Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:50 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: ŠárkaTob
Hele a nebylo by pro tebe lepší si zajít do Hornbachu, koupit tam klasický akvárium(jen sklo bez příslušenství) třeba jak píše romant těch 20 litrů myslim, že se vejdeš pod 300Kč a můžeš si s tím akváriem trochu pohrát. A tu druhou bych si být tebou nechám a jestli tě akvaristika chytne, jako že na 75% ano, tak až si pořídíš větší, protože ti tohle stačit nebude(spousta lidí dosvědčí), tak je můžeš použít na odchov a výtěry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 22:25 Hanudulák Re: romant
Jojo akvárium jsme měly založené nově.Už jsme měly předtím rybičky a vydržely nám dlouho a tak jsme se po 3 letech rozhodly koupit ještě jedno a vybavit ho neonkama ale nějak se to nezdařilo.Děkuji za radu vše tady prostuduji a pak se ozvu i s prezentací našeho akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 21:58 R Muž romant [27987] Re: Hanudulák
Tak pokud měly kupičku, tak vše v pořádku není(nebylo) a předpokládám, vzhledem k názvu vlákna, že to bylo(je) akvo čerstvě založený, což by mnohé napovídalo. Ovšem to jsou jenom moje domněnky. Postupoval bych, že bych si nahože v tom modrým ráměčku nastudoval odkazy a jistě se mnohé začne vyjasňovat a za další bych zřídil prezenataci onoho předmětnýho akvária s co nejvíce údaji, aby bylo tzv. z čeho vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:39 amrtin Re: ŠárkaTob
No,jak psal Roman,dle potřeby,zkrátka když uvidíš válet se na dně nějaký bordýlek.Ale když dáš živou kytku s kořeny,tak ta ten bordýlek bude částečně likvidovat sama pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:39 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
O dno se budeš starat jednou týdně.
Edit: Mrkni tady v tomto vlákně nahoře v tom modrým rámečku na ty odkazy, tam se píše vše co zde probíráme a spousty dalších užitečných informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:37 ŠárkaTob
Takže prostě trubičkou odsát z kamínků bordel. Koupit filtr. A ještě dotaz, jak často odkalovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:34 amrtin Re: ŠárkaTob
A pozor na chemické přípravky(jar,...),nesmí s nimi přijít do styku nic,co přijde do styku s vodou a pomůckami pro akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:32 amrtin Re: ŠárkaTob
Tady je odkaz na vhodnější(a levnější) filtr: www.akva-exo.cz/… Čistit dno v každém případě,ale s filtrem se intervaly prodlouží.A k tomu stačí prostě hadička,kterou odsaješ do kyblíku ten bordýlek.A taky vřele doporučuji nějakou malou živou rostlinku a taky aspoň jednu plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:32 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Kamínky budeš odkalovat a když tam nebudou, tak budeš ten bordel stahovat rovnou ze skla, takže čistit to budeš tak jako tak, bez ohledu na filtr a hlavně nezapomínat na výměny vody, ty jsou veledůležitý. když filtr nebude, tak velmi často, když bude tak min. jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:29 ŠárkaTob Re: amrtin
Ok, ale pořád mi není jasný čištění toho dna, když nechám kamínky.
Takže když nechám kamínky a koupím filtr, musím kamínky čistit?
Když nekoupím filtr a nechám kamínky, jak to čistit? Nedokážu si to představit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:28 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku Tady je detail toho mýho filtru.Nacpal jsem do 1.komory biomolitan a do druhé nasypal sera siporax pro větší objem hmoty pro osídlení nitrifikačními bakteriemi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:25 amrtin Re: ŠárkaTob
Já bych byl spíš pro závěsnej,přeci jen ten bublifuk by zabíral drahocenné deci vody: www.spokojenypes.cz/… Průtok jde zregulovat mimo jiné obalením sacího koše filtrační vatou.Mám něco podobného v 5l a funguje to výborně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Já bych ten filtr pořídil tak jako tak. Dobře udržovaný kamínky jsou pro akvo prospěšný, bydlí tam užitečný(nitrifikační) bakterie který přeměňují ty špatný N látky na ty akceptovatelný, který posléze spotřebovávají rostliny, na nich nešetřit, velmi dobrý jsou plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:21 ŠárkaTob Re: romant
Takže, když koupím ten filtr, kamínky můžu nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:17 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Min. jednou týdně. Když kamínky nebudou, bordýlek bude hned vidět, ale tam bych nějakej malej filtřík instaloval, třeba klasiku v podobě bublifuku. www.akva-exo.cz/… k němuž je potřeba vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:14 ŠárkaTob Re: romant
Já vím, že je malé, ale četla jsem, že je lepší než koule, nebo akvárka o objemu 4l.
S akvaristikou nehodlám začínat ve velkém, ale když jsem ho dostala, nespláchnu ho.
A ještě mám dotaz, jak často tedy odkalovat to dno. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:11 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Vodu měň obden, popř. denně klidně polovinu, tedy když nebude filtr, když ano, tak jednou týdně. Plíseň chytne z toho že bude ve dně bordel, takže odkalovat rozhodně ano, čistý dno, taky řešení, aspoň ten bordýlek hned uvidíš a bude se to lép odkalovat. Topení nutný není, pokud zajistíš min. teplotu 25 stupňů. To akvo je hodně malý, rozhodně by bylo lepší větší, kolem 20 litrů, ale když už to máš a dodržíš ty základní věci, co píšu, bude to fungovat taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:02 ŠárkaTob – Akvárko
Zdravím, dostala jsem 6,5l akvárko a do něj beťáka. V akvárku se nachází kamínky na dně, kmen na proplouvání a živá rostlinka. A samozřejmě ryba.
Bohužel s akvaristikou nemám žádné zkušenosti, celý můj dosavadní život se motal spíše kolem chlupatých a opeřených zvířat. Proto mám pár dotazů:
1) jak často mu měnit vodu a kolik?
2) mám mu nechat na dně kamínky? Nemám odsávačku na odkalování a bojím se, aby nechytil plíseň - přeci jen, když tam kamínky nebudou, bude se mi to lépe čistit
3) mohu k němu do tohoto akvárka pořídit třeba ancistruse?
4) topné tělísko a filtr jsou nutné?

Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Neuskodi, pouzivam to kdyz si rozhasim lecenim akvarium a pak ho potrebuju zase dostat do pohody. Chvili budes mit akvarium jak v mlze, ale druhy den uz to bude O.K. A pokud to ve Tvem pripade melo sanci pomoct, treti den mas kristal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:04 rastrot Re: romant
a neuskodi to tybam?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:02 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Jenom se neděs toho co uvidíš, tedy spíš neuvidíš, bude to po použití ještě horší, ale mělo by se to dočišťovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 09:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Muzes to zkusit zalit Nitrivecem. Pokud nejde o nejaky zavaznejsi problem, druhy den mas vodu cistou a za dva dny jak kristal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 07:42 Muž DANMAZUR [20] Re: rastrot
Dej sem tu fotku.Někdy je fotka lepší než tisíc slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 23:02 rastrot Re: romant
prene tak kourovy nadech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:34 R Muž romant [27987] Re: rastrot
S největší pravděpodobností ne zcela funkční nitrifikace, tipuji vodu s takovým kouřovým nádechem. Dej tu fotku, jinak to nemá cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:30 rastrot Re: romant
zas tak kalny to neni jen to neni kristalove ciste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:21 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Počkej, počkej, mléčnej zákal, to obvykle bejvá nálevník a na to je doporučení výměny vody špatná rada. Byl bych opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:20 R Muž romant [27987] Re: rastrot
No, tak to je něco špatně, ale je škoda že nemáš prezentaci, není tzv. z čeho brát a na dotazníkovou metodu dnes nemám chuť. Dej alespoň fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:18 Muž DANMAZUR [20] Re: rastrot
Možná máš mléčný zákal ten přejde.Měn pravidelně vodu a zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:17 rastrot Re: romant
ja uz ho mam zalozene ctyři nedele
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:16 Muž DANMAZUR [20]
U mě ti trvalo 2-3dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:15 R Muž romant [27987] Re: rastrot
U někoho do 2 dní a u někoho do dvou týdnů, holt zde platí ona poučka o originalitě každýho akvária bezezbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 20:57 rastrot
rad bych se zeptal jak dlouho trva kalnejsi voda po zalozeni akvaria,myslim kdy se docili pruzracnosti diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mischel
Nemusela ju zožrať žiadná rybka. Ak je voda otrávená vedia tie rybky z akvária vyskočiť a odskákať pod ......?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:13 R Muž romant [27987] Re: Mischel
Ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:10 Mischel Re: romant
A ještě jsem zapomněla napsat,že nám tu neonku některa ze zbýlých ryb snědla,protože jeji tělo jsme nikde nenašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:14 Muž Miso [470] Re: Mischel
skor ako niekto skoci do vody mal by sa naucit plavat, inak sa bude pytat ako ty preco sa topi ;) ryby vrat (okrem tej bety do takeho akvarka nepatria) a zacni studovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Mischel
Na fundovanou odpověď dost málo informací. Nově založené akvárko bylo založeno jak? Po jaké době po napuštění vody do nádrže byly vpuštěné ryby? Všechny najednou, nebo postupně? Jinak na 30l je těch rybek docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Mischel
Ještě dodám něco k těm pancéřníčkům. Co máš za druh? Doufám, že ne pancéřníček kropenatý. Jinak bych dal pryč i ty pancéřníčky. Určitě ocení nádrž delší než takových 60cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:58 R Muž romant [27987] Re: Mischel
Brzy a hodně ryb v ne zcela vhodném objemu se rovná vysoký hodnoty N látek a z toho pramenící úhyny. Začni denně měnit min. 1/3 vody, s krmením nebláznit, hodně živejch rostlin a ancistrusy někomu darovat, nebo vrátit do obchodu. Doporučuji se podívat na odkazy zde ve vlákně nahoře v tom modrým rámečku a taktéž zřídit prezentaci předmětnýho akvária, aby se případný další chyby daly po zkouknutí zkušenějších řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:53 Mischel – uhynutí neonky
Máme nově založené 30l akvárko a pořídili jsme si 1 betty,2 ancitruse, 2 pancéřníky a do včerejšího večera jsme měli 3 neonky,ale po dnešní noci už jsou jen 2. A já se ptám co se stalo a kde jsme udělali chybu? Děkuji předem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:41 R Muž romant [27987] Re: Amras
Zatím ne, dej tomu ještě několik dní času a měň denně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:38 Muž Amras [34] – Změna ryb
Můžu dát ryby do včera založenýho akva, když bych tam dal i zaběhlý filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2014 07:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jmalyska
To jsem si taky říkal. Pak jsem si koupil betty a kde mám okružáky? coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: rastrot
Pokud je tam mají, tak ano. Neznám sortiment všech akvaristik. :) Jinak já je kupuju vždycky na burze, pokud v okolí nějaká bývá, můžeš zajít tam, určitě je tam někdo mít bude. Nebo se podívej tady do inzerátů, jestli je někdo nenabízí ve tvém okolí, případně si sem dej inzerát ty, že je poptáváš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:15 rastrot Re: MarekP
diky a ty se daji koupit normalne v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 20:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: rastrot
Co se týká šneků, tak například Okružáky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:49 rastrot Re: jmalyska
diky moc a jake sneky?A pokud se jeste muzu zeptat jaky je dobry odkalovac dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.05.2014 19:36 Muž jmalyska [167] Re: rastrot
Já mám 360 litrů a 15 otíku a nejdou skoro vidět, klidně i více, na dno dále pancéřníčky, taky v hejnu cca 10ks a ancistruse ani jednoho. Sice žerou zbytky krmení, ale žerou i rostliny a neúměrně moc "kadí" do vody...
Pěkný čistič je třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
Ty mám dvě, páreček.
Druhá rada, nepřekrmuj
Třetí řada, pořiď si šneky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:29 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: rastrot
Do tak velkého můžeš dát nějaké ty krunýřovce. Jedno velké hejno otocinclus affinis by nebylo na škodu. stydim
Hejno otíků třeba o 15ti kusech doplněné o 2x ancistrus sp. Každopádně záleží na dalších rybách v akváriu.
U otíků čím větší hejno, tím lépe. V přírodě žijí v hejnech o tisíci kusech. Každopádně kvůli rozměrům nádrže to hold nemůžou být takové počty.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2901