Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2016 10:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: iMilli
žádné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:29 zatatecnik Re: vaaclav
Nechci akvarko prerybnit mam soudnost ale jeden vrh chci zkusit odchovat. Snazil jsem se udelat hodne skovek a mit tam dost rostlin aby poter mele sanci prezit.
Neprezilo nic. Tehotna rybka blaznila jezdila nahoru a dolu tak si rikam ze to na ni uz jde. Odesel jsem do prace a mezitim porodila. Kdyz jsem prisel domu hned na to cucim a rybka bez bricha. Bohuzel poter nikde...
Mam tam i dve male vodni zabky ktere jsem podezdrival ze se natom holocastu podileli nejvice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zatatecnik
Nechci tě v tvém zápalu pro množení živorodek nějak omezovat, ale za chvíli nebudeš vědět co s nimi. Dopřej rybám trochu živého krmení, i bez porodničky občas něco přežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:12 iMilli – Akvárium 20l
Prosím o radu, mám akvárium aquaart tetra 20l s filtrací. V současné době obydlené 1 betou a 2x pancéřníček. Jaké spolubydlící mi doporučíte? Uvažovala jsem o něčem malém jako tetra neonová Cca 6 ks. Nebo neonka modrá. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:10 zatatecnik Re: zatatecnik
Dik vsem za rady budu poctive menit vodu. Do ted nebyl zadny problem rybkam se dari dokonce uz mi jedna gupka porodila bohuzel nebyla v porodnicce tak vsechno ostatni pozrali ale stimto jsem se uz vyucil a dalsi porod uz bude v porodnicce a pote dam male rybky do mensiho akvarka nez dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2016 09:45 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zatatecnik
Dvacet živorodých rybek, 60l akvárko a měsíc založené. Kombinace, která vůbec není v pořádku. Takže měnit 50% vody denně, aspoň po dobu jednoho týdne. Pak dva krát týdně, aspoň po dobu týdne. Ubrat na krmení. V každém případě bych osádku zmenšil na cca 10ks. A po vyřešení problémů poctivě měnit 50% vody jednou týdně + odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 09:44 Muž Yirka [9118] Re: zatatecnik
V +- měsíc založené nádrži vrcholí chemické změny. Nitrifikaci není dostatečně nastartovaná a podmínky tzv. houpou. pokud vodu netestuješ, tak jediným rychlým opatřením, zvláště když neznáme vybavení technikou, jsou opakované výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 09:39 zatatecnik – ryby u hladiny - problem
Vcera jsem si vsiml ze se vsechny rybky drzi u hladiny tak jsem trochu patral a nasel jsem ze je asi problem s vodou.
Hned jsem vymenil cca pulku vody v akvariu za odstatou vodu (mam akvarko na 60l). Dnes rano je ale situace stejna jako vcera vsechny rybky jsem u hladiny.
Osadku rybek tvori pavi ocka a molly dohromady 20ks. Topim na 25C filtraci mam porad zaplou svitim 12h denne.
Rostliny mam zive je tm i par rasokouli a mechu.

Akvarko mam zalozene mesic teprve se "ucim-".

predem diky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 08:43 R Muž afc1886 [14655] Re: bajlek
Podívej se na odkazy v modrém rámečku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 08:35 bajlek – Nové betárium s ráčkem
Fotka k příspěvku Dobrý den, dostal jsem malého ráčka a snažím se aby u mě mohl důstojně žít. Koupil jsem asi betárium (moc se v tom nevyznám, nikdy jsem rybičky ani nic vodního neměl) s objemem cca 10 litrů a betárium čistím každý týden nebo ob týden. Pro okysličování převařené vody jsem tam měl takové ty zelené koule ;-) a rád bych se pozeptal na možnost použití nějakého filtru (jedna kvůli údržbě, ale i kvůli ráčkovi) a zároveň bych rád jednu max 2 malé rostlinky. Nevím o tomto tématu vůbec nic a hledal jsem na fóru, jenže spousta lidí používá pojmy kterým naprosto nerozumím. Našla by se dobrá duše, která by mi poradila co koupit atd? Mockrát děkuji. Foto jsem přiložil.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 20:27 Rasto Re: romant
dobre dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:51 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Zítra velmi zlehka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:49 Rasto Re: romant
dobry mozem iz dnes nakrmit rybky ci este nie .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:47 Muž ercan [38] Re: Ivča
Třeba si pročti to co máš nahoře v modrém rámečku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:42 R Muž romant [27982] Re: Ivča
Zde ve vlákně, modrej rámeček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Ivča
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou Jinak se podívej na modrý rámeček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:41 Ivča – 360ti L akvárko
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je někde na netu komplexní článek o založení akvária. Sehnali jsme 360l, včera napustili (vodou z kohoutku), vyprali a dali kameny. Zapnuli filtr, vzduchování a ohřev. Dnes už má voda 18stupňů tak jsme přidali 3 vzrostlé rostliny a dvě umělé. Terén na dně dali pozvolně klesající. Ale rádi bychom před nákupem rybek nějaké další info co a jak aby byli rybky v dobré kondici a netrpěli, kvůli našim případným chovatelským chybám. Prosím odkazy na nějaké články? Jak měnit a jak často vodu? Jak ji nechat ostát. PH? Kolik rybek ,,čističů,, atd.. cokoliv vás napadne. Předem děkuji Ivča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:01 Muž patamatix [408] Re: Irbis191
Dal bych tam asi o polovinu méně než by jsi chtěl :-)
Edit: taky záleží jak dlouho akva běží,chtělo by to prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 19:43 Žena Turbínka [2558] Re: Irbis191
Podle toho jakých ;-) Už se ti trochu dostalo odpovědi v jiném vlákně. Udělej prezentaci i té stošedesátky, napiš co se ti třeba krom těch zakrslých čichavců líbí a potom se to může dát nějak dohromady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 19:32 Irbis191 Re: Turbínka
Ok díky palec a kolik tak ryb mám asi dát do 140litrového akva???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2016 19:20 Žena Turbínka [2558] Re: Irbis191
Nepočítej, je to hrubě orientační věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 19:17 Žena Irbis191 [13] – počítadlo
Ahoj, prosím poradíte mi? Nikde nemohu najít " počíadlo " či jak tomu mám říkat na vypočítání kolik ryb mohu dát do akva. Když kliknu na odkaz tak mi to napíše-Error... :-(
prosím poraďte sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:23 Muž patamatix [408] Re: Rasto
Stačí měnit vodu jak bylo řečeno a sledovat chování obyvatel,test je druhotný,tím že uděláš test nic nezměníš,podstatnější je to větrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:18 Rasto Re: Rasto
a testy vody kedy az mozem robit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:12 Rasto Re: romant
dobre a rastlinam noc sa nestane deras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:07 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Natočíš to přes sprchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:06 Rasto Re: romant
dobre a este ked mame hlorovanu vodu to nevady alebo musim davat aque safe alebo nic nemusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:02 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Těch několik dní(3-4) nic a potom jenom velmi lehounce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:01 Rasto Re: romant
dobre a mozem krmit alebo nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:57 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Týden, potom tu frekvenci 2-3x týdně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:56 Rasto Re: romant
a ako dlho musim menit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2016 19:53 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Denně, bez debaty a dalších smlouvacích otázek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:52 Rasto Re: solem
a musim kazdy den menit 1/3 alebo staci 2 do tizdna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:31 Muž patamatix [408] Re: Rasto
Koukni na tento graf trochu ti napoví. www.akvarijni.cz/…
Edit : až budeš mít trochu času,tak by bylo dobré si udělat prezentaci daného akvária,pokud pak budeš mít nějaký další dotaz,tak se kolegům bude lépe radit,když budou mít komplet informace ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:27 R Muž romant [27982] Re: Rasto
Teď to bude boj s časem a bude jenom na tobě, jak to zvládneš. Denně budeš muset měnit min. 1/3 objemu vody. ;-) NO2 neměřitelný, ale moc tomu nevěř, ono je to jak na houpačce a klidně můžou zazlobit i jiný N látky. Měnit, měnit, měnit u vodu, nikoho ničím několik dní nekrmit. :-)
Edit: Přečti si odkazy ve zdejším modrým rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:22 Rasto
zdravim ja by som sa chcel opitat teras som zalozil akvarium z rybkami pridal som do vody aqua safe a start safe a bu som chcel sa spotat ake maju nyt hodnoty v akvariu a po kolkich hodinach alebo dnoch sa testuje voda .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 13:30 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
Když vezmu 50cm vysoké akva tak voda bude max 35cm šířka kolem 40 a délka cca 80 ještě to pořádně proměřím... Jdu pohledat po foru něco o krabíkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 13:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Jaké kraby chceš? Fakt nesežerou ryby a rostliny? Asi ti vyjde hodně malá výška vody -> budou moct být jen ty nejmenší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:03 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Začátečník.... Ale doslova
Zdravím vás,

chtěl bych od vás slyšet váše názory na moji myšlenku jak si udělat pěkné akvárko...

První co jsem začal řešit je samotné sehnání akvárka... Jedno jsem u baráku našel sice byl ruplej roh a díra 1x1cm a celkově nic moc ale řekl jsem si že si to opravím.... Bohužel po 24h když jsem to napustil tak i přes moji snahu to v tom rohu lehce rosilo... Pak jsem se koukal po netu a našel toto forum... Bohužel jsem se i pozdě dočetl že se to nemá silikonovat klasickým silikonem na zařizováky (jsem instalater) protože to prej něco vypouští do vody a rybičky uhynou.... A proto jsem se dneska rozhodl že si najdu sklenáře a našel... Jsem z Prahy a ceny jsou kolem 8kč za litr což je snad dobré. Akvárko bude cca 80/40/45 d/š/v.... a chtěl bych aby to mělo 20x20 patro v rohu... Ptáte se proč? Chtěl bych totiž krabíky max dva. Co jsem si dočetl tak potřebujou nějakou souš a tu jim tam dopřeju. A pod patrem bude normálně voda a tam budu mít rybičky... Jenže jaké? Aby mi to zase nesežrali krabíci? A jeké mám zvolit dno? Chtěl jsem Bílo černé kamínky a nad to dát ještě jemnější černý... Aby tam krabíci pěkně vynikli... Jenže nevím jestli mi tam porostou kytky a chtěl bych i nějaký pěkný mech.... Nevím čím přesně začít.... Pokuď se v něčem pletu nebo píšu blbosti tak prosím poraďte... Jinak jsem si koupil filtr 500l/h což by na cca 80-100l akvárko mělo stačit.. Jaké osvětlení? (levné)

POSTUP:

1.akvárko
2.štěrk
3.kytky, mech
4.nějaká čekací doba?
5.krabíci a rybyčky
6.kochání se

Asi to vydím moc růžově co? :)


Přemýšlel jsem i o nějakým setu jenže to je vše drahé a když jsem si to tu pročetl tak topítka na chvilku, filtrace dělá bordel nebo zase nefiltruje a osvětlení slabé.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:04 Muž Jifi [675] Re: PaulZy
Jak vidím, je to jako před 30 roky. "Materiál: sklo tl. 4-8mm" - tudíž sklo nerovnoměrně silné, proto bude zkreslovat místy i na "rovných" plochách. Místy bude to sklo působit jako slabá lupa i na té rovné ploše. V rozích je to pak paráda sama.

Spíš bych pro to viděl využití jako karanténu, případně nějakou odchovničku; ale asi trochu více litrů. Prostě něco, co je ve skříni a občas se to vytáhne. Ale za míň peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 08:06 jamajcan Re: PaulZy
Tomu říkám palba za 7L elementku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 00:16 Muž PaulZy [51] - Rostliny
Tyto sety mi přijdou jako trochu drahá zábava. Sice průhledný silikon, ideálně na Optiwhite sklu vypadají lépe, ale... Slyšel jsem, že Optiwhite je měkčí. Pak v průhledném silikonu je vidět každá bublina a řasa na jeho povrchu (což je horší). Zakulacené rohy? No budiž, dlouhé roky jsem měl 20l elementku s gupkama (moje první akvárium). S tím čištěním tomu věřím, i když jen "expert" dokáže hubkou poškrábat silikon (škrabku nepoužívám od té doby, co jsem poškrábal 200ku). Ale radši mám akvárium lepené černým silikonem. Sice zdálky připomíná kostrové akvárium, ale nejsou tam vidět bubliny, řasy a vše je nezkreslené. Hlavně stojí polovinu - třetinu, co alternativy. A popravdě ty rohy stejně příliš nevnímám. Tak či tak, o chutích nelze diskutovat. :-)

EDIT: Jinak elementky úplně nevymřely www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 18:09 jamajcan Re: deecevans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 17:40 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: deecevans
Jen ještě dodám k Sery Siporax mini je na několik let, tak investice se na něj vyplatí. Sám ho používám v závěsném filtru Aqua clear a dost velká spokojenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 16:59 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
taky mám miníčko s kulatými rohy a to zkreslení pohledu mi vadí, jinak se kulaté rohy čistí snad ještě líp než u lepeného akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2016 15:11 R Muž romant [27982] Re: deecevans
Ten set od Blau není špatná volba. Závěsnej filr to chce trošku vytunit přidáním a nebo kompletním nahrazením filtračního materiálu za více osídlitelný materiál než tam je výrobcem dodán, nabízí se zde použít od Sery Siporax mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 15:05 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: drvi
Ty tvoje mají kulatý rohy? Který - Dvojčata nebo Křišťálová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2016 15:04 Žena drvi [2894] Re: Belisana
Me se kulaty rohy libi, i kdyz trochu zkresluji, mam miniakvaria od Dennerle (Nano Cube) a jsem spokojena. A cisti se dobre houbickou na nadobi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2016 15:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: deecevans
Každému se samozřejmě líbí něco jiného, ale myslím si, že ty zakulacené rohy budou zkreslovat a navíc se špatně čistit, ale zkušenost s tím nemám. Podle mě akvárko lepené světlým silikonem, jako je většina těch menších, vypadá moc hezky. Viz třeba pdobné tomuto www.sklorex-akvarium.cz/… jsem si nedávno pořídila a silikon tam nijak neruší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 14:05 deecevans
Našla jsem toto www.akva-tera.cz/…
Chci ho na betáka a těch cca 40l jsem si představovala. Nic proti lepeným nemám. Jen se mi to vizuálně zkrátka nelíbí. Nemám totiž žádnou skříň na akva. Je jen položené na skřínce a neni to moc pěkný pohled ten lepený silikon - ještě ho mam černý, klasické akva diversa. A ano jdu jen po té vizuální stránce, nemoc povolání designer.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1651