Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 21:42 Vojta – Vzduchovani
Mam akvarium 30 litru a tento filtr www.rostlinna-akvaria.cz/…, hodne rostlinek, bojovnice pestrá a par krevetek, k tomu nejaky sneky.
Je potreba k tomu dokoupit vzduchovani nebo neni potreba?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 08:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
afc1886 napsal:Jak tě znám, bude to hodně nenáročných rostlin. A zrovna tady budeš čekat, až se rostliny rozrostou? V tomto případě opravdu nechápu.
Vůbec ne. První, co jsem udělal, bylo přímé oslovení lidí s rostlinami. Už je má. Napsal jsem sem a reagoval hrochy. K dalšímu člověku s rostlinami z jedné skupiny z FB si může zajít. Pokud by to náhodou stále nestačilo, najdu jí někoho dalšího.

Edit: Z nové profilové fotky vyplývá, že má aktuálně rostlin dost. A to ještě přidá další Nitellu flexilis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:57 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: RAP
To je v pořádku, však jsem napsal v okolí a nepřekopává(myšleno, že to řeší v tuto dobu, třeba dnes nebo v tomto týdnu např..) Já v tom nevidím minulý čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2019 21:47 Muž RAP [1553] Re: mikig
Zaběhnuté dno, bez bleskového přesunu, bych nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2019 21:37 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
To by určitě stačilo Jirko, v tom máš pravdu. V tuto chvíli je lepší postupovat po malých krůčcích než skokově.Ta spousta příspěvků k této bettě dává dohromady puzzle, které se dá v pohodě složit, ale na konečný výsledek si budeme muset chvíli počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:33 Pierrette Re: mikig
V téhle chvíli vezu domů od BBchory jeden větší kámen z jejího akvárka z beťákem.

Pro ostatní, ano, není to moc, ale aspoň něco. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mikig
Stačilo by “poprášit” dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:11 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: RAP
Jakože růžkatec i "zaběhnutou vodu" tam už má, tak jde spíš jen o dno. V tom případě bych spíš ještě zkusil poptat jestli někdo v okolí nepřekopává nádrž a nepustil by trochu "živého" dna ze svého akva a to bych doplnil tím propraným pískem. Popřípadě i nějaký "bakteriální bordýlek"z filtru jako bonus by nebyl k zahození pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 21:07 Pierrette Re: RAP
I o tom se uvažovalo,ale z důvodů časového presu je to teď takhle.
Bez ohromné ochoty Hrocha nemáme zaběhnutou vodu vůbec.

Jsem ráda, že Mňamka je pryč z krutého vězení kelímku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2019 19:56 Muž RAP [1553] Re: Pierrette
Osobně bych do akva dal vrstvu propraného písku a dal "zaběhnutou" vodu, aby se ty bakterie měly kde uchytit. Hodil růžkatec a dolil odstátou vodu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
■ Souhlasím, že ceratophyllum poroste na světlém místě i bez přímého světla.
■ Bakterie bych očekával na rostlinách a stěnách. Plus nějaký kal se vždy vytvoří. Já mám takto bez substrátu pětilitrovou elementku.
■ Člověku, který strčil bojovnici do nezaběhnuté zařízené nové nádrže s filtrem řeknu dát pryč filtr a vyžebrat od zkušeného akvaristy litr detritu (eit: možná 0,5l by stačilo). Vodu může nechat, beta v ní už je. To už je jedno.

pivo Bez ohledu na to, co si kdokoli myslí, má snaha vždy je vložit ryby nebo krevety tak, aby nic neuhynulo. Jsem v tom docela úspěšný.

silviebaris: Raději připravuji lidi na nejhorší :). Pierretta mě zná asi 11 let, zastrašit se nenechá ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2019 15:28 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Však jste psal,že stejně chcípne... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.11.2019 15:26 R Muž afc1886 [14681] Re: JirkaŠčobák
- Nalít všechnu vodu jsem taky dělal vícekrát a taky jsem si nenamlátil.
- v tomto případě to může být klidně bez světla jen na světlém místě a stejně to poroste
- kde chceš urychlit ten záběh? Ve filtru, ve dnu? Vím, že ve vodě a na rostlinám něco bude, ale to je malé množství.
- kolikrát si někdo přinese bettu v krabičce na salát a šoupnou jí do nezaběhlé, ale zařízené nádrže. Co potom poradíš? Ubrat vodu, dát pryč filtr? Jak tě znám, bude to hodně nenáročných rostlin. A zrovna tady budeš čekat, až se rostliny rozrostou? V tomto případě opravdu nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Nesnažím. Odmítám riskovat dávat rybu do čerstvé vody (byť odstáté) v čerstvě založeném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.11.2019 15:23 R Muž Anthrax [4762] Re: JirkaŠčobák
Mě teda spíš přijde, že se snažíš napasovat mermomocí svoje metody na cokoliv. Ať to dává smysl nebo ne.
Edit: Podle mě zaběhlou vodu trochu přeceňuješ. Bakterie se nemají krom holého dna kde usadit. Radit nezvyšovat adekvátně teplotu je trochu prapodivné. Růžkatec poroste/neporoste nehledě na to jestli doliješ vodu. Bude na hladině. Tady není čas na nějaké šetrnější změny, spíš naopak. Čím rychleji bude betta v teple a bude mít okolo sebe menší koncentrace škodlivých látek, tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Nenalít všechnu vodu hned jsem udělal víckrát a nikdy jsem si při tom nenamlátil.
Osobně jsem to v minulosti dělal, když jsem měl nedostatek rostlin, byly malé a já chtěl snížit vodní sloupec, aby měly rostliny stále stejné množství světla, podle toho, jak rostou.

V tomto případě je to kvůli urychlení záběhu a stabilizaci podmínek. Pro rybu i rostliny. V akváriu je aktuálně více stará voda, než čerstvá. Je toto podobnější vložení ryby do zaběhnuté nádrže. Protože asi dosud byla ryba dosud v použité vodě, umístnění do čerstvé, byť odstáté, by byla dost změna - otázka je, jestli k lepšímu. Protože je pravděpodobnější, že ryby žila a rostla v použité vodě, považuji umístnění do alespoň částečně použité vody (a následné pomalé změny) za šetrnější. Kdyby se to víc rozředilo, nemuselo by být dobře. Pro rostlinu se taky jedná o výrazně menší změnu. Ceratophyllum je odolné a vydrží hodně, takto to ale podle mě je pro něj změna minimální a ono může plynule růst dál. Což je super i pro rybu.

Rozumíš?

P.S. Pro současné množství vody bylo určující, kolik vody Pierrette na úvod dostala. Dostala 7, dolila 4. Kdyby dostala víc, bylo by vody víc. Ale aktuálních 11 litrů není zlých. Pro bojovnici a aktuální potřeby v pohodě. Navíc to má na stolku umístněné tak, že si říkám, že by mohla umístnění upravit a proto je i asi dobře, že to má aktuálně jen s částí vody.

P.P.S. Něco podobného aktuálně řeším s krevetkami a s jednou holkou ze sobotní burzy. Píšu v denníku nádrže rybicky.net/nadrze/24775-akvarium-s-lekniny Trvaly na tom, že musí koupit krevetky i napustit akvárium a dát rostliny současně. Naštěstí byly v tu chvíli krevetky ve vodě, z jaké pochází a vím, že v misce v ní vydrží i týden nebo dva. Dostaly instrukce dolévat do té misky 1 dcl vody denně a mezitím založit akvárium s rostlinami. Shodou okolností taky bez substrátu. Zatím mi posílají fotky a vypadá to, že jim to žije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.11.2019 14:54 R Muž afc1886 [14681] Re: JirkaŠčobák
Můžeš mi ale vysvětlit, proč doporučuješ tak málo vody? Má v této situaci nějaký zásadní vliv použitá (tzv. vydýchaná voda) ? V čem by měla uškodit nová voda o stejné teplotě jako je v akváriu? Voda u ní si myslím, že nebude nějak špatná,proto za mě je doplnění vody v této nádrži spíše k užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 11:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pierrette
Pro vaše potřeby je ten plastový kryt asi nejjednodušší, počkejte ale dva týdny, jestli bojovnice bude žít. Do té doby improvizujte nějakým sklem nebo zabalte 3/4 vrchu potravinovou fólií (pokud není průvan, bojovnici bude zakrytí většiny vrchu stačit). Zbytečné řešit x nákupů kvůli rybě, která chcípne.

P.S. Toto nemám rád na chovu bojovnic - řeší se problémy se zvýšenou teplotou a vzduchem, které by se u gupek nebo krevetek řešit nemusely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 11:05 Pierrette
Premyslime,ci je vhodny akvarijni kryt plastovy diversa 50×25 s svetlem.nebo je lepsi koupit sklo a dobrou led lampicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 23:53 R Muž ctibum [6907] Re: Pierrette
Píšou "Úplně ponorné (vodotěsné)" a "Výška 243 mm". Akvárko máš 50 cm dlouhé, takže naležato se ti tam ten teploměr v pohodě vejde ;-)
Nehledě na to, že máš zatím vodu jen do poloviny, tak ti ani nic jiného nezbývá. Teploměr má vyznačenou minimální hloubku ponoru - skleněná část musí být pod vodou, aby se chladila, jinak by mohla prasknout...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 23:49 Pierrette Re: ctibum
Tohle leda na šikmo, pokud by to šlo

www.superzoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 23:29 R Muž ctibum [6907] Re: Pierrette
Jak už ti psala Tamara v prezentaci, topítko může být i naležato nebo šikmo...
A pořešte ten kryt... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 23:27 Pierrette Re: Anthrax
Beru na vědomí.

Voda se dolívat bude a přibudou další rostlinky.

Topítko sháníme, ale to co jsme objednali je dlouhé na akvarium. Sestra ho jde zítra vrátit a koukne na typ mini.

Krycí sklo v plánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Má důvod nechávat tam tak málo vody. Dostala 7l od hrochyho, 4 dala vlastní. V tuto chvíli to má relativně stabilní a je to lepší, než kdyby vodu dolila všechnu. Bojovnici je celkem jedno, jak je vysoký vodní sloupec. Když každý den dolije 0,5l vody, bude v pohodě. Praktizuji to takto často, je to šetrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 20:55 R Muž afc1886 [14681] Re: Pierrette
Dolil bych vodu, jak už tady zaznělo a dal bych tam ještě krycí sklo.
EDIT- proč krycí sklo se dočteš tady rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2019 20:49 R Muž Anthrax [4762] Re: Pierrette
Máš nějaký důvod nechávat tam tak málo vody? Postupně bych ji doplnil, ať se případné odpadní látky co nejvíce naředí. :-)
Edit: Až budete bettě topit, tak to bude chtít krycí sklo.
Edit 2: S krmivem teď velmi opatrně. I sežrána potrava je pro vodu zátěž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 19:39 Muž Planorbella [643] Re: JirkaŠčobák
Kukni na prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 19:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pierrette
Dej fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2019 18:48 Pierrette Re: Pierette
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku DĚKUJI Hrochovi za vodu! I za rostlinky a potvůrky!

Betta již spokojeně plave v akváriu.

Děkuju Quasimodovi za další rostlinky!

Teď doufám, že přežije!

Jirko, díky za pomoc a radu!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 10:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Anthrax
Ještě jedna věc: Bojovnici dostala v nějaké barevné dezinfekční vodě. S tím já nemám zkušenost. Jak dlouho v tom ryba může být?

P.S. BBchory a quasimodo odpověděli soukromě. Děkuju!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 10:04 R Muž Anthrax [4762] Re: Pierrette
Doporučuji ti sehnat topítko, pokud nemáš. A topit na 26 - 27 °C. Šance na záchranu ryby bude vyšší. Nízká teplota bettě teď rozhodně nepřidá. Taky by bylo dobré teď často po menších částech měnit vodu než se akva zaběhne. Pokud chceš nějaké další rady, tak by bylo dobré zařídit si zde prezentaci. :-) rybicky.net/nadrze/
A přeju hodně zdaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 09:55 Pierrette Re: hrochy
Ahojky!
Já jsem ta Jirkova kamarádka.
Pokud by jste byl ochotný mi pomoct budu ráda.
Není pro mně problém dojet na Výtoň či Anděl.
Tahat se s tím budu chtít. Chci se pokusit Bettu zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2019 09:31 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: JirkaŠčobák
Ahoj,
růžkatec nějaký mám a mohl bych darovat. Ale na Prahu 6 se nedostanu. Kamarádka by si to pro musela přijet někam na Výtoň či na Anděla. Vodu bych jí do barelu taky nějakou stočil, pokud by jí chtěla tahat. Stačí napsat přes SZ a domluvíme se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 21:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Potřebuji ...
... pomoci kamarádce, ale kamarádka je v Praze:

Dnes jim synovec donesl domů bojovnici. Nemají nic. Bojovnice dnes v kelímku. Koupí asi 20-30l akvárium. Kdyby byla v Bratislavě, nacpu jí tam ceratophyllum, vykašlu se na dno, bez filtru, bez topítka. Věnuju jí x litrů vody z akvária.

Dá to do nejteplejší místnosti v bytě.
Jsou v Praze 6 u Divoké Šárky. Jste někdo blízko a máte ceratophyllum a vodu navíc?
Řekl jsem jí, že jí ryba asi nepřežije, ale proč to nezkusit?

P.S. Do fóra o darování jsem se už díval, ale jde mi i o vodu a možná trochu osobní pomoci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 16:47 R Muž afc1886 [14681] Re: Lewran
Já ještě doplním ostatní, že ten povlak na kořenu je normální jev a okružáci si na tom povlaku rádi pochutnají.
EDIT- tady se přesvědčíš, že to je zcela běžné.
rybicky.net/forum/11050
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:40 Muž Lewran [2] Re: silviebaris
Děkuji,mrknu,snad bílý zákal zmizí,rybky chci dát až do fakt dobrého prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2019 09:48 Silviebaris Re: Lewran
zkus nakouknout tady,možná někdo bude z tvého okolí rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 09:42 Muž Lewran [2] Re: RAP
Zakládal jsem ho 12.9...no zkusím sehnat více rostlin,a uvidíme.diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 09:39 Muž RAP [1553] Re: Lewran
Jak dlouho je to akva založené? Ten jemný zákal mohou mít na svědomí ty přípravky.
Přidal bych víc rychlerostoucích kytek, jak píše Jirka. Ideálně z jiného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 09:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lewran
Máš málo rostlin. Přečti si dennikn.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 08:01 Muž Lewran [2] Re: RAP
Takže si myslíš, že je tam nálevník,mám to AQ prostě nechat svou cestou..dík jinak zacry šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 07:52 Muž RAP [1553] Re: Lewran
Jj, pár okružáků klidně dej. Jestli už tam nejsou s rostlinama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 07:09 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Dobrý den,12.9 jsem založil nové AQ 80x35x40 pro svoje děti, koupil vše nové a založil tak jak jsem vždy zakládal předchozí AQ, dříve jsem choval hlavně tlamovce. Rostlinné AQ je pro mě zcela nové dobrodružství. DO AQ jsem přidal na rozmnožení bakterii i SERA Bio Nitrivec podle návodu. V AQ se mi na kořenech dělají bíle povlaky a celé to AQ je takové mléčné. Já osobně si myslím , že je tam přemnožený nálevník, ale nevím tak bych si nechal od Vás poradit, mám to neřešit a on samo zmizí. Ryby chci dát co nejpozději do AQ. Můžu tam zatím dát třeba šneky na ten bílý povlak na kořeny, co myslíte ? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 20:58 Muž Atomret [41] Re: zervajs
čichavci, ancíci i schwartzáci v pohodě, jen ty parmičky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 20:45 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Atomret
rybí polévka sad

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 20:42 Muž Atomret [41] Re: Skoro důchodce
Vedro, hnijící kytky, žádnej kyslík......tahle mi před 14 dny uhynuly všechny parmičky a několik kytek. Jsem přes týden pryč a žena je nachala uvařit.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 10:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Skoro důchodce
Je fakt, že světlo dokáže zachránit hodně. I většina řas dokáže odbourávat dusíkaté látky a provádět fotosyntézu, takže můžou ledacos zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 07:36 Muž Skoro důchodce [21] Re: dr
Já bych typnul málo světla=rozpad rostlin, z toho vznikly jedovaté látky a následoval úhyn ryb. No a kyslík je jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 20:59 Muž Planorbella [643] Re: dr
Měl jsi tam vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2019 20:46 Muž jarovo [1695] Re: _ucx_
Ešte by som k tomu dodal - málo rýchlych rastlín a výživné dno hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=401