Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:21 Muž Bošek [53] Re: romant
Ahoj.
Koupený není ještě nic, takže světlo můžu řešit operativně. Ani akvárko ještě nemám :-)

A s tím filtrem jsem tě nepochopil - já navrhuju e1500 (1500l/h - akva do 700litrů)
a ty e901 (900l/h-akva do 300litrů) a tvrdíš, že bys volil výkonnější ...??

Jsem limitovanej dvěma věcma - rozměry akvárka už větší být nemůžou :-)
a finance nemůžu taky úplně rozhazovat.

Máte někdo prosím návrh, jak se s osvětlením
a třeba i homemade krytem vejít do max 2500,-
tak, aby světlo bylo dostačující???
Kryt potřebuju - nemůžu mít volnou hladinu - akva bude přední třetinou ve zdi...

Dík moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2014 18:05 JoKa Re: Bošek
Přesně tak, do takhle vysoké nádrže (sám mám dvě, jednu 60 a druhou 90 vysokou) bych doporučil na boky Vallisneria gigantea a dozadu spiralis... To jsou kytky, co se umí krásně natáhnout, ve vysokých akvách jsou super a hlavně, rostou skoro po tmě... Doprostřed frkneš nějakou dominantu, sem tam nějaká ta nenáročná kytka a máš vystaráno...
Vallisnérky nebudeš za chvíli stíhat vyhazovat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2014 17:16 R Muž romant [27987] Re: Bošek
Jak jsem pochopil kryt je už koupenej a co ten filtr, taky? Osobně bych volil ještě o kapánek větší a to e901. Dokážu si představit, že budu pracovat i s tím světlem co máš, ale budu muset přizpůsobit rostliny a volit ještě méně náročné než navrhuješ. Pro to co jsem napsal je docela zásadní ty výška akva a jestli je 60cm, tak to bude hodně napováženou i to co píšu, přecijenom každej cm výšky je pro kytky ve spodnějších partiích znát a když bch se mělo pracovat s tím co máš, tak to chce hlídat každej cm. Kvalitní odrazové reflektory by jistě byly přínosem. Ovšem jsou to všechno dohady a pokus o trochu jiný pohled než zde doposud zaznívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:58 Muž maryn [40] Re: amrtin
Taky bych šel do led osvětlení. Bylo by škoda takovej krásnej objem dobře neosvětlit. Ono se to opravdu vrátí na krásných rostlinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:55 amrtin Re: Bošek
Jde,ale musí se vyměnit za led trubice...sice investice,ale ta se vrátí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bošek
Nad Tve akvarium by se vesly T5 54W, ale jsou to T5, 36W jsou T8. Ze bys jen vymenil zarivky za silnejsi, tak to bohuzel neni. No a pri hodne velke snaze bys tam mohl dostat jeste T5 80W, ale tedy je to dost na chlup, jejich maximalni delka i s vyvody je 1463.2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2014 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: maryn
A to je napsano jeste velice slusne, nad to akvarium je vylozene na ... chov ryb bez rostlin ;-) . Ony nejake nenarocne rostliny preziji a na hladine taky muze neco rust, ale mne by to tedy dost trapilo.

Pokud chces rostliny, tak slabym osvetlenim celou snahu zazdis, a pokud chces hezky Echinodorus, Ancistruse si minimalne rozmysli.

Ted si mozna rikas, ze Ti o rostliny moc nejde, at tam jen neco je, jenze pak budes chtit krasne akvarium plne zdravych rostlin a muzes zacit zmenou osvetleni. Z vlastni zkusenosti vim, ze 2x30W zarivka nad 200l akvarium je zalostne malo, a 2x36W nad 450l je jeste mnohem horsich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:39 Muž Bošek [53] Re: maryn
No to jsem si taky myslel, jde vyždímat větší výkon ze stejný délky trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2014 15:20 Muž maryn [40] Re: Bošek
To osvětlení mi přijde na ten objem slabé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:17 Muž Bošek [53] – rady do začátku
Zdravim zkušenější. Potřebuju poradit,
jestli nejsem úplně mimo mísu.
Chci do akvaristiky skočit rovnou po hlavě,
tak jdu rovnou do velkėho akvária - 450litrů.

V plánu mám:
Akva 150x60x50
Kryt komplet koupený s 2x36W zářivkami
Filtr JBL e1501

Ryby:

2x krunýřovec sp. Gold
2x krunýřovec sp.
4x skalára amazonská
4x čichavec perleťový
2x čichavec zlatý
4x čichavec modrý
2x pancéřníček kropenatý
2x kančík červenooký
hejno neonka červená

Rostliny:

kryptokoryna
růžkatec ponořený
šípatkovec Isabella
zákruticha
mokřanka trojkvětá (hygrophyla)
hnědovka (microsorum)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
aspoň bude mít náskok, až zjistí že mu holanďan nejde a překope akva na klasiku :-D
nebude muset kupovat nový filtr
p.s. už se v tom nebudeme vrtat, myslím že kdo bude chtít, tak si to podstatné vezme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 19:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
dnes si prohlídne krásný obrázky, běží naplnit COcko, naleje vodu a začne se ptát...jaká utopie? A to že stačí je právě podstatou toho, co píšu...tabulka nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 19:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
začátečník a holanďan - utopie
jinak na 400 litrů ti stačí jeden 2075 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 18:38 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
může být...jenže "ten"začatečník nepozná co je blbina...já bych poděkoval, kdybych do holandana 400l s 50 red cherynama koupil dle návodu 2 nebo 3 petkový eheimy :-D ale odrazovej můstek dobrý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 17:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
souhlas, nicméně začátečníkům velmi usnadní život. Na rozdíl od blbiny typu 1cm na 1 litr vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 13:23 Žena sharka71 [37] Re: michalt
Díky moc za vyčerpávající odpověď. Vnější filtr určitě nechci, takže popřemýšlím o tom Atmanovi.. Ancíčky se mi pryč dávat nechce, ale pokud je to nutné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 12:32 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
a možná by to mělo odpovídat i nárokům osazenstva, biotopu, zarybnění, množství rostlin, údržbě atd atd...není nic proti poučce, ale já nerad škatulkuju...a je to to samé jako poučka 1cm ryby na 1l což je dle mého zhovadilost. Platná 1 případ z 1000...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 12:27 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
tak už tomu trochu rozumím smich , tím pádem se pohybuješ na spodní hranici doporučeného. palec

Jinak bych musel nacpat 36l na mé akvárium . Což teda asi nemám... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.11.2014 10:51 R Muž Silent [5949] Re: sux
Ten doporučený objem hmot je určený spíše pro bioakvacitové filtry. Pokud se použijí vnější kanystrové filtry kde se můžou použít biokeramické hmoty které mají i několikanásobnou osidlovací plochu stačí menší procentuální poměr. I když filtračních hmot není nikdy dost :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
v čem vidíš problém? mám akva 800 litrů a 18 litrů filtračních náplní. V plánu je 2000 litrů, a bude 40 - 50 litrů filtračních náplní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
jejda a kdo to má při větších nádržích....leda s nějakým přepadem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.11.2014 10:04 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pro zjednodušení výběru filtru pro začátečníky se dá použít - objem filtračních hmot by měl být 2-4% objemu akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.11.2014 09:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sharka71
Nejdřív to nejsnadnější: Preventin přestat přidávat. Jeho vliv na nitrifikaci může být jen negativní, otázné je, jak moc. Akvárium je potřeba udržovat v dobrém zdraví vhodnými podmínkami, nikoliv držet dvířka Pandořiny skříňky přivřená trvalým přísunem léků. Tohle zadělává na další problémy.

Velikost kostky, o které jsme si tady včera psali, je objem (a hlavně celkový povrch) filtračního média, který je potřebný k tomu, aby v tom akváriu spolehlivě fungovala nitrifikace. Akvárium se dá provozovat i bez filtru, ale chce to opravdu dobře vědět, co a jak člověk dělá a mít všechno v nádrži patřičně zařízeno. S danou osádkou a s tím, jak to vypadá, bych řekl, že s ničím menším než je doporučená velikost, bych tohle akvárium vůbec nezkoušel provozovat (jinak se problémy budou periodicky vracet). Chemické a biologické procesy zkrátka potřebují své podmínky. V tomto případě je to místo na biomolitan, není zbytí. Když se to bude "šidit," problémy budou pokračovat. Zamyslel bych se nad zakrytím většího filtru rostlinami.

Jinou možností by bylo pořídit vnější filtr (třeba z radu Eheim Ecco). U něj vedou do nádrže jen dvě hadice, samotný filtr je schovaný někde pod akváriem a samotnou nádrž nic "nešpatí." Ale na vhodně dimenzovaný filtr pro danou nádrž je potřeba počítat s investicí snad kolem 2.500,- Kč. Znovu, nejít na doraz, radši trochu větší, osádka nádrže to ocení.

Optimálně se vhodně dimenzovaný filtr zanáší jen minimálně, průtok mu výrazněji poklesne tak za 4-5 měsíců od čištění. Samozřejmě, pokud je v akváriu více ryb nebo (s prominutím) "rozmetadlo hnoje" jako ancák, pak je možné, že se zanáší i častěji. Nutnost čistit ucpaný filtr častěji než každý měsíc, bych už považoval za neúnosné. Pak se totiž musí znovu čistit dřív, než se v něm dostatečně usadí nitrifikační bakterie.

Akvárium se dá zařídit mnoha způsoby, ale ten stávající dlouhodobě fungovat nebude. Největší znečišťovatelé musí jít plavat jinam a filtr taky potřebuje vyměnit za něco s velikostí, jak byla uvedena včera. Tady jsou kompromisy jen na škodu věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 07:09 Žena sharka71 [37] Re: michalt
No, já myslela, že bude stačit, když je objem cca 84l. Ten původní, který byl dodán se setem byl zase moc silnej..dělal hrozný vlny a vír i při nejmenší regulaci. A ta kostka se mi nelíbí, hlavně zabere moc místa :-( , chjo. Preventin dávám po každém zásahu do nádrže. Za jak dlouho myslíte, že by se filtr měl v průměru zanášet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2014 15:41 R Muž Silent [5949] Re: sharka71
Jak jsem se podíval do prezentace tak ten filtr je opravdu nedostatečný. Atman At-F302 je do maximálního hrubého objemu 100 litrů a i kdybys tam dala F303 tak tyhle filtry mají malý obsah filtračních hmot. Lepší by byla kostka bioakvacitu 10x10x24cm a čerpadlo Atman AT-201.
Edit: jsem pomalej :-D michalt je jak blesk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.11.2014 15:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Aha, až teď jsem si všiml, jaký přesně je tam filtr. Omlouvám se, přehlížel jsem to správné místo. Tenhle filtr je pro tenhle objem a osádku příliš malý. Pořád se bude ucpávat a filtrovat pořádně nebude. Vyměnil bych jej za Atman AT-201 ( www.akva-exo.cz/… )s kostkou molitanu 10x10x24 cm ( www.akva-exo.cz/… ) .

Tady dlouhodobě pouze výměny vody stačit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2014 15:30 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sharka71
Jaký přesně je to filtr? Třeba typ, vzhled, velikost. Jestli již bylo po tak krátké době potřeba filtr čistit kvůli zanešení, znamenalo by to, že není dostatečně velký pro tuhle osádku a tenhle objem nádrže. Nebylo by to poprvé, co se tady řešil sled problémů, kde je filtr příliš malý, zanáší se, pak se čistí, kvůli častému čištění se v něm neusazují nitrifikační bakterie, pak na to doplácí ryby.

Řekl bych, že neonky jsou trochu citlivější než razborky, ale oba druhy mají rády čistou vodu. Až teď jsem si všiml, že tam máš čtyři ancíky. To je na tenhle objem dost velká nálož organického znečištění. Už nad jedním bych váhal, jestli jej tam dát, ale čtyři, to je v kombinaci s ostatními rybami podle mého neudržitelné. Ještě v kombinaci s tou nezaběhnutou filtrací (s otáznou kapacitou).

Ancíky bych bez váhání co nejdřív daroval a řešil filtraci, jinak se budou problémy jen dál hromadit.

Vidím v prezentaci Preventin. Je to myšleno tak, že se do nádrže přidává pravidelně - "preventivně?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 14:29 Žena sharka71 [37] Re: michalt
Filtr je vnitřní, mám v prezentaci...ano jedná se o tu 112tku. Filtr čistím, když je potřeba, když vidím, že je zanesený. Takže jedině vyměnit tu vodu, nic jiného nemám dělat? To mně mrzí... Razborky jsou asi hodně citlivé....ale neonky jsem měla již 2 roky předtím a vůbec se mi nezdály nějak zvlášť citlivé, proto jsem si myslela, že už byly nemocné nebo tím transportem. Jinak moc děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2014 12:21 jamajcan Re: sharka71
Jestli se jedná o Stodvanáctku,která je v prezentaci,založenou na konci září,tak je s největší pravděpodobností zbytečné,dál se snažit hledat příčinu.Nestabilní prostředí s nefungující biorovnováhou,nové ryby ve stresu z transportu a změny prostředí a problém je na světě.Rada?Pro příště bych tomu dal více času,aby se mělo prostředí šanci stabilizovat.Více v tomhle vlákně. rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria…
Hodně štěsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sharka71
Denně vyměnit 1/3 objemu vody v nádrži. Jaký je tam filtr? První podezření by asi padalo na slabě zaběhnutou nádrž (nedostatečně zaběhnutý filtr, nevyhovující filtr nebo filtr s nesprávnou údržbou) v kombinaci se značnými znečišťovateli a citlivostí zmíněných postižených ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:51 Žena sharka71 [37] – ztráta razborek a neonek
Prosím potřebovala bych pomoc, umírají mi nově zakoupené neonky a razborky. Z původních 11 neonek mám 7 a razborky jsem 3 dostala a pak dokoupila 2, a z těch už zbyla jen jedna :-( . Nevím jestli byly nějak nakažené nebo se jim něco v akváriu nelíbí. Ostatní rybičky jsou v pořádku, nevidím žádné změny v chování, ani žádné flíčky nebo tak něco.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Horác
Horác napsal: Barakainus napsal: Pokud mate ve vode chlor, tak jo, ale kde pridavaji do vody chloramine a ne chlor, jsou ty pripravky nutne! Bez nich jsou ryby (a cokoliv jineho) mrtve za chvilku. A chloramine nevyprcha i mesic.
To jako že po odkalení doplním do akvárka PITNOU VODU a během chvilky mi pochcípají ryby? Ty už jsi to zažil?

Jo, presne tak. Neni to okamzite a zalezi to na tom jak jsou citlive a kolik vody vymenis, ale pri 50% se jich druheho dne moc nedozije.
Jak uz tady nekdo zminil, ja jsem v USA a tady v te oblasti co jsem pouzivaji chlor, ale cela California a vetsina ostatnich statu pouziva chloramine. A severni CA (kde jsem zil driv) ma tu koncentraci dost vysokou. A je to takovej smejd, ze se odpadni vody musi neutralizovat nez se vypusti do more.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 13:56 Muž Horác [3942] Re: maryn
Děkuju za odkaz :o))) ... ale já vím, co to je chloramin a že je toxickej :o) (to tak nějak patří k mýmu vzdělání a povolání :o) ... Já se jen pozastavil nad tím, že je ho v pitné vodě tolik, že po něm "během chvilky chcípají ryby" ... nic víc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 12:55 Muž maryn [40] Re: Horác
Jen na doplnění... cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 11:19 Muž Horác [3942] Re: michalt
O.K. Jen jsem chtěl vyloučit JPP ... tak jsem zase o kousíček moudřejší :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 11:14 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Horác
Ahoj, já jsem to zažil v USA. Ne tak, jak je to podané tady (vyměníš vodu a ryby jdou za chvilku do kytek), ale po několika týdnech bez akvaregulátoru opravdu ryby začaly trpět na otravu chlórem a měly příznaky popálenin a otravy amóniem (nebo jak se to česky jmenuje).

Dokonce, jak jsem začal víc diskutovat na amerických fórech, zjistil jsem, že na mnoha místech opravdu dezinfikují vodu chloraminy v poměrně vysokých koncentracích a opravdu to dlouhodobě je pro ryby nebezpečné.

Jen jsem se pořád utěšoval tím, že tady v ČR se chloraminy zatím nepoužívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 09:58 QNovobilsky – Hlídání PH
Dobrý den, myslíte si, že by mi stačilo na hlídání PH vody něco takového?
www.aliexpress.com/…
Nikdy jsem to nemonitoroval... Alespoň pro přibližné měření by to mohlo stačit, ne?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 09:31 Muž Horác [3942] Re: Barakainus
Barakainus napsal: Pokud mate ve vode chlor, tak jo, ale kde pridavaji do vody chloramine a ne chlor, jsou ty pripravky nutne! Bez nich jsou ryby (a cokoliv jineho) mrtve za chvilku. A chloramine nevyprcha i mesic.
To jako že po odkalení doplním do akvárka PITNOU VODU a během chvilky mi pochcípají ryby? Ty už jsi to zažil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 08:37 Martin Re: Kytka
Dobře, až za měsíc nasadím rybičky, tak se zaregistruju...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 06:41 Žena Kytka [2146] Re: Martin
Martin napsal: Díky, ale to si ještě netroufám, se prezentovat :-D Třeba časem :)
Nejde o to, aby tě někdo pucoval za to, že nemáš dokonalý akvo. Jsi začátečník a tak se k tomu přistupuje. Ale při každé tvé otázce budou následovat dotazy na nádrž, aby se odhalily souvislosti. A nebývá jich málo. Tohle všechno máš možnost zadat do prezentace nádrže a sobě i ostatním ušetříš čas, protože mnohdy to, co tobě připadá jako nepodstatné, může být jádrem problému. Nehledě na to, že jako neregistrovaný uživatel vidíš jen očesanou verzi stránek. Klidně si to zkus (registraci s prezentací) a když ti to nebude vyhovovat, máš možnost to zase zrušit a smazat. Ale věř mi, že to pak už nebudeš chtít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 02:17 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Re: Turbínka
Turbínka napsala: Většina akvaregulátorů a přípravků na úpravy vody je zbytečnost X-)
Tak na to bacha. To neni casto pravda!!!
Pokud mate ve vode chlor, tak jo, ale kde pridavaji do vody chloramine a ne chlor, jsou ty pripravky nutne! Bez nich jsou ryby (a cokoliv jineho) mrtve za chvilku. A chloramine nevyprcha i mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.10.2014 15:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Martin
Není trvalejších řešení, než jsou ta dočasná. :-) Já bych ten filtr vyřešil ještě před přidáním ryb. Je to jednodušší a méně starostí. Až se zarybní, bude potřeba držet kvalitu vody i při výměně filtru. To bude znamenat nechat běžet starý a nový současně alespoň tři týdny a pak pro jistotu zase chvíli měnit vodu intenzivněji. Teď, když tam ještě ryby nejsou, dá se prostě vyměnit kus za kus. Nemluvě o tom, že "zajetí" stávajícího filtru nemusí být zrovna snadné, protože se může ucpávat kvůli malému objemu filtrační hmoty a vysokému průtoku. To znovu může mít neblahý vliv na kondici ryb. Samozřejmě, nějak to fungovat může, ale nepovažoval bych to za spolehlivé a výměna časem může být složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2014 15:19 Muž maryn [40] Re: Martin
No ona to čerpadlo s kostkou zase taková investice není, měl by ses vejít do cca 300,- Kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 15:13 Martin Re: Kytka
Díky, ale to si ještě netroufám, se prezentovat :-D Třeba časem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2014 15:06 Žena Kytka [2146] Re: Martin
Ještě doplním Honzu: zaregistrovat se a zřídit prezentaci nádrže, ulehčí to poradenství a tobě pohyb na stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2014 15:00 Martin Re: Heimdall
Tak díky moc za rady a omlouvám se za prvotní "neústupnost" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:56 Martin Re: Heimdall
Rozumím, ale jak říkám...už jsem se vyždímal z finančních možností, tak snad časem :) teprve jsem přišel na ovládání tohoto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:53 R Muž Silent [5949] Re: Martin
Já to doporučuji právě proto, že teprve rozjíždíš nádrž. Mnou doporučená filtrace v nádrži kterou máš v úmyslu rozjet je velmi účinná a s minimální nutností údržby. Tvůj filtr má velký průtok na velmi malou filtrační hmotu. Je dobrý na mechanickou filtraci, ale biologická moc účinná nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:49 Martin Re: Heimdall
Tak já bral celý set i se stolkem...průtok 600l/h a moc se mi nechce nechat zabíhat další filtr, tak třeba časem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 14:48 R Muž Silent [5949] Re: Martin
A co něco výrazněji účinnějšího a přitom relativně levného jako je bioakvacitový blok 10x10x24cm a čerpadlo Atman AT-201.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2251