Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2019 14:16 Muž Longer01 [21] Re: KittyM
Jirka to napsal pěkně. Určitě ze začátku míň druhů kytek. Před necelým rokem jsem zařizoval první akvárium. Pro představu, jak to vypadalo "zarostle" najdeš v prezentaci rybicky.net/fotogalerie.php….
Je tam: 2x šípatkovec odnožující, 5x bahnatka bezstopečná, 3x anubis, 2x Lidwigia repens. V první chvíli jsem si říkal, že se to tam nemůže vejít. Od tý doby jsem tam dal asi 2xtolik kytek, než na začátku.
Za mě doporučuji šneky: okružák, levatka, piskořka - pomáhají s čištěním akvária. Jsou i dobrým ukazatelem, když je něco v nepořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KittyM
Kolik teplota v zimě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 14:06 KittyM Re: 4Sima
Díky moc za info i za typ na vlákno, budu určitě sledovat.
---
Teď už jen vybrat ten set..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:54 KittyM Re: JirkaŠčobák
Zima i v létě, topit musím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KittyM
Neřešil bych set. Nejprve bych se zamyslel, jakou mám doma teplotu v zimě a jakou v létě. Spousta živočichů a rostlin funguje při pokojové teplotě. Takže bych nepotřeboval topítko.

Pak bych uvažoval, kam se mi akvárium vejde a nechal si vyrobit na míru přesné do toho prostoru.

Pak, jestli chci rostlinné akva a pokud ano, jaké rostliny. Koupil bych ve velkém množství žádané rostliny a zapl nad nim žárovku se spínačem (víc žárovek/led světel). Hodil bych množství levatek a okružáků.

Pak bych čekal, jestli to roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 13:12 Muž 4Sima [1897] Re: KittyM
Určitě na množství rostlin nešetři. Nekupej ale třeba na úvod 15 druhů, kup např. 2 košíčky stejných druhů. Všechny druhy nepůjdou. Avizovaných 15 košíčků by mohlo stačit. Nečekej, že se rostliny rozrostou a pak rozesadíš. Spíš něco odumře. Koukni na vlákno darování přebytků a inzeráty, třeba něco vybereš tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:06 Muž Smetany [1226] Re: KittyM
Hodně záleží na tom jaké rostliny (echynodorů se tam moc nevejde) a taky v každém košíčku je jiný počet rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:44 KittyM Re: 4Sima
No super, díky :) tyto stránky jsem procházela, ale tahle mi nějak unikla.. A prosím jen čistě orientačně pokud bych objednávala např. zde www.rataj-spk.cz/…# kolik vlastně rostlin na kusy je vlastně dost pro plochu dna 60x30? Všude se jen píše, že jich daj začátečníci vždy málo :) např cca 15ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:28 Muž 4Sima [1897] Re: KittyM
www.horacovoakvarium.cz/…. Ty stránky doporučuji pročíst ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:22 KittyM – akvárium
Ahoj, prokousávám se a prokousávám zdejšími články i diskusemi, už jsem pár rad dostala, ale přijde mi, že čím více vše člověk studuje, tím víc dotazů má.. No to hlavní - pokud byste si měli vybrat mezi těmito dvěma sety (vím, že se doporučuje raději sestravovat, ale opravdu opravdu bych chtěla koupit v setu), který je lepší volba (osvětlení / filtr) www.rataj-spk.cz/… či profizoo.cz/… (dle youtube vypadá provedení leddy velmi propracovaně, ale jestli chápu správně má trochu slabší světlo než Aquatlantis i když možná praktičtější filtr (?), navíc je o 1000,- levnější)..
Akvárium bude hustě osázeno s čímž souvisí můj druhý dotaz, není někde jednoduchý blbuvzdorný seznam rostlin vhodných do nově založeného akvária? Nebo dá se zde vyhledat nějaký akvarista dle kraje? Že bych se s ním zkusila domluvit na odprodeji něčeho rychlerostoucího..
Osazenstvo poté, co akvárium zaroste - Hejno Endlerek / razborek bornejských / modrých neonek + hejno pancéřníčků malých, šneci, časem krevetky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:31 Muž vlka [3444] Re: Lvican
Jak píšou kluci, brutálně přidej rostlin. Např. vallisnerky, růžkatec, egerie a plovoučky. Čím víc tím líp. A když po nějaké době dáš rybky, jejich „detrit“ se postará o výživu. Alespoň u mě to zatim funguje. Bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2019 20:30 Andaska Re: Lvican
Šneci Ti právě se zajetím akvárka taky pomůžou. Stačí přidat třeba levatky, kružníky nebo okružáky. Zdravé rostlinky jíst nebudou. A když nebudeš pak překrmovat, nebudou se ani přemnožovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.02.2019 20:26 R Muž Anthrax [4765] Re: Lvican
Lvican napsal: Že mi sežerou veškeré listy, přemnoží se a akvaristi se jich prý naopak snaží zbavit.
Hloupost nebo nevědomost.
Edit: Aby bylo jasno, tak mluvím o malých užitečných šnečích (okružáci, levatky, piskořky). Ti zdravé rostliny nežerou. Pokud se přemnoží, tak je to chyba akvaristy protože překrmuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:24 Lvican Re: Cyklohentán
Slimáky žádné nemám. Chtěl jsem šneka v akvaristice a týpek se na mě díval jako na blázna. Nasadit si to dobrovolně do akvária. Že mi sežerou veškeré listy, přemnoží se a akvaristi se jich prý naopak snaží zbavit. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:16 R Muž afc1886 [14682] Re: Lvican
Je to normální, ale chce to hlavně mnohem více rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:14 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Lvican
Je to úplne normálne a nedá sa tomu vyhnúť. Daj tomu čas a zmizne to samé ;-) Slimáky si na tom pochutia. Super že si dal na rady, určite sa vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:12 Lvican – chuchvalce a černé tečky na kmeni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na začátku týdne jsem na základě vašich rad vyhodil nevhodný substrát, koupil křemičitý písek a vše založil znova. Kytky dostaly pořádně zabrat, doufám, že se z toho dostanou. Dnes jsem si však všiml na kmeni bílých chuchvalců a černých teček. Nevíte, co by to mohlo být? Je to normální a mám to nechat být, že se vše zajede jak má a jen to moc pozoruji? Přikládám fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2019 19:40 Muž dimmur [283] Re: Lvican
Kup maximalne jilove koule do dna a vic nedavej.....opravdu je to zbytecne pro zacatecnika.....ja hnojim take jen jednou za rok nekdy za pul temito koulemi do dna a rostlinky ti porostou. Az si vse osahas, tak treba dospejes k tomu, ze budes mit vyzivne dno a podobne, ale treba zustanes u toho co pisu ja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:38 R Muž Anthrax [4765] Re: Lvican
No právě bez zásobního substrátu často nemusíš hnojit vůbec (záleží na vstupní vodě, počtu producentů živin, krmení atd.). Ale když si to akvárko zvykne na kvantum živin z toho substrátu a ty pak dojdou. A pokud je tam nezačneš přidávat, tak to bude pro akvárko celkem skok.
Ale to už je na jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:29 Lvican Re: Anthrax
Píšeš, že pak budeš muset hnojit jinak. Takže hnojit musím? Pokud ano, tak čím a kdy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2019 19:20 R Muž Anthrax [4765] Re: Lvican
Nepotřebuješ to. Bakterie tu byly dávno před tím, než je někoho napadlo prodávat v plastové pixle. V akváriu se ti vytvoří tak jako tak. Kytky ti porostou dobře i v písku. Tohle by ti přidělalo spíš starosti než užitek. Nemohl bys např. moc přesazovat kytky. Navíc se to po čase vyčerpá a ty stejně budeš muset hnojit jinak. Zkrátka pokud přesně nevíš co od toho čekat, tak bych do toho nešel...

Snaží se z tebe vytáhnout co nejvíce korun. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:19 Lvican – RE:První akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Byl jsem v obchodě pro křemičitý písek. Prodavačka mi ještě nabízela akvarijní zeminu a nitrifikační směs. Nejedná se prý o žádnou chemii, ale jen bakterie. Mám do toho jít? Bude se rostlinkám dařit v akvarijní zemině lépe a pomůžou bakterie ve vodě? Přikládám fotky ať víte o čem mluvím. :-) Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 12:12 R Muž Anthrax [4765] Re: Lvican
Mně se ještě nezdá ten filtr. Je to jen takový honič vody. Nikde žádný objem filtrační hmoty. To bys měl při výběru osádky zohlednit a opravdu si dát bacha na překrmování. Nebo pořídit lepší filtr. :-)
Ať se dílo podaří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 12:00 R Muž afc1886 [14682] Re: Lvican
Zaregistrovat se a založit prezentaci akvária. A potom máme akvaburzu v Ostravě a tam se dá pořídit hodně věcí a nejen koupit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 11:48 Lvican Re: Andaska
Děkuji, dám tedy jen ten písek. Myslel jsem, že je potřeba dát nějaký substrát, aby se kytkám dařilo. Pokud jim stačí jen ten písek, tím lépe. Celé to vypustím, akvárko propláchnu, umyju čistou vodou a založím znova. Anubias má na listech lehký bílý povlak. Stačí, že ho před osazením osprchuju? Je ještě něco co bych měl změnit když už to budu zakládat znova? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:44 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Nemíchat. Mě přišlo volcano dobré protože už ho tam máš tak nevyhodíš celé dno jen tu horní vrstvu ale výběr je na tobě. Ale s těmi pancéřníčky je to pravda. Musel by si ho pár hodin nechat v míchačce aby se zakulatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:44 R Muž afc1886 [14682] Re: Andaska
Drť je ostrá a ty jsi psal na začátku(aspoň myslím), že chceš pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:43 Andaska Re: Lvican
Já mám tenhle, není ostrý www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 11:40 Andaska Re: Lvican
Proč to chceš kombinovat? Dej buď jen volcano black nebo jen ten křemičitý písek.

Tamča mě předběhla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 11:38 Žena tramtra [3202] Re: Lvican
Nemichej to. Buď jen volcano nebo jen křemičitý písek. S volcanem ale nepořizuj pancéřníčky na dno, je hodně ostrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:34 Lvican Re: afc1886, Smetany
Tak míchat nebo nemíchat? Říkal jsem si, že když už to Volcano mám, tak ho properu a nechal bych si ho. Dali byste jej raději na dno a přikrýt pískem nebo promíchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:20 Andaska Re: Lvican
To už je lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 11:14 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Dokup pytlík toho volcana a bude to fajn budeš mít hezké tmavé dno ryby budou barevnější a dobře se do něj sází kytky ten mramor zkus odsát hadicí a ani nebudeš muset měnit celé dno jen tu horní vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:03 R Muž afc1886 [14682] Re: Lvican
Může být, ale už to s ničím nemíchej, jako poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 10:55 Lvican Re: Andaska
Něco takového? www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 10:32 Andaska Re: Lvican
Pořiď si křemičitý písek menší frakce, s tím chybu neuděláš. Lepší je tmavší dno. Rybky se v něm budou cítit líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2019 10:22 Muž dimmur [283] Re: Lvican
Ano vymen to dno nyni, bude to nejmene prace nez az to bude zarostle.....
a to ze to prodavaji? To je smutne....dobra akvaristika, kde delaji odbornici, by to nedoporucila....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 10:20 Lvican Re: Cyklohentán
Vložil jsem vzorek do octu. Nejdříve žádná reakce, ale po chvíli a promíchání to začalo pěkně šumět. To mi chcete říct, že někdo prodává směs do akvária a přitom není do akvária vhodná? sad Co teď s tím? Je nějaká šance, že to pojede i tak nebo mám začít od začátku, dokud jsou rostlinky zdravé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2019 07:56 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Lvican
Ten biely štrk je vápencová drť? Ak áno, nie je to najšťastnejšie vybraté dno. Naber si pár kamienkov a ponor do octu. Ak to šumí, je to vápenec ktorý do bežného akvária nie je vhodný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 00:07 Andaska Re: Lvican
Zadej si do vyhledávání rostlinky, které máš a něco si o nich přečti rybicky.net/atlasrostlin/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 00:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lvican
Potřebuješ hromadu nenáročných rostlin. Něco z tohoto surpanblog.cz/… Ideálně dva druhy ve vysokém počtu kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 00:03 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Tam určitě najdeš spoustu akvaristů kteří nebudou 20 okružáků postrádat a možná to darují i nějakou rostlinku. Koukni na darování přebytků teď tam někdo z Ostravy nabízí fajn startovací rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 00:03 Andaska Re: Lvican
Šneci si potravu najdou. Jak se to bude zabíhat budou se přidávat i řasy. Jednou týdně můžeš přidat špetičku vločkového krmiva. Cabomba je náročnější a Hemianthus taky. Já bych prvních 14 dní ze začátku svítila jen 6-7 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:53 Žena drvi [2894] Re: Lvican
Ze začátku nesviť 12 hodin, stačí osm a pak můžeš postupně prodlužovat dobu svícení (kdybys viděl, že je to málo). Ale deset hodin určitě postačí až až.
Držím palce palec
A těch rostlin hodně přidej, určitě ti někdo z okolí nějaké dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:50 Lvican Re: Smetany
Fotka k příspěvku Ostrava Svinov. Přikládám fotku. Jede cca hodinu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:45 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Šneci se budou krmit sami a určitě je nekupuj někdo ti je určitě daruje. Odkud jsi? Rostliny nejsou nejhorší uvidíš jestli půjdou když ne tak je postupně obměníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:39 Lvican Re: Andaska
Kolik mám těch šneků koupit a čím je mám krmit? U těch rostlin je mi to líto - prodavač mi je nabízel ve stylu co se vám libí, to se vám tam hodí. Co tedy znamená, že mám náročné rostlinky? Jak se o ně tedy starat aby prosperovaly? Stačí jen ti šneci a 12 hodin denně svítit, nebo je třeba ještě něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 23:33 Andaska Re: Lvican
A založ si prezentaci a přidej fotku akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 23:32 Žena tramtra [3202] Re: Lvican
... a já jen dodám...přecti si nejdřív něco o rybách, které bys chtěl pořídit...máš 54l hrubého objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2019 23:31 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Chemii určitě ne. Na rozjezd okružáky a ryby až po 3 týdnech pokud budou prosperovat rostliny. Ryby nedávej všechny najednou ale třeba na 3 etapy každou po 10 dnech. Ancistruse nedávej a pancerníčků dej alespoň 6 jinak se budou trápit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=501