Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lvican
Nasaď levatky a okružáky. Prodejci to neuvidí rádi, protože to není komerční artikl.
Chemie je blbost.
Některé rostliny jsi nedal úplně ideální na úvod. Neříkám, že úplně zlé. Uvidíš.

Cituji se:
“Akvárium potřebuje stabilitu. Zkušení akvaristé ji umí dosáhnout rychle, vy ale takové štěstí na 85% mít nebudete. Proto nejprve zjistěte, zda rostliny prosperují a zda nenastupují řasy (3-8 týdnů), pak ještě další dva týdny počkejte a až teprve pak vložte prvních několik ryb. Na 60l akvárium ne víc, než 4-6 ryb velikosti gupky. Raději pomalu a opatrně.”
scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2019 23:24 Andaska Re: Lvican
Màš tam i naročné rostlinky a pomalu rostoucí anubias. Přidej větší množství rychlerostoucích. Šneky třeba levatky, kružníky, okružáky. Chemii na rozjezd nepotřebuješ. Nechej měsíc až 6 týdnů zabíhat a pak teprve postupně přidávej rybky. 54l je hrubý objem. Dala bych jen jedno hejníčko rybek + pancéřníčky na dno. Živorodky jsou čuňátka a můžou se Ti rychle přemnožit a co pak s nimi. Ten měsíc máš čas popřemýšlet o výběru osazenstva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lvican
Žádnou chemii nepotřebuješ, to z tebe akorát chtějí tahat peníze. A ty ryby tam máš naplánované brzo. A na krunýřovce je to malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:02 Lvican – První akvárium
Ahoj, rád bych si tady na fóru ověřil postup. Dnes jsem založil své první akvárium. Postupoval jsem víceméně podle článku ´Jak začít s akvaristikou´zde na webovkách. Problémem je, že jsem se dostal do sporu s prodavači - ti do mě pořád duli, že bez chemie akvárium nerozjedu a ani rostlinám se během týdenního rozjezdu akvária nebude dařit. Já bych to však rád zvládl bez chemie a udělal si hezký biotop jako se psalo v článku.
Mohl by mi prosím někdo zkontrolovat postup, že jsem udělal vše správně? Akvárium mám set Leddo 60 na 54 litrů. Jako substrát jsem použil Volcano black a zasypal jsem ho bílým kamením společnosti Akva Písky. Akvárium jsem osadil rostlinami Anubias, Bacopa Carolinia, Vallisneria, Hemianthus micrantthemiodes a Camoba aquatica. Filtr, topení, světlo jede. Mám v plánu nechat akvárium svému životu na příštích 7 dní, po té vyměnit třetinu vody a nasadit první rybičky. Chtěl bych nějaké hejnové, takže duhovky a zivorotky. Od kazdého cca 10 kusů. K tomu jednoho Pancéřníka a Zlatého Krunýřovce.
Jaká je šance, že vše dopadne podle plánu? Nebo se vážně bez chemie neobejdu? A nemám na rozjezd nasadit šneky? Pokud ano jaké? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 17:01 R Muž Anthrax [4739] Re: puffie
Drátěnkou ne, poškrábeš si sklo. Zkus to žiletkou.
Nejsou rostliny, tak jsou řasy. Někdo tam ty živiny konzumovat musí. Pokud bude dostatek prosperujících rostlin a pravidelné výměny vody, tak řasy nebudou mít co žrát. Ale předpokládá to nasazení většího množství rostlin. 2 kytky nic nevytrhnou. Hlavně to chce rychlerostoucí kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:27 Žena puffie [6] – Zelená řasa a vodní kámen
Ahoj / dobrý den, přišla jsem si k vám pro radu - 60l / axolotl / bez rostlin. Po třech letech se mi v akváriu začala dělat zelená řasa. Zbavují se jí houbičkou, ale existuje nějaká prevence? Nebo způsob jak se jí zbavit nebo aspoň minimalizovat?

A ještě jedna věc se kterou bych potřebovala poradit - přestěhovala jsem se a je tu tvrdá voda. Ve výšce hladiny se mi na skle akva dělá vodní kámen a ten už houbičkou nesundám. Mohu drátěnkou? Nechci celé akva vylévat a drhnout prostředky nebo octem. Přeci jen v mém mini bytě ani není možnost.

Děkuji za všechny rady, hezký víkend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:15 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Danča Animals
Jen šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 11:16 Žena drvi [2894] Re: Danča Animals
coze tři litry!, to nemyslíš vážně, tam ti šneci bohatě stačí, pro cokoliv jiného je to male ! Kolik je ti let prosím tě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2019 11:11 Muž Planorbella [643] Re: Danča Animals
Prvně sem dej fotku toho akvária.Místo živočichů tam dej rostliny a už nic nezkoušej.Šneci stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 11:08 Danča Animals – Co mám dát do tohoto akvária?
Mám akvárium 3 litry. Mám tam vodní šnečky a ráda bych ho nějak obohatila nějakými dalšímy živočichy. Zkoušela jsem krevetky, ale těm se tam nedaří. Co by jste mi tam doporučili?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 22:05 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Miczi
Netušíme vôbec nič o tom akváriu. Nedá sa povedať čo robí zle hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 21:38 Miczi
Ahoj. Bratr ma po mne akvarium Atman AR 126. Je to 25 litru. Chci se zeptat co dela spatne. Akvarium ma po mne a mne se tam rostlinkam darilo. Rostly a kvetly. Tedka co ho ma tak mu tam bse hnije i anubiasy. Coz si myslim ze jsou odolne rostlinky. Muzete mi rict co dela spatne? Ja tam mnel puvodni filtr. Sel pres vrch pres molitan a kaminky. Ted tam ma nejaky novy. Nevim co to je. Muze to byt tim? Dno akvaria je pisek. Jako jsem mnel ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:53 Angus68 Re: snad
Jestli neukážeš, jsi v tom sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: snad
Myslím, že tohle akvárium je hodno aktuální prezentace. palec Tam zjistíš názory ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 15:02 snad
Děkuji všem za příznivé ohlasy. To jsem nečekal a mou snahou nebylo se chlubit. Se spoustou věcí nejsem spokojený, je to běh na dlouhou trať. Dost dlouho jsem se vyhýbal veškeré chemii, ale až po hnojicích tabletách, kapalném hnojivu a tom excelu se mi pořádně rozrostly rostliny a řasy ztratily pevnost. Začal jsem uvažovat i o CO2, ale teď to nechám koňovi a stejně bych na technologii potřeboval došetřit (snažím s v tomto kupovat jen to nejlepší a raději počkat, přecejen akvárko není nijak mobilní zařízení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Přední stanu na výšku substrát polep černou tapetou bude to vypadat lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 13:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: snad
Přesně tak, neonek aspoň 50. Vypadá to pěkně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 12:16 R Muž Anthrax [4739] Re: snad
Máš to fakt pěkný. Jen ten fluorish excel bych vynechal. ;-) A asi by sis mohl v klidu dovolit pár neonek do hejna navíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 12:04 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: snad
Jo vypada to pekne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 11:28 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: snad
Máš to dobré palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2019 11:25 snad
Fotka k příspěvku Před cca 9 měsíci jsem tu žádal o radu se založením 200l akvária v obývací stěně. Dostal jsem řadu rad, za které děkuji.
Nyní už je vše zaběhnuté a snad i celkem funguje. Mám v něm neonky (15), tetry královské (8), krunýřovce (3) a šneky okružáky.
Filtruji externím filtrem eheim, topím topítkem, 1x za 14 dnů měním 25% vody a doplňuji rostlinám hnojivo. Dodávám denně trochu flourisch excelu. Svítím led panely chihiros 55w. Množí se mi tam řasa, ale je to pod kontrolou.

Rád bych se zeptal, jestli z výše uvedených údajů a přiložené fotografie není na prví pohled vidět nějaká zásadní začátečnická chyba. K tomu je asi třeba zmínit můj akvaristický cíl: tím je hodně rostlinami zarostlé akvárium s nepočetnou, ale šťastnou skupinou rybek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 13:20 Muž Libor [527] Re: Derdin
Proužkovým testům se moc nedá věřit (jsou extrémně nepřesné), lepší jsou kapkové. Akvaristi si chválí JBL. Je tady na to samostatné fórum: rybicky.net/forum/423
Ten růžkatec nechej klidně plavat na hladině a přidej mu několik dalších. Časem se ti rozroste tak, že jej budeš vyhazovat. Substrátu máš opravdu málo - trochu bych přidal (ale opravdu křemičitý písek - třeba i filtrační do bazénových filtrací).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 12:15 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Derdin
Ještě bych dodala, že by to chtělo filtr s větším objemem filtrační hmoty, tento je slabý na tak velké akvárium. Dala by se přidat ještě dvě patra ke stávajícímu filtru, jenže motorek by to už asi neutáhl. Průtok by byl úplně minimální a po zaběhnutí filtru zřejmě žádný.

EDIT: A ten písek, co je zač - je křemičitý? Pokud to je vápenná drť, tak to jako dno je nevhodné. Ta výrazně bílá barva na mě dělá dojem spíš toho vápence. Také mi připadá, že to dno je jen slabý povlak, že není vysoké. Pokud chceš rostliny, tak by mělo mít kolem 5 cm výšky, aby ty rostliny dobře držely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 23:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Derdin
Nech si jen paví očka a vše ostatní daruj nebo dočasně pronajmi.
Čti scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 23:21 Derdin Re: Libor
Proužkový test, jiný nemám, jaké kytky doporučuješ? ideálně něco co drží na hladině samo, protože ten substrát toho moc neudrží, je ho tam málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 17:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Derdin
Co se týče rybiček, tak to je celkem pěkný guláš, ale určitě přidej hodně rostlinek. A ještě jestli je to akvárium opravdu krátce založené, tak bych radil velmi častou výměnu části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 17:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Derdin
Ryby tam jsou brzo. Takže teď už jen měnit často vodu (obden).

Založ si prezentaci, až budeš řešit nějaké problémy, tady to nikdo hledat nebude a nebudeš to muset psát znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 17:03 Muž Libor [527] Re: Derdin
Čtrnáct dnů od založení bývá dost vysoké NO2. Pokud jsi tam dal navíc všechny ryby naráz, dost to zamává s rovnováhou. Měřil jsi hodnoty proužkovým testem nebo kapkovým? Málo rostlin, ten růžkatec zasazený do substrátu se ti časem vytáhne ke hladině a dole uhnije (bývá mu lépe na hladině). Ancistrusi tam nemají co žrát - přikrmuješ rostlinným?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 15:48 Derdin – Nově založené akvárko - vhodnost rybiček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám relativně nově založené akvárium (dostal jsem ho od kamaráda který ho využíval jako terarium) a dnes jsem do něj přidal ryby. Chtěl jsem se zeptat, jestli jsem neudělal nějakou zásadní chybu a jestli dělám všechno správně. Rybičky se dají popřípadě darovat. První popíšu celé akvárium, budu rád za jakékoliv poznatky.

Velikost akvária: cca 180l
Osvětlení : 1x zářivková trubice, již darována s akváriem. Ve víku je místo ještě na jednu, ta není ale zapojená. Svítím 8h/denně.
Filtr: Eihem 130l (spodní část má v sobě houbičku, nad tím je kuličkové medium které bylo také v základním balení a nad tím jsem vyměnil další houbičku za vatu). Filtrem i vzduchuji pomocí horního ventilu, který vytváří vztlak.
Substrát nemám, používám jen písek a kamínky

Složení rybiček:
9x panceřníček panda
2x panceřníček skvrnitý
2x ancistrus
22x neonky
7x paví očka
10x Plata skvrnitá varianta Korálová
3x Mečovka

Vodu testuji jen základním testem na NO3,NO2, GH, KH, pH, Cl2. Vše je v naprostém pořádku až na lehce zvýšený NO3. Do vody přilévám tekuté CO2, Bacto Elixier FB7 a Aqua elixier oboje od značky Dennerle.

Akvárko jsem nechal 14 dní zaběhnout. Použil jsem i tablety na bakterie. Fotky jsou v příloze. Jsem relativně začátečník, takže budu rád za každou radu. Děkuji

Vojta
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 16:31 Andaska Re: Jakub
No hlavně nechat nejdříve akvárium zaběhnout (než tam dáš ryby) pokud je úplně čerstvé. A přidat víc rychlerostoucích rostlin ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 16:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jakub
No, než to všechno nastuduješ, tak se dá zjednodušeně říct, vrtat se v tom a cokoliv čistit co nejméně nebo vůbec a pravidelně měnit část vody. Kolik té vody a jak často časem vysleduješ sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 16:21 R Muž ctibum [6869] Re: Jakub
Když se zu zaregistruješ, dostaneš na uvítanou odkazy pro začátečníky... ;-) Případně si je proklikej tady v modrém rámečku. Ale registrace a následné založení prezentace nádrže nebude od věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:57 Jakub – Nevim jak udrzovat
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den rad bych se zeptal jak udrzovat akvarium dostal sem darem 400l akvarium s filtraci bouzel nevim jak se i nej presne starat nejake krmivo pro ryby sem koupil je mi ale jasne ze na takove akvarium to stacit nebude rad bych vedel co je potreba pro udrzbu vody proti rasam atd. ...... a zda je treba vyziva pro rostliny ci dokonce pro ryby dekuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 00:07 Muž AsusKD [85] Re: bolt
Akú maš vodu? Aká je predstava akvária? Ilustračný obrázok by pomohol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Četl jsi článek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:55 Muž 4Sima [1888] Re: Smetany
To není nejlehčí cesta ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:45 Muž Smetany [1226] Re: bolt
Nebo se můžete dát cestou afrických cichlid a rostliny neřešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:34 Muž 4Sima [1888] Re: bolt
Doporučuju tak měsíc číst zde fórum, atlasy. Pochopit souvislosti, ucelit si představy o plánované nádrži a naslouchat radám - vyplati se! Ať z toho nemáte doma rybí polívku a plnou nádrž řas. Držím palce, ať se daří! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:21 bolt
chcem jich tolik aby to fungovalo,ale ne zbytecne moc, snad se vyjadruju normalne ale uz to opakuju po treti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Když je rostlin určité množství, omezí řasy natolik, že nemáš žádné nebo minimum. Chceš to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:53 bolt Re: JirkaŠčobák
no to ti teda pekne dekujem za radu :-D my netusime kolik jich je moc a kolik malo, radi bychom jich co nejmene,ale tak aby to fungovalo,

file1980 ... my nemyslime, my jen proste nevíme,a rikame co bychom si predstavovali, ne co udelame, udelame to co bude potreba

Dewari nemame tuseni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Rozumné minimum je pro většiňu začátečníku nerealne. Zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2018 21:34 Muž File1980 [53] Re: bolt
No jak myslíte.Ani začínající automechanik nezačíná na Formuli 1.Objem je na začátek dobrý.Držel bych se zdejších článků pro začátečníka a ryby bych volil méně náročné, prostudoval si zdejší atlas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2018 21:33 Dewari Re: bolt
Nejsem nějaký expert tak mě když tak opravte
Pokud terčovci nejsou podmínkou a méně rostlin, co se třeba podívat na Ameriku, nějaký cichlidy nebo tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:20 bolt Re: Andaska, nekdo
Akvarium jsme si predstavovali o dvou az ctyrech vetsich kusech ryb. Napr. tercovec a neni vubec podminkou, muze to byt i jina, vetsi ryba, a k nim par jinych rybicek, nebo hejno....

Co se tyce rostlin, tak vylozene prerostlou dzungli kde se rybky ztrati asi nechceme. vlastne by se nam libil naky rozumny minimum.
Zatim ctu co se da a prijde mi to docela slozity, proste je toho naraz docela dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:08 Andaska Re: bolt
Určo jen živé rostlinky a opravdu hodně rostlinek ano A pro začátek vybírej z nenáročných, uvidíš kterým se u Tebe bude dařit. Hlavně si to tu na fóru pořádně přečti. Pozor dej na výběr dna. Rybky tak za mesic az dva. Ze začátku bude v akváriu hodně dusitanů a amoniaku, než se zaběhne a nastolí se biologická rovnováha. Čti a čti hodně je tu plno témat pro začátečníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:02 Muž nekdo [353] Re: bolt
Co se tyka tercovcu, tak vzhledem k Vasim inzerovanym neznalostem se jim radeji vyhnete. Rostliny urcite zive, umelohmotne jsou k nicemu a uz vubec nich se na nic nenaucite.

Tercovci jsou vseobecne narocne ryby. Na druhou stranu jsou to takovy cudlove, kteri se boji - zadne rychloplavouci a prudce se pohybujici spolubydlici (uprednostnete teplotu tercovcu a dle toho pak vybirejte dalsi ryby) == jen tercovci je asi nejlepsi reseni.
Protoze se tercovci krmi tak, jak se krmi, je potreba neustale odkalovat a cistit vodu - pravidelna a casta vymena vody je velmi nutna u malych ryb - kvuli hormonum ve vode a take kvuli bordelu z krmeni.
Pro male tercovce je nejlepsi bez substratu - kvuli udrzbe.
Pokud na nich trvate, doporucuji jako zacatecnikum nasledujici postup:
Zabehnout nadrz.
Poridit rostliny, ktere vydrzi teplotu.
Az bude nadrz zabehnuta, bude spolnovat vsechny podminky pro tercovce, vyhlednete si chovatele, domluvte se s nim a kupte si uz odrostle ryby (protoze jste zacatecnik).
Pripravte se na to, ze to bude financni raketa.
Dojedte tam, vyberte si a kupte je, privezte domu, vysadte..a kochejte se a starejte.

Pokud to vidite tak, ze tam nahazite rostlinky a prikoupite nejake levne placky, tak pocitejte s tim, ze se jedna o vyhozene penize a zbytecne promarnene zivoty ryb (ano nekdo ty sipky musi kupovat, ale proc vy...to nechapu)

Osobne bych doporucil jeste lepsi postup:
Zavolejte panu Pejsovi,
reknete mu, ze chcete chovat terce,
nechte si od nej poradit,
nepremyslejte o tom, co jste kde cetla, jak vypadaly fotky na netu hezky a jak je to jednoduche - ridte se pokyny a radami od pana Pejsi a budete spokojena Vy i ryby.

Varianta brod: vykaslete se na terce, zacnete s necim vhodnym pro zacatecniky a zacnete dle pokynu a rad tady...

Myslim, ze varianta brod je nejlepsi vhodna pro Vas pripad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2018 20:54 R Muž afc1886 [14655] Re: bolt
Přečti si ty odkazy v modrém rámečku, které jsi dostal i dnes při registraci, ale hned ti povím, že na terčovce můžeš rovnou zapomenout. Alespoň jestli je nechceš trápit. ahoj
Jinak přeji hodně radosti v akvaristice. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2018 20:22 Muž Longer01 [21] Re: bolt
Než cokoliv nakoupíte, určitě to chce dost načíst. Vyvarujete se částečně chybám,zbytečným nákupům a podobně. Určitě žádný umělý kytky. Pro inspiraci se dá podívat na nádrže, kde jsou rybky, které plánujete. Hlavně nic neuspěchat. Mě běželo akva měsíc, než jsem vypustil první rybky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=551