Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:39 Mark Re: Lojza007
dik, tak kupim daco vacsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2022 09:37 Muž Lojza007 [1204] Re: Rybak Majak
1. očividně nezaběhnutý akvárium nebo absolutně špatný způsob údržby
2. málo rostlin
3. nevyhovující rybí osádka, tyhle ryby do této velikosti prostě nepatří
4. spousta zbytečností už v tak mini akváriu, místo kterých by měly být rostliny
5. nejspíš nevyhovující dno

Důsledek bude spousta řas, uhynulé ryby a to opakovaně. Doporučuju ryby vrátit nebo darovat a začít znovu, zde je perfektní návod, jak se vyvarovat spoustě začátečnických chyb: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:36 Mark Re: patka
mne sa v strku tvorí detrit
preto musim uplne vsetko vybrat , umyt a dat naspät
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:35 Žena patka [112] Re: Rybak Majak
To všechno vybíráš ven?
Tak já jen týdně vyměním vodu. To vypadá,jako kdyby to bylo celý vypraný,žádná stabilita..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:33 Mark Re: patka
len vodou a hubkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:32 Žena patka [112] Re: Rybak Majak
Jak jsi ho čistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:28 Mark Re: patka
takze tam mam dat viacej rastlin? inak, vcera som ho cistil, preto tak vyzera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2022 09:26 Žena patka [112] Re: Rybak Majak
Ty to snad celý mácháš v savu.To je sterilní jako na operačním sále.Je potřeba si představiť akvárium jako kus přírody..Tohle je celý špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:25 Mark Re: 4Sima
ta guramka ma na cele ranu preto, pretoze ked som ju kupil, tak do nej utocila druha, väčšia guramka ineo druhu tak som tu velku
potom vratil
co je tam este tak zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2022 09:23 Muž 4Sima [1897] Re: Rybak Majak
Tady je bohužel vše špatně. Pročti si v odkazu v modrém rámečku témata pro začátečníky, ryby daruj nebo vrať do akvaristiky. rybicky.net/forum/15
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 09:18 Mark Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prísavník sa stále schováva medzi kameňmi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2022 21:58 R Muž ctibum [6920] Re: Rybak Majak
Opravdu máš v jedenácti litrech guramku (čichavce?) a přísavníka (ancistruse?)? hmm
Můžeš sem vložit fotku toho akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2022 12:18 Muž Lojza007 [1204] Re: Rybak Majak
Podle mě to vůbec nedává smysl, to už je lepší místo filtru nainstalovat skimmer a tímto způsobem odstraňovat nečistoty z hladiny. Filtr puštěný na celkem dvě hodiny denně akorát promíchá vodu a možná stihne natáhnout nějakou mechanickou nečistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 12:15 Mark
Mám filter v 11-litrovom akváriu, ktorý sa zapína ráno od 5 do 6 a večer od 5 do 6. Je pre
zdravie rybiek nutné mať ho
zapnutý non-stop, keď tam mám 1 guramku, 1 prísavníka a 1 slimáka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2022 06:06 Muž RAP [1553] Re: Ondřej47
Ne, když tam budou ty zbytky hnít, bude to horší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 01:16 Muž Ondřej47 [39] Re: vaclav
Neuvolní se dusičnany? Pokud bych odkaloval tak, že budu do toho vrtat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2022 08:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej47
Tak tuhle část bych přelepil černou páskou kazí to pohled na akvárium a rostou tam hodně řasy. Pokud jde o krmení on to někdo sežere nebo to můžeš odkalit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 20:56 Muž Ondřej47 [39] – Dno
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím měl bych dotaz ohledně dna, jelikož chovám krunýřovce, mřenky, pancéřníčky… házím na dno tabletku a občas zapadne nějaký kus do substrátu dolů. Otázka zní jak se ho zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 20:44 Muž Nobody [-14] Re: Nikola
Pokud máte možnost si vybrat prodejnu akvaristiky, vyberte soukromou. Určitě poradí lépe než v řetězcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2022 20:25 Muž Lojza007 [1204] Re: Nikola
Na to je asi nejlepší zajít zase do akvaristiky, nakoukat tam jejich ryby a pak se tady zeptat nebo si v atlase přečíst, jestli se snesou a jestli budou mít vyhovující prostředí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 20:12 Nikola Re: skypi
Ano už vím... rybky už cestují k novému majiteli.. tlamovce s naším akvariem mít nemůžeme, ikdyž nám je přímo doporucila znama z akvaristiky která tam léta pracuje..prodala rostliny,kořen atd.co k tomu rict,nase chyba....Ted načítáme a pojedeme od znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 20:10 Žena Pavla28 [210] Re: RAP
Jasně, to sem tím nemyslela, že počet ryb na objem je OK, tlamovcům nerozumím a reagovala sem jen na vylovení rybek, jen to že 20 ryb bude rychlovka na odlov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2022 20:00 Muž RAP [1553] Re: Pavla28
Pavla28 napsala:...Tlamovci jsou naštěstí celkem velcí a 20 ks není moc. ;-)
20 tlamovců do 170litrového akvária je naopak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2022 19:46 Muž skypi [248] Re: Nikola
Mám značné pochybnosti, že dávat kořen k tlamovcům je dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 14:07 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavla28
Případně není na škodu jim tam dat vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 13:51 Žena Pavla28 [210] Re: Nikola
Pokud budeš dělat hodně velký zásah,, bude lepší když rybky přesuneš třeba do kýblu, určitě to v něm vydrží i déle než půl hodiny, pokud v něm budeš mít vodu z akva. Tlamovci jsou naštěstí celkem velcí a 20 ks není moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2022 12:10 Nikola – Výměna kořene, rostlin
Dobrý den. Máme nově 2 měsíce akvárium 170l, v něm 20 tlamovců. Přidali jsme kořen, který ale chceme vyměnit za jiný,plus dodat 2 větší kameny,dokoupit rostliny (které prý nemají smysl,že je rybky sní, ale doposud se žádného z 15ti ks nedotkly) a ted má otázka..Nejradši bych rybky vylovila a dala je někam,odčerpala 1/3 vody a akvárium upravila.. Nikde jsem nenašla, jestli to není hloupost je mít cca na 30 minut např v kýblu s odčerpanou vodou z akvarka? Moc dekuji za rady.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 11:36 Muž Jozef [311] Re: Jana V.
To záleží na tom kde je akvárium umiestnené. Ak je umiestnené v tmavom rohu, alebo niekde kde nedopadá priame slnečné svetlo a nie je to priamo pri okne, tak nastavenie zima/leto nebude nejak odlišné. Potom záleží len na tebe v akej dennej dobe sa budeš na akva dívať/starať sa oň...
Ja ho mám vedľa okna na severovýchodnej strane, v lete sú žalúzie zatiahnuté v celom byte (kvôli teplu) a nastavenie nemením...zatiaľ, tiež stále začínam:)

Ak je na prirodzenom svetle (alebo ešte aj slnku), musíš s tým rátať a prispôsobiť aj dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 21:54 Brodys Re: Jana V.
Ahoj, kombinuji dvě led, začátek mám na 9:30,kolem 18 hodiny ta přední skoro úplně zhasne a druhá má skoro jen barevné spektrum a začíná stmívat. Úplné zhasnutí ke ve 22:00, na 100%, ale nesvítím ani jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 21:42 Muž vlka [3453] Re: Jana V.
Čauky, kombinuji dvě LED zářivky, v 5:30 první rozednívá, jakmile svítí naplno, rozsvítí se i druhá a po hoďce společného svícení první pomalu zhasíná a druhá svítí. Večer je to naopak, kdy se do plného světla druhé pomalu rozsvítí i ta první, asi hoďku svítí spolu, hlavní zhasne a pak ta první zase pomalu stmívá, ve 21:30 je tma...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 19:57 Žena Jana V. [3]
Konečně sme se dočkali a založili nové akvárium, ikdyz se mám nevyhla komplikace. Přišlo rozbité světlo, čekáme na vyreklamovane, svítíme hodně provizorně a modlime se, aby vše vydrželo ,,ve formě,, každopádně už zítra by snad mělo přijít. A tak se chci zeptat, jak svitite přes den. My jsme doteď svitili v malém akváriu 2h ráno cca 7:30 -9:30 a pak odpoledne 16-22h. Teď si nejsem jistá, jak to nastavit v tomto akváriu, jestli to bude stačit asi poznáme až dorazí světlo postupně na rostlinách hmm ale spíš by mě zajímalo jak brzo/ pozdě rosvecujete/zhasinate.. a jestli stejný čas svícení máte jak v létě tak v zimě.
No a pak už se jen dočkat toho, že se začne akváriu dařit a bude se těšit na rybyčky
;-) v plánu jsou (pancernici, neonky, Tetry ozdobné a pokud budou ,,ideální podmínky tak bychom rádi cichave. Ryby plánuji postupně . A tak se chci zeptat, ikdyz zatím s předstihem. Chci nejprve přidat pancernicky a neonky cca 30ks, ale nevím jestli to na začátek není moc? A ještě bych se chtěla zeptat zkušenějších kolik si mohu dovolit přidat pancerníčku? Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 19:17 Brodys Re: Majlo
Ahoj, odpověď najdeš hned pod svojí otázkou, díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 18:54 Majlo – Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat začaly se mi dělat na rostlinách v akváriu hnědé fleky na listech, neví někdo co by to mohlo zapříčinit ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2022 11:33 R Muž Anthrax [4786] Re: Madla
Kořen kvůli plísní nevyhazuj. Opravdu to přejde.
Právě na těchto procesech je vidět že v nádrži si ještě všechno nesedlo a teprve se zajíždí.

Hlídal bych kvalitu vody častějšími částečnými výměnami vody. Vodu raději nechat pár hodin odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 10:34 Žena Pavla28 [210] Re: Madla
tak to by chtělo zkusit vyfotit lepší fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 09:02 Madla Re: Pavla28
Spíš vypadají jako mini rybky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 07:10 Žena Pavla28 [210] Re: Madla
to u toho okužáka bude nejspíš lasturnatka, je to hodně mázlé, jsou to takové malé rychlé potvůrky a mají jakoby ulitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2022 06:16 Madla Re: Madla
Akvarko uz jede tech 6týdnů :-( to už by mohlo byt zaběhlé? Možná dělám někde chybu :-O
U toho šneka je huře vidět, ale jsou tam dalši. Nevím tedy jestli je to ta Buchanky mebo jiná potvurka. Zda se mi že nemá to rozdvojeni.
Jsou mnohem mensi, a porad se hybou, nejdou moc telefonem chytit…
ten kořen je přilepený na skleněné destičce a spojeny s kaminkama…a jsou na tom priďelané kytky… koupila jsem ho od jednoho nadšeného akvaristy.
Tak mam raději vyhodit?
Mám v jiném pokoji živorodky, nedávala jsem je k rakovi, zjistili jsme ze je loví. Tak jestli jim to nic neudělá a sní to, tak to zkusim..
Raka jsme dostali jako dárek, takže nebyla žádná zkušenost.
A řekla bych že je to ten floridský.
Moc všem děkuju stydim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 21:40 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Madla
Tak kořen vyndat, vykartáčovat a vyvařit. Chemií bych na dřevo nepoužil, když chybí zkušenosti. A zvířátka? Na té první fotce se ti krásně podařilo vyfotit Buchanku(Cyclop). Párek Pavích oček to rychlé vyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2022 21:39 Žena BBchory [858] Re: Madla
buchanka. plíseň. okružák. okružák sežere plíseň a buchanku sežerou ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 21:38 R Muž Anthrax [4786] Re: Madla
Ahoj, ty potvůrky jsou buchanky. Není třeba se jich bát. Ničemu nevadí.
Plíseň na kořeni taky po čase zmizí.
Edit: Nevím, co označuješ jako druhé potvůrky, ale to na spodní straně listu jsou vajíčka okružáků.
Pokud jde o raka (nepíšeš druh), tak se mi zdá, že šel do akva moc brzo. O akvárku samozřejmě nic nevím, ale z fotek působí nezaběhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 21:22 Madla – Bílý povlak a malé organismy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
poraďte prosím co je tohle za zvířátka a jak se jich zbavit?
Pořídili jsme si raka a po 6týdnech se nám objevili nevítaní návštěvníci. Rak se mi zdá že má i špatnou “náladu”
Před 14dny jsme koupili takovou schovku a na dřevě se udelal povlak. zkoušela jsem seškrábat spejli tak už to není moc vidět a všude v akvarku letaji takový potvurky, připadá mi že jsou to snad i dva druhy coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 23:47 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Kubakrtek
Výtok by měl být poblíž hladiny, zejména pokud nevzduchuješ. Pohyb hladiny usnadní výměnu CO2 a O2 mezi akvarijní vodou a okolním vzduchem.

"Mírné točení" je při rozumném zarybnění pořádku. Problém nastává, když se pohyb zastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 23:13 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kubakrtek
Máte to správně. Celý pod hladinu, třeba 5cm nad dno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 21:38 Kubakrtek – Nemohu nikde najít odpověď
Mám takový dotaz, jestli někdo bude vědět. Mám filtraci - Filtr ASAP 300...jde mi jen jak správně má být uložen v akváriu, nyní ho mám celý pod hladinou a hladina nahoře se mírně točí dokola v 50 l akváriu. Jde mi o to, zda-li je to správné a nebo voda má vytékat nad hladinou. Děkuji :-( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 22:29 JirkaT Re: Sha
Díky :-)

Jsem přemýšlel, co za šneky nasadit, kytkami bylo rozhodnuto, stará garda za zásluhy zůstává :)

Po problému s interním filtrem jsem to vypustit celé, ale od té doby nic, takže cca 2 týdny. Teď jsem vyměnil pro jistotu 50% a polepším se.

Dík"

Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2022 20:09 Muž Sha [500] Re: JirkaT
Úklidová četa plžů se tě snaží ochránit před řasovou kalamitou. Tak jim odpusť že po sobě rovnou neuklidí. smich
Samozřejmě výkaly.
Doufám, že vodu neměníš až po těch třech týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 19:17 JirkaT – Podivné elementy (výkaly?) v akváriu
Fotka k příspěvku Ahoj,

jsem totální začátečník s nano 30 l rostlinným akváriem plánovaným pro krevetky. Akvárium je cca 3 týdny staré, po prvotním fiasku s interním filtrem dodaným v sadě s akvárkem jsem pořídil externí sunsun 603, konfigurace hrubý molitan, seachem matrix, jemný molitan, vata, seachem purigen, takže filtrace je spíše předimenzovaná.

Dnes jsem se chystal vyměnit vodu a zjistil, že všechny komponenty a prakticky každý centimetr čtvereční rostlin je pokryt částečkami na fotce. S kytkama jsem si přinesl Levatku ostrou, je jich pár a jsou ještě malé, četl jsem ale o jejich nebývale vysokém množství výkalu. Jedná se prosím o výkaly nebo je to nějaký shluk řas prosím? Objevilo se to strašně rychle, možná během dvou dnů, nedovedu si představit, jak by to Levatky zvládly. Na fotce je vidět i pěna, foceno těsně před výměnou vody. Jedná se pouze o indikaci, že je třeba vodu vyměnit, nebo něco vážnějšího prosím?

Předem děkuji!

S podravem

Jirka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 15:40 Terinka Re:
Pardón za chby v akva.Zlepším to.Místo kamínků dám písek a přidám rostliny a velké kameně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 13:02 Muž Biod [1] Re: Terinka
Máš tam moc ryb které se k sobě nehodí (velikostí, nároky na teplotu). 40 litrů = 10 neonek nebo 10 gupek. Pravidlo je na 1cm rybí délky (v dospělosti) 1 litr vody. Potřebuješ rostliny. Aby měly v čem růst potřebuješ alespoň 3 cm vysoký substrát na dno (3cm u přední stěny a 5cm u zadní). Nejlepší jsou přírodní písky (bez ostrých hran) zrnitosti 1-5 mm. Tmavší jsou lepší, protože ryby jsou nad světlými dny stresované. Jako rostliny bych doporučil růžkatec ostnitý na hladině pro úkryt potěru a přistínění, dále šípatku nebo kryptokorynu, nějaký anubias a na kořen přivázat mech. Pár větších kamínků by taky nebylo zlých. Na fóru jsou vlákna o zakládání a údržbě akvária. Doporučuji přečíst.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=151