Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Biomolitan, proste tu houbu pod cerpadlem, sezenes normalne v akvaristikach i na burzach, a primo i s tou trubkou uprostred. 10x10x16cm je std. prodavany rozmer. Jak Ti to bude pasovat na cerpadlo, to je ve hvezdach, chce to zaimprovizovat s prumery, nacpat to do sebe, a nebo koupit nove cerpadlo, kam to sedi (Atman neni spatna volba a nestoji moc).

Chapu ze chces zivorodky a tesit se z mladych. Roman by Ti poradil rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova a nezbyva nez souhlasit, to niz uz cti jen s rizikem nakazy (ze Te to zacne silene bavit a zrat vic casu, nez si myslis).

Ja bych si troufnul i rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_koralova (nemusi byt tato barevna varianta, jen se mi nejvic libi), dve samice a jeden samec, za cenu, ze ozelis jakekoli dalsi ryby a dusledne si nechas jen ty nejkrasnejsi kusy z mladych a uz i 8ks je pak pro Tve akvarium sileny zahul, proti normalu se proste staras vic. Jenze tady uz se poustis do prani mit dalsi akvarium, drzet ty nejlepsi, mnozit je... Kdyz je ale vidis, ty mlecne bile lemy ploutvi na te cervene, ta barva na zelenych rostlinach, jak jsou pri chuti, ani bych asi jine ryby nepotreboval.

Mas-li nejlepsi vuli byt dobrou akvaristkou, starat se, a umet se mladych i zbavit (ne pro kazdeho je to lehke), daruj co mas a hura do toho, stoji to za to. Ale jestli mas pochybnosti, Platy pro Tebe nejsou.

Pisu to i pres to, ze dostanu po cumaku, ze to zacatecnikovi nemam radit, ale tady jsme snad proto, ze to chceme delat jak nejlepe umime ;-) .

EDIT: Romane, tohle nevim kam to do tematu patri, a klidne nesouhlas, vlastne to cekam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
1. založ prezentaci. Budeme ti moct lépe pomoci.
2. už jsem ti to psal. Živorodka endlerova, razborky, betta splendens a z krevetek red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:51 michala
Tak jake rybky zivorodky a kolik se hodi do akvaria 54l? Nejake nenarocne., vhodne pro zacatecniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: michala
Biomolitan je nejčastěji takový ten modrý molitan. Nasadíš ho na čerpadlo a frčíš. Třeba na Atman 200 používám po důkladném nahřátí 18mm provrtanou vodovodní trubku. Jinak neonky jsou tetrovité ryby a navíc hejnovky. Do 54l jsou nevhodné, protože potřebují větší prostor. Navíc hejna nemíchej, protože z toho potom vzniká nekompaktní paskvil. Kdybys měl třeba 400 litrů, tak tam by ty hejna dvě být mohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:39 michala
Fotka k příspěvku Moc to nejde videt, ale vypada strasne, litsy jsou pruhledne a padaji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:34 michala
Jak to myslis s tim biomolitanem? Jinak mam tu egeriu vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2013 19:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Filtr, to je u Tebe problem cislo 1!

Je tam nejaka setova houbicka na cerpadelku, jestli to dobre chapu z fotky. Rychle to nastuduj a vyres, to akvarko Ti tohle odpusti ze vseho nejmene.

Me doporuceni, pod cerpadlo biomolitan alespon 10x10x16cm.

Svetlo je problem cislo 2, vidim svetlo uprostred, po stranach tmu. Pokud to nebudes resit upravou svetla (nemusis), pak rozmistuj rostliny podle narocnosti. Ty tmave casti jsou tak na Anubiasy, malinko lepsi na Kryptokotyny a do nejlepe osvetlene casti si vyber. Ted ale pouzij kdo Ti co ohledne rostlin da, protoze vetsinou dostanes presne ty nejmene narocne, ktere rostou kazdemu. Rostlinami nesetri. Ze nektere rostliny nejdou ani v osvetlenych castech, to ted neres, dej co se sezene a co pujde pujde, ted to potrebujes zabehnout.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Já myslel vytáhnout jen pár kamínků na zkoušku. Četl jsem. Na rostliny nejsem odborník. Nevím v čem může být problém. ZKus založit prezentaci. Může pro to být více faktorů: světlo, živiny, dno, teplota, proud z filtru, tvrdost, pH...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:12 michala – michala
Takze mam vyndat ty bile kameny? Jinak egeria densa mi nejde, uz neni zelena ale skoro pruhledna, uplne se jakoby rozpada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Živé rostlinky vidím, ale přidat by jsi jich mohl. Hlavně ty nenáročné, protože pod 15W nad 54l akváriem nic nečekej. Rostliny typu: egeria densa, microsorium, anubias, hydrocotyle leucocephala, pistia strationes, ceratophyllum demersus, kryptokoryny. Hodně lidí zde daruje tyto přebytky. Zkus vytáhnout pár kamínků a zkusit octový test. Pokud budou šumět je to nevhodné. No, vlastně to je nevhodné, ale i není. Všude se to řeší a nejsou jasné důkazy. Může to vadit rostlinkám, když dno obsahuje vápenec. Třeba některé kryptokoryny to ve své "domovině" mají. Myslím vápencové prostředí, takže to i ocení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:01 michala
Rostliny tam mam 3 zive jestli nevidis, jen jedna je umela. Proc nevhodne dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.12.2013 18:55 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: michala
Ano,k neonkám dát tetry můžeš,jedná se taky o hejnové ryby a i neonky jsou vlastně druh teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Umělé rostliny, nevhodné dno, nevhodně zvolené ryby. Nejdřív číst. Já bych tetry ani neonky do akva nedával. Přece jen jsou to ryby vyžadující větší akvárium. Co zkusit bettu, krevetky, razborky, endlerky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:49 michala
Fotka k příspěvku Muzu dat k neonkam tetry? Nebo poradte nejakou, rybku, radsi se ptam, jsem zacatecnik, diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:53 Muž misan26 [2] Re: Turbínka
Tak dnes vymenim vodu a uvidim jinak bete sem chtel dat dnes poprve nechal jsem ji bez krmeni jak mi bylo poradeno ze par dnu at nekrmin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:50 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Jemu stačí pohled přes sklo do vedlejšího akvárka, kde vidí pancíky a naštve se hned :-D Dokonce i krevety ho dokážou rozdráždit, vždyť říkám že není nejmírumilovnější a nejchytřejší :-D Zrcátko taky občas dostane ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:21 amrtin Re: Turbínka
Zkus mu dát zrcátko... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:04 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Na samotce už je měsíc, má svoji 20 l celu a strážnici Helenu, jediný plž se kterým zatím vychází, už ho asi bolí hlava od těch nájezdů :-) Najíst občas dostane, i když neumí jíst normálně, skáče u toho celej ven z vody :-D nebo se snaží vecpat pod kořen kam by se nevešla ani ta Helena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2013 11:00 R Muž romant [27982] Re: amrtin
A třeba i právě proto jsou bety spíš chovány samostatně, nicméně je to jako u lidí, ten je takovej a ten zase makovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:58 amrtin Re: Turbínka
coze :-D Tak na samotku s ním.A týden bez jídla :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:53 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Na tom něco bude, mám už x-tou bettu teď nově po 4 letech bez nádrže a o téhle tvrdím, že je to nejblbější a nejagresivnější akvarijní ryba co jsem kdy viděla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:48 amrtin Re: sasula
To je všechno pravda,ale vyžene s tím hodně co2(i když o to asi tazateli nejde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:47 Muž sasula [274] Re: misan26
neboj se dát vyústění filtru klidně nad hladinu. Zrychlíš jak odstranění slepá hladiny, tak i odstraňování látek z vody a zvýšíš prokysličování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:41 amrtin Re: Turbínka
Podle mě,jsou ti beťáci zblblý přešlechťováním... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:39 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Ten původní beťák byl podle mne ten s rupnutím v kouli, společenské akvárium 80 l, nepřerybněné, 2 roky prosperující, bez nemocí, pravidelně udržované, testy jsem tehdy neměřila, byl krotký až jednoho dne, možná se vážně změnili nějak podmínky, ale to už teď těžko odhadovat. Ten incident s těmi pancéřníčky, je moje chyba, malý životní prostor, ale to už jsme vyřešili :-) Ale taky asi bude mít trochu nadloubáno, když útočí i na šneky a nejen na tykadla, ale i na ulitu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:25 R Muž romant [27982] Re: Turbínka
Podmínky, stručně řečeno, to je jeden z hlavních spouštěčů agresivity. Samozřejmě jedinci co jim rupne v kouli se taky najdou, ale vždycky se to chce nejdříve zaměřit na to prostředí, velikosti, vodu, N látky atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:17 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Mě beťák terorizoval pancéřníčky, občas se fakt povede betta povahou, která nesnese nikoho. Před 5 lety mi taky jinej a jinak klidnej beťák urval ancíka, ale ten byl ještě mimís 3,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:15 amrtin Re: misan26
Tohle vypadá jako prach,taky se mi to dělalo,když se hladina nehejbala.A jak často a čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:02 R Muž romant [27982] Re: misan26
Mrkni do vlákna "slepá hladina" je to složitější, ale to rozhejbání je základ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:59 Muž misan26 [2] Re: romant
jj no :( a ta hladina je co jeslti se mohu zeptat nebo z ceho to tam mohlo vzniknout ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:56 R Muž romant [27982] Re: misan26
Filtr běží O.K. ale chtělo by to aby se hladina hejbala, čeřila, výtok vody z filtru tak nastav a výměny dobrý a jak je vidět, akvo čerstváček si začíná vybírat svojí daň, někdy to ani ty výměny nedokáží zachránit. Holt poučení z krizovýho vývoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:54 Muž misan26 [2] Re: romant
filtr bezi porad vodu menim dvakrat jednou rano 15 litru a vecer 15 litru vzdy odstate a s teplotou co je v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:53 R Muž romant [27982] Re: misan26
Rozhejbej hladinu a měň vodu a to obojí svižně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:51 Muž misan26 [2] Re: amrtin
Fotka k příspěvku oprava uz ji sem davam :) opravdu to tak bylo sem akorat koukal pri snidani ancik KO nemuze mit BETA hlad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:49 amrtin Re: misan26
Teda,že by beťák napadnul ancíka,to slyšim prvně coze .A ta fotka je kde prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:44 Muž misan26 [2]
ahoj tak mám první zřejmě problém nebo si nejsem jist z čeho by to mohlo vzniknout na hladině zde přikládám fotku snad to není nic vážného. Krom toho že mi beta napadal ancitruse a dorvalaho sem taky necekal :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 23:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michala
Na tomhle serveru je i atlas, a tam se muzes zakladni informace docist. Treba tady:
rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
A vidis tam, kolik tech Neonek mas mit, aby se citily dobre?

Ten atlas neni zrovna dokonalost sama, ale aspon pro nejakou zakladni orientaci staci. Co se mi zda malo, 54l akvarium pro tyhle Neonky, zit v tom mohou, ale idelani to ani nahodou neni.

Molly bych do toho akvaria nedaval vubec, ne tak jeste 5ks.

No a pak si najdi sve dalsi ryby a hned Ti bude mnohem jasnejsi, co a jak. Ono kdyz se zeptas a nekdo Ti to napise, budes se zase ptat na dalsi veci, treba proc Ti ty rybicky umiraji. Pritom kdyz si projdes zdejsi clanky pro zacatecniky, a atlas ryb, treba tomu das jeden vecer, ziskas alespon nejaky prehled, a mozna tim usetris par rybam zbytecne trapeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2013 23:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michala
Ptát se na něco v akvaristické prodejně je zbytečné. V 95% prodejci ví, akorát tak jak obalamutit kupujícího. Fotka by nebyla? Tyto rybky nepřidávat. Radši malé razborky a menší rybky. Gold molly strašně znečisťují akvárko. Pro neonky je to malé. I pro ancáka je to nahraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 22:35 michala
Mam akvarium 54l a v nem :
5krat neonka cervena
2krat pancernicek
1 ancistrus
Ten ancak je nejakej divnej, porad z neho neco vyliza a je toho plny akvarko, vypada to jako strivko asi 5 cm dlouhe, cetla jsem ze to muzou byt strevni paraziti a kdyz jsem se sla na to zeptat do aqua pprodejny, tak na me cumeli jak na blbce a rekli mi ze to je normalni , ze ancaci maji takove vykaly, tak nevim.
Jo a jeste bych chtela do akvarka pridat 3 neonky a 5gold molly. Jde to dohromady? Dekuju za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: misan26
u "plovouček"/ vzplívavek nic neobvyklého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:42 Muž misan26 [2] Re: Ičin
a ze rostou z pulky rostliny :-D :-D ale tak asi se rostlinkam dari dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jsou to kořeny, netřeba ztrácet hlavu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2013 16:45 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
Pokud ty bílé šlahouny jdou rovnou ze stonku rostliny pak se jedná o kořeny, což je naprosto normální jev. Ničeho se neboj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:42 Muž misan26 [2]
Fotka k příspěvku ahoj tak sem dnes nejak zakoukal do akvaria a vsiml jsem si ze na dvouch rostlinkach mam takove bile slahouny snad na foto budouvidet jedna se o normalni jev ?? dekuji moc vsem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:08 Muž misan26 [2] Re: romant
jasny parada dekuji :-) zatim se rybkam dari dobre akorat ancitrusi travi snad cely cas jen v kokosu :-D zato beta lita po celem akvarku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:07 R Muž romant [27982] Re: misan26
Jasně, měl jsem za to, že to z toho jak píši, plyne. :) Nicméně nutné to bezpodmínečně není, ale spíš to bude pomáhat. Neříkám to tam lejt hlava nehlava, ale přicmrndnutí bych volil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:06 Muž acik [416] Re: misan26
ten můžeš v klidu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:03 Muž misan26 [2] Re: romant
oki a ten biofiltr mohu tedy davkovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:49 R Muž romant [27982] Re: misan26
Fajn, tak do vodního sloupce už žádný jiný hnojivo než výměnu vody nelej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 18:45 Muž misan26 [2] Re: acik
samozrejme sem k rostlinkam koupil co mi doporucil znamy hnojivo bivoj :Organominerální kuličky, které obsahují veškeré mikroprvky potřebné pro rostliny. Kuličky vkládáme pod kořeny rostlin. Obsažené živiny se pozvolna uvolňují po dobu několika měsíců a jsou vstřebávány rostlinami.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3401