Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2015 15:46 Muž zervajs [223] - RostlinyRe: jaro
Asi šnečí vajíčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:12 jaro – rastlini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ešte stálE každý deň mením 1/4 vody aspoň to pomáha na schladenie vody v takom teple.ale môžte mi poradiT. Na listoch sa mi urobili také gulicky. Vie mi niekto povedať čo to je a ci to mám dať preč. Ďakujem. Pozrite foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2015 16:53 R Muž romant [27809]
Zde zmíněná Designerova metoda není pro klasického začátečníka(netrpělivý, už, už prahnoucí po rybičkách), naprosto nic proti ní nemám a už jsem obdobně zakládal nejednu nádrž. ;-)

Metoda postupného náběhu mě osobně příjde pro začátečníka daleko vhodnější. :) Ať už se do nově založeného akvária dají jako první obyvatelé šneci, nebo se trošku zakrmí tím sušeným krmením(špinavější dno je taky dobrým zdrojem potravy pro nitr. bakter.) a nebo se po týdnu zvolí nějaká ta tzv. zajížděcí ryba(y), tak ve spojitosti těch zde již zmíněných přelistovávacích rostlin(přítomní šneci se strají o zbytky) se to dá za předpokladu těch častějších výměn vody docela dobře i tím zaklínaným začátečníkem zvládnout. Dalších 14 dní nechat akvo zabíhat v té výše jmenované sestavě a posléze postupně zarybňovat, dle dostupných informací volit nejdříve ryby méně náročné a ty náročnější, jako jsou třeba cichlidky dávat až třeba po 2 měsících, kdy je akvo již usazeno a nitrifikace je pevně zakotvena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2015 14:06 Muž ludvik [1065] Re: Koště
U mě to fungovalo ... Nic oficiálně zabíhacího jsem nepoužil. Ryby šly po dvou týdnech.

Déle to bylo jestli si dobře pamatuji v malém akva, kde mám ADA substrát. Tam vyletěl čpavek a následně NO2 děsně vysoko (šestého založeno a třicátého bylo ještě 2mg/l NO2). Ale u tohoto typu se to běžně uvádí, tak jsem neplašil.

Ty bakterie se prostě z něčeho namnožit musí. Pokud máš "štěstí" a vše začne na oko fungovat správně, tak je to dost pomalý proces. Je jich prostě málo a když je jich málo, tak se i pomaleji (myšleno v absolutní rovině) množí. A libovolný výkyv ve čpavku pak udělá problém. Ono ne jen tak pro nic za nic se doporučuje vyměnit vodu den před nasazením ryb a potom trochu častěji než normálně (a jen postupně se vracet k běžnému intervalu). A zarybňovat postupně a radši pomaleji, než rychleji.
No a logicky svoji roli hraje i množství vody ... proto má mít začátečník radši velké akvárium, než miníčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2015 13:33 Muž Koště [112] Re: ludvik
Tomu záběhu jen s kytkami už nevěřím. Zkoušel jsem to 6 týdnů a pak přidal 6 rybek... výsledek byl špatný, N-látky se zhouply a bez vodoléčby by to asi šlo do kytek.

Radši osvědčenou metodu - bordel z filtru jiného (mého) akvária, pár živorodek, intenzivní výměny vody a měření hodnot.


Co se týče času, to souhlasím, moc uspěchat se to nedá, ale jde mi o to, aby se N-látky už nehoupaly když přidám ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 11:03 Muž ludvik [1065] Re: NHKG
Takže jestli tě dobře chápu, doporučuješ tam nasadit šneky a ryby, aby generovaly čpavek a tím urychlily namnožení bakterií ve filtru, písku, atp. ...
A zároveň, aby ty ryby byly zdravotně v pořádku, tak doporučuješ hodně měnit vodu, aby se ten čpavek dostal ven a neškodil rybám?

To už je lepší (myslím) Designerova brutální metoda naloupat tam hlávku salátu ... a holt čekat a čekat.
Případně nechutná metoda ala lžička moči. A čekat a čekat.

Stejně to je skoro jako s chřipkou. Léčená trvá týden a neléčená sedm dnů. A tady to jsou prostě tři týdny čekání. A za mě - stačí tam vysázet rostliny. Ony stejně začnou přelistovávat a zajistí zajetí samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 07:38 Muž Miky1981 [57] Re: NHKG
...tak u těch zajižděcích rybek se píše, po pár dnech....po pár týdnech to už beru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.08.2015 07:32 Muž NHKG [3878] - HadohlavciRe: Miky1981
Krmit prázdnou nádrž je kravina. Krmivo se rozklá moc pomalu. Zajíždění rybami či šneky je lepší. Žádné trápení zvířat to není, když je nádrž už pár týdnů napuštěná a mění se voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 07:28 Muž Miky1981 [57] Re: grunda
...tak v mém případě jsem měl už vajíčka nakladená na listech rostlin (a to mi došlo až když levatky brázdily po nádrži(.....zámerně jsem je tam nedával, ani jsem neměl v plánu tam dávat živé zajížděče...

jinak nebylo by tedy lepší v tématech pro začátečníky ty zajížděcí rybky odmazat??? a místo toho tedy napsat o lehkém zakrmení nově založeného akva???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 23:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Miky1981
jaký je rozdíl mezi šnekem a rybou? obojí v čerstvém akva trpí. Lepší je lehce akva zakrmit a počkat až se stabilizuje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:52 Muž Miky1981 [57] Re: jaro
....a s rybkami bych asi počkal déle jak týden....a na doporučení zde bych se držel četnosti výměny vody....bral bych to jako když doma otevřeš okna aby sis vyvětral, tak něco podobnýho dopřeješ rybkám co už tam máš....a když jukneš na odkazy v tom modrém rámečku, tak se tam dočteš dost informací....např:

Vpuštění ryb do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.


já osobně jsem se obešel bez zajížděcích rybek a místo nich mi tam dobře posloužily šnečci co jsem si donesl s rostlinkama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:40 R Muž Silent [5946] Re: jaro
Vzhledem k tomu, že nádrž není zaběhlá a už jsou tam živočichové ta každodenní výměna třetiny vody prostředí stabilizuje. Protože nitrifikační bakterie nejsou ještě namnožené v dostatečném množství dochází k prudkému nárůstu N-látek a právě těch se výměnou vody zbavuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 22:25 jaro Re: romant
noo ved uz nepridavam az tak za tyzden min. noo a to mam kazdy den vymenit tolko vody? vsak to sa mi potom ta voda neupravy ked stale budem davat novu z vodovodu. nerozumiem tomu aspon si to myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 19:06 R Muž romant [27809] Re: jaro
Denně měň min. 1/3 objemu vody to po dobu týdne a za další týden obden a nepřidávej další ryby, jinak budeš psát do vláken kde se debatuje o úhynech ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 19:00 jaro Re: romant
Ok tak dik
To mi dnes povedali aj v obchode že to mi nejaké odhniju a nové narastu. A niektoré rastlíny odhniju úplne kým sa ustáli voda. Dnes som nasadil ešte novú dozadu akvarka a dal som prisavnika a 2 panciernikou. No A 4 rybky zo starého akvárka Black moly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 16:28 R Muž romant [27809] Re: jaro
S největší pravděpodobností se bude jednat o tzv. přelistování z emerzní formy listů na submerzní. Rostou těm rostlinám, kde toto pozoruješ nový listy? Jako další je třeba si uvědomit že ne každýmu bude vše co do akvária zasadí na první dobrou růst, takže nepanikařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 10:37 jaro – rastlini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím viete mi poradiť prečo mi začínajú hnit(odchadzat) rastliny? V sob som zakladal nové akvárko kúpil nové rastliny. Začali sa mi robiť fľaky na listoch a začali byť nejaké priesvitné. Rybičky som do akvária ešte nedal.Vďaka za radu. Teplotu vody mám 26-28 stup skúšam chladim aj ventilátorom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 07:21 Muž Zoidik [2190] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kaileen
50litrů je na jednodruhové akvárium doplněno menšími pancéřníčky na dno a otocinclusema na očistu od řasy. Z neonek bych neuvažoval o jiných než o neonkách modrých, ty jsou menší než ostatní. Nebo třeba tetra měděná. Obecně jsou tetry plavci a potřebují toho prostoru přece jenom o něco více. Zajimavou možností jsou taky třeba razborky. S živorodkama do jisté míry by problém být nemusel, ale musely by se držet na uzdě, nenechat je moc množit, mít dobrou filtraci a o akvárko pravidelně pečovat, ale jak jsem psal, osobně bych se držel jednodruhového akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 01:36 Kaileen – Tetry a ostatní druhy
Dobrý den,

líbí se mi tetry, zajímalo by mě, s jakými druhy rybek se dají kombinovat. Mám malé akvárko, cca 50 litrů a chtěla bych vědět, jaké máte zkušenosti s chovem a počtem tohoto druhu - pokud možno v interakci s jinými druhy. Zatím jsem neměla problém s neonkami v kombinaci s daliemi, pancéřničkem kropenatým a ancitrusem. Pak jsem pořídila další druh tetry, který mi bohužel zavlekl do akvárka nemoc a skoro všechno mi vymřelo. Nicméně při obnově akvária bych ráda věděla, zda můžu k tetrám pořídit živorodky, protože někde jsem četla, že to vůbec není vhodné, jiní akvaristé s tím zase nemají problém... Také jsem na fóru četla, že neonky nemá smysl si pořizovat, že houby vydrží, ale přitom to byl jediný druh, který osudnou epidemii v mém akvárku přežil.

Je spousta různých článků a často si protiřečí, takže by mě zajímaly vaše zkušenosti. Za každou reakci předem děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 16:34 jaro Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak a už chladim vodu lebo ju mám 30 stupou. Kúpil malý ventilátor. A mám otázku v Sob som založil nové 54l akvárko a dnes som menil asi 20l vody.je to v pohode.lebo sa mi zdá že za tak krátku dobu nejak slabo zapacha. A listy mi tuším odhnivaju. Nejaká rada? Prikladám foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:30 R Muž Silent [5946] Re: Arjoen
Krmit tak aby ryby stihly vše zkonzumovat a holt nezbývá než odkalovat a odkalovat. Lze také nasadit silnější filtraci nebo přídavné čerpadlo, ale to je řešení spíše pro větší až velké nádrže. Na trhu jsou i určité přípravky jako např. Tetra Biocoryn které fungují, ale náklady nejsou nejmenší a nakonec to odkalování spojené s týdenní výměnou vody akváriu jen prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:27 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Arjoen
Méně krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:23 Muž Arjoen [0] Re: Heimdall
Díky za rady a pomoc. A ještě poslední dotaz prosim , v už fungujicim akva se mi v písku usazuje zbytek rozpadle potravy a všeho mozneho a zvenku je vidět ze to tam prostě jak kdyby hnije. Odkaluju každý týden ale zbavit se toho nemůžu. Je to normální či jak tomu mužů zamezit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:01 R Muž Silent [5946] Re: Arjoen
U bioakvacitové kostky (kupovaný originál přířez) má sací trubka vnitřní průměr cca 20mm takže si to přeměř a uvidíš ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:00 Muž Miky1981 [57] Re: Arjoen
....tak to by mohlo jít, možná se bude muset jen poladit průměr trubky....a ještě bych upozornil jestli tam někde není taková škvíra na regulaci průtoku...aby nebyla rybkám přístupná...


edit: někde na fóru tu byla fotky kdy v té škvíře byl napasovanej pancéřníček....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:53 Muž Arjoen [0] Re: Heimdall
Fotka k příspěvku To by mohlo jít pánové co myslite
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:49 R Muž Silent [5946] Re: Arjoen
Obávám se, že tak jednoduché to nebude. Tu trubici nebude na co nasadit, protože mám takový pocit, že tenhle filtr nemá středový sací trn takže bez bastlení to nepůjde. Nejjednoduší cestou bude pořídit čerpadlo (Atman nebo JKA) a to jde na bioakvacitovou kostku s trubicí bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:48 Muž Miky1981 [57] Re: Arjoen
...záleží jak to vypadá, mám něco podobnýho doma a tam není kam napojit ta trubka...tzn. musí se to v té kostce vyříznout na celé tělo filtru...a ten do té kostky zasunout...

edit: proto jsem se ani nesnažil upravovat setovou filtraci a rovnou koupil hlavu a kostku a bylo po starostech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:47 R Muž romant [27809] Re: Arjoen
Nabastlit ten biomolitan co jsem navrhoval a mohlo by být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:43 Muž Arjoen [0] Re: romant
Takže by stačilo oddelat spodní část a prikoupit biomolitan a tu plastovou pruhldnou trubici?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:38 R Muž Silent [5946] Re: Arjoen
Tyhle filtry jsou obecně dobré jako mechanické, ale pro to co potřebujeme nejvíc (biologická filtrace) jsou nedostatečné. Dobře se dají kombinovat ve větších akváriích s vnějšími filtry. Jako ideální filtraci bych doporučil totéž co Roman. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:34 R Muž romant [27809] Re: Arjoen
Je to tzv. honič vody, má výkon, ale ne objem filtrčních hmot, neufiltruješ to, bude se rychle zanášet a nebude plnit funkci jak by bylo třeba a s ohledem na to, že jsi postavil osádku na solidních znečišťovatelích, rozhodně bych ho do tvého objemu nepoužil.
Edit: To řešení co navrhuje kolega Miky1981 se dá taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:33 Muž Miky1981 [57] Re: Arjoen
...možná když na to napasuješ pořádnou kostku biomolitanu, tak by to šlo, ale osobně bych volil to co ti psal romant...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:30 Muž Arjoen [0] Re: romant
To je fajn ze na krabičce doporucuji 100-150 litru lumpove. A já mel strach ho dat do 20l akva ze je moc silny, zkazim něco když tam bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:26 R Muž romant [27809] Re: Arjoen
Tak do 30 litrovýho akva ano, nikoliv do tvého objemu.
Edit: Spíš toto www.rybicky-rybky.cz/… , www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:22 Muž Arjoen [0] Re: romant
Mám doma nadbytecny filtr atman JKA IF 303 dal by se využít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:08 R Muž romant [27809] Re: Arjoen
Ty sekavce by to chtělo ve větším počtu, ale je zde problém s velikostí akvária, takže bych je vynechal. Oka a držkolezci jsou velmi solidní bordeláři, volil bych třeba jenom ty oka, oni se stejně namnoží v poměru 1 kluk na 3 holky, místo ancáků třeba partičku pancéřníčků a máš osazený dno i místo těch sekavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:01 Muž Arjoen [0] – Dotaz
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na kontrolu me plánované osádky. Chtěl bych do 80 l nádrže toto osazenstvo.
7x paví očko
4x ancitrus
2x sekavec pricnopasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 20:21 hombre Re: Deecevans
možná teď na něj víc poletí ostatní rybky ;-)
jestli se tam něco dostalo,tak je to míň něž stopové množství,které by mohlo cokoliv ovlivnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 18:35 R Muž romant [27809] Re: Deecevans
A co na to ryby? Jestli se nechovají divně, neřešil bych to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 18:20 Deecevans
Stala se mi jedna věc a teď jsem nesvá. Sáhla jsem do akvária abych narovnala rostlinu, ruce jsem si před tím umyla než jsem tam sáhla. Ale neuvědomila jsem si, že jsem si asi 3 hodiny předtím stříkla na zápěstí voňavku. Stane se něco? Možná se mi tý ruky totiž beťák dotkl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 13:17 R Muž romant [27809] Re: jaro
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
Nirivec nejsou bakterie, ten spíš stahuje ty škodlivý dusíky, který ale teď naopak potřebuješ aby se měly bakterie z čeho vytvořit. Opravdu použití jmenovaných přípravků není nezbytné, i když si jejich využití dovedu představit, ale v jiných situacích. ;-) Hnojivo do dna ano, ale do vodního sloupce bych neexperimentoval, aby se to neobrátilo proti tobě, ona ta prostá výměna vody taky dovede i trochu přihnojit, samozřejmě záleží na parametrech vody, ale s hnojením do vody bych nebláznil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 13:11 jaro Re: romant
ja viem ze cim viac rastlin tym lepsie. ale ze ci hned teraz na zaciatok je dobre dat tak vela rastlin. a ci ich mam nejak prihnojit ked som dal substrat stare dno. a vodu som uz upravil hned jak osm napustil . na strankach s akva bolo pisane ze to je nevyhnutne upravit. tak na nitri bakterie som dal nitrivec. a to myslis prisavnika tym snekom ci klasickeho slimaka? inka v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 12:11 R Muž romant [27809] Re: jaro
Určitě, čím víc rotlin v začátku, tím lepší. Vodu ničím neupravuj a jenom jí obden 1/3 vyměň a můžeš lehounce přihodit vločkovýho krmení a přidat nějaký šneky, třeba okružáky, do dna piskořky, začnou produkovat odpadní látky, konzumovat odumírající zbytky rostlin a vznikající nitrifikační bakterie budou mít co žrát, proto i to sušený krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 12:08 jaro Re: romant
Fotka k příspěvku tak akvarko konecne zalozene. dal som stare dno substrat a na to kremicity piesok 1,3mm. a ratlinky sagittaria subulata a micranthemum umbrosum myslite ze ma este nejak zvlast aj prihnojit tabletkamy ci tekutym hnojivom??? vodu som upravil aqvatanom a nitrivcom od seri. chcel som som sa este spytat mal by som do zadu este viac nasadit rastlin ci na zaciatok to staci??? dik za radi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:26 Muž mPP [4] Re: grunda
No kupoval som akva od ineho majitela takze ziadne nove ryby som ja nekupil a zabijat to nechcem :-)a co neje podla tvojoch predctav?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mPP
bože bože, akva je fanj, ale ta skladba ryb - to je minimálně na pohlavek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 20:14 Muž mPP [4] Re: romant
Moje su aktívne asi vždy a hlavne blac molly to sú bláznivé ryby. :) Pridal som novu fotku už konečne aj s rybami sa môžem pochváliť ;) Skaláre sú pekne veľké a aj gurami hoci vidno len jednu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 17:54 R Muž romant [27809] Re: mPP
To vůbec nevadí, ryby po výměně čerstvý a chladnější vody jenom ožijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 17:43 Muž mPP [4] Re: romant
No vymenené len vonku je hrozne teplo v izbe už je 27 samozrejme voda bola 27 troška to ochladlo na 25 teraz ale zajtra to zasa stúpne ako to vidím... To teplo je blaznive

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 113 114

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 105207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1651