Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:26 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Tak do 30 litrovýho akva ano, nikoliv do tvého objemu.
Edit: Spíš toto www.rybicky-rybky.cz/… , www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:22 Arjoen Re: romant
Mám doma nadbytecny filtr atman JKA IF 303 dal by se využít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:08 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Ty sekavce by to chtělo ve větším počtu, ale je zde problém s velikostí akvária, takže bych je vynechal. Oka a držkolezci jsou velmi solidní bordeláři, volil bych třeba jenom ty oka, oni se stejně namnoží v poměru 1 kluk na 3 holky, místo ancáků třeba partičku pancéřníčků a máš osazený dno i místo těch sekavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:01 Arjoen – Dotaz
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na kontrolu me plánované osádky. Chtěl bych do 80 l nádrže toto osazenstvo.
7x paví očko
4x ancitrus
2x sekavec pricnopasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 20:21 hombre Re: Deecevans
možná teď na něj víc poletí ostatní rybky ;-)
jestli se tam něco dostalo,tak je to míň něž stopové množství,které by mohlo cokoliv ovlivnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 18:35 R Muž romant [27987] Re: Deecevans
A co na to ryby? Jestli se nechovají divně, neřešil bych to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 18:20 Deecevans
Stala se mi jedna věc a teď jsem nesvá. Sáhla jsem do akvária abych narovnala rostlinu, ruce jsem si před tím umyla než jsem tam sáhla. Ale neuvědomila jsem si, že jsem si asi 3 hodiny předtím stříkla na zápěstí voňavku. Stane se něco? Možná se mi tý ruky totiž beťák dotkl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 13:17 R Muž romant [27987] Re: jaro
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
Nirivec nejsou bakterie, ten spíš stahuje ty škodlivý dusíky, který ale teď naopak potřebuješ aby se měly bakterie z čeho vytvořit. Opravdu použití jmenovaných přípravků není nezbytné, i když si jejich využití dovedu představit, ale v jiných situacích. ;-) Hnojivo do dna ano, ale do vodního sloupce bych neexperimentoval, aby se to neobrátilo proti tobě, ona ta prostá výměna vody taky dovede i trochu přihnojit, samozřejmě záleží na parametrech vody, ale s hnojením do vody bych nebláznil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 13:11 jaro Re: romant
ja viem ze cim viac rastlin tym lepsie. ale ze ci hned teraz na zaciatok je dobre dat tak vela rastlin. a ci ich mam nejak prihnojit ked som dal substrat stare dno. a vodu som uz upravil hned jak osm napustil . na strankach s akva bolo pisane ze to je nevyhnutne upravit. tak na nitri bakterie som dal nitrivec. a to myslis prisavnika tym snekom ci klasickeho slimaka? inka v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 12:11 R Muž romant [27987] Re: jaro
Určitě, čím víc rotlin v začátku, tím lepší. Vodu ničím neupravuj a jenom jí obden 1/3 vyměň a můžeš lehounce přihodit vločkovýho krmení a přidat nějaký šneky, třeba okružáky, do dna piskořky, začnou produkovat odpadní látky, konzumovat odumírající zbytky rostlin a vznikající nitrifikační bakterie budou mít co žrát, proto i to sušený krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 12:08 jaro Re: romant
Fotka k příspěvku tak akvarko konecne zalozene. dal som stare dno substrat a na to kremicity piesok 1,3mm. a ratlinky sagittaria subulata a micranthemum umbrosum myslite ze ma este nejak zvlast aj prihnojit tabletkamy ci tekutym hnojivom??? vodu som upravil aqvatanom a nitrivcom od seri. chcel som som sa este spytat mal by som do zadu este viac nasadit rastlin ci na zaciatok to staci??? dik za radi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:26 Muž mPP [4] Re: grunda
No kupoval som akva od ineho majitela takze ziadne nove ryby som ja nekupil a zabijat to nechcem :-)a co neje podla tvojoch predctav?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 21:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mPP
bože bože, akva je fanj, ale ta skladba ryb - to je minimálně na pohlavek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 20:14 Muž mPP [4] Re: romant
Moje su aktívne asi vždy a hlavne blac molly to sú bláznivé ryby. :) Pridal som novu fotku už konečne aj s rybami sa môžem pochváliť ;) Skaláre sú pekne veľké a aj gurami hoci vidno len jednu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 17:54 R Muž romant [27987] Re: mPP
To vůbec nevadí, ryby po výměně čerstvý a chladnější vody jenom ožijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 17:43 Muž mPP [4] Re: romant
No vymenené len vonku je hrozne teplo v izbe už je 27 samozrejme voda bola 27 troška to ochladlo na 25 teraz ale zajtra to zasa stúpne ako to vidím... To teplo je blaznive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:57 R Muž romant [27987] Re: mPP
Hej. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:51 Muž mPP [4] Re: romant
Tak idem do toho 100l napušťať ešte vodu nech postoji a zajtra pôjde na výmenu. Dnes dolejem asi len tak 20l rovno z kohútika. Dúfam, že spravne rozhodnutie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:20 R Muž romant [27987] Re: mPP
Měnit denně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:18 Muž mPP [4] Re: romant
Zasa tak to nemôžeš brať. Opíšem presne.Pondelok som do 300l napušťal asi 270l čistej vody.Možno 30l som zobral z toho 100l kde som mal rybky. Na ďalší deň som medzi nimi vymeni zasa asi 25l možno 30l vody. Ďalši deň to iste. Dával som aj troška novej vody. Včera tam šli všetky ryby aj s tými 100l vody zo starej kde som to cely týždeň menil medzi sebou+ dopúšťal som zbytok čo chýbalo do plného akvaria. Asi tak to je. Ešte mám tu vodu vždy meniť ? Nestači ju zmeniť napr pondelok a potom o týždeň ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 15:17 R Muž romant [27987] Re: jaro
Já osobně na tom tvém štěrku nevidím nic závadného a naopak nějaký ten vápenec ve dně považuji za prospěšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2015 15:13 R Muž romant [27987] Re: mPP
mPP napsal: A čo budu žrať keď jedine čo je nove tak je tam 2xkoreň a komplet cely substrát ?Takže je to akvo znovuzaložený, nenech se ukolébat tím, že tam máš původní vodu, tedy vydejchanou vodu v níž se budou N látk rychleji hromadit. Nenech se ukolébat tím, že tam máš zajetej filtr, nenech se ukolébat tím, že pozoruješ jak rostliny začínají růst. Budou žrát co si najdou a zdravým rybám se vůbec nic nestane, jenom si budeš minimalizovat riziko krátkodobého zvýšení obsahu N látek ve vodě, což na jejich kondici může mít neblahý vliv. Tohle je klasická situace, kdy se zdánlivě tváří vše na pohodu, ale riziko zhoupnutí vody je zde poměrně velké a proto radím, nekrmit a denně tu vodu měnit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 14:22 jaro Re: romant
NO keď ten štrk zalejeme octom tak z kamienkov sa sumi ale po cca 2h to prestane.tak to je v poriadku.a mohol by som tam dať ten štrk na vrch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 13:30 Muž mPP [4] Re: romant
A čo budu žrať keď jedine čo je nove tak je tam 2xkoreň a komplet cely substrát ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 12:47 R Muž romant [27987] Re: mPP
Měnil bych denně min. 1/3 objemu vody po dobu týdne a ryby skoro nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 12:43 Muž mPP [4] – hm
Tak po 4 dňoch už všetky rybky v´´novom´´ akva. Dal som postupne vodu staru zo 100l akva je tam starý filter všetko zo starého rastliny už prosperujú vidno hlavne na riccia a anubias ako pekne pustil ďalší nový list :)Tú vodu som postupne obieňal hlavne bral zo spodu od kamienkov takže viacmenej je tam 300l odstatej vody pár litrov sa vymenilo aj rovno z kohútika. Jedine čo ma sklamalo je, že mi zdochla jedina rybka a to gurama modrá keď sa mi stala nehoda a zasa mi vytieklo akvarko :( proste ja mám smolu nato. Bolo to nasledkom toho, že vzduchovanie som zapínal večer asi na hodinu potom som ho odpojil a hadičku hodil do skrinky. Samozrejme spojene nadoby dostal sa podtlak a do rana asi 100l vody fuč :( Gurama bola pri ohrievači a popalilo ju to. Inak male živorodky žijú asi 15ks gold molla :) pekne rastu skrívaju sa za 3D pozadie takže ostatné rybky nejak nemaju šancu. Hnojil som ešte rastlinky guličkami od rataja pod každu som dal aspon 2 až 3.Uvidím, či prežili vajička do pancierničkov ale pochybujem určite to ostatné rybky všetko požrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 12:37 R Muž romant [27987] Re: jaro
Použij jenom ten křemičitej písek a je po ptákách. ;-) Nikde není řečeno, že musíš mít dvouvrstvý dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 12:25 jaro Re: Jifi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kua kúpil som ďalší štrk 4 mm s som mysl že konečne super. No dal som pár kamienkov do otca a sumy jak blázon. Čo teraz. To mala byť horná vrstva pod neho dávam krem.piesok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: jaro
Ten štěrk se kterým se tady tak trápíš, už neřeš, nebo to bude jak Dallas. :) To co vidím, nemusíš tejrat nějakýma super přesnýmy octovýma testama, to použij a neřeš už nějakou sem tam bublinu, oni totiž i rostliny potřebují vápník. X-) Jemnej písek se odkalovat dá stejně dobře jako hrubší frakce, jenom to chce trošku cviku při oné odkalovací procedůře. Rostliny, pokud se jedná o akvo, kde je možné je držet, rozhodně nepodceňuj a naper jich tam co můžeš, hlavně ze začátku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 20:03 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: jaro
Podívej se prosím alespoň na youtube jak odkalovat akvárium a nebo na www.zoobranik.cz je tam odkaz na video "Česká televize - Polopatě" a tam na konci ukazuje jak se odkaluje. To nelze jen vysvětlit musíš to i vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:54 jaro Re: NHKG
noo a potom ako odkalujes? ked mas taky jemny miesok tak pri odkalovany nejde von z akvarka aj tien piesok z bordelom? takze netreba mat vela rastlin aby som zarucil dobry chod akvarka. ako cistotnu kulturu atd? kolko mas tych rastil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 19:52 jaro Re: Jifi
Fotka k příspěvku Myslel si takto malo piesku štrku.? No občas sa nejaká tá bublinka objavy.no ale po case uz to prestalo. uz to tam je v octe par hodin a uz nic nesumi.ak by si dal mail tak bych poslal aj video
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 14:34 Jindráš Re: jamajcan
Taky,to jo,já jen aby se -jaro- dostal na akvárka. Já tam koukám pořád. Hodně inspirace. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 14:16 jamajcan Re: Jindráš
Jindráš, není jednodušší si rozkliknout profil NHKG? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:13 Jindráš Re: jaro
Klikni na nádrže a napravo je -hledat- a tam napiš - nhkg. A je to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:02 jaro Re: NHKG
Aha A kde nájdem tu tvoju prezentaci foto akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jaro
Ne, kukni se na moji presentaci. Mám ryby co bagrují ve dně a potřebují takto jemný písek. A mám minimum rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:25 Jindráš Re: Jifi
Pane jo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:17 Muž Jifi [675] Re: jaro
To se mně nezdá s mramorem, ten by měl pěkně šumět.
Ještě mě napadá, jak jsi úplně zbytečně zkoušel octem polít tu břidlici: polití octem nebo ponoření do octa je jednoduchý a rychlý test na to, jestli ten šutr nebo písek nebo štěrk je z vápence nebo jestli obsahuje vápenec. Pokud je to vápenec, dojde k následující chemické reakci: CaCO3 + 2CH3COOH → (CH3COO)2Ca + CO2 + H2O. Proto se to takto testuje, protože pro většinu sladkovodních akvárek je vápenec nevhodný. Tudíž to bylo úplně zbytečné testovat břidlici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:10 jaro Re: NHKG
jj to som videl tie filtracne piesky. ale ved to je uplne jemne bez kamienkou. potom na to zvlast davas este kamienky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:08 jaro Re: Jifi
no si predstav ze dal som do osta mramorovu drt a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 12:54 Muž Jifi [675] Re: jaro
Břidlici ani nemusíš zkoušet v octě :-)
V octě bude šumět vápenec (tudíž i mramor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 12:29 jaro Re: Jifi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslel si takto malo piesku štrku.? No občas sa nejaká tá bublinka objavy.ak by si dal mail tak bych poslal aj video. Počuj a takúto bridlicu by som tam mohol dať? Bola aj v octe a nic
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 11:18 R Muž romant [27987] Re: jaro
Polej ten štěrk tzv. na sucho a máš jasno hned a odpadnou zbytečný debaty na téma, jak by to mělo správně šumět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 10:20 Muž Jifi [675] Re: jaro
Pak je to otázka, jestli to nejsou bubliny, jak ocet vyplňuje mezery zaplněné předtím vzduchem ...
Pokud bys písek nasypal do vody a prohrábnul ho rukou, taky ti vyplavou bubliny, jak voda nahradí vzduch mezi kamínky.
S tím octem - tady je myšlena chemická reakce. Pokud to šumí a z nějakých kamínků stoupá souvislý proud malých bublinek (opravdu malých), pak ta kyselina octová rozkládá vápenec. To, co vidím na tvé fotce, mně to nepřipomíná. Ale jak říkám, chtělo by to vidět naživo.
Máš kousek vápence? Že bys ho zkusil taky ponořit do octa, ať to vidíš?

Napadá mě jedna věc: zalej octem trochu štěrku, který jsi v octu neměl. Fakt trochu, ať toho nemáš silnou vrstvu. Prohrábni pořádně tu trochu štěrku - třeba lžičkou, vařečkou, čímkoli. Bude to potom šumět nebo ne? Bud z nějakého místa stoupat souvislý a nepřetržitý proud bublinek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:51 jaro Re: Jifi
No tie bublinky idú zo spodu štrku hore na hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:43 jaro Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ja dal betonársky a sumi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:41 Muž Jifi [675] Re: jaro
Na mě to působí spíš jako pěna na hladině. Ne jako že by to šumělo a že by z nějakých kamínků šel souvislý proud bublinek.
Ale bylo by to lepší vidět na vlastní oči, takto je to jen můj dojem podle fotky.
Já jsem koupil písek a štěrk v pytlíkách od Rataje a nenapadlo mě to ani zkoušet octem. Mám to v akvárku a pohoda. Fakt je, že to vypadá stejně jako to, co máš na fotce, ale s tím rozdílem, že je to tříděné na frakce a taky že ten písek (zrnitost kolem 1-2 mm) je jen bílý.
Pokud bys měl po ruce kousek vápence, polej ho octem a uvidíš, jak to bude šumět a jaké z toho polezou okamžitě bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 09:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jaro
Betonářské písky bývají dobré. Většinou se ale používají na dno písky do bazénových filtrací. Sice jsou dražší, ale jsou přesíváné na jednotnou zrnitost. Taky takový písek mám.
Písky prodávané draze jako akvarijní bývají nečekaně často do akvárií nevhodné a šumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:21 jaro Re: Jifi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ja tam dal asi riecny piesok čo sa predáva v baumaxe na tony čo sa dáva asi do betónu.a premyl som ho. Vyzeral presne tak isto ako ten krem v tom sáčku. Takže asi tam chyba a musím kúpiť ten krem v sáčkú. Tu dávam foto aky som kúpil potom foto premyteho a foto s tym octom
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1901