Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: gs
Kdybys dala nějaké informace taky o akvárku, bylo by to fajn. Když koukneš do zdejšího atlasu rybicky.net/atlasryb/mrenka_skvrnkovana , tak zjistíš že je to rybka, která by se měla chovat aspoň v 6kusech a 150litrech vody a je vhodné ji krmit živým nebo mraženým krmením. Pokud ji krmíš vločkama a tabletama, tak ano, může to být příčina proč se pustila do šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:25 gs – Mřenka oďobává ampulárku
Dobrý den, akvárko se ke mě dostalo náhodou a už u nás zůstalo. Mám tam, ale Mřenku skvrnoocasou 4ks. Mimochodem kouzelná rybka - dnes jsme díky ní a jejímu klapkání nezaspaly do školy ;) No, ale taky jsem si všimla, že mi jedna potvůrka terorizuje rybky. Sem tam nějaký úhyn neřeším - není to pravidelně. Ale včera i dnes jsem ji načapala jak ďobe do ampulárky. Šnek je už v karanténě a všimla jsem si, že mu ta potvora pěkně procupovala záklopku. Měla jsem v akva 3 ampulárie, ale teď už mi zbyla jen tato. Mám teď podezření, že i předešlé se postarala ona? Je to tím, že ampulárka dosluhuje a mřenka to vycítí? Nebo jak už v akva nejsou žádní okružáci hledá jiného šneka? Nekrmím živým, ale dávám různorodé suché a tablety. Nemám jen jedno krmení, ale vždy min 3 na střídání.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:12 Muž ender [3]
ok - díky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:04 R Muž romant [27987] Re: ender
Nějaká plíseň, řekl bych. Opět v čerstváčku normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:51 Muž ender [3]
ad - druhá fotka - jasně ty fleky na listech si vysvětluju stejně - rozpad emerzních listů, ale jde mi o to, co je vidět (ikdyž né moc dobře) za nimi - špinavé sklo - jakoby zacákané..., nebo zaschlá špína...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:44 R Muž romant [27987] Re: ender
Podle mě jsou na fotce č.1 rozsivky a na fotce č.2 počínající rozpad emerzních listů a obojí je v nově založeným akváriu normální jev. Mrkni na ty pojmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:38 Muž ender [3]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:37 Muž ender [3] – řasy? kal?
Fotka k příspěvku ahoj všem,

od neděle zajíždím akvárko, a pozoruju "něco" co se mi moc nelíbí a dělá mi starosti. Ne některých listech rostlin se dělá tohle (viz foto). Nevím, jestli je to kal, nebo řasa (už po 4 dnech?), ale nevypadá to pěkně...
Podobně se mi nelíbí ani špinavé, jakoby zacákané sklo (samozřejmě zevnitř - viz druhé foto) - co to je a čím to je ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:08 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Jo v pohodě, já stejně neplánuju nakoupit hromadu ryb, to ne, spíš tak 4 samice od pavých oček a dva samce + 2 sumce a 1 čističku a to je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 16:56 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Ta osoba z toho Braníku má samozřejmě pravdu. Po 14 dnech tam nějaký rybky přijít můžou, ale rozhodně ne moc kusů, oni způsobí to, že se nitrifikace začne utvrzovat, protože budou dýchat a vylučovat odpadní látky, který velmi rádi sežerou nitrifikační bakterie a rychleji a více se tak namnoží a když se to pohlídá výměnou vody, tak problém nenastane. Další zarybňování opět postupné třeba za další týden a to by bylo aby to nebylo, tedy v pohodě. :-) To měsíční čekání je sice hezká rada, ale když se potom do akvária navalí hodně ryb najednou, tak je průser v podobě třeba i nějakýho toho úhynu hnedle na světě, neboť se krátkodobě zvýší koncentrace N látek(NO2), takže by se to dalo uzavřít doporučením, chce to mít postupnou trpělivost, tu spíš větší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:48 Muž Thomatys [-3] Re: Zoidik
HELE PO MĚSÍCI JE UŽ DOCELA DLOUHA DOBA, HLAVNĚ KDYŽ SEM BYL V BRÁNÍKU A PTAL SEM SE TAM, TAK MI SAMA ŘEKLA, ŽE STAČÍ KLIDNĚ PO 1 TÝDNU AŽ 14 DNECH VYSADIT RYBY, podle hodnot NO2, jinak to stačí. A když to nechám na příští týden tak mi to nevadí, na ryby stejně nepospíchám, chci si nejprve nechat zarůst akva rostlinami než by mi tam pak ryby začali srát bobky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Thomatys
No hele, jak psal romant, jsou to orientačně orientační testy. Takže s rybama bych nezačínal dřív jak po měsíci. No a potom postupně je kupovat s rozestupem 1-2 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:26 Muž Thomatys [-3] – Testy
Na tom už nesejde, další zatím kupovat nebudu. Nechal sem za to 220kč takže dalších několik stovek do toho zatím dávat nebudu. Až časem. I když to není kvalitní a přesný, tak hlavně, že to je v normě a pokud budu dodržovat co mám tak bych to měl udržet v pohodě, ale teď to je dobrý nemám tam žádný ryby. Až tam budou tak teprve se ukáže co se změní. A pak teprve investuju další peníze za testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:45 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Na to aby se ukázal nějaký trend ve vývoji, bych použil nějaké jiné testy, než ty papírky, to je povětšinou silněji než silně orientační a na tom bych nestavěl. Mrkni na příslušný vlákno. rybicky.net/forum/423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:26 Muž Thomatys [-3] – Testy
Zdravím, tak dneska sem změřil hodnoty

Teplota 25°C
pH - 6,8-7,2
Karbonová tvrdost GH převedeno do CH - 3°-6°, - , 3,8-7,5.
Celková tvrdost GH - <6
Dusitan NO2 - 0 - v rozmezí 0-1 na testu není možno odhadnou přesnou hodnotu.
Dusičnan NO3 - 50-100

Je to bohužel měřeno proužkovým testem s výsledkem barvy, takže přesný to není, měřil sem to 2x po sobě. Před výměnou vody a po výměně vody a hodnoty byly stejné.

Podle toho co sem četl, tak by mělo být všechno v pořádku až na tvrdost vody. Zjistil sem, že jí mám málo 6 a méně mi vyšlo v testu. takže bych chtěl jenom Vaše názory jestli je vše v pořádku a pokud jo, tak bych nakoupil ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:22 Muž Thomatys [-3] – Rostliny
Fotka k příspěvku Tak sem dneska udělal první zářez do kytky, na obrázku je vidět ustřižená část, tu sem pak vložil do písku hned vedle rostliny kde je už v zemi to hnojivo aby to zakořenilo. Musím říct, že tato rostlina má neuvěřitelně hodně odnoží co tam okolo rostou, jak dole tak teď sem našel i u špičky další a do zítra počítám že ty dvě co jsou na obrázku budou až u hladiny a budu je opět stříhat a opět zasazovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:53 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Uvidíš, jak se bude více špinit, tak jeho výkon půjde dolů a rybkám lehký proudění vody nevadí, spíš naopak, některý druhy to přímo vyhledávají a pohodaří v proudu, schválně se podívej z jakých přírodních lokalit jsou a to jsou povětšinou řeky a někdy i pěkně svižně tekoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:46 Muž Thomatys [-3] – Filtr
Já mám taky dost silný filtr co se týká proudu vody a na 60L akvárko to je naprosto v pořádku, rostlinám to vůbec nevadí, spíš jde o to jak to budou snášet ryby když budou v neustálém proudu vody aby je to nevysílilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:24 R Muž romant [27987] Re: knirac
Lehce se pohupující rostliny, to je pro ně prospěšný, protože v akváriu zdravě proudí voda, to bych neřešil. Svým dotazem se chci spíš informovat o vhodnosti toho filtru do tvého akvária, ale to se dozvíme až určíš to typový označení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2012 14:36 knirac Re: Ičin
Já tu trubičku s otvory nasměroval hned na sklo,ale i tak se rostliny hýbají i na opačném konci v proudící vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:34 knirac Re: romant
Dobrý den. Juknu na ten typ večer. Teď vím jen že je to Ellite. Nikde jsem neviděl,že by měl filtr takovouhle sílu.Sice jsem to nasměroval na stěnu,ale i tak se rostlinky na opačném konci 83 cm akvárka hýbají.Nebude to vadit rybkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Absolutně čístý filtr má podstatně větší průtok než po zajetí. Tam klesne průtok i na polovinu. Bez bližšího určení těžko zjistíme jestli se dá regulovat průtok. Na zpomalení proudu vody v akvárku je dobré namířit výtok z filtru na nějakou překážku - např šikmo proti sklu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:01 R Muž romant [27987] Re: knirac
Jaký je číselný, typový označení toho filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 12:54 knirac – potíže s filtrem
Dostal jsem od známého akvárko,cca 112 l i s příslušenstvím.Taky vnitřní filtr zn.Elite. Když jsem ho ale zapnul,tak z něj voda vytéká dost silným tlakem.Nasadil jsem na výtok tu trubičku s dírkami a i tak voda téměř stříká těmi otvůrky v trubce, takže voda v akvárku proudí jak v potoku, až se rostliny prohýbají.Filtrační vložka je vypraná a vyčištěná.Nelze to nějak regulovat,je to normální stav?Nikde jsem nenašel nic na nastavení.Jen u té vrtulky,co pohání filtr je takový kroužek,kterým lze otočit.Nebo jsem špatně vložil tu filtrační vložku?Ten otvor v ní má být směrem ke dnu,nebo k vrtulce?Teprve začínám a nezdá se mi,že by to silné proudění rybkám moc vyhovovalo až je tam vpustím.Díky za polopatickou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.11.2012 10:46 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
pro zastřihávání rostlin se mrkni třeba do 10 čísla časopisu Akvárium.
dostupné třeba zde
issuu.com/…
od str. 14
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 09:54 Muž Thomatys [-3] – Stříhání rostlin
Budu potřebovat poradit, budu muset brzo řezat rostlinu, protože bude už u hladiny viz- foto v profilu akvárka a nevím kde a jak jí uříznout aby jí to neublížilo a aby ta odnož pak následně vyrostla. A další věc, proč mi spodek u jedné rostliny žloutne taky viz - foto v profilu. Není to sice moc vidět, ale částečně to každý den je vidět. U jiných rostlin to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:43 Žena Danila [4489] - SumciRe: ender
Mám za to, že je to příliš, protože po třech dnech vyměníš defacto celej obsah nádrže - a to pokládám za chybu. Nic nepřehánět...Ať se daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:06 Muž ender [3]
ano - ryby tam půjdou - ty čtyři Zebry, a voda každý den cca třetina ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:38 R Muž romant [27987] Re: Danila
O.K. Každej to ladíme trošku jinak. Pochopil jsem to tak, že tam ty ryby půjdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:33 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
Já bych denní výměnu části vody spíš nedoporučila, pokud nejsou ryby, myslím si, že je to zbytečný zásah. Pokud už, tak bych doporučila testovat NO2 a ladit ty notičky podle výsledku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 21:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
raději 15 a nic k nim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:58 Muž ender [3]
15ti hlavý stádo neonek? :-) ,
to bych vyčerpal kapacitu plánovaného osazenstva... - chci jich tam mít deset... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:30 R Muž romant [27987] Re: ender
Až tak za 14 dní a po tu dobu to budeš hlídat těma výměnama vody, těch neonek bych ve finále měl tak 15 hlavý hejno, aby se tam neztratily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:25 Muž ender [3]
a další rybky můžu přidávat od kdy? - asi?
chtěl bych začít asi tak čtyřmi neonkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:23 Muž ender [3]
ok - Romane - díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: ender
Ano, můžeš to tak brát. Tu v současnosti narušenou biologickou rovnováhu si ohlídáš těm častejma výměnamy voody, který bych v prvním týdnu doporučil provádět denně a v dalším týdnu obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:24 Muž ender [3] Re: Danila
Danila napsala: Kolega se sice obšírně rozepsal na téma denního měnění vody, ale pohled do Vaší prezentace ukazuje na pár věcí,ze kterých bych měla obavu já:-)

1) Použitý štěrk (osobně ho nazývám štěrk na hroby) je poměrně hrubý a dosypaný ostrý čedič taky není to pravé..Zvážila bych výměnu za jemnější...Prověřila bych dno "octovým testem" - trochu štěrku do hrnečku, zalít octem a čekat, zda se objeví bublinky, pokud ano, je tam vápenec a to se rostlinám líbit nebude.

2) Mám za to, že jsem v pravé část nádrže zahlédla rostlinu, která vypadá podezřele jako rybicky.net/atlasrostlin/acorus_gramineus a ten pod vodou nemá co dělat a jeho hnijící kořeny ve dně dokážou spáchat pěknou paseku.

3)Podle komentářů u nádrže jsou v plánu mimo jiné parmičky čtyřpruhé a ramirezky, což je hodně nešťastná kombinace.

4) Než měnit denně vodu, navrhla bych zakoupení testu na NO2 a podle něho vodu měnit, denní výměnu nepokládám za příliš šťastné řešení.

Držím palce a respekt za zodpovědný přístup k zakládání akvária. palec


Tak jsem dnes akvárko opětovně oživil a doufám, že úspěšně. :-)
Všechny "negativní vlivy" - špatné dno, Puškvorec v něm... - jsem odstranil a vzhledem k tomu, že mi v miniakvárku plavou zakoupené čtyři zebřičky se ptám:
- filtr filtroval předchozí 3 týdny nepřetržitě a dnes při výměně dna nejel cca 2 hodiny, můžu ho brát tak, že bakterie v něm vytvořené žijí dál, a že můžu rybky vypustit zpátky jakmile se voda ohřeje na potřebnou teplotu?
Předpokládám, že zítra odpoledne?
předem díky za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 15:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Thomatys-založeno
Svojim spôsobom Vás obdivujem, narobiť toľko psích kusov, nabehať sa s kilami piesku a nevzdať sa, vypovedá o úprimnom záujme a snahe - takže: držím palce!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 14:37 Muž Thomatys [-3] – Založeno
Tak mám založeno a zasázeno. Akvárko ode dneška začíná jet a moc si přeju, aby mi to už konečně tentokrát vydrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 00:20 Muž Thomatys [-3] Re: souky
Popremyslim o tom, nevím jak natom ten den budu. Schanim totiž práci a možná něco budu mít, ale nevím to určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:24 Muž souky [592] - RostlinyRe: Thomatys
jinak kdyby jsi chtěl kytky, rady nebo jen tak pokecat tak příští týden je setkání akvaristů rybicky.net/akce/968
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:28 R Muž romant [27987] Re: Kuba
Počítej s tím, že i když budeš měnit vodu denně, tak úhyny mohou pokračovat. Jakmile jsou ryby načatý zvýšenejma hodnotama N látek, tak se to s nima vleče. Tím Tě nestraším, jenom informuji co může následovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kuba
Později znamená obvykle nejméně tři, spíše však čtyři týdny po založení akvárka, jinak jak říká Ičin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jako první "léčba" je velká výměna vody a to ideálně každý den. jinak se toxické látky nastřádají a nepřežije to prakticky nikdo. ano bylo to málo. ideální je přidávat ryby později a postupně (např 1 ryba každé 2 dny atp)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:15 Kuba Re: Kuba
Danila a tajfun, díky za rady :-)
já jsem akvárko nechal zaběhnout s rostinami a půlkou vody jen tři dny, což bylo asi málo...je tedy možné že si všechny ty hodnoty postupně sednou a úhyn přestane? Jinak akvárko je 100, vzduchování ok, filtr ok:-)
ta zlatá mola stou parmičkou, to je divný... ale ty neonky? nemůžou je likvidovat ty parmičky ?
díky Kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:03 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Pridávám bližší foto toho co sem vzal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 20:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Flexi :) dobrá volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:53 Muž Thomatys [-3] – pisek
Hele asi jo, teď přesně nevím, je to středně jemné a je to černé. Měli to tam už v presentačním akváriu a musím říct, bylo to moc pěkný, 20kc za1kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 18:28 Muž Váza [6] Re: Thomatys
A co jsi nakonec koupil za písek - Flexiobklady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 18:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jendavenda
jendavenda napsal: ahoj potřeboval bych radu.začali mi hynout rybky u dna akvarka panceřníčci akv bylo odkaleno odchytil jsem všechny ryby do jiné nádrže.písek jsem vyvařil protože jsem tam měl zavlečeno s rostlinami hromadu šnečích potvor .myslíte že by to mohl být důvod problému a jak na ty mrchy vyzrát?děkuji ne
Písek jste vyvařil před tím než začali hynout ryby a nebo až potom co začali hynout ryby?

Přemnožení šneci signalizují že je v akva něco v nepořádku a to od zanedbané údržby až po překrmování. Jinak jsou přirozenou součástí akvária stejně jako i přírody a není důvod hledat jak je likvidovat. Spíš jejich přemnožení je důvod zamyslet se nad tím jak s akváriem zacházím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4601