Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2014 15:28 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Ten prach setři papírovou utěrkou nebo pevnějším papírovým kapesníkem, funguje to docela dobře i na slepou hladinu. Chce to sice trochu cvik, ale naučíš se to ;-) A ano, vzhledem k dýchání labyrintem mu ten prach vadí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 14:04 Žena Atika [134] Re: ŠárkaTob
A co ho teda dát do tý 16ky? Když tady nemáte filtr vůbec, tak je to jedno. Než se tam zaběhne filtr, tak mu prostě budete tu část vody měnit stejně jako tady, kde filtr není, jen postupně budete interval výměny prodlužovat (denně, další týden obden, další 3 x týdně) až se dostanete na běžnou údržbu 1 x týdně. Jen bych teda akvárko zakryla celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 12:11 ŠárkaTob Re: michalt
Snažím se ho odsávat, ale když tam strčim hadičku, vznáší se. Z hladiny jsem ho zkoušela vzít, ale rozpadá se mi mezi prsty. Kdybych odsávala víc vody, vysaju celý akvárko.
Pořád ho mám v tom 8,5l, protože u toho 16l čekám, až se zaběhne filtr.
Do vody mu dávám Betta AquaSafe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 12:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Nevím, jestli beťákovi přidáváš do vody Torben. Jestli ne, tohle je vhodná situace použít jej. Za tu cenu (kolem 35 Kč) je to vynikající "matroš," který pomůže zabránit případnému plísňovému onemocnění, které někdy podobné incidenty provází.

Samozřejmě, prach v akváriu není zcela vítaný, taky ze zřejmých hygienických důvodů. Závisí, kolik ho tam je. Ale z hladiny by jej snad mělo jít nějak posbírat a ze dna odsát, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2014 12:00 ŠárkaTob
Zdravím. V úterý mi betťák vyskočil z polopřikrytého akvárka. Našla jsem ho ležet na zemi za stolem, byl od prachu, netuším, jak dlouho tam ležel. Na jedné straně má poškozené šupiny a opadaly mu polámané kusy ploutví, vypadal, že umře, ale zotavil se. Mým nynějším problémem je, že v akváriu je usazený prach. Na dně, na kmeni, na hladině. I když akvárko čistím (obden 1/3 vody a denně výkaly/zbytky), tak prach tam stále je.
Vadí mu to nějak? Mohlo by mu to ublížit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: invalida
:-D tak tato asociace mně tedy nikdy nenapadlá. Ale asi už bude smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 11:59 S Muž invalida [3881] Re: Štefan
Otvírání v krytu je alternativa ale připadám si jak ženskej doktor stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 10:47 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: invalida
:) měl jsem namysli samozřejmě otvírací kryt, jako víko. Ale samozřejmě souhlasím, prevence je rozhodně důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 10:20 S Muž invalida [3881] Re: Štefan
Údržba přes kryt moc nejde...to jak Designer psal že na to je třeba vidět. Lepší je to připomínat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 09:37 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: invalida
a proto je velice rozumné mít horní kryt (koupený, nebo vlastnoručně vyrobený) s pevně přichyceným světlem. Jednak nemůže dojít ke kontaktu s vodou a jednak to nestresuje tolik obyvatelé nádrže, jako když se jím světlo vypne a pak znovu zapne. Ale co se týče vnitřních zařízení plně souhlasím s Designerem. Elektrika je sviňa, kope :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 09:24 S Muž invalida [3881]
Taková tma nikdy nebude že bych riskoval hození si světla do nádrže stydim Jen malá technická. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.06.2014 08:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Pred udrzbou akvaria vsechny elektricke spotrebice v nem vypnout, a to vytazenim privodnich snur, ne vypinacem atp.! Nemusi se to tykat osvetleni, pokud mas jistotu, ze nemuze dojit k urazu elektrinou, holt videt na to potrebujes. Filtr to par hodin zvladne bez uhony, a treba topitko si necha zapnute jen blazen.

Kdyz jsou veci nove, vsechno je fajn, nikomu nic nehrozi, ale ono se s necim hybe, privodni snura se prohyba a dre, levne vyrobky nemaji buhvi jak odolne privody... Takova faze privedena do akvaria a rozpojeny nulak (treba vypinacem), pricemz ruce mam v akvariu a idealne stojim na promacene podlozce dotykajici se radiatoru, to muze byt opravdu krasny zazitek.

Neriskuj, hrdinu jsou plne hrbitovy. Posledni slova pred smrti:"To je blbost, tady ze je napeti?" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 22:24 R Muž romant [27982] Re: ŠárkaTob
Nonstop a pokud už to tzv. nedá(tady nízký vodní sloupec), tak klidně na chvilku vypnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 22:19 ŠárkaTob
Děkuji za rady a odpovědi.

... když budu čistit akvaráko, mám filtr vypnout, nebo ho mám nechat jet non-stop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 11:39 S Muž invalida [3881] Re: ŠárkaTob
Vyměn vodu tejdně...filtr čisti až klesne výkon. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2014 11:39 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Já ve 20 l s bublifukem nastaveným na "lehké bublání" u betty měním 1/3 vody 1x do týdne. Mělo by to stačit :-) A jak správně píšeš až po měsíci, i můj beťák si prožil denní vodoléčbu s nezajetým akvárkem a filtrem a jakej z něj vyrostl fešák :) Nevím jestli ti to už někdo radil nebo ne, ale bettě přidávám i rašelinový výluh (Torben, cena okolo 30 korun), barví vodu do odstínu hodně slabého černého čaje a navíc má i pozitivní účinky (antimikrobiální, nutní rybu produkovat více slizu, netřepí se tolik ploutvičky, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 11:28 ŠárkaTob
A když tam mám ten filtr jen na takový to probublávání, bude stačit po tom měsíci výměna vody 1x týdně, nebo radši 2x?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 20:17 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: ŠárkaTob
Na dně může být položený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 19:06 ŠárkaTob
A další dotaz. Když tam mám ten filtr, tak na kolik mám nastavit proudění, aby ho to neumlátilo.
Mám to udělat malinko, jen aby to tu vodu čeřilo, nebo tam nechat větší bubliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 18:58 ŠárkaTob
Dobrý večer, jsem tu zas s dotazem. Mám filtr i nové topítko do toho 16l akvárka. Kupovala jsem ten molitanový, ale je docela velký (dlouhý). Tak se chci zeptat, nevadí, že bude spodek úplně na kamínkách? Jestli pod sebou nepotřebuje třeba nějaké volné místo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2014 10:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalt
Filtr je základ správně fungujícího akvária. Ne jenom díky filtračním náplním. Také svým proudem, který dokáže roznést živiny/teplotu do celého akvária. Je lepší dát stovku navíc za více filtračních náplní než si pak stěžovat, že má celé akva zařasené a že mu pochcípaly rybky. Je to jen můj objektivní názor na věc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 09:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Heimdall
Aha, už chápu, jak to myslíš s tou životností molitanu. Na druhé straně, v této nádrži zřejmě bude jen beťák a rostlinky, co zrovna nebudou velcí znečišťovatelé. Tak by snad mohlo stačit ten filtr čistit jednou za čas a pěna uvnitř by mohla vydržet déle.

Třeba já mám ve 25 litrovém akváriu jen filtr HF.0100 a musím jej čistit jen jednou za tři měsíce, když nějakou jeho část začne porůstat řasa nebo dělat hluk. Budu teď přidávat HF-0300, ale spíš kvůli proudění vody než kvůli filtračnímu objemu. Ale každý si najde jiný způsob a jinou frekvenci čištění, takže to nedávám jako dogma, jen jako zkušenost, třeba pro ještě větší začátečníky, než jsem já.

Šárka: Zvaž taky ten bublifuk, který navrhl romant. Jeho výhodou by bylo, že v nádrži by možná líp proudila voda. Jeho nevýhodou je vyšší možná hlučnost a v nádrži by zabíral víc místa než ten HF-0300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2014 09:02 R Muž Silent [5949] Re: ŠárkaTob
Čím menší nádrž tím častější údržba (neplatí pro profíky ;-) ) takže než se filtr zaběhne a dusitany nebudou na nule měnil bych třetinu nádrže denně nejhůře obden a po záběhu, cca měsíci, zhruba třetinu týdně. Je ovšem ideální po nějakou dobu sledovat alespoň základní hodnoty vody jako pH, alkalitu a hlavně NO2. Podle toho upravit pozdější frekvence údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 08:54 ŠárkaTob
Děkuji. A asi poslední otázka. Jak často mám po zaběhnutí filtru měnit vodu? Aby neonemocněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 07:45 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Heimdall
Souhlas. Mám tento filtr a jen keramické vložky bych určitě nepoužil. Bez pěny na tom konci té spodní trubky v akva bych to nedával.

EDIT: Podle mě to je obyčejný filtr, akorát s tím, že máš bonus nad akváriem další filtr. Spolu s manadem ti to akva krásně pročistí. Filtrace je základ akvária. Radši dát něco na víc a být si s jistotou přesvědčený, že to půjde než o něco méně a doufat, že se nic nestane. Pak se jakákoliv chyba několikanásobně obrátí proti tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 07:40 R Muž Silent [5949] Re: michalt
Keramika teoreticky při dobré údržbě vydrží "navěky". Bioakvacit ve velkém filtru vydrží také velmi dlouho, ale pokud vložíš bioakvacit do tak malého filtru jakým Atman HF-0300 bezesporu je je nutné častější a intenzivnější čištění a pak to ta hmota kvůli čištění prostě mechanicky nevydrží tak dlouho a začne se jednak rozpadat a jednak mizí její pružnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 00:27 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Heimdall
Půl roku až rok? To by musela být pořádně častá údržba, ne? Já myslel, že kousek biomolitanu nebo keramika vydrží klidně i pět let, i při častějším čištění. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.06.2014 19:34 R Muž romant [27982] Re: ŠárkaTob
Do 16 litrů patří(tedy podle mě) klasika v podobě bublifuku. www.akva-exo.cz/… a k tomu jako pohonná jednotka vzduchovací motorek(ten se může hodit vzdycky) www.akva-exo.cz/… . Samozřejmě, že ta varianta vytuněnýho atmana je taktéž možná, tak jak to navrhuje Heimdall. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2014 19:26 R Muž Silent [5949] Re: ŠárkaTob
Pokud hodláš zakoupit onen doporučovaný Atman HF-0300 tak bych v tomto filtru poupravil složení hmot a místo vložky s aktivním uhlím bych použil bioakvacit. Pak vydrží filtrační hmoty velice dlouho. Prakticky dokud se dají proprat a nerozpadají se. Takže při intenzivnější údržbě půlrok až rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 19:19 ŠárkaTob Re: michalt
Děkuju. Ale nikde jsem nezjistila, jak často mám měnit tu náplň...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2014 19:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
V první řadě, pamatuj, že filtr potřebuje asi měsíc, aby se zaběhl. Tedy až si jej koupíš, nezačne fungovat hned, ale asi dva týdny bys pak měla měnit 1/3 objemu vody obden, pak další týden alespoň dvakrát týdně a pak třeba už jen jednou týdně. Tak abys nekoupila filtr a pak s klidnou duší na druhý den neodjela :-).

Různí uživatelé Ti doporučí různé filtry, každý má dobrou/špatnou zkušenost s něčím jiným. Já bych třeba šel do tohoto - Atman HF-0300:
www.akva-exo.cz/…
Není ideální, ale to do 16 litrů asi nebude žádný. Dá se mírně vylepšit za pár korun (doslova), aby fungoval dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.06.2014 17:55 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Jestli je to do toho akvárka s tou bettou, pak výrazně doporučuji krycí sklo. Vody by měla mít zhruba stejnou teplotu jako vzduch na dní, jinak se betta může nachladit. Jednoduché krycí sklo je záležitost u sklenáře cca. 30 korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 17:49 ŠárkaTob
A k tomu filtru, do toho 16l už by se vešel nějaký? Pokud ano, prosím odkaz. Teď ho kupovat nebudu, ale možná časem. Až odjedu na dovolenou, nedokážu si představit, že by chodil někdo rybě obden měnit 1/3 vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 17:41 ŠárkaTob
A krycí sklo bude, ale časem, teď bohužel ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 17:40 ŠárkaTob
Jenže já mohu mít akvárko jen na stole, jinam se mi nevejde, jsem ráda, že se mi tam bude vejít to 16l, takže obkládat ho asi nebudu. Takže topítko víc než na 25W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.06.2014 17:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lada
To se časem spraví :-). Vhodným typem pro chování rybiček se můžeš stát docela snadno. Jen Tě to musí začít bavit a musíš si o tom něco prostudovat - tyto dvě věci - v jakémkoliv pořadí :-)- jsou nezbytné. Nespoléhat se na to, co Ti nakukají v akvaristice. Tam jim, zdá se, jde o to, aby se zákazník vracel často (i když nešťastný).

Těch druhů je v akváriu této velikosti hodně. Víc z nich jsou hejnové ryby, které se dobře cítí v počtu větším než 6 kousků, líp tak 15-20. Pro tohle akvárium si vyber jen jeden druh hejnové rybky, z ní udělej pořádné hejno, to je zaměstná a uspokojí. Pak si vyber jednu dominantní rybku (třeba tu bettu), z ní radši jen jednoho samečka. Pak na dno menší hejno pancíků nebo otíků a bude pohoda na obou stranách skla :-).

U rybek, které si vybereš, se podívej do místního atlasu, zvaž jejich nároky, o kterých se dočteš. Pak do příslušného vlákna tohoto fóra (Mohou být tyto rybky spolu) napiš, co vybereš a někdo Ti doporučí, jestli spolu budou vycházet nebo jestli se to musí upravit.

Teď zkus častěji měnit třetinu objemu vody, zaregistruj se a zkus vyřešit, jestli mají rybky opravdu dobré životní podmínky (funguje opravdu filtrace, je správná teplota, není nádrž pžíliš malá?). Až bude v tomhle jasno a až bude všechno v pořádku se "životním prostředím," obstaráš si rybky, které spolu vycházejí a bude to hezké. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Ano, právě jsem to chtěl připomenout, jak jsem si přečetl ten příspěvek o teploměru na opačné stěně. Vzhledem k tomu, že v nádrži není žádný filtr, vodu tam honí jen...ten beťák :-).

Ale stejně, i kdyby tam voda trochu cirkulovala, jak se tak dívám na ten rozdíl teplot a výkon toho topítka, bude to opravdu stačit jen tak hraničně, jestli se akváriu zakryje a jestli se zaizoluje dno a alespoň zadní stěna. Pro to větší akvárium by už byl na místě klasický 25 W produkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:49 Lada
Mela jsem 2 tetry citronove,ktere mi zdechly do večera po přidání samce bety, zůstaly mi 2 tetry skvostne. Dál mam 3 cerne moly, 2 mickey mousky , 3 mecovky , 4 dania , 3 přísavky a 5 pancerniku....Všechny ampulara jsem dneska dala pryc...rostlinek plno. Nejsem asi vhodný typ pro chov rybiček :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.06.2014 16:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Jeste pozor na jednu vec. Voda by mela kolem topitka proudit, protoze kdyz je topitko s termostatem a voda neproudi, ohreje si vodu kolem sebe a dokud se to pridane teplo nerozptyli do ostatni vody, je spokojene ze vodu ohralo jak ma nastaveno. Takze kdyz voda neproudi nijak (ona uz tim ohrevem proudi,ale pomalu), muzes se dockat na dvou teplomerech, jednom u topitka a druhem na druhe strane akvaria, ruznych namerenych teplot, a celkove pomalejsiho ohrevu vody. Voda neni jeden dokonale tepelne vodivy kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:27 Žena Turbínka [2558] Re: deck
To závisí taky dost na značce a kvalitě provedení topítka. Beťákovi ve 20 l topím 25 W topítkem na 26°C v místnosti mám okolo 21 - 22 °C. Akvárium je přikryté a topítko rozhodně pořád netopí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:23 Žena Karnal [196] Re: ŠárkaTob
Do toho většího akvária by byl ten větší příkon asi vhodnější. Také bych doporučila nějak snížit tepelné ztráty, například obložením akvária třeba kusy polystyrenu (z nepohledových částí a rozhodně nezapomenout na dno). A akvárium něčím přykrýt, pokud už není. To by mohlo zabránit rychlému vychládání a topítko by třeba nemuselo běžet pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:42 ŠárkaTob Re: deck
Takže bys doporučoval topítko s větším příkonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:41 ŠárkaTob Re: michalt
Ano, takhle v rozmezí. Já mám nalepený teploměr na akvárku. Topítko mám přisáté na levém skle a teploměr mám na druhé straně akvárka, aby mě to nemátlo, když bych to měla u sebe. Ale i tak, vytápí akvárko 3 dny a jede v kuse :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: michalt
Já mam ve 12L topítko 25W a když bylo v místnosti třeba 20°C, tak topítko topilo skoro pořád, aby voda měla 24°C. Jak je to malá nádržka, tak se přizpusobuje teplotě v místnosti strašně rychle. No přez léto topení neni ani potřeba, to spíš kdyby bylo chladítko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 13:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
A psala jsi, že teplota přes noc klesne i na 17 C, přes den kolem 22 C? Nemám teď moc času spočítat si to, ale zdá se mi, že 10 W topítko by to mohlo utáhnout na těch 25 C, i když asi pojede téměř stále. Pro to 16 litrové akvárium to už stačit nemusí. Máš teploměr uvnitř nádrže pořád? Měříš někde uprostřed nádrže nebo vkládaš teploměr někam k hladině? Nějak se mi to nezdá být zcela v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:36 ŠárkaTob
Voda má 23°. Nastavitelný není, ale píšou, že vytopí na 25° i výš. Značka je Newa Therm Mini K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
To je zvláštní. Jaká je teplota vody? Koupila jsi nastavitelné nebo s přednastavenou teplotou? Jaká je přednastavená teplota? Jakou značku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:26 R Muž Silent [5949] Re: ŠárkaTob
Kup si s termostatem. Ten bude udržovat stálou teplotu kterou jednoduše nastavíš a pak jen občas zkontroluješ teploměr jestli je vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:23 ŠárkaTob
Já kupovala za 300,- 10W do 8,5l a nevytopilo. Jede v kuse už 3 den a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:20 R Muž Silent [5949] Re: ŠárkaTob
Dostatečné bude 25W nejlépe s termostatem a jaké záleží na finančních možnostech. Z těch levnějších www.akva-exo.cz/… www.levnaakvaristika.cz/… www.levnaakvaristika.cz/… www.mazliciostrava.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2751