Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:42 Muž jarovo [1695] Re: Baťulin
Vymenil by som ich za rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva - malý bude mať červené rybky a je určite vhodnejšia do malého AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:34 Muž Baťulin [21] Re: ctibum
Děkuji za rady...rozbory jsou ale trochu náročnější na chov, co jsem četl. Takže jestli dobře chápu, tak pořídit větší nádrž, abychom si mohly nechat tyto rybky a lepší filtraci... šneky i ancistruse dám hned zítra pryč a mečovky budu muset malému vysvětlit :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 21:19 R Muž ctibum [6903] Re: Baťulin
Ono jde i o to, že všechny ty ryby i šneci hodně kadí. Cože je sice fajn pro rostliny z hlediska hnojení, ale v malé (u tebe v hodně malé - 28 litrů čistého objemu) nádrži, nevíc s ne moc velkým množstvím rostlin, které by to spotřebovaly, se z toho stává bordel voda, ani tvoje filtrace to nemůže stíhat, protože je moc malá, i když je dvojmo a je z toho jen mrzení...
Malý sice bude zklamaný, ale když mu vysvětlíš, že je lepší dát to pryč hned, než se za chvíli dívat, jak jedna po druhé umírají, tak to určitě přežije a když mu podstrčíš novou zábavu v podobě vybírání vhodnějších rybiček, tak to přežije tuplem... ;-)
Osobně bych dal buď jednoho Beťáka, barevnej, velký ploutve, to by se mohlo líbit, nebo hejno malých Razborek (bornejská, skvrnoocasá...).
A výrazný šnek? Třeba rybicky.net/atlasostatnich/plz_clithon_sp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:19 Muž Baťulin [21] Re: afc1886
Děkuji AFC a všem. Zkusím se s tím nějak porvat. Větší nádrž nám mamina nedovolí ne, bude muset postavit tato. Každopádně děkuji za rady a tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Baťulin
Mladý bude více zklamaný, když mu budou rybky umírat. Je třeba mu to pěkně vysvětlit, nebo mu pro radost koupit větší akvárium. Ale to je jenom můj názor, počkej si ještě co na to ostatní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 21:10 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Baťulin
Alternativa za ampulárie -- jiní šneci: Okružáci, levatky, kružníci. Užiteční tvorové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:09 Muž jarovo [1695] Re: Baťulin
Jedným slovom máš tam osádku - dosť veľkých "bordelárov" a filter to nestíha.
Ampulárky by som určite vymenil za Okružákov. Vodu by som menil momentálne dvakrát za týdeň 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:05 Muž Baťulin [21] Re: afc1886
Takže šneky a ancistruse dát pryč :-(...malý bude zklamaný, ale co se dá dělat... je nějaká jiná alternativa za šneky?
Mečovka mám nedávno vrhla mladé. Máme 4 mimina. I ty musí pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:01 R Muž afc1886 [14681] Re: Baťulin
Není zač se omlouvat, ale třeba se podívej na ty ampulárky, mečovky, ancistruse a další co potřebují za velikost akva.
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_cervena
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
a tak dále. A to nemluvím o tom, co ty tam toho nadělají, protože jejich trávení není úplně super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:59 Muž Baťulin [21] Re: afc1886
Děkuji za reakce. Takže méně svítit? Jednou týdně i odkaluji. A vyměnit rybky a šneky? Proč? Omlouvám se za neznalost, ale jsem úplný nýmand hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:54 R Muž afc1886 [14681] Re: jarovo
A vyměnil rybky a šneky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:53 Muž jarovo [1695] Re: Baťulin
Povedal by som že je to klasický štart s riasami - ryby to dosť prihnojujú na to koľko je tam rastlín. Ubral by som svetlo, pridal rastliny a menil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:45 R Muž afc1886 [14681] Re: Baťulin
Ahoj, problém už je v té osádce akvária, to není dlouho udržitelné akva. Přečti si nároky všech svých druhů a musíš to sám uznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 20:39 Muž Baťulin [21] – Moje 1.akvárium
Ahojte vespolek. Založil jsem se synem 1.akvarium, ale budeme potřebovat hodně poradit. Akvárko máme už skoro 2 měsíce. První 3 týdny byla nádrž jen s vodou,substratem a rostlinami v"záběhu".Po třech týdnech jsme dali první rybky(gupky,mečovky a molly. Vše klapalo jak mělo, ale zhruba po týdnu začali černat listy na hygrophyle. Pak se to razlezlo i na anubias. Přikoupil jsem od firmy Rataj přípravky CO2,bioflor a řasobijec. Rostlinám to moc nepomohlo. Vodu měním jednou týdně. Nádrž má jen 37,5l. Vodu jsem nijak netestoval. Nevíte, co bych měl vše změnit nebo udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 16:08 Žena Klárča [19] Re: _ucx_
Rostlin mam doufam dost...ampularie urcite neplanuju...ale toho 1 ancika sad sad sad ??? No jeste uvidim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klárča
Při pravidelných výměnách vody ne. Ale chce to rostliny, hodně rostlin, žádné ancistrusy a žádné ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 15:57 R Muž Anthrax [4761] Re: Klárča
Nebál bych se toho. Já měl v 60 litrech čistého 25 neonek modrých, 25 teter ohnivých, 15 pancéřníčků malých, haldu krevetek a bylo to v pohodě. Samozřejmě jsem zarybňoval postupně a nedával tam vše naráz. Jediné co jsem dělal byla pravidelná výměna vody (jednou týdně 1/3). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:50 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Opravdu se v 60l akva nemusím bát ani hejna o 15 neonkach? Měla jsem strach, abych to s počtem nepřehnala. Dekuji, trochu mě to uklidnilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:39 R Muž Anthrax [4761] Re: Klárča
Nevím, kdo to tvrdí, že je to strop. Ale sama uvidíš, že u těchto ryb není 10 žádná míra. Nicméně dokoupit ryby lze vždy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:22 Žena Klárča [19] Re: Anthrax
Ano s ancikem jsem slysela...říkala jsem ze mu dam šanci a uvidím...neonky jsou prý čistotne ale do 60l (ještě pokud tam bude i ten ancistrus) prý je těch 10 až 12 strop...jinak měla jsem zdědit s ancistrusem neonky červené, ale zjišťuji ze to jsou prý ty větší tak mám radši jít do modrých. Ale ještě mám na rybky chvíli čas tak budu přemýšlet :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2020 15:10 R Muž Anthrax [4761] Re: Klárča
10 neonek modrých je podle mě málo. ;-) Jsou to čistotné ryby, tak není problém jich nasadit dvojnásobek. Ancistruse bych si ještě rozmyslel. Rádi ničí echináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 15:05 Žena Klárča [19] Re: romant
Zkusím měnit týdne cca 1/4 vody a uvidím jak dusitany klesnou...pak snad konečně to rybí obyvatelstvo (1 ancistrus a 10 neonek modrých). Ještě jednou všem děkuji za komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2020 06:34 R Muž romant [27987] Re: spirki
Moje pobídka k denní výměně vody byla ve smyslu nově založené nádrže, tak jak se zde o tom diskutuje. Výměnou vody se neodstraňují nitrifikační bakterie, ve vodě jich je naprosto minimální množství a právě v začátku, kdy není nitrifikace ještě pevně ustanoven, je častější výměna velmi dobrým pomocníkem při odstranění nespotřebovaných látek, které mohou býti posléze právě příčinou výskytu řas. Nicméně to nebrat jako dogma, tedy s těma řasama, to je daleko širší komplex proměnných, které tento jev ovlivňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 19:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klárča
Klárča napsala: Aha, takže spis neměnit vodu pomůže. Díky. A mám hlídat kromě dusitanu a dusičnanu ještě něco (ohledně toho kdy vysadit rybky)? Klidně měň, ale vždy jen část (třeba třetinu). Ale nepřeháněj to s tou hygienou, odsátí kalu neznamená nové založení nádrže. Když nebudeš měnit, tak se dusitanů taky zbavíš, ale bude to trvat o něco déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2020 19:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Anthrax
Tak nějak. Navíc výměna části vody neznamená výměnu veškeré vody, čili problém se ztrátou bakterií v tomhle případě příliš nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.09.2020 19:12 R Muž Anthrax [4761] Re: spirki
spirki napsal ale kto mení vodu denne, nechová ryby v zabehnutom akváriu ale proste v čistej vodovodnej vode To je podle mého názoru hloupost. Výměnou vody (bez zásahů do dna a filtru) nikterak významně ničemu neuškodí, naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 19:10 Žena Klárča [19] Re: spirki
Právě, ancik prý toho taky dost vyprodukuje...takže pokud bych si ho nechala, tak teda s max 10 neonkami (a radši teda ty modré) a další rybky zatim nee...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 19:03 Muž spirki [10] Re: romant
romant - ale kto mení vodu denne, nechová ryby v zabehnutom akváriu ale proste v čistej vodovodnej vode, viem že polemiky meniť vodu často/nemeniť vodu takmer vôbec sa vedú od počiatkov akvaristiky, ale pri častých výmenách vody je záludnosť ak sa voda nevymení (dovolenka a pod.), a potom sú niektorí ľudia prekvapení, že prečo to pokapalo ...

Klárča - 12 neoniek + ancitrus by som videl do 50l ako strop, ancistrus je prasiatko a aj keď nemám s daným filtrom skúsenosti , nepripadá mi, žeby si poradil s početnejšou osádkou. (možno ma niekto vyvedie z omylu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 18:55 Žena Klárča [19] Re: afc1886
Myslím ze to mají být neonky červené...
A ano ancistruse snad všichni rozmlouvaji...doufám ze když bude jeden, tak to nebude snad takový problém...uvidím
Edit: Takže ty ty co bych měla zdědit jsou neonky červené, podle atlasu to jsou to ty větší (do aspoň 80l nádrže, no jo)...tak spis uvažovat o neonkach modrych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2020 18:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klárča
Na klasické neonky máš to akvárium malé na ancíka taky. Koukni se do atlasu jaké nároky na prostor mají rybky. Pavích oček se neboj jsou to dobří hnojiči při tvé vodě je budeš potřebovat (NO3 1,9mg/l) jako sůl . :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 18:50 R Muž afc1886 [14681] Re: Klárča
Nepíšeš jaké neonky a ancistruse bych se ti snažil rozmluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 18:35 Žena Klárča [19] Re: vaclav
Aha. Zkusím ještě teda asi týden počkat a uvidím. Ostatně o počtu a druhu rybek jsem se pak také chtěla zeptat. Tak zkusím rozepsat už teď (Pokud s tím raději do jine části fora tak se omlouvám):
Mám “zdědit” 5 neonek a 1 odrostlejsiho ancistruse, k nim pak chci prokoupit aspoň 7 dalších neonek (ať je hejno aspoň 12)
1) co se tyče ancistruse hodně lidi od nej odrazuje, vím, ale rada bych mu dala u mě šanci, pokud to půjde
2) pokud bych si ancika nechala a měla k němu 12 neonek, mužů uvažovat ještě o nějakých dalších rybách nebo už by to bylo moc?
3) bych se ještě chtěla zeptat na krevety neocaridina, mohly by k ancikovi a těm neonkam, nebo raději ne?
Paví očka ani jiné živorodky jsem zatim neplanovala, bála jsem se ze spolu s ancistrusem by zřejmě dělali dost detritu, jestli to chápu dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2020 18:18 R Muž romant [27987] Re: spirki
spirki napsal: Nemeniť vodu, dvakrát do týždňa je pri rozbehu veľaA v tom je přesně ten vtip, tedy v tom "neměnění". :) Kdo mění častěji než často, klidně i denně, nemívá posléze tolik problémů s řasama. Ony škodlivé N látky se naředí a nedojde k tak rychlému nástupu. Ovšem není to jenom o té výměně, aby si někdo nemyslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 18:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Klárča
Jeď standard 1/3 týdně a klidně bych tam pár pavích ok dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 17:43 Žena Klárča [19] Re: spirki
Aha, takže spis neměnit vodu pomůže. Díky. A mám hlídat kromě dusitanu a dusičnanu ještě něco (ohledně toho kdy vysadit rybky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 17:30 Muž spirki [10] Re: Klárča
Nemeniť vodu, dvakrát do týždňa je pri rozbehu veľa, potom sa samozrejme predĺžuje doba rozbehu nitrifikácie. Ja som nemenil pri rozbehu vodu vôbec, a za tri týždne som bol s dusitanmi na nule. (S riasami som sa vysporiadal po zábehu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 17:20 Žena Klárča [19] Re: _ucx_
Aha. Takže se snažit srazit co nejniž (mimochodem mam kapkove testy od aquaru a podle jejich barevné skály 0,05 od 0 asi nedokážu rozlišit). Jinak vodu měním tak dvakrát do týdne asi třetinu. Mám měnit častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 17:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klárča
0.2 mg/l dusitanů je pořád hodně. Na úplnou nulu je v domácí nádrži nikdy nesrazíš, ale pod 0.05 mg/l ano. Kolik měníš vody a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2020 17:09 Žena Klárča [19]
Zdravím. Ráda bych se zeptala, jak nejlépe poznám, kdy do akvária budu moci ubytovat první rybky. Mám 60l, založené cca měsíc. Dusičnany okolo 20 mg/l a dusitany okolo 0,2 mg/l. Po počátečním boji jsem se s pomoci rádců na fóru zbavila řas (nechci zakriknout) a rostliny zatim rostou. Mám čekat až budou dusitany úplně na nule? (A jde to vůbec je srazit na nulu?) Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2020 14:28 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: kruníř
Ahoj, já mám dobrou zkušenost s kroucenou vrbou. Doporučuje se i dřevo vinné révy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 18:55 R Muž afc1886 [14681] Re: kruníř
Bukové a dubové dřevo je taky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 18:46 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: kruníř
Někteří krunýřovci (snad sp.) potřebují dřevo kvůli trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 18:44 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: kruníř
Já jsem kořeny "přejel" několikrát v mikrovlnce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 17:57 Muž Maro_s.12 [96] Re: kruníř
Nejlepší je dřevo ovocných stromů jako třešeň jabko hrušeň... A řasy obecně požíraji šneci a krevety no mrtvý drevo nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 17:50 Muž kruníř [2] Re: jarovo
ok. a čo odporúčate? buk, bub, jedľa, čierna baza???
Chemikalie nechcem. Aké živočíchy sa živia odumierajúcim drevom ajeho porastami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2020 22:30 Muž jarovo [1695] Re: kruníř
Záleží na tom aké je to drevo - čím je tvrdšie a tým aj hustejšie, tým menej reaguje na vodu v podobe rôznych plesní a povlakov. Na to aby bolo drevo vo vode stabilné potrebuje dlhší čas. Rôzne chemikálie tomu pomôžu, ale nie vždy problém vyriešia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2020 22:19 Muž Maro_s.12 [96] Re: kruníř
Já je mám taky. Pod vodou jsem je očistil od hrubých nečistot pak nechal uschnout nechal chvilku péct v troubě a pak měsíc máčel v sudu první týden jsem přidal i Savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 22:15 Muž kruníř [2] – drevo v akvárku
Ako je asi zrejmé začínam s 1. akvárkom. Bude to asi z rôznych dôvodov bohužiaľ len 50l. Je dobrý nápad dať si tam suché klacky z prírody? Nebudú tam nežiadúce riasy, huby či hmyz? Chcel by som začať s niečím, čo požiera odumreté riasy atď....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   25.08.2020 10:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Motas
Ryby vydrží bez krmení klidně 3 týdny max oberou nějakou rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2020 10:12 Muž Motas [38] Re: kruníř
Normální osádka vydrží i týden bez krmeni. U většiny začínající akvaristů je spíš problém s překrmováním. Pokud jim přes víkend nedáš vydrží to, jen jim k tomu pak ještě nesmíš přidat půst na dvoutýdenní dovolené. Existují automatická krmítka pokud budeš chtít.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=301