Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 19:14 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Pokud bychom se bavili o těch 112 litrech, tak tam není žádný honič vody potřeba, tam se dá dát slušná(výkonná a hlavně účinná)a vcelku levná filtrace. www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:14 začátečník
v tomto příspěvku ste mi na vše odpověděli diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:12 začátečník
v rychlosti jsem to skouknul vážně dobré ale nevím jestli je dobré pořizovat akva přes internet na jedno pouze sklo bez výbavy 32 l jsem koukal rodiče řekli že ne ale vypadáto že možná mi to povolí a co ten filtr jaký by ste mi doporučili nějáký levný a vnější nebo vnitřní???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Jak píše Haimdol, na aukru můžeš koupit spoustu šikovných věcí, co budeš určitě potřebovat. Často se tam dá sehnati nějaké jeté akva. Zrovna dneska jsem tam viděl 112 litrů akva za 700Kč, ale je ten člověk od Přerova. Pokud to nikdo nekoupí tak ho možná budu kontaktovat sám:-D Topení záleží na osvětlení a teplotě v místnosti. Já třeba netopím vůbec. V místnosti mám asi 22°C a světla to vyženou až na 24°C. Filtr je samozřejmě nějlepší externí, ale předpokládám limitaci financema a proto budeš asi spíš volit nějaký honič vody do akva. Je to pořád tišší než bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2013 18:59 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Tady se dají pořídit nádrže a vybavení za velmi slušné ceny. cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:58 začátečník
radši si vše předběžně zjišťuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:58 začátečník – filtr topítko
zeptám se když tak na jaře či v léťe lépe se schání potrava a ještě něco co filtr a topítko ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:56 začátečník – problém
akvárium asi větší nebude uvidím jestli vůbec toto ale možné je nakonec všechno možná budu mít litrovku s chudinkou bettou ale to bych si rači nic nekoupil uvidím za pár dnů týdnů nebo měsíců zda akva bude ale doufám že jo :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Dneska se dělají spíš delší akva a blbě se na to dělá světlo. Něco délky buď 60cm na 55cm T5 zářivku nebo pak kolem 90-100cm na 85cm T5 nebo 90cm T8 zářivku. To už je objem, kde máš celkem široký prostor pro výběr ryb, rostlin a odpustí ti nějakou chybku když dáš o špetku víc krmiva. V tom tvojem může udělat špetka navíc pěknou neplechu a způsobit i úhyn ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:47 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Nějaké menší druhy plžů tam být mohou. Ovšem takovou Ampulárii bych tam nedával. Nevím co máš na mysli těmi malými ancíky, ale pokud jde o malé druhy rodu Otocinclus tak ty bych do nádrží pod 50 litrů také nadával. Jsou trochu háklivější a v malé nádrži nebudou mít takový komfort.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:45 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: ...Nejčastěji seženeš obyčejné ancíky sp. případně variantu gold, ale ty jsou velcí. Něco malinkatého běžně neseženeš.Ancíky prosím do 30 litrů opravdu nedoporučovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:44 R Muž romant [27987] Re: začátečník
Plži, jako levatky, okružáky, piskořky ano, ale ty malý ancíky, máš asi na mysli otíky a to už zase narážíš na prostor, jímž jsi limitován. Zkus to ještě probrat s rodiči, ať se podívají sem, co Ti tady kdo radí a píše a třeba se povede nějaký větší objem, kde už se dá více popustit uzda fantazii. Můj názor je ten že začátečník by neměl s takovýmto objemem začínat, apoň dvojnásobek, za to bych se přimlouval, ovšem 100 litrová klasika, to by byla v tento moment zn. ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Nějakou levatku nebo okružáka si snadno přineseš na rostince omylem a těm ten objem nevadí. Nejčastěji seženeš obyčejné ancíky sp. případně variantu gold, ale ty jsou velcí. Něco malinkatého běžně neseženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:38 začátečník Re: Haimdol
aha no škoda mě se zamlouvali a co plži či ti malí ancíky nebo co jsem četl o něčem takovim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:36 začátečník – neonky
pravda neonky nedoporučuje nikdo špatně jsem četl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:36 R Muž Silent [5949] Re: začátečník
Taky že nejsou. Neonky jsou hejnové, potřebují prostor a kvalitní prostředí (což je pro začátečníka v malé nádrži problém udržet) a Ancistrusi jsou na tento objem v dospělosti velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:35 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
No to je dost malé no. Se tam budou cítit stísněni. Ale i tak budeš mít dost omezený prostor pro výběr ryb. A ty co seženeš nejspíš nároky na nějaký biotop řešit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 18:35 jamajcan Re: začátečník
Být Tebou,tak nechám biotop biotopem a na těch nejméně náročných rybách a rostlinkách bych se pokusil porozumět jejich základním požadavkům a biologickým procesům.Neber to špatně,je to dobře míněná rada. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:35 začátečník pro micho.cz
romant napsal: Do 30 litrů buď jenom toho beťáka a nebo se podívej třeba na nějaký razborky, nebo vhodnější tetry než neonky. :-) rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 Na přísavku(ancíky) bych zapoměl úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:33 začátečník Re: MichoCZ
ostatní mi řekli že ancíci nejsou vhodní a neonky taky ne do 32l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
Na biotop kašli. Jako začátečník budeš mít stejně nejspíš nějaké paví oka, mečovky, ancíky, pancíky a možná nějakou parmičku nebo tetru a ty to snesou. Pokud si pořídíš něco náročnějšího tak ti to dřív nebo později odejde kvůli spoustě chyb co budeš na začátku dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:26 začátečník
á to jsem četl je to velice velice povedený článek o začátečníkovi asi jako já
rostliny něják zařídím co s biotopem prý to těm rybkám někdy dělá problém když sou od jinut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 18:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: začátečník
V tomto článku jsem vypsané roslinky vhodné do začátku. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2013 18:16 začátečník – rostliny
no dobře rybám už trošičku rozumím ale rostliny jsou pro mě ještě větší špaňelská vesnice řeknete mi prosím něco málo o rostlinách vhodných pro začátečíky vím že mi někdo napsal o jedné vhodné ale jaké dál??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:51 začátečník – písek
ano zkusím když tak nějáký sehnat jestli přemluvím rodiče tak si akva 100pro
založím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2013 17:49 začátečník Re: jamajcan
jsem z ústí nad labem na 50 procent se v květnu - červnu stavím teď mám angínu nemůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
do malých akvárek je vhodný jemný písek, třeba kolem 2mm, s kulatými hranami (tyhle drtě je mívají ostřejší). Dobrý je říční písek (ten ale taky může obsahovat vápník, záleží jaký), nebo křemičitý, což je vlastně ten písek z pískoviště, nebo stavební.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2013 17:47 začátečník – písek
jsou to velká zrna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 17:47 jamajcan Re: začátečník
Nevím,odkud jsi,ale pokud někde z mého okolí,klidně se zastav a rostliny,nějaké ty bezobratlé i rybky pro začátečníka jako jsi Ty,určitě najdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:43 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Dost často to bývá mramorová drť a ta moc vhodná není. Je dobré toho trochu vzít a hodit do skleničky s octem. Pokud bude bublat, vhodný není. Sleduj inzeráty, docela často tam někdo nabízí i malá akvária. Zrovna teď tam někdo nějaká má
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:41 začátečník Re: Ičin
moc děkuji akva nemám písek jo mám bílí s černým smíchaný je to vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.02.2013 17:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No myslím, že 650,- na takový akvárko je úplně v pohodě(pokud už máš akvárko). Písek si sežeň někde za barákem na pískovišti a doma ho jen přesij a propláchni. Rostlinky se dají sehnat taky v pohodě. Buď na burze za pár korun nebo by tě možná někdo i podpořil z přebytků. Pokud akvárko nemáš, tak sleduj inzerci, něco by se mohlo najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:28 začátečník – peníze
vzhledem tomu že jsem dítě mám teď nějíkých 650,- s čímž se akva ještě zařídit nedá musím chvílí počkat než mi kasička trochu nenabyde a jina jak bych to mohl zařídit bez betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:24 začátečník Re: romant
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 17:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No s tou mírumilovností bych to moc nepřeháněl. Zvlášť v malých nádržích. Rostlin to bude chtít radši víc než míň. Myslím, že nebude až takový problém sehnat někoho kdo bude mít nějaké přebytky. Jen je potřeba vědět odkud jsi. Jinak neonky tam určitě nepatří, "přísavka" taky ne. Zaměřil bych se prvně třeba na toho beťáka a až akvárko pěkně zaroste, tak se bude dát uvažovat o nějakém spestření obyvatelstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:23 začátečník – krevetky
díky za radu a jinak jak zařídit osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: začátečník
začátečník napsal: dík za radu četl jsem na betty dost různé názory někteří říkají že jsou k ostatním rybám více než mírumilovné a druzí úplný opak
Je to o objemu akvária, ten Tvůj je limitní, tak jak jsem to popsal. Když budeš mít klasiku v podobě 100 litrů, tak tam už by jsi tu osádku, jak jsi popsal míti mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 17:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: začátečník
Já bych si vyplnil odkud jsi, třeba se ti někdo ozve že bydlí pár ulic od tebe a muže ti dát něco do začátku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
betty mají různé povahy. Koukni se místo nich na malé druhy razborek (třeba bornejská, trpasličí, nebo razbora skvrnoocasá), a třeba krevetky red cherry, palmaty... Krevetky se mohou zdát náročné, ale tyhle opravdu moc náročné nejsou.
Samozřejmě tam můžeš dát bettu, ale k ní už takový výběr dalších ryb není a když vybereš něco co funguje někomu jinému, tak tvoje betta může být zase jiná a nemusí to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:15 začátečník Re: romant
dík za radu četl jsem na betty dost různé názory někteří říkají že jsou k ostatním rybám více než mírumilovné a druzí úplný opak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: začátečník
zezačátku si sežeň hlavně hodně rostlin, to je základ. Jestli nemáš moc peněz, tak zkus sehnat na inzerát, někdo dá přebytky i zadarmo nebo za poštovné. (nějaké málo náročné na světlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:11 začátečník – rady
Jinak mi napište jakoukoliv radu mluvte ke mně jako k mimozemšťanovi moc toho o akvaristice nevím a rád bych se toho více dozvěděl a jinak MOC všem děkuji za rady a zvážím je :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: začátečník
Do 30 litrů buď jenom toho beťáka a nebo se podívej třeba na nějaký razborky, nebo vhodnější tetry než neonky. :-) rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 Na přísavku(ancíky) bych zapoměl úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:01 začátečník – neonky
neonek bych chtěl tak 5-7ks vhodné??

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:00 začátečník – RE: ludvik,maly libor, miso
Děkuji za rady pořízení akva se nakonec asi o něco zpozdí ( možná 2-3 měsíce)
ještě bych sechtěl zeptat jestli sou neonky, bojovnice," přísavka" vhodné do takhle malého akva protože, nikdo píše že né a druzí zas že jo a že by toho tam narvali ještě víc, beťáka nechci mít samotného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: nováček
Taky záleží co je to za druh, některé plavou u hladiny více. Ale tou výměnou vody nic nezkazíš. Nejlíp si tu založ prezentaci do které vypíšeš údaje a dáš tam nějakou fotku a pak se bude radit líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:20 R Muž romant [27987] Re: nováček
Normální to rozhodně není, vyměnit polovinu vody, jako první pomoc a potom nastudovat nějaký z těchto odkazů.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:18 nováček
Chci se zeptat, jestli je normální, že rybky plavou u hladiny. Nebo co by tedy mohlo být spatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: začátečník
Nejsem milovník kompletů, ale ten, co ti tady doporučil kolega ludvik vypadá opravdu dobře. Přečti si doporučované odkazy, i ty, které dopručuje kolega Miso, a akvárium podle nich založ. Když budeš mít dotazy, klidně se ptej. Já nejsem milovník malých akvárií, protože je s nimi spousta práce, ale v tomto akváriu, pokud ho dobře zařídíš a budeš v něm mít dost rostlin, budeš moct beťáka chovat a přinese ti spoustu radosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 22:21 Muž Miso [470] Re: začátečník
v tom pripade ti poradim studovat ;-)
www.horacovoakvarium.cz/…
prirodni-akvarium.cz
a potom vzhladom na financne moznosti popozererat po bazaroch

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4151