroby typuji rok 98 je tam nad tím 12 06 (to je zjevně vyraženo dodatečně) nějaký kod začínající oxid uhličitý CZ 01117/98 CZ, každopádné dle kodu CZ je to po rozdělení ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:43 JuraS
Hlásím, že mina vyzkoušení co nefunguje přišla z honkongu sonda i s pufry..dal jsem ji ustálit do sklenice s vodou z kouhoutku a zítra či pozýtří když bůh a hare krišna dopustí pak vyzkouším, zda je chyba v sondě nebo v controlleru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:23 Usine – Re: GP
Já mám obě lahve jak klasickou z vřetenovým ventilem tak hasičák z pákovým ventilem. Problém je jen v tom že má každý jiný závit. Vyřešil jsem to tak že jsem si sehnal chybějící převlečnou matku je na ní witwortuv zavit. Matky jen přehodím na redukčním ventilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 16:13 GP – Re: BART
rekl bych, ze pokud nebude svetlo, nebude rasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 13:17 Muž BART [3] – Re: hf
ještě k tomu bublání do výstupu externího filtru, nebude pak zarůstat rozstřikovací rampa řasou?
ptám se proto, že jestli mi ted někde řasa roste jak vzteklá tak je to v tom kliperu - reaktoru, kde je vysoká koncetrace C02. Jinak se akva řasí minimálně. A trochu i v té rozstřikovací rampě od Eheimu, tak abych tomu ještě nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 12:15 GP – Re: BART, hf
diky za reakci, ale tohle mi je jasny, me jde o to, jestli je nutny vymenit stavajici klasicky hasicacky pakovy ventil za vretenovy. je mi jasne, ze budu muset pouzit redukcak a jehlovy ventil - asi testnu zapalovac - ale vzhledem k tomu, ze zkusim min. naklady, tak vretenovy ventil, co jsem zahlid byl doost drahy a bombu by to zdrazilo asi na 2-nasobek. navic neverim ze pri tak malych oberech by slo nahoru kapalne co2, prip, az dojde odstranim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:58 Muž BART [3] – Re: GP
tak to je asi otázka, ty potřebuješ zředukovat tlak a průtok CO2 a jemně bublat do akva - k tomu slouží redukční a jehlový ventil. HF zkoušel použit jen redukční ventil bez jehly a taky jí pak dokoupil. Použítí hasičáku se tu už řešilo, použít jde, pro akva se použivá minimální tlak a objem takže kapalný plyn nevystoupá do ventilu. Pro sváření to nelze tam je větší odběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:29 Muž hf [54] – Re: GP
Použít můžeš. Ale s hasičákem jako takovým může být problém, protože by ti mohlo jít až do redukčního ventilu kapalné co2 (hasičák nasává zespodku lahve aby se hasilo právě tím kapalným co2). Ale někdo to tak má a problémy s tím nemá... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 11:06 Muž BART [3] – Re: JuraS
takhle bude ocelová určitě. uvidíme večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:56 JuraS – Re: BART
to máš recht..je to nějak moc..tedy vlastně nevím..já mám ze slitiny hliníku..při planění říkali, že musela být hodně drahá a kroutili hlavou...hliníková a na takový tlak certifikovaná..normálně jsou z ocele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:44 Muž BART [3] – Re: JuraS
jo jo vím, ale myslel jsem že to budou tak 4kg. Ale v poho, máme poštu v budově kde dělám tak jsem to nesl cca 200m a večer to odvezu autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:42 Muž BART [3] – Re: hf
a měli tam i balík z polska takže mám zásilku s lahví i ventily - jsem zvědavej, večer to rozbalím a mrknu na to. Ten je pro změnu hrozně lehkej. Doufám že tam polák opravdu ty ventily zabalil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:39 JuraS – Re: BART
2 kg je obsah co2 v kapalném stavu přepočítaný na váhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:26 Muž BART [3] – Re: hf
tak mám na poště balík 7,7kg z Hasea Bělotín , nějak jsem si neuvědomil že 2kg Co2lahev je trochu těžší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 08:43 GP
jestli muzu takovej trosku OT... je nejaky duvod proc neni mozne pouzit stavajici pakovy ventil u hasicaku? pominuli problemy s napojenim redukcaku? podchazi, nejde zavrit? nic jineho me nenapada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:05 Muž BART [3] – Re: hf
a do toho všeho se mi vytřeli skaláry....
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=3451