Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   12.11.2012 17:33 Muž Thomatys [-3] – Písek
Tak sem dneska byl vrátit to co sem včera omylem nakoupil a byl sem v Brániku za paní Danila a vybraly jsme vhodnou náhradu, líbí se mi to moc, sice to stálo více než sem čekal, ale zase na druhou stranu to mám na delší dobu, než sem doposavad měl, díky. Přidám i foto pro ostatní, ale už do prezentace. Budu už postupně fotit jak to mám, až budou i rostliny tak přidám další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.11.2012 16:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Kuba
Pár otázek navíc:
1. jak je akva velké - litráž?
2. Za jak dlouho po napuštění byly vysazené ryby?
3. Je v akvárku dost rostlin?
4. Přidejte fotky a údaje o akva do prezentace, bude se lépe radit.

Určitě se držte doporučení předchozího příspěvku ano Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 16:26 Muž tajfun1 [222] Re: Kuba
než dáš do akva plnou nálož ryb, tak se musí nechat zaběhnout, protože se ti musí vytvořit ve filtru a v substratu bakterie, které rozkládají NH3/4 na NO2, pak se utvoří další, které rozloží NO2 na NO3...během toho zabíhaní se výše uvedené látky dostávají do ruzně vysokých koncetrací a až asi cca po třech týdnech začnou klesat...proto se rybky dávaj až do zaběhnutého akva a po částech...ideálně se měří hodnota NO2, než tam rybky dáš, ty tvoje nejspíš zemřeli na letální koncentraci NO2...
měl by sis přečíst nějaký články o rybičkách, než začneš zakládat akva...
buď tady v článcích nebo třeba u Horáce
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 16:01 Kuba – úhyn rybiček
Zdravím,

potřebuji radu :-)akvárium jsem zařídil cca před třemi týdny. V jeden den jsem nasadil parmičky 4pruhé, mečovky, neonky, ancistruse a dva čichavce. o týden později jsem dokoupil jeste 2 zlaté moly, 2 blackmolly a dva pancéřníky. za tu dobu my průběžně cca po 4 dnech umřelo už 6 ryb ??? 4ks neonek, jedna parmička a včera zlatá mola :-(( vzduchování myslím, že je dostačující, přípavek na úpravu vody jsem dávat...co mám delat ?:-/ díky moc všem za rady... mailto:kubaracek68@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.11.2012 15:51 jendavenda – úhyn ryb
ahoj potřeboval bych radu.začali mi hynout rybky u dna akvarka panceřníčci akv bylo odkaleno odchytil jsem všechny ryby do jiné nádrže.písek jsem vyvařil protože jsem tam měl zavlečeno s rostlinami hromadu šnečích potvor .myslíte že by to mohl být důvod problému a jak na ty mrchy vyzrát?děkuji ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:54 Miro84
dakujem :)
kazdy tyzden menbim cca 10 litrov vody manm ju nachystanu v 2 bandakach ten bublifuk mam navyse tak som rozmyslal ze ho pouziem molitan tam je 5x8cm. Voda nesmrdi ked tam obcas hodim kocku liofilizovanych nitenieck su jak priane a za chvilu z nej neostane nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Gratuluji k porodu či rozmnoení nebo jak se tomu říká akvaristicky korektně :-) Zkus si udělat prezentaci nádrže, to ti někdo snáz poradí. Pamatuji si, že jsme se bavili o gupkách a že máš akva 30 litrů. Myslím, že jsi těch gupek kupoval 5? To by mělo tvé akvárko utáhnout v pohodě. Ale nevím, jak filtr tam máš teď. Ale jeden bublifuk by měl na takové akvárko stačit, + výměny 1/5 - 1/4 vody 1-2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Thomatys
Thomatys napsal: ..... hlavně já to beru tak, ze to teď udělám a zasadim pár rostlinama a za pár týdnu to doplním větším mnozstvym a hlavně rybama, které budu řešit až bude jiste, ze to funguje. Tam prostě zajdu se žádostí jestli by mi to vzaly zpět s tím, ze sem vybral spatne.

Nejlepší je do začátku těch rostlin raději více než čekat na to že se buď rozrostou a nebo že je později doplním. Větší množství rostlin lépe zastabilizuje celé akva a až se bude postupně přidávat rybí osádka tak se budou hned od začátku cítit daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 21:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Kontakt na majitelku Braníka - rybicky.net/profil/3286
Ať se to malinko ulehčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:38 Miro84
takye ta gupka naozaj porodila mam tam asi 6 cca pol centimetorvich ryb vsetky su blede len jedna je modra to bude asi samec. Ampularia uspesne zviera bordel zo dna ale voda sa trocha kali mam este jeden AQUANOVA molitanovy filter mam ho tam dat na druhy koniec nadrze? pomoze to? pouzivam minigranule od hikari, tetry a jbl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
To bude nejrozumnější s tím Braníkem a uživatelka Danila je jeho spolumajitelka, tak se u ní rovnou přihlas, bude si tě jistě pamatovat a hlavu ti taky neutrhne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 20:52 Muž Thomatys [-3] – Chyba
Ale to byla prostě chyba,tam zítra zajdu, zkusím to vrátit nebo vyměnit a bude to. Hlavně sem původně chtěl jít právě do toho Braniku, jenže si nejsem jistý jestli tam vůbec máj Pisek ke koupi a pokud jo, jestli v takovém množství, jinak bych to řešil právě, ze radou od prodejce a tam v tom hornbachu tam měli menší výběr a hlavně divné popsany. hlavně já to beru tak, ze to teď udělám a zasadim pár rostlinama a za pár týdnu to doplním větším mnozstvym a hlavně rybama, které budu řešit až bude jiste, ze to funguje. Tam prostě zajdu se žádostí jestli by mi to vzaly zpět s tím, ze sem vybral spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.11.2012 20:50 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Podívej, dneska už to nech, jdi se na to vyspat a zítra se můžeš zakousnout do toho studia. Teď jsme Ti a jistě uznáš právem umyli hlavu, tak ať jsi na to studium svěžejší. Ono žádnej učenej z nebe nespadnul a my všichni co Tě teď trošku kritizujeme a snad i motivujeme, jsme taky nějak začínali, vem to čert, hlavní je že to řešíš, tak to nepos.. jako prvně. Akvaristice zdar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   11.11.2012 20:41 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pod to se podepíšu. Na pár dní vypusť, sedni, čti, piš si, konzultuj. Pak si to celý napiš, hoď si to sem na "schválení" a pak začni shánět. Těch pár dní už tě nezabijou a ušetříš si spoustu budoucích starostí. U akvaristiky je prostě dost často potřeba trpělivosti a tohle je první její trénink. Když se to člověk naučí, tak pak může dělat akvárko radost spoustu let. Když se spěchá, tak člověk už od začátku řeší jen problémy (řasy, dusičnany, dusitany, umírání, zákaly,...). Opravdu bych zvolnil a dal si to na papír a probral to tady. Je tady spousta zkušených akvaristů, kteří se rádi podělí a poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   11.11.2012 20:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Thomatys
Uf, no když Tě tak čtu coze, udělala bych to tak, že bych na nějakou dobu zasedla k tomuhle webu a pilně prostudovala tu spoustu užitečných témat a článků, který tu jsou. Pak snad pochopíš, kde děláš chyby. A mezitím by se Ti mohla sejít k tomu pětikilu ještě nějaká ta stovka, abys mohl v klidu nakoupit to, co budeš potřebovat. S tím, jak momentálně přemýšlíš, bych fakt to akvárko teď hned znova nezakládala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 20:19 S Muž invalida [3881] Re: Thomatys
Ufff, jo to mám, ale tahat 12kg zpět do Hornbachu to mi teda dá hodně zabrat, nemám auto, takže mi to bude dělat problém. Ale zase si to budeš pamatovat že máš nejdřív číst ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Thomatys
...tak nic nevracej, ale pak se neptej proč ti nic neroste a proč se ti nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:31 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Ufff, jo to mám, ale tahat 12kg zpět do Hornbachu to mi teda dá hodně zabrat, nemám auto, takže mi to bude dělat problém. Jen jedna věc, když už sem to chtěl zaplatit, tak co mi daly tašku tak mi to spadlo a jeden pytel praskl, to a nevím jestli by mi pak i tento vzali. Jinak jak říkáš vrátil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 19:26 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Jo a jinak jestli máš účtenku od toho dnešního písku, tak bych ho šla do Hornbachu vrátit a pořídila správnou zrnitost tmavší barvy. Za tu cestu navíc ta eliminace budoucích potíží rozhodně stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 19:23 Žena Kytka [2146] Re: tajfun1
tajfun1 napsal: 90% kytek na burzách se prodává bez košíčků, takže se ani nemá moc cenu výjimkami zaobírat...
Zase budu dělat reklamu svému dvornímu dodavateli kytek, ale v tomhle bych s tebou polemizovala: prakticky všechny kytky, co mám, jsem pořídila na burze, košíčkových byla většina Echinodorů i Kryptokoryn, a co se týče stonkovek prodávaných opravdu na kusy, vycházelo srovnatelné množství cenově stejně líp, než koupit košíček v akvaristice. O kvalitě a faktu, že má rosliny submerzní, ani nemluvím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 19:22 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Jinak použít ho na celý akvário nemůžu, není toho dostatek na pokrytí do určité výšky, viděl bych to na maximálně 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:20 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Fotka k příspěvku No můžů dát jinou fotku, už sem dneska oddělil písek od kamenů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:17 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
tak ono se to neodkaluje kvůli rostlinám, ale kvůli rybám, bo se z toho detritu uvolňují do vody org. látky a pak se voda rychleji kazí...naopak rostlinám to může vyhovovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:17 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Fotka k příspěvku Obyčejný odkalovač objednaný v e-shopu a osobně vyzvednutý v prodejně v Praze mě vyšel na 53 Kč. To je, myslím, zanedbatelná částka. A funguju s ním spokojeně už několik měsíců.
EDIT: Jsou tu na stránkách i návody na samovýrobu v ceně tak do 10 Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 19:15 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Já klidnej jsem, to mě ještě málo znáš. :) Odkalovač Tě nebude stát ani korunu. Kus hadice a na ní přiděláš uříznutou flašku třeba od nějakýho dětskýho pitíčka, nebo třetinký kofoly a máš odkalovač na několik let jak vyšitej. Tu část s tou flaškou strčíš do akva, duhej konec natáhneš pusou vodu a odkaluješ do kýble. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   11.11.2012 19:14 Muž Thomatys [-3] Odkalení
A hlavně nikdy sem v akvárku neměl živé rostliny, takže nebyl důvod to často čistit. A hlavně v tom štěrku co sem tam měl sem tu nečistotu neviděl, vidět byla až po delší době a to už asi bylo pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:13 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Fotka k příspěvku No jestli tím původním pískem myslíš to, co jsi mi posílal včera na fotce, tak bych hlasovala pro ten. Zrnitost sice jen odhaduju, ale myslím, že je rozhodně lepší než to jemný bílý, co sis přinesl dneska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:11 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Ok dobře takže klid, nikdy sem to nedělal, pokaždé sem to řešil tím, že sem akvárko celé vyčistil už takhle mě to naučit táta a o tomhle tom sem se dočetl až tady. Nemluvě o tom, že nemám nic na to odkalení, musím to nejprve nakoupit, ale snad to nebude vadit kdybych to nakoupil až tak za 2 měsíce nebo 3?, protože momentálně na to fakt už nemám, abych koupil rostliny a ještě toto, můžu postrádat jenom 500kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 19:06 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Zcela upřímě, mě to po tom Tvém přiznání že jsi nikdy neodkaloval začíná připadat, že za ty Tvoje problémy nemůže až zase tak moc ta "zemina", ale Tvoje lenost. Tohle naprav a určitě to nepodceňuj, protože jak píše kolegyně Danila, budeš z akvária mít za kratší či delší čas žumpu. Neodkalovat můžeš, ale musíš vědět co a jak se v akváriu děje a co se může přihodit. Já bych to nemíchal, buď jedno nebo druhý, nebo třetí a to je ten betoňák. Je to na Tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:02 Muž tajfun1 [222] Re: Danila
90% kytek na burzách se prodává bez košíčků, takže se ani nemá moc cenu výjimkami zaobírat
ad pogostemon) - naprostej souhlas, sám jsem ho od A-D koupil a ten chcípak, co mi přišel hmm až po půl roce se mi povedlo ho nějak vypiplat do nějaké rozumné podoby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:00 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Tak tu mám ještě kompromis, mám ještě původní z minulého akvária, je očištěný a nechávám ho schnout, zrnitost bohužel nevím, v obchodě u něj nebyla napsaná, ale je v ru e znát, že je hrubší, takže ho smíchat s tímto jemným bílím a ten co mam je šedý, takže tak, bylo by to možné?. Je toho na velký plech na pečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 18:52 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
No vida, tak se po dvou dnech diskusí dovídáme jednu z možných příčin Tvých problémů a ty přemnožený šneci ty do toho taky zapadají. Já jokožto zastánce nepřehánění to s odkalováním tentokráte za něj budu horovat, na tom světlým a jemným písku uvidíš bordýlek velmi rychle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 18:51 Žena Danila [4489] - SumciRe: Thomatys
Thomatys napsal: No co, já stejně nikdy neodkaloval ani nevím co to je, vždy sem to tam měl až do doby kdy už to nešlo vydržet a celé akvárko sem vyčistil. O odkal mi nejde, jde mi hlavně o to aby rostliny rostli jak mají a o nepořádej se postarám později, stejně nemám ani výbavu na čištění, tu musím časem dokoupit až budu mít více peněz, ale do začátku mi to stačí a alespoň budu vědět co to umí.

Tak s tímhle přístupem to budete mít jako žumpu za krátký čas a nemá cenu vůbec začínat tone Jeden z nejhorších možných přístupů k akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2012 18:50 Žena Danila [4489] - SumciRe: tajfun1
To není pravda,na burzách se prodávají taky košíčky.
Co se týče rostlin od Dennnerle, kvalita je vynikající, například Pogostemon helferi od Aqua daho mi nesmí přes práh, z Německa je nádhernej.Ale to je čestná výjimka, Aqua daho má většinu kytek ve výborné kvalitě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   11.11.2012 18:49 Muž Thomatys [-3] Re: Danila
No co, já stejně nikdy neodkaloval ani nevím co to je, vždy sem to tam měl až do doby kdy už to nešlo vydržet a celé akvárko sem vyčistil. O odkal mi nejde, jde mi hlavně o to aby rostliny rostli jak mají a o nepořádej se postarám později, stejně nemám ani výbavu na čištění, tu musím časem dokoupit až budu mít více peněz, ale do začátku mi to stačí a alespoň budu vědět co to umí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:46 Muž tajfun1 [222] Re: romant
tak když to vezmu od Dennerle nebo A-D, tak dostanu plnej košík, kde je těch rostlinek více méně srovnatelný množství...horší to je na burzách, kde se to prodává po jednotlivých rostlinkách, tam se pak ta cena může i o dost prodražit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:42 R Muž romant [27987] Re: tajfun1
Na tu otázku drahoty je třeba se podívat i optikou, kolik toho za tu drahou cenu vlastně dostanu a člověk se potom dostane do jiné reality, chce to šmahem neodsuzovat a porovnat, právě s těma nabízenejma alternativama. ;-)
Edit: Jedině snad ty přebytky budou konkurenceschopný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2012 18:38 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
Hornbach ma kytky většinou dražší, než v ostatních akvaristikách, jelikož je bere z Německa od Dennerle. Pokud chceš kytky za dobrou cenu, tak se vyplatí objednat všechny najednou např. od aqua-daho.cz popř. oběhnout burzy nebo se domluvit s někým, kdo má přebytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: ender
ender napsal:.. nechci světlé dno, tak se ptám, jestli můžu tento písek koupit a na něm potom to dno stmavit tím hrubším (stávajícím) štěrkem ?
Je to vhodné? :-(


Je to vhodné v případě, že to po smíchání máte v plánu vyhodit komplet ;-)
Jestli se chystáte zítra do Braníka tak tam mrkněte na tmavé písky od Flexiobkladů a bude vyřešeno
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: ender
Osobně bych ten kamenolom co tam máš vyměnil za tu frakci 2-4mm, toť můj názor o výhodách této frakce je toho zde na fóru popsáno docela dost, tak snad jenom jednu, je to solidní kompromis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Thomatys
Thomatys napsal: vím, že je doporučeno písek o zrnitosti od 1-3mm, ale já vzal 0-1mm, je tedy hodně jemný viz obal na fotu.

smich A taky jste si pěkně zavařil, měl jste na to doporučení dát. :-D
Tenhle písek není špatný, ale je příliš jemný, tudíž odkalování bude peklo.(Mám ten samý ve 400 l akvárku a nadávám při každém odkalování - budu ho určitě měnit) Dávat na něj vrstvu štěrku je zbytečné, stejně se to promíchá. Rejnokům by se líbil, ale do klasického společenského akvárka žádná velká výhra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:26 Muž ender [3] – Dno
ender napsal: ok - zítra jdu zkusit někde něco sehnat - stavebniny atd...
ale spaní dneska teda nebudu mít nejsladší...

co s těma mýma 4čtyřma rybkama?


obnovuji "naše" povídání na téma "mého" nepříliš šťastně zvoleného dna...
V sobotu jsem prošel všechny dostupné obchody - troje stavebniny, dva zverimexy, OBI, ale neuspěl jsem - respektive v OBI mají říční písek ve velikosti cca 2-4 mm, ale je bohužel světlý! Vzhledem k tomu, že nechci světlé dno, tak se ptám, jestli můžu tento písek koupit a na něm potom to dno stmavit tím hrubším (stávajícím) štěrkem ?
Je to vhodné? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:23 Muž Thomatys [-3] – Ceny
Musím, ale říct, že ceny těch rostlin jsou fakt strašný. Byl sem už v zmiňovaném Hornbachu kde sem právě koupil ten písek a ceny rostlin tam byl od 85 do 600kč za kus což je teda hnus. Jen doufám, že až zítra pojedu do toho Bráníků tak to tam nebude stejné ba naopak ještě dražší, nemluvě o tom, že když sem si už nastavil jaké rostliny v akváriu budou aby právě tyto nebyli z nejdražších, pak bych totiž nemohl nic koupit a v tom písku by asi umřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.11.2012 18:15 Muž Paul [2] - Asie
tak v tom případě je to podle mě v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 18:08 Muž Thomatys [-3] – Písek
To mi nevadí nad to stejně dám ještě vrstvu štěrku, takže to zakryje část. No právě že, do toho akvaria budu dávat pouze ten písek a štěrk a jenom pár kytek co se zakoření, jinak mám v plánu spíš kytky co budou na kamenech nebo jenom na povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:03 Muž Paul [2] - Asie
No, je možný že ti v tom shnijou kytky, je bílý což taky neni moc dobrý (ryby se nebudou cítit dobře). nejlepší sou černé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 17:49 Muž Thomatys [-3] – Písek
Fotka k příspěvku Zdravím, tak sem si dneska došel do obchodu pro písek, ale doufám, že to nevadí, vím, že je doporučeno písek o zrnitosti od 1-3mm, ale já vzal 0-1mm, je tedy hodně jemný viz obal na fotu. A na doporučení sem toho vzal 12kg. Teď Vaše komenty a doufám, že nebudou negativní jinak si hodím mašli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:32 Muž Paul [2] - Asie – co2
ahoj, chci se zeptat jestli se mi tohle hodí do akva. 25l, mám tam vall. corksrew, echinodorusy, egerii díky. akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:03 Janča Re: lhajek
Mockrát vám děkuji.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
No jo, no... ale to vniklo tak, že já Janče psal odpověď na její příspěvek a ona mezitím odpověděla na to, co jsem psal předtím, víš? Proto jí radím zvýšit teplotu až poté, co píše, že má v akva 25°C, což samozřejmě naprosto stačí. Ale ne každý bydlí v paneláku a má v bytě tak teplo, proto jsou topítka třeba u mne naprosto nezbytná všude krom kardinálek a krevetek. Když si klikneš, na co odpovídám, bude to jasnější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4651