Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 15:16 Žena Beastie [171] Re: vaclav
Mám tam tři docela veliké klacky a pár menších a na údržbu právě těch 5 tylomelánií, jednu neritinu a nespočet piskořek, které na dřevu dost často visí, takže předpokládám, že pečují. Ale přijde mi, že z něj opravdu jde hodně jemně hnědého prachu.
Původně jsem chtěla ještě přidat otocincluse, kteří by s biofilmem a rozpadem dřeva taky mohli pomoct, ale bojím se je dát do 27°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 14:58 Muž ajajak [195] Re: Beastie
Samozřejmě dřevo ve vodě hnije a vodě to nepřidá. Na tohle jsou dobří Ancíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2022 14:52 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Pokud máš v akváriu hodně dřeva musí se ti o něj nějaký držkolez starat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 14:39 Žena Beastie [171] Re: Rovano
Já mám překvapivě hodně detritu všude na dně a na kytkách, ale začínám mít neblahý pocit, že je to jeden /nebo všechny/ klacky. Nepřekrmuji, odkaluji, vyměňuji jednou za týden 40%, nemám dle mého přerybněno a i přes to mám dno dost často dost pokryté. Budu to stejně brzo předělávat, až se mi namočí jiné klacky co jsem teda taky někde našla, chci i odebrat menší kamínky co se mi zamíchaly do písku, jen co na to koupím cedník o správné zrnitosti, tak pak uvidím, jestli se to změní. Vysvětlovalo by to i ty jednou dvakrát vysoké hodnoty NO2 a ty potenciální infekce co mi tam raší, jestli to dřevo aktivně hnije víc než má no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 12:13 Muž ajajak [195] Re: Rovano
Ano, jedna z identifikačních rostlin o rovnováze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 11:36 Muž Rovano [56] - RostlinyRe: Beastie
Bordel se mi v Růžkatci nachytal jedinkrát. A to když jsem přehrabal 3/4 dna akva. A to tak, že úplně. Tak ho ber jako indikační pomůcku. Nezlobil bych se na něj. U mě jak začne hnědnout, vím, že něco není optimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 10:17 Žena Beastie [171] Re: Passenger77
Já tomu rozumím, ale potřebuji mít rostliny ve středním pásmu pro tetry, abych simulovala alespoň částečně přirozené prostředí. Pancéřníčci rostliny na dně tolik nepotřebují, protože tam mají na schovávání hromady klacků, a sekernatky mají hladiny taky zajištěnou kryptokorynou, riccií a limnobiem. Takže než řešit další kytky nebo i vallisnerie na dně, kde pro ně nakonec nemám takovou potřebu, tak tam radši nechám ty živino-žrouty a zbytek nebudu řešit.
I když teda růžkatec mě děsně nebaví, chytá se mi v něm bordel z vodního sloupce a má ošklivé tendence náhodně shazovat jehličí, když se něco stane. Hysterka jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 22:12 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: ...nechám volný průchod tomu růžkatci a egerii, vallisnerie nechám, když se zhorší (nehnojím, živiny určitě chybí) vyhodím a uvidí se... No ale právě Růžkatec a Egerie Ti vyžere většinu těch živin z vodního sloupce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 16:03 Muž Lojza007 [455] Re: Beastie
No to je právě dost velký rozdíl, trojdílný mně taky zas tak moc neroste, je to prcek s minimálním týdenním přírustkem. Ale ten bílý je mnohem větší rostlina a mnohem rychleji roste, obvykle týdně zkracuju o 20-30cm jednotlivý šlahouny na hladině. Hnojím a hodně svítím, takže ti to tak moc neporoste, ale myslím, že by to mohl růst dostatečně rychle na to, aby to nesežrali šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 12:53 Žena Beastie [171] Re: Lojza007
Z předchozího pokusu mám pupečník trojdílný, zbyly mi z něj dva klacky, jsou teď v akva u krevetek tak uvidíme, mají už 7 mikro listů dohromady. Zázračně rychlý růst to teda nemá ale, uvidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:56 Muž Lojza007 [455] Re: Beastie
U těch rostlin bych se nebál, taky mám skoro celoročně 25-26°C a v létě to leze ještě výš a většina rostlin roste jak zběsilá.
Zkusil bych někde bokem vypěstovat větší kus pupečníku bílého, ten roste fakt rychle a pak ho zasadit, jestli si s ním šnekáči poradí. V podstatě se mu bude dařit i nezasazenýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:49 Muž Rovano [56] - RostlinyRe: Beastie
Znám nádrž(zde prezentaci nemá) kde jsou placky(vyžadují vyšší teplotu 28-29°C) a je tam spousta běžných rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2022 11:32 Muž MARTIN HORÁK [819] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie
Anubias a ruducha jsou staří známí - no, asi stejně jako valisnerie a ruducha...
Koukala jste na mé nádrže? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 11:18 Žena Beastie [171] Re: vaclav
No rostliny tam jsou potřeba, kvůli tetrám, pancéřníčkům, nejde to bez nich přeci. I kvůli odpadním látkám. U docela velkého množství rostlin je napsána limitní teplota 28 a poznámky že nesnáší dlouhodobé vysoké teploty, tak jsem právě myslela že to uvedu. Možná máte pravdu ale v tom, že nemá smysl tam něco zkoušet cpát, nechám volný průchod tomu růžkatci a egerii, vallisnerie nechám, když se zhorší (nehnojím, živiny určitě chybí) vyhodím a uvidí se. Anubias a ruducha jsou staří známí tam se to dá jasně čekat. Díky za názor, nebudu to lámat přes koleno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2022 11:08 Muž MARTIN HORÁK [819] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie

Akva má 26-28°C takže většina kytek nepřipadá v úvahu. - A to jako proč? V takto teplé vodě rostou kytky úplně v pohodě.
Ale jak již psal Václav, je potřeba si vybrat mezi šneky a kytkama. Pokud chcete šneky, udělejte anubisarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 11:01 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Musíš se asi rozhodnout, jestli pěstovat rostliny nebo šneky obojí, jak vidíš asi nepůjde a ty rostliny co chceš přidat bude jen další žrádlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 10:43 Muž Rovano [56] - RostlinyRe: Beastie
Poradím jen s Vallisnerií. Podle mě má málo Fe nebo Ca nebo prostě něčeho. Je úplně průsvitná a nejde do výšky. A na Anubiasu vidím tečky řasy. To by taky mohlo znamenat málo živin.
Zaměřil bych se tedy na zlepšení situace(sám mám co povídat :-D).
A ten substrát je hodně jemný. S tím nemám zkušenosti jak to propouští živiny(odpad ze žrádla a ryb).

Pro ostatní: Jedná se o tuto prezentaci:
rybicky.net/nadrze/16490
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 10:02 Žena Beastie [171]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jsem tu zas, dotaz na jiné akva. Tylomelánie měly teď nějaké zahradnické období, takže ve 360l jsem přišla o všechny ludwigie, lotusy, sagitarie nepřežila po zasazení ani jednu noc. Momentálně v akva mám:
Anubias barteri var. barteri
Bucephalandra sp. green leaf (na hladině a přivázané, nedostanou se na ně)
Ceratophyllum demersum - vrátila jsem zase trs, uvidíme jak mu půjde ale je mimo dosah u hladiny
Cladophora aegagropila
Cryptocoryne aponogetifolia - listy má až na hladině takže je taky v bezpečí
Egeria densa - roste docela pomalu ale stabilně mimo dosah
Echinodorus grisebachii 'Bleherae' - hodně zmohutněl ale taktéž začíná mít hodně děr v listech, trochu se o něj bojím
Limnobium laevigatum - tohle je jak na houpačce, občas se mu daří, občas má málo živin, speciálně kombinace s růžkatcem je náročná
Vallisneria spiralis var. spiralis - ta taky pěkně zkomírá, začala jsem se třemi stonky, teď je jich sice 12 ale žádné vysoké listy, všechno okousané, nestíhá to obnovovat.

chtěla bych alespoň jednu rostlinu ještě přidat, objemově mám zelené hmoty docela málo. Buď mne napadl další echinodorus, třeba do květináče, jak bylo zmíněno, nebo jsem pročetla horácovy zkušenosti s rostlinami, ampulárie jsou podobné, takže ze seznamu vyšlo:
Bacopa australis
Staurogyne repens
Rotala indica
Hygrophila costata

Akva má 26-28°C takže většina kytek nepřipadá v úvahu. Má někdo zkušenosti s výše zmíněným a nějakými šneky, že by jim třeba něco nechutnalo?

Upozorňuji že samozřejmě šneky krmím, plus jsou v akváriu konstantně dubové/bukové listy, 1 týdně zelenina, spirulinové tablety,...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 11:12 Muž Lojza007 [455] Re: Beastie
Plovoučky obecně nemají rády silný proud, takže by ho to chtělo přiškrtit. Aby mně plovoučky moc nelítaly, tak nechávám část rostlin až k hladině, kde se zaseknou a ve slabším proudu drží, pak se jim daří dobře.
Možná by bylo ze startu dobrý hnojit a ideálně přidávat i CO2, až se to pořádně rozroste, tak s tím postupně přestat, bude to podle mě jednodušší. Kromě anubiasů se bude určitě dařit i microsorům, k hladině vyrostou nějaký nenáročný rotaly a rychle se rozrostou hydrocotyle, jakmile je hnojím a hodně svítím, tak přírustky jsou tak 20cm/týden a furt to leze z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 11:08 Muž MARTIN HORÁK [819] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Beastie
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku Ahoj. V žádné nádrži už nemám zasazenu kytku ve dně. Pouze anubiasy, případně křín v květináči za kořeny a růžkatec s okřehek či salvinií na hladině. Viz mé prezentace. A na dně Lomariopsis.
Klidně se ptej.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 10:43 R Muž ctibum [6444] Re: Beastie
Co třeba tohle rybicky.net/forum/19595 a/nebo tohle www.akvarista.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 10:30 Žena Beastie [171]
Mám opět dotaz na kytky a obdivuju lidi, kteří si to umí naplánovat a rozumí layoutu a vůbec.
Chci docílit následujícího:
a) ve dně nebude zasazeno mnoho kytek, vpravdě minimum, plocha dna by měla být volná
b) bude zde položen jeden až dva klacky, na kterých mohou kytky být přivázané
c) horní část akvária by měla být nějak zarostlá, ale ne tak moc, aby mezi tím ryby nemohly plavat

Akva je bez topení, v zimě to znamená 19° min, v létě max 23°odhadem, uvidíme. Zatím je tam docela silný proud na hladině ale můžu ho otočit ke dnu.
Momentálně tam mám anubias na kameni a na jiném kameni hnědovku, ty můžu převázat na ten potenciální klacek. Růžkatec se na hladině docela zařasuje, tam bude problém jinde, ale díky proudu se vždycky zmuchlá do chumlu v jednom rohu.

S jakými kytkami tohodle můžu docílit ? Teď nemám žádné hlaidnovky, v jiných akva limnobium mám, tak bych mohla namnožit tohle. Snažím se najít inspiraci u ostatních nádrží ale zatím marně, ta volná plocha dna je snad nemožná. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 15:06 Muž RAP [1312] Re: Heartlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 11:48 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Heartlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 07:41 Heartlet
Zdravím vás,
chtěl bych poprosit o radu jaké rostlinky k Heros rotkeil,Heros Notatus
Akva 300l.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2021 15:48 Muž PetrO [599] Re: Passenger77
Máš pravdu Davide.
Když to necháš růst ze dna tak se Pupečník vytáhne a vypadá všelijak. Jinak ho budeš muset pořád prichytaávat a tvarovat aby nějak slušně vypadal.
Míval jsem ho u předního skla a dělal takový "hájek", ale byla to zbytečná drbačka.
Proto ho už nechávám na plavačku.

A nebo použít drát, jak píše Václav..a žaby se pak můžou snažit jak chtějí :-)

A co takhle Pepanův břeh?


Tady je ta fotka toho "hájku" :-)

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 13:00 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Z drátu si udělej U a připichni ho do dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 12:08 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: PetrO
Ahoj Petře,
ano, ale sám výš, že to vypadá jak na chůdách a dlouhé kořínky, jak to odrůstá směrem ke světlu :-D
Se obávám, že žabky to velmi rychle vyryjí, než se stačí kořeny rozrůst a stabilizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 20:15 Muž PetrO [599] Re: Beastie
Píchnout do dna se Pupečník dá.
Dřív jsem ho nakouskoval a napíchal hezky u sebe a i tak se rozrostl.
Ale jestli Ti žáby hrabou, tak ho nejspíš budou vyhrabávat taky.
Poslední dobou Pupečník zachycuji za roztřikovací rampu a nechám rozrůst u hladiny.
To se mi osvědčilo asi tak nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 15:09 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Beastie
Pupečník na moc dlouho nezasadíš. Leda ho dočasně k něčemu přivázat, dokud z toho neodroste. A pak znova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 14:16 Žena Beastie [171] Re: Lensha
Zvolila jsem si tedy pupečník. Má někdo nějaký tip na to, jak to zasadit? Žáby mají strašnou radost, že je tam kytka, pod kterou se můžou schovat, takže mi ty opatrně zasazené květiny neustále vyhrabují.
Má někdo nějakou radu?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 13:22 Žena tramtra [3071] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2021 13:03 Žena Lensha [1] Re: Beastie
A co některý druh pupečníku? Některé ani nemusí být zapíchnuté v zemi. Roste to jako plevel, ale dobře se to dá ostříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 12:43 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Beastie
Jo tak, to je jasnější :-)
Záleží, jak ty žabky jsou velké.
Já mám třeba trsovitou Kryptokorynu:
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_flamingo
Když se jí daří, tak ty listy jsou na řapíku v trsech v délce 15-20cm.
Na těch fotkách v atlase (i na NETu) jsou rostlinky menší, protože barva je výraznější a tuhle rostlinu prodává barva, ale běžně vyroste výš...Tady mám fotku ze starého layoutu:
rybicky.net/nadrz/24961/20.jpg…
Určitě se dají najít i jiné vizuální typy, jako třeba Vallisneria sp. 'Mini Twister'
nebo nějaký menší/střední Anubias taky dokáže udělat "deštník".
Doporučuji projít atlas, v rozšířeném "pokročilém" nastavení se dají zadat hodně podrobné parametry.
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 11:54 Žena Beastie [171] Re: Passenger77
představme si to jako deštník, hned u země :) Něco, pod co se dá vlézt, je to husté, ale není to zapíchané na mnoha místech v zemi. Žáby nejsou úplně ladné, koordinované, nebo schopné se nečemu vyhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 11:51 Žena Beastie [171] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku To už tam mám, stejně tak egerii, kryptokorynu, anubias.

Chtěla jsem ještě malokvětku nebo marsilku, ale nikde je zatím nemůžu sehnat. Ten problém je spíš v tom, že to má kořeny a není to hned od země a to znamená, že to ty žáby moc nekryje. Než se to rozpadlo, měla jsem tam tu riccii takhle (viz obrázek).
S tím, že kámen byl jen ve středu a okolo to bylo volné, samozřejmě to trčelo blbě nahoru, ale vzadu se tam prostě žáby hezky schovaly, pod riccii, vedle kamene.
Ale rozpadlo se mi to a než seženu síťku a nějak to vykoumám, asi to potrvá. Proto hledám alternativu třeba, co bych mohla koupit teď někde ve zveráku.

Hodila jsem jim tam řasokouli, jestli to nepomůže v jejich psychice. Nechápu, proč si prostě nevlezou do toho tunelu například...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 11:48 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: Chtěla bych poradit nějakou rostlinu na dno, která vytvoří trs, bude mít pod sebou místo. Chtěla bych to připíchnout nebo přivázat ale k menšímu kameni, aby okolo vznikl prostor kde bude jen ta kytka. Ahoj, trochu nerozumím tomu, co chceš. Pleteš tam v jednom odstavci kytku do dna, zároveň uvázanou na dekoraci, s místem pod sebou...nechápu. Zkus to lépe konkretizovat, jak má vypadat ideální výsledek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 11:47 Muž Lojza007 [455] Re: Beastie
Co třeba toto? rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_var_narrow
Je to kompaktní rostlina, která dělá trs a jde dobře přimontovat. Aby se rozpadla, musí člověk vynaložit hodně síly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 11:22 Žena Beastie [171]
Zdravím, potřebuji poradit. Původně jsem za tímhle účelem koupila riccii, ale tak nějak se mi odvázala a rozpadla, mám jí plnou hladinu, dva trsy, spoustu stélek a spoustu okřehku, tu budu muset prostě zpacifikovat jinak a koupit nějakou tu síťku (od cibule co jsem zkoušela teď se úplně rozpadla, takže nee).

Chtěla bych poradit nějakou rostlinu na dno, která vytvoří trs, bude mít pod sebou místo. Chtěla bych to připíchnout nebo přivázat ale k menšímu kameni, aby okolo vznikl prostor kde bude jen ta kytka.
Doteď se mi tam schovávaly žáby, vyhrabaný důlek, vedle kamene, pod riccií, ale trs nevydržel.

Nechci jávský mech, kdykoliv si ho pořídím, proroste mi zelenou řasou až se z něj stane neprostupné cosi.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 09:35 Muž Vedoucí [44] Re: Passenger77
Díky všem,
zkusím nejdřív Rotalu a Bacopu, pak perlinku a kdyžtak tapeta to jistí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 17:49 Muž Passenger77 [303] - RostlinyRe: Vedoucí
Ahoj,
mně drží vertikální tvar tato:
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_indica
Je pravda, že ji mám na protější straně krychle od hřebene, ale proud je tam celkem silný, protože se láme o sklo dolů a drží...
Dál mě napadlo upevnit na stěnu nějakou perlinku a osázet ji tímto mechem:
rybicky.net/atlasrostlin/fissidens_fontanus
Mám ho a dělá krásný kompaktní tvary, mohlo by Ti to fungovat (Ikdyž v tomto rozsahu to nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti) ;-)
PS: S Bolbitis také souhlasím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2021 13:46 Žena tramtra [3071] Re: Vedoucí
Spíš než mechy bych zkusila Hnědovky (nejlíp asi Trident) nebo Bolbitis. Buď na ty přísavky, jak píše Pavla, ale ty z pohledu obýváku taky nebudou nic pěkného nebo opřít tenkou větvičku/kořen šikmo od přední stěny nahoru k zadní a na tu/ten navázat rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2021 12:57 Muž CHiP [47] Re: Vedoucí
Zkus Bacopa monnieri rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_monnieri - mě roste rovně nahoru i před rozstřikovací rampou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 12:06 Muž Vedoucí [44] Re: Pavla28
nebo možná zkusit kobercovky na mřížce nedat na dno, ale zkusit nějak přísavkou uchytit na boční sklo, díky, zamyslím se nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 12:05 Muž Vedoucí [44] Re: vaclav
ty boční stěny jsou pohledové z obýváku, takže koukat na tapetu z druhé strany nechci.
To už bych radši vytvořil vhodné podmínky pro zelenou prachovou řasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 10:20 Žena Pavla28 [208] Re: Vedoucí
nebo udělat mechovou stěnu ( potřeby- perlinka, přísavky, mechy) v článcích jsou i nějaké návody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2021 10:17 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Ohýbat se budou všechny rostliny a ty co by to nedělaly tak zase nesplňují tvoje požadavky černá tapeta by to asi vyřešila lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 10:06 Muž Vedoucí [44] – Stínící rostlina
Ahoj, mám akvárko v obýváku bohužel na trochu rušném místě a speciálně čichavci jsou z toho lekaví. Rád bych boky akvária zastínil nějakými rostlinami, aby měly rybky větší klid. akvárku je RIO 125 l, výška boku ode dna k hladině je 30 cm. Rád bych ty boky podélně něčím osázel, něco jako "živý plot", ale poměrně úzký, abych nesnižoval plochu pro plavání ryb. Zkoušel jsem to s Eleocharis parvula, ale tím, že po celé zadní stěně mám rozstřikovací rampu, která dělá proud po hladině dopředu, tak se mi Eleocharis v proudu nakláněla a nedržela. Potřebuji něco relativně úzkého, ale pevného, co se neohne v proudu. Poradíte? (napadla mne Bacopa caroliniana???)
Dík
Ještě doplním pro výběr rostlin - zvládnu i středně náročné, rostlinám se obecně u mne daří (CO2, Helialux)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 11:14 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Brodys
Tak jsem nachystanej na obměnu rostlin,Egerie ze 2/3 vytrhána a u Rataje objednána Ludwigie super red a Vallisneria torta - od obojího 2 košíčky,tak snad jich nebude ve finále moc,kdyžtak je tu daruju,nebo za něco vyměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 19:11 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Brodys
Na tu mám zálusk,jak ji budou mít skladem.Jinak na FB v jedné skupině někdo prodává za 500 tohle: Prodam CO2 s nocnim vypinanim 5l lahev stari 6 mesicu,lahev je z 60 % plna, topitko nove nepouzite,difuzor a kapalina.Škoda že je z Brna.
Edit: Právě koukám,že Rataj má super red za 48 kaček.Hned jsem objednal.
www.rataj-spk.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 51933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037