Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:41 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Prosím vás nevíte proč mám v akváriu tyhle bublinky ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: Paul
Je důležitý, aby tam mohl alespoň trochu proudit vzduch.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:29 Muž Paul [2] - Asie
Takže když bude naplněné až po okraj, tak tam byt nemůže? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Paul
Ano může, když se nedá voda úplně do plna a nechá se hladina několik čísel pod horní hranu, tak v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:56 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj všichni, potřebuji poradit. Mám akvárium Fluval Edge, ktere má jakoby zasklenou skoro celou ,,hladinu,, až na 15x15 otvor -viz. foto www.google.cz/… . Může v nem být betta? Dokáže si najít ten otvor, aby se mohla nadechnout? Mám tam hejno, kterému stačí pouze kyslík z vody a nepotřebuje se nadechovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2013 10:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Krásný, to se potom člověk ze svýho koníčku opravdu raduje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.10.2013 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Malicke Ramky (byl to pokus, do dost cerstve zarizeneho akvarka jsem dal jikry, odchoval jsem v nevhodne vode 4 krasne kusy, ted maji 3cm i s ocasni ploutvi, vcera zmereno) mi totalne zlikvidovaly veskery plankton, ktery se v akvariu objevil. Plavala tam obcas nejaka buchanka, na skle se objevili mali bili cervici, proste jsem tam pri zalozeni dotahl co se dalo (nechte), hyrilo to mikrozivotem. Ty Ramky na tom vyrostly, bez toho bych neodchoval ani ty 4. Takove male cudly a sezraly co se hnulo, tedy s vyjimkou sneku... Kdyz si predstavim krevetky, vylozene vidim pred ocima, jak nadsene by si myslely "PAPU!" :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lulito
Uplně jsem zapomněl, že krevetky by byly drahý krmení pro cichlidky, betty a čichavce.
Kup nejdřív ty záběhový rybky a pak se rozmýšlej, tak jak říká designer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lulito
To znam, malinko jinak, ale vlastne stejne, kdyz si kazdy doma "musi vybrat ty svoje rybicky". Rekni mu at si vybere jeden druh, co opravdu chce, o to vic ho to bude zajimat, kdyz si bude muset vybrat ;-) .

Vsechny stejne rybicky jsou nadherne, pak totiz u nekterych druhu lepe vidis, jak jina kazda muze byt, ze v ramci moznosti maji i svou povahu. Kdyz se to vsechno mota pres sebe a nic nema poradne klid, ackoli si sebe vzajemne nevsimaji, jejich chovani to ovlivni.

Nekde jsem cetl, ze hejnovite rybicky nad Cichlidkami jim davaji pocit bezpeci, ze se podle nich orientuji zda je vsechno O.K. A treba prave tohle se chystam zkusit, jak to bude fungovat, v cemz by mi dost branilo tam mit hotovy gulas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:14 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Designer
Já jsem právě skladbu posádky vybírala i podle toho co chovají ostatní akvaristi pospolu. Vždy jsem koukla jestli je někdo má spolu nebo se ptala. A rybí guláš je asi spíš kvůli manželovi. On mi prostě řekl že nemíní koukat na dvacet stejných rybiček a páš je to společné plánování mít akvárko, tak musí být kompromis pro nás oba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 09:08 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: KarlosS
A co to zarybnění? Jak se na to tváříte? Akvárko samozřejmě ještě není hotové, ale radši vše studuju a nechávám si schválit předem. Už kdysi to nevyšlo, ale nakonec jsem neodolala a po 5 letech se k akvaristice vracím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2013 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lulito
A musis mit v akvariu hned gulas? Mne muzes verit, mel jsem v akvariu gulas, vsehochut, nejednou v zivote, vim o cem pisu. ;-)

Kup si neco pro radost, to co opravdu moc chces a casem si kup neco dalsiho, co zase budes moc chtit, co si dukladne prostudujes, co budes vedet ze je presne to ono.

Jiste, nakoupit vsechno ma jednu vyhodu, a to tu, ze kdyz Ti neco hned neonemocni, sance neco si pozdeji zavlect je nizsi (i kdyz treba i zivym krmivem se muze stat) a nepotrebujes karantenku, protoze pokud kupujes ryby s jednoho zdroje (treba z jedne akvaristiky), nema asi moc cenu drzet rybicky po dobu karanteny oddelene a tim padem vlastne karantena odpada.

Hodne ted zvazuju, co si poridim a muzu rict, je to prijemne teseni se. Koupim presne v okamziku, kdy si budu jist, ze ty ryby opravdu a moc chci. A mozna budu mit i prostor casem chtit neco dalsiho, ale to budu zvazovat jeste vic. Navic to da cas a klid odpozorovat chovani ryb, aby clovek vedel i u druhu ktere jeste nemel, jak by k nim sedelo neco dalsiho.

Co treba pro zacatek nejake ty Cichlidky a nad ne ty Neonky? Uz tak to bude hezke a zbytek muzes v klidu rozmyslet. Jinak uz jen treba ty krevetky, az pochopis chovani malych Cichlidek, rychle si krevetky rozmyslis (o Betkach nemluve, ty obcas sezerou i vsechny sneky, jako to udelaly ty moje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2013 09:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lulito
Nechci odpovídat za romanta, ale když hned nereagoval:-)
Rozhodně cichlidky a krevety jako poslední, a to tak za 3 měsíce. Ber to podle ceny, ať ti to zaprdí ty nejlevnější a nejlépe nejodolnější. Myslím, že ti thorakáti záběh taky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:31 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
JJ děkuju trošku mě to občas mátlo. Takže když je zatím poslední návrh osádky tento:
Bojovnice Pestrá (1 samec, 2 samice)
Čichavec - rozhoduju se mezi zakrslý, medový, modrý (1 samec 2 samice)
Tetra neonová (20ks)
Sekavec (2ks)
Lorikarie kopinatá (1-2ks)
Páncéřníček - asi kropenatý (2ks)
Živorodka enderlova (2samci 3 samice)
Cichlidka - jetě nevím jestli boreliho nebo ramirezka (1 pár)
Krevetka

Které rybky nejdřív? A není to přerybněno? Délka nádrže 120x40x50 objem 240l čistý asi 180l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:23 R Muž romant [27987] Re: Lulito
To znamená, že nejdříve po třech týdnech od založení a posléze postupně ne všechny obyvatele najednou. Co je možné a i vhodné, jsou hned při založení akvária dát partu plžů, třeba okružáky, levatky. Vhodné při vpouštění ryb je měnit vodu častěji a to před i po vpuštění, čímž se zamezuje možnému kolísání hladiny N látek, neb v počátku akvária jsou tyto velmi neustálené a to může být právě ten problém když se do čerstvýho akvária vpustí větší množství producentů N látek, tak ne zcela pevně ustanovena nitrifikace to prostě nestíhá a problém je na světě. Takže pěkně postupně a jako pojistku ty výměny vody a funguje to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:17 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Tady na rybičkách se občas zmiňuje že část osazenstva se nasazuje dřív a potom ostatní rybičky. Co to znamená dřív???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Měsíc na údržbu je u takových čuňátek trochu moc, ale ještě pořád je tady v záloze kvalita vody ze studny, která taky může pěkně lítat.
jediné jisté je, že chybí základy akvaristiky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Misi6
Vyhubit paví očka, to už je skoro kumšt protože jsem je dokonce viděl i u prasečáku v čističce odpadních vod coby nedobrovolné kontrolory kvality odpadní vody, a to už je co říci!. Nicméně i v akvaristice platí, že v jednoduchosti je síla -k čemu, proboha, ta UV lampa? Jelikož ti rybky postupně umíraly několik měsíců, tipnul bych si jako hlavní příčinu špatné krmení. Čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2013 16:37 Muž Treeman [249] Re: Misi6
Nevím jak dalece ses obeznamoval problematikou založení akva řekl bych že je to nejchoulostivější část a pokud se ti to dle mnohých návodů povede tak by to už mělo fungovat proto by to chtělo začít znovu a v klidu s rozvahou. Chce to trpělivost a čas to je o čem je akvaristika a pak se zadaří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:10 amrtin Re: Misi6
Týden je málo,takže si je zjednodušeně řečeno otrávil tone :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:08 R Muž romant [27987] Re: Misi6
Doporučím přečíst si odkazy v tomto vlákně nahoře v tom modrým rámečku, ono všechno chce svoje a je třeba pochopit, jak akvárium funguje a jak se o něj správně starat.
Edit: Vody studniční mívají vyšší tvrdost a je možné, se tam setkat s vyšší hladinou dusičnů(pro akvo méně nebezpečné), ale taky i se zvýšenou hladinou dusitanů(nebezpečné), takže bych používanou vodu nechal buď otestovat laboratoří(doporučuji), nebo vodu otestoval klasickým akvarijním, nejlépe kapkovým testem zvláštěpak na ty dusitany(NO2), mrkni do příslušnýho vlákna kde se o testech pojednává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:50 Misi6 – Voda z domácí čističky
Dobrý den,
před rokem jsem si koupil akvarko (200 l) a po týdnu zaběhnutí akvária jsem tam vpustil asi 30 rybiček (panceřníčky, paví oka, black molly, ... živorodky) do 4 měsíců všechny rybky vymřeli.
Další várku rybiček jsem měl od chovatele (známého), ktrerýmu se přemnožili paví oka (dal mi jich cca 50) a opět ta samá pohádka, do 4 měsíců mi vymřeli.
Momentálně je akvárko bez údržby a já bych ho chtěl vypustit a znovu obnovit.
Rybičky samozdřejmě krmím, po měsíci odkaluju + výměna vody, mám od sery vnějsi filtr s UV lampou, vzduchování, rostlinky, ... prostě všechno.
A chci se zeptat, vždy jsem do akvária dával vodu z kohoutku (ze studny) a vždy rybičky vymřeli, teď bych chtěl dát vodu z domácí čističky (od Zepteru).... co myslíte ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:27 buck Re: Miso
hmm , výška substrátu je všude 7 cm, měl jsem to na začátku 5 cm u skla a 9 cm u tapety, ale mýval jsem tam thorakaty a ti rádi ryli, a tak časem se to srovnalo sad .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:12 amrtin Re: buck
Tak ty jsou evidentně vysvícené.Ale já bych řekl,že světlem to nebude,třeba anubiasy by rostly i tak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:11 Baruda Re: amrtin
ok, díky za radu, dneska to už nejspíš nestihnu, budu hledat na netu zítra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:10 Muž Miso [470] Re: buck
ja som ti vravel ze ak nespravis prezentaciu budu sa musiet na vsetko pytat ;-), ziarivky vymen, aku mas vysku substratu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:09 amrtin Re: Baruda
Pokus se to odchytit,třeba do skleněnýho zvonu.Takhle malinká pijavice nemůže ničemu uškodit,ale kdyby vyrostla,tak by mohla ohrozit ryby.Ale pijavici poznáš podle pohybů.Opravdu těžko říct co to je (já vím,že vyfotit to jen tak nepůjde :-( ).Zkus se mrknout třeba do wikipedie a hledat takovýhle potvůrky,třeba jí tam najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:08 buck Re: matlala
Jedna je 30w phyllips a druhá je úplně ta první co byla k tomu krytu a svítí už asi 5 roků a ta phyllips 2 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:02 Baruda Re: matlala
no teoreticky by to být mohla, ale těžko říct, je to fakt malilinkatý. Vadí to v tom akvárku a dá se toho nějak zbavit? a co ta hlístice? ta taky vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: buck
jestli to nebude tímhle. Co jsou zač ty trubky? 30w tipuju T8 a speciálky, vysvícené. Jak dlouho svítí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Baruda
hledej ploštenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:56 Baruda Re: amrtin
no jedno je jako hlístice, ale ta je oproti tomu 2x větší. je to bílé a fotku asi jen tak nepořídim, je to sotva vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:55 amrtin Re: Baruda
Může to být ledacos,např. pijavice(mě se taky jedna takhle malinká ojevila v rostlinném miniakva a vůbec netušim jak se tam mohla dostat),ale bez fotky to pozná někdo dost těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:52 amrtin Re: buck
pivo A teď vyměň klidně půlku obsahu a dál jak jsem psal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:51 Baruda – Něco nespecifikovatelného
Ahoj, dneska jsem čistila akvárko a když jsem se tak zadívala na dno, tak jsem si všimla, že tam leze ve šterku nějaké malilinkaté, tak milimetr dlouhé nespecifikovatlné něco. Vypadá to jako nítěnka, ty tam ale dáváme jen zmražené :). Vůbec netušim, co to je a moc se mi to tam nelíbí. Sajrajt tam lijeme pravidelně, tak nevím, co to může být. Nemáte někdo nějakou radu? Hlavně ne, prosim, vypustit akvárko a znova ho sestavit, to by mě asi trefilo. Díky za odpovědi.
Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:50 buck Re: amrtin
Dobrá dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:48 amrtin Re: buck
To je tak trochu chyba - vodu měnit 1/3 klidně obden,dokud nenastane změna k lepšímu a filtr až když přestane mít proud(tzn.se zanese).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:48 buck
o kytkách jsem uvažoval, že skusím ceratophyllum demersum, limnophila sessiliflora, hygrophila polysperma, nebo ještě heteranthera zosterifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:44 buck Re: Jája
Větší fotky nemám, fotit to může jen přes mobil, echinodorusy prý jdou pěstovat i emerzně a vodu čistím jednou za měsíc 1/3 společně s filtrem. S tím železem nevým, protože jsem na internetu četl, že té štetičkové řase se daří s velkým přísunem železe a mě se hodně rozmohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: buck
Větší fotky nemáš? Ještě bych vyzkoušela nenáročné stonkovky. Pokud nehnojíš, tak bych zkusila přihnojovat a přidávat železo (až zasadíš nové rostliny). Ty echinodory byly emerzní nebo submerzní? Podle mě v tom jede i to nedostatečné osvětlení. A jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:13 buck
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:12 buck
Fotka k příspěvku Dno jsem testoval a je ok, ph je 6,3


přidávám fotky a omlouvám se za kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:48 amrtin Re: buck
A co nějaké parametry vody - hlavně ph?Mě připadá,že bude asi dost do kysela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: buck
Ještě bych vyzkoušela dno, jestli v něm není vápník - štěrk zalej octem, pokud bublá, vyměň dno. Jinak 60W na 250l je strašně málo. Mech tolik světla nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:17 Muž Miso [470] Re: buck
najlepsie hned, aj s fotkou ak chces poradit, takto sa budeme musiet na vsetko vypytovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:11 buck Re: Kytka
Budu na tom pracovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:10 buck Re: michalt
svítím dvěma 30W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 14:02 Žena Kytka [2146] Re: buck
Chtělo by to založit prezentaci a vyplnit co nejvíce údajů, aby bylo možno co nejlíp poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: buck
Čím v tom akváriu svítíš a jaký má to osvětlení výkon nebo svítivost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 13:11 buck – enormní růst jávského mechu
Mám celkem velký problém s rostlinami. Nic jiného kromě jávského mechu a spoustu štětičkové řasy mi neroste. Zkoušel jsem anubias barteri a cryptocoryne petchii, které vydrželi tak 2 měsíce a pak echidondrus subalatus, beauty red a rubin narrow leaf, ale ty tak za 3 týdny kompletně zežloutly a opadaly. zkoušel jsem svítiit víc i míň, ale žádné změny. Jediné co mi opravdu roste je ten mech, který každý týden musím kus odstranit.Vodu požívám den odstátou z vodovodu, akvárium má 250 litrů, štěrk je z řeky (nekupovaný) zrnitosti 2-5 mm, v akva jsou 2 péřovci, 5 neonek 25 pancéřníčků zlatopásích a 2 ancistři. Nijak nehnojím a ani nepřidávám CO2, jako dekoraci mám 2 kořeny z rašeliniště. Prosím o radu.

Ps: Ti péřovci tam jsou jen na chvíli, za cca týden je budu přemisťovat a vyměním je za 80 mladých pavích oček.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3751