Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 14:17 Tina0win Re: Yirka
Paaaani, měla jsem za to že to má 250l coze no jo no blondýna a počty :-D tím nechci urážet ostatní blondynky ;-) a ten filtr mi teda nestačí? Mám pořídit výkonnější? Poraďte mi třeba tip jaký? A ještě jedna věc. Potřebuji topitko? Teplotu mám většinou cca 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2017 12:53 Muž Yirka [9126] Re: Tina0win
Nádrž 375 litrů je krásný objem. Nenech se počátečním nezdarem odradit, pokud tě to trochu chytne, nedostatky postupně vychytáš a bude z toho krásné akvárko.
Ještě jednu poznámku k čistému objemu. Ty dekorace a dno určitě nedělají 90 litrů= cca 1/4 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 12:48 Tina0win – Špatně založeno! Špatná péče
Dekuji za rady. Ten filtr jsem dostala společně s tím akváriem od strejdy, má to průtok 700l/h, tak jsem myslela že to stačí. Rostlinky koupím, vydrží mi to ještě 10 dni? Chci říct, musím počkat do výplaty, vydrží mi to ještě 10 dni takto? Neumrou mi ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2017 12:08 Muž Yirka [9126] Re: Tina0win
Tak špatně toho je poněkud více. Ono nejen, že chybí živá flora, to dno pro ni také nebude to pravé ořechové. Předčasné vpuštění rybek bylo chybou kardinální. Nedostatečná a nevhodná filtrace to dorazila. Myslím, že ta prozatímní daň nedostatkům není konečná. Zmírnit ji můžeš jak píše kolega níže.
A hlavně, to čtení se dá dohnat, tam se dovíš jak z toho, co jsem popsal ven. Máš to pěkně pohromadě v modrém rámečku hned nad tématem .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 12:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tina0win
A prestal by som čistiť ten filter, ten až klesne prietok.
Ja mám nový filter 4 mesiace a rozhodne ho ešte čistiť netreba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 11:56 R Muž afc1886 [14682] Re: Tina0win
Začni tím,že co nejrychleji koupíš co nejvíce živých rostlinek a teď prováděj velmi častou výměnu části vody.Klidně polovinu objemu nádrže.Odpoledne se kouknu pořádně na prezentaci,protože teď nemám moc čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 11:44 Tina0win – Špatně založeno! Špatná péče
Dobrý den, založila jsem si akvárium, s umělými rostlinami, jen jsem rozházela dekorace, napustila vodu a nechala 2 týdny jen tak puštěné. Po dvou týdnech jsem vpustila první osádku 16 neonek a zavojnatku.Priznavam že jsem toho moc nenacetla a mrzí mě to. Začátečnická chyba. Vše se zdálo ok a tak jsem dokoupila další rybky. Postupně mi začali umírat neonky, až umřeli všechny. Zbytek osádky zatím žije. Mrzí mě to a vím že něco dělám špatně. Momentane mám v akváriu jakoby našedlý zakal.Bohužel nevím co s tím. Mám v plánu dokoupit živé rostliny a lepší osvětlení.. poraďte mi prosím jak můžu situaci napravit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2016 07:41 R Muž romant [27987] Re: ell
Třetinu vody můžeš měnit už teď. Ten filtr bude asi jenom honič vody, tedy výkon ano, ale ten filtrační objem, tedy množství toho molitanu bude nicotnější, dovolím si tipovat. Ucpávání nasávání odumřelejma listama rostlin je u těchto filtříků normální, odebírat, čistit. Poloviční výkon ještě neznamená, že je už nefunkční, u těchto filtříků se to musí dělat třeba i jednou týdně. Na likvidaci těch odumřelých listů rostlin bych nasadil dělníky v podobě šenků okružáků, budou zároveň podpovovat vznikající nitrifikaci, tím jak vylučují. Před i po vpuštění rybí osádky tu vodu rozhodně vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2016 00:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ell
Bojíš se jedovatých látek, máš nějaké uhnité listy, filtr běží pátý den a tys chtěla o víkendu vypustit ryby?
NE.
Rostliny musí přestat hnít a musí začít reálně růst. Dokud toto nebude, na ryby zapomeň. V reálu tři týdny, měsíc.

Dej fotku akvária, založ mu prezentaci. Ať vidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 23:22 ell Re: ivaha
Filtr odpovídá velikosti nádrže (40l),rybičky tu zatím nejsou-ty jsem chtěla vypustit o víkendu,ale jsou tu rostliny.A potřebovala jsem vědět,jestli můžu molitanovou náplň filtru propláchnout už teď aspoň lehce v odlité akvarijní vodě,protože se mi zdá že už filtruje výrazně méně ode dne spuštění,a jestli můžu začít třetinu vody měnit už ode dne vypuštění rybek nebo až později?Anebo můžu i dřív,když jsem našla několik uhnilých listů rostlin (bojím se jedovatých látek ve vodě)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 22:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ell
Z Vašeho příspěvku není zřejmé, o jak velkou nádrž jde a jaká tam je filtrace. Pokud filtrace odpovídá objemu akvária i zamýšlené osádce, nechala bych standardně 3-4 týdny a pak lze nasadit první skupinu nenáročných ryb vcelku bez rizika. Měnit vodu...
EDIT-Není kam spěchat, opět se často zapomíná na základní vlastnost akvaristy, a tou je trpělivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 22:31 ell – Ucpaný filtr už po 5 dnech?
Dobrý den,nechávám zajet nově založené akvárium,a je to teprve pátý den od spuštění vnitřního filtru-a zdá se mi že už je ucpaný,protože se snížil průtok vzduchu i jeho hlučnost,a zvenku i vypadají díry pro nasávání vody lehce špinavě.Kdy nejdřív od založení akvária můžu čistit filtr nebo i zbytek nádrže,abych tím nezničila hned nové nitrifikační bakterie?Filtr má molitanovou náplň.A dnes jsem do vody také poprvé přidala přípravek pro vytvoření bakterií Biofiltr(Dajana).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ondralomnice
Fotka k příspěvku www.bazenovachemiepraha.cz/… Písek rozhodně bílý není, ale je světlý to je pravda. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:14 R Muž romant [27987] Re: Jája
To neřeším, řeším tu vhodnost. ;-)
Edit: rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 12:38 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: romant
No já tedy nevím, ale mně to jako křemičitý písek nepřipadá, spíš říční dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:06 Muž ondralomnice [81] Re: Maq
do filtrací sem zatím jinej než bílej nepotkal stydim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:06 R Muž romant [27987] Re: Maq
Tohle je podle mě velmi vhodý pro začátečníky, jak frakcí, tak barevností. www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:02 Maq Re: NHKG
Ale je bílý, ne? Někdo to rád, já zrovna ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:00 Muž ondralomnice [81] Re: Maq
a co tady www.marimex.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jája
Úplně každá rostlina jde vypěstovat nad rámec toho, co je obecně považováno za její maximum. Larix dával fotky listů Flaminga dlouhých přes 20 cm, Ivan Vyslužil nedávno ukazoval list affinisky dlouhý půl metru. Určitě by se našla spousta dalších příkladů. Když dáme super podmínky, nesmíme se divit.
Osobně stav, kdy rostlina bují tak, že se nevejde do akvária, vítám. Pugétu se daří. Nikdy jsem ho v takové situaci z akvária nevyhodil. Přinejhorším si človek může vždy pořídit větší nádrž, přerostlou kytku přehodí a má krásné akvárium na to tata :).

P.S. Nevím, proč tu nad tím diskutujeme. Lidé s CO2 vjedou do akvária se sekačkou na trávu každých 14 dní a nikdo jim neříká: "Nedávejte CO2, nevejdou se vám rostliny do akvária!" Catan CO2 nemá, než jí něco začne prosperovat, bude to trvat a bavíme se o rostlině, která i kdyby tam dala další čtyři, nezaplní akvárium za dříve, než rok. Při tom, co Catan ukázala ponejprv, bych jí takové rostlinama zaplněné akvárium docela přál.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Jakýkoliv křemičitý písek do bazénových filtrací je vhodný do akvária. Prodává se pytel 25kg po 200Kč až 300Kč. Dá se koupit v hobby marketech (obi, hornbach, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:53 Maq Re: Jája, JirkaŠčobák
Dovolím si připodotknout, že jsem doporučil substrát bez živin. A to z toho důvodu, abych předešel koupi špatného křemičitého písku, kterých je, jak všichni víme, všude spousta.
Jirka má pravdu v tom, že substrátu z páleného jílu (lehkého) se musí dávat trošku víc.
Proto souhlasím, že nejlepší je v tomto případě vhodný křemičitý písek. Dodejte tedy radu, jak a kde takový bezpečně pořídit, já sám takový zdroj doporučit neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2016 10:18 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Catan
Být tebou, tak bych počkala, co ta kryptoška udělá. Že někomu roste do délky 25 cm ještě neznamená, že v tvém AQ poroste stejně. A určitě zvol spíš jen křemičitý písek. Vždy můžeš ke kořenům dát tobolky s hnojivem dle potřeby. Ale substrát, pokud je nabitý živinami a nějakým dalším bordelem, bych nepoužila. To je pro AQ, ve kterém se nebudeš vrtat - tzn. přesazovat a pod., to je akorát k vzteku, když se ti pak do sloupce vody dostane vše, co je v substrátu. A budeš si akorát rvát vlasy nad kalamitou.

EDIT: Já jsem měla na mysli tuto kryptošku -dorostla mi téměř metru, tak jsem ji dala pryč: rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_crispatula_balansae
Ta tvoje mi jako usteriana nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 02:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Catan
S odstupem a k tomu, co píše Maq:
Mé rady ohledně dna pro tebe nemusí být moc praktické. Já sice výhradně používám "vlastní staré dno" a nepřekrývám ho, jenže na druhou stranu nemám tušení, co by s tím udělal filtr. Taky mi budou stačit 2-3 cm substrátu, jenže zase tím, jak nepoužiju filtr, není nic, co by rostlinu ze substrátu uvolnilo (a jak zakoření, je to ok). Taky, na rozdíl od ostatních, neodkaluju dno a jen měním vodu bez toho, abych se hrabal ve dnu, takže u mě všechno zapadne do dna a to, přestože má 2-3 cm je dost hutné a myslím, že nefunguje hůř, než násobně masivnější dna jiných akvaristů (současné tím, jak je tenké, se v něm nehromadí splodiny). Takto to ty asi dělat nebudeš.
Mám praktickou poznámku k substrátům, které jsou lehší, než štěrk: Musí se jich dávat silnější vrstva (aby udržely rostliny). Ty máš výšku akvária 35. Když dáš 10 cm substrátu, máš pro obyvatele 21-22 (podle toho, jak doleješ vodu). Toto je i zčásti důvod, proč jsem v minulosti začal zkoušet substrát, tak jak ho mám - chtěl jsem co nejvíc prostoru při relativně malé velikosti nádrže. Jiné substráty, než štěrk, mám taky, ale většinou jimi "popráším" dno (kvůli tomu, že se to krevetkám fajn obírá). Být tebou, šel bych do nějakého štěrku a nedával ho víc, než u tebe bude kvůli udržení rostlin nutné.
To s kupováním na netu má výhody, jaké popsal Maq (nevýhoda je, že občas může dojít něco jiného, než co sis objednala). Je to trochu dražší, než od akvaristy a bude to primárně emerzně pěstované, nicméně máš spoustu času si vše rozmyslet.
Přesto, pokud se ti náhodou podaří (i prostředním Rybiček, například), najít akvaristu, je to ještě lepší. Nákup přímo u akvaristy doma, mě nikdy nezklamal (burza je něco jiného, protože někteří prodávající nejsou akvaristi v originálním slova smyslu). Člověk získá submerzně pěstované rostliny za nižší cenu a navíc (což považuji za nejdůležitější), vidí, jak dotyčný ony rostliny reálně pěstuje. Pokecá, získá spoustu rad, vychytávek a zkušeností. Taková návštěva u akvaristy doma dá občas víc, než x diskusí na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 14:17 Žena Catan [6] Re: JirkaŠčobák
Dobře,jsou nádherné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 14:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Catan
Fotka k příspěvku Pak sneseš ještě několik takových (4-6). Velmi příjemná rostlina a neroste nijak rychle. Džungli nebudeš mít dřív, než za rok a až to nastane, můžeš pár rostlin věnovat nebo použít do většího akvária.

Pak má filtr smysl v tom, že roznáší teplou vodu z topítka. Ale nějakej mrňavej bych dal (a následně k akváriu přistupoval skoro jako k nádrži bez filtrace). V tuto chvíli se ti moda moc silně čeří (a vytváří falešnou iluzi dobře prokysličené a kvalitní vody).

DOPLNĚNO: Mé C. usteriana teď (výška 25 cm, foto). Porovnej se stavem z května: rybicky.net/fotogalerie.php… (úplně vpravo v rohu). Bují to pěkně, ale ne nějak extrémně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 14:06 Žena Catan [6] Re: JirkaŠčobák
Mate pravdu rostlinka je ta co jste dal
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_usteriana
Catan napsala: Vytápění nejspíš určitě ano,jsme v rodinném domě,kde je kolísání teploty normální,dle zatapeni v kotly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jája, Maq, Catan
Ty si myslíš, že to je C. aponogetifolia (dorůstá 1 m). Já bych se na 80% vsadil, že se jedná o rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_usteriana (50-70 cm).
Není to úplně triviální debata, mé C. usteriana jsou vysoké po půl roce max 35 cm (ale je fakt, že je omezuje mnoho jiných rostlin). Pokud mám pravdu, tak je v akváriu mít může a velmi pěkně jí ho zaplní. Už jen proto, že má vyzkoušeno, že tato rostlina u ní roste.

Maq: Nikdy jsem substráty nevrstvil, maximálně dal pod štěrk pár hrstí zeminy (ale je fakt, že když nemám filtr, usadí se úplně všechno, i nejjemnější jíl).

Catan: Každý má svůj styl. Být to mé akvárium, nedám ani ten filtr. Umím to bez filtru líp, než s ním. Ostatní tvrdí, že to je příliš komplikovaná metoda pro úplného začátečníka.
Otázka: Jakou teplotu máte v bytě? Potřebuješ fakt vytápění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:53 Žena Catan [6] Re: Maq
Takže stare dno ne substrát ano? Na mé 60l akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Catan
Stare dno pokud myslite to od Rataje, bych vam nedoporucoval. To je v podstate hlina, ktera se musi necim prekryt a celkove akvarium s timto substratem asi vyzaduje trosku zkusenosti.
www.rataj-spk.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 13:48 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Hledej substrát, který se jmenuje "staré dno".

Dej info, odkud jsi. Zkus najít akvaristu v okolí, který by ti mohl prodat rostliny pěstované pod vodou a měl větší množství od jednoho druhu.

EDIT: Jája: Máš pravdu, bude to velká kryptokoryna. A taky krásná. Víc takovýchto rostlin má potenciál vyplnit celé její akvárium. Být to mé akvárium, nevadilo by mi.


Třikrát ne-e, Jiří.
Staré dno znamená vrstvit substráty, rizika různá, akvárium malé, vrtat v něm bude... raději čistý substrát.
Submerzní rostliny nesežene pokud neví kam jít, a na burze nezkušený stejně nakoupí špatně. Tuším jste o tom onehdy cosi psal, jestli si dobře vzpomínám. :-P
Lepší je koupit po netu, procházet nabídku, hned si o každé rostlině přečíst ve zdejším atlase. To je skvělá pomůcka pro začátečníky!
A gigantická kryptokoryna ... jedna je skoro o jednu víc, než kolik jich tam bude akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:44 Žena Catan [6]
Ok,vše předělám za rostlinkuji,nepotřebné pryč,potřebné dovnitř :-) a pak se až bude hotovo,napíši uspechy či neúspěchy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák, Catan
I ta jedna kryptoška zaroste celou hladinu, do tak malého AQ vhodná není. Doroste bez problému do 1 metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:36 Žena Catan [6]
Chápu že ta kryptokoryna v mém akvarku nee ;-) a na dno -stare dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:33 Maq Re: Catan
Jedna z možností: www.rataj-spk.cz/…
Mnozí by doporučili spíš křemičitý písek, ale při jeho nákupu snáze uděláte chybu, je jich mnoho druhů a zdaleka ne všechny prodávané jsou vhodné. (Není to tak jednoduché.)
Na tomtéž webu můžete nakoupit i HODNĚ rostlin. Rostliny se vytahují z košíčku, zbavují té vaty kolem kořenů, a zasazují do písku/substrátu.
S rostlinami dost pravděpodobně zavlečete i nějaké ty šnečky. Jsou pro akvárium prospěšní. Ale nekupujte si nějaké veliké, nápadné, ti už jsou méně vhodní.
Dejte substrát, zasaďte rostlinky, vyhažte ty mušle (škodí vodě) a další "ozdoby", a čekejte. Žádnou chemii a hnojiva raději nepoužívejte, s tím uděláte víc škody jak užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:31 Žena Catan [6] Re: JirkaŠčobák
Bydlím ve Zluticich(38km od Karlovych Varu) a navstevovala jsem akvaristiku-teraristiku na rozcesti v KV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:27 Muž ondralomnice [81] Re: Catan
říční písek, a ne tu černou drť co prodávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Catan
Ja pouzivam pisek do bazenovych filtraci. Ale je to v pytli 25kg (cca 200kc). Ale v akvaristickych obchodech bude i mensi baleni, hlavne at je kremicity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:25 Žena Catan [6]
Děkuji všem :-) za upřímnost a rady k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Catan
Hledej substrát, který se jmenuje "staré dno".

Dej info, odkud jsi. Zkus najít akvaristu v okolí, který by ti mohl prodat rostliny pěstované pod vodou a měl větší množství od jednoho druhu.

EDIT: Jája: Máš pravdu, bude to velká kryptokoryna. A taky krásná. Víc takovýchto rostlin má potenciál vyplnit celé její akvárium. Být to mé akvárium, nevadilo by mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:23 Žena Catan [6] Re: Jája
Jen jednu radu ještě prosím,co dat na to dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Catan
1.trpělivost
2.jeste vice trpělivosti
3.neposlouchat rady v obchodech.Nikdy. Pokud to neni nutne, uplne se vyhnout ruznym vodickam a jinym zlepsovakum, co vam nekdo vnuti, jde to vsechno krasne bez nich a o to vice je pak akvarko stabilni

Na vasem miste bych zacal uplne znovu, udelal bych nad tim kriz.
Jine dno. Nikdy ne drť, nesmi to mit ostre hrany. Idealni je kremicity pisek, existuji i barvene a lidi to bez obtizi pouzivaji. Nejaky kousek korene ci dreva neni na skodu, ba naopak. Velke kameny pouze zabiraji prostor pro vodu, v malem akva nebrat
Filtr.Okamzite po naliti vody zapnout filtr a nechat bezet, nikdy nevypinat.
Mnoho rostlin. To je to nejdulezitejsi. Existuje spousta rychlerostoucich, tema bych zacal. Nenechavat v kosiccich, vytahnou, zasadit. Ten anubias co mate vpravo privazat provazkem na kaminek nebo to drevo, nesadit do dna, koreny musi byt volne ve vode.

Az vam opravu porostou rostliny, tak teprve pak dejte ryby, ne vsak drive nez za mesic.
Ten pancik, co uz to ma za sebou, je ucinene zlo do maleho akvarka. Nejen ze se bude trapit a nedoroste, ale je jako divočák, ryje a ryje, dela bordel.Nebrat.

A hlavne, jeste jednou, trpelivost a pak nebude potrebovat stesti, aby to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:19 Žena Catan [6] Re: Jája
Děkuji za radu,nejspíš jsem pitomá,jak zde vsichni píší :-) a vše sem špatně pochopila už v akvaristice-teraristice a ne v ZOO shopu,kdyz jsem viděla jejich akvárka :-). Prikoupim rostlinky,vyhodim přebytečné blbosti a pak uvidim co dal. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:17 Muž Jarry [1437] Re: Catan
Bohuzel je to tak, ze v prevazne vetsine takovych prodejen pracuji lidi, kteri o tom bud sami nic nevedi, nebo prodaji cokoliv, co je kupujici ochoten koupit, bez ohledu na nasledky. Mam nedaleko presne takovou prodejnu, maji tam svoje "stamgasty", kteri si chodi kazde 1-2 tydny kupovat nove rybycky jako nahradu za uhynule (zazil jsem tam nekolik takovych rozhovoru kupujicich s prodavackami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Catan
Oceňuji, žes to vzala.
Akvaristikám jde o biznis.
Primární teď je nákup rostlin a vytvoření funkčního rostlinného akvária.
P.S. Poslechni, co ti radí Jája.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.12.2016 13:09 Žena Catan [6] Re: JirkaŠčobák
Ano,asi máte pravdu,že by to každý zvládl lépe než já :-( ,akvarko bylo založeno nejspíš jak by ho založilo 9ti leté dítě,kupodivu jste se i trefil,zakládalo se kvuli 9ti letému synu k svátku. V akvaristice mi vše takhle prodali i s přípravky,poradili měřit ph atd. Pokud mi rybicky umírají tim,ze jich je moc již nebudu porizovat další a rada prikoupim další rostlinky. Jsem zacatecnik a nestydim se za to :-) a proto si necham rada poradit,kdyz uz ho mám chtela bych se o nej dobře postarat,aby mi syn nebrecel pri kazdem uhynu. Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Catan
Ač jsi se snažila Aq založit dle pokynů na těchto stránkách, ale je vidět, že z tvé strany nebylo pochopeno, jak má AQ vypadat, jaké ryby jsou vhodné atd. Tvé AQ je v podstatě holobyt, který je vytvořený dle tvých představ, nikoliv pro život vodních živočichů. Dala jsi do něj fůru ryb, které tam vůbec nemají co dělat. Zaměř se hlavně na to, aby to AQ nejdřív fungovalo a pak teprve pořizuj ryby. Ryby, co ti zbyly někomu daruj. Pancéřníček by potřeboval AQ o objemu minimálně 100 l, ancistrus to samé, skláry alespoň 200-300 l, tetry také dle druhu 100, 200 l a pak být tebou, tak udělám kompletní předělávku. Nové dno - v tom tvém AQ je dno, které obsahuje vápenec, což je hodně špatně. Vyhoď ty "ozdoby", dětem vysvětli, že rybyčky se jich bojí (nebo podobnou výmluvu) a pak jako hlavní pořiď hromadu rostlin a pár malých šnečků (okružáci, levatky, piskořky), nech s nimi AQ běžet za pravidelné výměny vody. A pokud AQ bude šlapat, tak za 6-8 týdnů pořiď několik minirybiček a po týdnu jejich počet zdvojnásob a zase za týden můžeš přidat další. Když zvolíš rybičky o velikosti cca 3 cm, tak jich můžeš mít 20 a k tomu, když časem přidáš minipancéřníčky 5-6, tak budeš mít velmi pěkné AQ a bude se na co dívat.

EDIT: A ještě doplním. tak kryptokoryna, co máš, podle mě bude obřího vzrůstu, takže tu určitě další nepořizuj. Zaměř se na stonkové rostliny. Ty jsou pro rozjezd fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 13:01 Muž Jarry [1437] Re: Catan
Na akva.net radi dat do 45 litru vody 2 skalary? Umrti bude asi kombinace faktoru - nezabehly filtr, moc ryb, navic nevhodnych do daneho akvaria a jeste predpokladam byly ryby koupene nekde v ZOO shopu, takze s velkou pravdepodobnsti v ne moc dobrem stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2016 12:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Catan
Ok, podíval jsem se na fotku.

Upřímně: Kdyby si moje už skoro devítileté dcery zakládaly akvárko, asi by to udělaly nějak takhle. Starší, brzy devatenáctiletá, by to určitě zvládla líp.

Ostatním: Tento člověk je exemplární příklad, kam dovede začátečníka současný trend akvaristiky. Měří Ph, kontroluje výsledky a žije na obláčku, že vše probíhá nádherně. Má topítko, filtr, přesně ví, že používá Sera Ph/Kh -minus, CO2 vital. Přitom má v šedesáti litrech pouhé dvě rosltiny v kelímku, přerybíno až hrůza a je nesmírně překvapena, že pochcípalo skoro všechno, co tam strčila.

Dnešní začátečníci poslouchají úvodní navigaci: "Měř složení vody, použij kvalitní filtr, dej ryby po dvou týdnech nebo týdnu," místo, aby zjistili: "Zaplň akvárium rostlinami, až budeš mít pocit, že jich je dost, dej ještě jednou tolik, přidej hrst šneků, ryby dej, až když všechny rostliny vyhnaly několik nových listů a prokazatelně se drží."
Ach jo.

Ok. Co s tím: Žádné další ryby příští dva měsíce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ta rostlina uprostřed je kryptokoryna. Ještě 15 (patnáct) takových!
Než vyženou první list, potrvá to pár týdnů. Takže reálně dva měsíce, než budeš moci vložit ryby.
Gupky! Jeden druh! V reálu do 60l ne víc, než dva druhy. Určitě ne skaláry!
Co je fajn, že tam nevidím řasy. Pokračuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:48 Žena Catan [6] Re: JirkaŠčobák
Založené 29.10 a první rybky po týdnu,ancistrus a tetry,během dalšího tydne zbytek

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1251