Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:41 R Muž romant [27741] Re: Heimdall
Čekal jsem, že by se někdo o tom moři mohl zmínit a tu afriku a její masivní výměny vody mám za samozřejmé, ale to neznamená, že to nemělo zaznít. X-) Teď již je informace kompletnější, díky Honzo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2014 18:34 R Muž Silent [5940] Re: romant
Jen tě doplním. To cos popsal platí plně pro běžnou sladkovodní akvaristiku (ryby a dostatek rostlin). Pro akvaristiku mořskou, kde nejsou vyšší organismy které by jako živiny používali dusičnany, je denitrifikace velmi žádoucí čehož dosahujeme kvalitní denitrifikační filtrací. Totéž platí i pro africká jezera, ale tam to supluje častější výměna vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:33 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
určitě nebude ;-) přesně vím, o čem mluvíte a to heslo o budoucím úspěchu se mi moc líbí :-) osádku vybíráme pečlivě s ohledem na velikost a možnosti akva.. řasí se nám zatím sklo, tenké zelené vlásky, tak se začne s výměnou...bakterie přikrmujeme, tak snad bude vše v pořádku X-) děkuji moc, rad si moc vážím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 18:32 Muž rybka1 [178] Re: romant
Tak jak sera nitrivec,zeolit je hlavna zlozka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:26 R Muž romant [27741] Re: vlachos
V akvaristice pracujeme výhradně s bakteriema nitrifikačníma, denitrifikace je v akváriích nežádoucí. To, že jsou některý přípravky o nitrifikační bakterie obohaceny, to se píše, ale spíše jsou tyto přípravky orientovány na vázání těch nejnebezpečnějších N látek, třeba za pomocí mletého zeolitu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2014 18:25 Marcel G Re: regeditka
Dovolím si taky přidat pár poznámek:
Vždycky je dobré přistupovat ke všemu se zdravým selským rozumem. Většina rad má určitou logiku (jen někdy není na první pohled patrná). Takže v akváriích, kde se používá nějaký výživný substrát je vhodné měnit vodu častěji, protože se tím ředí koncentrace živin ve vodě. Naopak v akváriích, kde se používá křemičitý písek (nebo jiný inertní materiál), se voda tak často měnit nemusí → v tomto případě je to totiž v podstatě zbytečné. Dalším faktorem hrajícím roli při frekvenci výměny vody je intenzita osvětlení, která s tím úzce souvisí. Tam, kde se do akvária pere opravdu silné světlo, je opět vhodné měnit vodu častěji, protože při silném osvětlení a přiměřeném množství živin (hlavně dusičnanů a fosforečnanů) bude větší riziko přemnožení řas. Výměnou vody se bude jednak množství živin ve vodě ředit, a jednak se tím bude řasám částečně "resetovat" prostředí. Výměny vody tedy fungují jako pojistka. Čerstvá voda navíc obsahuje obvykle i větší množství kyslíku, což pomáhá aerobním bakteriím (rychlejší a efektivnější rozklad organických látek).

Poznámka na závěr: Akvárium se ve finále zaběhne tak jako tak (ať už vodu měnit nebude nebo nebudeme). A pokud se někomu v akváriu přemnoží řasy, dříve či později se jejich množství samo zredukuje na nějakou únosnou mez. Ještě se mi nepovedlo, abych měl v nějakém akváriu řasy věčně (nejdéle přežívá ruducha, ale ta se při zabíhání obvykle neobjevuje). Momentálně mám jedno malé 12L akvárko, do kterého peru opravdu extrémně hodně světla, a kromě toho tam mám přes 150 mg/L dusičnanů (laboratorní analýza!), takže se to akvárko proměnilo doslova v ráj řas. Po několika týdnech ale řasy samy ustoupily (většina zelených řas prostě odumřela a opadala jak z rostlin, tak ze skla; a hnědé řasy stačilo manuálně odstranit odkalením, a už se neobjevily). Spousta akvaristů začne při přemnožení řas strašně panikařit, ale kdyby místo toho, aby hned všechno měnili a řešili, pouze pár týdnů v klidu počkali, vyšlo by to asi na stejno. Rostliny pokryté řasami sice do jisté míry trpí nedostatkem světla, ale pár týdnů to většina z nich bez větších problémů vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:22 R Muž romant [27741] Re: regeditka
Bez nezdarů nemůže být budoucích úspěchů. ano Čím menší nádrž, tím opatrnější při zarybňování co chce bejt. Vybraná osádka do jakž takž odpovídajících parametrů po druhových skupinkách. Ono o těch parametrech by se dalo taky sááhodlouze diskutovat, ale pokud se nebude jednat o nějaký špekový záležitosti, importy a choulostivější ryby je možno odvážněji poznamenat, že přizpůsobivost současných jedinců je vcelku vysoká, tak doufám, že mě někdo nebude chytat za slovo a poučovat, že do Ameriky, tlamovci nepatří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:15 vlachos Re: regeditka
Sázel bych rostliny hned po založení. Ideálně mám vyzkoušeno smíchat vodu třeba třetinku ze "zajetého" akvária s vodou čerstvou - nicméně pokaždé se mi chovají akvária jinak - některé projdou vývojem bílý zákal atd jiné zůstanou křišťálově čisté a pomalu připravené pro ryby - je to celkem individuální...existují i tzv startovací vodičky , které obsahují pro start (de)nitrifikační bakterie, které se usatí na štěrku a ve filtru - taky bych to možná nezatracoval..den dava určitě nezapínat vzduchovací kamínky........filtr bych zprovoznil hned.Je toho moc....držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:15 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: Urtman
určitě kouknu, na diskuzích obecně mě většinou odradí, že se nedrží daného tématu, pak se v tom moc nedá vyznat a jsem z toho ve finále spíš zmatená, než chytřejší..zaměřím se na ten konkrétní referát, předem díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 18:13 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
moc děkuji, přesně tohle jsem potřebovala!!! vím, že to stručně popsat nejde, z naivity o jednoduchosti akvaristiky mě vyléčily první nezdary :-) a osádku vpouštíte individuálně dle druhu nebo dle odpovídajících parametrů vody? a ještě jednou děkuji palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 17:52 JoKa - MiniakváriaRe: regeditka
Koukni do vlákna "zakládání akvária". Napsal jsem tam příspěvek (spíš referát), jak jsem zakládal já. Ta metoda čerpá z mých zkušeností (bylo to mé osmé akvo) a toho, co jsem vyčetl všude možně. Netvrdím, že takto je to správně, páč, jak sama píšeš, názory se rozcházejí. Ale je to rozumný kompromis, mezi zmiňovanými metodami, ani jednu skupinu tím nenaštvu a dovolím si tvrdit, že jsem tak nic nezkazil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 17:37 R Muž romant [27741] Re: regeditka
Budu stručný. Já měním a sázím hned. Když neměníš, tak ale pře vpuštěním první části rybí osdáky rozhodně vyměnit a to klidně polovinu a po vpuštění klidně druhý den znovu, aby nedošlo ke skokovýmu zvýšení N látek. Při měnění i neměnění je dobrý přikrmovat bakterie, třeba troškou sušenýho krmiva.
Edit: Ono se tou výměnou vody i lehce přihnojuje. Zakládal jsem akvária, jak nevýměnou, tak mnou preferovanou výměnou a řekl bych, že na tom co se sem tam píše, že častý výměny se dají chápat taky jako protiřasová prevence asi něco bude, ale nebrat doslova, protože originalita každý nádrže je neoddiskutovatelná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 17:34 Žena regeditka [0] - Miniakvária
Dobrý den, pročetla jsem spoustu diskuzí a článků o zakládání nového akvária. Zkušení akvaristé prosím prominou stále dokola opakující se dotaz, ale všimla jsem si, že se názory na výměnu a množství vody velmi často liší a nevím, jaký je ten opravdu správný postup.
Dočetla jsem se, že je lepší vodu cca 2-3 týdny po založení neměnit, aby se nenarušil proces v akváriu, jinde zase, že se má měnit cca 1/3 vody obden a pak přejít na pravidelnou týdenní výměnu vody. Následovala jsem radu vodu neměnit (opravdu ne z lenosti - v low tech akva měníme vodu pravidelně obden) a teď zase čtu, že by to mohlo uškodit rostlinkám, které by se měly zase podle jiného článku btw. sázet až po vpuštění osádky kvůli živinám atd. Prosím tedy - měnit či neměnit? Sázet hned či nesázet? Děkuji, chci vše udělat správně a už teď mám pocit, že se stala chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 21:13 R Muž romant [27741] Re: Koště
Jj, k tomu se časem propracuješ. ;-) Nemám nic proti snaze dopřát transportovaným co nejlepší podmínky, ale někdy mě ty přehnaně přecitlivělý reakce vadí, stejně tak jako nemusím snahu za každou cenu zachránit a vyléčit vždy úplně všechno a všechny. X-) Ale jak píšu, k tomu se člověk časem dopracuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 21:08 Muž Koště [112]
To chápu, stres je to tak jak tak, ale myslím třeba otřesy když se vezou autem. Zkoušel jsem je položit na sedačku, ale šíleně se mrskaly při každém malém drcnutí a to nejezdíme žádný brzdoplyn :-D Raději je vždycky máme v rukou, sáček zastíníme a bývají klidné. Jsou to takový malý mrňata a mám o ně asi až moc velký strach :-)

Možná kdybych věděl co všechno si ty rybky zažijí za zacházení při transportech a v některých akvaristikách, nebral bych to tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 20:44 R Muž romant [27741] Re: Koště
Tvoje obavy jsou zbytečné, protože budou vystresnutý stejně bez ohledu na to, jak šetrně je do toho pytlíku vpravuješ. ;-) Když budeš mít doma podmínky v akváriu v richtiku, tak se v drtivý většině velice rychle zase hodí do pohody. Samozřejmě se může stát, že to některá z nich tzv. nedá, ale v tom mlže mít prsty celá řada faktorů, která se udála už před tím vyklopením do pytlíku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 20:38 Muž Koště [112] Re: Karnal
Jenže tady rozhoduje taky ten přístup, jestli ty rybky máš opravdu jako živé stvoření, kterého si vážíš a snažíš se aby jim bylo aspoň trošku fajn nebo jako dekoraci obýváku.

Třeba já osobně trnu hrůzou už když vidím jak je prodavač (pro mě celkem brutálně) vyklopí z naběračky do pytlíku v prodejně, prdne na ně pár naběraček vody a šlus, dovézt je domů je pro mě vždy boj, mám strach abych jim nic neudělal při přepravě, aby nebyly vystresované. Samozřejmě, jsem začátečník, dělám chyby, ale když mám volnou chvilku, tak sedím na tomto portálu a snažím se sbírat informace, ptát se zkušenějších, zlepšovat se, prostě ty rybky mám rád a chci abych jim poskytl aspoň trošku dobrý život :-)

A zase znám lidi, co si sednou na sedačku, televize je hlavní položkou obýváku, ale co dělat o reklamě, něco chybí, pořídíme si akvárko. Dojdou s kostkou okolo 15 litrů, prdnou tam trochu kamínků ze zahrady, umělou kytku, pár pěkně barevných rybek, přidělají malou lampičku a hurá, je to doma. Když to nevyjde, tak co, byla to dekorace podobně jako váza, rybky dneska stojí pár korun, žádný stres...

Kurňa, rozepsal jsem se víc, než jsem chtěl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.10.2014 13:07 Žena Karnal [182]
Já chápu že ono se to někde člověk naučit musí, ale když vyjdu ze své zkušenosti, v podstatě ještě začátečníka - před cca. čtyřmi roky jsem si taky myslela, stejně jako Daniela, že malinké akvárium, bez filtru, s třeba i těma třema neonkama nebo jednou bettou je to nejjednodušší, nejlepší (proč by se jinak přece taková malá akvária prodávala - ještě s těmi reklamními řečmi, že na bettu nic lepšího není).

Prostě pro mě takové mini znamenalo něco na čem se to naučím, něco co bude takřka běz starostí. Děsil mě filtr, děsili mě rostliny, výběr další techniky, všechno. Pro ryby přece stačí trocha vody... Ono to člověk ze začátku vnímá že je to jako pořídit si křečka - tomu přece stačí nějaké to terárko a trocha pilin, a je to doma.

Naštěstí jsem dřívě, než jsem se začala pokoušet chovat ryby v něčem velikosti bettária a nejspíš se dočkala prvních úmrtí, tak jsem se začetla do rybiček, do Horácových stránek, do zkušeností zkušených a nakonec skončila s tím, že jsem si po vánocích pomalu založila dvě akvária, jedno 126 litrové a druhé 25 litrové, pěkně s filtry, rostlinkami, měsíčním zajetím před přidáním rybek a bylo to fajn. Fungovalo to. Ano, stali se mi nějaké havárie, bohužel některé rybky, i když jsem se snažila, jsem nedokázala udržet naživu :-(. Ale dalším se daří. A akvária pořád vypadají k světu.

No, prostě tímhle dlouhým románem chci říct, že kdybych se tenkrát, třeba tady na rybičkách, zeptala jestli je to skvělý nápad, tak bych byla spíš ráda za radu, hele, pořiď si větší, tohle ti fungovat dlouho nebude, než pro to, že mě tady v poklidu někdo utvrdí v tom, že je to to nejlepší co si můžu pořídit a klidně ať tam zkusím chovat rybky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:14 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: romant
Jááj, chápem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:10 R Muž romant [27741] Re: cezarmilan
Já mám na mysli to, že se po obdobných konstatováních jichž jsem se dopustil obvykle objeví komentář typu "ty máš zkušenosti, tobě se to mluví", ale i já jsem někde ty zkušenosti musel pobrat. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 12:06 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: romant
romant napsal: a nepiš mě, že mám zkušenosti, to sem nepatří.

Prepáč, tomu som neporozumel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:41 R Muž romant [27741] Re: cezarmilan
Však jasně, vím co píšu, taky doporučuji těch více litrů, taky budu radši když to tazatelka zváží, ale na druhou stranu vím že to jde a nepiš mě, že mám zkušenosti, to sem nepatří. Hnusně řečeno, ono se někde ty zkušenosti musí nabrat a když si někdo nebude to svoje rozhodnutí chtít dát rozmluvit, dobře míněnou radou, tak prosím, ať se do toho pustí a jak píšu, to poznání, že to nebyla možná dobrá volba, to už ti nikdy nikdo nevezme. Prostě obrazně řečeno, spálit se vo kamna, je velmi výchovné, tedy silně nadneseně řečeno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:29 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: romant
No ale to bola doba keď ešte neexistovali lepené akvária ;-) Ak niekto chcel, tak si musel dať pozvárať konštrukciu a potom git a zaskliť. No a niekedy to nemuselo ani dobre dopadnúť, jednoducho tieklo. Keď prišli lepené, tak sme asi 3-4 roky tomu neverili, že to vydrží. Určite mi niekto dá za pravdu. Preto sme teda s prázdnými vreckami siahli po fľaši.
No dnes??? U tázateľky ide o nedostatok priestoru, prečo by teda mali trpieť rybičky?
Sám si spomínal 5cm tu, 5 cm tu, ja verím, že ak sa naozaj chce, tak sa nájde i 20cm z každej strany ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:12 R Muž romant [27741] – Retro
Řekl bych, že je pomaličku chvíle na to si připomenout, jak jsme mnozí z nás s akvaristikou začínali. Pravda byla to doba výběru silně omezeného, ale prostě a jednoduše se čapla třílitrová flaška, hodilo se tam vzduchování a rozjel se chov pavích ok ve "velkým". :) Píšu to proto, že si myslím, že i v tom navrhovaným prostoru, jenž má tazatelka k dispozici by to mohlo jít. Jak jsem psal bezpočetkrát, zprasit se dá klidně půlkubík a vono to pidi akvo aspoň dotyčnýho donutí se starat daleko více, tedy pokud k tomu bude mít ten správnej vztah a dojde třeba k poznání, že když jí to tenkrát rozmlouvali, měli vlastně pravdu a začne se skutečně poohlížet po něčem objemově solidnějším. Jinak samozřejmě do začátku i já doporučím pokud možno více litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:00 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: Johan
Johan, to nemyslíš vážne?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 10:59 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: Daniela
Daniela, pouvažuj radšej na týmto
www.darcekovy-raj.sk/…
a do toho mysleného nič živého nedávaj! Prosím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 16:12 Žena Karnal [182] Re: Daniela
Rozhodně bych šla do většího akvária, i s filtříkem a osvětlením. Ono ta pravidelná výměna vody v takovémhle objemu může podle počtu živočichů znamenat každý den - bez ohledu na to jestli je člověku zrovna zle, nemá čas, je unavený, jinak z toho může být jen poněkud páchnoucí louže s mttvolkama. Větší objem s filtříkem, zarostlé rostlinkami a s osvětlením ale může vydržet bez problémů tři týdny jakékoliv údržby a nic zas tak děsivého se nestane.

Třeba akvárium 25 litrů - to má rozměry 40 x 25 x 25 cm a v pohodě se to vejde třeba na psací stůl. Do toho třeba ty razborky (na neonky je to stále malé) a osobně si myslím, že to bude víc radosti a méně starostí než plánovené mikroakvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 16:06 R Muž romant [27741] Re: Daniela
Tak stran té velikosti to udělej tak, že vyjdi z toho danýho místa, který máš k dispozici a budeš překvanená co udělá 5cm na jedný a 5cm na druhý straně, třeba. ;-) Ono je obecně dobrý začínat s větším, řekněme klasičtějším akváriem, tedy jao začátečník, ale jak zde již zazanělo zprasit se dá ledacos. odpověděl bych si na základní otázku a tou je ta častější péče o takovu nádržku jakou navrhuješ, bez těch výměn vody to prostě nepůjde a to čím častěji tím když se polovina vymění, je to jedna petláhev, neměl by bejt problém. Pokud by jsi dokázala zajistit teplotu min. 25 st. dalo by se klidně uvažovat i o beťákovi, ale zde je ta nutnost nejen výměn vody, ale i té teploty, bez toho zapomeň co jsem napsal. Pokud se opravdu rozhodneš o to navrhovaný akvo, popřeji hodně trpělivosti a přísnosti sama na sebe, prptože bez té téměř každodenní péče to nebude k radosti, ale k starosti. Takže závěrem přemeř místo a bude se vidět, zda-li se diskuse nepřesune do jiného vlákna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.10.2014 15:49 Muž Johan [4781] - RostlinyRe: Turbínka
Pokud se mění voda, tak je to luxusní prostor pro spoustu druhů ryb. A začátečník? Ano, je to malé, ale pokud si to člověk uvědomí a je trošku svědomití, tak vodu změnit zvládne a nevidím jediný důvod, proč by ryby měli strádat. Nedoporučuju halančíky, o které by se začátečník třeba moc starat nedokázal, ale tyhle razbory? ano

Krom toho pokud se na to začátečník vyflákne, tak je jedno v čem budou mít ryby nemoci a chcípat, jestli v 60 l nebo v 3 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:33 R Žena Turbínka [2555] Re: Johan
V tomhle souhlasit opravdu nemohu! Do 3,7 l ani razbory ani krevety či cokoliv živého nepatří, zvlášť v péči začítečníka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 15:32 R Žena Turbínka [2555] Re: Daniela
Ne! Ryby budou strádat z nedostatku prostoru, špatné kvality vody a nevhodných podímek. Do navrhovaných 3 l bych nedala nic živého krom jednoho okružáka.
Pokud nechceš s akvaristikou skončit ještě dříve než začít co třeba popřemýšlet o akvariu, které má alespoň 40x20x25 cm a máme hned 20 l kam si můžeš dát jednu bettu nebo osm minirazborek nebo krevety!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:32 Muž Johan [4781] - RostlinyRe: Daniela
Neonky určitě ne. Co třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa ? A nebo krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 15:28 Daniela - Rostliny – Malé akvárium
Ahoj, na Vánoce si chci koupit rybky, ale máme moc málo místa. Jaké rybky bych mohla dát do hranatého akvária 25x15x10 cm? Bez filtru a vzduchování,měnila bych pravidelně vodu. Mohla bych třeba 3 neonky? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 23:45 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: mathiasko
A i ten strejda má ve své nádrži škeble? Nejsem si jistá,zda je to dobrý nápad.Postupně se z nich uvolňuje vápník.Pokud je tam chceš mít,kup si radši umělé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:08 mathiasko - společenské akváriumRe: Turbínka
ok dik za radu ;-) dufam ze sa to akvarko da coskoro dokopy aby uz bolo lepsie mojim rybkam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:04 R Žena Turbínka [2555] Re: mathiasko
Nic lepšího než snažit se jim vylepšit prostředí (měnit vodu) pro ně teď udělat nemůžeš. Jen dávej pozor, aby obnažené místo nezačalo plesnivět, pak už se bude muset přikročit k léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 20:55 mathiasko Re: romant
este som si vsimol jednu vec,rybicky nemaju supiny na hlave co mi pomoze na to aky liek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:51 R Žena Turbínka [2555] Re: mathiasko
Tenhle týden bych měnila denně, ten další no klidně taky až třetí týdem bych měnila ob den, potom ob tři a až potom pomalu nastolit tejdenní režim, na tom akvárku je ještě hodně práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:43 mathiasko Re: Turbínka
ok tak budem denne menit tretinu vody len po aku dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:43 R Muž romant [27741] Re: mathiasko
mathiasko napsal: a neuskodi to rybickam ked budem denne 1/3 vody menit? ;-) Teď je to zachrání, dočteš se v daných odkazech. :-)
Edit: Teda, asi ne všechny, ještě budou nějaký úhyny následovat i přes ty denní výměny, který dělej týden a další týden obden, krmení jenom velmi, velmi opatrně. To co je teď zabíjí jsou vysoký hodnoty N látek a to jmenovitě NO2, což souvisí s nefunkční nitrifikcí, prostě tam šly moc brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:41 mathiasko Re: romant
no sak to ja praveze nechcem aby mi kapali rybicky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:40 R Žena Turbínka [2555] Re: mathiasko
Naopak jedině prospějě, budeš tak suplovat nefunkční nitrifikaci a ředit škodliviny.
Edit: Prezetanci si založ tak, že na hlavní liště jdi na sekci "Nádrže" a hned nahoře je bílý obdélniček s nápisem "Přidat prezentaci vlastního akvária" a pak vše vyplň dle popisků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:38 mathiasko Re: romant
a neuskodi to rybickam ked budem denne 1/3 vody menit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:35 R Muž romant [27741] Re: mathiasko
mathiasko napsal: ... ale no co chybycka se vloudila.rastlin mam podla mna akurat len este musia vyrast.a aku prezentaci??Jasně, chybička se vloudila, ryby budou chcípat, nevadí, dopoukíme další, ať je akvo pěkně zarybněný. hmm Odporúčam tebe aj ujovi si volačo naštudovať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:32 mathiasko Re: Turbínka
tak mne to pomahal zakladat priatelkin ujo ten je dlhorocny akvarista :-) ale no co chybycka se vloudila.rastlin mam podla mna akurat len este musia vyrast.a aku prezentaci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:24 R Žena Turbínka [2555] Re: mathiasko
Za to úmrtí nálevníci zas tolik nemohou, ale ty. Kombinave čerstvého akvária, minima rostlin a brzkého zarybnění. Doporučuji trochu prostudovat tyto materiály:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
A následně sesmolit tu prezentaci jak ti již bylo řečeno, aby ses mohl hnout dále, protože takhle rybky budou pořád padat...
Edit: Sákra :-D Ale co, myšlenka stejná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:23 R Muž romant [27741] Re: mathiasko
Denně měnit 1/3 vody a příště to udělat lépe.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ovšem, ani do budoucna to nebude žádná hitparáda a další problémy se dostaví. Těch špindíru je na tak malá akvo móóóc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:20 mathiasko Re: romant
Fotka k příspěvku pridavam aj foto,54l akvarko,filter newa cobra cf 75,vzduchovanie mam.mam tam 28rybiciek mal som 35 ale 7 zdochlo ked som mal nalevnikov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:09 mathiasko Re: romant
neskor aj foto pridam,no dufam ze to zmyzne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 18:06 R Muž romant [27741] Re: mathiasko
Trpělivost, týden "starý" akvo je čerstváček, který nefunguje jak má. Určitě by se šikla prezentace předmětnýho kvária, aby se případně odladilo i další. ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 112

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 101330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2051