Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 16:08 Muž [] – Dotazík
No dobře a do těch krytů u akva setu se nedá vyměnit zářivka za silnější???? ne hmm hmm hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 15:44 Muž Horác [3942] – to azalka
Jo tak ... Ty už někoho máš ... No, i tak si Tě nechám mezi těma oblíbenejma ... :o))) To akvárko je fakt pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 15:09 Muž [] – Pro Rebelku
Nám rostlinkářům v žádném případě nevyhovují sety s jednou zářivkou.Taky ti můžou vzniknout komplikace s řasou ,protože se nebude dařit rostlinkám a tak bude bujet řasa.Prosím,ještě si to rozmysli za ty budoucí potíže to nestojí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 14:07 Muž [] – vodnik
No,uvidím.já tam jedu kolem17hod,tak pak dám vědět...Snad ještě bude a jestli mi ho přitel koupí,tak snad ho nenapadne mi ho už schovat pod pařez:-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 14:02 Vodník – azalka
44 litrů tam maj za 2130, takže 54 l za 1390 je výhodný. Ale stejně čekám že ho už mít nebudou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 13:56 Sidonius – Set
A kdyby po čase Rebelka zjistila, že se nějak nedaří, může hledat příčiny v tomot vlákně - osvětlení, filtrace... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 13:16 Žena azalka [38] – 2 horác + sety
Och, děkuji. ;-) Jsem ráda, že nejseš tak striktní. Vážně si myslím, že pro lidi, jako je rebelka je tohle dobrá volba.

Jinak mi můj milý poradil jeden odkaz, vycházející z debaty o různých kvalitách firem vyrábějících akvária na jiných stránkách. Tahle firma dodává i do velkých hobby marketů - tady jsou jejich sety, možná to bude i ten z OBI:
http://www.akvaria-ante.cz/katalog/kat_layer_1.php?kategorie=38&lan=cz&pod_ret=akvar
případně
http://www.akvaria-ante.cz/katalog/kat_layer_1.php?kategorie=28&lan=cz&pod_ret=akvar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 13:09 Muž Horác [3942] – to azalka
No tak zrovna o Tobě to nebylo. Tebe mám mezi oblíbenejma ... :o). Nic samozřejmě neplatí absolutně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:49 Žena azalka [38] – 2 rebelka, horác a vodník
Rebelko - já mám mechanický spínací hodiny, do kterých mám zapojený vzduchování a světlo - jedou 12 h denně a i když je můj kryt hodně tenkej, tak nevypadá, že by měl nějaký povrchový změny způsobený teplem od zářivky. Ale je fakt, že 15W není zas tak moc. Obecně se doporučujou elektronický programovatelný, protože zvládnou i kratší výpadek proudu, kdežto mechanický rozhasíš ani nevíš jak.
Určitě se do OBI stav a prohlídni si na vlastní oči, jak to vypadá. Možná to na provní pohled bude působit lagricově - tak omrkni i "nesetovou" výbavu za plný ceny a porovnej.

Horáci - jasně, že jednotlivě nakoupený vybavení by bylo kvalitnější, ale jak se v tom má začátečník orientovat? Dříve nebo později se každá věc musí vyměnit, takže nabere zkušenosti a pak pořídí lepší vybavení. Nemyslím si, že by kryt byl nekompatibilní s lepším osvětlením atd.

Vodníkovi - díky za podporu, že tohle řešení neodsuzuješ. Každej časem zjistí, jestli chce něco víc nebo mu to stačí. A osazenstvu taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:43 Žena Marfi [10] – rebelka
neboj, ty zářivky jsou zeshora většinou ještě kryty nějakým materiálem, který nejen izoluje, ale hlavně odráží světlo zpátky do akva ;-)
(Já první tři noci spala s kýblema pod akvárkem a natahanýma velkýma osuškama na zemi,kdyby náhodou prasklo ) smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:37 Muž [] – vodnik
Já vím,nezlob se za blbý dotaz :-( :-( Asi fobie z ohně :) :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:33 Vodník – .
A jako když bys byla u toho tak by se to neškvařilo ? To je jako by ses bála nechat zapnutou ledničku a když jdeš pryč, tak jí vypínala. Ty hodiny do zásuvky stojej asi 130.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:31 Muž [] – azalce
Azalko,myslela jsem to tak,že když jsem většinu dne v práci,tak by se to bez spínacích hodin neobešlo,že?No a nerada bych aby se to plastové víko v době nepřitomnosti škvařilo,ale asi ty zářivky tak napálí,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:30 Žena Marfi [10] – set
Kupovala jsem před 4 lety svůj první set 54 L. Také v akci, a musím říct, že do dnešního dne jsem vymněnila akorát zářivku (už 2x, cca po roce a půl, až dvou letech začne blikat) a filtr (letos najaře přestal fungovat). přidala jsem vzduchování a to je vše z techniky, co jsem do setu investovala. Rostliny mi rostou strašně moc, rybám se daří a množí se jak o život. Opravdu si myslím že to je dobré řešení začátku. (Pravdou je, že cca po dvou letech jsem došla k závěru že je 54litrové akvárium příliš malé a pořídila jsem si větší.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:28 Muž [] – horác
Ale když tu mrkneš na něčí nádrže,tak ne jeden tu má akva kolem50l s osvětlením 1x15W a jsou spokojenými akvaristy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:26 Vodník – .
Ale tenhle set je levnej. A při výšce 30 cm 0,3w/l může stačit. Určitě po tom co se rostliny chytnou. Já mám 240 l (ne set) a tohle si koupím jako karanténní nádrž nebo pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:23 Muž Horác [3942] – levné (?) sety
Já vám nechci kazit radost, ale stačí trochu zasurfovat po netu a zjistíte, že většina lidí, který si poříděj tyto zdánlivě levné sety, později nebývá moc spokojená. Minimálně kvůli světlu. Mně připadá, že ty sety navrhuje ňákej idiot nebo co.
Malé akvárko + málo světla (bez možnosti s tím něco udělat - leda vyhodit kryt) ... to má člověk hned od začátku zaděláno na pořádné problémy. A když je to začátečník, tak je to o to horší. Následuje zklamání a akvárko pak většinou putuje na půdu nebo do sklepa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 12:07 Žena azalka [38] – 2 vodník + 2 rebelka
Jé, to je ten set, kterej chci od Ježíška! coze Teda ten větší - určitě nebude tak špatnej a pokud si nechci doma patlat akvárko, vyrábět kryt a pozadí, tak je to ideální volba pro všechny méně zručné, ne..?

Rebelko, proč myslíš, že není spojení krytu a časovýho spínače bezpečný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:59 Vodník – .
Nojo, tady
http://produkty.obi.cz/new/zvirata/akvarijni-set-s-vybavou.html

Od 12.10. takže tohle mít budou určitě, no nevím co je výhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:56 Vodník – mrakopl
Myslíme tohle
http://produkty.obi.cz/obinoviny/index.php?page=detail&action=zobraz&id_obor=4&id_kategorie=19&id_vyrobek=6

Kde jsou ty další ? Taky v obi ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:53 Muž [] – odpověd
My tu teď máme ten výše popsaný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:50 R Muž Mrakoplash [1776] – set
Mno nevim jaky sety matze vy tam u vas tady mame v letaku akva set 107,5l za 2790,- a nebo 193,5l za 4490,- a je to v letaku ktery prisel predevcirem :-|

Obsahuji: akva, akva kryt, 2 zarivky, filtr 700-1000l/h, topitko

asi jinej kraj jiny obi jiny sety :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:46 Muž [] – Vodníkovi
Je tam i foto a tam je i akvarium smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:45 Vodník – .
Když čtu ten set:
Kompletní akvarijní set v kartonu, 54 l. Vybavení: osvětlovací kryt, 1 zářivka 15 W, čerpadlo 400 l/hod, topítko 100 W, síťka na ryby, krmení, pozadí tapeta.

tak tam nevidím to akvárium, ale to tam snad bude :)
Jestli to ještě budou mít, tak to koupím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:43 Muž [] – azalce
Děkuji moc ano ano potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:43 Vodník – .
Když kouknu že tady maj podobnej kryt za 920, tak je to levný. A to miga mi přijde že má nízké ceny, jinde že by byl ještě dražší.
http://shop.miga.cz/product_info.php?path=242_34_354&product=50062
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:36 Žena azalka [38] – set z OBI
Ahoj, já bych klidně do setu šla - pořád je to lepší, než když začátečník tápe při dokupování dalšího nutnýho vybavení k samotnýmu akvárku. Navíc sety jsou většinou od dobrých firem, takže bych se nebála ani o vybavení. Světlo možná bude slabší, ale zářivku už dokoupíš docela snadno a filtr bývá regulovatelnej (venkovní mimo nádrž a vnitřní pod vodou).
Nevím, odkud seš, ale já do OBI (v Brně) chodím ráda - jsou tam chlapíci, co tomu rozumí - poradí a zkonzultujou, i když dopředu řekneš, že se chceš jen zeptat. Je to rozdílnej přístup třeba oproti Hornbachu - to jsou jen prodavači bez zájmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:28 Vodník – .
Voda má přes filtr projít tak 1-2x za hodinu, takže by to chtělo slabší. Je možný že jde regulovat. Na tak malý akva bude asi vnitřní, tak bude jen víc čeřit vodu. A hlučný jsou spíš ty vnější, a to po čase, když se tam něco uvolní a začne třeba pískat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:23 Muž [] – Vodníkovi
To by se dalo poznat,zda není moc hlučný,kdyby mi to v tom obi zapli?Nebo to zjistím až tam dám vovu? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:22 Muž [] – Vodníkovi
Já vím,že mám blbý dotazy,ale jestli to je vnější filtr tak to poznám jak?Že bude prostě z venku akva?Asi to nemůže být vnitřní,ne?400litrů by bylo až moc,ne? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:18 Vodník – .
No světlo nemusí být problém, je to mělký. Max. než se kytky chytěj, tak můžeš přisvěcovat lampičkou. Ten filtr hlavně aby to nebyl šmejd co dělá rámus(ale to nepoznáš). Napadlo mě že si to koupím taky, pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:15 Muž [] – Vodníkovi
To je bohužel věc,kde mám jasno,protože na větší akva nemám opravdu místo :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:09 Vodník – .
Ta zářivka je dost slabá, čerpadlo nějak moc silný. No ale to nevadí, jestli je vnější, tak skutečný průtok je jen zlomkem toho uváděného a hodně klesá s rozdílem výšky hladin. Hlavně co s tak mrňavým akváriem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 11:05 Muž [] – Dotazík
Jo a dívala jsem se,tak Rendolf má taky asi set54l,že? :-D ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 10:51 Muž [] – Opravdu začátečník
Tak už jsem byla rozhodnuta od jedne paní přes inzerat koupit 40l akva a už jsem se těšila,jak pro něj pojedu,ale v letáku(OBI)jsem viděla set akva 54l za 1390 se vším,čili osvětlovací kryt1 zářivka15W,čerpadlo4000l/hod,topitko100W,PROSÍM poraďte pro co by jste se rozhodli??? ne Já jsem na vážkách,láká mě moc ten,nebo podobný set,ale jsou ty parametry techniky vzhledem k 54l akva v pořádku?To osvětlení by stačilo?Jaké máte zkušenosti se setem??Je to bezpečné,kdybych to měla na spínací hodiny?Myslím ten plastový kryt? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:40 solem – rájovci
6 je možná hodně, každopádně samci se ti v menším akváriu těžko snesou mezi sebou, takže samec asi jen jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:20 phobos – začiatok
Chcel by som začať s chovom rajovcov. Počul som že to nie je hejnovitá ryba. Kolko ich môže byť pokope? Chcel by som ich mat asi tak 4 - 6 kusov spolu so štyrmi ancistrusmi. Môže byť? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:49 solem – kniha
Pozor na různé brožurky vydávané za čistě komerčními účely, koukni třeba do knihovny jestli tam nemají nějaké straré čeké publikace o akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:42 Lucík – no
A nebylo by od veci si poridit nakou dobrou knizku pro zacinajici akvaristy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 14:43 Muž [] – Děkuji
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 11:14 Žena Vesnach [56] – otevrit ocka!
Uzitecne odkazy, hned tady na hlavni strance v uvodu! Pak si muzes projit nadrze akvarii s velikosti, ktera vyhovuje tobe, taky tady na webu a vis vsechno! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 11:07 Muž [] – začínám
Chci si pořídit akva a vše co k tomu patří,mělo by být asi okolo80-100litrů,ale vůbec si nevím rady s filtry,vzduchovačem,a ostatní"elektronikou",tedy hlavně jaké by měli mít parametry pro asi tak velké akva.Není nějaká webovka,kde by se podobná věc řešila???S akvaristikou jsem zatím neměla žádnou zkušenost a k obchodníkům ve zverimexech nemám důvěru,tedy aspoň né těm u nás!!:-(Zatím děkuji za radu:-)))) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2006 21:25 Micus Re: yama
opravdu se vyplatí počkat!! Špatně (narychlo) založené akva se dost špatně spravuje, pokud se nevěnuješ profi pěstování řas.. Taky nezapomeň na vstupní karanténu, ryby z obchodu mohou vypadat dobře, ale přesto ti mohou zavléct do akvária nemoc... Opravdu se to vyplatí. Hodně úspěchů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:12 Žena yama [25] Re: kofik
Ver mi, ze Cekej je ta nejcenejsi rada, mozna se to zacatecnik nauci potom co mu trikrat vychcipa komletne akvarko..
Je lepsi pockat tyden a pak akvarko funguje leta, nez nepockat a snazit se ho prvni mesic zachranit vsemoznou chemii, ruznyma vodickama a stejne nenastane rovnovaha.
Pockejte prosim! Je to 1 tyden za odmenu pak fungujici krasny akvarko a ne spoustu mrtvejch chudinek. Pokud jk tomu pristupujes takhle: Rybicek mi je samozrejme lito, ale nemuzu pockat, tesim se. - tak doporucuju venovat se necemu jinymu. treba tamgoci.
Ryby je sice mensi nez pes, ale porad je to zivy zvire za ktery mas zodpovednost.
Edit: Jinak tyhle stranky mam ze vsech nejradsi, presto si ale myslim, ze takovej ucelej prehled jak zacit je lepsi tady: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:06 kofrik Re: yama
Tobě se to píše...čekej,ale takový začátečník to chce hned...:-) Z chyb se člověk učí..rybiček je mi samozřejmě líto!!!a proto hledám rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 20:40 Žena yama [25] – rada
Pokud si zakladas novy akvarko, rozhodne nepospichej. Nesetri casem a kup si nejakou knizku, neco si precti, nebo na internetu je spoustu rad. bud tady, pak treba na akvarijni.cz.

Zacatecnicke chyby: Udelas ryc pic akvarko nahazes tam hezky ryby a hjezky kytky a do tydne ti vsechno chcipne..takze:

1) Vyber si jak chces velky akvarko, cim vetsi tim lepsi, ve velkym akvarku se ti voda nikdy "nezkazi",vetsi akvarko ti taky dava velky moznosti co se tyce rybicky, muzes jich tam mit vic, vetsi, atd.

2) Az se rozhodnes jaky akvarko tak vyber rybicky. Mely by mit podone naroky na slozeni vody a na TEPLOTU. Na zacatek bych ti doporucila nejake nenarocne ryby.Ja jsem jako mala mela krunyrovce, mecovky, pavi ocka a ruzny druhy teter, vypadaji pekne a neni to s nima boj o preziti.
Nekupuj si prosim ryby jen proto, ze se ti libi, akorat by se mohli trapit a umrit.

3) To same co s rostlinami, nekupuj si hned nacatek jen krasne kvetiny, kup si rostliny nanarocne, tak aby prezily.i rostlinam zalezi na teplote, takze to musis skloubit s rybama!

4) 2 a 3 udelej nejdriv jen teoreticky, myslim abysis to takhle promyslel, nez doopravdy koupis ryby a rostliny tak musis koupit filtr, osvetleni, pripadne topitko, vzduchovatko, Co2

5)nestrkej tam hned rybicky protoze se uz nebudes moct dockat, doporucuji udelat dno, napustit vodu (nejlepe aspon 2 dny odstatou),pridat treba Aqua Safe od tetry, zasazet rostliny (prodava se hnojeni, ktere das pod koreny a vydrzi nekolik mesicu myslim), spustit filtr a svetlo a nechat akvarko aspon tyden zabehnout.pak tam dat rybicky.

To jsou moje rady...nejsem zady super akvarista, mozna ze nekdo doporuci dt tam ryby po dni nekdo po 3 tydnech, ja to delam takhle a vse je v poradku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 19:46 flyman – potrebujem
potrebjem zistit totiz chovam bojovnicu a ako ju mam chocat vie to niekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2006 19:02 David – Parmička
Je normální že Parmička krásnoploutvá rychle mává ploutvemi a moc neplave?PORAĎTE DÍK. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2006 20:55 Lussie – Názor
Vzhledem k tomu, že by mě s těma pavíma očkama za chvíli vyhodili z akvaristiky, zamítám paví očka. Platy nevím jestli seženu-budu se pokoušet, ale asi si vezmu 2 parmičky duhové a 2 čichavce medové a nekecejte zase, že jsou nároční na dusitany! Já to vím! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2006 20:38 Lussie – Odvolávám!
Néé, pište dál, dozvěděla jsem se, že akvárko, na tom není až tak hrozně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [117] 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5801