Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:31 Muž avast [49] – Re: Yirka
Asi jo, asi to nechám na "potom". S největší pravděpodobností to ale budu dělat až v pondělí. Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 09:02 Muž Yirka [9118] – Re: avast
O to více za to stojí si to osobně pohlídat. Už jen pro ten pocit začátku nového akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:41 avast
No, ja budu na misto kde je 70tka davat 200vku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: avast
jj, když to ani nestěhuješ z místa na místo, je to v podstatě legrace ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:33 Muž avast [49] – Re: grizly
To já si myslim taky, ale asi to stejně udělám až v neděli, pro klid duše. I když možná bych byl klidnější, kdybyb to už bylo a skaláry si plavaly v 200vce, ale ještě nemam krycí sklo. No nevim. Zítra bude "porada" a rozhodne se. Dle mě se ani v jednom řešení nemůže nic moc zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:30 Muž grizly [145]
Nenech se vystrašit.
Pokud pouze přendáš štěrk, vodu a filtr do nového akva a doleješ odstátou vodou, nestane se rybkám vůbec nic. Je to jako částečná výměna vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:05 R Muž romant [27982] – Re: avast
O.k. Držím palce, ať to všechno dobře dopadne. Pak dej vědět, jak se to zdařilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:03 Muž avast [49] – Re: romant
No, jsou tam (v 28l) tři molitany (jeden samostatně a dva na "dvouramenu") a topení na 22-23 stupňů. V 80l je normalně filtr a voda tam má teplotu vždycky tak 20 stupňů.
Asi je teda nechám do neděle a v neděli to založim.
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:16 R Muž romant [27982] – Re: avast
Přistoupil bych k tomu, tak jak jsem už napsal. Když to vydrželo do teď, tak to ještě ty 4 dny vydrží. Nekrmil bych je, ostatně oni budou stejně ve stresu, že toho moc žrát nebudou. Pokud je v tom akvárku normál technika, tak bych počkal do neděle. Zítra jim tam můžeš vyměnit 30% vody a nechat je čekat do neděle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:12 Muž avast [49] – Re: romant
Jsou tam od něděle 13.2. a ta největší má na výšku ca 7 cm a ta nejmenší zhruba 5 cm. Na dýlku jsou kolem 5-7 cm. Všechno to jsou "míry" včetně ploutví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:07 R Muž romant [27982] – Re: avast
Jak velký jsou ty skaláry a jak tam v těch 30 litrech jsou dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:05 Muž avast [49] – Re: Yirka
To mě napadlo taky, ale mám strach o ty skaláry. Přeci jenom 4 skaláry v necelejch 30 litrech.. Jediný co mě napadlo, tak dát skaláry do 70ti litrovýho a do tech necelejch 30 litrů dát čichavce (oba zakrslý a perleťovýho) + ty 3 neonky, nebo nějaký podobný řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:41 Muž Yirka [9118] – Re: avast
Tak akci proveď až v neděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:41 R Muž romant [27982] – Re: avast
Tak takovouhle operaci bych rozhodně dělal v době kdy to budu mít pod kontrolou. To nemůže pár dní počkat? Ten stav určitě trvá již nějaký čas a pár dní to ještě vydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:38 Muž avast [49] – Re: romant
Nejhorší je, že já jedu na čtvrtek, pátek, sobotu a v neděli pryč, takže to můžu změřit ve čtvrtek ráno (takže cca 12 hod po založení) a pak až v neděli navečer (takže po cca 4 dnech). Takže můžu jen doufat.

E: Ještě teď koukám, že jsem zapomněl napsat, že tam dám ty molitany co jsou ve filtru teď (v 70 litrch ty z Elite JetFlo 50) a asi tam dám ještě jeden, možná dva z odchovny. A to můžu pustit buď jako normální bublifuk, nebo to můžu dát ke zbytku molitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:32 R Muž romant [27982] – Re: avast
O.K. Jak píše kolega Designer, bude to chtít péči. To dno z původního akvárka taky pomůže, je plný nitrifikačních bakterií. Chce to mít připravený testy, halbně na NO2 a sledovat to a reagovat na zvýšený hodnoty, výměnou vody. V průběhu prvního týdne po založení bych si myslel, že denní výměnou 30% objemu akvárka se nedá nic skazit, oststně to se uvidí podle hodnot a podle chování ryb. Ať se operace zdaří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:27 Muž avast [49] – Re: romant
ca měsíc zpátky a je to normálně slepovanej filtr a v něm jsou daný molitany+vata.
E: a můžu je tam kdykoli vyždímat znova, třeba hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 20:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: avast
Kdyz neexistuje dobre reseni, pak se musi pouzit reseni nejmene spatne. Ryby to preziji, ale bude to chtit peci. Predstav si situaci, ze si clovek lecenim rozhasi akvarium, pozabiji nitrifikacni bakterie, zastavi rust rostlin atp., a musi to akvarko udrzet v behu - Ty budes v podobne situaci, mozna i v lepsi, takze jiste ze to lze. Musis udrzet kvalitu vody (uhlidat), treba i vymenou casti vody kazdy den, ryby si neotravit, jinak by to jit melo. Jak pisu, takova situace rozhaseneho akvaria muze nastat i jinak a musi se to preckat, takze kdyz nemas jinou moznost, zbyva jen poprat at to jde co nejlepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:26 R Muž romant [27982] – Re: avast
Kdy jsi je tam vyždímal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:23 Muž avast [49] – Re: romant
ne, jede "sám v sobě" (tzn. čerpadlo vrací vodu na začátek), ale byla v něm měněná voda a ždímal jsem tam všechny filtry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:22 R Muž romant [27982] – Re: avast
Co je to za filtr ve kterým se točí ta voda? Předpokládám, že to zabíháš v tom 70 litrovým akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 20:19 Muž avast [49]
Zdravím. Budu zakládat 200l akvárium a jde mi o to, zda můžu dát rybky co jsou teď v 70l hned do 200l. Vím, nově založené akvárko se má nechat cca 14 dní nechat zaběhnout, ale mě se tu cca 3 měsíce zabíhá filtr (točí se v něm voda dokola), použiju cca 70l vody z té 70tky a dám tam štěrk ze 70tky. Takže když budu počítat, tak dám cca 50% vody "zaběhlé" a 20% vody odstáté (cca 40 litrů mam v barelu) a tech 30% vody bude čerstvý. Kdybych měl prostor, tak bych se neptal, ale mám tu v 28 litrech skaláry a jak "vyřadim" tu 70tku, tak nemam kam dát stávající rybky.
Z toho vyplívá otázka, jde to vůbec? a přežijou to rybky?
Díky za odpovědi.
E: Ten filtr je vnější komorový 20 litrový. a zabíhá se zhruba od Vánoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 21:50 Muž Jurasek [137] – Re: palac15
Račte se kouknout a vybrat si: rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 19:51 palac15
prosím poradte jakou rostlinu do 60l. aq děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 17:23 Muž 2lizard [7] – Re: mori79
Rostlinky vydrží, jen musí být ve vlhku.
Když jsem předělával své akva (300l), dal jsem celé osazenstvo do 300l barelu se vzduchováním na 24h a ustálo to bez problémů. Voda v barelu byla z akvária - pokojová teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 11:58 Muž Jurasek [137] – Re: mori79
Rostlinka vydrží celkem dlouho, rybce několik hodin taky nějak moc vadit nebude, otázkou je, kolik jich tam bude a v jaké nádobě. A aby neklesla teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 11:41 Muž mori79 [6]
chcem dat kamosovi nejake rastlinky a dve rybky v sobotu idem menit vodu tak mu ich odchytim a narezem neico z rastlin ako dlho mozem mat tie rastlinky a rybky v nejakej nadobe kym si po ne pride

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 20:07 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
No, 25 litrů pro začátečníka... Pokud nemá pocit, že žádnou radu nepotřebuje a všechno zná(což očividně není tento případ) proč ne?!? Já si po přečtení několika doporučení, že to je složité řekl, že si to vyzkouším a pořídil 12l. Nejdřív jako karanténu, ale zvrhlo se to v miničko. A zase tak složitý to není(a nebo mám talent;-))
Akorát mi v tom nejdou kytky, ale to bude asi světlem a nevhodným substrátém.
Takže minišupinám zdar!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 14:27 V – Re: švíco
Já začínal na nějakých 40 nebo 50 l. Je to dost dávno, přesně už si to nepamatuju. Pamatuju si jen, že jsem dostal nádrž s trochou kamínku, pár Kryptokorynama a hejnem Gupek.

Že je s 25 l lehčí práce v zařizování a výměně vody nerozporuju. Ale ve větším akváriu prostě je stabilnější prostředí. A co se týká výměny, tak ano, kompletní výměna vody je snazší v malém objemu. Ale proč ji vyměňovat kompletně? Lepší je pravidelně měnit řekněme 1/4. 35×35×80 cm znamená cca 80 l vody, 1/4 jsou tedy 2 kbelíky. To je pohodička.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 19:08 švíco – Re: Kajka99
Ono je to vždycky hlavně o používání mozku. Pak je to taky o tom, že staří vlkové zarputile hájí názory starý 30let, aniž by si všimli, jak se posunula dnešní technika a informace ohledně malých nádrží. Korunu tomu pak nasadí akvaristi, co se té fámy o malých nádržích zalekli a šli rovnou do velkého. Pak tvrdí, že malé udělat nejde, protože to ani nezkusili... tím nemyslím nikoho konkrétního. V létě, až se budu stěhovat chystám pořízení 60l mořského nano akvária. (v postatě jen živé kameny + pár měkkých korálů, kreveta a poustevník) A přestože většina mořských vlků bude tvrdit, že to nejde (aniž by to kdy zkusili), tak v zahraničí těch nádrží existují kvanta. (věřím, že za pár let tady budou mořská minička stejně rozšířená jako nyní nano cube sladkovodní) Ale zase to chce jít na to s rozumem. Všchno jde, když se chce a když se u toho používá hlava ;-) Pokud někdo namítně, že už jsem se o nanoreefu zmiňoval před rokem, tak ano, je to pravda. Jenže je to tím, že zvítězil rozum a za ten rok sbírám takřka denně informace, aby ten start za něco stál.. ono mi to neuteče :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 18:52 Žena Kajka99 [229] – Re: švíco
No naprostý souhlas...nedávno jsem obhajovala 30dennerle kompletní set jako vhodné i pro neakvaristu (zdůraznila jsem nutnost dodržování zákl. pravidel akvaristiky) a byla jsem rezolutně odmítnuta...jsem ráda že s takovýmto názorem nejsem jediná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.12.2010 14:42 švíco – Re: V
Mně přijde, že ten kdo tvrdí, že na začátek není vhodné 25l akvárium, to sám nikdy nezkusil.... já jsem začínal s 22l a absolutně bez problémů. Samozřejmě se o to musí člověk starat, ale to se musí i o to veliké. Navíc u malého akvárka je to všechno díky rozměrům jednodušší. Stačí malej kyblík a nějaká hadička. Voda je vyměněná za 5min. Prostě pohoda. Pořizovací náklady jsou taky zlomkem toho velkého. Když to přestane člověka z jakéhokoliv důvodu bavit, tak nepřijde o moc peněz. Je pravda, že chyba se projeví rychleji než ve velké nádrži, ale zase se nechá daleko rychleji napravit. Já prostě vidím v malé nádrži samá pozitiva, ale musí se k tomu přistupovat zodpovědně (to i k velkému) a s rozmyslem volit posádku. NANOvodě zdar! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 14:17 mylan – Re: katterinecka
Ja mam presne to istee v mojom akva (26l) :) 10 razboriek a cca 6 krevetiek + neake slimaky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 09:19 V – Re: styxx
25 l není vhodný začátek. Ve větším objemu se snáze udrží rovnováha. Ideální se mi jeví něco kolem 100 l: 80×35×35 cm nebo 80×35×40 cm s krytem na dvě zářivky po 18 W. Pokud nutně potřebuješ z prostorových důvodů něco menšího, tak alespoň 60×30×30 cm.

Pokud ale trváš na těch 25 l, tak zapomeň na Neonky. Je to pro ně málo. Dej tam jenom tu tvoji jednu Bettu a konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:55 Žena Kajka99 [229] – Re: styxx
No hele, já mám Bettu v osmdesátce s hromadou krevet, ale je to dost ošemetná záležitost...musí se pro to splnit určité podmínky a ty nevyhovuješ co se velikosti akvária týče takže ne no k Bettě určitě nedávej žádné rybky s většími ploutvičkami (např. velice oblíbená a začátečníkům hojně doporučovaná paví očka) protože Betty je berou něco jako konkurenci a nedaj jím pokoj, případně je i rvou. Samce Betty bych nechala samotného. Jsou to rybky teritoriální, které si vyhradí svůj kousek na světě a jen tak nějakou rybu do svého teritoria nepustí (samozřejmě existují i mírní jedinci). Pro Bettu v nádrži je hlavně důležité husté osázení, aby se cítila příjemně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: styxx
bohužel k betě se toho moc nehodí, navíc do tak malého akvárka a pokud na nic není zvyklá. Nikdy nevíš jak to dopadne. I krevetky by mohla považovat za potravu, leda kdyby měly opravdu hodně úkrytů ale to je zase moc neuvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:39 styxx – Re: švíco
Heliport 2 a 3 jsou moje oblíbené prezentace, ty se mi strašně líbí.potlesk Ta jednička vypadá rozměrově jako to, co chci já. Já právě tu Bettu už mám, teď zatím provizorně v 10l. Kdybych si pořídil ty malé krevetky, nesní je ta Betta? Popřípadě, jaké hezké rybky by jste mi doporučili k té Bettě (samec)? Jinak bohužel větší akvárium mi nedovolí prostor na mém PC stole :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:32 lucicekaquacek – souhlasím
Určitě souhlasím s Kajkou 99.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:30 lucicekaquacek – odpověď
Tak já si myslím, že toto akvárko pro neonky moc vhodné není. Já bych spíš zvolila nějaké širší a ne tak "úzké - hubené".. Určitě na bettu (bojovnici) je možné... Nebo místo betty a neonek nějaké ty krevetky.. - krevetky mají (skoro) neomezenou velikost akvária, teda, ne nějaké malé, ale toto by jim vyhovovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:29 Žena Kajka99 [229] – Re: styxx
Chápu že se ti to líbí i to že je to v sestavě, já bych ty peníze za to třeba dala...ale neonky určitě ne, souhlasím s katterineckou, místo nich razborky, pokud potřebuješ rybky. A snad ani Bettu bych tam nedávala, místo ní nějaké trpasličí krevetky. Ty jsou výborné v tom, že požírají zbytky potravy, zbytky rostlin, také se živí biofilmem vytvořeným na dekoracích a v případě hladu se živí i řasami. Taky bych ti doporučila sehnat si cca 3 pískořky věžovité. To jsou šneci s špičatou ulitou, kteří přes den spí zahrabaní v substrátu a k večeru ožívají, prolízají substrát a požírají zbytky rybích a krevetích bobků (nazývá se to detrit) a napadané kousky nesežrané potravy. Jsou velice užitečné a pokud jsi začátečník tak ti pomůžou v akva udržet pořádek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:23 švíco – Re: Yirka
Koukni ke mě do prezentace na nádrž Heliport (44 cm x 31 cm x 16 cm ). Nechá se udělat pěkné akvárko téměř ze všeho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: styxx
tak kup co největši můžeš. A ty rybky bych taky vhodně zvolila, na neonky je to malé a jsou rády ve velkém hejnu. Tak možná jen na jednoho beťáka, nebo se vykašli na velké ryby a pořiď si hejnko mikrorazborek a krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:13 styxx – Re: Yirka
Děkuji za odpověd. Mě ani o ty peníze zase tolik nejde. Akvárko se mi líbí jako celek a nechce se mi shánět všechno zvlášť. Jde mi spíš o tu údržbu. Mě se na stůl nevejde delší akvárium než 40 cm, do hloubky mám místo max 26cm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:52 Muž Yirka [9118] – Re: styxx
Ty peníze bych za 25 l akvárium, byť nějakým způsobem vybavené, nedal. Ty rozměry jsou opravdu trochu nevhodné pro rybky (i když možná vhodné na psací stůl). Dovedl bych si v tom představit krevetkyEdit: pokud si ho necháš slepit a vybavíš ho sám tak pořídíš do 1000 czk i s topítkem.
Stejný objem jsem pořídil se vším všudy za cca 800,-. rybicky.net/nadrze/7997
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:42 styxx – Akvárko pro začátečníka - 25l
Ahoj, mám vybrané toto akvárium
akvaria.heureka.cz/…

Jsem začínající akvarista a měl bych v něm jen jednu bettu a pár neonek. Má někdo s tím akváriem nějaké zkušenosti? Prodavač v akvaristice mě znejistil, že toto akvárko má dost atypické rozměry a bude právě kvůli tomu těžší na údržbu. Mě se tento rozměr naopak líbí, protože se mi krásně vejde na můj pracovní stůl. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:06 Muž Albi [0] - Afrika
Napiš sem velikost místa, kde chceš mít akvárium umístěno. Bude se nám poté lépe radit. Nejčerstvější zkušenosti s krytem popisuji zde: rybicky.net/clanky/551 Jednak jak mi koupený kryt nevyhovoval a jednak jak jsem si vyrobil kryt sám. Případně místo vlastní elektroinstalace můžeš použít controllery od Glomatu. Pokud nemáš velký rozpočet tak koupíš do začátku alespoň jeden a poté druhý dokoupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
nebo pořídit výbojku či tělěso nad akvárium, ani nemusí být speciální akvaristické (při dodržení nějakých zásad bezpečnosti). Ale jestli by bylo akvárium bez krycího skla tak jsou zase problémy že se odpařuje hodně vody, ale taky to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 23:51 Miondir
JJaanca napsala: ...Pokud chceš kryt, tak to chce se pak asi řídit rozměry krytů.
vyrabi se na miru a cena neni nijak zvlast vys oproti standartnim, treba tady u nas ve Zline v akvaristice v Ternu to jde objednat, ale urcite to bude i vsude jinde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 23:47 Miondir
Yirka napsal.. přijde to levněji a dokážeš tam dát více světla.
co jsem si delal kryt, tak pokud to ma nejak vypadat a predpokladam pouziti kvalitniho predradniku atd, tak me to cenove vyslo podobne jako plastovy kryt z kramu, ale zas za ty penize tam mam vic muziky a libi se mi to podstatne vic nez plast :] samozrejme nelze si zapocist praci a chce to trochu zrucnosti, takze pro kutily idealni, jinak bych to rozhodne nedoporucil kazdemu kdo chce jen usetrit par kacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:57 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Určitě je tu nějaký návod na výrobu krytu, většinou z lamina.
rybicky.net/forum/hledat/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5251