Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.02.2013 21:44 Muž ludvik [1082] Re: začátečník
Ty litrové objemy proboha nekupuj. I ta třicítka je malá ... ale alespoň něco. Okolo osmi stovek ji už pořídíš. www.zoofast.cz/…
Na zbytek dotazů najdeš odpovědi ve starých příspěvcích, dokonce i v těch odkazech zde nahoře v diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:35 začátečník
omlouvám se za zmatek v mém příspěvku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:32 začátečník – začínám
jsem úplný začátečník měl jsem asi před 2 týdny bojovnici ale zničil jsem akva při čištění(bojím se přizat kouli) bojovnice byla sice v misce den po té zemřela.
chci si pořídit akva přibližně něco přes 30 l víc mi rodiče nedovolí k dispozici mám 800kč.Poraďte prosím jak ho mám zařídit jestli ho pořídím ještě nevím co na to rodiče jsou pro nějáké 3 l akva. jsem úplný začátečník poraďte prosím cokoliv
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 17:17 R Muž romant [27987] Re: ejvi
V týden "starým" akváriu a podle popisu slušně zarybněným je okusování ploutví tím menším problémem. Pokud se nebude měnit obden, či denně voda, tak příjdou i úhyny, to není strašení, to je jenom taková informace, co bude následovat. Odkazů, jak při zakládání akvária a následným zarybnění je tady docela dost, jenom na této stránce vlákna jich najdeš hned několik. Určitě to chce tu prezentaci, aby se lépe radilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 17:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No buď jsou to dva samci a je s podivem, že ten slabší žije nebo to je od parmiček. Dost možná kombinace malého akvária a malého počtu parmiček. Chtělo by to víc info. Pokud to není dost velké akvárko, tak problémů bude přibývat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 17:01 Muž Ad@m [1051] Re: delfin
Svietiť tak 7 - 10 hod. Odporúčam každý deň trochu kŕmiť. A plže žerú riasy a ak nebudeš prekrmovať nepremnožia sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 16:50 Muž Ad@m [1051] Re: ejvi
Záleží na tom o aké parmičky sa jedná. Inak, ako je veľké to AQ?
EDIT: Ale vzhľadom na to, že máš skaláre a im sa nič také nestalo, pravdepodobne nemáš štvorpruhové a tie betty si to urobili vzájomne. Plutvy im dorastú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 16:15 ejvi
Betty byli zvlášť a jednu dobu spolu samy a v pohodě natož že jsou samci na sebe útoční vím ale ti naši spolu byli v klidu ale jak se dali do akvárka tak tam proháněli ostatní ryby :) a dorostou jim ploutvičky nebo už ne da se jim nějak pomoci ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:29 Muž paradoKs [198]
:-) betty si to rady dělaj sami v boji, chovají se odděleně, jen at na sebe vidí u budeš se moct kochat, jak se před sebou naparujou, ale nesežerou se. Jinak máš takovou směs ruzných ryb, že je musíš chvilku pozorovat, ale co já vím, parmičky jsou takové potvory:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:01 ejvi – Rada a pomoc ohledně rybe ožirající ploutve
Dobrý den moc bych poprosila o radu akvárko jsem si pořídila před týdnem již plně vybavené i s rybkami mám zde tyto ryby Tetry čichavce neonky parmičky panceřníčky ancitrusy skalary zebřičky sekavce v akvarku jsem měla ještě dvě bojovnice modrou a červenou a modrá má poměrně hodně okousané ploutve a červená méně vytáhla jsem je a dala každou zvlášť a teď nevím zda si to udělaly navzájem a nebo je v akvárku požrali jiné ryby jako třeba ty parmičky prosím o radu které rybky když tak dát mimo jelikož některé zepřičky mají také kousky okousané zadní ploutvičky moc děkuji za každou odpověď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2013 14:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: delfin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2013 14:24 R Muž romant [27987] Re: delfin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 14:23 delfin – začátečník
jen se chci zeptat proč měnit tu vodu pravda je že je trochu taková kalná,a jak dlouho svítit jako s rybkamanebo méně a kdy tam dát ty rybky a k čemu jsou dobrý ty šneci nepřemnoží se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 08:37 Muž Yirka [9126] Re: chlebe
Coby majitel domu bych do toho pocitově určitě nešel. 10cm, vždyť jestli je to zděné, tak je to jen příčková kantka. To opravdu není to pravé ořechové a dozdění řeší spíš oporu nádrže než celkovou nosnost. Jediné co by mě přesvědčilo by bylo oficiální písemné vyjádření statika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: delfin
A taky zapni filtr a nechej ho stále běžet. A měnit klidně i obden 1/4 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:43 chlebe
Díky za rady, jinak ta spodní příčka opravdu není nosná.
Uvidím jestli najdu plánky a když ne tak zkusím radu u nějakého odborníka.
Ještě jednou díky za tvůj čas a měj se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:40 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: chlebe
nemôžem niečo tvrdiť ked som to ani nevidel.fundovanú odpoved by ti mohol dať iba statik.ja som ti iba radil ako výrazne znížiť zaťaženie.písal si že je tam iba 10cm priečka-tá určite nieje nosná.takže treba šetriť každé kilo.konečné rozhodnutie bude na tebe alebo na nejakom odborníkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:24 chlebe
Takže si myslíš, že když by se to zazdilo pouze v té délce jak bude akvárium a zbytek udělal ze sádrokartonu , že by to mohlo unést???
Abych hned po napuštění nevytopil spolubydlící :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:20 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: chlebe
každé ušetrené kilo sa počíta.mýslím že to bude viacej ako 20ks ušetrených Ytongov.možno 20ks-ale z každej strany.a to sa už počíta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:14 chlebe
Strop je dělaný ještě z hurdisek , měla by tam být zrovna i traverza ale to je jenom odhad. Scháním plánky toho domu.Tento dům je starý 30 let. Jinak jsem to měl v plánu zazdít pouze pod tím akváriem a zbytek ze sádrokartonu jak píšeš, ale celková délka zdi je 2,5 m a akvárim bude dlohé 1,8 m a těch 80 cm už asi nezachráním hmotností( to je cca 20 ytongu )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:09 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: chlebe
otázka znie z akého materialu je podlaha resp.strop.a prečo chceš rozširovať stenu ťažkým Ytongom?stačí Ytongom vymurovať iba tú časť kde je akvárium a zbytok steny iba opticky rozšíriť sadrokartonom.ušeríš tým možno až 2/3 hmotnosti obojstranej obmurovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:42 chlebe – Rada se založením nového akvária
Zdravím všechny akvaristy.
Nedávno jsme začali rekonstrovat nové bydlení a při této příležitosti jsme se rozhodli zabudovat nové akvárium do zdi.
Jelikož se zednickými prácemi už nějaké ty zkušenosti máme , potřebujeme spíše poradit jestli toto akvárko unese spodní zeď .
Akváriu bude dlouhé 180 cm, stávající zeď je teď široká pouze 10 cm a tudíž budem zeď rozšiřovat z obou dvou stran o 15 cm Ytong , tudíš celková šířka bude pak 40 cm.
Výška akvária bude asi 50 cm. Přizdívaná zedˇ bude až ke stropu z obou stran.
Ptám se tedy jestli to spodní strop unese i když je pod touto zdí postavená v přízemí domu stejná 10 cm zeď??? Při přibližném sčítání bude akvárko celkově vážit s vodou a dekorací cca 500 KG plus 1000 KG přizdívaného materiálu.
Děkuji všem za jakékoliv rady a nápady.
S přáním hezkého dne
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 18:19 Muž Yirka [9126] Re: delfin
Jednoduchá odpověď: ano, ano, ano... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:09 delfin – zacátecnik
Chci se zeptat včera jsem založil akvárko,zasadil rostlinky mám tam dát šneky at vzniknou bakterie a mám měnit vodu a svítit díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.01.2013 21:58 R Muž romant [27987] Re: Paul
Jenom zlehka doplním kolegyni s tím doporučením vhodnějších šneků. Použil bych třeba okružáky a levatky, kteří budou, při dobrý péči o akvo(ta krmná střídmost), velmi dobrými pomocníky a když by jich bylo i tak více, tak se vždycky najde někdo, kdo je bude chtít ubytovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2013 21:47 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Paul
Apple snail aneb ampulárie? No, když jich budeš mít víc, mohou se začít množit, ale vzhledem k tomu, že máš malá akvárka bych to viděla tak, že tohoto šneka bys v nich neměl mít raději žádného (tedy pokud v tom akváriu jsou a budou ryby). Ampulárie jsou sice krásné, ale v malém akváriu budou působit hodně komicky, až vyrostou a navíc hodně, ale opravdu hodně kakají, takže se Ti bude velice rychle kazit voda! Být Tebou, vybrala bych si nějaký menší druh šnečků, krásné jsou třeba zrovna ty heleny (ale ty buď musíš střídmě krmit jinými šneky a nebo budou fungovat jako čističi toho, co nezbaští bettky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:28 Muž Paul [2] - Asie
ahoj, mám 1 šneka (apple snail)můžu si do akvárka koupit k němu ještě 2? neozmnoží se nějak hodně ? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2013 20:49 R Muž romant [27987] Re: Burik
Heleny jsou fajn, ale řeší se tím následek a příčina obvykle zůstává ukryta v tom, co napsal kolega Ičin a proto bych se raději zaměřil na jeho doporučení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 20:47 Muž Burik [727] - AquascapingRe: hasman
nebo pořiď šneka Clea Helena..ten ostatní šneky požírá,navíc skvěle vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:30 Muž Honzzin [0] Re: vincentka
Kyslík do akvária většinou dodávají rostliny, takže stačí, když jich tam budeš mít dostateční množství ;-) Pokud bys ale měla rybičky, které vyžadují větší koncentraci kyslíku, tak by bylo vzduchování dobré :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2013 19:11 Muž Ad@m [1051] Re: vincentka
Pri bližšom popise nádrže sa to nedá povedať, ale ak v ňom bude rozumné množstvo rýb, dostatok rastlín a filter bude jemne čeriť hladinu nie je vzduchovanie potrebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 19:06 vincentka
mám dotaz: je nutné vzduchování u akva 300 litrů? budou tam rostliny i rybky. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   19.01.2013 18:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tak rychlé množení je hlavně znakem překrmování nebo špatné péče o akvárium. Za správných podmínek se šneci nepřemnožují a jsou dobrými pomocníky s odstraňováním zbytků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2013 18:22 Žena Dwarfy [156] Re: hasman
Nejlíp je zredukuješ, když nebudeš překrmovat. Šneci se množí úměrně potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 18:17 hokky Re: hasman
Kup okurku (salátovku) uřízni z ní kolečka přivaž třeba ke kamínku aby klesla na dno. Dej to do akva šneci na ní nalezou pak je vylov síťkou. Podle potřeby to opakuj a za par dni jich tam moc nezbude. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 18:05 hasman
Zdravím všechny, chci se zeptat na šneky najednou jse mi objevily v akvárku a stašně se množí, v noci je jich asi 50kus na skle.
Nevíte jak se jich zbavit.
Hasman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ViktorX
No, je fakt, že něco jako kořeny vytváří, ale klasický mohutný kořenový systém to není. Dřív mi vadilo, jak ve svém průběhu spouštěla ty "liány" dolů a stříhala jsem to, teď se mi to začíná i líbit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 15:11 Muž Paul [2] - Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:48 Muž ViktorX [474]
Mně taky egeria koření. Mám jich vždy několik v houbičce svázané drátkem v Liaporu a neutíkají. Zkoušel jsem takhle i růžkatec ale stonek obvykle nevydrží, tak se holt vznáší v chumlu. Z pod kamene mi zdrhal :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:14 Muž filipkriz [53]
me teda egerie koreni ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:56 Muž duko1995 [32]
Jojo ja vim ze nekoreni ale moc se mi to neliby na hladine no je to take o nicem radcik to upevnim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:52 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: duko1995
Myslím, že to taky můžeš, já mám takhle zapíchnutou Egeria densa, ta taky nekoření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:51 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Je jedno jak se to upevní. Klidně zahrabat do substrátu, klidně na to položit jen kámen, klidně to navlíct na matičku. Rostlina nezakoření, takže nemusí být zahrabána v písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:49 Muž duko1995 [32] Re: Ičin
Uff ted moc temu nechapem normalne to mam mozu zahrabat aj do kameni ale jako iba trosicku ta max 0,7-1cm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
"Zasadit" je tady nevhodný pojem. Spíš upevnit na dno - nekoření. Prostě přes stonek položit třeba kámen. Ideálně k sobě připevnit víc stonků, trs vypadá fakt hezky a poskytuje výborný úkryt rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: duko1995
můžeš ji zasadit, můžeš ji nechat i plavat na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:34 Muž duko1995 [32] Re: danio
ooo dekuju :) a mozu ju teda aj zasadit ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:31 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: duko1995
Je výborná na odčerpávání nadbytečných živin z vody - hlavně dusičnanů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:29 Muž duko1995 [32] Re: ivaha
je knečemu dobra ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: duko1995

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4201