Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 22:39 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaaclav
zas nemusíme být tak zlí...
já chtěl na začátku taky plno věcí, na leccos si člověk musí přijít sám - časem

Annette: nicméně kolegové ti radí dobře - je třeba se trochu rozkoukat a až člověk alespoň tuší co dělá, tak si začít ,,hrát". Mrkni na téma začáečník a prostuduj odkazy v modrým rámečku. rybicky.net/forum/15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 21:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Annette
Skaláry a závojnatky dohromady a teď ještě tuhle rostlinu. Asi si z nás děláš blázny.
1) Závojnatky pryč z akvária
2) Vyměnit dno za jemnější
3) Vysázet co nejvíce nenáročných stonkových rostlin
4) Pak se starat o to aby ti aqua fungovalo.
5) Až se to trochu naučíš přijdeš na to že tuhle rostlinu asi nebude tak jednoduché pěstovat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:48 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Annette
Dostáváme se mírně off-topic, ale u tohoto dna je jedním problémem ta hrubost, duhým problémem je jeho neurčité složení.

Hrubé dno se špatně odkaluje. Organický odpad vyprodukovaný rybičkami má tendenci zapadat mezi hrubé kamínky a odkalovač se tam snadno nedostane. Tak se tam všechno hromadí a časem to začne dělat potíže. Taky, jak už bylo zmíněno, tím hrubým dnem se omezuje výběr rostlin, které do něj jde zasázet.

To nejasné složení je problém, protože může obsahovat vápenec, který komplikuje zdravý růst většiny běžných rostlin (štěrkem se dnes nazývá hodně různých směsí). To se dá otestovat tím, že několik kamínků z toho dna ponoříš do octu. Jestli budou reagovat, nebude to zcela vhodné dno. Ale stejně bych jej vyměnil i kvůli té hrubé frakci.

Abych však řekl taky něco k věci, tak podle mých dosavadních (nedlouhých) zkušeností s touto rostlinkou, na její úspěšné přežití (u mne zatím žije, snad se rozroste) je potřeba docela hodně světla, taky vyváženě hnojit. Na základě mých zkušeností bez CO2 bych odhadoval, že s jeho přidáváním to roste líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:55 Annette Re: Ciffik
Na aqa samozrejme pracuju, mam ho mesic a jsem zacatecnik... proto se ptam a sbiram info.. Pokud bych nechtela tuhle kytku, co je na tom dne spatneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:45 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Annette
je moooc hrubé, celkově je na tom akva celkem dost práce...(dno, osazenstvo no , rostliny)

led technologiím nerozumím, nicméně z dostupných údajů (tzn. 5m led pásku - bez označení typu/výkonu atd.) ti o světlu asi nikdo víc neřekne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:42 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Annette
ano, moc hrubé. chce to jemnou frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:29 Annette Re: Ciffik
Myslis ze je moc hrube? A co to svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Annette
pokud je to do akva v prezentaci, tak to nebude reálné už pro to dno...
ikdyby bylo ,,ostatní" ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:18 Annette
Ahoj, chtela bych si dat tuhle rostlinku do aqa, ale nevim jestli mam dostatecne osvetleni. Mam pet metru LED pasku. Co myslite? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 18:01 Žena Myssinka [0]
Listy otrhávám jak je to možné. Zas nějaké velké uhnívání se nekoná zatím. Byla možná moje chyba v tom brzkém čištění filtru. Když mě už vážně přišel, že víc už ani špinavý být nemůže. Tak jsem ho prostě propláchla. A vodu nechávám odstátou 24h před výměnou, když to jinak nejde tak aspoň 12h. Voda nesmrdí, prostě má pach jak akvaristická voda. No prostě není bez zápachu, jako čistá voda. :) Já nevím jak to popsat, ale že by smrděla? Tak to ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Myssinka
Smrdí ta voda? Já měl takovou křišťálovou vodu v jednom akva, ale smrděla jak žumpa a ryby vypadali, že každou chvílu padnou. Nakonec jsem jsem zavedl každý den výměnu 40-50% vody a za týden se ryby naopak začaly třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:09 Muž sasula [274] Re: Myssinka
tipoval bych to na to zahnivani tech emerznich listu... tim ze mas akva plne kytek kterym hnijou listy tak to odstreluje hodnoty cpavku do vysin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:06 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Ordinoval bych normální režim, tedy včetně toho přidávání hnojiv jak přidáváš, jenom bych kladl důraz na ty výměny. Pro sichr bych vodu nechával do druhýho dne vytemperovat, odstát. Myslím si že se tou operací s filtrem tzv. zhoupla voda, dočasně vylítlo NO2, ryby to načalo a už se vezou. Nějakej čas odolávají ale časem je to udolá. Záleží taky na momentální kondici jednoto toho jedince, takže dříve odejde ten slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 16:04 amrtin Re: Myssinka
Aha.Ale tak,jak to popisuješ by mělo být všechno v pořádku,opravdu se do akva nemohlo dostat něco jedovatého?Protože hnojením to nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 15:25 Žena Myssinka [0]
Žádný výpadek vody nebyl a co2 mám v kapalné formě, a to přilevám pouze 1ml denně ani to ne někdy 1ml za tři dny, a to dělám právě pro rostlinky aby mi prosperovaly. A Profito neobsahuje nic co by rybám škodilo, jsou tam jen chemické látky, které potřebují rostlinky, železo, draslík atd. A uhnilé listy odtrhávám tak často, jak to jde. Tyhle hnojiva by přece nai nemohli prodávat, kdyby mi to vyhubilo celé AQ. Ale dobrá, hnojení nechám na pár dní stranou. A vodu budu měnit denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:33 Muž pavmal [6] Re: Myssinka
Koukal jsem na tvou nádrž. A co takhle to CO2, které tam foukáš?Nemůže být příčinou?
Navíc při tak slabém osvětlení...
A hnojit bych taky přestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:58 amrtin Re: Myssinka
Nebyl u vás výpadek vody?Ryby mouhou být klidně otrávené právě po tom!Už se to tady tuším řešilo a skutečně tomu bylo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:46 Muž sasula [274] Re: Myssinka
prave ty odpadavajici listy tam zahnivaj a kazej vodu... takze men tu vodu kazdej den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:02 Žena Myssinka [0]
Prezentace hotová. Testy mám od Aquaru a Ph i No2 vycházejí pořád stejně. Velké hodnoty mám u NO3, proto jsem až do teď myslela, že je to tím. NO3 přece může být také ve větších koncentracích jedovaté. Spíš jsem doufala, že mi ho kdyžtak sníží rostliny v akavariu, proto jsem jich tam dala spoustu. A rostliny nějak závratně nerostou a některým pořád žloutnou listy a odpadávají, to bych spíš vyděla na emerzní listy. A objevuje se mi také taková černá řasa poslední dobou. No a Danio, o kterém jsem psala níže je už po smrti. Dnes výměna až poloviny vody, zítra vyměním aspon 25%. Díky za rady všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Myssinka
Vymenuj ted vodu klidne tretinu kazdy den, protoze sama jiste citis, ze ta voda neni O.K. Stejne jako Roman bych si tipnul na nefungujici nitrifikaci, at uz je duvod jakykoli. Ted ji nahrad temi vymenami vody a pokud v tom neni nejaky vetsi prusvih, ono to cele nabehne a akvarko se zase rozjede jak ma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:17 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Výsledek testu je věc jedna a realita jenž je sledována v akváriu je věcí druhou, proto píšu o té první pomoci při problémech. Prostě i když mě slušnej test ukazuje normu a realita v akváriu je jiná, věřím tomu co vidím v akváriu, čímž nechci nějak zlehčovat tvojí aktivitu tím že hodnoty měříš, to čím je to měřeno je zde taktéž zajímavým faktorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:10 Žena Myssinka [0]
Dobře dodělám. Dusitany tam podle testu mám nulové. NH4 jsem neměřila, protože to bych snad už zjistila z testu na No2. Zvýšené mám No3. Nyní je voda vyměněná na 50%. To danio plavající břichem nahoru je stejně nejspíš už na odpis. Věřím, že tyhle trable jsou z nějakého důvodu způsobený dusíkem, je jedno v jaké formě. Vše nasvědčuje, že se mi rybky postupně nejspíš otrávily. Během několik minut, dodělám tu prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 10:40 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Dodělej tu prezentaci, jenž je neveřejná aby se na akvo člověk mohl podívat jako na celek. Trošku se mě nezdá, že by bylo nutný čistit aquaball tak brzy. To že se výkon filtr sníží a obvykle to bývá cca na polovinu čistýho, ještě neznamená že je nutný ho čistit. Filtrační médium musí bejt zdravě špinavý. Co teplota, jakou tam máš?
Edit: Výměnu vody při problémech je možné absolvovat klidně denně. To co může zazlobit, třeba krátkodobě, když je nitrifikace načatá, nejsou dusičnany, ale dusitany a i klidně čpavek a to jsou zabijáci velmi rychlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 10:27 Žena Myssinka [0]
Zdravím! Mám 60l AQ, osvětlení 15W, rostlin dostatek(nemám prostě už kam sázet), filtr od Eheimu AquaBall. Po zaběhnutí akvaria (od začátku listopadu do prosince), jsem vpustila rybky - 5 danií, 3 otíci, 2 čichavci (zakrslý), 2 duhové parmičky. Do začátku ledna bylo vše ok, potom jsem musela jemně vyprat filtr a přidávat nějaké rostlinky. Filtr byl vážně dost zanešený a už neproudil tak jak měl. Po téhle očistě se začly objevovat první potíže. Vím, že ve filtru jsou nitrifikační bakterie, ale já ho jen porpláchla v akvarijní vodě, toť vše. No prostě první odešel čichavec, který lapal po dechu a nestačil dýchat. POtom začla být špatná i samice, sice nelapala po dechu, ale byla v klidu v rohu akvaria a jen tak polehávala. Do teď žije, ale v kondici mi určitě nepříjde. U parmiček jsem zpozorovala pravděpodobně rozpad ploutví (šedé okraje ploutví, těžko se to popisuje). Použila jsem Aloe vera gel a příjde mi, že se jejich ploutve zlepšily. No nevím, uvidime, stále obě žijí. Dania vypadala také dobře až do dnes. Jsou pohublé a vůbec jim nechutná. A to dřív byli největší jedlíci. Ke všemu jedno Danio dnes ráno plavalo břichem nahoru a všemi možnými směry, prostě nepřirozeně. Po pěti minutách se srovnalo a zase plavalo v normálu. Z 3 otíků mi zbyli dva. Ten nejmenší se nafoukl a umřel. Jinak zbývající dva mi příjdou jako nejčilejší a nejzdravější rybky v mém AQ. Poznámka nakonec, všechny ryby mají červené žábry!!! Mám z knih i z internetu načteno a tak vím, že tyhle potíže může způsobovat dusík. Ph mám podle testů 7. NO2 mám na nule a NO3 se pohybuje nyní na někde kolem 20mg/l. Dřív jsem měla podle testu asi 40mg/l. Vodu měním každý týden a i odkaluji. Od těchto problémů, jsem měnila vodu i každý den a pořád žádné změny. Krmení jsem omezila na minimim, rybly dostávala třeba jednou za čtyři dny minimum stravy. Navíc test mi ukazuje stále NO3 kolem 20. Vyměňuji vodou z vodovodu a tak obsahuje podle brněnských vodáren 14 mg/l dusičnanů. Jestli za tyhle problémy může dusík, tak potom nevím jak se ho účině zbavit. Prosila bych aspoň některého zkušeného akvaristy, aby si tento článek dočetl až do konce a opravdu mi poradil. jde mi z toho už hlava kolem a ať dělám, co dělám, nikdy nic nepomůže a rybky vypadájí stále hůř! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2014 09:59 R Muž romant [27987] Re: JirkaD
Není dusík, jako dusík(tedy obrazně). Jsou škodlivý a akceptovatelný N látky. Nastuduj si pojem nitrifikace. Výměna jako první pomoc pomáhá když nefunguje první část té nitrifikace, nebo-li přeměna čpavku na dusitany a ty se tímto z akva odstraňují, neb jsou pro ryby životně ohrožující a posléze se mění na dusičnany, jenž už nejsou takový strašný zlo(ne pro všechny druhy ryb) a jsou spotřebovávány rostlinama. Toliko v kostce. Při problému vodu měnit klidně denně, jinak běžná údržba v podobě týdenní výměny 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 09:58 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: JirkaD
Výměnami vody nic nezkazíš. Víš kolik toho už výměny zachránily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 09:52 JirkaD Re: romant
Chtěl bych se ještě zeptat, co mám udělat pro to, abych snížil dusík celkově? Přece nebudu každý den měnit třetinu akvárka. To není vhodně pro ryby né? Existuje na to nějaký přípravek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Ja som to dal sem preto, aby aj s tým do budúcna počítal a samozrejme úplne s tebou súhlasím, je to pravda a napísal si to vystižne potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2014 21:37 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Voda zo studne býva často veľmi tvrdá :-( Na to já mám odpověď. Lepší tvrdá voda, než ryba. ;-) Jako první opatření měním co mám po ruce, tedy i tvrdou studniční. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Andy
Voda zo studne býva často veľmi tvrdá :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:54 Andy Re: romant
Moc vám všem děkuji. Jdu nalít vodu do kýblu a nechat odstát. Zítra vyměním, pozítří vyměním, popozítří vyměním... a uvidím. Jinak daruji ryby ;-) Ještě jednou DÍKY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: Andy
Odstát, nebo-li vytemperovat s okolím aby nešla do akva ledová, takže několik hodin, nebo klidně lehce ohřát, ale tím odstátím se nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:52 Muž patamatix [408] Re: Andy
Aktivní uhlí netřeba dává se spíše po léčení ryb,stačí vodoléčba.
EDIT: já dávám vodu z vodovodu rovnou a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:50 Andy Re: romant
Ještě jedna otázka - nechat i tu studniční vodu odstát? Případně jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:50 Muž patamatix [408] Re: romant
Ano,vodoléčba zabíra ;-) ,mám vyzkoušeno,lepší než jakékoliv zázračné vodičky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 19:49 R Muž romant [27987] Re: Andy
Vyšší dusičnany(do 50 mg/l) vadit nebudou, ba právě naopak, ocení to rostliny, neb tou výměnou vody vlastně lehce přihnojuješ, stylem špatný pryč, dobrý dovnitř. NO2 neměřitelný, nulový, ale netrápil bych se tím a měnil tu vodu, to je první pomoc.
Edit: Ta prezentace bude opravdu záhodna a tuto diskusi přesunu do vlákna "začátečník" kde si nahoře v tom modrým rámečku nastuduj ty odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:46 Andy Re: patamatix
Co voda ze studny? Máme trochu zvýšené dusičnany a to by asi vadilo, že? Takže mě čeká navozit vody... Dá se hladina N02 něčím změřit? A jaká by měla být? Jo a dnes jsem ve filtru vyměnila "krabičku" s aktivním uhlím. Jak říkám - analfabet:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:42 Muž patamatix [408] Re: Andy
Tady nastudovat . rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Edit ve vodě problém nebude problém je vysoké NO2,to je ten zabiják ;-)
Ještě bych změřil NO2 vstupní vody,může se stát,že už tam je vysoké NO2,vzhledem k tomu,že to je studna. Ale hlavní problém je ta osádka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:40 Andy Re: patamatix
Zaregistruji se utčitě. Děkuji všem za rady. Máme studnu, tak tam není žádný chlór. Vodu do akvária si vozím z města z vodovodu a nechám odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:39 Muž patamatix [408] Re: Andy
No a živorodky jsou taky čuňata,musí to zredukovat
Edit problém je v osádce,chtělo by to všechny jmenované darovat a dát jiné ryby v podstatně menším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:38 Andy Re: patamatix
Ryb je tam podle mě asi moc, 2 ti ancistrusy a pak asi do 20 takových oranžových živorodek, různých velikostí (často se množily). Neonky zdechly už dřív a krevetky po čase zmizely:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:36 Muž patamatix [408] Re: Andy
Filtr se nesmí proplachovat pod tekoucí vodou,čistí se ve vodě z akva,voda z vodovou zabije nitrifikační bakterie
EDIT : A právě ty ancistrusi v tak malém akva nemají být,dělají pěkný bordel
EDIT : Proplachováním filtru,umřou bakterie,tím se zvýší NO2 a to zabíjí ryby(zjednodušeně.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Andy
Jako první pomoc při úhynech, je vodoléčba, nebo-li intenzivní výměny vody, obden a i klidně denně. Určitě by se šiklo zaregistrovat a zřídit prezentaci aby bylo z čeho vycházet při případných dalších radách a mohlo to být cílené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:34 Andy Re: patamatix
Tak to mám skluz, voda 1/3 1x za 14 dní, filtr pod vodou propláchnu. Asi dělám někde chybu, že by v té četnosti výměny vody? Umřel nám i 10 cm velký ancistrus:-(. To byla škoda. Ještě tam mám 2 a kdyby umřěli, tak to syn asi obrečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:31 Muž patamatix [408] Re: Andy
Jak čistíte filtr?,výměna vody minimálně 1 x týden 1/3 :-)
Edit: filtr se čistí až když je mechanicky nefunkční.
Edit kolik tam máte,ryb? a jaké?
Edit: Teď měnit vodu obden 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:30 Andy – Zakalená voda
Zdravím všechny odborníky, jsem totální akvaristický analfabet:-). Syn dostal akvárium cca 55 litrů. Máme ho 2 roky. Do teď celkem ok. Poslední dobou se kazí voda a teď to vypadá jako bych tam nalila vodu z rybníka - i ta barva. Je to klané a nazelenalé. Vodu měním cca 1x za 14 dní, moc nekrmím, filtr čistím. Ryby umřely - včera 2 a dneska taky 2. Můžete nastínit co s tím? Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.01.2014 17:56 R Muž romant [27987] Re: messenger
Podívej se na odkazy v tom modrým rámečku tady nahoře a až to přelouskneš, tak ty ryby běž vrátit tomu pánovi do akvaristiky a kup si tam u něj filtr tzv. bublifuk, plus vzduchovací motorek a až se akvo za další 3 týdny vzpamatuje a filtr bude osídlen nitrifikačníma bakteriema, tak si pořídíš jednu rybu a to jmenovitě beťáka a když budeš mít vodu teplou ne méně něž 25 st. a budeš tu vodu pravidelně jednou týdně 1/3 měnit a rybu nebudeš překrmovat a budeš tam mít taky ty živý rostliny, tak to bude radostnější pokoukání, než stávající trápení. Jistě někdo další příjde s jiným názorem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:54 Muž acik [416] Re: messenger
já bych volil 21l na nějaké živé rostlinky a do toho krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 17:49 messenger – odchazeji mi rybicky
Ahoj vsichni, myslim ze jsem klasicky priklad, ktery tady musel probehnout nekolikrat, ale hledani po foru mi neprineslo presnou odpoved tak radsi pisu. Dcera si prala akvarko k vanocum, tak jsem to nechtel moc resit, koupil set capri junior 21 litru, s vnitrnim filtrem bluecompact 01 350l/h,nechal jsem se nakukat na bily pisek :-( a umelou rostlinu.No preskocim par tydnu,zajel jsem ho na prazdno jen s vodou asi 5 dni, pak jsem sel do obchodu, mensi akvaristiky, predpokladal jsem ze mi vic poradi nez v petcentru,kdyz jsem jim vysvetlil situaci aby mi doporucili nejake rybicky do tak maleho akvarka, koukali na me jak bubaci, a nandali mi 8 rybek,2 black molly,2 neonky, 2 Tetra Bleherovi a 2 pancernicky. cerpadlo jelo na stredni vykon, krmeni kazdy den trochu nejakym suchym tetra krmenim, po tydnu menim 3/4 vody po uprave modrym sajrajtem, a cistim molitan z cerpadla v odtekle vode z akvaria. druhy tyden mi umrela 1 cerna molly, dokoupil jsem rostliny a zacaly pekne rust i kdyz zhodily par listu ale to je pry ok, pak jsem zkusil udelat cisteni a vymenu az po 2 tydnech protoze pan z obchodu mi rekl ze to staci.Umrely 1 neonka,1 Tetra Bleherova, pochopil jsem ze se asi udusili dusikem protoze 2 tydny tohle akvarko neda,umrela nam i ta samota neonka,zbyvz am uz jen 1 molly,2 pancernicci ty pekne rostou, a Tetra Bleherova.otazka,mam vyvod z filtrace tesne na hladine aby to trochu cerilo ale nemam si radsi dokoupit vzduchovani?nebo to je zbytecni na tak male akvarko? vetsi nemame kam dat :(, ma cenu dokoupit kamosku black molly nebo tetre? aby nebyli sami,ale zvladne to akvarko?mam dat filter na max i za cenu ze budou jak v potoce?diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:08 123456789 – Pakéříčkovec
Mám s tímto sumečkem problém má asi 6cm a nemá prsní ploutev. Za jak dlouho mu doroste.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3201