Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 07:59 keywest – Co je to za kámen ?
Fotka k příspěvku Na dno akvária bych rád položil nějaké kameny. Mám pár těchto, ale nevím zda-li jsou do akvária vhodné? Při pohledu zblízka mají kameny takové mikro stříbrné třpitky. Děkuji za reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 06:20 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Renča
do nějakých 20L se dájí umístit Rasborky Mikro, nebo samečci Endlerek, ale chtělo by to už nějaký filtr, pokud by to bylo bez techniky hodně zarostlé tak je to ideální začátek pro krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 18:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Renča
Píšeš, že jsi začátečník a mít akvárium s rybami bez techniky je pro hodně zkušeného akvaristu. A taky platí, že pro začátečníka nejsou miniakvária nejvhodnější, kór bez techniky. Dle mého názoru budeš mít akorát samé problémy. K úspěšnému chodu takového akvária ti nestačí rady druhých nebo si něco načíst, ale jsou potřeba zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.04.2014 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Renča
Chces si poridit dejme tomu 10 az 20l. Takze rekneme 40x20x20cm, coz je 16l (hruby objem, vody se tam pochopitelne tolik dat neda). To moc na rybicky neni. Ale kdyz si vezmes 50x25x25cm, uz je to 31l, dvakrat tolik vody, ale nezabralo to nikde buhvi kolik mista navic. A 60x30x30cm uz je 54l, v tom uz se neco da rozumne delat, vcetne tech rostlin.

Takze uplne prvni rada, nekupuj akvarium podle litru, ale podle rozmeru, kam se Ti vejde. Az tohle vyresis, kolik ma litru potrebujes predevsim proto, abys vedela, ze to na cem bude stat, ho bezpecne unese.

Uprimne receno, nechtel bych akvarium uplne bez vybaveni ani pro rostliny, protoze uz jen pohyb vody je pro rostliny prinosem. A pises ze jsi zacatecnik, akvarium pod 50l zacatecnikovi do rukou nepatri, prinese mu totiz ve vetsine pripadu jen zklamani, zatimco vetsi ustoji chyby zacatecnika mnohem lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Renča
Zůstaňte jen u rostlin a nikdo vám nadávat nebude... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 17:08 Renča – Velikost akvária a vybavení
Ahoj, na začátku léta možná dostanu akvárko a rybičky. Jak se koukám po diskuzích, tak skoro každý tu má malinké akvárko do 30 l. Chtěla bych tzv. přírodní akvárium - jen rostliny a kdyžtak světlo, bez filtru, topítka apod. Velikost asi 10-20 l. Souhlasíte s tím? Pokud ne, prosím nenadávejte mi, jsem přeci jen začátečník ;) A ještě kde kupujete rybičky a jaké dostupné MALÉ rybičky bývají ve zverimexech? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:39 Muž acik [416] Re: VoSa
když už nechceš investovat,tak JBL e1501 na zoohitu 3700.- + můžeš při registraci využít 5% slevy ,co více si přát :) jen nevím zda je to s filtračníma naplněma
www.zoohit.cz/…
nebo tady 3400.- :)
www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:33 Muž acik [416] Re: VoSa
velikost akva máš super,tak proč už nejít do externího filtru,když už se ti nelíbí molitany :) není co řešit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:12 VoSa
Zkusit i bez toho co tam bude plavat? Mám v akváriu závěsné molitanové filtry jenomže to na první pohled nevypadá nějak pěkně myslel jsem že bych to zakryl 3D pozadím, které bych si doma vyrobil, ale musí to být oddělené sklem ne? ale aby tam neplavali rybky. Tak nějak rozumnou cenu bych do toho chtěl vrazit nic drahého na začátek ale i žádný levný ,,šmejd".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:38 Muž Aforte [533] - Rostliny
To může nahradit i závěsný filtr. Nebo jsem si to alespoň myslel do té doby než jsem na nasávací trubku nasadil molitan. :-D no hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:29 Muž acik [416] Re: kofejn
jasný chápu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:26 Muž patamatix [408]
Má pravdu předseda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2014 19:23 Muž kofejn [963] Re: acik
Někdo je ochotný investovat, ale vnější filtr nemá kam dát :). I kostka 30x14x10cm může být v akvárku neviditelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:10 Muž acik [416] Re: Aforte
přesně,prostě je to na každým... někdo je ochotný investovat,tak proč ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:09 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: acik
Je pravda, že to zabírá dost místa, ale jde to krásně zakrýt. Hold vnější filtry jsou dražší investicí než vnitřní. Teda pokud nechci koupit nějaký "šunt". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:06 Muž acik [416] Re: patamatix
investovat to chce do externího filtru,vyhodit ty molitany a podobný pěnovky smich,ale komu to nevadí,tak ať to tam má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:56 Muž patamatix [408] Re: VoSa
není potřeba žádných investic na víc,až se ti pořádně rozrostou rostliny,tak jejich správným umístěním vše zmizí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:54 Muž georg [112] - AfrikaRe: Horác
... pěkná finta, s černým pozadím určitě neviditelná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:42 Muž acik [416] Re: VoSa
záleží kolik jsi ochoten investovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2014 18:30 Muž Horác [3942] Re: VoSa
Schovat se dá prakticky cokoliv (David Copperfield mi to určitě potvrdí :o))) ... Například já jsem níže jmenované schoval do těchto komor www.horacovoakvarium.cz/… ... S černým pozadím ... Stealth hadr :o))) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 12:22 Muž georg [112] - AfrikaRe: VoSa
Pokud bude v aq. pozadí, lze to schovat za ně. Pokud ne, tak zamaskovat většima rostlinama, ty dvě trubky a ohřívač se v nich ztratí.Ohledně toho filtru,ohřívače i osvětlení to bude záležet, co v té nádrži bude plavat a v neposlední řadě i na financích, které jsete ochoten do toho investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 11:11 VoSa
Dobrý den, prosím Vás mám akvárium o rozměrech 150x50x60. Jak bych měl docílit toho aby nebyl filtr s topením vidět. Jak udělat nějakou přepážku aby to vše fungovalo. Nemohu to někde najít. Jaké bych si měl k tomuto 450 litrovému akváriu pořídit věci? Jak silný ohřívač s filtrem a výkon zářivek? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
MichoCZ napsal: Thomasky tu někdo chválil jako držáky, ale jsou to afričani.
Tak to jsem byl se slusnou pravdepodobnosti ja. Vydrzely i peci mne jako ditete (sakra, to to leti), a to jeste tak, ze jsem je rozdaval, jak se mnozily - vlastne samy. Jsou to opravdu odolne Africanky, a navic takove mile, mirumilovne (na Cichlidy tedy rozhodne), nenicici rostliny a prostredi kolem sebe (ve smyslu, ze by treba akvarium melo rano a vecer opacny sklon dna, coz nektere Cichlidy umi). Specialni naroky na vodu nemaji, takze se daji snadno kombinovat s mnoha jinymi rybami, a jeste neni problem, ze by clovek vecne resil, jestli si jeste jednu muze a nebo nemuze nechat, aby se to sneslo.

Pokud by u zacatecnika vzniklo neco, jako jestli Ramirezky a nebo Thomasky, pak s Thomaskami se rychle bude citit jako opravdovy akvarista, kdezto s Ramirezkami (opacny pol odolnosti) si spis rychle prijde jako hrobnik (cest vyjimkam).

Thomasky nejsou uplne bezna ryba, ze by se na ne narazilo na kazdem kroku, nejsou az tak zadane, protoze cervene zbarvena Mecovka upouta zrak mnohem rychleji, nez v prodejni nadrzi spatne vybarvena Thomaska. Nicmene pozorovat je uz zabydlene v jejich prostredi, pak jsou opravdu krasne a zajimave. Nejsou nesehnatelne, jen nebudou v kazde akvaristice rovnou k mani, a mozna bude i potreba si je v nejakem obchode objednat predem, nebo lepe najit chovatele v okoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:31 amrtin Re: IK
Až budeš vybírat ten filtr,nepřehlédni nový TetraTec ex 800,vypadá dost dobře(nemyslím vzhledově-to pro rýpaly :) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:28 amrtin Re: IK
Až budeš zadávat sklenáři parametry,vyžaduj 8mm sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 23:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: IK
S tím filtrem ti bude každý chválit to co má doma. Já mám třeba Eheim Ecco 130 a je dobrý, ale to samé ti můžou říct majitelé jiných značek. JBL je uznávaná kvalitní značka a když ho koupíš, tak nejspíš chybu neuděláš. Ruku do ohně bych nedal za neznámé levné filtry, ale i ty můžou nějakou dobu fungovat.

Thomasky tu někdo chválil jako držáky, ale jsou to afričani. Pro začátek by možná byla lepší varianta kakadu, borelli nebo agassi. Ale na to máš ještě čas si nastudovat jednotlivé ryby podrobněji. Na internetu jsou o nich mnohem delší články než tu v atlase a pak si sám určíš jestli ji zvládneš a líbí se ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 22:55 IK
Děkuju za reakce, osvětlení budu vyrábět částečně podle rad tady na fóru, částečně podle vlastní představy a něco z toho vzejde, ale budou to LEDky určitě. Nádrž chci nechat slepit v pondělí, proto jsem se ještě tady zeptal na názor ohledně výšky a prosvícení, asi tedy na výšku přidám 5cm (tudíž bude 50cm), ať nějaké litry přibydou, ještě proberu se sklenářem. Jasně, na rybky je času dost, jak již jsem psal, fakt nechvátám, až se bude nádrž zajíždět, tak se zde ještě zeptám na nějakou cichlidku vhodnou k neonkám, jak píše MichoCZ. Třeba o Cichlidce Thomasově jsem toho moc nenašel, zda je běžná v akváriích, dá se sehnat a zda ji někdo má s neonkami? Nebo nějaká jiná vhodná? S topítkem tedy počkám (koupit jej můžu vždycky, to je pravda), ale filtr bych rád objednal/koupil...neměl by ještě někdo názor/radu/zkušenost na uvedené filtry JBL nebo úplně jiný typ?? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 00:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: IK
S tou výško je to spíš estetická záležitost. Pokud se ti to bude líbit, tak budiž. Ale musíš počítat s horším přístupem při čištění. Osvítit se to dá bez větších problémů. Budou tam LED nebo zářivka? LED to zvládnou hravě, s zářivkou je to slabší.
Čichači by tam klidně být mohli, ale nějaká cichlidka by se k neonkám hodila víc. Ale na ryby máš ještě času... I když dáš slepit akva zítra, tak ho napouštět budeš nejdřív příští víkend a pak na neonky klidně i měsíc počkat.
S tím topítkem má MarekP pravdu. Počkej a uvidíš, jestli bude vůbec potřeba. Pod zářivkama není většinou potřeba vůbec, pod LED podle konstrukce a požadavku na teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: IK
Postupuješ naprosto správně a zasloužíš pochvalu, že si necháš poradit ještě předtím, než začneš nakupovat. palec

Co se týká výšky akvária, tak určitě všechny ryby ocení litry navíc. Musíš taky počítat s tím, že několik centimetrů zabere výška dna a něco málo nejspíš necháš i od horního okraje. Samozřejmě čím větší sloupec vody, tím je potřeba silnější světlo, ale záleží taky na rostlinách, které tam budeš mít a na dalších věcech. Ohledně výroby světla a vnějšího filtru neporadím, s tím zkušenosti nemám.
Topítko je opravdu kus od kusu a za sebe můžu říct, že rozdíl v ceně většinou logiku má. Některá topítka se nespínají a nevypínají automaticky správně nebo mají krátkou životnost apod. Taky je třeba se zamyslet, jestli je topítko opravdu potřeba. Já bych ho nepořizoval, počkal bych, jak se teplota ustálí, až bude akvárium napuštěné a osvětlené a až pak případně dokoupil. Já mám dobrou zkušenost s topítky značky Elite.
Zrovna v tom obchodě levnaakvaristika jsem nakupoval mockrát a vždycky jsem byl spokojenej.
Co se týče osádky, tak třeba 20 neonek, na dno 10 pancéřníčků panda a třeba párek čichavců zakrslých. Pokud ti jde o vytvoření biotopu, tak místo čichavců něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 22:45 IK
Dobrý den, rád bych poprosil o několik rad (klasických začátečnických). Čím víc čtu a studuju, tak mi připadá, že je těžší se orientovat v opravdu široké nabídce v podstatě všeho okolo akvaristiky. Teď konkrétně-zkušenosti minimální (v dětství akva cca 60l, kterým prošlo vše od pavích oček přes kančíky až po křečka), plánuju založit nové akvárium, velikost 90x35x45 cm (celkově tedy 140l, čistý objem méně, ale na začátek snad již dostatečný), umístění a skříńka vyřešeno, akva mi slepí sklenář (sklo 8mm, horní výztuhy na položení krycích skel), osvětlení plánuju vyrobit vlastní, osazenstvo bude neonka červená + rád bych 2-4 "větší" klidný rybky.
Dotazy: 1. má smysl přidat na výšce akvária, např. 5-10 cm (tzn. na 50-55cm)? Zvětším objem, ale kvůli prosvícení a manipulaci??? Stranově zvětšovat nemohu.
2. filtr-chci vnější, nabídka více než pestrá, recenze pročteny a stejně se začátečník nemůže orientovat, aspoń podle mě. Takže buď JBL e 701 nebo raději e901(větší objem filtru), případně jiný typ ve stejné cenové hladině (do 3 tis. Kč) ?
3. topítko-opět velká nabídka, některá za 200Kč jiná za 800Kč (je to takový rozdíl v kvalitě?), kdo má jaký konkrétní typ?
4. kde nakoupit-v okolí Havlíčkova Brodu, kvalitní obchod. Nebo raději objednat, zkušenosti s dodáním?, např. levnaakvaristika.cz, objednat i substrát a štěrk, tapetu, prostě vše.
5. typ na vhodný druh "větší" rybky k neonkám-nenáročnou, snášenlivou, ale zajímavou rybku, počet. Nebo poraďte osazenstvo pro toto akvárium, určitě také něco na dno. Na toto je čas, ale rád si počtu názory.
Děkuju všem za rady, na nic nechvátám, chci se vyvarovat chyb, proto se ptám, ikdyž materiálu na čtení je mnoho a mnoho, jen jsem dotazy cílil pro moji situaci.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.04.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: Pajser
Bez alespoň základních informací o předmětným akváriu bude vše co zde bude napsáno věštba z křišťálový koule a proto bych rozhodně doporučil založit prezentaci předmětnýho akvária, aby bylo tzv. z čeho vařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 18:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Pajser
Takto z brucha sa na to nedá odpovedať.Chcelo by to fotečku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 18:44 Pajser
ahoj potrebujem poradiť, mám v akva rastlinky a začali mi černať listy čo sa deje a ako to riešiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 21:16 Muž navik [908] - SumciRe: invalida
invalida napsal: Bublinky a výměna plynů je i na škodu.

Ahoj Venco, pokud se nejedná o akvárko sycené CO2 tak v čem je to na škodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 21:03 R Muž romant [27987] Re: David
Při čištění toho biomolitanu to můžeš udělat po sedlácku tak, že před tím než budeš biomolitan vyndávat, na něj nasadíš nějaký třeba igelitový sáček a vyndáš to všechno sakum prásk z akva.
Edit: V 5 měsíců starým akváriu ten biomolitan čistím zhruba poprvé v té době, ale je to o znečišťovatelích, což neznáme.
Edit2: Ten sáček natrénuješ, to chce trochu cviku a ono se to poddá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:59 S Muž invalida [3881] Re: David
Bublinky a výměna plynů je i na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:48 David Re: JaM
To moc dobře vím mám to tam jen pro parádu těch pár bublinek :)vypadá to pěkně, ale každý má na tohle svůj názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:38 S Muž invalida [3881] Re: romant
Jestli můžou i méně zkušení tak to opravdu stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:35 R Muž romant [27987] Re: JaM
A to jsi pročet správně, je tomu tak. V drtivý většině případů(v akváriích s rostlinstvem) to stačí a vzduchování není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:29 Muž JaM [1] Re: David
Ja teda nevim, ale co jsem tu tak procet, tak pokud das vytok z filru tak aby ti ceril hladinu, tak by se mohlo vzduchovani vyndat? Ja vzduchovani taky nemam a vypada to ze rostlinky a cereni hladiny staci...
Pripadne me zkusenejsi opravi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:12 David Re: JaM
Jak řikáš ty, taky takový malý bordýlek,zkoušel jsem vypnout vzduchování a zlepšilo se to myslím si že mě to dělá ten můj kamínek protože místama je takový už jakoby vysypaný, vypadá prostě jako kus písku splacaný a přilepený do sebe tak to podle mě dělá on, ale uvidim umyl jsem ho a zvedl jsem ho víc, protože jsem ho měl uplně u dna a když to nepomůže přepojím to do čerpadla a uvidim jestli to dělá ten kamínek nebo jak byl kamínek položený na písku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:38 Muž JaM [1] Re: Legioix
Hoj, ten substrat je JBL Manado. Kupoval sem to v hornbachu v hradci. Puvodni zamer byl substrat,samozrejme s zivinami, pod ten ricni pisek. Tohle mi doporucil prodavac, ale bohuzel az kdyz to bylo v zalozenym akva mi to nedalo a zjistil sem, ze je to obyc substrat, takze jsem na radu romanta jeste doplnil hnojicima tabletama...substrat jsem tam chtel kvuli lepsimu uchyceni korenoveho systemu a doufam snad i lepsimu rustu rostlin...

Btw. Diky za pripominku, doplnim to v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:57 Muž Legioix [574] Re: JaM
Co to je "substrát pro rostliny do výšky 2-3cm" ? Pokud je to staré dno od Rataje, tak z toho pokud se to dostane na povrch jde pěknej humáč. Já když jsem to dával jako spodní vrstvu do AQ, tak jsem se nestačil divit co v tom bylo (kusy molitanu a dráty i s bužírkou). Toto už nikdy více nekoupím. Navíc profisoil kterej mám v jiném AQ, tak plave už tři měsíce (tři čtvrtiny klesly, ale takovým stylem, že se ani okružák na tom neudrží a čtvrtina z toho pořád plave v kyblu i po převaření). Na výrobky od rataje mám už nějakou dobu negativní názor. Hlavně na substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:24 Muž patamatix [408] Re: JaM
Zas tak bych to neřešil hoši ;-) Myslíte,že v přírodě je voda bez smítka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:22 Muž JaM [1] Re: David
hoj ahoj, sice jsem nováček, ale mě tam taky sem tam něco plave (akva cca 3 týdny). Na fotce to vidět není, ale plave. Já to přisuzuju tomu jak mi pancéřníčci pucujou dno, tak se něco málo zvedne...ale jak říkám, těžko říct co je pro tebe "takový bordel", mě se tam točí semtam nějaký kousíček něčeho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:10 S Muž invalida [3881] Re: emisek10
Já bych začal pozdravem a prosím vás..nicméně tabulky o váze skla tu jsou..jen hledat. To ostatní taky...set spíš nebrat stydim Jo váhou myslím hmotnost ano Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:59 emisek10 – 25l
kolik takové akva váží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:55 emisek10 – 25l
Ahojky,je pro krevety lepší na výšku nebo na šířku,jaké kytky,mechy?jsou sety vhodné?jaké?dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:54 Muž patamatix [408] Re: David
Chtělo by to udělat prezentaci,aby bylo dost informací o akvárku a jejich obyvatelích,takto bychom jen věštily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:50 David – Voda
Dobrý den, mám menší problém s akvárkem mám čerp. s biomolitanem, po čištění filtru se mě nikdy nedaří biomolitan vyndat tak aby se bordel v molitanu udržel vždycky něco odplave a pak akvárku plave všude bordel jak ho mám podstatě vyndávat, zkoušel jsem to pytlíkem obyčejným ale blbě se to dělá je lepší způsob?
A jinak druhý dotaz akvárku mě plave pořád takový bordel možná mini zbytky od jídla ale zkoušel jsem i vynechat a trošku se to zlepšuje, ale když koukám po jiných akvárek tak to mají krásnou vodu průhlednou, vodu mám jakou čistou měním ji často a není nějaká špatná ale ten bordel tam je když koukám po rybkách nevíte co dělám špatně nebo proč to tam je?
Akvárko mám založený asi 5 měsíců

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2951